Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Je mi zle

Prožívám období velmi těžke deprese. Dokáže deprese ovlivnit i tělesně člověka? myslím tím u sebe např. mravenčení po těle, panicke navaly strachu, vnitřní neklid, stažený žaludek, prostě někdy mám pocit, že tohle ani nemohou způsobovat nervy. Mám jít k lékaři?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
MARTIN

Zdravim. uzivam xanax a asentru, male davky xanax 0,25 pol tablety a asentra 50 pol tablety co si myslim nie su velke davky. chcem sa len spytat, nemate pocit kto uzivate tieto alebo podobne lieky ze pomalsie dychate a ze sa vam znizil aj tlak a tep ? to je jedna vec co som chcel a este sa chcem spytat ci mozem na tieto lieky uzivat napr ibubrofen, paralen a podobne lieky...viem ze na asentru ano ale neviem ci sa dobre znasaju aj s xanaxom...vdaka za odpovede

Honza L

Myslím, že deprese ovlivní člověka hlavně v těle, protože "duši" nejsme zvyklí vnímat. Larvovaná nebo psychsomatická deprese se tak projevuje skoro výhradně. Sezónní afektivní porucha (v totmo období častá) se projeví únavou, chutí na sladké apod.

Miri

Ahojky, je mi 18 let a od září jsem začala trpět celkem velkými úzkostnými stavy - nejdříve že nezvládnu maturitu, že si nezvládnu podat přihlášku atd... Byla jsem vždycky spíše introvertní typ, moc jsem do společnosti nechodila. Postupně pro mne začíná být všechno velký problém, každá byť sebemenší každodenní činnost je pro mne nezvládnutelná, do školy chodím velmi nepravidelně, poslední dva měsíce spím jenom pár hodin denně...Situace se zhoršila po jedné školní exkurzi před dvěma týdny, která trval tři dny, moc si z toho nepamatuju, mám pocit že jsem exkurzi prožila jako v nějakém zlém snu.. Od té doby je pro mne život jako zlý sen...Přidavájí se k tomu problémy ve škole, nedokážu se pořádně soustředit a mám pocit, že si nic nepamatuji... Všichni okolo mne mají ze mne letos srandu, nikdo to nechápe...Byla jsem vždycky pečlivá, ale letos před maturitou se stal ze mne úplný lajdák :( Načetla jsem si k tomuto tématu hodně článků z interneru a dostala jsem strach, že trpím hebefrenní schizofrenií... Oba moji rodiče nevědí, co se mnou mají dělat, na můj vlastní popud mne objednali k psychiatričce, sama telefonáty špatně zvládám. Psychyatrička je skvělá paní, moji teorii o schizofrenii mi vyvrátila, ale přesto ve mne pořád hlodá červ pochybností...den ode dne mám pocit, že moje myšlenky se rozvrací... Už jsem se smířila s tím, že nebudu žít normální život, celé dny jenom přežívám, už nevěřím, že to bude lepší...Moji rodiče říkají že ano, i přátelé a přítel, že je to jenom dočasné, ale já tomu pořád nechci věřit... Nechce se mi žít... Mám pocit, že mne nic netěší... Včera mne ještě vzpružila trochu hra na housle v rámci kapely, ale je to opravdu chvilkové....jako by se mi úplně vytratila radost ze života a schopnost empatie... Bude to někdy lepší??? Mám pocit, že už mám jen na to ,abych svůj život dožila v nějaké léčebně, tak moc jsem neschopná.... :(

Dan

Ahoj všem. Nedokázali byste mi prosím někdo poradit s následujícím problémem? Dlouhodobě užívám antidepresivum Argofan, řádově tak 5 let. V posledním roce jsem už dávku 75 mg snížil na polovinu (půlil jsem si tabletku). Minulý týden se mi deprese vrátila, bohužel v dost silné formě. Začal jsem tedy brát zase celou tabletu, ale zajímalo by mě, jestli budu muset na nástup účinku čekat zase celé ty 2-3 týdny nebo to v tomhle případě bude dřív. Kolegyně mi říkala, že jelikož jde o tablety s pozvolným uvolňováním účinné látky, tak jsem ji rozpůlením vlastně znehodnotil a žádná hladina se mi netvořila. Tomu by nasvědčovalo i to, že mám znovu nežádoucí účinky. Nemá někdo podobnou zkušenost? Beru třetí den a je to k nesnesení. Děkuju.

Magda

Ahoj, mám problém s depresí. Už dlouho nejsem spokojená ve své práci. Ustavičný nátlak vedení na to, aby jsme plnili úkoly (dělám v bankovnictví) , aby jsme do banky přivedli nové zákazníky a do toho šílené vztahy s nadřízenými mne rozhodili a ja se zhroutila. V posledních týdnech jsem ani nevnímala co dělám, a to bych se měla plně soustředit.Před týdnem jsem se zhroutila úplně, strach, že už ani nevím co dělám byl šílený, už to nebylo jen musím plnit na 100%, ale proboha jak se dělá tohle jak mám postupovat nyní? V pondělí jsem navštívila psychologa a vykecala jsem se mu. řekl mi , že mam středně těžkou depresi.Doporučil mi navštěvu psychiatra a antidepresiva. A já nevím co dál, mám strach z prášků. Jak moc mě ovlivní, nechci být omámená.Vím, že moje deprese má kořeny v práci a stresu. Není to ten typ který najednou z ničeho nic přijde.Po týdnu marodění mi je trochu lépe. Jen mám strach jestli jsem neudělala v práci nějaký kiks. To se hned roztřesu. A co lidi, už teď tajím před tchýní, že jsem byla u psychologa. Varovala mě, že to budu mít v papírech. Myslím, že je to nesmysl, ale ještě víc mě znejistila.Poraďte mi. Díky moc.

lase

Ahoj, rád bych se poradil o mé diagnóze. Zhruba před půl rokem (leden) mi začal tinnitus v uchu, od té doby spousta vyšetření- ORL, rezonance, odběry apod. vše OK.. Současně se léčím se sníženou funkcí štítné žlázy- beru 9 x 50 mg Letroxů do týdne. V tom lednu mi doktoři na ORL nasadili Geratam a Betaserc. V březnu mi z ničeho nic začali stavy, které zde popisujete, chmurné myšlenky, ztráta chuti k čemukoli, sny kdy jsem se viděl oběšený apod. Samozřejmě jsem racionálně uvažoval a říkal si, proč mě tohle všechno napadá a nenašel jsem důvod. V březnu jsem se dočetl, že právě Geratam může způsobovat deprese a hlavně, nesmí se užívat současně s léky na sníženou funkci štítné žlázy. Tomu se doktoři jen vysmáli a řekli ať ho vysadím. Řekl jsem si kašlu na doktory, Geratam sem samozřejmě ihned vysadil a nasadil jsem jednoduchou terapii- sport ten mi pomáhal, ale víceméně přechodně, jakmile jsem byl v tichu a mozek nebyl ničím zaměstnán, vracely se mi ty hnusné myšlenky.. Od toho března se tyto stavy stále prohlubují a častěji vracejí. Nyní se cítím celkově dezorientovaný, nic mě nebaví, jediné co chci je spát- spím v pořádku a je pro mne svým způsobem vysvobozením. Prostě nevidím žádné pozitivum, které by men táhlo do budoucnosti. Ale nechci takhle přežívat, chci žít. Zároveň nechci skončit na AD, v 28 letech jsem na to dost mladý.

Miloš Kavický

napiš: camberete@gmail.com

hana
2x

jakkoli to vypadá divně, deprese JE jedním z příznaků dehydratace organismu. Sklony k nervozitě s nejrůznějšími projevy, únava, nechuť cokoli dělat, .. signalizuje vyčerpání organismu. Je velkým podvodem fáma o "rovnocennosti" jakýchkoli nealko-.nápojů s čistou vodou v pitném režimu. Organismus potřebuje dostatek ČISTÉ vody, jakkoli upravená už neudělá to, co čistá voda. Je jisté, že spousta i "nevyléčitelných" nemocí má svůj původ právě tady, ale to není ve zdravotnictví akceptováno (předepisovat syntetické "léky" je výnosnější a perspektivnější). Zlepšení psychického i zdrav. stavu po přísunu dostatku čisté vody znám osobně. Podívejte se na www.apostol.webnode.cz/Na-zdravi

Láďa

Stejně to stojí za prd. Kdybych neměl na krku rodinu, tak jsem dávno skočil pod vlak. Život je jen trápení. Těším se na smrt a doufám, že není žádný posmrtný život.

Dědek

Láďo, pokud máš nervové potíže, tak se to dá léčit, ale jinak, ne u doktora, hlavně najít správnou dg.

Palmáč

Po pravdě, celý život mi všude nakukávali deprese, ale nakonec to bylo zcela konkrétní (v té době jednoduše latentní) onemocnění. Takže bych ještě uvažoval - psychiatrička mne tenkrát opravdu oprávněně upozornila, že to deprese pravděpodobně nebudou.

MIA

No dle některých lékařů máme deprese asi všeci.Ale mělo by se udělat nějaké vyšetření a dopodrobna nejen zdravotní stav ale i posudek co si o tom myslí psychiatr,psycholog? Jak poznáme kdy je nám zle, jen tak a kdy psychika útočí? Dokáže na to někdo odpovědět ,jak člověk ,který se necítí dobře a vnímá,že něco není ok. Jak poznáme,že to je či není toho a onoho směru. Je někde nějakej odborník co má chuť posoudit člověka.Nejen dle toho,že ho tam pošle obvodák? Kde zhodnotí opravdu situaci jaká je?

mife

Rád bych navázal přátelství s nějakou ženou, která má taky deprese. Napiš na: mife86@seznam.cz

Petr
1x

Pro všechny ty, kteří trpí depresemi. Tuto nemoc jsem měl, lékařka zkoušela více léků, pomohl mi Zoloft, je to malý zázrak.

metius

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Dada

Je mi strasne zle, najradsej by som spachala samovrazdu, ale neviem ako to urobit, nevladzem uz

Dědek

vem si na nervy prášek dá se to léčit

Dada
1x

Chapavy

Barbora

Prosim vas komu je tiež stale zle a pripisuju to psychike ozvite sa mi..potrebujem si popisat porozpravat sa s človekom čo prežil/preživa to iste..dakujem!! chromabarbora@gmail.com

MIA

Ahoj.Chtěla jsem se zeptat jestli je deprese, kdy je mi zle a neumim to ani popsat, jak zle.Napjeti v tele a strasnej neklid.Vnitrni neklid. Jako by mi nervozita zvysila i tlak a mela jsem prasknout.Stipani jazyka.Nekdy mam pocit ze mam nejakou alergickou reakci. Muze to byt od nervu? Pokazdy to mam po 4 mesicich uzivani HA. Pak bud zmena antiny nebo vysazeni.Myslim ze mi to dela zmatek v tele. Ale bez HA se nejak spatne srovnavam.

Melatonin

Dobrý den, doporučuji melatonin od firmy Aurum

Lucie

Dobrý den, Jsem studentka třetího ročníku Fakulty sociálních věd UK, oboru sociologie a sociální politika. Momentálně píši bakalářskou práci na téma „Stigmatizace pacientů s psychickým onemocněním“. V práci se snažím ukázat, jak stigmatizace na základě psychické poruchy ztěžuje pacientům jejich životy a zdůrazňuji důležitost boje s předsudky vůči takto nemocným jedincům. Ve výzkumné části práce se zaměřuji na depresivní a úzkostné poruchy, konkrétně u žen starších 18 let. Ráda bych se proto zeptala, jestli mezi Vámi nejsou ženy, které by měly zájem podělit se o své prožitky, nebo pocity týkající se tohoto tématu a stát se účastníky rozhovorů, které budu v rámci výzkumu provádět. Takové ženy bych ráda požádala, aby mě kontaktovaly na emailu vitaskovalucie@post.cz. S pozdravem, Lucie Vitásková.

nanaldi
1x

Ahoj. Chtela ssm se zeptat casto mam sevreny zaludek. A bolesti bricha casto me boli hlava. A necitim chut jidla ani piti. Mam to posledni dobou casto hlava se mi toci a boli. Mam i krecove bolesti v okoli brichu. Sem vyslabena a nekdy se mi tezko dycha. Posledni dobou ne to casto..je mi 16..Muzete mi nekdo poradit

Jarka

Bohužel jsem v období, kdy mě je opravdu zle, snažím se o mimi a nejde nám to, už jsme koukali i na kliniku někde na Moravě, poradíte mi?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce