Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Začínáme s makrobiotikou: příloha z rýže a fazolek

Uvařte si méně obvyklou přílohu - kaši z rýže s fazolkami adzuki, posypanou sezamem. Potřebujete hlavně rýži natural, ta je velmi chutná, obsahuje všechny minerály, vitamíny. Obsahuje vše, co organismus potřebuje. I k přežití v krizi. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Michaela

jáhly s rozinkami? V makrobiotice jsem sice začátečník, ale snad všude nedoporučují kompinaci obilovin s ovocem. V čem je kaše s ovocem lepší než třeba s rýžovým sladem nebo sladěnkou?

Marie V. Praha

Jáhly jsou jediná obilovina, která se může kombinovat s ovocem. Kombinace ovoce s jinými obilovinami způsobuje kvašení. Alespoň tak jsem to četla v knihách o makrobiotice od těch nejuznávanějších autorů jak zahraničních, tak i českých. Některé recepty a rady, které jsem četla zde, ale tomu odporují. Navíc nejnovější poznatky nasvědčují tomu, že nadměrná konzumace obilovin zvedá cukr v krvi více, než samotný stolní cukr. Nejhorší je pšenice, jeji vyšlechtěné odrůdy obsahují podle nejnovějších zpráv 40x více lepku, než původní přírodní odrůda. A lepek lidský organizmus nesnáší, i když se to projevuje u každého v jiné míře, ale nesnášenlivost lepku má prý opravdu každý. A vyskytuje se samozřejmě i v celozrnných obilovinách. Navíc lepek obsahuje návykové látky, proto stoupá spotřeba pečiva. Vše podrobně popsáno v knihách Moučný mozek a Život bez pšenice. Co na to makrobiotika?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce