Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Křečové žíly a masáže

Dobrý den pane doktore, chtěla jsem se zeptat zda-li jsou vhodné masáže nohou při křečových žilách. Děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavel
2x

Neagresivní masáž, která je směrem k srdci - pomáhá návratu krve z nohou, by neměla škodit. Její účinek je ovšem jen krátkodobý, jakmile se postavíme do svislé polohy, krev se začne opět hromadit v nohách. Podobný účinek mají nohy na stole - gravitace podporuje odtok krve. Ovšem masáž z jiných důvodů by měla být prováděna s ohledem na stav žil, aby nedošlo k jejich dalšímu poškození. Zkušený masér vám jistě poradí. Jinak dobrou masáž všem doporučuji, je to příjemná relaxace. Ovšem znovu opakuji, zásadní je zkušenost a kvalifikace maséra nebo masérky.

MUDr. Jana Hrubá

Křečové žíly jsou zásadní kontraindikací klasických masáží! Při výskytu křečových žil se tedy nesmí postižené končetiny masírovat.

Hanka
2x

Dobrý den, prosím o sdělení, zda je možné používat bublinkovou masáž chodidel po dvou operacích křečových žil /1.před 40ti lety, 2.před 15ti lety. Je mi 77 let, mám problémy s lymfatickým systémem a po operaci haluxu mám chodidlo jaksi bez citu, bublinkovou koupel si představuji jako pomoc při prokrvení. Děkuji za odpově´D.

Běta

Mám s křečákama taky problém, už jsem zkoušela snad všechno, včetně masáží.

Martin

Vyzkoušejte ten Cantalin, mě to pomohlo a myslím, že jsem s tím měl poměrně dost velké potíže

Katka

A jak dlouho je to potřeba brát?

Darina

Píše se tři měsíce, ale někomu stačí dva

Saskie

Je to hodně u každého jinak, někomu to trvá déle, někomu méně, je to o organismu každého z nás

Ostadka Pavel

cetl jsem ze to má v sobě nějaky latky z boruvek, to je docela zajimavy

Franta

To jsou flavonoidy

Kaja

Přesně tak. A to jen tak někde není

Standa Blabol

Mě to pomáhá už taky delší dobu. Cantalin mi dali v lékárně a teď na něj nedám dopustit. Ikdyž ze začátku jsem byl skeptik

Milena
1x

I já jsem byla a teď jej pravidelně beru

Lukáš

Také můžu doporučit cantalin. Chodím na tůry a od té doby co beru cantalin cítím podstatné zlepšení po každé cestě

Daniel R

Také jsem začal kvůli tůrám :-)

Simona
1x

Jelikož jsem servírka a nohy mi trpí, nechala jsem si v lékárně doporučit na křečáky Priessnitz žilní.. Tabletky jsem užívala pravidelně a po nějaké době jsem opravdu cítila zlepšení. Navíc v „dlouhém“ týdnu nemám takové unavené nohy :-)

Jana

Dobrý den, varixy mám dlouhá léta, jsem 2krát po operaci, ale teď mám asi 4 dny na lýtku ztvrdlou žílu, která na dotek bolí a okolí trochu červené. Nasadila jsem si kompres.punčochy, ale nevím, jestli to mám něčím mazat - nějakou mastí, nebo něco jiného? Užívám dlouhodobě Detralex. Děkuji.

Kamila

S Prissnitzem jsem taky spokojená.. pocit těžkých nohou úplně zmizel :-)

Jara
2x

Napisu sve problemy s krecaky.Mela jsem opravdu osklive,bolely jak cert.Na operaci jsem nechtela,zastavam nazor,operace a kuchani je to az to posledni.Brala jem prasky,Detralex a jeste dalsi,uz si je nepamatuji.No a protoze se to nelepsilo,tak jsem zkusila lecbu alternativni.Nasla jsem si na netu jednu pani,ktera mela vynikajici recenze.Nelenila jsem,a zavolala.Pani na mne chtela jen foto,jak to vypada,ktere jsem ji zaslala.Behem 3dnu mi prisla masticka a ja zacala mazat.Za par dni se mi zily zmensily a prestaly bolet.Do mesice jsem mela nohy pomalu jak lanka.No a kdyz zase zacnou bolet,tak zavcasu zacnu mazat a mam zase klid.Co je to za masticku nevim,ale proste bylinky funguji na 100%.Dokonce me mamince poslala masticku na bercaky/ktere mela 5let/,ktere dle doktoru nelze zahojit a maminka je ma krasne zahojene,i kdyz doktori rekli,ze zahojit nejdou.Kdyz to doktor videl,nemel slov a jen se zeptal,jak to dokazala.Nechavam na ni cislo,urcite pomuze i nekomu dalsimu 607131750.

Lin

Nevíte, existují proti křečákům třeba i nějaké doplňky stravy, kvůli kterým nebudu muset hned obíhat doktory?

Mirka

To asi jo, ale jestli s tím máš problém, tak bych spíš doporučila obětovat čas a vypravit se za odborníkem. Osobně moc nevěřím, že na to nějaký doplněk zabere.

Liduš

Doplňky stravy na křečáky jsou akorát zbytečně vyhozený peníze. Běž za doktorem a poraď se s ním. Pokud to bude chtít léčbu, napíše ti beztak Detralex nebo Osmigen. Za ten druhý dáš mimochodem míň.

Anezka

Dobrý den, dá se předcházet křečovým žilám nějakými vitamíny?

Jiří
2x

Mám žilní nedostatečnost a viděl jsem od firmy SANITAS Masážní nohavice na žíly kde uvádějí že je to právě na těžké nohy je možné to používat ? Proto že já mám el. ruční masážní strojek s vyměnými hlavicemi ale v návodu je zakázáno tento strojek používat na křečové žíly které mám .

Sváťa
1x

Také by mě to zajímalo

Maria

Buďte opatrní, protože u varixů je intenzivní masáž kontraindikována. Lepší je nahradit ji mastmi a krémy na varixy pro lokální použití. Dvakrát denně vtírám do postižených oblastí gel Vasaxal. Je potřeba to dělat lehkými masážními pohyby, pak bude dobrý efekt.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce