Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Závislost na alkoholu

Za rizikové pití považujeme u zdravých osob již dávky mezi 20 až 40g čistého alkoholu denně. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Zuzana
18x

Dobrý den, jmenuji se Zuzka, chtěla bych se optat nebo poradit co dělat když víte o někom z vaší rodiny že je závislý na Alkoholu.a víte že si to nechce přiznat a nechce si nechat pomoct co dělat. Děkuji za odpovědi

david
1x

Odvézt násilně rovnou na léčebnu žádné dohady, neudělejte chybu jako jsme udělali my, že jsme si mysleli že ten člověk tím že se bude do něj hučet vzchopí, nevzchopí akorát vás ve 14 zanechá bez matky a je nezvěstná a hledaná přes 2 měsíce :(((

Martina Vaňková

Dobrý den! Nabízím dotazník, který se snaží zachytit osobnostní předpoklady vzniku závislosti. Jeho vyplněním přispějete k vytvoření nové metody, která by mohla pomoci předcházet rozvinutí závislosti. Dotazník najdete zde: http://sklon-k-zavislosti.vyplnto.cz/ Předem moc děkuju! Martina

mates
9x

jsem alkoholik mám neustálou potřebu se napít hlavně piji ted nenápadně rotože mi mi žena dala na vybranou tak teď dělám že skoro vůbec nepiji a potřebuji pomoc

Alda

Chlastéé dál, kašli na starou

Jan
1x

V čem je vlastně problém.Dokážeš si přiznat,že jsi alkoholik.Mě to trvalo skoro 3 roky. A pokud máš rozumnou manželku tak Ti dá ještě jeden výběr. Léčení.Abstinuji už 3/4 roku a jsem s tímhle stavem naprosto spokojen.Je jasné,že tohle je nemoc na celý život a tak Ti přeji , aby jsi to zvládl.

Dům pro abstinenci

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Karla

Zkusila jsem novou poradnu na Mělníku, www.jarmilatynkova.cz Jsem krátce po léčbě a potřebuji doléčování. Až budeme alespoň tři, začnou i skupiny. Je to spoustu let abstinující alkohokička. Pomáhá mi její zkušenost.

Ondra

dobrý den chtěl bych se zeptat co se stane kdy nemužu pit pusou ale pichnu si pivo do žíli ???????????????? co se stane děkuji (:

Ondra

dobrý den chtěl bych se zeptat co se stane kdy nemužu pit pusou ale pichnu si pivo do žíli ???????????????? co se stane děkuji (:

kristýna

Dobrý den muj kluk dene sedi obden v hospode a pije,Chtěla jsem se zeptat jestli se da zmenit děkuji za kazdou radu

adrianalive

dobrý den, vypiji 2 krabice vina dene potaji, plus dyz sem v obchode neurzim se a otevru nekrerou lahev aupim z ni pak vji tam vratim zpet, myslim si z vse am pod kontrolou, rodina mi neveri, ale mvse v poradjen taksem zhopnqa normalne fungovat, napiste mi prosim na mail litten@seznam.cz ze sem v pord ze nwpotrebuju zafne leceni dekuji

Jarka

Můj muž pije každý den někdy pivo a štamprlata někdy jen pivo, podle toho také vypadá, už nám zničil sedačku, válendu, teď máme v pořadí třetí, bohužel dle jeho slov on přece není alkoholik, to jsou všichni ostatní. Nevím co s ním podotýkám, že už léčbu absolvoval.

Nikola

Dobrý den. Je mi 17 let a myslím že mám matku alkoholičku... Matka ma dohromady 5 detí (dcer). A ja a me dvojče jsme nejmladší. Matka ma problemy s pítím už od mlada.. Ale zhoršuje se to. její 58 let kouří pije a zkoušela trávu.. Bohužel nastala situace kdy už sem nedokazala na ní koukat asi sem se i psychicky zhroutila a matku jsem "zmlatila" ne hodně ale zmlatila.. Ted me to moc mrzí ale myslela jsem,že si uvedomí ale nic.. Co mám dělat aby šla matka naléčení není mi 18 takže nevidím nic co bych mohla udělat matka si to nepřizna děkuji za odpoved

Kajka

Nikola, tvoja matka sa musí dostať zrejme až na samé dno, a tam si uvedomiť, čo stvára. Ty, ani nik iný, ju nemôžete prinútiť ísť na liečenie, pokiaľ to matka sama nechce. A, ak by aj išla, z donútenia, obyčajne sa takéto liečenia skončia recidívou. Je mi ľúto, že musím písať takéto tvrdé slová. Ak by sa tvoja mama spamätala, a išla by sa liečiť dobrovoľne, je šanca na úspech podstatne väčšia. Je to dlhá a ťažká cesta a pomoc potrebuje aj ona, ale aj okolitá rodina. Držím palce. Pokús sa ju dostať aspoň k psychológovi na pokec, resp. dá sa abstinovať aj bez hospitalizácie - ambulantne. Aj to je jedno z riešení. Pouvažuj.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce