Inzerce

Poraďte se s lékařem online!

( Nina Šeblová | přečteno: 56113x )

Před časem si mi postěžovala moje kamarádka Monika, novinářka, která má několik pracovních úvazků, že jí záleží na jejím zdraví, ale chybí jí odborná rada a nechce s každou prkotinou hned běžet k lékaři. Zdravotnický portál Ordinace.cz takovým lidem nabízí řešení - službu Poraďte se s lékařem online!

shutterstock.com

Komu je služba určena

Poraďte se s lékařem online je služba provozovaná zdravotnickým portálem Ordinace.cz, díky které dostanete odpověď na zdravotnický dotaz do 3 pracovních dnů. Položit dotaz a získat odpověď od atestovaného lékaře s bohatou praxí nebo od farmaceuta mohou klienti těchto tří zdravotnických pojišťoven, které tuto službu plně hradí:

 • 207: Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)
 • 209: Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZPŠ)
 • 213: Revírní bratrská pokladna (RBP)

Klienti zdravotní pojišťovny 207, Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, mají hrazený pouze jeden dotaz ročně. Využijte proto této možnosti, jak nejlépe dovedete, protože možnost položit druhý dotaz získáte až od 1. ledna nového kalendářního roku.

Položení dotazu je zcela bezpečné

Nemusíte se obávat, že se nějaká třetí osoba dostane k intimním informacím o vašem zdravotním stavu nebo k osobním údajům. Služba je zabezpečena protokolem https a zpracovávána na dedikovaném serveru, který splňuje nadstandardní bezpečnostní opatření, takže komunikace mezi vámi a lékařem je zcela soukromá – nemají k ní přístup ani pracovníci portálu Ordinace.cz. Informace o ochraně vašeho soukromí najdete v našem Prohlášení. Služba Online konzultace je provozována v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (číslo registrace je 00001051/001).

8 kroků k položení dotazu

Položit dotaz můžete zde: https://www.potrebujiporadit.cz/lekarna/. Během pokládání dotazu postupně vyplníte osmibodový formulář:

 • 1. Vyberete zdravotní pojišťovnu, u které jste pojištěni.
 • 2. Vyplníte kontaktní údaje (jméno, příjmení, e-mail a rodné číslo, kvůli uhrazení dotazu zdravotní pojišťovnou).
 • 3. Uvedete základní údaje o vašem zdravotním stavu (výška, váha, pohlaví).
 • 4. Pomocí návodných otázek podrobně popíšete zdravotní obtíže, což je důležité proto, aby mohl lékař dobře posoudit váš problém a poradit vám. Otázky se týkají zejména toho, jak potíže vznikly, jak dlouho trvají a jaký mají charakter.
 • 5. Uvedete výsledky vyšetření provedených v souvislosti s popsaným problémem, pokud je znáte.
 • 6. Sepíšete seznam nemocí, se kterými se léčíte, a seznam operací, které jste prodělali v minulosti.
 • 7. Uvedete seznam pravidelně i aktuálně užívaných léků.
 • 8. Pokud jste všechny položky vyplnili správně, v posledním okně potvrdíte položení dotazu.

Co lze řešit s lékařem přes e-mail

Online konzultace vám poskytnou informace o závažnosti problému a lékař vám dá doporučení, co podniknout dál. Pokud se lékaři nezdají vaše výsledky nebo má podezření, že se může jednat o něco vážnějšího, doporučí vám návštěvu lékaře. Jedině osobní kontakt s lékařem a vyšetření vám mohou dát definitivní odpovědi. Pomocí online konzultací nelze řešit akutní stavy a akutní ohrožení zdraví, které vyžadují okamžitý zásah zdravotníků.

Kdo mi odpoví

Na službě "Poraďte se s lékařem online" spolupracují s portálem Ordinace.cz odborníci těchto specializací:

 • alergologie a imunologie: MUDr. Jitka Marková
 • dětské lékařství: prof. MUDr. Zdeněk Doležel, Csc.
 • endokrinologie: MUDr. Lukáš Burda
 • farmacie: Lékárna Prima Chrudim
 • gynekologie: MUDr. Martina Novotná
 • chirurgie: MUDr. Aleš Fibír
 • interní lékařství: prim. MUDr. Petr Sucharda, Csc.
 • kardiologie: prim. MUDr. Martin Herold a MUDr. Jaromil Gillár
 • klinická biochemie: Prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.
 • kožní lékařství: MUDr. Nina Benáková
 • neurologie: MUDr. Olga Ulmanová
 • oční lékařství: as. MUDr. Lucie Valešová
 • odborník na potravinové doplňky a léčivé rostliny: doc. RNDr. Lubomír Opletal, Csc.
 • psychiatrie: as.,MUDr. Martin Anders, PhD.
 • odborník na specializovanou výživu a civilizační nemoci: MUDr. Jiří Holečko
 • urologie: doc. MUDr. Milan Hora, Ph.D.
 • ORL - ušní, nosní a krční choroby: doc. MUDr. Jan Plzák, PhD.
 • zubní lékařství: MUDr. Jana Piptová

Vyzkoušeli jste službu Poraďte se s lékařem online? Podělte se s ostatními čtenáři o své zkušenosti v diskusi!
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Petr
9x

Dobrý den. Je mi 20 a už takové 2 roky mám problémy s močovou trubici a šourkem. Na šourku mám červený flek asi 2cm a v ústi močové trubice na jedné straně také malý červený flek, který mě občas pálí a někdy i hrozně bolí. Byl jsem vyšetřen na urologii a ve výtěru trubice nic nenašli. Nový výter si nenechám už dělat, bylo to šíleně bolestivé. Vyzkoušel jsem ruzné masti a stále nic nepomohlo. Trochu me bolí i v podřišku a místami prave varle. Děkuji.

Marie
1x

Dobrý den, před 8 lety jsem měla boreliozu. Klouby, svaly a krční páteř mne od té doby zlobí pořád. Přidala se i záměna slov, zapomnětlivost, psychické potíže, potíže s koncetrací, otoky malíčků u nohou, dvojité vidění.... Přece jen je to už dlouhá doba, za tu dobu mi bylo 2x udělán test elisa, který nic neprokázal. Slyšela jsem, že po určité době už tento test v krvi nic neprokáže. Tak se ptám, zda je to pravda. Chtěli mi dělat i lumbální punkci, ale tu jsem tenkrát odmítla ze strachu. Teď toho litui. Chci zjistit, co mi je A je účinější test westrern blot? Děkuji za odpověď

Lenka
5x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik stojí denní pobyt v nemocnici Ostrava-poruba na dětské neurologii, syn (8let) tam bude asi týden, má Video EEG vyšetření+magnetickou resonanci,je u RBP pojištovny.Děkuji za odpověd´.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 115. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce https://www.provasesrdce.cz/?utm_source=ordinace_cz&utm_medium=square&utm_campaign=fibrilace

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 250 lidí

Mohlo by vás zajímat

Klíšťová encefalitida byla objevena v České republice

Souvislost mezi klíšťovou encefalitidou a přisátím klíštěte byla prokázána až ve druhé polovině 40. let minulého století. Poprvé byl virus klíšťové meningoencefalitidy popsán na území Čech a Moravy. I proto se nemoci nejprve říkalo československá klíšťová meningoencefalitida.

Ultrazvuk bezbolestně odstraní děložní myomy

Ve Fakultní Tomayerově nemocnici v Praze odstraňují lékaři pacientkám děložní myomy bez narkózy a bez bolesti, za pomoci speciálního ultrazvuku, navigovaného magnetickou rezonancí.

Mobilní aplikace budou hlídat zdraví

Češi nechtějí být tlustí, líní a nemocní. Jen potřebují pomoci na cestě ke zdraví a změně životního stylu. Tuto pomoc nyní nově očekávají od internetu a mobilních aplikací, protože lékaři na jejich problémy nemají tolik času, kolik by si představovali. Vyplynulo to z průzkumu názorů mezi lidmi zajímajícími se zdraví, který v září 2013 realizoval portál o zdraví Ordinace.cz.

Čtěte pozorně příbalový leták, vyplatí se vám to

Jestli patříte mezi ty, kteří se nezdržují čtením příbalového letáku k lékům, mohlo by vás zajímat zamyšlení Mgr. Milana Klapetka, člena poradenského týmu Centra vzdělávání a poradenství Brno. Dozvíte se, proč byste si v něm měli najít podrobnosti například o vedlejším účinku.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.