Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Péče o jizvy

Tomu, že se porušení integrity kůže hojí jizvou nelze zabránit, ale když už se jizva vytvoří, lze ji pomocí různých opatření zhojit tak, aby byla co nejméně patrná. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Danča
4x

Aby jizvy byly co nejméně patrné, tak je asi jedinou možností dát na ránu náplasti a převazy, které fungují na principu tzv. vlhkého hojení. tedy žádný peroxid a větrání, aby rána uschla! Rána se pak ryhcleji hojí (nové buňky rychleji doputují na místo určení :-)) a hlavně - případný převaz téměř vůbec nebolí. Vím to z vlastní zkušenosti, kdy jsem řešila špatně se hojící ránu a bála se, že budu mít jizvu přes půl nohy. Při hledání rady jsem našla stránky www.hojeni21.cz, kde je poradna a kde mi nějaká paní doktorka tyto materiály doporučila. Navíc je tam i seznam ordinací po celé republice, kam si můžete s těmito problémy dojít. Pomohlo to vlastně i mé babičce, která má bércový vřed a řešila to patláním mastiček. Jsme z Prahy a našla jsem si tedy jednu ordinaci na Karláku, kde se babičky ujali. Super!

kamila
1x

Mazat a promazávat kůži, na větší jizvy je dobrá tlaková masáž. Laser je zmenšuje a vyhlazuje. Na hojení zase curenzym (doplněk stravy, který napomáhá hojení po poranění apod.)

hana tomášová
1x

Masáže mají neuvěřitelnou moc. Tlakové pomáhají jizvám, reflexní terapie, shiatsu masáže, masáže aj. pomáhají proti stresu a únavě. Relaxace a solné jeskyně jsou skvělé, to mám ráda a vždy mi to pomůže. Objevila jsem další zajímavou nabídku na podobné radovánky: na zapakatel.cz píšou více.

Marcela
1x

Dobrý den, před 10 měsíci mi byla provedena excize jizvy (něco málo přes 1cm dlouhé). Rána se hojila bez problému, ale stále zůstává rudá. Chtěla bych se zeptat co by mohlo pomoct vyblednutí a jestli to vůbec ještě půjde. Děkuji za odpověď.

Katerina
1x

Vyzkoušel jste už někdo hydratační krém na jizvy Scar Esthetique? Na stránkách píšou, že by měl pomáhat na jizvy po operaci ale i na jizvy starší - třeba jizvy po akné. Také píší, že by měl pomáht dokonce i na strie. Celkem bych ho zkusila, ale nejsem si jistá jestli se mi vyplatí koupit si tak drahou mast na jizvy. Nestačil by třeby i obyčejný hydratační krém? http://www.scarheal.cz/kremy-na-jizvy.html

Kamila

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu nedovolené nabídky prodeje registrovaných léčivých přípravků.

jitka

No jo ale já mám jizvu na nose po operaci nesmím mnou nos....takže nějaký tlaky pro mě nebudou ještě bych si ho promáčkla. tak budu mazat a modlit se at to dobře dopadne.

Maruška

Ahojky, já mám keloidní jizvu na břiše a teď jsem někde četla, že tejpování jí napomáhá odstranit. Tak to asi vyzkouším. Nemáte některá zkušenost?

Andrejka

Dámy, jsem po císaři a mám velikou jizvu přes celé břicho. Rodila jsem začátkem září, takže je jizva ještě čerstvá. Nemáte prosím nějaký tip - krém, ošetření nebo cokoliv, jak se toho zbavit? Díky moc! Andrejka

veronika

Dcera si při pádu z kola vyrazila tři zuby a ošklivě prokousla ret zevnitř. Kvůli okamžitému otoku nebyla možné ránu sešít. Po zhojení ji ale zustala boulička uvnitř , která si komplikuje vyslovování hlásek. Je nějaká možnost jak by bylo možné jizvu změnšit, či odstranit?

Lenka

Krém Scar Esthetique mi pomohl na jizvu po císaři. Poctivě jsem masírovala a teď už není vystoplá a berevně podobná kůži.

Dominika

Za vyzkoušení nic nedám, za jak dlouho mám čekat, že asi pomůže?

Lenka

Po necelém měsici jsem už viděla velké změny.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Hojení ran a jizev
Partner rubriky Hojení ran a jizev

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce