Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

zlomenina prstu

Zdravím po RTG mi lékař zjistil zlomeninu posledního článku 4.prstu na ruce.Prst mi zafixoval do dlahy.Chtěl bych se zeptat jak dlouho se tato zlomenina hojí a zda je možné s ní sportovat (fotbal), nebo to má moc velká rizika? Děkujji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Bruto
29x

Zlomenina článku prstu si vyžaduje aspoň 2 týždne bez záťaže... a však je možné športovať :)

Radek
1x

Mám tříštivou zlomeninu, posledního článku 4-tého prstu na ruce. Asi po 14-ti dnech jsem s tím šel k lékaři a dostal jsem na to dlahu. Bohužel mi dost překáží. Opravdu ji musím nosit? Nestačilo by to jen nenamáhat?

Jan
3x

Mám rovněž tříštivou zlomeninu, ale posledního článku 3. prstu. Na první týden jsem dostal sádru, dále je to jen v dlaze. Doktorka mi řekla, že dlahu mám sundavat na osobní hygienu, a že dlaha obecně má za úkol především chránit prst před nechtěným nárazem do věcí, + bych jej samozřejmě neměl namáhat. Nejsem lékař, ale z tohoto mohu odvodit, že sportovat nejspíše technicky vzato můžete, a dlahu si na to můžete technicky vzato sundat, ale na vlastní nebezpečí - pokud se do prstu udeříte, může to negativně ovlivnit další léčbu. Tzn. možné to je, doporučit to zodpovědně nelze.

krist
9x

zlomil jsem si posl.clanek u prstu na noze...je potřeba jít s tím k doktorovi???prosim o radu...a může se s tím sportovat???

Vlaďka
10x

mela sem ho taky zlomenej a neni traba s nim chodit k doktorovi

Zdenka
2x

Mám zlomený malicek na noze lékař mne dal dlahu a zamiloval nesmím dosáhnout jen skáču o berlich. Nedá se to vydržet.muzu si na to koupit chodící podpatek?

takanel
18x

Dnes jsem byla u doktora s tim že mi řekl že mam zlomený poslední článek 3. prstu a dal mi to do sadry, kterou mam až po loket a ještě k tomu je na dva prsty a ven mi čouká konec 3. prstu. Jsem naštvaná protože mi to přijde zbytečný, obzlást teď v létě. Chtěla jsem to jen do dlahy na prst (taková ta hliníkoví s výstýlkou) a on mi řekl že to nedoporučuje. Chtěla bych vědět jestli by bylo možné dát na tuto zlomeninu pouze tu malou dlahu? Děkuji předem za odpověď.

aa
6x

Bud rada, ja som len dnes dostal dlahu na 5. prst (zlomenina posledneho clanku) a bol by som radsej keby to zafixoval inak. Bojim sa, ze sa mi to coskoro uvolni a budem tam musiet ist zas.

janali
4x

ahojte, viete mi poradit ako dlho sa to hoji? mam zlomeny stredny prst na nohe, najprv mi dali chodidlo do sadry (nie ej prst, ten sa veselo hybal dalej), potom mi dali sadru dole a v tej zime ma v jednej nohe bosej (nemala som ani len ponozku, lebo mi nenapadlo, ze takto rychlo zmenia nazor) a druhej obutej poslali o ulicu dalej na rentgen. znova. viete si predstavit, ako verim slovenskemu zdravotnictvu!! nebola som vobec poucena, co mam robit. je to tri tyzdne, cim dalej, tym viac to boli, opucha, kolegyna hovorila, ze jejj sukromny lekar vytahoval niekolkokrat z klbov nejaku tekutinu aby to nepouchlo. takmer vobec nemozem chodit, a nezda sa mi to uplne normalne. po odstraneni sadry mi dali na prst leukoplast, zalepili ho o malicek a ked som niekolkokrat pytala, ci to nezarastie nakrivo, vraveli, ze nie. kedze mi prst pod tym leukoplastom strasne opuchol, dala som to dolu, je krivy, presne tak ako som myslela. neviem, ci este mam ist k inemu lekarovi alebo to nechat tak. predtym som mala zlomeny prst na ruke, nesla som s tym nikam (nedoslo mi, ze je to zlomenina), zarastol nakrivo, ale aspon som na nikoho nebola tak nahnevana

Veronika
5x

A jak se vám to stalo??

Radim
11x

Ahoj pan doktor rozhodl spravně dlaha na prst se dava pouze v připadě že je prst namoženy, zhmožděny nebo vyklou beny. Sadru ti lekař dal proto že prst musi být pevně zafikxovany v sadře aby spravně srostl. Kdyby v sadře nebyl a špatně srostl tak by ti ho lekař musel v ordinaci zlomit a znovu ho dat do sadry a to lamani neni zrovna dvakrat přijemne tomu věř. Tvoje další dotazy mužeš posílat na moji adresu [email protected]

GIGI
9x

Ahoj, před deseti dny jsem dostala na 3 a 4 prst sádrovou dlahu. Dnes jsem byla na kontrole a sádru mi dotočili úplně, jsem fakt moc naštvaná. Prej mám uštípnutej kousek kosti a že by se to zahojilo samo bez ničeho, že by prej byla jen snížená citlivost. Fakt nepochopim proč jsem nedostala jen hliníkovou dlahu.

Terii
4x

Malá dlaha by ovšem stačila kdyby jsi neměla velkou zlomeninu.. Ale je dost přehnané mít sádru až po loket!!! Tak se zkus zeptat jak moc to máš zlomený a uvidíš

Dan
3x

Ahoj .. dneska jsem si zlomil poslední článek prstu a chtěla mi dát sádru nakonec jsem jí překecal a řekla že to je jedno jestli dlaha nebo sádra ... Je to na doktorovi

Marek
3x

Buďte ráda, že vám dal pořádnou fixaci. Pokud prst sroste křivě, bude vám to komplikovat celý život. Pár týdnů nepohodlí za to určitě stojí.

Damian
2x

Já jsem měl zlomenej prst a srost mi křivě a to jsem nesportoval nic

fischka
11x

Pred 5 dny jsem uklouzla na eskalatorech a odnesl to prostredni prst. Pry mam ustipnuty kousek kosti na 2. clanku prstu. Lekar mi dal hlinikovou dlahu s vystylkou, ale nemam z toho vubec dobry pocit - je to strasne volny - muzu v pohode sundavat a navic (nevim, jestli s tim souvisi moje alergie na nektere kovy) mi hned druhy den ten prst zacal smrdt octem a udelala se mi na nem takova mokvava vyrazka. Dneska me dorazila lekarnice, kam jsem si sla pro dezinfekcni zasyp, ktera mi rekla, ze me teda pekne odbyli a ze nejen ze mi ten prst s odpustenim "uhnije", ale ze ani nesroste, protoze to neni pevne zafixovany. Hraju dlouho a dobre na klavir a nechci mit nejake neblahe nasledky... navic se chci vylecit co nejdriv, jelikoz v pondeli nastupuju do nove prace. Poradte, co dal? Zmenit doktora? Nechat si dat sadru? Dekuji moc,

Mirka
7x

Má někdo zkušenosti - padla jsem na kole na dlaň, bolí to jako čert, snad více, jak zlomenina. Jaký máte názorna naraženinu?

lili
1x

naraženina bolí víc než zlomenina,ale v dlani je spoustu malých kůstek,které se dají lehko zlomit,raději bys měl/a zajít k doktorovi,pokud to máš jenom naražené,tak nemusíš mít ani obvaz,ale vyhýbej se nárazům,bolí to jako čert. snad jsem někomu pomohla :)

#siTsche
2x

nechápu, proč si chce někdo lámat prst dobrovolně? Já si zlomila (odlomila) kost na posledním článku na malíčku před týdnem při sportu a bolelo to (bolí) jako čert. Dostala jsem hlinikovou dlahu s výstylkou, neboť sádra nemá smysl, protože to nejde nijak fixovat, aby to srostlo, prý se to musí vstřebat a budu mít kost prostě kratší, ve funkci mě to neomezí. Jediné co vidím jako negativní je, že prst v tom strašně smrdí, potí se a mám na něm pořád varhánky (potí se). Ovšem oproti sádře je to super, do vany si to můžu sundat.

Alex
3x

Mam vyklbeny malicek a chcem sa spytat par otazok, ako sa Vam zahojilo vase zranenie? Ja mam na nom uz tri tyzdne hlinikovu ortezu a po odstraneni ortezy malicek vobec nezohnem

pajk
6x

ahoj...potřebuji poradi. Včera jsem spadl na schodech nějak špatně jsem dopadl na prst. napuchul mi a cely zmodral. trochu to boli a taky snim mužu trochu hybat. nevite někdo co by to mohlo byt?

denisa
4x

Ahojky, máš to určitě zlomený, já si ,,narazila,, prst při sportu - na prd sem chytla míč a myslela jsem,že to bude jenom naražené ---) Celej zmodral, otek a trochu sem s tím chybat sice mohla ale moc ne, sice to bolelo ale dalo se to přežít... já si myslela že to je opravdu jen naražené, že když to je takto ---) A nakonec mi na chirurgii řekli že to mám zlomený...Takže myslím,že to bude zlomenina :)

Kate
1x

určitě to bude zlomenina, mě se stalo něco podobnýho,mohla sem s tim i chodit a pak mi řekli že mam zlomený 2 články, navíc naraženina prej bolí víc než zlomenina :D

Veronika
3x

Přesně tohle mi taky řekl ale moc to nebolelo

Dan
2x

Já sem si to taky udělal při sportu.. měl jsem to taky celé zmodralé a bolestivé.. byly to jen natahovace/slachy nebo ja nevim jak se tomu říká :)

Markéta

Ahoj já jsem taky na prd chytla mič.trochu zmodralo, ale hýbat jsem s tím mohla. Šla jsem na chýru a mám zlomený poslední článek na 4 prstu.

Anett
1x

Ahoj,před 3 lety mě kámoš koplnul do prostředníčku.. Oteklo mi to ,zmodralo a nemohla jsem s tím hýbat! :( Tak jsem jela na Rengen ,kde mi řekli,že tomu nic není! Ale teď 3 roky uplynuli a ten prst je pořád oteklý! Dá se ohnout do strany (Bezbolestně!) Když něco držím hrozně mě rozbolí! Proto jedu znova k ortopédovi ať mi udělaj další Rengen.. ! Nevíte co bych s tím měla ? O.o Předem Děkuju.

žanetka
6x

dobrý den včera mi spadla kláda na 3prst poslední článek...pod nehtem jsem měla krev proto mi do nej vyvrtaly dve díry přez které mela vytect krev bouhžel kvuli velke bolesti nebyla dira dostatečšne vyvrtaná.....prst mam v hlinikove dlaze...mam ho neustale spuchlý..a tepe mi vněm...nejsem si jista jestli se dobře prokrvuje....nebo jestli se stale v konci nedrží krev na kontrolu jdu za 4 dny ale i přez to mam obavy jesli se neco nepodcenilo...nemohla se mi v nem udelat krevni sraženina..atd..proto prosim o radu zda je vše v poradku podle meho popsání..dekuji

Anonymka
1x

Nechápu proč si chce někdo lámat prst na noze....já si ho taky nějakým nedopatřením zlomila a ještě se mi to nespravilo :(:( a doktorka mi říkala že by mi to museli řezat :'( buďte rádi že máte prsty v pořádku ... už to mám dost dlouho a měnila bych s váma abych to bylo zas jako dřív :( myslíte že by to šlo i nějak jinak než operativně ? četla sem něco o tom a vypovídá to na nějaký ''pakloub'' a jiné řešení sem nenašla...na operaci teda nehodlám jít..zkuste pls poradit..dost mi to vadí...:(

Vlaďka
3x

Taky jsem si chtěla lámat prsty... Hlavně to nedělejte! Bolí to jak blázen a stejně to nejde! Jakoby to tělo vycítilo... ... Každopádně jsem 15. 11. 2009 přišla na Stmívání a začala psát povídky... Už přes rok se mi nic nestalo a já byla ráda... Tedy do té doby, než jsem si v pátek vyvrátila na těláku prst míčem... Ráno jsem šla na chirurgii a zjistilo se, že je trochu vymknutý a silně zhmožděný. Dali mi dlahu na dva prsty... Jindy bych byla ráda, ale teď to je peklo. Bolí to jak něco a nemůžu psát povídky. :( I psaní tohohle příspěvku bolí! Co by za naše zdarví dali děti v Africe!

Markéta

Taky jsem chtěla mít zlomeninu. Ale po tom co zažívám už nechci, bolí to, a nedá se s tím nic dělat.

Petra
1x

ak mate niekdo skusenost,poradte mi prosim. padli mi na prostredny prst na ruke zelezne dvere.Bola so s tym v nemocnici.povedali ze mam zlomenu,alebo pomliraazdenu kosticku v poslednom clanku prsta. na tyzden mi to zaviazali obvezom spolu so zdravym prstom pre fixaciu.po tyzdni si to vraj mozem sama odmotat a malo by to byt dobre. bolest presla tak za 3 dni,za co som fakt vdacna,pretoze som uz fakt chcela strasne spat v noci. tak som si to teda odmotala a vyzera to vsetko dobre okrem mojho nechtu.dvere mi buchli po nom,takze cakam ze mi asi zlezie,ale namiesto nechtu mi zacala cernat koza okolo neho.Je to ok,alebo mam ist zas k doktorovi?dakujem za pomoc :)

mary
3x

Takže,tříšt.zlomenina článku malíku.Mám sádru,až po loket a nejsem si tak jistá,že je to dobře.Sádra mi kloktá,když dám ruku dolů cítím jak mi trochu spadne a obráceně taky,malikem mohu hýbat,když bych se hodně snažila tak bych dokonce i sádru z ruky sundala.Bolí mě z toho páteř acelá ruka i rameno,sádra je nesmírně těžká,chtěla jsem orthezu a doktorka mi řekla,že ji nedává.Tak mi poradˇte co s tím????

Kristýna Minaříková
3x

Ahoj včera jsem si asi narazila ruku jako z vrchu a strasne to boli mam to natekli a mam tam modřinu mam jit k doktorovi??? Prosím odpovedte

andy

dobry den chtela bych se zeptat jak poznam jesi mam zlomeny prst..pribouchla sem si ho do dveri natekl a zmodral..hybat s nim sice muzu ale boli to...a kdyby to nebylo zlomene..daji mi to stejne do sadry? dekuji

Jirka
3x

Ahoj všichni. Včera jsem si při sportu (hraju americký fotbal) asi zlomil nebo něco si udělal s malíčkem na pravé ruce. Při srážce se mi asi nejak zašprc a ten poslední článek v tom jakoby kloubu bolí jako prase. Celou noc jsem nespal a asi s tím radši zajdu na chirurgii, pač to fakt bolí. Modrý to nemám, otoky taky ne, prosím o radu...

Kika
1x

Ahojte,pred dvomi dnami som si zlomila malíček na pravej ruke tak som a tým bola u doktora a vraj tam mám odlomenu kosť tak mi dal sadrovu dlahu a povedal mi ze mi dajú sadru na mesiac o 3 dní mám ísť na kontrolu. Viete mi niekto prosím poradiť ako dlho sa to bude hojit?

týnka12
3x

Ahoj, dneska jsem hrala basket, a nějak sem strčila malíček pod míč a teď mě bolí poslední článek....Je to nateklý, ale modrý to není.....myslíte, že je to zlomenina???

Markéta

Stalo se mi to samé, natekla jsem to neměla a modré taky ne, šla jsem na chirurgii a mám to zlomené

boro

Zdravím, dnes jsme hráli volejbal a mně se podařilo míč chytit tím způsobem, že mi něco udělal s prostředním článkem malíčku na pravé ruce, s prstem hýbat můžu, ale nejde ohýbat a bolí při doteku. Je to zlomené ?

Danek

Určitě bys měl zajít aspon k doktorovy .. Je možné že to je zlomené

Honza

Mám zlomený ukazováček na prvím článku dostal jsem jen tu malou dlahu a obvaz je možné že kdýž mě to bolí že by mě to jen tlačilo ?

MIchal
3x

Zdravím, zhruba před měsícem jsem si vykloubil a zlomil prsteníček levé ruky v 1. článku. Sádra už je dole, zdá se, že to srostlo dobře, ale prst nejde narovnat. Chtěl jsem se zeptat, jestli je možné, že už to tak zůstane, nebo je zde šance, že se to rozhýbe. Vzhledem k tomu že hraju basket, tak je to potřeba :))

eliška
2x

ja mam zlomený prst a mam dlahu je po dlaze sádra ?

Livia

Podla toho čo máš či máš prasknutie udreté alebo zlomeninu ale vždy po dlahe nasleduje sádra. Ale nemusí to tak byť väčšinou sa sádra dáva až keď sa to nezmení ked máš dláhu.

Markéta

Taky by mě zajímalo

Klárka
1x

Ahoj chtěla jsem se zeptat,protože jsem nějak upadla a odnesl to můj palec na noze. A celej mi natekl a nemůžu na něj vůbec šlápnout a hrozně mi bolí na dotek . Tak jsem se chtěla zeptat jestli to něco znamená a jestli dostanu třeba sádru dekuji!

míša

myslím že ho máš zlomenej mě se to taky jednou stalo a dali mi ho do sadry

Livia
1x

Samozrejme vždy keď máš čoilen najmenší náznak že stím niečo máš tak hned treba ísť na pohotovosť. Ja som mala niečo podobné na nohe pred cca 5rokmi a mala som prasknuté choédidlo.Neznesitelná bolest a dali mi to do dláhy neskor do sádry. Ale vždy ked máš nejaké podozrenie že stím niečo máš treba vyhladat hned lekára. Ja som zatial v priebehu 5rokov mala v sádre nohu, a dva krát ruku. Avždy som mala len podozrenie ktoré sa vždy naplnilo :(

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce