Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

"Hučení" v uších - tinnitus

Hučení, pískání, šumění, šum svistu, lupání, bručení, syčení, znění, přirovnávané k různým zvukům jako je cvrček, lokomotiva, monoskop televize... těmito různými slovy je vyjádřeno vnímání jediného příznaku - tinnitu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jirka
2x

Dobrý den. Paní doktorko, píšete, že je to subjektivní vjem a halucinace, ale příčiny, které uvádíte, jsou většinou objektivní. Hučení a pískání v uších (v levém silnější) mám zřejmě po celý den, ale v denním ruchu ho nevnímám. Uvědomím si ho teprve když je ticho, většinou před usnutím. Vím, že u mne je to způsobeno stresem a tonusem svalů na šíji a hlavě a na konci velkého zádového svalu uprostřed zad. Mírně se to zlepší po masáži, nebo po cvičení, ale je to jen přechodné, protože mám asi zvýšené vnímání negativních vlivů a prožitků. Myslím si, že zvuk je rezonancí tekoucí krve, který se přenáší ztuhlou tkání. Proto mám za to, že příčiny tinnitu jsou objektivní a je třeba vést léčbu odtud. Věřím tomu, že této nemoci bude přibývat právě díky stále horším existenčním podmínkám. V neposlední řadě rostoucí nezaměstnaností. Ale každý to snáší jinak.

Nikol

Mam stejnou teorii jak vy a myslim ze i to samo cloveku pomaha se s tim smirit a bojovat s tim. Pozitivni mysleni je pulka uspechu. Me to zacalo po 2 mesicich intenzivniho cviceni, proste jsem to prepalila a "regenerace" u pocitace 8h denne to zjevne dorazila. Vysledek: leve tepani a takovy sumbzukot, prave tutani. Ale oboji vnimam jen v noci. Hlavni je se snazit ten zvuk vytesnit a nenaucit ho mozek vnimat a vyhledavat!!! Lidi drzte se, a snazte se myslet pozitivne jinak neni cesty ven.

Marcela
2x

taky to tak nějak mám.. :( a nějak to nedávám, jak to zvládáte vy?

Marie
8x

Dobrý den, nedá mi to, když čtu o tolika lidech s takovými potížemi.Tinitus ( u mě děsivé pískání a hučení po koleji jedoucího vlaku) jsem získala po užívání statinů na vysoký tlak, takže jsem začala hledat pomoc a našla. První, co jsem udělala, jsem začala užívat Super Lecitin +vitamín E, LKVB6, Česnek a petržel = snížení tlaku na normální hodnoty, potíže se zmírnily(vlak odjel a nevrací se), pískání se sice občas slabě objeví, ale dokážu je zahnat reflexní masáží určitých bodů na obličeji. Statiny jsem odmítla a je mi lépe. Doporučuji vaší pozornosti knihu Reflexní terapie obličeje, autoři Marie-France Muller, Nhuan Le Quang. Na straně 128 je sestava bodů, která funguje. Zpočátku jsem tlakové body masírovala 3x denně, v současné době občas. Fantastické na této knize je, že si můžete najít sestavu jakou potřebujete, nebo složit úplně novou podle potíží, které vás trápí. Buďte trpěliví, záleží, jak dlouho máte potíže. Přeji všem návrat zdraví v lepším případě, v tom horším alespoň úlevu nebo zlepšení.

Pavel

Dobrý den Marie.Tinitus mám již několik roků,ale před 2měsící zesílil a je to děs.Zkouším masírovat ty body z knihy Reflexní terapie obličeje.Bohužel nevím jak to dělat.Mám masírovat obě strany obličeje po sobě,nebo jen jednu?Mám je masírovat hned anebo provádět předtím základní masáž jak je to v knize?Za odpověď předem děkuji.

Lilly
2x

Dobrý den, podařilo se Vám tinnitus opět zklidnit? Mám teď ten samý problém... Asi dva měsíce je to hodně zesílené a nevím, co s tím. Jak začít a s čím... Děkuji!!!

Lada

Dekuji vyzkousim.Mam piskani v uchu.

Radim
1x

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat mám tinitus už 2roky s tinitem jsem se smířil a da se s tím žít. Pracoval jsem jako vedoucí linky a vydělávál jsem si hezké peníze tak jsem si s přítelkyní koupil byt. Hypotéku mám nemalou. Po 3 měsících jsem neprošel v práci preventivní prohlídkou právě kvůli tinitusu, protože jsem pracoval v riziku hluku tak jsem byl následně sesazený a přisel jsem o 45% mé mzdy a dostal jsem se do finanční tísně a nevím co mám dělat v práci by mě vrátily zpátky, ale nemůžu protože ORL lékař mi napsal do zprávy že je nevhodné pracovat v riziku hluku z krátkodobého i dlouhodobého hlediska nevíte co mám udělat abych mohl pracovat v riziku hluku? (můžu pracovat max. do úrovně 2 a na předešlé pozici byla úroveň 2R) Je mi 23 let.

Pavel
1x

Dobrý den, na tinitus pomáhá léčba v hyperbarické komoře kterou může předepsat jak obvodní tak odborný lékař a je hrazena zdravotními pojišťovnami. Bohužel, u pacientů kteří tím trpí už dlouhou dobu se úspěšnost této léčby snižuje. Více informací lze nalézt na internetu, stejně jako seznam hyperbarických komor v ČR.

Ivana
2x

Trochu kreativity na téma Tinnitus. „Nesnesitelné!“ „Nesnesitelné?“ „Prosím? Nějak nerozumím, zkuste emotikona, třeba pochopím.“ „:-/ :-´( “ „Ach, už je mi to jasné, ale jak si to jen představujete drahý příteli užívat takových výrazů? Cožpak nevíte, že taková vyjádření jsou Vám k neprospěchu, či dokonce ke škodě? Tím dáváte všem na odiv, nebo lépe na výsměch Vaši NEVYROVNANOST, LABILITU, NEODOLNOST VŮČI STRESU, NEMLUVĚ O ASERTIVITĚ a tyto jevy, jak je známo vedou k nekompetentnost a neadekvátnímu jednání. Člověče, proberte se! Žijete v době, kdy muži nepláčou, a vůbec projevy jako pláč, soucit, stesk jsou brány jako známky slabého nebo výstižněji chorého ducha.“ „Nesnesitelné!!“ „Vy s tím nedáte pokoj? Vždyť tím škodíte jen sám sobě, o co Vám jde?! Trápí Vás snad nesnesitelnost modrého z nebe?! Nebo oč tu běží? Jste jako poškrábaná deska!“ „Není nesnesitelné jako nesnesitelné, trpělivý příteli nebo také, co je pro jednoho nesnesitelné je pro druhého nalezení smyslu. Myslím Kunderovu Nesnesitelnost lidského bytí, jež je spatřována v tom, že všechny smysly, předurčenosti jsou iluzí, jak na to přichází Tomáš s Terezou. V této a ještě větší lehkosti v jiné podobě (přežil pobyt v Osvětimi) nachází Viktor Frankl nejen smysl a svobodu. Možná kdyby Tereza s Tomášem nezahynuli při autohavárii…“ „Ale přesto a stále… Nesnesitelné.“ „Meditace mě naučila trpělivosti, hledání a nacházení hloubky vlastní duše, jako jedinečného místa setkávání se s Bohem. Gestalt mi ukázal, jak mocné je POUHÉ uvědomění si skutečností. Po tom zpravidla následuje přijetí a tím se mnohé skutečnosti chápané jako problémy rozplynou jako ranní mlha. Poslední zkoušky zase našeptávají, že mé studentství není tak nepatřičné a absurdní, jak se mi v posledních letech často zdálo. Včerejší pěší poutí do Kolína jsem pochopila, že ani krásné Polabí ani útroby kolínského kláštera nejsou žádnou skrýší. Je to jako neviditelné stigma, trýznící zevnitř, tlumící mysl, ducha, čest. Jako přítomnost mozkomorů v přítomnosti kouzelníků, jenomže mozkomorové zpravidla odletí (až na Azkaban, kde pobývají).“ „Je smysl i v nesnesitelnosti?“ „O tom si povíme příště, milý příteli.“

Dáša

Ahoj,včera jsem narazila na reklamu prodej výrobku Tinnitus Stop,propaguje pan Radek Rašík,jsem přesvědčen,že jde o podvod na lidičky. Můj příspěvěk smazali. Na tuto nemoc nic tak super nezabírá....Stejně jako pilule na hubnutí...

mirek

Máte pravdu, tenhle přípravek nepomůže,jen způsobí další potíže.Vlastní zkušenost.

Marie

Kapsle Tinitus Stop jsou PODVOD . Uštvána trvalými dlouhodobými potížemi jsem před rokem podlehla reklamě a slibům , zkujila jsem to. Telefonoval mi MĚKDO a nasliboval dodací list se zázukou. Zaplatila jsem tu hříšnou cenu na dobírku. Po otevření balíčku dodací list se zárukou nikde, pouze zcela anonymní letáček. Prohledala jsem i obal a ani tam ŽÁDNÝ ODESILATEL NENÍ . Pilule jsem přesto snědla a . . . . jak jinak výsledek NULA ! ! ! Poicie, ani Česká obchodní inspekce se tí,mto ohlášeným podvodem vůbec nezabývali.

Dušan

Jednoznačně podvodníci. Navíc bez elementární znalosti češtiny. Rychle pryč.

Honza

Ano Tinitus stop je podvod, nejde dohledat výrobce, je to zvláštní adresa v USA a tahají jen peníze z lidí kteří jim na to skočí jako já!

Rosh

Prodejci Tinitus stop jsou podvodníci. Copak se nenajde nikdo kdo na ně podá trestní oznámení?

Marcela

Najde se někdy lék? Kde ten zvuk teda vzniká? Jak je možné, že je na jedné straně a třeba po dvou týdnech se přenese i na stranu druhou? :( :-/

Lada

Mam piskani asi 2.roky v levem uchu.Lekari uz nevi co semnou.Lecitele spis berou penize a stav se mi zhorsil.Nevim kam se obratit,kdo by pomoh.Nekdy je to mene ato se mi tak ulevi.Ale spise pretrvava to horsi.Snazim se stim nejak zit.Ale je to moc zle.Je mi lito vsech novych,prozivaji sok atak.

Jean

jsou to mikroparaziti, potřeba použít antibiotika !

Petr

Když mě začalo hučet v levém uchu zašel jsem k ušní lékařce.Po roce žádné výsledky tak jsem přestal navštěvovat lékařku.Ze začátku jsem měl "přestávky" hučení.V dnešní době to hučí neustále a o trochu více.Usínám normálně.

Pavel Č.

Jak je možné, že pana Radka Rašíka už nevyšetřuje policie za podvod a klamavou reklamu nechápu. Když si s tímto problémem neporadí na specializovaných pracovištích ORL nechce se mi věřit ,že se někdo odevzdá do rukou šarlatána a podvodníka, kterému je zcela jedno jestli problém ustoupí či ne, pouze vidí snadné získání peněz od důvěřivců kteří se chytají každé naděje.

zdenek

Ano, to je ono: Radek Rašík, okamžitá úleva od urputného šumění v uších a podobné superlativy na zázračný preparát TinnitusStop… právě se snažím prokousávat starými a novějšími informacemi o škodlivosti léků tzv. statinů, na cholesterol, pro lidský organizmus – tak narážím na uvedenou upoutávku o brzkém poléčení svého brutálního tinnitu. S tím, stejně jako cholesterolem si současná lékařská praxe neumí poradit. No a toho využívají podvodníci a pozor – farmaceutické firmy a rvou do nás další a další prášky. Bez ohledu na to, co všechno takový lék našemu tělu a psychice časem způsobí. Šlendrián tam, kde jsem zmiňoval snahu lékařů o upravení cholesterolu a hyenismus tam, kde nabízí Tinnitus Stop. Gratuluji všem, co je to dosud nepotkalo, lituji těch, co s tím musí žít. A těm, co takto lžou, podvádí a zneužívají bolesti druhého, aby je stejné - třeba jen na pár dní - „ zaskočilo

Dušan

Radek Rašík je hyena a je zbytečné ztrácet čas řečmi o něm. Neumí česky, natož "medicínsky". Ale moje zkušenost. Od 30 let mně strašně piští v uších. Obešel jsem pár lékařů, absolvoval pár vyšetření. Bez návodu co s tím. Je to už 40 let. Jsem naprosto v pohodě. Slyším, jen když chci. Když se zabývám něčím jiným, tak o tom nevím.

denisa

Dobry en,prosim vas mam otekle ucho zevnitr a smruje mi to az k celisti a nemohu otevrit pusu a mota se mi hlava a mam strasne velke bolesti jen co se dotknu ucha nemohu ani lezet ani spat neda se to vydrzet nevim co delat ordinace i pohotovost je vsude zavrena prosim pomuzete mi nejak?

Stáňa

Doporučuji zajít přímo do nemocnice a to ihned

Lucie
2x

Na hučení v uchu mně pomohly tablety ,,Milgamma N" . Volně prodejné. Jsou to vitaminy B, v silnější formě. Užívají se 3 x 1 tableta po jídle. Nejlepší je zakoupit velké balení po 90 nebo 100 tablet. Již třetí den užívání je hučení v uchu natolik zminimalizované, že jej nevnímám. Netvrdím, že to pomůže každému, ale aspoň někomu by to mohlo pomoci, když to pomohlo mně. Hučení v uchu jsem měla tak silné, že mě z toho bolela hlava, dělalo se mně z toho špatně od žaludku, neměla jsem chvilku klid, strašně mě to rozčilovalo, roztěkávalo, nemohla jsem přemýšlet, na nic se soustředit, byla jsem z toho uplně zoufalá. Na ORL jsem dostala celkové kortikosteroidy na pět dní, nepomohlo. Betaserc, nepomohlo. Naopak, po těch kortikosteroidech a Betasercu mně bylo tak zle od žaludku a střev, že jsem už ani nebyla schopná chodit do práce. (Takže teď si léčím žaludek bylinkama.) Nakonec jsem si pomohla sama - Milgamma N. Jsem šťastná a vděčná za to, že to hučení je takto zminimalizované, již třetí den užívání. Vyčetla jsem, že by se ta Milgamma N měla užívat čtyři týdny. Takže vytrvám a uvidím. I kdybych se toho hučení v uchu nezbavila úplně, tak jak je to teď zminimalizované natolik, že to nevnímám, to mně klidně stačí ke spokojenosti. Lucie, 31 let.

Petr

Na tento problém je v současnosti několik léků, doktor mi dal VERTIMED 24mg tablety balení 60 ks. Zlepšuje prokrvení středního ucha a mně se to zlepšilo po týdenním užívání.První 3 dny 2 prášky, další po 1. Je nutné dodržet pokyny v letáku a od doktora. Já žádné vedlejší problémy nemám, ale pro nemocné s ledvinami to nedeporučují.

Raduza

Dobrý den, devět roků jsem nekouřila, ale opět jsem začala. Když kouřím, tak mi šumí v pravém uchu. Poradí někdo co s tím? Vím, že nejlépe přestat kouřit, teď to bohužel ale nejde.😟

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce