Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jan Cidrych
3x

Jdi do háje důležité je 30+30 cátý rok bez kouření a bez chlastu a ty ubožáku, zde nemůžete sprostě nadávat jako jinde ,zde máte utrum .Tam se radši zaměřte na ty své recidivy

Stenlák

Dobré ráno přeji všem . A je dobré slunce na Valašku svítí :) .

Stenlák

Prosím kdyby mě někdo telefonoval tak první pošlete sms mám na telefonu spam list . Děkuji . S + ta sobota klapne :)

Friduča

Dobré ránko, Megana poslala jsem ti sms... No já to do rána umím taky, ale nerada... Stejně jako ty Ivčo jsem pak druhý den hotová :(((( A navíc budeme tam od brzo, takže do rána to asi nedáme.. ( minule jsme bumbali taky od popoledne a největší držáci - Megan, já, Lena, Irča ) vydrželi cca do dvou do tří ? Ale do úplného rána to by byla smrt :))) A navíc myslím, že tyhle věci nejde plánovat :)))) To se prostě uvidí... Takže 8 tataráků objednáno, mlask... Ivčo já si tataráka taky doma nedělám... Nebaví mě to... Mám ráda ,když mi to někdo hezky naservíruje hotové :))) Jinak dneska měsíc a 9 dní.. Za chvilku druhý měsíc :))))

Stenlák

Fridu gratuluji k měsíci + 9 :) Ono to máš stejně za mnohonásobně víc . Nepište pořád o tom tataráku nebo sežeru klávesnici :)

irena

....já mám takovej strašnej hlad a ty Friduč nadhodíš tatarák...asi jako Stenli , aspoň ji poslintám(tu klávesnici) Stenli , já už volat nebudu jsme do mluveni u té fakultní nemocnice. Tam auta normálně zastavují ., je to tam rozšířené. U nás je taky náherně , aspoň za oknem ..Fridu gratulačka ,jsi dobrá , že to dáš bez šampíku.No a k tomu ponocování, kdyby jste věděli, jak mi bylo na Kateřině druhej den zle.....ty to máš Ivčo vychytaný.A chtěla jsem ti ještě připomenout jestli máš tu ačokču.Ď.

Stenlák

Ahoj jasný počítám s tím mám vás v telefonu a v sobotu budu na příjmu . S

Ivča

Fridu, gratulačka, jedeš 2. měsíc tak teď už to poletí. Já mám zkušenosti, že většinou to v hospodě přinesou tak, že jsme si to taky museli umíchat. Tak nevím. Pokud nám to naservírujou umíchaný, tak to nebude mít chybu. Stenláku, taky bych slupla hřebíky jaký mám hlad a to dnes nejdu na oběd. Pak se večer doma nemůžu docpat. Aby taky nedošlo na klávesnici:-))

irena

ještě jsem si vzpoměla,kdo by poradil.Nám na chatě začaly dehtovat kamna, nikdy to nedělaly, teď po rouře teče potúček dehtu, nevíte proč? Neví to Ládík?

Friduča

Děkuju za gratulace - vy si je zasloužíte také !!!! Já mám taky hlad jako vlk.. Pomalu mažu na ébídek... No pokud to chcete namíchat můžu jim to říct... Já mám tedy raději nenamíchané, neb každý má jiné chutě... A já tam např. nemám ráda kyselou okurku, kterou tam hodně lidí dává..Mám ráda hodně cibulky a kečupu :))) Nemám ráda pálivé, takže tabasca jen špetku... :) Asi bych to nechala a namícháme si to, co ???

irena

jak komu Miš..ko.Mě cígo nechutnalo po 3-4 dnech , ale překuřovala jsem víc než měsíc,ale tady je průměr ten týden. Takže si klidně kuř (JE TO NAPOSLEDY) ono to přijde samo , neboj ,samozřejmě musíš chtít, což ty chceš, ne? A jak je na tom kamil?

Miš

Ahoj lidi, tak se po měsíci a půl hlásím. 3.11. jsem byla v poradně a odnesla si CH, odhodlání nepřešlo a v pondělí jsem zobla první pilulku. Den D mě čeká příští týden a musím říct, že z toho mám pěkný vítr... Zatím (beru teprve 3 den jen ráno), mi to tedy náramně chutná a krabka padne jako dřív. No , tak uvidím až zvýším dávku. Kdy Ch začne působit, že ta cigareta nechutná?? Dík

Tomáš Hajdin, Ordinace.cz
9x

Servisní informace pro všechny zdejší pravidelné diskutující.
Došla mi trpělivost ohledně přehlednosti toho diskusního vlákna. Jde mi o to, aby se zde zachovala reálná živá diskuse a proto jsem se rozhodl do toho vložit ve větší míře než dosud.

Míchá se tu skutečná diskuse a řešení osobních sporů a to diskusi znepřehledňuje pro všechny ostatní. Cílem je, aby zde každý příchozí našel užitečnou diskusi, kde se reálně něco řeší. Záměrně neříkám co konkrétně, protože o to mi ani tolik nejde. Diskuse začala o Champixu, ale trvá už tak dlouho, že není reálné, aby se tu řešil výhradně Champix a nic jiného. Ale to je v pořádku - pokud diskuse "probíhá".

Jestli se zde řeší sraz zdejších diskutujících na chatě - budiž, jestli je to o vzájemné podpoře a jen o setkávání lidí co mají podobný cíl - budiž, jestli si zde chcete vyměňovat fotky z dovolené - budiž. Nic z toho mi nevadí, protože to pro někoho či pro mnohé může být jakkoliv obohacující, přínosné, důležité, zábavné, atd.
Řešení toho, kdo je slušný a kdo je hulvát a kdo co kde na které diskusi napsal nebo nenapsal, chvástání se úspěchy nebo neúspěchy svými nebo cizími, soustavné opakování již jednou vyřčeného - to je to, co sem nepatří. Neprospívá to nikomu, hlavně ne této diskusi, a drtivou většinu diskutujících to jen štve, protože se tím musí probírat, aby se dostali k té reálné plodné diskusi, která je zajímá.

A je mi jedno, kdo ty příspěvky píše, nechci být zaujatý proti nikomu. Nesnažím se zachovat něčí názor nebo nějaký jiný zase potlačit, snažím se zachovat zdejší diskusi jako takovou. Proto se může stát, že budu dle svého uvážení mazat příspěvky, které nebudou přispívat zdejší diskusi. Nebudu je jen zamlžovat zástupným textem, protože to by přehlednosti moc nepřidalo. Budu je mazat bez náhrady. Pokud uvidím, že nějaký příspěvek nemá pro nikoho reálný informační přínos, tak jej odstraním, aby tu nepřekážel. Ano, bude to na základě mého osobního uvážení, ale tak to prostě je, protože zde nemáme žádné referendum, a žádné jiné uvážení, podle kterého to soudit. Budu tomu věnovat svůj vlastní čas a beru to jako službu pro vás. Chci vám ušetřit čas i nervy při hledání toho užitečného v rámci ostatního balastu.

Nemá cenu psát sem příspěvky nebo reakce na to, že jsem někomu smazal příspěvek. Pravděpodobně je pak totiž smažu také, protože se nebudou týkat tématu diskuse.

Pokud zjistíte, že váš příspěvek byl smazán, znamená to pro vás jediné - zamyslet se na tím, co jste napsali, a příště sem publikovat něco pro diskusi užitečnějšího a informačně bohatšího.

Zdejší diskuse JE svobodná. Svobodná pro obě strany. Stejně jako všichni návštěvníci mají možnost sem svobodně cokoliv napsat, my jakožto provozovatel máme možnost zde svobodně cokoliv ponechat. Nebo neponechat.

Děkuji za pochopení a za pozornost všem, co se dokázali dočíst až sem :-)

Jan Cidrych

Děkuji a dočetl jsem jedním dechem. Chtěl bych požádat ty co se představují mým jménem aby používali své jméno. "pravdivý cidrych atd nebo pomlouvání jde stejně mimo mne ,jsem už dost starý abych věděl co dokáží někteří lidé. Přeji všem slušným aby se jim podařilo nastartovat doživotní nekuřáctví ,a děkuji paní Lucii za krásný příspěvek.

Friduča

Miš, gratula ce k tvému rozhodnutí ! Napiš nám co tě k takovému rozhodnutí vedlo a kolik a jak dlouho jsi kouřila ? Nestresuj se.. V klidku si zobej a až ti to nebude chutnat, pak stím sekni... Tři dny je málo :)))) Většina to tak brzo nedá.. A není kam spěchat... Hlavně v pohodě... :)

Miš
1x

NO, tak kouřím 27 let asi tak 20 denně (i víc). Nejhoší je, že jsem se ani jednou nepokusila přestat a vlastně nebyl den (vyjma pár dní v porodnici - to fakt nešlo utéct), abych nekouřila. To zní strašně. Naprostý závislák-vždy a všude. Takže fakt trnu, co mě čeká. Vím, že bez prášků bych do toho nešla, na to nemám. Přijde mi neuvěřitelné, že bych neměla kouřit, tak moc to mám ráda..... na druhou stranu , co mě vede k tomu , abych přestala je to, že se cítím strašně unavená, přehulená (a přesto si jdu zapálit), blbě se mi dýchá, nemám energii a prakticky nepotřebuji jíst (dám si radši kafe a cígo) , takže životospráva děsná . No a z toho usuzuji, že bych opravdu měla něco změnit, třeba jako NEKOUŘIT, začít jíst a hýbat se..... Další, co mě drtí je ta závislost sama o sobě. Ty situace, kdy se člověk chová , jak narkoman a nemyslí na nic jiného, než jak a kdy si už zapálí....a v neposlední řadě, je to příklad, který dávám svýmdospívajícím dcerám. Takže , strašně si přeji nekouřit, ale moc si nevěřím, protože je to má velká KÁMOŠKA a vlastně se mi nechce se s ní loučit. Zmatek co?

Jan Cidrych
2x

slova blbě se mi dýchá ,špatná životospráva to už je dost důležité pro rozhodnutí přestat kouřit. Zdravotní důvody a celkové zlepšení psychické nastane ,když přestanete kouřit. Budete svoje ne otrok cigaret. íce si věřte a uvidíte ,že to půjde snáze.Zde je více lidí co sami přestali a dokázali to ,nejste jedinná co bojuje. Máte velký kus cesty ,kus života před sebou.

Ivča

Miš, gratuluju, žes vydržela a nezměnila názor. Den D moc neplánuj, přijde sám. Uvidíš. Champix umí zázraky. Držím palce!

Friduča

Miš evidentně bojuješ sama se sebou :))) A to je mazec... Snaž se máknout a dát to !!CHMP ti opravdu hodně pomůže, ale sám to prostě neutáhne... Doproučuji ti koupit si ještě knížku do Doktorky Králíkové - Jak přestat kouřit...Je to nasaprosto super knížka ( nic tlustého ) čte se to moc hezky a mě hodně pomohla ( asi nejvíc ) na ten zmatek v hlavě a ke změně pohledu na ten jed !!! Drž se a bojuj, určitě to dáš !! Musíš moc, moc chtít :)))

Friduča

Jinak mě se ještě osvědčilo snižování cigeret ( nesmí to,ale být násilně ), oddalovala jsem tu první ráno ( nejdřív hend jak jsem vstala, pak aý v práci, pak o obědě a pak mi zůstala jedna večer s manžou a ta mi tedy tehdy tvala dlouho...) pár cigeret se totiž zahazuje lépe, než krabka a i tělo dostává postupně méně a méně nicotinu...

Jan Cidrych
2x

Asi napíši knihu ,Jak jsem přestal kouřit. Zkoušet přestat kouřit postupně nikam nevede .Mozku chybí to PEVNÉ ROZHODNUTÍ. Lidský mozek je složitý a spíše si uvědomí ,že už NIKDY CIGARETU než postupné ponižující přestávání. Ještě jednu anebo až zase zítra .Ne je to špatně,tedy špatně pokud se člověk klame chutí přestat. Vy se potřebujete zbavit té závislosti ne s ní žít. Proč si myslíte ,že třeba pro léčení drog, alkoholu jsou odvykací centra. Ty slouží právě aby si tělo zvyklo ,že nemá drogu a že se musí naučit žít bez drogy. Proto je třeba u léčení alkoholismu základní léčba tři měsíce .druhá recidiva 4až 6 měsíců ,třetí recidiva 6až 9 měsíců. To platí u drog a další .Jde totiž o to aby nebyl přísun drogy a ta doba je pro vyčištění organizmu .Alkoholismus anebo kouření anebo fetoání pořád je to závislost a mozek rozhoduje. Určitě je lepší položit cigaretu a říci DOST. Dost na celý život pokud možno.

Jan Cidrych

P. Fridučo jste to Vy která psala ,že měla čtyři recidivy? Možná to opětovné klamání ,snižování jsou příčinou neúspěchu tedy recidiy.

Jan Cidrych

DETOXIKACE je to správné pojmenování

Stenlák
1x

Paní Miš Zmatek to není . Musíte si sama vyřešit otázku kouřím nekouřím - a podstatné je že odpověď by měla být nekouřím protože nechci . Champix vám pomůže ale rozhodnout za vás o vašem osudu nemůže . Víte také jsem kouřil jen o 50% víc než vy a šlo to . Je to boj dodneška . Ne každý jedinec Champix snáší ! a ne každý ho vydrží jíst . Doporučím vám přečíst posledních 40 stran nástěnky přeskákejte šílené lidi a budete vidět sama že se to dá ! A zde naleznete podporu super lidí . S

Denis
2x

Dobrý večer, především děkuji Lucii, pod její povídání bych se ihned podepsal, jeden z mála příspěvků poslední doby, který je opravdu k věci. Pro paní Miš - doporučuji si otázku zda se chci nebo nechci loučit s "kámoškou" vyřešit co nejrychleji.Tohle za Vás CHMP bohužel nevyřeší. Já to řešil skoro dva roky než jsem definitivně napochodoval do centra.Přece jen ta hodinka se sympatickou plicní lékařkou mě jen utvrdila v mém rozhodnutí. Já táhnu dnes 27.den a můžu potvrdit slova Lucie, že přes všechny ty neblahé stavy, to za to stojí. A hlavně - je to stále lepší a lepší !!!!

irena
1x

já myslím , že Miš to má v hlavě srovnané ale má strach , jak bude žít bez cíga a nevěří si , že to dokáže zahodit. Neboj , od toho zobeš šampík , ten ti pomůže. Samozřejmě , že začátek těžký bude, třeba já jsem první dny nedokázal nic dělat, veškerou činnost jsem měla spojenou s cigaretou. Trvalo to nějaký pátek než jsem začala fungovat. Dost mi pomohly vnoučata ,když přijely na prázdniny ,to mi nic jiného nezbylo než zvednout zadek a makat. Nikdy jsem neskoušela přestat kouřit , kouřit se mi líbilo a já byla přesvědčená , že bych to stajně nedokázala. Když začaly zdravotní problémy , kouřila jsem ještě víc a brečela u toho ,že už stejně umřu. A pak jsem se dozvěděla o šampíku. Přečetla celou diskuzi , objednala se do protikuřácké poradny, aby mě ještě někdo hlídal . A stejně jsem měla pocit co asi se mnou budou dělat aby se jim to povedlo. Povedlo se díky šampíku a díky vnučce, které jsem to nekouření dala k narozkám a tím pádem to už nikdy nemůžu vzít zpět. Tak se neboj , za chvilku ti to cígo přestane chutnat , ty se rozhodneš a začne tvůj první nekuřácký den.

Lucie

Naprosto s Váma souhlasím,také mi to chutnalo a moc,těšila jsem se na kafe a k tomu tu lahodou chuť cigarety,ale druhá stránka byla ta,že večer jsem byla přehulená,ani mi to nechutnalo,ale chuť nebo spíš absťák byl silnější.Ráno jsem se budila s bolestí při nádechu,do schodů jsem funěla jak lokomotiva,při sportu ať to byly inline brusle či fitbox jsem byla udýchaná a brzo unavená,večer jsem chodila spát s večerníčkem ...atd,ale co nekouřím tak je vše jinak,mám víc energie,nejsem tak unavená a i sportovní zátěž vydržím víc a dokonce i po čase mě přestalo bolet na plicích... :-)) prostě paráda.Samosebou to taky nebylo hnedka..cca po 2měsících .

Lucie
1x

Teda jak to tady čtu,stále mě napadá co ještě napsat a ke každýmu názoru mě to nutí odepsat :-)) Ještě k tomu kal tady píše pani Irena,že Miš má strach jak bude žít bez cigarety.Taky jsem měla strach a věřte,že velký,pořád jsem si říkala,jaký to bude bez ní být,vždyť jsem s ní byla pořád od svých 15ti let dalších 15let.V krabičce jsem měla třeba 10ks a já už byla nervní,že mi nestačí a jiné nemám,ale prostě pokud se rozhodnete přestat kouřit a už si nekoupíte přestanete řešit to,že si nedokážete představit bez ní žít,ale začnete řešit ty stavy co příjdou a budou důležitější.Tím nechci nějak strašit,to vůbec ne,ale podle mě by se měl každý bát,aby se víc na to připravil,aby ho nic nedokázalo překvapit a snáz to zvládnul a ještě poslední můj názor na champix.Pokud ho berete,určitě bych při něm nekouřila i když to je v návodu,protože si uvědomte,že ať je to pilulka či žvýkačka nebo náplast všechny tyto věci obsahujou další nikotin a vy ho do těla spolu s kouřením dostáváte víc i když jinou formou :-))

irena

ještě jsem nenapsala ,že mi hrozně moc pomohla tady tato diskuze. Čti jen to co se tě týká , ono se to tady zase časem upraví.

Jan Cidrych
1x

Dobrý den ,čtu všechno jsem zvědavý a mám radost z úspěchů druhých .Skoro by se dalo říci že tu pravou euforii cítím z některých příspěvků. Příspěvek paní Lucie byl pefektní kam se na ni hrabu ,jdu moc tvrdě.Inu slušná ženská duše.30+30 není vytahování ale informace ,že to jde .

irena

Lucko šampík neobsahuje žádný nikotin, to je velice zjednodušeně o tom , že oblbne nikotýnový receptory v mozku, který si myslí že už mají dost. A to souběžný kouření je vlstně účel hry,ty za pár dnů zjistíš ,že ti to kouření nic nedává. A je to pro ty co nedokážou přestat sami. Ne každý to zvládne sám pevnou vůlí. A o tom je šampík.

Lucie

Ireno,máte pravdu,už jsem to našla na netu :-)))) Ale i tak můj názor se na to nemění,když přestat tak hned.

Jan Cidrych

Lucie ano když přestat ,tak hned

Friduča
1x

Měsíc a 10 dní. Miší neboj se, rafni se a bojuj.. Nemůžeš udělat chybu = jen vyhrát !!! Potože tím, že ten hnus zahodíš prostě byhraješ ! Zdraví, peníze, svoboda, nebudeš okolí smrdět jak člověk ze čtyřky... !! To všechno jsou obrovské věci,které ti nekouření dá !!! Leni, CHMP neobsahuje nicotin - funguje úplně jinak... Kal psala Irča.... Zobeš a pak najednou cígo chutná jako by jsi si do něj vecpala slámu - pro mě naprosto překvapující, neb jsem ke všem pomůckám velice skeptická, ale řekla jsem si, že to testnu... A ejhle - ono to funguje !!! Ale priorita jsme stejně my - naše rozhodnutí, naše chtění nekouřit... Bez toho může být pomocníků kolik chce a nedáme to...

irena

Jsem už dneska naposledy v práci,takže vás uvidím až v sobotu naživo. Radši se nebudu tolik těšit(cha , cha )aby to špatně nedopadlo. Telefony na Konču a Stenliho v záloze mám. Mělo by to klapnout

Miš

Moc vám všem děkuji za podporu a názory, Irena to přesně vystihla v 1. větě. Srovnané to v hlavě mám , jsem pevně rozhodnutá a svým způsobem se na to těším. Jen se bojím a nevěřím si, protože si to nedovedu vůbec představit. Myslím , že jsem i přpravená - mám paipo, mám zásobu výborných čajů, mám přdplacené cvičení- no a teď jen čekám na den D. Hlavně si přeji, abych CH dobře snášela a mohla ho brát......bez něj bych asi neměla šanci. Dnes budu brát poprvé i večer, tak uvidím, co to zvýšení dávky udělá. Zatím mi to normálně chutná. JSEM MOC RÁDA, ŽE EXISTUJE TATO DISKUZE, POMÁHÁ TO .

Jan Cidrych

Miš měj na paměti že první rozhodnutí je nejdůležitější ,nedopust recidivu ,nezklam se .Po druhé se tak přesvědčivě už nezačíná. Držím Ti palce.

Ivča

Miš, já kouřila víc jak 30 let 1 - 2 krabky denně a taky jsem si to neuměla představit bez cigára. A ono to jde a je to super. A kdybych neměla doma kuřáka, který kouří stále, tak bych asi ani paipo nepotřebovala. Taky jsem si nakoupila do zásoby a teď mám doma hromadu prošlého paipa, protože jsem ho použila asi dvakrát. Ale je fajn, že jsem připravená. Neboj, půjde to. Netlač na pilu a vyčkej, ono ti to napoví samo, že už cigáro nechceš. Jak psala Fridu, sláma a nic jinýho a řekneš si, vždyť já to cigáro vůbec nechci a nepotřebuju. Tak v klidu pokuřuj a podávej hlášení. Všem hezký den.

Mirka
2x

Ahoj všichni, tak už jsem doma a doma budu nejmíň do konce roku :-( Ale jsem šťastná. Pořád nekouřím, dnes je 49 den. Omlouvám se, že jsem ten sraz musela zrušit. dala bych vědět hned, ale všechno byla strašná rychlovka, že jsem se naráz ocitla ve špitále.

Stenlák

Ahoj Mirko Tak hele hlavní je že jsi doma vykurýruj se a na jaro dáme repete ! Gratulace k 49 ! Co v tom špitále ? nebyly chutě ? mě by to dalo asi moc zabrat . Já mám dneska 90 . Rovněž poblahopřeji Sylvě k 95 rovných za chvíli stovečka :) Přeji prima večer . S .

Mirka

Já taky gratuluju!!! Jsem se spletla, dnes mám teprve 48 :-) Stenly, já deset dnů nevěděla o světě, takže chutě nebyly a když jsem se jakž takž vzpamatovala tak mě bylo moc smutno, nikdo za mnou nesměl na návštěvu a těšila jsem se domů a se divím dokonce i do práce. Bylo to jak v kriminále, teď se cítím úplně volná a plná euforie :-) Akorát jsem musela vysadit champix, ale zase ho asi nasadím až doberu léky z nemocnice.

Jiri

Zdravim, jiz asi 8 nebo 9 tyden nekourim, clovek to ani nepocita, nemyslim na to. (pokud si vedle me nebo v TV nekdo nezapali:)). Po druhem nebo tretim tydnu jsem presel na pul a pul tablety denne, takze si prakticky lecbu zdvojnasobuji. Tu pulku proto, ze jsem pocitoval zaludecni nevolnosti a byl celkove protivny. Ted ani nevim, ze ho beru a temer se s kazdou vecerni davkou zpozdim, protoze na ni zkratka zapomenu. Vrele vsem doporucuju, a to, ze si s tim clovek zivot nedokaze predstavit je nesmysl, protoze tu predstavu vam blokuje to svinstvo, na ktere si po case zvyknete. Zkuste si zapalit a ten pocit, co citite kratce po zapaleni, je presne ten, co pocituji kazdou sekundu bez cigara. Jedinou nevyhodou je, ze ten oder z tech svinstev mi stale tak nejak voni, ale to je asi vse......A jeste jedna, konzumace alkoholu mi s champixem vubec zadne problemy nedela, chut se nijak nezvysuje ani nezmensuje....

Ivča

Mirko, to je super, že jseš doma a snad jseš na tom dobře a dostaneš se z toho. A je dobrý, že nekouříš. Držím palce. Jiri, zdravím a gratuluju. Jseš borec a dobře to zvládáš a to je super. Tak všem držím palce, držte se. Zítra srazík, už se těším. Mirko, škoda, že nemůžeš. Jsme dobrá banda. Jo a Stenlákovi k 90 velká gratulace. Jseš borec. A blbý stavy už se zlepšily?

Jan Cidrych

Tak mne napadlo .Jsem fanda lidí co přestali kouřit a kdo přestane kouřit dostane ode mne památeční hrnek Liberec ,který dostal první místo v mezinárodní soutěži a je také přihlášen jako regionální produkt Jizerské hory. a má certifikát. Já jsem přestal na vánoce a každé vánoce jsou připomínkou na chvíly ,která mi zachránila život.

Jan Cidrych

Na chvíli ,která mi zachránila život budu vzpomínat jako Vy ted ,když se Vám podaří přestat kouřit. Jde o to jenom položit cigarety a říci DOST

kako

Mně by se jeden hrnek hodil jako popelník.

Megan

Tak teda zítra:-) Už se moc těším. Fridu, telefon mám už opravený, tak je to OK. V 09:50 hod. na Florenci. Jinak já držím třetí rok a je to super

Katka

Ahoj, zabrousila jsem na tuhle diskusi a je fakt skvělá. ale chtela jsem taky říct, že mě teda šampix nesedl, bylo mi po něm hrozně. Až pak jsem si přečetla leták a na něm ty všechny vyjmenovaný vedlejší účinky.Takže jsem zkusila takový to biorezonanční nekouření a to zabralo za hodinu. Je zvláštní, kolika lidem tady nevadí prášky. Já prášky, pokud nemusím, tak nejím, ale těžký se dneska zorientovat.

Jan Cidrych

Možná jim ty prášky také vadí ale nechtějí si zadat .

rimankaaa

ahoj ahoj všetci, prečítala som len tak letmo -. všetkým k ich úspechom gratulujem, postrehla som, že niekto nový - silno držkám palčeky, ja som tiež ešte len na úplnom začiatku a bojujem, no ťažko bojujem.. a najmä - užite si zrazík vo veľkolepom štýle ;) papapa

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce