Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

REMOOD a alkohol?

Nastupuju na REMOOD a nevim jak to mam udelat s alkoholem? Když si ho vezmu ráno můžu si dát večer pivo? Má REMOOD 24hod účinek? Když se opiju a pujdu spát ráno můžu si ten REMOOD dát? Zhoršuje se stav po užití alkoholu? Jak fungovat v dnešní společnosti bez alkoholu? Možná jsou ty otázky triviální v porovnání s jakými stavy spousta z vás bojuje, ale stejně mě zajímá vaše zkušenost. dík

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka

Ahoj ja jsem brala dva roky magrilan a pila jsem na to normálně.Bylo mi dobře.Neznám člověka který by si něco nevypil.Ted beru remood.Dala mi ho tchýně páč je mi pořád špatně,tetanické záchvaty se opět dostavili po 5 letech.Než mi prášky zabraly,tak to trvalo dva měsíce,nemohla jsem ani vylézt ven a na záchod jsem chodila po čtyřech.

jan

ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli se po účinku léku Remood dostaví opětovný sexuální apetit? Beru ho teprve týden, je mi zle a na sex nemám ani pomyšlení, tak mě zajímá, jestli po zahájení jeho účinku dojde i ke změně sex. chování. Má někdo zkušenost? Děkuji za odpověd

marcela

ahoj,remood uzivam druhy mesic,zacatek lecby nebyl jednoduchy jako u jinych i co se tyce sex.apetitu.vse se ale vratilo do normalu.drzim palce...

maruska

prosim vas zacla sem brat remood a jiz ho beru 7 dni a 6 dni uz me boli a tlaci na spankach,toci se mi hlava patri to tez k nezadoucim ucinkum ma nekdo taky takove problemy diky marus

marcela

Marusko neprestavejte s lecbou,vse se ustali.Behem mesice se vam ulevi a bude to lepsi a lepsi.Marcela

Lada

ahoj já Maruško já jsem si ho vzala a bylo mi zle tak sestřička řekla at ho neberu,chtěj mi dát citalec tak nevím,mohu si s vámiá o tom třeba na emilu popovídat?děkuji napište mi email díky moc

Petr

ahoj, pro Ladu, Remood beru jako již 3 AD, první byl Citalec pak Coaxil. Pravdou je že na Remoodu jsem měl největší negativní vedlejší účinky, třes v nohách hyperaktivita a jiné, ale Remood mi po 5 týdnech zabral a konečně se mi od úzkosti ulevilo. Vedleší účinky postupně zmizely, Je třeba zvážit zvážit zda to jde vydržet nebo na nových AD začínat znova. Přeji hodně štěstí a zdraví

Ahoj......dnes mě byl předepsám Remood, takže od zítra začínám brát 0,5 prášku denně. Musím každé ráno vozit dcerku do školky. Máte někdo zkušenosti s řízením vozidla pod touto léčbou?

Lada

ahoj

Lada

Pro Petra a ten citaleA jak se cítíš ted?A všichni jak se cítíte?c ,jak jsi ho bral tak jak ti bylo při užívání a po něm?

Lada

Pro Petra a jak ses cítil potom citalecu?Co ti to dělalo?A jak ti pomáhá remood,měl jsi u něho potíže?

Petr

Pro Ladu, u citalecu jsem měl pocit , že se mi potíže ještě prohloubily a že vůbec nezabírá. Remood mi od psychických potíži dost ulevil, tělesných potíží jsem měl také několik, ale momentálně mne trápí, že se mi Remood trochu hádá s léky na tlak.Obtíže byly třes,hyperaktivita ,ospalost zívání atd.

Radim

Remood snižuje tlak,tak bych ubral dávku léků na tlak.

Lada
1x

Ahoj jinak ti ten remood ,když jsi začal brát,tak při užívání co ti to dělalo,příznaky při začátku užívání,jaký si měl?Pomohlo ti tento lék,jak se po něm cítíš?Říkaj,že je to nakoplo do života,já nevím,dnes mám zase depku,Ladka

Petr

Ahoj, ono to nakopne do života, ale chce to čas. Jestli si chceš o tom popovídat napiš adresu emailu.

Lada

Ahoj dneska depka zítra jdu k psychiatrovi tak se uvidí,co napíše,mám furt obavy,z těch léků,že se mi bude motatat hlava,třes atd.

Petr

Ahoj,ještě bych to nevzdával, ty vedlejší účinky opravdu, časem přejdou jestli se chceš na něco zeptat konkrétně písni email : [email protected]

Lada

Tak jsem byla u psychiatra ,tam tedy chodí lidí,až jsem koukala dala mi cipralex,tak ted se bojím,jedště víc,ho brát

Lada

Ahoj dnes hnus noční pocení,žaludek jako na vodě,neklid,musela jsem si vzít lexaurin,už aby to přešlo

Zkáza

Ahoj, nemám žádnou dobrou ani špatnou radu, jen subjektivní zkušenost. Jsem úspěšně ženatý, skoro dospělou dceru, z vnějšího pohledu není nic vyloženě špatně. Remood jsem začal brát před dvěma roky, poté co jsem už nevěděl jak dál. Psychicky na dně, vysokej tlak.To asi znáte. První efekt užívání byl snížená sexuální vzrušivost , nemožnost vyvrcholení, prostě konec. Po souběžném užívání tritica se to trochu zlepšilo. Jinak deprese byly pryč, cítil jsem se jako znovuzrozený, nebo spíš jako poprvé do života probuzený. Tlak jako mimino. Nepředstírané sebevědomí. Fakt dobrý. Asi nejlepší rok života. Pak přišla stagnace. Kromě sexuální nedostatečnosti se mi strašně snadno tvořily modřiny . Vzhledem k tomu že jsem skálolezec - docela problém. Skály dost koušou. Do toho jsem měl stavy , že jsem se probudil mokrej. Nejenže zpocenej, ale evidentně pomočenej. V dětství jsem míval sen , že jsem na záchodě a čůrám, následně se probudil a zjistil , že to byla pouze poloviční pravda. Teď to bylo bez milosrdného snu. Začal jsem se léčit na urologii. Léky pomohly. I když ne na sto procent. S prostatou nic nemám. Vzhledem k věku 46 docela depresivní. Nicméně tento problém nemusí souviset s léčbou remoodem !! Před půlrokem jsem začal po dohodě s psychiatrem snižovat dávky remoodu. Nyní jsem na 5mg denně. Modřinky mě přešly už při 10mg denně. Sex je mnohem lepší. Nicméně 5mg je proti depresi zcela nedostatečná dávka, důsledkem čehož je tento příspěvek. Na téma alkohol můžu říci toto, mám dědičné vlohy pro psychické poruchy nikoliv však pro závislosti. Alkohol piji od 16 let několikrát týdně nebo měsíčně dle chuti, včetně posledních dvou let pod remoodem, triticem, spasmedem a s nedostatečnou sekrecí slinivky břišní ( nejde se o cukrovku, ale o nějaký trávicí enzym). Jaterní testy mám v pořádku, do práce jezdím každý den autem (zásadně střízlivý), nepozoruji žádné změny v reakcích. Konec konců, jak pravil klasik (J.Grossmann&M.Šimek) - alkohol škodí zdraví, znám to na příkladu mého pradědečka, který se uchlastal k smrti ve stopatnácti letech při práci v lomu... Držím všem palce.

Lada

A máš nějaké ted psychické potíže?Já co beru cipralex,tak stále mám strac,neklid,nervozitu,nejistotu atd,hlavně po ránu to je hnus,hlavně dneska to je den ,bojím se chodit i ven jsem teprve na začátku a proč si ten remood dostal?Na jaké ps.potíže,co jsi měl?

Zkáza
1x

Důvod zahájení léčby remoodem byly dlouhotrvající deprese, návaly úzkosti, nízkého sebevědomí, nemožnost dosáhnout uspokojení (teď nemyslím sexuálního), zkrátka žádná radost ze života. Od puberty jsem se nějak doklopýtal ke krizi středního věku a to už jsem rozumem neutáh. Jednoho dne jsem v půlce pracovní doby odešel rovnou k doktorovi a tam se zhroutil. Přes všechny popsané potíže jsem rád , že jsem remood začal brát. Nástup účinku je ale pozvolný, týdny, spíše měsíce. Buď ještě chvíli trpělivá. Cipralex je také ze skupiny SSRI, bude mít tedy obdobné vlastnosti.

Zkáza

Momentálně mi není moc dobře, z výše uvedených důvodů vedlejších účinků a taky že jsem byl dost dlouho v pohodě, jsem si snížil dávky na 5mg denně. Dnes jsem se rozhodl že se vrátím zpět k 10mg a znovu se objednám k mé doktorce.

Lada

Tak to jo já mám také podobné problémy,tak snad nám to zabere,ale to čekání je ,jako věčnost

Snehurka

Dobrý večer, dnes jsem dostala na depresi Remood a mám obavy si ho vzít. Dávkování mám 1/2 - 1 tbl denně v kombinaci s Oxazepamem 1/2 tbl večer. Když to tady čtu, mám strach z vedlejších účinků, myslela jsem, že to bude účinkovat hned po první dávce...a už zase DEPKA, STRACH, ÚZKOST...!!! Povzbuďte mě někdo, prosím. Děkuju.

Manka

Našla jsem tyhle stránky, protože mám strach o dceru. Užívá Remood a v poslední době pozoruji, že prakticky denně musí pít alkohol, víno nebo rum s colou. Co s tím? Sama tvrdí, že je ok. Dříve jsem i já cca 2,5 roku užívala AD (Citalopram) a mohu dnes říct, že je třeba se rozhodnout pro změnu v životě. Přerušit začarovaný kruh, který deprese vyvolává a hledat radost a uspokojení v nových činnostech a okruhu přátel.

Michal
1x

Ahoj, beru remood už 9 měsíců 1 ráno. Nástup byl pomalí cca 1-2měsíce ale stojí to za to ,sem v pohodě. Proč jsem se dostal na remood-úzkost, nic mě nebalilo, třes, nervozita, pocit utéct. Jo je mě 40let, tak možná krize středního věku :-) ?. Je šetrný, řízení v pohodě a s alkoholem to jde ale ne na plech !!! Druhý den depka !! Přišla zima a malinko si na noc dám neurol 0,25,jen kvůli přemýšlení(vánoce,dárky atd). Jo všeho s mírou a něco udělat se stereotypem (sport,děti,práce,kamarádi, atd). Jsem zatím spokojen .Je to běh na dlouhou trať.

Tom

ZKAZO beres k Remoodu ještě ten Trittico? Teď mi ho doktor dal kvůli vyvrcholení pac Remmod mne úplně sexuálně uzemnil. Nemám chuť a když už k tomu dojde tak se nemůžu udělat. Citlivost je úplně v háji. Remmod beru rok a půl. Nebo je tady ještě někdo, kdo má zkušenosti s braním Remoodu a Trittico dohromady? Díky za reakce.

Michal
1x

Tome ,to sem rád že tu zazněl i tento problém !!! Když to řeknu otevřeně mám problém se udělat a ta chuť na sex je mnohem menší ,dokonce předstírám že už sem. Tak asi to je tím remoodem ? Dík za reakce.

Renata

užívám Remood půl roku. Jsem stále oteklá. Nevíte , jak se otoků zbavit?? děkuji

Vlasta

Vše jsem si pročetla a přesto mám strach ho začít užívat. Není nějaká jiná možnost se vrátit s chutí do života? Mám před se bou první balení, ale takto to přece nemá být! Po vysazení se vrací stavy zpět, copak to jde být stále na lécích? Děkuji za odpověď nebo za povzbuzení.

Radek

Tome, s Remoodem se pokouším skončit. Pomohl mi moc, ale sexuálně mne zničil. Žádná chuť na sex, ten je spíš z donucení a bez vyvrcholení. S doktorem jsme zkusili nejdříve Cipralex a potom Wellbutrin. Bral jsem to vždy maximálně týden a pak jsem s tím seknul. Bylo mi zle. Teď jsem bral měsíc půlku Remoodu a nyní jsem začal brát ctvrtku a k tomu 1/3 Tritica 150. Uvidím jestli se to v sexu zlepší.

Monika

Jen chci reagovat co se týká zkušeností s Remoodem,beru ho už po druhé s odstupem asi 3 let a můžu říct,že opravdu pomáhá,Nástup účinku je pozvolný,proto se k AD bere třeba neurol apod. na přechodnou dobu,než AD zapůsobí.Úlevu jsem pocítila asi po měsíci a půl a to tak,že snižuji dávky neurolu a cítím se opravdu lépe,začíná tam nastupovat opět radost a taková ta jistota,což určitě znáte,když se bojíte vyjít ven,jestli to zvládnete,jestli se vám nebude točit hlava,pocity na omdlení,slabost a tak.Když jsem si vzala první tabletu Remoodu,věděla jsem,že musím se snídaní,aby nezpůsobil nějaké nevolnosti.V té době jsem byla dost unavená,takže kolem poledne jsem usnula a po probuzení jsem měla motanici hlavy,nepříjemnej stav a někdy odpoledne jednorázový průjem.Po poradě s doktorkou jsem začla užívat půlku tablety několik týdnů a vše se postupně srovnalo,pak jsem pomalu najela na celou,třeba o víkendu,když jsem byla doma,abych to zkusila a bylo to dobrý.Od té doby beru už jenom celou. .Chce to jen vydržet,někdy je to dost vysilující,zvlášt,než naběhne účinek AD,ale chce to opravdu vydržet.Takže držím všem palce :-)

Pavel

Moje zkušenost s Remoodem při roční abstinenci byla velmi dobrá.Zmizely všechny problémy,jako typické bušení srdce,strach z pobytu mezi lidmi,panika při uvíznutí v dopravní zácpě,brnění rukou atd.Pak jsem si dal občas pivko nebo dvě,po nějaké době i víno,kterého mám dostatek ve sklepě.Moje popíjení -většinou večer ,se ustálilo na cca 0,5 litru vína denně.Kromě pálení žáhy jsem nepocitˇoval žádný problém a dospěl k závěru ,že Remood a alkohol si vzájemně nepřekážejí.A pak to přišlo.Jednoho dne jsem dostal epileptický záchvat-první v životě.V nemocnici mi přikázali abstinovat a sebrali řidičák na půl roku.Můj doktor mi řekl,že ve vyjímečných případech může Remood způsobit tento kolaps a ihned jsem ho přestal užívat.Tedˇ beru Ansilan,který v mém případě není tak učinný ,jako Remood a pro jistotu nepiju.Jen doufám,že u toho nebudu muset zůstat na furt.

Pavlína

Souhlasím se všemi kladnými reakcemi na užívání léků Remood. Brala jsem ho cca 10 let a tak nějak jsem všechny nepříznivé situace přečkala v pohodě. V euforii z nového vztahu jsem lék vysadila a to okamžitě. Po roce mě přítel opustil a ten pád na dno byl tristní. Nemohla jsem vůbec fungovat, jen jsem brečela, chtěla umřít a vrátila se panicka úzkost, ale ještě v horší síle. Teď už vím, že Remood nikdy nepřestanu užívat.

Ester

Ja jsem brat na deprese zoloft,zabral perfektne,ale po dvou mesicich jsem dostala prujmy,neprestavajici. Tak mi lekarka zmenila lek jiny,ten nezabral,pak zmena na coaxil,po case mi pridala elontril. Nebylo to spatne,deprese prestaly,ale stale jsem se ja necitila byt opravdu ja. Doktorka mi zmenila lek na remood,elontril mi zustal. Beru po jednom rano. Remood beru asi tri mesice a ted mi zacaly zase prujmy.. Budu volat svoji dr.co s tim.. S remodem se jinak citim dobre,zpocatku u me velka ospalost,zivani,buzeni v noci a neschopnost treba az hodinu usnout. Mate nekdo taky zkusenost s prujmem pri brani ad? Diky

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce