Inzerce

Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou (e-cigartou)

Snad někomu můj příběh pomůže. Když jsem se dozvěděl o e-cigaretě musel jsem ji získat za každou cenu. Ještě ten den jsem ji koupil a netrpělivě hned vyzkoušel. Mé první šluknutí bylo jako anděl spásy protože jsem na plicích pocítil pocit, jako u klasické cigarety v duchu jsem si s velkou úlevou řek „a je po cigaretách“ První 2 dny jsem zápasil s nedokonalou funkčností e-cigarety, která se projevovala tak, že někdy jsem si zakouřil a někdy ne. Pak jsem našel určitý grif jak si nejlépe zakouřit a byl jsem rád, že se nemusím vracet ke klasické cigaretě. Dalších asi 7 dní jsem kouřil e-cigaretu snad pořád a uvědomil si, že jsem určitě svůj návyk na nikotin ještě zvýšil ale při představě, že bych se měl vrátit ke klasice jsem se s tímto faktem smířil. Řeknu Vám hulil jsem snad pořád a na nic nebyl čas, jak jsem jen ládoval nové náboje. Přes všechno jsem pocítil, že je mi mnohem lépe a jak hodně mě tabákové cigarety sráželi k zemi. Když mi asi po 10 jednou došly baterie k e-cigaretě (zapomněl jsem si je nabít) zapálil jsem si mé oblíbené Marlboro, ale vůbec mi nechutnalo. Vyhodil jsem cigaretu ven z auta a šlápnul na plyn, abych už byl doma u nabíječky. Rozhodl jsem se, že to začnu prodávat a krátce na to jsem narazil na cigaretu (byla to už moje pátá e-cigareta), která byla velmi silná, a uspokojila mne naprosto úžasně. Věčné kouření a ládovaní odeznělo jako mávnutím kouzelného proutku. Aniž bych o to usiloval automaticky jsem kouřil méně a dnes cca po 2 měsících si kolikrát uvědomím, že jsem třeba půl dne nekouřil. Dokonce, i když bych mohl kouřit na místě kde je zákaz kouření vůbec mi nedělá problém toto dodržet. Závěr teda zatím je, že jsem začínal na náplních 24 mg nikotinu a dnes jsem na 11 mg nikotinu aniž bych se snažil to nějak omezovat a hlavně s čeho mám největší radost „normální cigareta mi nechutná“ Přeji všem, ať se odnaučíte kouřit.

Inzerce
Odpovědi
iva

Desert od Dekangu.

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. března 2016, 04:48:31

Zdeňka Sošková

E cigarety jsoiu k ničemu :)

23. června 2015, 12:02:51

Mirka

Zdravím, poradíte mi???? Přešla jsem na e cigaretu a strašně kašlu. Je to normální???? Vždy první šluk a můžu se udusit. Kouřím jinak 25 cigaret denně. Díky

4. srpna 2015, 12:26:31

Vendula

Mirko ten kasel je na zacatku normalni po dvou tydnech by to melo prestat chce to hodne pit

1. listopadu 2015, 20:33:36

Martin

Ja si pořídil take e-cigaretku a spokojenost. Zatím kourim jen e-cigaretku a klasickou cigaretu jsem si nedal. A to kouřením 16 let a kouřil jsem 2 krabičky denne. Takze pokud chcete kourit, ale chcete ušetřit, doporučuji.

15. srpna 2015, 13:55:59

Vendula1 poděkování

Kourim e cigaretu 2roky a maximalni spokojennost,jsem astmaticka musela jsem prestat kourit dokud jsem nevyzkousela tuhle cigaretu.Vynikajici chut zadny smrad zadny chrchlak po ranu kourim si kde chci a jeste usetrim

1. listopadu 2015, 20:31:21

Helena

Ahoj, pro začátečníky, kteří chtějí přestat s kouřením mám jeden tip, na eshopu gallagher teď běží soutěž právě o e-cigaretu EGO CE4 celý balíček se vším všudy. Můžete vyhrát, tak se taky zapojte: https://wn.nr/VyMC7 (vím, že je to asi trochu reklama, ale může se vyhrát něco zadarmo, tak třeba to nebude vadit:))

30. listopadu 2015, 10:40:22

iva

Já kouřila 40 cigaret za den (momentálně 20 let). Někdy i více. Koupila jsem si el.cigaretu, sem tam jsem si dala normální cca do 5 kusů za den. Momentálně už jsem na jedné za měsíc e kouření a po celý den na elektronce. Ty normální cíga už jsou podle mě pouze o zvyku . Chci přestat kouřit nehrotím to a neomezuju se a ecigo mi v tom ohromně pomáhá.Začala jsem na 24 mg nikotinu a už musím kupovat 18 mg. Ani se ale nedusím, nekašlu div bych si plíce vykašlala a lépe se mi dýchá.

16. března 2016, 04:46:22

Janca

Já kouřím od svých asi 18 let oblíbený camelky. Před pár lety jsem začala balit, vycházelo to levněji a člověk si na to balení zvykne. Pak i tabák šel nahoru s cenou a s čim jsem měla velký problém u balených cigaret, že jsem si čas od času propálila oblečení.. Na večírku jsem u kamarádky viděla elektronickou cigaretu vapour2, zkusila, líbily se mi příchutě a vzhled. Cigaretu jsem si objednala, dnes ji pravidelně používám a řekla bych, že je to i zdravější.

19. října 2016, 15:27:02

Adam

Taky jsem přešel na E-cigaretu ale po 2 týdnech mě chytl silný kašel doprovázen s bolestmi plic.. až po přechodu zpátky na cigaretu to přešlo v čem je problém?.

30. října 2016, 01:59:12

Marta

Nezkoušel někdo z vás filtry na cigarety?

1. února 2017, 17:25:54

Petrik

Ahoj, já si je kupuju v lékárně a je to dobré, když vydíš kolik tam toho zůstává v tom filtru :-)

3. února 2017, 23:56:48

Melda

A co to je za filtry?

5. února 2017, 22:59:22

Bobina

Ja kourila 23 let kolem 30cigaret denne,s elektronickou cigaretou se mi podarilo prestat.kourim 6mg nikotin a kolikrat se pristihnu ze nekourim treba pul dne...myslim elektronku

19. března 2018, 09:21:54

Ivo

Kouřím el. cigaretu od ledna. Občas k tomu se ještě vrátím ke klasice, když mi ji někdo dá, zvyk je zvyk. Když není tak není, třeba i 14. dní.... El. cigaretu jsem dostal na vánoce, abych neurazil tak jsem ji kouřil, žádné velké očekávání. Kouřím 30 let tak dvacku denně, dnes více méně už klasickou cigaretu po několika měsících nekouřím. Nevím kde to skončí, nezabývám se tím, nepřemýšlím nad tím, nehlídám si cigarety, ale to abych měl náplň a nabitou baterku. Když si zapálím cigaretu, tak očekávám ten slastný pocit co si pamatuji, ale on se nedostaví.... chutná to spáleně, hned potom spěchám potáhnou si e cigarety. Abych se vrátil ke klasice, musel bych překonat tu chuť, což by chtělo delší čas návyku. Když jsem začínal kouřit, přesně tak to bylo- nechutnalo mi to, ale časem jsem si zvykl , jak jsem překonal ten odpor a znecitlivěl vůči kouři. Ze začátku jsem používal 6 mg, ale bylo to asi slabé, kapalina mizela přímo před očima. Vzal jsem 9 mg ( v obchodě mi na spotřebu 6mg řekli že snad to piju, že je to náplň a ne nápoj), a jsem v pohodě. Chutě na zapálení klasiky jsem se úplně nezbavil, ale že bych se kvůli tomu měl nějak stresovat mne nenapadne. Za mne jedno velké ANO pro E cigaretu. A netěšte se zase tolik, znám několik lidí co se vrátily ke kouření klasické cigarety, i když jejich pokusy s e-cigaretou vypadaly nádějně. Okolí Vás vcucne ani nevíte jak- a hned pálíte. Takže hodně štěstí, a zkuste to. Nic neprodávám ani nepropaguji, jen říkám svůj názor - budu rád když už se nevrátím ke klasické cigaretě, a ještě více když s tím úplně praštím....

25. května 2018, 08:45:33

Anna

Koupila jsem si el. cigaretu jednorázovou Alien originál, kde je psáno že : na jeden interval kouření, doporučujeme 12 potáhnutí. Údajně má nápln kapacitu 800 potáhnutí. Pozor ! Není to pravda. Poctivě jsem si to psala a výpočet byl 348 krát.

10. listopadu 2018, 16:57:02

Lucka

zkoušela jsem, ale moc mi to nechutnalo, takže jsem zůstala u klasických cigaret, ale nějak bych to mohla omezit nebo něco zlepšit

23. srpna 2019, 13:56:32

janka

cožeto je? stopfiltr? to jsou jakože cigarety s nějakým speciálním filtrem nebo jak to mám chápat?

30. srpna 2019, 11:57:54

Marcela

ráda bych se zeptala jestli jsou nějaké novinky v kouření, jakože jestli jsou nějaké nové cigarety (zdravější) nebo nějaké vychytávky

27. září 2019, 21:02:34

Danka

mám pocit že ty e cigarety taky nejsou uplně zdravé né? Nebo dokonce ještě horší než normální???

30. září 2019, 11:47:06

4567
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex
Anketa
Chodíte na pravidelnou prohlídku k očnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 708 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Alžběta (tonsilektomie) 15. října 2019, 09:06:03

Dobrý den, v pátek mi odstranili krční i nosní mandle, nosní jsou v pohodě ani nevím, že… Diskutovat

• Danka (Kvalitní kontaktní čočky) 15. října 2019, 09:52:05

Pokud po nich máš suché oči jak píšeš a nepřijdou ti kvalitní, tak bych to neriskovala a… Diskutovat

• Olga (HUBNUTÍ) 15. října 2019, 18:54:53

O něm jsem četla, ale nezkoušela ještě. Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.