Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

křečové žíly a jízda na kole

chci se zeptat na vhodnost jízdy na kole (do 40km),při chronické žilní nedostatečnosti v pokročilejším stavu.Děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavel
1x

Jizda na kole je u křečových žil doporučována. 40 km v rozumném terénu není zase tak moc. Při bolestech doporučuji použít kompresní punčochy. Ovšem nejlépe je konzultovat s odborným lékařem, který zná podrobně zdravotní stav.

Alcha
2x

Dobrý den, stále řeším své dilema. Do práce jezdím denně 15 km tam a 15 km zpět. Žiju v podhůří - tedy kopcovitý terén "nahoru - dolů". Vím, že jízda na kole "křečákům" neuškodí, ale kopce a námaha - to asi není to nejlepší. V posledních dvou letech se mi začaly žíly pěkně rýsovat. Měla by se tedy cyklo doprava stát minulostí? Nebo mohu pokračovat, pokud používám velmi malé převody? Děkuji mnohokrát za odpověď, i když se jí trochu obávám...

Markét
1x

Já na kole jezdím často a ráda ikdyž mám taky křečáky doktor říkal, že to nevadí. Já nevím co proti nim děláte vy, já nosím ty kompres punčochy a teď mi dcera donesla senzycol, že je to nová věc na trhu, která pomáhá. Normálně bych tomu nevěřila, ale měla jsem opravdu hodně vystouplé křečáky a už ty žíly nejsou tak vystouplé a to ho beru fakt chvilu.

Alžběta

Lidi prosim fakt ten senzycol pomaha? ja o nem ctu vsude na netu, ale nemam zadne zkusenosti. Celta jsem i clanky ruzne o nem jen bych rada vlastni zkusenost nekoho. Za jak dlouho to zacne ucinkovat a jde poznat rozdil? jak?

Dáša

Já jezdím na kole od malého děcka, v pubertě mě to chytlo a později jsem jezdila i 60-70km denně. Bohužel, jakmile uhodila 30, začaly se mi pomalu, pomalounku objevovat křečáky:(( Děsně mě to teď bolí, opravdu ten Senzycol zabírá, když se kouknete zpětně?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce