Inzerce

Příspěvky na očkování proti klíšťové encefalitidě 2019

aktualizováno 14. března 2019, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 12266x

Odrazuje vás od očkování proti klíšťové encefalitidě jen cena? Požádejte o příspěvek svou zdravotní pojišťovnu.

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz DOPORUČUJE

Klíšťová encefalitida neboli klíšťový zánět mozku je infekční virové onemocnění napadající nervový systém. U dětí má tendenci způsobovat spíše záněty mozkových obalů (meningitidu).

První příznaky se objeví většinou za 7-14 dní. Onemocnění probíhá většinou dvoufázově, může proběhnout jen jedna fáze onemocnění nebo i bezpříznakově. První fáze trvá obvykle 3-5 dní, projeví se podobně jako chřipka – bolesti svalů, kloubů, zvýšená teplota, bolest hlavy, únava, nechutenství. Po několika dnech zlepšení může přijít druhá fáze onemocnění klíšťovou encefalitidou, kdy se objeví vysoká horečka, ztuhlost šíje, kruté bolesti hlavy, zvracení, světloplachost. Dochází k postižení centrálního nervového systému s projevy nervové obrny, ztuhnutí svalů, třesem, závratěmi, poruchami paměti, spánku, dezorientací. Akutní stav trvá 2-3 týdny.

Následkem 2. fáze onemocnění mohou být trvalé následky např. chronické bolesti hlavy, poruchy spánku, poruchy soustředění, deprese, třes, poruchy rovnováhy, obrna svalů v obličeji, obrny končetin. Prodělané onemocnění není zárukou celoživotní imunity, doporučuje se za 7- 15 let zkontrolovat hladinu protilátek v krvi a zkonzultovat situaci s lékařem.

Očkování je účinnou ochranou proti tomuto závažnému onemocnění a všechny pojišťovny poskytují na toto očkování příspěvek.

Příspěvky pojišťoven na očkování  v roce 2019:

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

Pojišťovna přispívá na očkování proti klíšťové encefalitidě částkou až 500 Kč.

Příspěvek je pro děti i dospělé bez omezení věku a je určen na jakoukoli očkovací látku proti klíšťové encefalitidě, i na přeočkování (tzv. booster).

Podrobné podmínky k čerpání příspěvků z fondu prevence naleznete zde.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

ČPZP poskytuje zákonným zástupcům dětí a mládeže ve věku do 17 let včetně příspěvek na preventivní očkování v rámci preventivních programů pro děti a mládež až do výše 1 500 Kč. Od 18 let poskytuje pojišťovna příspěvek až 1000 Kč.

Příspěvek je poskytován na kteroukoliv dávku/vakcínu očkovacího cyklu, není poskytován na aplikaci vakcíny.

Doklady o úhradě pro čerpání příspěvků lze uplatnit nejpozději do 3 měsíců od data aplikace, příjem dokladů končí 31.12.2019..

Více informací zde.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Zaměstnanecké pojišťovna Škoda poskytuje v roce 2019 svým pojištěncům příspěvek do 1 500 Kč (500 Kč na každou dávku včetně přeočkování).

Podmínky k čerpání příspěvku najdete zde.

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna poskytuje  v roce 2019 svým pojištěncům příspěvek 1 000 Kč (možnost navýšení limitu finančního příspěvku na očkování pro děti a mládež do 18 let sloučením limitu finančního příspěvku od rodičů a přátel – maximálně 9 osob).

Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy naleznete zde

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR

Vojenská zdravotní pojišťovna poskytuje: pojištěncům do 17 let věku včetně příspěvek 1000 Kč a od 18 let 500 Kč na kterékoli očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (s výjimkou očkování proti lidskému papilomaviru - HPV), a to na kteroukoli dávku očkovacího cyklu. Příspěvek nelze poskytnout na doplatek částečně hrazené vakcíny.

Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy naleznete zde.

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP)

Oborová zdravotní pojišťovna poskytuje v roce 2019 svým pojištěncům příspěvek 300 Kč. Prostřednictvím programu VITAKARTA můžete získat částku až do výše plné úhrady očkování včetně aplikace + kredit pro maminky, těhotné a novorozence až 1300 Kč.

Více informací zde

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

„ZP MV ČR poskytuje svým klientům v rámci fondu prevence příspěvky na různé typy očkování včetně klíšťové encefalitidy. Výše příspěvku v letošním roce je 500 Kč, u dětí pak až 1000 Kč,“ uvedla mluvčí ZP MV ČR Hana Kadečková.

Podmínky najdete zde.
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Inzerce
Partner rubriky Klíšťová encefalitida
Partner rubriky Klíšťová encefalitida
Nové články emailem
Anketa
Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?
Zatím hlasovalo 21 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Vašek (Chronicka prostatitida - pomohlo vam nieco???) 13. listopadu 2019, 12:02:57

    Jano, jaké máš příznaky a co jsi vše dělal, aby se to zlepšilo Diskutovat

  • Vlaďka (operace krční páteře) 13. listopadu 2019, 13:37:20

    Leni, tak držím palce, ať to pomůže.  Diskutovat

  • Dada (Obsedantní neuróza) 14. listopadu 2019, 07:35:58

    Reaguji na Vas prispevek, protoze syn ma stejne ritualy OCD. Nyni, po 15 letech, kdy mu bylo toto… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.