Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Osm tipů na zdravou svačinu

Kručení v břiše ruší od školního soustředění většinu školou povinných dětí. Polovina jich nesnídá a dalších až sedmnáct procent školáků je o hladu až do chvíle oběda. Lékaři přitom varují, že nepravidelná strava zakládá u dětí nejen na sklony k obezitě, ale výrazně ovlivňuje i jejich soustředění a tím pádem prospěch. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jaroslava

Mám dvě děti a obě dostávají svačiny pravidelně. Ovšem stejně pravidelně je nacházím nedojedené v tašce. Vyzkoušela jsem všechno - krabičky, barevné ubrousky, papírové ručně popsané a pomalované sáčky... Zeleninu všech barev... Nezáleží ale na tom, co připravím. Jen na tom, jak děti stíhají, jakou mají náladu a jestli zrovna o přestávce mají hlad. Vloni jsem se radovala, jak Madlenka hezky jí svačiny a nakonec jsem zjistila, že je dává spolužákovi, který svačiny nenosí. Takže svačiny jsou moje neustálé a zatím nezvládnuté téma.

Klára

Úplně jste popsala to, co řešíme i u nás. Nevím jak kluky donutit sníst svačinu - nakonec stejně skončím u toho, že jim zabalím sušenky, protože si říkám, že raději něco než aby byli o hladu celý den. Jestli někdo víte, jak je přemluvit k tmavému pečivu a zelenině, tak sem s tím, protože mě se to nepodařilo. Klukům je 14 a 10 let.

Tomáš

U nás dělám svačiny dětem já, protože manželka chodí na směny a tak jsme si to rozdělili takhle. Doufám, že mě matky neukamenujou, ale dávno jsem přišel na to, že mazat se s chlebem, který skončí v koši nebo rozmačkanej pod knížkama nemá smysl. Takže kupuju balené plněné sladké rohlíky, sušenky, takové ty balené buchtičky - prostě to, co je naprosto tutovka, že to snědí.

Tereza

Já Vás tedy určitě kamenovat nebudu,protože jsem toho názoru,že lepší nějaká svačina než žádná.Moje dcera celou první třídu svačila jablko a brumíka.Teď se snažíme zařadit i něco jiného,ale dost často se stane,že přinese polovinu svačiny domů,protože ji nestačí sníst.

Petra
1x

Nekamenuju, ale myslím si, že je to hodně o tom, jak se děti učí jíst od malička. Dneska plno maminek vezme dítě na hřiště ( a nejen tam, procházky, návštěvy, prostě kamkoliv), do tašky hodí právě něco v podobě Brumíka, műsli, kroasantu, nebo hotových buchet a to pak děcka svačí. Je to pohodlné, rychlé, bez práce a když se to nenačne, poslouží to jindy. Pokud tak i snídají, je jen logický důsledek toho, že normální zdravé jídlo nechtějí. Já jsem sebou kamkoliv dělala svačinu v podobě dvou pomazánkou slepených tmavých toustů, k tomu jablko, banán nebo mandarinku a musím říct, že nemám problém s jídlem ani u dcery (14) ani u syna (8). Samozřejmě se také stává, že kvůli nedostatku času o přestávce to občas nedojedí, ale snědí si to pak doma po návratu - není to o tom, že by to nechtěli.

Mája

Ano,souhlasím s Vámi.Je to o tom čase a pohodlnosti některých maminek i tatínků ;-) Náš syn(11) také nechtěl jíst celozrrné svačiny(celozrnný rohlík se šunkou a třeba s hlávkovým salátem-tipu obložená bageta) když viděl,že ostatní děti mají croisant plněný nugetou.I se stává,že svačinu nedojí,protože je přestávka "krátká" :-) Pak si to dojí na odpol.svačinu a přidá si nějakou zeleninu. Takže si myslím,že je to o tom,jak se to doma prezentuje.

Klára Jelínková

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Iva

Mě je 15, ale už zhruba od 12 s dělám svačiny sama, a zdravě :). Nemyslím si, že je dobré jíst všechny ty sladkosti, navíc je po nich rychle zase hlad

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce