Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Začínáme s makrobiotikou: vyvažujte kyselé a zásadité

Už jste si toho jistě všimli. Jakmile vám někdo radí změnu jídelníčku, pak jistě začne tím, že vám zakáže vaše nejoblíbenější jídlo. Je to zákon schválnosti? Rozhodně je to důvod, proč mnozí na lepší stravovací systém prostě nepřejdou. V rámci seznamování s makrobiotikou ale takovou chybu neuděláme - nebudeme vám brát vaše oblíbená jídla, jen k nim přidáme další. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marie Kučerová

Zdravím Vás a obracím se na Vás s prosbou o radu: myšlenkou o přechod na makrobiotiku se zabývám už delší dobu, nejsem si však jistá, zda bych takovouto stravu mohla předložit také svému synovi (2,5 roku) - i při "normální" stravě se potřeby dětí liší od dospělého a v případě makrobiotiky úplně nevím, jak na to a kde začít, abych dělala vše správně a synkovi nechyběly žádné důležité živiny...chystáte o tomto tématu také článek? Velmi děkuji.

Jana Poupova
1x

Dekuji za dalsi poucny clanek a recept na miso polevku, kterou jsem se naucila pripravovat denne a jinou snidani uz si ani nedovedu temer predstavit. Take jsem zjistila, ze pri makrobioticke strave nemam tak velkou potrebu pit, jako drive. Mne osobne se pri prekyseleni organismu osvedcila ume boshi bud samotna nebo napoj ume-shoy-kuzu. Rovnez 1x tydne si davam koupel se zasaditou soli. Vrele doporucuji.

Zdeněk
1x

Píšete, že Ph krve má být 7,35 a nahoru, a že si máme pořád Ph měřit. To se máme pořát řezat do prstu, aby jsme si mohli změřit Ph?

Kuča Jar.

Můj názor je naučit se sledovat vlastní tělo a rozumět mu , co nám říká , na co máme chuť. Nepřehánět . Polévky jsou vynikající,kysané produkty , kysaná zelenina taktéž. Nikdy se neřídím podle rad reklam a ostatních lidí. Nejlepším rádcem je moje vlastní tělo ,kterého si všímám , sleduji chutě , pocity. Bolest i ůnava nepřicházejí z ,,ničeho " . Všimnout si i nepatrné bolesti a snažit se zjistit co nám tím tělo říká. BOLEST je vlastně už Vážnou promluvou těla. Důležité je sebevzdělávání, mít základní znalosti o lidském těle. Dále každý stres spomalí látkovou výměnu. Strach je vyloženým nepřítelem. Příroda je regulátor,je jím každá rostlina,je třeba znovu objevovat přírodu. Rostliny vyrovnávají energie v těle,je třeba je poznávat a tělo si pak samo řekne co a jakou potřebuje. Přes rostliny se napojujeme na slunce, hvězdy , vesmír. Pokud to neděláme vědomě,děláme to i nevědomky skrze rostliny, jsme pak propojeni, ucelení ,celostní . Půdy jsou dnes vyčerpané velkoplošným hospodaření, proto jsou např. obiloviny , mouka aj, chudé na obsah železa..ap. O to cennější jsou divoce rostoucí rostliny anebo plody ze své vlastní zahrady...vlastní zahrada je v podstatě jediná správná cesta ...Všimněme si,že každý květ rostliny je tvarem teleskopická anténa směrovaná ke slunci , hvězdám , vesmíru , napojuje se, bere informace , nejen své původní z vlastní DNA, ale ukládá i ty nové , hvězdné , do svého semínka . Jedině semínko je vždy přirozeným Základem. Dlouhodobé šlechtění pouze částmi rostlin pak Degeneruje...to samé i používání GMO roslin ( geneticky člověkem upravované ) není dokonalé a je zdraví škodlivé. Naše tělo i vědomí se musí znovu včlenit do přírody , žít s ní ,na obloze mít svou hvězdu, používat energii lásky, tvořit a pracovat s láskou . Pak se i vlastnímu tělu naučíme rozumět. Organismus člověka nejlépe reaguje na plody vlastní rukou vypěstované, s láskou , ne pro zisk a peníze , ale pro radost a zdraví . Pak nastane skutečná rovnováha , zdravá krev , obnova buněk , harmonie , zdraví .

Martina

Stačí počůrat lakmusový papírek :-)

Radka Štěpničková

Docela si dovolim nesouhlasit.... Ja mam miso velmi rada.... Mozna mate jen spatnou zkusenost s konkretnim produktem, ale ja si kupuji od kojibakers a jsem spokojena. Maji perfektni degustacni sadu, diky ktere si muzete vse ochutnat…. Manžel miso používá i do iž připravného jídla ísto soli.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce