Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
les

Chodí sem spousta lidí, jen nemají potřebu něco psát. Přestat kouřit chce 8 kuřáků z 10. Do Champixu ale většina nejde kvůli ceně. Někomu stačí nikotinové náplasti/žvýkačky/spray, někdo to nedá ani s Champixem. Hodně zkouší elektronické cigarety.

Šárka

Tak co Davide, zvládnul jsi to? Věřím, že ano! Drž se!

David

Na elektronický jsem vydržel měsíc bez cigára.Pak mi z toho bylo blbě a rozhulil se ještě víc než před tím.Před lety jsem byl dokonce v Praze u toho Prokofjuka,vyšpulil dva litry a když jsem vylez,hned si zapálil a smál se,jak jsem blbej:-)

David

Díky za tipy.Včera jsem hřešil.Dnes ne.!ŽVýkám sirky.Počítám si je jak cigára.Vstával jsem v pět a chuť mám až teď..Ale dá se to v pohodě;-)

les

Někomu stačí i placebo. Kamarád třeba přestal díky biorezonanci. A opravdu věří že to bylo díky tomu a ne díky jeho vůli :-).

David

:-).Chuť se zvětšuje ,ale nepropadám panice.Přesně tak,je to o vůli..Včera jsem kouřil,ikdyž jsem neměl potřebu.Jen tak se mi chtělo.Myslel jsem,že to mám pod kontrolou:-(.Musim to dnes vydržet.S tou sirkou v hubě se mi na to daří nemyslet.Zajímavý,že párátko nebo klacek od nanuku vůbec nepomáhá.Champix v sobě nemám týden a nepocituji žádný rozdíl.

Konča

Já ten rozdíl vidím -kouříš :-(

David

Nekouřím.!Jen experimentuji;-)

Konča

To je to samé když se muže, který sedí v křesle a chrápe zeptám: Ty spíš? Odpověď: Ne přemýšlím.

David

Kdepak.Já vážně ještě dneska nekouřil.Prostě jak už jsi mi výše psala"dáš si jednu a pak zase jednu."To se mi potvrdilo.Prostě jak malé děcko.;-)

Konča

Nekuř - normální je nekouřit. A raději už neexperimentuj.

David

Konečně mám doma to největší balení champixu.Stálo mě to pomalu tři litry,tak to by bylo,aby nebylo;-)

Apolenka

Davide, držím pěsti !!!!!!!!

Konča

Konečně. Ty jsi měl jedno malé balení na 14 dnů??? A ještě řekni že to bylo startovací balení. Ve startovacím je polovina prášků (bílé barvy myslím byly) s polovičním účinkem a teprve ty modré tablety jsou jednou tak silné. Nyní ve velkém balení je 28 tablet. I kdyby ti stačila půlka modré tablety denně, tak ti vydrží 56 dnů = necelé dva měsíce = to taky není velké množství. Pokud jsi kouřil 40 denně, tak jsi v penězích za měsíc prokouřil víc jak za jedno balení champixu. Lituj peníze za cigára a nelituj peníze za léky. Tyhle peníze se ti tisíckrát vrátí. Nespěchej a netlač na pilu. Odvykat vedle kuřáka je obrovsky těžké. Budeš se litovat, že on hulit může a ty ne. Jakmile típneš poslední cígo, tak si nikdy nesmíš dát ani jednoho šluka. Tohle měj stále na paměti!!!! Hodně štěstí.

David

Dík za radu.Ano,měl jsem jen startovací.Teď jsem si koupil 56 modrejch tablet naráz.Čtrnáct dní budu brát dvě a pak uvidím,jestli bude stačit jedna nebo půl.Kdyžtak ještě přikoupím;-)

Konča

Ta moje paměť, neuvědomila jsem si, že se berou dvě tablety denně, takže velké balení obsahuje 56 tablet. To je už veselejší :-)

Gabriela

Ahoj. CH jsem začala brát 6.2. S nekouřením jsem si nedělala násilí, protože nejsem člověk, který si dokáže z hodiny na hodinu něco zakázat. Kdybych si řekla "od zítřka už ani cigaretu", nikdy bych nepřestala. Takže jsem si prostě řekla, že když budu mít chuť na cigaretu, tak si ji prostě dám a buď to vyjde nebo ne. A tak jsem taky udělala. Kouřila jsem ještě 14 dní. Ale už jsem nedokázala dát svých oblíbených 20 denně. Snížilo se to samo cca na 5 za den. Když jsem si dala cigaretu jen ze zvyku nebo z nudy, cítila jsem se překouřená. Nebylo mi dobře. Pak jsem se jednoho dne probudila s pocitem, že jestli si teď dám cigaretu, tak jak jsem zvyklá, tak mi bude asi hodně špatně. A tak jsem si ji už nedala. Prostě to přišlo samo. Je to teprve 30 dní, ale nekouřím a nechybí mi to ani trochu. Občas mě napadne, že bych si dala kafe a cigáro, ale hned si uvědomím, že to, co mi v tu chvíli chybí je jen ten rituál, ale rozhodně to není ta chuť nebo ten smrad. Takže tuhle myšlenku rychle zavrhnu. Kouřila jsem 25 let a bavilo mě to a chutnalo a moc jsem nevěřila, že by mě něco donutilo přestat. A ono jo. :-) Champix je fakt super. Prášky teď už neberu. Dávám to bez nich v pohodě. Věřím, že už nezačnu, protože prostě nechci. :-) Tak držím všem "začátečníkům" pěsti a přeji vám, ať máte taky takovou kliku, jako já. :-)

Konča

Gabrielo k první třicítce ti moc blahopřeji. Nyní to chce VYDRŽAŤ!!!!

Mirek

Hm ta k to tiše závidím. Jednou jsem už tady psal, jaké má kdo zkušenosti. Já v tom zase lítám :-(((

Šárka

Gabi, to mě právě na CH zaujalo, že nemusím přestat ze dne na den a měla jsem to stejně jako ty. Teď už nekouřím skoro 3 roky. A je pravda, že mi chybí občas ten rituál. Tak se drž! A co David???

David

Ještě pokuřuji:-(.Je to šestý den ,co jsem znova začal s dávkami champixu..V práci vůbec nekouřím a doma tak pět.Chci to tentokrát udělat přesně,jak to popsala Gábina.Poprvé jsem to moc uspěchal a předcenil se.Teď budu čekat,tabletek mám zatím dost;-)

Šárka

Davide. Kdo si počká, ten se dočká... Drž se!

David

;-)

Jirka

champix mužu jen doporučit jedno velke baleni mi stacilo a přestal jsem na tričtvrtě roku kouřit bohužel jsem z blbosti zase začal takže ted přestávam znovu champix fakt pomuže ale chce to vuli a prostě si už nikdy nezapalit vždyt to kouření je hnus.Champix bral i bratranec a sestra a dodnes nekouří je to asi čtyři roky

Konča

Je to přesně tak jak píšeš Jirko. Nikotinové receptory v mozku jsou pouze uspané a stačí jim jedno cígo a lítáš v tom znovu. Držím palce.

Jan Cidrych

Váš oblíbenec nekuřák a nepič .Už přes třicet let a kolikrát jste měli recidivu ? pořád tak lžete ?

les
3x

Dej si Honzo studený obklad a nepruď tolik. Diskuze není pranýř :-).

Student

Krásný den, moc byste nám pomohli, kdybyste věnovali 1-2 minuty na vyplnění našeho dotazníku na hygienu. Děkujeme moc :) http://motivace-zacit-kourit.vyplnto.cz/

eva

Prosím o vyplnění krátkého dotazníku pro práci na předmět Hygiena a epidemilogie. Jedná se o zjišťování povědomí veřejnosti o el. cigaretách. Potřebujeme co nejvíce respondentů, prosím o sdílení. Mnohokrát děkuji. Eva Křivková http://nazor-verejnosti-na-elektron.vyplnto.cz/

Mirek
1x

Tak já vydržel s rozjezdovou sadou ( týden 0,5mg a týden 1 mg balení) dva měsíce. Pak jsem ve společnosti kuřáka podlehl a už v tom zase lítám. Kouřil jsem v kamionu až 80 cigaret denně. Takže jdu koupit tu sadu s tabletami 1 mg a zkusím to znovu. Teď zase valím 40-50 denně :-((( Držte mě palce, jdu do toho znovu. Ty prachy za prášky neřeším, protože prokouřím víc. Tady jde o to že ujdu 50m a nemůžu dýchat a musím zastavit a odpočat. Lituju dne, kdy jsem to dal poprvé do huby !!!

Marek
1x

Pro Mirka Mirku doporučuji to vydržet, já jsem Champix začal brát 1.1.2015, od 12.1. už nekouřím a yačal jsem mimo to držet dietu a hýbat se. Měl jsem uplně stejné stavy jako ty. Kašlal jsem rychleji jsem nemohl popoběhnout, dnes mám dole 20 kg, dýchá se mi uplně jinak a každý druhý den si dám 10 km běh. Champix beru stále doktor mi ho doporučil brát minimálně 6 měsíců. Kouřil jsem 60 denně

Konča

Ahoj Mirku. I negativní zkušenost je dobrá. Je ti jasné, že si nesmíš dát ani práska neb v tom lítáš znovu. Připrav se na půlroční užívání ch. vyplatí se to. Než jsi se dopracoval k 80 kouskům denně, tak to taky trvalo několik let. Nemůžeš chtít být nekuřák po jednom balení CH., chce to taky čas. S dechem jsem na tom byla dost podobně jako ty - nekouření plicím moc prospělo. Držím pěsti, ať se Ti další pokus podaří.

Jitka

Už 4 roky díky champixu nekouřím, ale jako u všech preparátů musí člověk chtít přestat. Stačily mi 3 měsíce užívání, ale kvůli nočním můrám jsem si snížila dávku z celé na 1/2 tablety a taky to fungovalo. Takže mi stačily dvě balení. Důležité je, že jsem se cítila velice dobře, bez jakých koliv depresí a absťáků. Manžel mě následoval po roce, a také s úspěchem jen dvou balení. Stačilo požádat obvodního lékaře o recept :)

Iva

Nekouřím 16 den s chapixem přestala jsem s první tabletkou sice to bylo hrozné ale vydržela jsem ted už je to čím dál lepší jen ty zvyky spojené s cigaretou mně ubíjejí začala jsem háčkovat a korálkovat prostě zaměstanat ruce a hlavu jiným způsobem zatím to funguje tak snad to vydrží kouřila jsem 25 let je mi 52 přes 20 cigaret denně

Konča

Ivo jsi hvězda. Taky jsem s tím ve 52 dokázala navždy seknout. Ale nebyla jsem tak dobrá jako ty. Dva roky jsem se s nikotinem rvala a dnes mám 1800 dnů beze smradu. Místo ručních prací jsem si koupila inlajny a chybějící endorfiny dobíjím sportem. Drž se, posílám ti kopec pevné vůle. Mě obrovsky tato diskuze pomohla.

Veronika

Dobrý den,chtěla bych se zeptat kde champix seženu a jak to je s dávkováním. Děkuji za odpověď

Veronika

Dobrý den,chtěla bych se zeptat kde champix seženu a jak to je s dávkováním. Děkuji za odpověď

Alice

Ještě doplním, že se nejdříve užívá startovací balíček na prvních 14 dní, z čehož týden by se ještě mělo k lékům kouřit. Den D má být mezi osmým a čtrnáctým dnem a určís si ho sama. Za startovací balíček jsem před měsícem platila v lékárně 1590Kč a za pokračovací 1499Kč. Vzhledem k ceně jsem se ale s doktorkou domluvila na poloviční dávce (v pokračovacím balíčku) a beru jen jednu tabletu denně místo dvou a taky to funguje. Dokonce jsem i pár dní nebrala žádné, ale dostavily se trošku depky z nedostatku nikotinu, což prášky zase spravili. Ale to je prý jen poslední záchvěv absťáku a časem vymizí. Doporučuji si k této léčbě ještě přečíst knihu (dá se sehnat i online na netu) Allen Carr -Snadná cesta jak přestat kouřit. A poslední rada - po ranním prášku mi bylo hrozně nevolno, nepomáhalo ani zapití velkým množstvím vody, ani po jídle. Takže ho beru nejméně hodinu po probuzení a je to mnohem snesitelnější.

Konča

Champix je pouze na lékařský předpis - ten ti napíše jakýkoliv lékař (mě ho psali na gynekologii). Lék si plně hradí pacient ze svého -v každé lékárně jiná cena, rozdíl klidně i 100 Kč na velkém balení. Dávkování dle příbalového letáku http://www.kurakovaplice.cz/koureni_cigaret/odvykani/jak-prestat-kourit-vyhody-nekoureni/319-champix-pribalovy-letak-spc.html. Po prvním týdnu slabší dávky se dávkování zvýší na 1x1 tableta denně. Někomu stačí dávkovat méně.

Konča

Opravuji chybičku 2x1 tableta.

Veronika

Děkuji za informace :) dnes mi objednali startovací balíček v lékárně zítra už jdu pro něj. Akorát nevím jestli si mam vzít pokračovací balíček s těmi 28 nebo jak je kolem te 50 tabletek

Konča

Velké balení je lepší -nemusíš za 14 dnů pro další recept. Startovací balíček je nejdražší. Jsou v něm prášky s poloviční účinností a toho docílíš půlením tablet pokračovacího balení. Přeji ti úspěšný start.

Šárka
1x

Jinak Verčo, je tady 418 stránek, které se věnují všemu kolem Champixu, stačí zalistovat a máš informace přímo od všech odvykačů, kteří tu kdy byli. Drž se!

Marek

Všem doporučuji poptat se na netu a koupit champix o lidí kterým nedělal dobře. Já jsem takto koupil celou kuru na 8 měsíců za polovinu ceny. Dnes beru CH jenom jednou denně a až doberu balení tak už končím, myšlenky ani chut nemám už cca 2 měsíce a to beru jenom tehdy když si vzpomenu

Veronika

Ahoj tak od 6 dne nekouřím.Je to super bez těch smradu.Jen doufám ze to bude v pohodě až ch.brát nebude

Anna Špačková

Páni, jak to čtu, tak do toho půjdu asi taky. Pořád jsem hledala něco, co by mi pomohlo a tohle vypadá, že opravdu zabírá. Gratuluju moc všem, kteří to zvládli, doufám, že budu další :)

Veronika

Nebudete litovat ;)

Konča

Champix pomáhá, není to berlička, ale berle s velkým B.

Anna
1x

Milá Končo, posílám obrovskou gratulačku - 5 let bez cigaret. Jsi hvězda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Byla jsi mi vždy příkladem, ten boj za to opravdu stál.

Konča

Teda Aničko právě jsi vyrazila dech. Zrovna jsem chtěla napsat, že dnes jsem vstoupila do 6-stého roku bez nikotinu a už tu mám od Tebe krásné přání. Moc Ti děkuji:-) A jak Ty? Už máš champix? Zítra je den NEZÁVISLOSTI, dalo by se použít i v souvislosti s nikotinem :-) Bez toho smradu je líp. Začni bojovat. Několik měsíců odvykačky za nový voňavý život stojí za to!!!!!!! Držím Ti palce.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce