Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Šárka

Májo dej si ráno 1/2 a vsugeruj si, že byla celá... a když to nebude stačit, přidej tu druhou 1/2. Večer už jsem si nic nebrala, to jsem chutě zaspala. Je to super bez smradu, stojí to za tu počáteční námahu. U nás v práci teď hrozí totální zákaz kouření a kuřáci jsou nešťastní, přesně vím, jak jim je, ale já už to naštěstí nemusím řešit. Jsi dobrá, drž se a dej vědět!!!

Mája

Ahojky Šáry. Ahoj Všem. Tak mě pak napadlo,že jsem se o den sekla. Měla jsem víc. V neděli mi vychází teď 4 týdny. Ale nepočítám to, až když se někdo zeptá. Dělám na směny, tak mám v tom trochu bordel,který je vlastně den. Snižovat dávku zatím nebudu,protože jsem ten úbytek půlky pocítila. Dám tomu ještě nějaký den a půjdu na zkoušku do toho. Zatím to jde, dá se říct, že si až na vyjímky nevzpomenu. Teď mě čeká zatěžkávací zkouška, bude se u nás propouštět opět. Tento rok,nebo spíš před měsícem a teď podruhé..U FI pracuju už 6 let a 4x mě to minulo. Ale počítat musím se vším. Tak jsem si naplánovala, že za odstupný vezmu kluka k moři místo na chatu a nebo máme mít 60% 3týdny a týden celozávodku, ty co zbydou, tak bych to moře, dala asi stejně. Starosti s prací nechám na podzim. Takže, žádný stres mě vlastně nečeká a já se těším na to léto. Ty doufám taky. Přeju všem hezký dny, hezký léto a hlavně čistý nekuřácký - voňavý. Pěkný víkend. Pa zas někdy.

Berča

ahoj všechny zdravím.Jde to i bez chemie.

Martina

Ahoj, tak já jsem momentálně druhý den bez cigaret. Vykouřila jsem tak 20-23 denně a kouřila jsem asi tak 12 let. Je mi 26. V sobotu se mi udělalo špatně a odvezla mně sanitka, doktor udělal vyšetření. Sic jsem to měla jen z nervů, ale říkal mi, že mi začíná pískat na plicích a to mně tak nějak probralo. Teď už nekouřím přesně 48 hod. a chtěla bych to vydržet, ale je to zatím moc těžké, prozatím zkouším bez jakékoliv chemie a věřím, že mám doopravdy pevnou vůli a zvládnu to, i když zrovna doma podporu moc nemám. Přítel je odnaučený kuřák a vůbec mně nepochválí a prý že až to vydržim měsíc, tak pak to bude už lepší, ale že zatim to teda rozhodně nic neznamená, moc mi to nepřidává, ale na druhou stranu chci dokázat i jemu, že na to mám. Tak držte palečky a všem přeju ať to zvládneme. Pa.

Šárka

Ahoj Martino, už jde o život, takže nejde o hov.., motivaci máš obrovskou. Bez smradu je to fakt lepší. Mě taky nikdo moc nefandil, jen lidi tady, tak klidně písni, když budeš potřebovat vzpruhu a pochvalu. Drž se!!! Májo, ty taky a užij si to volno!

Jana

Mate nekdo zkusenost s ostrou a okamzitou bolesti bricha?

Šárka

Jano, mám, ale ne v souvislosti s nekouřením. To by chtělo chirurgii...

milan

Ahojte bojovníci a bojovnice. Já už to mám za sebou přes půl roku. Martino počítej s tím, že skutečně Tě nikdo nepochválí, většina bere nekouření jako samozřejmost a kuřáci zase závidí, že Ty jsi dokázala to, k čemu se oni ještě neodhodlali. Hledej na nekouření ta pozitiva ať už zdravotní, estetické nebo finanční. Nejhorší je prvních 14 dní, tak vydrž.

Mája

Zdravím všechny bez rozdílu. 28.to byl měsíc,co jsem s tím sekla. V současnosti beru během dopoledne jen 1/2 tabl. a nemám s tím zatím problém. Vracet se samozdřejmě nechci, tak uvidíme. Přeju všem hezké slunečné dny a bez cig. Pa zas někdy. Šárko, hezké léto.

Berča

Ahoj všem můžu se zeptat kolik stojí nyní cham.?

Market

Ahoj vsem mam dotaz s pritelem jsme pred ctyrmi dny zacali brat champix a muj pritel se zacal citi hodne spatne,obcad ma problemy s arytmii a ted se mu to pp brani prasku zase vratilo a uz to zrva dva dny. Mel by s tim prestat? Nebo doufat ze to prejde..mame v planu zajit k doktorovi pro radu.ale jakozto zacatecnik s champixem se chci optat na nazor kdo uz ma par tablet za sebou a asi neco vi :) diky moc za jakoukoli odpoved ci radu.

les

Ahoj, není moc pravděpodobné že by za tím byl Champix. Ale určitě snížit dávku a poradit se s lékařem.

Konča

Nejsem lékař, ale v příbalovém letáku se píše, že se champix s jinými užívanými léky snese. Osobně mám sinusovou tachykardii a champix jsem snášela dobře, až na nevolnosti od žaludku a ty jsem zlikvidovala půlením tabletek. Osobně si myslím, že tento týden byla parna nad 30 stupňů a BIO zátěž 3 - jestli to zhoršení nebylo tím. Toto by měl posoudit lékař, takže raději lék vysadit a konzultovat s lékařem. Držím palce.

Šárka

Market, raději konzultovat s lékařem, než něco podělat. Ať to dobře dopadne a DRŽTE SE!!!

irena

Já mám názor opačný,Lesi, je možné , že za tím stojí champix , tak jak píše Šárka , konzultaci s lékařem by to určitě chtělo.

les

Ahoj, ono je těžké rozlišit za co může Champix a co se děje kvůli samotné odvykačce. O vlivu negativním vlivu vareniklinu na srdce jsem tady ani jinde neslyšel. A s těmi lékaři to vidím dost bledě. Klinické testy léků se k nim nedostanou, mají ty samé informace z letáků co my. Možná ještě méně.

Mája

Ahojky, tak v sobotu to byl 2.měsíc. Neberu nic a celkem to jde. Krize přicházejí a pak jdou do háje. Zdravím Šárku, bez tebe bych to nejspíš nedala. Pa.

Šárka
1x

Májo, to je super zpráva!!! Já mám za sebou 2 roky a velkou měrou mi pomáhali lidičky tady. Tak jsem ráda, že jsem taky přispěla troškou do mlýna. Drž se a kdyby něco PIŠ!!!

Pavla

Předepíše lék i obv.lékař? Děkuji.

Konča

Ano, lék může předepsat jakýkoli lékař. Já si recepty nosila z gynekologie.

Megan

Ahojky, tak brzy to bude pět let, co nekouřím. Zdravím všechny nekouřící a držte se. PS, co Friduča, Ládík, Luban, Ivča, Irča apod?

Konča

A já dnes končím 4 roky BEZ a zítra začínám svůj 5-tý rok nezávislosti :-) Též všechny zdravím:-)

Jan Cidrych

Tak jsem to našel Konča přestávala v roce 2010 byla to má "nejlepší" kamarádka Končo gratuluji ke čtyřem rokům ahoj Tvůj kamarád Jeník

Jan Cidrych

Tak jsem to našel Konča přestávala v roce 2010 byla to má "nejlepší" kamarádka Končo gratuluji ke čtyřem rokům ahoj Tvůj kamarád Jeník

Andrea

Ahoj. Zravím všechny exkuřáky..přečetla jsem pár stránek tady té diskuze a rozhodla jsem se přidat:-)..hledám totiž cokoliv, co mi pomůže s bojem s cigaretou. Nekouřím 43.den a je to neustálý boj. Přestávalo se mi celkem dobře(první dny), ale ta strašná touha po cigaretě jak po vzduchu stabilně přetrvává doteď. Jsou dny lepší a jsou dny peklo.. Navíc mám těsně před porodem dvojčat (38.týden) a já stále více a více si pohrávám s myšlenkou po porodu znovu začít..ale zároven stále hledám jiné východisko:)...tonoucí se stébla chytá...1)je mi líto po 6-ti týdnech znovu začít a pak někdy jet ten absťák třeba od nuly znova 2/ráda bych bez výčitek také jednou kojila 3/obávávám se, že když znova začnu, rozvedem se smanželem...ještě napíšu, teď musím končit

Andrea

Kdybych tak věděla, že tuty hrozný stavy někdy přejdou..fakt mam ale deprese, úzkosti, sebevražedný myšlenky a místo na miminka myslim na cigáro celý den...nevim už kudy kam, je mi snad nejhůř za celý život. Když jsem přestávala před lety, tak 4 dny TOTÁLNÍ krize a pak pohoda..fakt bez problému, ale nevážila jsem si toho asi..kámoška pak řekla.."já si dam občas",tak jsem si s ní dala jedno, to odpol samozřejmě druhý, třetí..druhý den krabku a pak jsem se vezla dalších patnáct let až doteď (až na mnohé jeden a vícedenní..max 4dny abstinenční snahy)..teď jsem přestala v sedmém měsíci v Norsku s dvojčaty po absolvování skupinové terapie zde..bez champixu..píšou, že v těhotenství se bohužel nedoporučuje a při kojení pak těžko říct..píšou že pokud výhody léčby pro matku převažují, pak se snad lze přiklonit k užívání při kojení...už takhle ale užívám leta antidepresiva, která musím brát i v těhotenství a při kojení...takže mam vůli, chtění..ale pořád brečim a myslim na sebevraždu..stojí to za to?přestane to někdy?pomohl by champix?nebo v kombinaci s depresí..možná i předporodní ..by to bylo ještě horší?nevím...díky za nápady:)

Šárka

Andreo, ty jsi opravdu extrém. Asi bych zvážila návštěvu nějakého odvykacího centra, pokud opravdu chceš přestat. Stavy deprese, úzkosti a suicidní tendence škodí ale dětem víc, jak cigára. Já jsem v těhotenství kouřila 5 denně, protože jsem byla děsný hulič. Přestala jsem po porodu, protože mi bylo fakt blbý kojit a hulit. Ale jak jsem přestala kojit, tak jsem do toho vlítla zase. Myslím si, že toto fakt sama nedáš. A než ubližovat sobě i dětem, zajdi k odborníkům. Moc Ti držím palce a dej vědět, jak to jde!

Andrea

Ahoj, děkuji holky za rady..byla jsem na skupinové terapii, ale všem se tam příznaky abstinence snižovaly, jen mě se zvyšovaly, až poslední týden se mi chtělo umřít úplně:(. Když jsem přestávala před lety, fakt 4 dny hrozný a pak pohoda..čekala jsem to stejně. Champix v těhotenství nikdo nenapíše a nikotinové náhražky se taktéž nedoporučují, tudíž nevím přesně, co by mi teď centrum pro odvykání mohlo nabídnout víc..Zkusila jsem tu skupinovku stejně jako před lety, a to i přes to, že od ledna žiju v Norsku a neumím téměř ani slovo a snad s pomocí boží jsme s terapeutkou velmi lámaně komunikovaly anglicky. Byla jsem opravdu odhodlaná, to mi věřte..v cizí zemi, téměř bez možnosti komunikace, s obrovskym břichem jsem dojížděla do vedlejšího městečka vlakem na odvykačku, manžel byl na mě hrdý, doktoři taky, ale mě se chtělo umřít čim dál víc..rozhodně se slabou vůlí to nemělo nic společného, že jsem 8.července znova začla kouřit (mimochodem na své 35.narozeniny), spíš to bylo rozhodnutí s vůlí žít dál (přeci jen lepší matka živá kuřačka než mrtvá nekuřačka:))..tak jak jsem to včera zkonstatovala s kamarádkou)..Teď už zas normálně funguju,,doma mam zas uklizeno,zase se často směju,zase se těšim na miminka..pozítří začne 39.týden s dvojčaty, prospívají velmi dobře, jsem ráda že se nenarodili dříve, naopak se jim z bříška nechce a dvojčata v 39.týdnu jsou spíše raritou, jen manžel je trochu kyselej a tak samozřejmě se budu dále zajímat v čem je kámen úrazu, mého úrazu co se týče kouření a až dorazím do čech, ráda se tam ještě setkám s odborníky, ale obávám se že už jsem pochopila v čem je u mě kámen úrazu..ale to by byla opravdu velká zpověď mého života..každopádně ta dočasná abstinence mi přinesla nové poznání co se mě týče a alespoň jsem ráda, že ty děti se nenarodili dříve a v době, kdy se jim plíce vyvíjeli jsem alespoň nekouřila..tak snad i těch šest týdnů nebylo úplně zbytečných:)..kojit se chystám, pokud zvládnu se vejít do oněch pěti denně, kdy ještě výhody kojení převyšují nevýhody spojené s kouřením, tak mi prosím držte palce dál(u mých dvou starších dcer jsem to řešila stejně..nakojit,pak cígo a tři hodinky pauza, ať se nikotin v těle stihne dostat aspoň na polovinu před dalšim kojenim...pořád mýt ruce a čistit zuby,abych nesmrděla, víc prostě nedam:(, i když jsem to konečně už chtěla jinak... VÁM VŠEM MOC MOC DRŽIM PALCE, MOC VÁS OBDIVUJU a je super, jak se tu navzájem podporujete. Končo, jinak děkuji za tipy, přesto se určitě mrknu. Šárko, tys mě odhadla docela dobře:) Tak papa, mějte se a blbý mi to teda je a doufam, že tu nikoho mym nezdarem neodradim...ale věřte, neni to taky žádnej med, schovaná s břichem za bukem, jakože jdu se smetim..v odpadkovym koši přitom cíga,voňavku,pití, žvejkačku, sprej do pusy a dezinfekci na ruce..s tim by se dalo vystupovat ve vtipnym pořadu..A TAK SI HLAVU LÁMU DÁL:)!papa všem

Šárka

Andreo, tady je každá rada drahá. Než se trápit, tak to alespoň brutálně omez než porodíš. To, že pak budeš dělat pauzy mezi kojením, je na nic. Ty děti budou pít nikotin a vlastně děláš závisláky i z nich. Takže se snaž být dobrá máma tím, že prostě pokud budeš kojit, nebudeš hulit. Určitě jsi chytrá holka a zodpovědnost a strach o ty bezbranné tvorečky bude silnější, než chuť na cigáro. Představ si ty malinkaté růžové plíce miminek, které po každém napití černají, protože je jejich máma sobec a nedokáže si odepřít svůj požitek. Já jsem byla brutální hulič, ale když jsem kojila, tak fakt jsem si nedala ani jednu. Víc k tomu snad už není co dodat, jen to, že budu věřit, že to zvládneš a nebudeš ubližovat vlastním dětem. DRŽ SE!!!

irena

Ty se Andry léčíš na psychyně , bereš antidepresiva, máš rozhozené hormony v těhotenství,žiješ v cizí zemi, to není jenom o nekouření. Nevím jak ti poradit. I když ty jsi si už poradila sama.Vím určitě že sebe jsem byla ochotná cigaretama zabít , ale když jsem otěhotněla , následně kojila -víc než rok , tak bych to těm mým miminkům neudělala, prostě se mi to v hlavě bloklo a já nekouřila. Jak měl mladší rok vesele jsem nasadila svou dvacítku a vypracovala se k dvoum krabkám denně.Kromě této doby se mi nikdy nepovedlo ani půl dne abstinovat.

Konča

Andreo žádná odvykačka není stejná. Kuřák si nepřipouští, že je z něj feťák. Nikotin je stejně návykový jako heroin. Snad se Paipo - japonská náhražka cigarety dá sehnat i v Norsku, bylo by to beznikotinové řešení pro všechny tři. Dodatečně ti k narozeninám přeji vše NEJ....

kurak

nefajcim od zaciatku novembra 2013. uz mi dym z cigariet davno nevyvolava chut na cigaretu. vitalna kapcita pluc mi isla hore o 15%. som maximalne v poho B-) .

Petra

Nevíte někde, kde se dá tenhle lék koupit? Mamka mi psala, že ho nemůže v žádné lékárně sehnat... Díky za odpověď

Šárka

Petro. V lékárně, ale MUSÍŠ mít recept, který ti napíše každý praktik.

Petra

Šárko, recept má, ale řekli jí, že ten startovací kit nemají a ani u jejich distributora že není...

Šárka

Petro, tak nezbyde nic jiného, než jít do jiné lékárny. Neměl by být problém ho u distributora objednat. A pokud by byl nadále problém, vezmi to normální balení a tablety si budeš půlit. Držím palec

Konča

Startovací balení stojí stejně jako to pokračovací a přitom jsou tam na týden prášky s poloviční dávkou vareniklinu. Berte pokračovací balení a pro první týden je nutné si tabletky rozpůlit a brát dle návodu pro startovací balení - na příbalovém letáčku je návod jak užívat při startu a jak potom pokračovat. Vyjde to levněji.

Mak

ahoj všem stávajícím i nastávajícím nekuřákům. Beru Champix 4. den a čekám na den D - 1. 9. docela se těším. jen jsem chtěla přispět do diskuse - docela mě namotivovala Mgr. Peterková - má asi 4 videa kde radí jak s tím seknout a jak to vydržet. Je to docela dobře udělaný. Kdo by měl zájem je to na adrese www.uznekourim.jatodam.cz . Tak všem hodně zdaru a pevného rozhodnutí pic

Ada

Ahoj, také zdravím. Jsem na tom stejně. 1.9. s tím chci seknout. Jsem recidivistka :-) S champixem to ukončuji už po třetí....vím přesně, co mě čeká....TENTOKRÁT TO VYJDE!!!!!

Mak

vůbec nečekám, že by to nevyšlo. Prostě počítám s tím, že budu nekuřákem, v hlavě to mám srovnaný, vůli tedy nic moc, ale jsem tak naštvaná sama na sebe, že to musím vydržet. Stydím se před vlastníma dětma, že nemůže jet na dovolenou, rpotože na to nemáme, ale hulíme každej krabičku dennně. strašný....

Ada

Tak mě se k důvodům jako: peníze, smrad, problémy kvůli kuřákům v práci, zdraví přidala i prosba mého nejmladšího syna, a to asi byl největší impuls. A protože mé předešlé pokusy začínající na jaře, ztroskotaly mimo jiné i kvůli lákání prvních prosluněných dnů...naplánovala jsem si to tentokrát na podzim a s mým malým prvňáčkem vkročím do nového života :-)

Mak

no to je dost velkej důvod. Když byly moje děti malý a rposily nás, vždycky jsme to nějak zamluvili - blbci. Teď jsou velký, drží nám palce ale tohle sama sobě neodpustim. Nuže zítra začínáme!!!!!!Jupí!!!!!!!!!

Ada

Už zítra!!! Já svou poslední vykouřila před hodinou, zapalovače a popelníky už jsou v koši.....A ráno vstanu....dám vědět večer, jak proběhl první den. Dobrou :-) A tfuj tfuj tfuj!!!!!!

Mak

Tak jak jsi na tom? já zatím... no nevím ani co napsat. snad jen, že žiju. Prostě jsou chvilky v pohodě a chvilky hrozný, nevím co s časem, hledám si práci kde můžu, ale jde to. JDE TO!!!!!!!nevím jak ty, ale já kouřila 25 let, krabičku denně, přestala jsem pouze, když jsem byla těhotná, takže se považuji za docela závisláka. Muž mi volal (stejný kuřák, stejně přestal) jak jsem na tom a sám říkal uplně podvědomě nevědomky - Jdu si uvařit kafe, dám si retko a jdu dělat. teprv po chvilce nám došlo, že vlastně už bez toho retka - prostě takový závisláci, co si nedovedou představit že nekouří. ale věřím nám! Přeju ti, aby ti to šlo alespoň tak dobře jak mě - fakt jsem to čekala ještě hroznější, spíš jsem se toho bála, zatím to jde zvládnout. tak dej vědět, jak u tebe. zdraví o něco zdravější nekuřák

Ada

Ahoj, tak já jsem docela spokojená. Občas nějaká myšlenka na cígo vybublá, ale není to hrozný. Taky pořád něco dělám :-D A honí mě mlsná.... Dnešní první den pokládám za velmi úspěšný....kéž by to nebylo už horší a budu naprosto spokojená. :-)

Mak

Ahoj ještě jednou všem, tak jsem se dívala na předchozí příspěvky a mrzí mě, že lidé kolem letošního léta už se neozývají. Moc by mě zajímalo jak je na tom Mája, Šárka, Martina, Milan, Andrea a další, co bojujou. Je prima číst si rady "zkušených" a od těch "úspěšných" si brát sílu. Díky vám a dobrou všem. Jdu to zaspat!!!

Greena

Ahojky odvykači, zejména aktuální bojovnice Mak a Ada!!..... Nekouřím už od 11.8.2008, tato diskuse o odvykání mně velmi pomohla a tak chci povzbudit další následovníky. Holky, vydržte !! Byla jsem těžce závislá, kouřila jsem cca 27 let krabku denně a Champix mi pomohl. A rovněž tato diskuse a podpora dalších odvykačů. Jde to!! Už si na cigáro ani nevzpomenu, ani kuřácké sny už nemám! Přibrala jsem pár kilo, ale to jde i na vrub věku, chjoo..... Několik praktických rad: Je potřeba zaměstnat hubu a ruce. Ruce jsem zaměstnala úklidem domácnosti ( zejména mokrým , protože mokrýma rukama se nekouří...) a do pusy jsem strčila párátko. Fungovalo to !!! Držím palce, dáte to!!

Šárka

Holky, vítejte v klubu. Souhlasím s Greenou, jde to. Nekouřím přez 2 roky a to jsem hulila 30 denně 30 let a moc se mi to líbilo a moc mě to bavilo. Nepřestala jsem hulit kvůli penězům, ale kvůli svobodě. Ponižovala mě skutečnost, že jsem závislá na takové malé smradlavé tyčince. Teď jsem volná, nesmrdím, neštvu okolí, mám víc času a nekašlu. Prostě samá pozitiva. Určitě to zvládnete taky!!! Drže se, vy to dáte!!!

irena

Je to jako včera , kdy Greena zbalila polní a vyrazila na ostré střelby. Byla můj veliký vzor , spolu s Monou, Janiniu, No-one Modrookaty ap.... Greno jezdíme každý rok i 2x na srazy , co ty na to? Čas hrozně letí tak jsme tam samí mazáci.

irena

Mak a Ado , jste dobrý , celkem vám to jde . To tady byli větší skuhroni- včetně mně. Tak vám držím moc palce

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce