Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Roman

V pohodě, užij si je, protože časem nebudou. Sny na Ch jsou trochu živější, ale i když prestaneš jen tak, tak sny kuřácké bývají velice často. To mozek hrozně teskní a to je reakce.

Petr

To je debata tady :-))))tak jak má ten champix fungovat, když většina z vás má pořád i po půl roce chuť na cigaretu 😂😂😂😂

Milan Ostrava

Není chuť jako chuť. Občas několik vteřin, ale to je naprosto zanedbatelné. Už necucám ani bonbóny. Zkoušel jsem přestat kdysi bez Champlixu... Naprostý masakr. A s těmi prášky v pohodě. Nic není zadarmo, ale bez absťáku s trochou snahy to dá každý.

Jituš

Ahoj Martino, já na sobě žádné vedlejší příznaky nepocituji. Sny mám živé odjakživa. Jen manžel prska že střídám nalady

Martin

Jako upřímně, ti z vás, kteří jste přestali kouřit a znovu začali po x měsících --- je skutečně nutné se o tuto informaci dělit ?? :-( Zamyslete se nad psychickou reakcí toho, kdo s champixem začíná. I kdyby tento výrobek byl pouze o placebu, tak je to úplně jedno, ale tihle lidi prášku věří a ikdyž je určitě účinný, vy jim jejich snažení kazíte :(

Remarque

Ahoj, zdravím všechny odvyklé kuřáky :-) Pokoušel jsem se přestat kouřit x-krát, nyní mi pomáhá jeden on-line kurz na internetu a navíc Champix. Budu rád, když mi nějaká hodná duše zodpoví otázku, nad kterou si lámu hlavu. Champix užívám druhý týden, cigarety jsem vysadil úplně před 3 dny. Úplně mě šokovalo, že absťák skoro není. A to jsem jej vždy při odvykání měl (kouřil jsem 17 let krabičku denně). Rád bych se Vás zeptal jak to je s absťákem, resp., když třeba za 2 měsíce champix vysadím úplně, tak absťák se již nedostaví? Podle mě asi ano. A nebo se absťák dostaví po vysazení Champixu? ... Mám teď namysli pouze fyzickou závislost na nikotinu. Poradíte prosím? Jde mi totiž o to, že mám chronický zánět žaludku, a víte jak Champix působí na žaludek :-( V on-line kurzu klučina říkal, že po vysazení Champixu se absťák dostaví, což mě docela zmátlo. Myslím si, že je to blbost. A champix beru právě proto, abych absťák přešel tak nějak na autopilota, s lehkostí. Kdyby se měl absťák dostavit po vysazení Champixu tak jsme se já a můj žaludek trápili zbytečně :-( Děkuji za rady :-) Martin

Milan Ostrava

Já kouřil 30 let krabičku denně. Nekouřím cca 10 měsíců. Po vysazení prášků buď v klidu. Žádný fyzický absťák, žádné pocení, nespavost, nervozita, průjmy a podobně.

Michal

Spolubojovníci. Beru Champix 16. den a cigarety mi bohužel stále chutnají. Beru antidepresiva několik let, dříve jsem bojoval se závislostí na alkoholu. Skoro si říkám, že to přestanu brát, vedlejší účinky v pohodě, ale nefunguje mi to zatím. I ta vůle není úplně silná, prostě my se sklony k závislostem to máme asi na déle. Někdo s obdobnou zkušeností? Děkuji

Milan Ostrava

Michale, vím, že to máte o to těžší, když jste musel bojovat i s alkoholem, což musela být opravdu fuška. Pokud vám můžu doporučit, pokuste se s tím bojovat i napumpováním endorfínů a to pohybem. Já chodím vždycky na hodinku třikrát týdně plavat. Pomáhá to. Držte se

Kačule

Michale, jsme na tom stejně. Já ho beru už 14 den a zatím nic. je pravda že mi nechutnají,ale ani jsem nesnížila. Je pravda,že na Champixu už jsem po druhé. Po prvé jsem taky kouřila kolem tří týdnů a pak to přišlo samo,bylo mi dost po cígu blbě,tak jsem s tím skoncovala a nekouřila 5 let.Bylo to fajn žádný příznaky absťáku si nepamatuji,jen žádný otrok cigaret. Pak přišla totální blbost dát si jednu a zase kouřím 5 let a dva roky to plánuji přestat. Koupila jsem si i k tomu knížku,ale nedočetla.Teď jsem se rozhodla si jí i přečíst,abych tomu pomohla.Stejně je to jen v hlavě si to srovnat,což není tak jednoduchý. Tak držím palce v boji a ve výdrži snad to dáme!!

Milan Ostrava

Jak jste na tom Kačule a Michale?

Kačule

Milane, já už to mám za sebou.Už 11 dní nekouřím a docela v pohodě. Ale musela jsem to utnout jinak bych asi kouřila ještě teď. To asi jak jsem to brala podruhé, tak reakce byly jiné,předtím jsem měla i jiné stavy. Jediný co je tak doufám ,že už nebudu tak blbá a že už si nikdy nezapálím.Opět prožívám tu svobodu bez cigarety a je parádní,žádný shánění rezervy cigaret co kdyby náhodou došli atd. Tak a teď pro změnu hurá do udržení optimální,alespoň přiměřené váhy. A co ty Michale už jsi to dal? Držím palce, dáš to, určitě už patříš mezi nás odnaučený kuřáky.

Jura

Zdarec vsichni dnes jsem pozrel 1 tabletu champixu jsu s toho na rospacich protoze to nestalo par korun tak jsu zvedavý co bude dal dystak me nekdo podporte at s tim svinstvem seknu dik Jura

Zrzka

Ahoj Juro... já jsem si před chvilkou dala svou první pilulku....Už tolikrát jsem zkoušela přestat a nikdy jsem nevydržela......tak jsem zvědavá jestli to teď s champixem zvládnu... Drž se a když tak písni jak jsi na tom dnes? Jestli chceš, tak se tady můžeme podpořit.

jura

Cau Zrzi promin nebyl jsem dlouho na Pc. Jsem rad ze ses ozvala rad ti odepisu jak jsem na tom a rad si prectu jak to jde tobe.Ja CH.beru 14 dni zatim kourim, ale rapidne jsem to snižil a muzu řict ze mi to ani nechutna neco na tom CH je. Ale jsou takove chvile kava, pivko,atd. kdy si fouknu.Takze je potreba i trochu vule, kdy dneskem jsem dokouřil vše co jsem mel doma a zitra zkusim uplně bez,.drž mi palce stejne jak ja tobe a teším se na tvuj komentař

Roman

Ahoj Juro, zrzka je teď na jiné diskuzi o Champixu Vitalion, kde je skvělá parta lidí, kteří ti rádi poradí a podpoří tě.

Vlasta
1x

Vřele doporučuji, funguje to stoprocentně!!!

Simojehviezda

Ahojky taky jsem na ch. Kourila sem 13 let 20 denne

Ivana Bláža

Dobrý den, kamarádka včera začala brát Champix a je jí špatně od žaludku, docela hodně, je nesoustředěná tak, že si i okolí všimlo, také má návaly... V souladu s pokyny zatím ještě kouří. Máte zkušenost s tím, jestli se to může časem zlepšit nebo má raději vysadit a poradit se s lékařem?

Pája

Ahoj, několik dní čtu tuto dizkuzi a nevím zda stále funguje.dnes 9den beru Champix, mám strašný strach,ze budu bez cigarety a nějak tomu celému pořad nedokážu uvěřit. Kourim iqos a zda se mi,ze mi to začalo smrdet,ale i přesto stále kourim.

Zuzana

Kouřila jsem skoro 46 let a poslední 2 roky dokonce až 3 krabičky denně. Starala jsem se o starou maminku, která také kouřila a já si řekla dost. Champix mi velice pomohl. Je to již 5 let, co nekouřím, ale je ze mne takový ten hnusný nekuřák. Kouř i kuřák mi smrdí. Druhou dávku (silnější) Champixu jsem si dokonce půlila. První měsíce jsem měla problém s rukama. Když jsem si sedla např. k pc, tak jsem stále něco hledala. Bohužel jsem šidítko nacházela v lednici, dejte si na to pozor, snadno se tloustne. Jinak OK.

Olga Jozova

Pravé teď pravé přestává kouřit,zkoušela jsem to s Champixem,ale bylo to marně.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce