Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Křečové žíly již ve 20.

Dobrý den, je mi 20 let a trápí mě křečové žíly. Jsem štíhlá a myslím, že pohyb mi nechybí. Má matka tím taky trpí, tudíž si myslím, že to může být dědičné, ale myslím že je mi málo let na tento problém, matka jimi začala trpět až po porodu. Mám je na stehnech a na horních částech lýtka, může to souviset např. s hormonální antikoncepcí? Děkuji.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
martasP

Dobrý den, nevím, jestli může antikoncepce souviset s křečovými žilami, u Vás myslím, že je to hlavně dědičné. Já antikoncepci neberu a křečové žíly mám také. Mám je po svém otci a ten po své mamince. Bohužel musím ale říct, že už je má i můj syn, kterému je teprve 18 let a stejně jako Vy, má dostatek pohybu a je štíhlý. První křečová žíla...tedy ten hrbolek, se mu objevila někdy v 16i letech a dětská doktorka nás s tím nikam neposlala. Docela mne to trápí, protože mě se žíly začly krabatit až po 30. roku a teď, v posledních 3 letech se to dost zhoršilo. Když jsem měla sedavou práci, tak hrozné to nebylo. Teď běhám a je to viditelně horší. Tak nevím.

KamilkaNova

Já mám stejný problém, mám sice už 25 let, ale pořád mi přijde, že je to strašně brzy. Tak nějak jsem počítala s tím, že křečové žíly mít budu, má je mamka i babička, ale netušila jsem, že to může přijít takhle rychle. Doktorka mi řekla, že je to dědičné a navíc při mé práci celkem obvyklé (jsem kadeřnice), ale že to zatím není na nějakou operaci či něco podobného, doporučila mi koupit si kaštanový gel a mazat a mazat, tak uvidíme...

Pavel

Bohužel faktor dědičnosti je velmi výrazný a stav žil se bude spíš zhoršovat. Mimo léky (např. detralex) nejvíce pomáhají kompresní punčochy, hodně bych je doporučil minimálně v zaměstnání - popocházení a stání u kadeřnice určitě dává žílám zabrat.

Lenka

Mě punčochy nepomohly, ale zabral mě Priessnitz žilní. Není drahý, sloížení je bezkonkurenční a cena taky super .

Jiří

Zdravím, mohl bych Vám doporučit novinku na trhu. Bohužel nevím, jak se jmenuje ale má to modrou lahvičku a červenou etiketu s nějakou ženskou v pohybu. Slyšel jsem i od známého, že zabírá na více věcí než jen křečáky také na lupénku.

Nina

To asi myslíte Senzycol, nedávno jsem si ho koupila na křečové žíly. Ty mě trápí od 17, teď je mi 22 a je to děs :/ bojím se nosit sukně, hodně se za ně stydím. Varixy má i maminka i babička, nějak jsem s tím počítala, ale jak už zaznělo - ne tak brzy v tak mladém věku.. ten Senzycol zatím moc nezabírá, ale beru ho chvíli, chce to asi čas. Tetě ale záněty močového měchýře zabral téměř okamžitě.

Kata

Já mohu senzycol doporučit holky. Nezmizí to asi úplně na to mě uporozňovali tak s tim pocitam. Nosim i ty kompresni puncochy a doufam, ze se to zlepší. Jako po cca měsíci užívání mám dojem, že ty vystouplé křečáky nejsou už tak hrozné tak snad to časem bude zas na sukně holky.

Renáta

Chtě nechtě se musím holky přidat do klubu. V 21letech jsme porodila dcerku, té jsou teď dva a já se stále nemůžu zbavit těhotenských kil. jenže tím, že jsme menší postavy, pěkně jsem zkulatila a začaly se projevovat příznaky obezity, bohužel u nás v rodině jsou dědičné i křečáky. Kompresní punčochy nepomáhají, na operaci ještě nechci, prý to dost bolí a tak hledám alternativní zdroje. Zaujal mě zde příspěvky na Senzycol, snad to píšu dobře:) Opravdu to tak pomáhá? Poradí mi někdo, kde to mohu objednat? A za jakou cenu? Děkuji.

Horry

Já jsem si tu zminovanou senzaci kupila taky,ale zda je to taková pecka fakt nevím,, protože zatím nepoznávám žádné změny.Takže asi tolik k senzycolu.

Magdaléna
1x

Holky jsem nešťastná jím zdravě nikdy jsem neměla problémy s postavou ani vzhledem pravidelně cvičím nemám vyloženě sedavé zaměstnání dost pohybu a stejně mám takové ty hnusné metličky což o to ty jen vypadají škaredě, ale mě se začínají dělat takové ty vystoulé hnusné žíly. Co s tím? Je mi 19 :( :( :( BOjím se, že budu muset na operaci. Četla jsem že ten senzycol pomáhá máte s tím někdo zkušenost? Pude poznat rozdíl? Já si ho klidně koupím!!!! SOS! :/

Petruška Flkmanová

Na křečáky jsem zkoušela všechny babské i nebabské rady typu podkladat nohy polstarema myt se studenou a tak. Ted nosim kompresky a sestra mi donesla domu na vyzkouseni z lekarny nejaky vzorek Senzycolu uvidime zda je to takova senzace jestli se to nejak projevi napisu uvidime no na netu to docela chvali.

Wena

Odzkoušený na křečové žíly mám Venosil, určitě jen doporučuji, koupil jsem si ho v lékárně a nedám na něj dopustit.

Maruška

Ahoj, mám taky křečáky a to mi je 23 let, doktor mi doporučil mazat si nohy směrem k srdci Venosilem s konopným olejem, je to prý účinné. Tak mažu a lepší se to.

Markéta

O Venosilu jsem taky slyšela, je tam prý olej z konopí, to si myslím, že bude zabírat.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce