Problémy žen 40+: Znají možnosti moderní doby, nebo stále tabu?

(14. listopadu 2019, Redakce | přečteno: 463x )

shutterstock.com
Vážené a milé ženy, obracím se tentokrát výhradně na ty z vás, které patříte do věkové skupiny 40+. Právě teď se totiž ve vašem životě začínají lehce objevovat náznaky o tom, že klimakterium nebo chcete-li menopauza se blíží a s ní i související změny na těle i na duchu. Zajímalo by mě, jestli je toto téma pro vás dostatečně otevřené, nebo je to pořád tak trochu tajemství, tabu nebo něco, co prostě nějak přežijeme. Přitom na nás čekají různé změny i situace, které zaskočí. Mnoho z nich má řešení a mnoho z nás je vyzkoušelo, máme určité zkušenosti, které by mohly pomoci nějaké další ženě, která řeší obdobný problém. Jen třeba nemá dostatek informací, že určitá řešení existují, nebo se stydí zeptat na něco, co souvisí s určitou částí těla nebo rovnou celé duše.

Ordinace.cz je portál o nemocech a problémech se zdravím. Stojí za ním také ženy, a tak nás napadlo, že bychom si mohly navzájem v této dlouhé a zásadní etapě ženského života pomáhat. Zdá se nám to jako dobrý nápad, jen ještě musíme vyřešit jak to udělat a jestli vůbec máte o takovou pomoc zájem. Proto si dovolujeme Vás oslovit a zeptat se, co byste ocenily nebo potřebovaly. Vaše náměty nám pomohou změnit Ordinace.cz nejen na pomocníka, ale třeba i na dobrou a diskrétní kamarádku.

 
Děkujeme!
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?

Zatím hlasovalo 111 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Bolest zad - pohybové metody, které prospějí tělu i duši

S bolestí zad se během svého života potýká až 80 % lidí. A není divu. Celý den prosedíme u počítače, do práce a z práce jezdíme autem, v tašce nebo kabelce přes rameno taháme notebook i rodinné nákupy – a záda a páteř dostávají každým dnem zabrat čím dál víc. Účinnou úlevu může přinést pravidelné cvičení, které svaly podél páteře protáhne, zpevní, a zádům tak znatelně uleví.

Diabetická neuropatie - nejčastější komplikace diabetu

Diabetická neuropatie je postižení nervů, jejíž příčinou je cukrovka čili onemocnění nazývané diabetes mellitus. Vzniká při dlouhodobě nedostatečně léčeném diabetu. Pomoci může dobře zvolená včasná léčba, avšak až polovina pacientů s neuropatií zůstává bez symptomů. Ti jsou paradoxně nejvíce ohroženi syndromem diabetické nohy, která vede k amputacím a zvyšuje riziko smrti, protože postihuje i nervový systém, řídící funkci srdce.

Jak je to s nárokem diabetiků na glukometr a diagnostické proužky?

Člověk s diabetem by měl mít pod kontrolou svoji glykémii, hladinu cukru v krvi. Ke sledování glykémie v domácích podmínkách jsou důležitým pomocníkem glukometry. Má každý diabetik nárok na glukometr a diagnostické proužky?

Ganglion - vada na kráse, která může způsobovat bolest

Ganglion je hmatné zduření, které se vyskytuje na zápěstí, v dlani nebo na prstech ruky, může se vyskytovat i na dolních končetinách. Zpravidla nezpůsobuje žádné potíže, může však být bolestivý, hlavně při jeho prvním výskytu, při pohybu nebo při větší pracovní zátěži. Některým pacientům vadí kosmeticky.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.