Inzerce

Jak žije obézní dítě?

Jak spolehlivě poznáte, že je vaše dítě obézní? Spočítáte to jednoduše, když odečtete od výšky dítěte v cm číslo 100. [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Eliška G.

Dobrý den. Byla jsem na preventivní prohlídce se svou třiletou dcerkou a podle dětské lékařky je dcerka obézní a měla bych s ní začít cvičit a nějak ji omezovat v jídle. Vyděsila mne právě celou řadou nemocí která jí JÁ svou leností držet ji zkrátka přivodím. Mluvila o cukrovce, infarktu, nemoci kloubů, cévní neprůchodnosti. Byla na mne velice nepříjemná. Nevím, jak mám celou situaci řešit. Myslím, že na podobnou reakci by lékař neměl mít právo.

Reagovatpoděkovatnahlásit

24. července 2008, 15:17:47

Luboš

Boha jeho!!! Na matky jako si ty by měli poslat sociálku za týrání. Svojí blbostí dítěti zničíš život.

24. července 2008, 17:57:10

Ilona1 poděkování

Luboši, tohle bylo taky docela tvrdý.... ne, že by lékařka neměla pravdu, ale i v těchto případech je třeba postupovat citlivě. Obezita může mít původ v genetickém zatížení, špatných stravovacích návycích celých generací rodiny, být důsledkem sníženého sebevědomí... Opravdu je tam těch bodů víc. Ale je pravda, že je třeba s tím něco dělat, třeba začít navštěvovat ten kurz hubnutí rodičů s dětmi. Je pravda, že opravdu jenom ve vzácných případech rodiče tlustýho dítěte nepotřebují zhubnout.

26. července 2008, 21:52:43

Eliška G1 poděkování

Dobře ale jak zjistím jestli to má malá v genech nebo jsem to opravdu zavinila já jak tvrdí ta doktorka?

28. července 2008, 19:24:29

Ilona1 poděkování

NO, technicky vzato to máš úplně jedno, cvičit a jíst zdravě musíte tak jako tak. Ale jestli tě opravdu zajímá genetika, je možný nechat udělat za 12 800 test DNA kde ti určí, jestli má malá v genech sklony k diabetu, obezitě, cévním nemocem... a všem těm dalším, kterými ti hrozila dětská lékařka.

29. července 2008, 14:32:13

Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Madla (TRITTICO AC) 19. listopadu 2018, 00:59:55

Beru Trittico AC druhým rokem, měla jsem šílené osobní problémy, z toho se vyvinula deprese,… Diskutovat

• Ivana (Krevní tlak a jeho hodnoty) 19. listopadu 2018, 07:50:05

Dobrý den, je mi 57 let a celý život jsem měla nízký tlak (90/60) ted se mi ale častěji… Diskutovat

• Mirka 77 (Lumbální punkce) 19. listopadu 2018, 09:08:25

Já byla na lumbálce před 14 dny. Za mnou stáli 4 lékaři, z toho jeden lumbální prováděl.… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.