Inzerce

Chronická rýma/ráno+ucpávání 1 dírky+suchá nos.sliznice

Mám alergickou rýmu pouze ráno (a nebo vyjímečně), než si vezmu Xyzal, který jsem měla určen jen k akutním případům, ale zhoršuje se to. Jinak mám víceméně suchou sliznici, při smrkání mi praskají cévky v nose a smrkám trošku krev (ale nekrvácívám z nosu), často se mi ucpává jedna dírka a nemohu rýmu "dostat ven", mám jí zaseklou. Bez kapesníku bych nemohla vůbec existovat. Občas používám kapky Pinosol,nosní mast Pinosol nebo (a to už musí být) nosní gel Vibrocil. Užívání těchto přípravků mi není příjemné (jen nosní mast mi nevadí,kterou užívám při přeschlé sliznici). Je to takto v pořádku, nebo existuje lepší způsob?

Inzerce
Odpovědi
Martin

Ahoj, chronickou rýmu jsem měl asi 18 let, vím jak moc je to nepříjemné, ale od té doby co jsem zvýšil příjem vytamínů a začal jsem se otužováním tak jsem bez problémů. S otužováním jsem začal asi v 19 letech, ze začátku sem se sprchoval chladnější vodou a postupně jsem ubíral na teplotě a výsledek byl neuvětný. Pokud s otužováním někdo taky začnete, tak se poraďte s lékařem.

Reagovatpoděkovatnahlásit

31. října 2015, 11:35:35

Justýna

Ahoj, ja donedavna trpela silenou rymou. Mela jsem casto vyschlou sliznici. Az mi lekarnice doporucila nosni sprej RymaStop. Uz bez nej neudelam ani krok! Zvhlcuje mi sliznici, nemam ucpany nos. Je skvely.

25. listopadu 2015, 13:12:24

Alena Hrubá

Ahooj. Já doporučím zvlhčovat nosní sliznici. Mě na to pomáhá termální voda ve spreji Nasodrill. Doporučila mi ho moje lékárnice na mou neustálou nekončící rýmu. Lépe se mi dýchá, neštípe mě nos a mám zklidněnou celou sliznici.

27. listopadu 2015, 23:48:55

Ewolfer

Ahoj všem. Já doporučuju jednoznačně nosní výplach Nasodrill. Doporučila mi ho moje kamarádka a od té doby ho používám. Nikdy jsem pro žádné kapky aj. nebyla, ale na tenhle sprej, co mi vždy hned uleví, nedám dopustit! E.

2. prosince 2015, 12:08:41

Gigi

Na rýmu užíváme doma mořskou vodu, všichni včetně mimča, pro to jsem pořídila kapičky Quixx Baby, které jsou vhodné pro miminka už od narození. A spokojenost.

30. prosince 2015, 12:33:32

Veronika Plachá

Mně pomohl Nasodrill. Je to nosní výplach. S rýmou jsem se trápila opravdu dlouho a můžu říct, že mi zabral jako jediný. Určitě zkuste.

6. ledna 2016, 19:55:05

Jiřina

Na chronickou a alergickou rýmu jedině Nasodrill. Je to neuvěřitelně účinný přípravek, který pomáhá. Navíc zvlhčuje nosní sliznici a pomáhá vysmrkávat.. :-)

12. ledna 2016, 09:10:46

Helena

Mě teda nic jiného, než sprej Rymastop nepomáhá... Zkusila jsem toho mraky a prd. Až jsem si na doporučení koupila rymastop, konečně se mi ulevilo od plného nosu a pěkně jsem se vysmrkala... A vysmrkávám pořád, když mám rymastop u sebe (což mám pořád) :-)

13. ledna 2016, 10:15:48

Majda

Tak na toto doporučuji Delmar. Ohromě pomáhá na problémy s nosem, rýmou, sliznicí, předchází to i problémům.

1. února 2016, 16:30:45

Milada

Delmar je super, taky doma máme

2. února 2016, 15:35:18

Beni

My dáváme delmar preventivne vzdycky v obdobi podzimu a zimy a skutecne zadne nachlazeni zadna ryma

3. února 2016, 16:06:29

Cenda

Modrej delmar je na prevenci a zelenej na akutni potize. My mame pro jistotu oba :-)

4. února 2016, 15:42:51

Brasule

A tomu verim, ze to pomaha. Morska voda vseobecne ma hodne lecivy ucinky i jako na ekzemy, nebo na rany a tak

5. února 2016, 15:33:32

Pajda

Davali jsme ten zeleny delmar a jako fungoval dobre, ale pred jarem zkusime ten modry na prevenci

9. února 2016, 12:22:41

Hana

To doporučuju, modrej nás zachránil před rýmou na celou zimu

10. února 2016, 15:49:53

Františka

Jak se sliznicí? Je to mořská voda ne?

11. února 2016, 15:15:13

Bendl

No však. Proplachuje to a dezinfikuje. Něco si o tom přečtěte, tohle je vyloženě přírodní léčivo a spolehlivé

11. února 2016, 15:25:05

Vanda

Mořská voda je na nos nejlepší.

12. února 2016, 14:54:36

Gabina

My podáváme delmar především ve chcvíli, když už ta rýma je. Děláme to hlavně pro uvolnění nosu a to funguje skvěle

15. února 2016, 14:10:57

Vendula Praha

U nás rýmě spíš předcházíme. Dětem dáváme rakytníček. To jsou takové bonbony, které obsahují rakytník. Šikovná věc na imunitu.

2. února 2016, 13:53:02

Vašinková

To je ten s tím čtyřlístkem?

3. února 2016, 13:38:16

Vendula Praha

Jj. Proto jsme na něj vlastně přišli :-)

3. února 2016, 15:09:27

Gabriela

Taky máme se čtyřlístkem, ale jsou i nějaké další s jinými příchutěmi

4. února 2016, 09:56:37

Havana

Jj hruškový a višňový. Ten se čtyřlístkem je příchuť přímo rakytník. Já jsem si dávala v těhotenství ten višňový

4. února 2016, 12:42:04

Gabriela

V těhotenství?

4. února 2016, 14:02:37

Velešovská

Nejlepší na nachlazení a rýmu je delmar, to mi nikdo nevymluví

16. února 2016, 15:59:38

Sandra

U nas nejvetsi spokojenost s Rymastopem. Po xletech jsem narazila na neco, co fakt funguje, procisti mi to nos a muzu konecne volne dychat. S tim nazvem to vyrobci vychytali.

18. února 2016, 15:36:44

Michael

Hmhm no ja trpel dlouho na alergickou rymu (polyvalentni alergie - od vseho trochu (prach, pyl, roztoci...) ale nic zasadniho aby se proti tomu dala udelat vakcina. Taky jsem mel problem s nosni sliznici (vysychala) a spatne se mi dychalo.. Nemam moc rad prasky tak jsem pouzival Nasonex sprejicek do nosu a na noc na zvlhceni kapicky coldastop a relativne to pomahalo, ale zase zadna hitparada.. Nakonec se to v mem zivote semlelo a odstehoval jsem se k oceanu (Sydney) a ryma a alergie je pryc... Je mi jasny ze tohle je pro mnoho lidi nerealna cesta, ale kdyby nekdo tu moznost mel, tak to stoji za zvazeni... Odstehovat se k oceanu...

1. května 2016, 11:15:54

Darja

No já mám rýmu už skoro půl roku v kuse..je to strašně, skoro nic mi na to nepomáhá

24. února 2017, 11:47:09

Viktorie Majácová

Dobrý večer, zapojuji se do této diskuze, protože se mi zdála nejaktuálnější. Mám pětiletou holčičku a v tomto období měla poměrně často rýmu. Snažím se nosním sprejům vyvarovat, ale ne vždy to je bohužel možné. Včera mi jedna maminka doporučovala nosní sprej Brumare, já jsem tedy o tom nikdy neslyšela, ale budu ráda za jakoukoliv recenzi. Předem děkuji a přeji pekný zbytek večera. Viktorie

22. března 2017, 23:59:04

Viktorie Majácová

Dobry vecer Viktorie. Ja se taktez snazim vyvarovat veskerym lekum, ale nekdy tomu ohuzel zabranit nejde. V tomto pripade jim od dvou roku davam Vami zmineny nosni sprej. Je skvely, setrny na nosni sliznici a snad pokazde ryma do dvou, prinejhorsim tri dnu odchazi. Takze urcite za nas doporucuji. Preji hlavne hodne zdravi. Vam taktez pekny vecer, Eliska..

24. března 2017, 19:46:29

jancaganja

Trpěla jsem chronickou rýmou dlouhá léta, byla jsem i na alergologii, kde mi zjistily alergii na pyly a kočky. Divné bylo, že jsem rýmou trpěla hlavně v zimě, kdy pyly nejsou. Asi jednu sezonu jsem brala léky a poté už nikdy. Poté jsem žila 1 rok u moře a po pár měsících jsem kapesník použila tak jednou za týden. Mořský vzduch mi neskutečně pomohl. Jenže jsem se vrátila a po 2 letech je rýma zpět a snad ještě horší. Koupila jsem si zvlhčovač, stříkám si nos mořskou vodou, ale žádné zlepšení. Bratr měl silnou pylovou alergii od dětství a poté dostal radu pít sklenku kozího mléka každé ráno půl roku a světe div se, pomohlo mu to. Ne úplně, v nejhorším období si stříkne, ale tak 2 x za celou pylovou sezonu

30. března 2017, 19:03:57

Jaja

Co používáte na ucpaný nos? Nechci ty různé přípavky po kterých si na ně sliznice zvyká a mohou ji nakonec poškodit.

11. února 2018, 21:33:29

Oska

Pro sebe sterimar.cz/sterimar-na-ucpany-nos.html pro děti používám od nich Bébé.

25. února 2018, 22:16:01

Terko1 poděkování

Tak na tento problém doporučuji nosní kapky, ale opravdu šetrné...

28. února 2018, 10:19:30

Carla

Ahoj, Nasivin je top i za mě. Teď je k dostání i sirup, který uvolňuje ucpané dutiny. Jako za mě je to velmi dobrý přípravek, hlavně pro děti, které prostě nesnesou kapky...

6. dubna 2018, 20:05:07

Ivona

U nás doma taky spolehlivě na rýmu zabírá nasivin. Nic jiného nekupuji

9. září 2018, 12:15:25

Petra

Ivono který ten nasivin používáte?

13. září 2018, 20:44:41

Ivona

Teď jsem začala kupovat Nasivin Sinus, je to doplněk stravy pro děti od 3 let a malýmu se po něm líp dýchá když rýmujeme

18. září 2018, 21:31:00

Petra

Ahaa to neznám, a jaké to má složení? A jak s chutí, nemají děcka problém to polknout?

23. září 2018, 23:20:48

Ivona

Malý nemá s chutí vůbec problém, ba naopak spíš mu to chutná. Má to medovou příchuť

26. září 2018, 20:31:18

Petra

Děkuji, už jsem si ho byla dneska v lékárně pořídit tak snad i mým dětem bude chutnat a pomůže

29. října 2018, 15:01:12

Andrea

Děkuji za doporučení na ten sirup od Nasivinu, zatím jsem nezkoušela ale jelikož začíná už pořádná zima, počítám u nás doma s rýmou minimálně jednou měsíčně... takže se bude určitě hodit :)

18. listopadu 2018, 11:02:48

Kamila

Jak si to tu tak pročítám tak budu muset ten nasivin taky vyzkoušet. Zatím mám zkušenost s jinými spreji a nejsem moc spokojená, tak snad s tímto budu :)

22. listopadu 2018, 13:53:32

Simona

Kamilo já ten sirup jejich mám doma a sem spokojená maximálně, vždycky mi pomůže

27. listopadu 2018, 22:01:57

Edyna

I za mě s přípravky nasivin velká spokojenost

29. listopadu 2018, 21:38:24

12
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Chodíte na pravidelnou prohlídku k očnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 371 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • kristian (Rivotril) 9. prosince 2018, 07:00:47

Myslím si,že tuna sa nejedná o strašenie,určite sme tu všetci inteligentní a citlivý… Diskutovat

• kristian (Rivotril) 9. prosince 2018, 10:53:35

Prosím vás má niekto skúsenosti s escitalopram teva,dnes som si ho nasadil,mám ho od lekára… Diskutovat

• Jozef (Rivotril) 9. prosince 2018, 11:44:48

Ahoj Kristián. Escitalopram skúsenosti diskusné fórum. To daj do googla a tam ľudia píšu… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.