Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Problém s antikoncepcí Minerva

Dobrý den, zapomněla jsem si vzít prášek (uběhlo zhruba 13 hodin než jsem si ho vzala od standartního termínu) a pokračuji s tím dál. Teď ale nevím jestli po konci plata mám brát stále dál bez pauzy jak je napsáno v návodu a nebo udělat pauzu. A další otázka je jak moc to ovlivnilo antikocepční účinky. Děkuji za brzkou odpověď.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka
8x

Dobry den,chtela jsem se poradit,mam takovy problem!!Uzivam jiz 2. mesic antikoncepci Minerva a minuly tyden jsem k tomu byla nemocna tak jsem brala 3.denni antibiotika Azithromycin 500mg.!!!Ted co mam mit tydenni pauzu tak se mi jiz nedostavilo menstruacni krvaceni!!!Myslite,ze muzu byt tehotna!!!!Dekuji predem za odpoved!Hezky den a naschledanou!!

Terka
6x

chci se optat, nabrala jste nějaká na hmotnosti či poprsí při brání antikoncepce Minerva? :)

Lenka 15
10x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli antikoncepce účinkuje i v 7 dnech vysazení!? V letáku jsem to nenašla :-/ Díky moc za odpověď! Lenča

Marta
3x

Dobrý den,me by to taky zajimalo jestli je antikoncepční učinek i v 7 dnech vysazení

kratolka
1x

ano chrání tě i v sedmidenním cyklu

Markét
1x

ano, účinkuje v 7denní pauze, věřte, mám to vyzkoušené

Gabin :)

Ano, antikoncepce chrání i v sedmidenní pauze stejně jako při jejím normálním braní ...

ddd

nevim

Ivča
1x

Antikoncepce v 7 dnech vysazí dál působí, také jsem měla straych, ale poté jsem se ptala lékařky a ta mi potvrdila, že je ankoncepce účinná i během 7 denního vysazení

Foky
2x

ano, jsi chráněna i v této pauze. :) nemusíš se bát. užívám minervu již rok a jsem spokojena.´tuto informaci mám ověřenou i od svého gynekologa.

Syiranox
1x

Ahoj, ještě malý dotázek k tomto tématu. Minervu beru teprve druhý měsíc a v pauze mezi druhým a třetím měsícem jsem měla nechráněný pohl. styk. Jsem chráněna i po tak krátké době užívání...?

Lucinka
2x

Dobrý den, je to možné. Dojděte si na gyndu.

Terka

účinek antikoncepce je stále stejný.

haderka
1x

antikoncepce ucinkuje i v 7 denni pauze, vysvetli vam to blize zajiste rad vas gynekolog

Gabča

Antikoncepce působí i v 7 denní pauze..

eliška
2x

ahoj beru antikoncepci poprve dobra jsem prvni platičko a nasazuji ted druhe muzu pri nechranenm sexu otehotnet nebo uz muzu s jistotou jit do toho ? :) dekuji

Aenigma

lekar vam rekne, ze jste chranena i v pauze.

Iva

To by mě taky zajímalo ... děkuji

jaja
1x

DObry vecer, chtela jsem se zeptat, dva roky jsem brala antikoncepci minervu, od zari ji neberu. Ted bych si nutne potrebovala oddalit 7denni pauzu, muzu ji zase zacit brat, i kdyz nemam momentalne 7 denni pausu, v letaku jsem cetla ze se ma zacit uzivat tehdy.Muze mi to nejak uskodit? Dekuji za odpoved.

Lucka

Dobrý den,již 2 měsíc užívám antikoncepci MINERVA.Ted již 2 den užívám antibiotika Ospen 500.Chtěla bych se zeptat,zda-li účinek antikoncepce snižuje.Děkuji za odpověd

Peťka

Účinnost se snižuje, ale nevím na jak dlouho.

Karolina

Dobrý den, asi 3 mesice neberu antikoncepci - Minerva, nedavno jsem si chtela oddalit 7 denni pauzu a zacala jsem ji zase na par dni brat, ale mimo tu pauzu, menstruace se prece jen objevila, ale pobrem je, ze uz ji mam skoro 10 dni a nevypadato, ze by mela skoncit. Vim, ze to byla hloupost. Muzete mi prosim porad co s tim. Mockrat dekuji. Karolina

Ninka
5x

Dobrý den, chtěla sem se zeptat, zda mohu mít pohlavní styk v den, kdy si vezmu první prášek z nového balení. Minervu používám již několik měsíců..

Lucinka
3x

Chtela bych se zeptat pouzivam minervu ale mam mit menstruaci az v nedeli - v platicku mam jeste jeden prasek ale jiz nyni se mi objevila trocha krve na kalhotkach ?? Chtela bych se zeptat co mi muze byt??? dekuji

Blemc

MAm ten stejny problem, v platu mam uz jen dva prasky ale uz spinim. Nevm co s tim

Fejmy

Dobrý den, potřebovala bych rychlo radu, minulý tyden jsme kočila s menstruaci a první prášek z novýho balení jsme si vzala ve čt 15.11. a v pátek odjěla na víkend k příteli a balení zapomněla doma), tak sem prášek v pa již něměla a s přítelem sem se domluvila že tedy tento měsíc vypustím antïkoncepci a vemu si ji až při příští menstruaci. Dnes(pondělí 19.11) jsme dojela domu a mám od rána celkem silné krvácení a nevím co se tedy děje..připadá mi to jakobych znovu dostala menstruaci ( dostávám jí po třech dnech, což po požití prvního prášku 15.11. vychází) prosím poradte co dělat jestli krvácení bude mít délku jak normální menstruaci mám prášek vzít jako po 7 denní pauze - počítám od prvního prášku 15.11.??? prosím poradtě Děkuji!!!!

ivana
3x

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je možné otěhotnět při tom když beru pilulky dva měsíce bez pauzy?

Andrea
1x

Dobrý den,prosím Vás o radu beru minervu již pátý měsíc jsem 13.měsíců od porodu před ním jsem také brala minervu vždy jsem měla menses až 9 dní a prvních pět dní velmi silně.Tento mésíc přišla normálně ,ale velmi slabě a skončila po třech dnech což mě velmi udivuje v minulém měsíci jsem se dvakrát zpozdilaasi 11 hodin s tabletkou chci se zeptat čím to je a zda nemohu být těhotná děkuji předem za odpověd.

aaa

neotěhotníš

Ájule

ahujte minervu beru už 8 měsíců a nemám po ní ani jeden vedlejší účinek docela mě to mrzí pže sem chtěla přibrat sem hubená po mamce hodně sem četla že po vysazení se dělají problemy tak doufám že až s ní skončím bude to v pořádku :)

Leia

Beru Minervu skoro pul roku, zadny problem nebyl az ted...vzdycky jsem menstruaci dostala druhy nebo treti den a vse OK. Ted ji dostavam az ctvrty, skoro az paty den a je velmi husta, a podle me nedostatecna.... Nevite jak to napravit a co to zpusobuje???

ep

nedostatečná menstruave dle mne neexistuje.....rozhodně nemá nějaký očistný vliv a podobné nesmysly,lkteré se občas šíří.....s antikoncepcí se menstruace většinou zkrátí nebo není tak silná (ale mě se to bohužel nestalo)

anka

dobrý den,mam dotaz brala sem 6 let antikoncepci a ted sem prešla na minervu.nemuzu nikde vyčíst kdy už bubu chraněná

nad'a
1x

dobrý den,chtěla bych se zeptat.Minervu beru již druhý měsíc platíčko jsem dobrala v pondělí je již sobota ale menstruace se stále nedostavila.Všechny prášky jsem brala ve stejnou dobu.A dlaší si mám vzít již v úterý.Mohu být těhotná?Moc děkuji za odpověd' jsem bezradná:(

Hanka
4x

zdravím tak to je nás víc minulou středu sem si vzala poslední prášek a ted už je druhá středa a pořád nic...nevím jestli začít brát normálně další platičko a nebo čekat že by menstruace konečně dorazila...

Lenny
3x

Prosím poraďte mi, brala jsem celých 21 dní Minervu,skončila jsem s braním v sobotu a po 7 denní pauze jsem si ji měla vzít v neděli,ale jelikož jsem jela právě pryč, zapoměla jsem si ji vzít, vzpoměla jsem si na to až v pondělí ráno, tak jsem si ji hned vzala, ale vzala jsem si tabletku už za pondělí ne neděli, a od té doby ji beru pravidelně, pak jsem hned v tu sobotu měla pohlavní styk. Týden před 7 denní pauzou jsem taky měla pohlavní styk, ale 7 denní pauze ne. Je riziko, že mohu být těhotná?Prosím poraďte mi. Díky

mara
3x

dobrý den ,chtěla bych se zeptat.Dobrala jsem první pláto lunafemu av té 7 denní pauze jsem ještě nedostala menzers.Uděllala jsem si TS a je negativní.Prosím poraďtte mi.

radula 10
1x

dobry den chtela bych se zeptat když sem si zapomela vzit prašek vic jak 24hodin tak 24hodin tak jestli si mam vzit ten včerejší prašek a nebo ten dnešni a nebo oba zaraz,,,,přece je to jeden den tak jak to ovlivni i jeho učinost..........moc dekuji za odpoved

Veronika

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli může antikoncepce Minerba kterou užívám také někdy selhat

Markéta

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak velký vliv má minerva při depresích. Beru ji již témeř půl roku, a občas mývám depresivní stavy, které propadají až do zoufalství. Došlo mi, že tyto stavy mám zhruba půl roku, takže zhruba v půlce od doby co beru minervu. tyto stavy nejsou porad, jen nekdy, ale v posledni dobe se to vice jako by umocnuje. Vsimla jsem si v pribalovem letaku, ze mohou vyvolat pocity precitlivelosti a depresivni nalady. proto se ptam, jak moc mohou mou naladu a stavy ovlivnit. Predem dekuji za odpoved a radu.

Zuzka

Já mám taky problémy s depresí a začalo mi to taky s MINERVOU....lékař mi doporučil vysadit a navrhnul mi antikoncepci s nižší dávkou hormonů...

Šárka

Dobrý den, potřebuju poradit. Beru už víc než rok antikoncepci Minerva. Ve 3.týdnu cyklu, 4 dny před tím, než jsem měla na 7 dní vynechat, jsem zjistila, že jsem si zapomněla vzít prášek a bylo to víc jak 12 hodin. V návodu bylo, že mám přeskočit pauzu a rovnou přejít na další platíčko. Zařídila jsem se podle toho, ale mám obavy, protože jsem se ani ne týden předtím milovala se svým přítelem. Mohla jsem nechtěně otěhotnět? Nikdy předtím jsem na pilulky nezapomněla, tak nevím.

nikiii
2x

Dobry den,chtěla jsem se zeptat minrvu beru asi rok a poslední 3ři měsíce mi nějak nesedí každý mi řka at to hned změním,ale jak si tady čtu tak minrva není moc dobá je to pravda?děkuji za opoved

no_name

Chtěla jsem se zeptat jestli mají antibiotika vliv na antikoncepční účinek?Jestli je možné otěhotnět,pokud užívám antibiotika Biseptol.(antikoncepce Minerva) Děkuji za odpověď

Než dostaneš u lékaře nějaké léky, měla by jsi ho informovat, že užíváš antikoncepci. Pak Ti poradí, jestli se léky ovlivňují a měla bys použít navíc nějakou bariérovou metodu. Pokud vím, některé druhy antibiotik účinek HA ovlivňují. Co takhle pročíst si příbalový leták Tvé HA, musí to tam být napsané.

petulkka

dobry den chtela sem se zeptat,zacala jsem brat antikoncepci minerva az 5 den menstruace,za jak dlouho bude ucinkovat??dekuju za odp,...

Klárka
2x

Dobrý den, hledám recenze na Minervu, kvůli mé sestře a narazila jsem na tyto stránky. MInervu beru už několik let. Ale teda musím uznat, že moc zodpovědná nejsem.Občas zapomenu vzít jeden nebo i dva prášky a ještě jsem neotěhotněla :-) Každopádně jsem už hodně slyšela, že při užívání antibiotik se snižuje účinek antikoncepce. A i jsem o tom dost četla. A taky jsem chtěla dodat, že na Minervu si nemohu stěžovat. A má kamarádka vysadila prášky, protože chtěla otěhotnět a po vysazení se teda opravdu snažili, aby to bylo ce nejdřív a stejně se jim to podařilo až za 3 měsíce, takže myslím, vynechání jednoh prášku zas tak hrozná záležitost není. Mějte se krásně. :-)

jana

beru 2 mesice minervu v prvnim mesici sem nemela pohlavni tyk zadny ale ale ted v tom druhym mesici jsem mela v jeden den dva pohlavni styky a s platicka jsem si vzala sedmou pilulku a chci se zeptat jestli muzu byt tehotna beru prasky pravidelne i na hodinu prosim odepiste

xy
1x

Proč bys byla těhotná? Když bereš prášky pravidelně, nemělo by se nic stát.

Klára

Ahoj...prosím o radu... před měsícem jsem začala užívat antokoncepci Minerva druhý den menstruace jsem si ráno vzala 1 tabletu (pátek) další pátek sem měla pohlavní styk. Myslíte že to už působí ...bojím se že ne dnes je 4 den kdy sem vysadila a stále to nemám...A ještě bych se chtěla zeptat jestli antokoncepce působí i v době vysazení ( 1. nebo 2. den o vysazení) Předem děkuji za pomoc

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce