Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mája
1x

Ahoj všem, jak dlouho se držíš Šárko? Já teprve 3.den zatím. Celý den se nezastavím a každou myšlenku na ten hnus ignoruju. Nejsem schopná se tím zabývat prozatím.Manžel kouří mimo, ale stejně mi to vadí, hodně mi to smrdí. Držím palce všem, kteří jsou na stejné lodi, i když o hodně dál.

Šárka
2x

Májo, v červnu to budou 2 roky. Stačilo mi jedno balení a držím se. Kouřila jsem 30 let 30 denně a nikdy jsem si nemyslela, že kouřit nebudu a ono to jde. Manžel hulí na balkoně a když se vrátí tak smrdí a já jsem ráda, že už taky tak nesmrdím. Udělej si nějakou radost a hlavně VYDRŽ!!!

Pájapaja
1x

Moc vás zdravím všechny. Na doporučení doktora jsem začal užívat lék champix. Kouřil jsem 24 let a dost silný kuřák,a vyzkoušel jsem mnoha přípravků a odvykacích kur které stáli akorát mnoho peněz a bez účinku. Začal jsem užívat lék champix a mužů vám říct že jsem fakt nadšen z léku.První týden užívání léku jsem při tom kouřil jak radí instrukce a můžu říct že jsem přestával mít na cigaretu chuť a začal jsem mít k ní odpor ,a po týdnu jsem přestal úplně kouřit a moc jsem rád že já jsem to dokázal po 24 letech přestat kouřit. A hlavně doufám že už v životě to nevezmu do ruky . A vám všem přeji ať to zvládnete jako já a nebojte se to zkusit lák Champix je fakt super a všem ho doporučuji. Ahoj všem nekuřákům že to dokázali.

Mája

Zdravím všechny a hlásím dnes 6 den bez cig.. I když to pokušení je někdy hodně velký, představím si dobrý pocit z odolání. A ten se po krizi dostaví. Je mi pak fajn, že jsem odolala. Ahojky.

Šárka

Májo, odolávej dál, ty to zvládneš! DRŽ SE!!!

Mája
1x

Ahoj odolávám 9.den. I když se mi už dvakrát zdálo ,že kouřím a i ve snu sem byla na sebe naštvaná. To probuzení byla skvělá úleva. A jak to jde vám ostatním ,řekla bych ,že moc lidí momentálně neřeší nekouření. Pokud ano, držím palce. Díky Šáry za podporu.

Les
1x

Ahoj, super, chce to vydržet, za chvíli ti už to ani nepříjde. Přestat kouřit chce většina kuřáků. Ať už kvůli penězům, zdraví, rodině atd. Dá se to zvládnout dokud jim nějaký dobrák nenabídne a nevezmou si. Opravdu stačí jedna cigareta a ikdyž nechutná tak si mozek vzpomene a hledá si důvod pro další...Přeju pevnou vůli, spolu s Champixem to zvládneš :-).

Šárka

Májo, ty sny jsem mívala taky a dost často. Byla jsem na sebe naštvaná že hulím, že jsem se vzteky probouzela, ale ta úleva, že to byl jen sen stojí za to. To máš takové bonusy, že odoláváš a bude to stále lepší. Bude jaro a ucítíš, jak venku vše krásně voní, protože dosud jsi žila ve smrdutém oparu. Drž se a piš, já jsem tady.

Mája

Ty sny jsou hodně zajímavý, je zvláštní co ten mozek nevymyslí. Už i nevolnosti nejsou ,co byli na začátku, tělo si zvyká na ten ch. Hokej neskončil moc dobře, ale co se dá dělat. Hezký večer a pak hezký den.

milan

Májo drž se. Sny jsme měli všichni, kdo jsme brali Ch. Můžu říct, že to stojí za to vydržet. Mám za sebou 4 měsíce a už je to OK. Teď jsem byl na horách a cítil jsem vůni lesa. Za těch 25 let jsem zapomněl jak voní. Prostě nádhera, stojí to za to...

Mája

Ahoj, včera to mělo být 14dní,ale zapálila jsem si na oslavě. Po 14dnech, jsem neskutečně naštvaná. Ale jedu dál, nemám na výběr, chci skončit s tím smradem. Bohužel, jsem pod vlivem neodolala, proto všem doporučuju, aspoň na začátku nepít alkohol.Zdravím všechny,držím palce a brzy ahoj. Ježíš, jak já jsem naštvaná.

Megan

Zdravím všechny nekuřáky a odvykače kromě JC. Nekouřím skoro 4 roky po užívání Champixu a je to fakt super pomocník.. Mějte se

Konča

Ale Megánku, ty jsi to popletl. Necelé 4 roky mám já (dnes 1.335 dnů), ty jsi o 300 dnů přede mnou (1.635 dnů) tudíž jedeš pátý rok beze smradu :-)

Martin K

Ahoj Všichni odvykači. Taky jsem docela silný kuřák cca od 15 let 20 denně... Takže letos mám smutné jubileum... 10 let žiji ve smradu... Uvažuju o Champisu, ale někde na odborném serveru jsem četl, že může způsobovat problémy při řízení... A to by mě dost limitovalo. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky a mnoho zdaru všem :)

Les

Ahoj, chce to vyzkoušet. Začít třeba o víkendu, kdy člověk řídit nemusí a také myslet na to že můžou být pomalejší reakce. Také mám zkušenost že stačí poloviční dávky léku a přesto funguje a útlum je menší. Osobně jsem s řízením problém neměl ale odvykačka samozřejmě má vliv na pozornost.

Šárka

Martine, mě to nelimitovalo, ale jezdím jen do a z práce, musel by jsi vyzkoušet. Tak dej vědět, až začneš!

milan

Ahoj Martine, jezdil jsem s champixem vcelku hodně a žádné problémy nebyly. I ta soustředěnost byla lepší, než když jsem se pokoušel přestat kouřit bez Champixu.

Mája

Ahoj všem abstinujícím i všem ,kteří ještě váhají.Začínám další pokus, dnes nekouřím 7dní a doufám ,že tentokrát budu úspěšnější než před časem. Ch beru již delší dobu a každé selhání beru zas od začátku. Opravdu to chce i trochu vůle a srovnat si to v hlavě.Mě chybí ta vůle.Doufám ,že se najde někdo, kdo poradí, nebo nějak podpoří. Přeji všem krásné voňavé dny.

milan
1x

Ahoj Májo, já abstinuji přes 5 měsíců. Byl jsem silný kuřák po celý dosavadní život. Podařilo se, tak je vidět, že to jde. Jen je potřeba skutečně se přesvědčit o tom, že už nikdy nechci kouřit, a že se nebudu litovat, jaký jsem chudák, že si nemohu zapálit. Najdi si vše pozitivní na nekouření a to si pořád připomínej. Pokud o tom nejsi přesvědčena tak se netrap a rozhodnutí odlož, protože to stejně nemá smysl. Držím palce.

desy
1x

beru ch x dním a nepomoh

Šárka
1x

Ahoj Májo. Souhlasím s Milanem. Chce to vůli a podporu okolí. Já jsem ji našla na této diskusi, takže na předchozích stránkách najdeš určitě odpovědi na své otázky. Držím palce.

Mája

Tak jsem vstoupila do druhého týdne a celkem to jde. Přišla na mě silná krize,ale brzy jsem na ní úplně zapomněla. Snažím se to na čas vytěsnit z hlavy. Vím ,že nesmím ,nechci a doufám ,že to zvládnu. Zdravím všechny bez rozdílu. Dobrou.

Les

Ahoj, půjde to, chce to jen vydržet než se tělo obejde bez nikotinu. Normální je nekouřit :-).

Mája
1x

Ahojky, tak zas o kousek dál a opravdu je normální nekouřit? Někdy mám pocit, když se podívám kolem sebe ,že je to jinak. Samozdřejmě máš pravdu, normální je nekouřit.Jdu do boje .I když se šampíkej jde jen o chtění ? Přesvědčení ? Nebo jak to nazvat. Já vím ,že končím, líbí se mi vůně a zdraví Í když momentálně řeším hodně problémů. Chci to ,zvládnout DBC. A pak další. Díky za zpětnou vazbu. Pa všem .

Les
1x

Přečti si tohle. Krásně napsané plusy i mínusy. Snad má cenzor na víkend volno a zase mi to nesmaže :-). http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdravotnich-souvislostech/o-koureni.html

Mája

Přelouskáno, zajímavé. Mám zas o pár koleček víc. Ne, je to logické a fakt zajímavé. Myslím, žes mi teď pomohl. Zase si přeuspořádám myšlenky. Pa Lesy a doufám, že ještě pár zajímavostí máš pro příště.

Les

Ještě k tomu řešení problémů. Nikotin nepomáhá, pomáhá relaxační pauza kterou si kuřáci dávají. A to jde i bez cigaret. Krásný den všem

Mája

Zdravím všechny dnes je to 14DBC. Hezký den všem.

Šárka

Májo, super a hlavně VYDRŽAŤ!!!!

Mája

OK

Mája

Ahojky.Úmrtí mého táty, mě včera posunulo na samotný začátek. Bohužel, jsem to nezvládla.Zítra jedu od začátku, dnes se na to necítím.Škoda.Pa, snad to tentokrát dám.

Les
1x

Ahoj, jen málokdo to dokáže napoprvé. To co jsi psala ty je klasika. Z mých zkušeností fungují jen 2 věci. Buď to co se tu píše od začátku diskuze, srovnat si to racionálně v hlavě nebo si prostě říct "já už nechci a tečka". U mě zabralo to druhé. A s Champixem se to může podařit každému :-). Hezký den

Šárka
1x

Májo, je mi líto, co se stalo, ale ty jdeš dál. Pokud hulit nechceš, tak nebudeš. Rozmyslli si to ještě, než budeš investovat do dalšího CH, který tï sice pomůže, ale to hlavní je na tobě. Denně si můžeš najít výmluvu, proč jsi nevydržela. Pokud to máš srovnané, vydržíš.

Mája

Zdravím, děkuju. Nechci se na nic vymlouvat, byl to pro mě nečekaný šok a první co mě napadlo, je jasný. Odolávala jsem pár hodin, ale pak se opila. Nevěděla jsem, kde najít ventil. Chuť ve střízlivém stavu jsem neměla, ale pak už to jelo. Pa. Mám už v sobě nekuřácké rituály, které mi vyhovují, tak snad..Vím, že chtít je málo.

Šárka

Chápu, asi bych to taky nedala. Tak se drž, bude líp!

Jan Cidrych

Vážení nekuřáci .Znovu jsem se zde našel a konstatuji přes 33let je to co nekouřím ahoj a PEVNOU VŮLI

Mája

Ahojky, 13DBC. Snad to dám, nemám s tím nejmenší problém,přestože jsem psychicky na dně. Krize přicházejí, ale mě to vůbec nevadí. Pokud by to bylo stejné bez prášků, přestala bych je brát. Mám dvě balení, které chci dobrat a pak uvidím. CH.vřele doporučuji. Přeju všem hezké VELIKONOCE:

Pavel

Zdravím nekuřáky :-). Champix mi pomohl a zůstala mi část balení. Nechci ho vyhazovat, tak kdo by chtěl si ho za lepší cenu vyzkoušet tak mi napiště do mailu. [email protected]

Šárka

Májo, jak jsi na tom? Snad se ti daří odolávat a užíváš si jarních vůní!

Mája

Ahoj Šáry, neštěstí nechodí po horách. Děkuju, že sis vzpoměla. Připadálo mi trapné se ozývat, že jsem zklamala. Prodělávám další pokus,ale zatím se odmlčím, pokud neuplyne,alespoň rozumná doba se pochlubit. Doufám, že svojí dávku smůly, mám za sebou. Je to můj poslední pokus. Děkuju Ti za zájem.

jinka
1x

Ocitla jsem se tu náhodou, ale mám zkušenosti s těmito prášky. Poprve jsem je zkusila a přestala po 14 dnech kouřit. Ještě jsem brala jedny a pak rok nekouřila. nevydržela jsem, když manžel umíral na rakovinu. Po roce jsem to zkusila a stačily mi jedny prášky a už zase rok nekouřím a jen lituji, že jsem nepřestala dříve!

Šárka
1x

Fajn, že jsi se ozvala Májo. Určitě to zvládneš, protože ty chceš! Ať se daří!!!

Oli

Ahoj všichni, chci se pochlubit, včera to byl muj prvni rok bez cigaret. Jde to. Je to super. Bylo težkých dní, jako úmrtí v rodině, krize a další věci, ale vše jsem zvladla bez jediného cíga. Nemám ani nutkání si zapálit, ba naopak strašně mi to smrdí. Vy co začínáte jde to, jen musí být i pevná vůle. Champík udělá hodně, ale člověk mu musí i sám pomoci, aby fungoval. Přeji všem hodně moc zdravíčka.

les
1x

Super, gratulace :-).

Konča
1x

Oli jsi borka a já ti moc moc gratulujíííííí!!!!!!!! Vítej mezi exkuřáky :-) My "skalní" máme pozítří další nekuřácký sraz.

Šárka
1x

Oli, super výkon! Teď už to dáš napořád! GRATULACE!!!

Oli

Vsem moc dekuji.

kurák

moj prispevok: 23. ledna 2014, 11:31:08 nezapalil som si uz viac ako pol roka, riesil som a riesim vela problemov - samozrejme bez cigariet. chce to len trochu pevnej vole. drzim vam ostatnym palce. :-)

Mája

Ahoj Všem 22DBC. Musím snížit dávku na 1 a půl. Začíná mi to dělat zdravot. problémy. Tak doufám, že to dám a budu aspoň po 3dnech,moct snížit zatím na 2xpůl. A budu pokračovat v nekouření. Zdravím Šárku. Držím pěsti Všem i sobě, ať tu potvoru už neřešíme. :-)

irena

2267DBC

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce