Inzerce

Důležitá role enzymů: co nejúčelnější a nejrychlejší průběh zánětu

aktualizováno 26. ledna 2013, Komerční prezentace   |   přečteno: 73735x

Zánět přináší řadu komplikací a organizmus dlouhodobě zatěžuje. Pro kvalitu a délku léčby je proto zásadní, zda má náš organizmus dostatek prostředků pro správnou regulaci průběhu zánětu.

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz DOPORUČUJE
 • Potkal vás úraz?
 • Jste po operaci?
 • Trápí vás bolesti kloubů a zhoršená pohyblivost?
 • Zlobí vás tenisový loket nebo jiné záněty šlach a svalových úponů?
 • Bolí vás záda?
 • Přehnali jste to se sportováním?
 • Trápí vás následky jednostranného přetěžování končetiny (např. jednostranná práce na montážní lince, ale i dlouhodobá práce na počítači s myší)?

Ve všech těchto případech ve Vašem těle probíhá zánět. Zánět sám o sobě není nic špatného, naopak, patří k základním nástrojům obrany našeho organizmu. Tělo se zánětlivou reakcí snaží vyloučit vyvolávající škodlivinu, odstranit poškozenou tkáň a nahradit ji tkání novou. Zánět je zpravidla doprovázen otokem a bolestí. Ideální je, když se poškození a jeho následky zvládnou co nejrychleji, když zánět proběhne jako akutní reakce a bez následků odezní. V opačném případě hrozí, že přejde do chronického stavu. Takový zánět přináší řadu komplikací a organizmus dlouhodobě zatěžuje. Pro kvalitu a délku léčby je proto zásadní, zda má náš organizmus dostatek prostředků pro správnou regulaci průběhu zánětu.

Pomoci Vám mohou enzymy

Nezastupitelné místo při zvládání zánětů patří proteolytickým enzymům (enzymům štěpícím bílkoviny), které má každý z nás ve svém těle. Usměrňují průběh zánětu tak, aby proběhl co nejúčelněji a nejrychleji. Jestliže je však organizmus vystaven stresovým situacím, ke kterým patří také úrazy, operace a chronické záněty, tyto tělu vlastní enzymy už nestačí. Je proto vhodné je podpořit dodáním enzymů zvenčí prostřednictvím léků systémové enzymoterapie. Nejznámější z nich je Wobenzym, který si lidé ve světě kupují už přes čtyřicet let.

Jak Wobenzym působí?

Wobenzym urychluje vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů. Působí proti bolestem spojeným se záněty a otoky. Zkracuje dobu hojení po úrazech a operacích, a tím také dobu pracovní neschopnosti a výpadku ze sportovní aktivity a tréninku. Zmírňuje projevy zánětu, které vyvolávají degenerativní změny v kloubech (artróza). Ústup otoků a bolesti vede ke zlepšení pohyblivosti postižených kloubů. Usměrňuje průběh zánětu tak, aby proběhl pro naše tělo co nejúčelněji a nejrychleji. Omezuje přechod akutních zánětů do chronické formy.

Kde Wobenzym pomáhá?

Stavy po úrazech a poraněních

Otoky, krevní výrony a podlitiny při zhmožděních, podvrtnutích, vykloubeninách a zlomeninách, nejrůznější poranění.

Stavy po operacích pohybového aparátu

Například: operativní řešení zlomenin (osteosyntézy), operace kloubních náhrad (endoprotézy), operace karpálního tunelu, operace kloubních vazů, menisků (včetně miniinvazívních – artroskopických).

Artróza kloubů

Artrózyvelkých končetinových kloubů (např. kolena, ramena) i drobných kloubů na rukou a nohou, artróza meziobratlových kloubů páteře. (Wobenzym nemůže napravit degenerativní změny na opotřebených kloubech, ale zmírňuje projevy zánětu s artrózou spojené – otok, bolest, špatná pohyblivost.)

Akutní i chronické záněty měkkých tkání pohybového aparátu

Záněty šlach, šlachových pouzder, úponů šlach a svalů (tenisový loket, zamrzlé rameno, zánět Achillovy šlachy…).

U bakteriálních zánětů Wobenzym nenahrazuje léčbu antibiotiky, ale při současném podávání s antibiotiky podporuje jejich průnik do tkání a zlepšuje tak efekt léčby.

Jak Wobenzym správně užívat?

Základní podmínkou optimálního účinku Wobenzymu je jeho správné užívání nalačno. To znamená alespoň 30 minut před jídlem a ne dříve než 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle. Nerozkousané tablety je třeba vydatně zapít alespoň 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání omezuje vstřebávání tohoto léku a tím i jeho účinek!

Jaké je denní dávkování?

Při zahájení léčby:

podle závažnosti onemocnění 3x 5 až 10 dražé denně. Maximální dávky se užívají tam, kde je třeba dosáhnout rychlého vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů. S ústupem obtíží lze dávku postupně snižovat.

Běžná léčebná dávka

3 x 4 až 5 dražé denně.

Udržovací dávka při dlouhodobém podávání

3 x 2 až 3 dražé denně.

Dávkování pro děti

Wobenzym 1 dražé/ 6 kg hmotnosti/ den.

Celkovou denní dávku je možné rozdělit na dvě části, které se pak užívají ráno a večer. Příklad: místo 3 x 4 dražé denně lze užívat 2 x 6 dražé za den.

Pomoci může také Phlogenzym

Phlogenzym je enzymový lék určený především na léčbu akutních zánětů. Vhodný je zejména u akutních stavů po úrazech a operacích s výraznými otoky, krevními výrony a podlitinami, kdy je zapotřebí jejich rychlé vstřebání.

POZOR!

V počátku užívání Wobenzymu nebo Phlogenzymu může dojít k přechodnému zhoršení příznaků onemocnění. Obvykle se to stává ve 2. týdnu užívání u chronických zánětů měkkých mimokloubních tkání a artróz. Jde o očekávanou reakci na léčbu, nejedná se o nežádoucí účinek léku. Je proto správné v léčbě těmito léky pokračovat, případně dočasně snížit obvyklou denní dávku. Po několika dnech zpravidla dochází k výraznému zlepšení. Jestliže zhoršení stavu přetrvává, přerušte léčbu a konzultujte ji s lékařem.

Wobenzym a Phlogenzym jsou volně prodejné léky s velmi dobrou snášenlivostí, které také mohou být také vhodnou léčebnou alternativou u těch pacientů, kteři z nejrůznějších důvodů nemohou užívat tradiční antirevmatickou léčbu (nesteroidní antirevmatika).

Wobenzym a Phlogenzym jsou léky z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci. Po operacích a závažnějších úrazech, u osob, které užívají léky na ovlivnění srážlivosti krve, u těhotných a kojících žen a vždy u dětí konzultujte léčbu s lékařem.

Zdroj: MUCOS Pharma CZ

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
kateřina tučková2 poděkování

Na bolesti, záněty a po operacích je skvělý curenzym. Enzymy z rostlin.

Reagovatpoděkovatnahlásit

27. června 2010, 18:45:15

Radek

Chci se zeptat, jestli je Wobenzyn účinný i proti dně. Trápí mi dna v kotníku. Děkuji

Reagovatpoděkovatnahlásit

28. prosince 2014, 00:15:59

Magda Malá2 poděkování

Lék Wobenzym je jediný účinný lék enzymoterapie. Pozor Curenzym je naprosto neúčinný doplněk stravy,

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. března 2011, 09:40:35


Celkový počet příspěvků v diskusi: 14. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?
Zatím hlasovalo 48 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuze
 • Brigita (Kvalitní kontaktní čočky) 20. listopadu 2019, 11:04:29

  Několik měsíců jsem si kupovala taky čočky přes internet. Seděly mi, ale pořád mi přišlo že mám oči trochu vysušené. Teď nedávno jsem byla na přeměření v grandopticalu, kde mi zjistili více dioptrií, doporučili jejich kontaktní čočky a musím říct, že je to velký rozdíl. Suchost očí necítím a perfektně sedí. Diskutovat

 • Daniela (ElektroMyoGrafie neboli EMG) 20. listopadu 2019, 11:45:10

  Gratuluji všem, kterým EMG nedělá problémy. Nechápu, jak si tito lidé mohou dovolit zpochybňovat zážitek někoho jiného. Nikdo neví, jak to zrovna na vás, ve vašem zdravotním stavu bude působit. Takže se připravte, že to může bolet. Já to zažila dvakrát, Pokaždé jsem byla v šoku. Zkuste 10 - 15 minut přemáhat bolest. Na to je zvyklý málokdo. Odcházela jsem rozklepaná, v čekárně jsem se rozbrečela a nebyla schopná odejít....ruka a noha mě potom bolely několik dní. Přeji všem, ať EMG na ně takto nepůsobí. Já osobně na to už nikdy nepřistoupím, slíbila jsem to sama sobě :) Přeji hodně zdraví a důvěry v sebe a svůj úsudek Diskutovat

 • Eli (Dentální hygiena – nutnost, nebo marketingový trik?) 20. listopadu 2019, 15:54:35

  Dneska jsem měla instruktáž dentální hygieny, kde mi řekli, že např. bělící pasty s černým uhlím, co propagují všude možně, jsou v podstatě k ničemu, a že nejlepší způsob, jak si nechat vybělit zuby, je od dentální hygienistky. Prostě, jestli chcete mít bělejší zuby, zajděte si k dentální hygienistce.  Diskutovat

 • Jana (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 20. listopadu 2019, 18:47:55

  Kde všichni jste.  Diskutovat

 • Klára (Inkontinence žen pohledem gynekologa) 21. listopadu 2019, 13:49:14

  A když se jde na záchod? tak se to musí vytahovat? jak se to zavádí? Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.