Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Kouření je nemoc, která potřebuje léčbu

Společnost se na kouření často dívá jako na ošklivý zlozvyk, lékaři však vědí, že závislost na nikotinu je nemoc, která stejně jako všechny nemoci potřebuje léčbu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Kyblos
1x

Dnešek je 23 den co nekouřím. Nemám na pomoc žádného odborníka, ani žádné žvýkačky Nicorette, nebo náplasti Nicorette apod. Chce to prostě jenom chtít přestat a myslet na něco jiného. Kouřil jsem od 12 let a je mi 28 let. Samozřejmě první pokusy potáhnout si z cigarety jsem měl již v 11 letech, jelikož oba moji rodiče byli a jsou kuřáky. Kouřili doma, kouřili na dovolených pod stanem když jsem byl malý apod., takže vyhnout se jejich kouření bylo nemožné. Proto jsem si na kouření zvykl a bral to jako úplně normální součást života, když jsem to viděl denně u svých rodičů. No jak šel čas, kouřil jsem samozřejmě čím dál tím víc a při zábavách se známými u pivka, či jiného alkoholu to bylo i několikanásobné tj. např. dvě krabičky za den. Nyní jsem rozhodnutý přestat a věřte mi, že to je na tom to nejdůležitější co musí člověk cítit. Musí chtít skutečně přestat. Žádný zkusím to. Zase to zkusím a tentokrát to zvládnu, nebo tento silvestr je mé předsevzetí jasné: Chci přestat kouřit. Jen to vyslovit nestačí ! Člověk musí cítit v sobě, že opravdu kouřit za žádnou cenu nebude ! Nevím proč jsem to pocítil zrovna já až po několika letech, nebo proč jsem si i já musel projít ty stavy, které jsem tu popsal typu tentokrát to zvládnu atd... Vím ale s jistotou, že důvodů proč přestat je hned několik ! Moje zdraví - žiju jenom jednou a už takhle mi přijde, že život utíká šíleně rychle a ještě tomu pomáhat, aby skončil dříve. Také jsem zjistil, že mi vadí jak tím otravuji ostatní lidi, jak uhýbají, jdou stranou, aby na ně ten kouř nešel, mávnou si rukou u nosu, protože jim to smrdí apod. Je těch důvodů strašně moc a všechno sem vypisovat nehodlám, protože to už by byl román. Jen vy co nejen myslíte na to, že byste přestali, ale cítíte to tak, udělejte to co já. Myslete na něco jiného, myslete na to jak tím otravujete ostatní lidi - nekuřáky, myslete na vaše zdraví, jak vám při komunikaci s jinými lidmi táhne z úst a oni si proto radši kousek od vás odstoupí, aby to dýchat nemuseli. Prostě se pevně rozhodněte tu věc už v životě nevzít do ruky, jako jsem to udělal já a ono to půjde. Stejně jako to jde mě :-) Držím palce všem, kteří se do toho také pustí a přestanou s tím hnusným sajrajtem !

Kyblos
1x

Jen chci napsat, že to opravdu jde. Dnes je to 40. den co nekouřím. :-) Jak už jsem napsal výše, nepoužívám žádný Nicorette apod. Jen chci být nekuřák a žít zdravě. Čím dál tím míň mi přestává cigareta chybět. Prakticky jde už říct, že si na cigaretu někdy jen vzpomenu, ale prostě si nedám. Chodím do hospody na pívo a toho sem se bál nejvíc, že právě tam to nevydržím, ale teď už vím, že vydržím a to v klidu, protože mě osobně cigarety začínají silně smrdět, takže spíš máchám rukou před nosem, když na mě něčí kouř vlétne. Jde to a kuřáci, zkuste to a uvidíte. Cigarety sou drahý, budou dražší, spočítejte si jako já kolik do toho dáte za měsíc a pak za rok. Zkuste si pak představit co za ty tisíce můžete koupit. Domů, sobě, dětem, jet na dovolenou k moři atd... Opravdu se vyplatí s tím seknout :-)

Kyblos
1x

Dnes je to 51 dní a jsem stále v pohodě. Ještě dodám, že jedna věc mě nutila k tomu, abych se na přípravky typu Nicorette vykašlal a také byste si to měli uvědomit. Nicoret je pouze další maličkost na které si jejich výrobce vydělá balík. Prostě jen vymyslel opět někdo něco na čem se dá vydělat a taky to tak je. Kašlete na ně ! Jde to v klidu bez nich !

Denisa Kurandová

Super....

Kyblos

80 den bez cigára. Jsem totálně v pohodě. Nedělá mi problémy ani strávit víkend se známými v hospodě u píva bez toho abych si zapálil a toho jsem se nejvíc bál. Toho že to u píva nevydržím a zapálím si. Už je to nějakou chvíli za mnou a dokonce nemám ani nejmenší chuť si zapálit. Tuhle bitvu s kouřením jsem vyhrál :-)))

Tomas

Nekourim 2 den a je to hrozne vydrzet mam stale chut na cigaretu.Stale zvykam zvykacky ,ne nicorette chci prestat svou silou vule poradte jak dal.

peta

kdyz nekdo napise po 80 dnech ..tuhle bitvu s kourenim jsem vyhral.....tak ho na tuty ceka bitva dalsi .....kdyz jsem jednou zavisly uz nikdy nebudu nekurak ale abstinujici kurak vazeni

thomas

Ahoj jmenuju se Tomas a je mi 21. Asi od 12 let kourim... Zkousel sem s tim seknout asi tak tisickrat, ale bez vysledku.. Kdyz uz mi prestavaly stacit 2 krabky denne,tak sem si rekl,ze to takhle nejde.. bojoval sem jak to slo a dopracoval sem to na jedno jediny cigaro denne.. sice ze me neni nekurak,ale myslim si,ze sem toho pro sve zdravi a penezenku udelal dost.. muzu doporucit

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce