Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

křečové žíly a jízda na kole

chci se zeptat na vhodnost jízdy na kole (do 40km),při chronické žilní nedostatečnosti v pokročilejším stavu.Děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavel
1x

Jizda na kole je u křečových žil doporučována. 40 km v rozumném terénu není zase tak moc. Při bolestech doporučuji použít kompresní punčochy. Ovšem nejlépe je konzultovat s odborným lékařem, který zná podrobně zdravotní stav.

Alcha
2x

Dobrý den, stále řeším své dilema. Do práce jezdím denně 15 km tam a 15 km zpět. Žiju v podhůří - tedy kopcovitý terén "nahoru - dolů". Vím, že jízda na kole "křečákům" neuškodí, ale kopce a námaha - to asi není to nejlepší. V posledních dvou letech se mi začaly žíly pěkně rýsovat. Měla by se tedy cyklo doprava stát minulostí? Nebo mohu pokračovat, pokud používám velmi malé převody? Děkuji mnohokrát za odpověď, i když se jí trochu obávám...

Markét
1x

Já na kole jezdím často a ráda ikdyž mám taky křečáky doktor říkal, že to nevadí. Já nevím co proti nim děláte vy, já nosím ty kompres punčochy a teď mi dcera donesla senzycol, že je to nová věc na trhu, která pomáhá. Normálně bych tomu nevěřila, ale měla jsem opravdu hodně vystouplé křečáky a už ty žíly nejsou tak vystouplé a to ho beru fakt chvilu.

Alžběta

Lidi prosim fakt ten senzycol pomaha? ja o nem ctu vsude na netu, ale nemam zadne zkusenosti. Celta jsem i clanky ruzne o nem jen bych rada vlastni zkusenost nekoho. Za jak dlouho to zacne ucinkovat a jde poznat rozdil? jak?

Dáša

Já jezdím na kole od malého děcka, v pubertě mě to chytlo a později jsem jezdila i 60-70km denně. Bohužel, jakmile uhodila 30, začaly se mi pomalu, pomalounku objevovat křečáky:(( Děsně mě to teď bolí, opravdu ten Senzycol zabírá, když se kouknete zpětně?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce