Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

voda na plícich

MAM NEMOC VODU NA PLICICH,CHTELA BYCH VEDET OTOM VICE INFORMACI.DEKUJI

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
hynek
42x

Babička ma vodu na plících. Co to znamená ?

jméno a příjmení
10x

zpráva

jméno a příjmení
8x

Dobrý den, voda na plicích se může objevit z mnoha důvodů - infekce, zánět, srdeční nedostatečnost, stav po operaci srdce, či plic, atd. Závažnost pak vyplývá z příčiny. Obvykle je to ale situace spíše závažnější, než banální. Srdečně zdravím Doc. MUDr. Marek Šetina, CSc.

Tomas
4x

Dobry den mam 4 letou dceru a ma podezreni na vodu v plici.Pri odebirani krve a moci mela vysledky pozitivni v moci infekce a v krvi sodium naposledy 106.Moje mala zaziva bolesti pod pravym zebrem a rameno a vysoke teploty uz tyden.kdyz ji daji paracetamol nebo nurofen vzdy se to slidni ale pak to znovu dokola opakuje nic zatim nezabira to uz ma druhe silnejsi antibiotika.Dale cekame na test krve ci je vyssi nebo nizsi pak nam rekli ze ji poslou na rengen hrudniku aby zjistili z ceho to ma.Jsem nervozni z toho ci nemuze mit nador.Je pro me zdrcujici ze ji pichaji porad berou krev a davaji antibiotika ona uz ma panickou hruzu z toho muzete mi poradit jestli je vse v poradku

hana
10x

co je voda na plicich

jméno a příjmení
6x

zpráva

jméno a příjmení

zpráva

jana
5x

má slabé srdce a brzy tiše zemře.Jak to že vám to doktoři neřekli.Pomáhá jen transplantace srdce

Petra
5x

Sice je toto reakce na více jak půl roku straou odpověď,ale Jano prosím Vás, kde jste na tak jednoznačnou odpověď přišla??? Příčin může být více a rozhodně Váš závěr je zbytečný a hlavně naprosto unáhlený. Nechápu, proč máte potřebu děsit vnučku , když nevíte vůbec o co jde.

jana
7x

Bere vaše babička alespoň diuretika na odvodnění a neměla by solit. Cokoli,aby nezadržovala vodu v těle a mohla pít pomůže aspoň trochu,když už srdce nepumpuje pořádně,aby se voda vylučovala dostatečně ledvinami

pavla
6x

Slečna Jana je je hvězda,ale nějak málo ji to svítí

Míla
6x

já bych tu informaci nepodceňovala, zrovna tohle řeším se svým tátou,má nefukční ledviny,hrozí dialýza, nemocné srdce, které již pracuje málo a těžce, Doktoři mi řekli, že na hranici života a smrti.

Dana Bohuslavkova
10x

V prosinci jsem měla vodu na plicích udělali mě na Homolce katetrizaci a nic nenašli.Beru léky na odvodnění a ted mě našli v krvy více kalci nevíte proč.Od prosince jsem víc unavená a někdy mě bolí lévá strana jako srdíčko ale prý tam nic nemám.I se víc zadýchám.

Lukáš
4x

Nechápu, jak tu někdo může psát takové žvásty a strašit tím ostatní (viz. Jana). U každého člověka má voda na plicích jinou příčinu a také jinou závažnost. Je to zkrátka individuální a rozhodně to neznamená jistou smrt.

Věra
12x

Od září se mi dělá voda na plicích. Při torakoskopii se příčina neukázala. Teď čekám na laparoskopii břicha, zda není příčina tam. Voda se tvoří čím dál víc, včera mi po deseti dnech odebrali 2 litry. Začínám být na nervy, protože je to už 4 měsíce, co stále jen čekám co mi vlastně je. Naše zdravotnictví hlásá na jednu stranu jak důležité je řešit nemoci včas, ale zdá se mi, že skutek utek..... nebo snad znáte někdo lékaře, který by dokázal pomoci - rychle a teď ???

Gábča
1x

Máme babičku které je 77 let má nadváhu, je po operaci srdce ,má baypass,při rychlejším pohybu se zadýchavá a omdlívá.Bere walfarin a léky na odvodnění .Je hospitalizovaná v Táborské nemocnici lékaři neví co sní je a babičky stav se stále zhoršuje .Pište prosím na tuto emailovou adresu : [email protected] Děkuji za rychlou odpověd

Zdenek

Dobrý den v roce 1989 jsem měl srdeční infarkt, bral jsem IsoMack, potom Isolpelet, ale zbytečně jsem to bral 19 let protože jak jsem se potom dověděl, tyto prášky se berou jen nějakou dobu po infarktu, mám vyoperovaný žlučník, odebrali mi štítnou žlázu, /celou/, teď beru Furon občas na odvodnění/, nedávno jsem se začal dusit, byl jsem zavodněný, dali mi Furon v injekci a přestalo to, ale mívám, pocit dušnosti, beru léky na plice, Euthyllin a Onbrez 150, a Letrox na štítnou žlázu, poradíte? Díky

Palmáč
3x

(...) mnohé nemoci srdce neuměl nikdo před čtvrtstoletím ani pojmenovat. A to namluvím o mém dědovi, který zemřel v 70. letech a měl moje dnešní potíže jak přes kopirák.Dnes je alespoň většinou jasné, co to je. Se srdečnim selháváním se toho k stáru moc nenadělá. Tedy odvodňovat ( když je potřeba) a rotáhnout plicní sklípky. Starej dobrej Euphyllin je pro srdce přijatelnější než modernější léky. No a pak už jen nic nedělat a přežít změny počasí. Defibrilátor nebo transplantace/ to holt si člobrda musí rozmyslet, zda mu stojí za to se tu pár let plahočit. Po šedesátce je transplantace už hodně neobvyklá.

Pavel

Bratr ma oboustrany zapal plic,je v umelem spanku,plice po antibiotykach jsou bez infekce,plice nechtej pracova,jaka je jeste moznost,sance.............

Martin
1x

Mého otce převezla ve čtvrtek sanitka. Zjistili mu vodu na plicích a arytmii. Otci je 64 let. Nedávno byl hospitalizován i se zády. Že by byl zrovna jako peříčko to se říci nedá. Celý život se živí coby stánkař. Může to mít nějaký vliv, na tyto obtíže? Děkuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce