Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Léčba křečových žil

Podědila jsem sklon ke křečovým žilám. Je mi 34 let a křečové žíly mám již asi 10 let. Nyní se objevily další obtíže - svědění a začínají se tvořit tmavé skvrny. Byla jsem u několika lékařů, operaci mi nedoporučili - mám velmi špatné žilní chlopně a operace by neměla význam, protože během několika let bych měla křečové žíly zpět. Léky mi nenapsali žádné, na lepší kompresní punčochy prý pojišťovna nepřiplácí. Co s tím mohu dělat? Mám strach z bércových vředů, i když internista mi tvrdil, že bércové vředy s křečovými žilami nesouvisí. Vůbec nechci vidět, jak na tom budu s nohami za 20 let (dožiji -li se). A dá se něco dělat s tím svěděním?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavel
5x

Podobné problémy mám i já. Operaci mi nedoporučují - operace chlopní se provádí pouze u určitých případů a je dost komplikovaná - aspoň tak jsem to pochopil. Moje lečba se skládá z nošení kompresních punčoch - pojišťovna neplatí podpůrné punčochy, ale na léčebné II. kompresní třídy platí vždy jednou za 1/2 roku. Nyní je již docela dobrý výběr s příplatkem v řádu několika stokorun. Druhá složka léčby jsou léky - sice nevyléčí, ale pomůžou, např. by omezily svědění, ... Doporučuji najít vhodného lékaře. Ovšem lékaři, který tvrdí, že bércové vředy s křečovými žílami nesouvisí, bych se obloukem vyhnul. Takže doporučuji punčochy (II. K. T., v létě aspoň podpůrné, např. Aries - 70DEN na podvazky asi 70,- Kč) pokud to jde. Vím, že u ženy je větší problém s estetikou, ale zase může nosit v létě sukni a ne jako já punčochy ještě pod kalhoty. A nějaké vhodné podpůrné léky, které právě v horku, kdy punčochy nosit opravdu nejde, aspoň trochu pomůžou.

Klára
1x

Ahoj. S křečákama mám také velké problémy, někdy mám také velké bolesti. Od doktorky mám předepsané kompresní punčochy, ty nosím opravdu poctivě a teď si už nějakej měsíc mažu nohy kaštanovým gelem Valoven. Musím říct, že od té doby mi nohy tak nenatékají, asi opravdu mi ten gel pomáhá.

babicka
1x

MAM KRECOVE ZYLY A TEC SI MI UDELALY HNEDE SKVRNY NAT KOTNIKEM A SVEDI MUZETE PORADIT CONATO ZADIRA DEKUJI

Lacky
4x

Dobrý den,na tento problém jsem se ptal svého lékaře,který mě vysvětlil,že tyto skvrny se tvoří zdůvodů propouštění krve žilní stěnou pod kůži,proto to tmavé zabarvení.Jediná možnost jak tomu zabránit je pouze operativní výjmutí poškozené žíly.(je to případ kdy žilní stěna je tak tenká,že přes ní prolíná krev)Nejsem doktor,toto je pouze rada kterou jsem dostal od svého ošetřujícího doktora

Pavlína
4x

Dobrý den pokud máte tak vážný zdravotní problém doporučila bych vám bylinný sirup .Který obsahuje 26 bylin a posiluje cévy a drobné kapilárky posiluje srdce .Posíli vám stěny křečových žil, zprůchodní a prokrví křečové žíly , pokud budete mít zájem pište na email [email protected] ráda vám pomohu.

Jana

Dobrý den mám také problémy sítě novými žilami a prosimoradu jak na ne,aby se mi nohy nezhorsovaly. Díky Jana R.

Miloš

Dobrý den, ještě jsem neslyšel o nějaké možné pomoci kromě kompresních punčoch, které používám, Ano kaštanová mastička je, ale .............. žádný účinekm přes žilní stěnu krev protéká stále . Tak vážně kromě pohanky nevím,co s tím. Miloš

Kajina
2x

Dobrý den, také jsem měla velké bolesti, někdy se mi křečí až nohy zkroutily. A k tomu ten hrozný pocit těžkých nohou. Až mi kamarádka dala užívat čistě přírodní léky a mohu s klidným svědomím říct, že není nad přírodu. Pokud budete někdo také chtít poradit jak na to, napište prosím na e-mail:klarkadvorakova3@seznam .cz

Bilbba
1x

Na křečové žíly bych na vašem místě začala používat Varixline, na bércové vředy Bercline. Jsou to čistě přírodní gely s vysokým obsahem extraktu z bylin.

Helena
2x

Nejdůležitější jsou opravdu kompresní punčochy, ale je pravda, že ty lepší a kvalitnější jsou velmi drahé a pojišťovna se na jejich pořízení nijak nepodílí. Zkuste ale přesto punčochy stále nosit, i kdyby byly třeba levnější. Jinak doporučuji nohy mazat, někdo radí koňskou mast se slovy, že pomáhá na všechno, což možná má své opodstatnění, nicméně zrovna křečové žíly si zaslouží mast určenou přímo na ně, aby vám dokázala nějak pomoci, osvědčený je třeba kaštanový gel od firmy Valosun a co se týče léků, které vám nikdo nenapsal – pokud máte bolesti a křečové žíly se neustále zhoršují, můžete si koupit léky na tyto problémy, které jsou volně prodejné, účinný na tyto problémy a cenově dostupný je například Diosmin.

Alexandra

Mě na křečáky doporučila kamarádka Senzycol. Je fakt super doporučuju i já jinak je fajn zkusit ty punčochy a taky sprchovat se chladnější vodou.

Anka

Krecove zily mam snad od 20ceti , kompresni pancuchy nosim skoro porad, chodim na zabaly, jiz jsem i po operaci. Zatim nic nepomaha. Senzycol mi na doporuceni ted koupili moje devcata tak jsem zvedava co to je za zazrak... moc tymto preparatum neverim, ale skusim kdyz uz zan utratili penez

Magda
1x

Křečáky jsou pěknej humus. Netušila jsem, že se mohou týkat i mladých lidí. Pořád jsem si myslela, že to, že je maj babičky je prostě stáří a tak. Jenže v mých 27 mi naskákaly takové ty vystouplé nejen ty nevzhledné metličky. Je mi jasné, že asi budu muset i na operaci té se zřejmě časem nevyhnu, ale zkouším teď právě taky ten Senzycol co tady zmiňujete paní v lékárně, když viděla jak jsem zoufalá říkala ať zkusím totok .

Terka

Já osobně teda s křečákama problém nemám. Ale vím, že babička na to docela trpí. Nedávno začala užívat Senzycol a říkala, že je to mnohem lepší. Ty staré se ji pomalu hojí a nové už ji ani nevyskakují. Babička si strašně Senzycol pochvaluje.

Evelyna

Docela vam rozumim, je mi 30 a prestoze jsem v "mladi" jezdila aktivne na kole, nemam problemy s vahou, cholesterolem, krevnim tlakem..proste ukazkove hodnoty, a ty potvurky se mi zacaly delat asi 2-3roky zpatky:(( Uplne se v lete stydim vytahnout sortky, o kratke sukni nemluvim. Pidila jsem se, hledala, pod skalpel jsem pry jeste mlada. Doporucili mi v lekarne Senzacol, Senzycol myslim. Mate zkusenosti? Pomaha i nam mladsim? Dekuji

Dasha

Evelyno uplne te chapu. Jemi 32 a mam podobne potize jako ty, jsem stihlejsi tak jsme si rikala ja a krecaky? Nehrozi.. a doslo i na em:(( V lekarne mi lekarnice poradila prave Senzycol, uzivam ho necele 3mesice asi a rekla bych ze pomaha, alespon aj na sobe vidim prvni poznatky-o neco mi vybledly zilky. Tak jsem fakt zvedava jak to bude vypadat do budopucna. ale docela me nakoplo ze vysledek jde videt uz tak brzo

Anna
1x

Holky Senzáč (jak se segrou říkame senzycolu domácky) berem i my. Máme to asi geneticky dáno, páč naše matka už někdy v 25 prý taky měla křečky (hihi vy víte co). NO a mě je 28 ségře 32 a jako na nohách je to jedna metla vedle křečka za druhou. Už si z toho děláme srandu, protože brek nepomáhá. Senzycol jsme si koupily prvně z hecu, že to testnem společně, ale opravdu musím říct, že mi postupně ty nejhnusnější vystoupliny opadaj a třeba jednou nebudu mít tak škaredé nohy a zas budu moct nosit sukně.

Dominika

O bože, už jsem myslela, že jsem jedina, co propaga depresi z křečáků. Křečky haha to mě pobavilo :D Díky za informaci ten Senzycol byl zmíněn ohledně křečových žil i na jiném foru ale nevěděla jsem, že by mohl pomoct myslela sem, že se ot má spíš něčím mazat nebo stahovat jak punčochama hned zítra letím do lékarny dostala jsem peníze od babči na vánoce a raději objetuju nějakou novou halenku když bych mohla mít ty nohy lepší!!!!

David
1x

Jdu se k Vám přidat. Jsem rád, že nejsem jediný zástupce mužů, kterého ty protivné křečové sužují:((( Naštěstí nemusím nosit sukně, ale i v kraťasech se mi to nelíbí. Jelikož to máme dědičné, snažil jsem se jim předcházet a prdlajs, je mi 34 a "krasavice" se vyrojily. Čtu tady o Senzycolu, za jak dlouho Vám to zabralo. Jsem netrpělivý muž a do léta bych rád nějak vypadal. Udělaly se mi rovnou obrovské boule:((

Markét
1x

Ten Senzycol fakt pomáhá? Já mám doma ty kompresky a snažím se řídit babskéjma radama, ale to nějak nic extra nepřínáší. Dostanu ho normál v lékarně či jak?

Pavel
1x

Tak vidím, že v tom nejsem sám... Sice sukně nenosím :) ale teky mě pekelně trápí křečáky. Vyzkoušel jsem mnoho přípravků, nyní beru Aktiven a mast s koňským kaštanem. Z počátku výsledky nic moc, ale po 14 dnech užívání se mi nohy spravují. Na bylinky nedám dopustit!

Valerie
1x

Ten jsem nezkoušela, já mám odzkoušenou Priessnitz žilní výživu a ta mě zabrala dost! trápily mě křečáky - vystouplé a s těma, když už jsou tak nejde moc nic udělat, takže jen zesvětlaly, ale za co jsem moc ráda, tak nové se vůbec neobjevují a jsem moc vděčná!

Vendy
1x

Dobrý den, nedávno jsem se někde dočetla, že velmi dobrou prevencí proti tvorbě křečových žil je vegetariánská strava, pohanka, citrusové plody a zvýšený přísun česneku. Jako podpůrná léčba se často dává wobenzym, lecitin a vitamín C a zinek. Já zinek získávám z dýňových semínek. S křeč. žílami jsem byla naštěstí zatím jen jednou na operaci a zatím to je, musím zaklepat, dobrý.

Evka

já jsem si je nechala odborně odstranit laserem, nedalo se to vydržet už.proč se zbytečně trápit.

Marie

Prosím Vás. Jaký zákrok Vám na to pomohl?

Marie
1x

nevím, jesti mi laser pomůže....doporučovala mi doktorka zákrok scalpelem ormálně

Jana

Měla jsem stejné potíže, v lékárně mi pak doporučili cantalin. Můžu doporučit. Ten to jakoby zastaví už v organismu

Mirek

Kolik to stojí?

Kosik
1x

Dá se to sehnat i za 150. To vydrží na měsíc

Lenka

Cantalin je i na otoky

Leni

Otoky, křečáky, hemeroidy a vůbec potíže s žílama

Benedikta

Tak hlavně teď před létem je dobré to nasadit kvůli otékání. Minulý rok jsem začala pozdě a přetrěla první vlnu veder. Ale potom už úplně v klidu. Měla jsem začít tak třeba kolem toho května a byl by klid

Vlada

To jsme na tom uplně stejně. Taky už začínáme :-)

Aleš
1x

Jj to je pravda, cantalin na to pomáhá

Berta

V lékárně mi doporučili cantalin na hemeroidy, tak jsem ráda, že tu má někdo zkušenosti

Kovarskej

Na hemeroidy nevim, ale na otoky je nejlepší

klára

používám varicann a to mi na otoky pomáhá

Ivet

hemeroidy a křečové žíly jsou vlastně důsledkem stejného problému, takže léky na hemeroidy můžou fungovat na křečáky a naopak. Teď koukám na příbalový leták Osmigenu a platí to i u něj. Já ho beru zatím druhý měsíc a zatím dobrý.

Simona

Zdravím, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s pěnovou nebo klasickou skleroterapií ? A je potřeba nejdříve absolvovat nějaké vyšetření ?

Tereza Gotvaldova

POmů jen operace nebo i nějaké krémy?Už mě dost křečové žíly vystupují a nevím jestli s tím mám zajít k lékaři,dost se bojím. Poradte prosím

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce