Inzerce

Incontinentia Pigmenti

Může mi prosím někdo napsat co je to za nemoc a jak se dá léčit? Já o té nemoci nic nevím. V českém jazyce jsem na internetu nic nenašel. Děkuji.

Inzerce
Odpovědi
soptulka

Zdravím! O IP pár informací mám, má ji moje dcera. Právě píšu projekt občanského sdružení osob s IP. Z jakého důvodu se na IP ptáte? Mohla bych vám něco poslat, ale v češtině mám materiály převážně v tištěné podobě. Alespoň ve zkratce - IP je geneticky přenosná choroba, která má pestré projevy. Nemocní mají pouze společné kožní projevy - po narození puchýře, které později přecházejí hyperpigmentaci, popř. hypopigmentaci v tzv. Blaschkeho liniích. Další projevy jsou velmi individuální - vypadávání vlasů, oční změny, postižení nervové soustavy - epilepsie, mentální postižení atd. Jestliže máte zájem, budu ráda, když se mi osobně ozvete na mail s o p t u l k a @ e m a i l . c z. S. Kubíková

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. července 2007, 17:44:07

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Marky (Projímadle) 23. července 2017, 19:28:46

Hodně dobré je třeba zařadit i projímadlo dietlax... To právě zajistí bezproblémový… Diskutovat

• Lili (ekzém) 22. července 2017, 10:42:01

Jaká mastička se vám osvědčila nejvíce? Jde mi spíše o vyrážku, dekuji. Diskutovat

• Eliška (zacpany nos,, trva to dlouho) 20. července 2017, 19:38:38

No, ono je hlavně důležité, jakého původu rýma je... To je nejdůležitější pro zavedení… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.