Inzerce

Poradna: Stomatologie a dentální hygiena

Na Vaše dotazy v poradně Stomatologie a dentální hygieny odpovídá:


MUDr. Jan Stuchlík


dr_stuchlik.jpg Majitel a vedoucí zubní lékař dentální kliniky
Absolvent 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Praha.

Profesní zaměření:
Poskytuje komplexní zubní ošetření se zaměřením na estetické rekonstrukce, implantologii a tkáňovou regeneraci.

Vzdělání:
Absolvent 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Praha.
Od roku 2009 je na základě 3-semestrálního studia na prestižních německých klinikách držitelem mezinárodně uznávaného certifikátu pro implantologii a členem DGI – Deutsche Gesellschaft für Implantologie. Kontinuální vzdělání si doplňuje v Německu v rámci APW – Akademie Praxis und Wissenschaft.
Během studia absolvoval v roce 2001 semestrální stáž na Universität Rostock, Německo a v roce 2004 semestrální stáž na Blackrock Clinic, Dublin, Irsko.

Publikace:
Přednášková činnost, pravidelné překlady odborných článků pro odborný časopis Quintessenz; v roce 2005 přeložil pro nakladatelství Grada knihu Memorix zubního lékařství (německý originál Memorix Zahnmedizin, Thieme Verlag).

Praxe:
2005 - 2012: pracoval jako zubní lékař v Asklepion – klinice a institutu estetické medicíny.
Od roku 2012: Majitel a vedoucí zubní lékař dentální kliniky

Jazykové znalosti:
Hovoří plynně anglicky, německy a rusky.


Partner poradny Stomatologie a dentální hygiena:

banner_partner.jpg

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý večer. Budou to dva měsíce co jsem si nechala udělat na obě jedničky korunky, moje předešlá zubařka mi dala na oba dva zuby černou plombu která prosvitala.. Nyní jsem silné znepokojená a zklamaná. Obě dvě jedničky se mi rozjeli a mám tam ošklivou mezeru což jsem neměla a ani nechci a ještě aby toho nebylo málo jeden zub mám kratší než ty ostatní, což je dost vidět.. Dá se s tím něco dělat? Je mi teprve 25 let a jsem z toho vážně nešťastná. Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Doporučil bych to řešit s lékařem/lékařkou, který práci dělal, jestli to předělá v rámci reklamace, pokud nejste spokojena. Případně řešit na jiném pracovišti, ale tam se bude muset znovu vše platit.

Otázka: Dobrý den, mám horní špičáky mimo řadu, ráda bych věděla zda se to dá řešit i jinak nez rovnátky, např.vytržením zubu a nasazení zubů umělých. Je mi už 27 let, rodiče mým zubům velkou váhu nedávali a já se pak sama styděla jít k lékaři. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den. Bez vyšetření a rentgenů se nedá říct. Každopádně věk 27 let není pro rovnátka žádná zábrana. Na ortodoncii posíláme i mnohem starší pacienty. Doporučím zajít k lékaři a řešit to osobně.

Otázka: Dobrý den, na internetu jsem četla, že kokosový olej pomáhá bělit zuby. Je to pravda nebo nikoli?

Odpověď: Dobrý den. Nemám tušení, ale velmi o tom pochybuju.

Otázka: Dobrý den, pane doktore,chtěla jsem se zeptat,zda je normální menší tlak na zubu po vyplnění kořenového kanálku dočasnou výplní.Mám na mysli tlak v oblasti krčku či konce zubu,např.tehdy,otírám-li o sebe vrchní a spodní ret.Zub-horní jednička,mi byla ošetřena před 2 dny.Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den. Menší tlak 2 dny po ošetření kanálku je běžný. Během pár dní by se to mělo zlepšit. Pokud ne, doporučuju vyhledat lékaře.

Otázka: Dobrý den, je možné, aby zarostlo jídlo v ráně po extrakci? Zbytek jídla se dostal do úzké štěrbiny, ze které nejde vypláchnout. Můj zubař mě vezme až za dva týdny. Místo je bolestivé, ale nijak nevystřeluje. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den. Jídlo by zarůst v ráně opravdu nemělo, tělo si s tím poradí, ale lepší by bylo, kdyby ránu zubař aspoň vypláchl.

Otázka: Dobrý den je mi 13 a hrál jsem si z čelisti např. když jsem menší silou rukou zatlačil na levou stranu tak mi na pravé křuplo a dělal jsem to tak když jsem se nudil tě už stačí jen skousnout docela mě to vyráčí a někdy to je bolestivé za doktorem jsem nebyl protože by mi řekla tak to nedělej ale i když se to snažím nedělat tak mě tam pořád křupne prosím o pomoc. Předem děkuji

Odpověď: Dobrý den. Návštěva zubního lékaře a konzultace problému je jediná rada, kterou jsme schopni takhle na dálku dát. Samozřejmě kromě doporučení přestat „křupat“ s čelistí.

Otázka: Dobrý den, dceři 1.5 roku vyrostly nahoře 3 zuby jedničky. Stává se to? Je třeba to nějak řešit? Může to mít v budoucnu problém? Ošetřující lékař to nechal být. Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Na dálku těžko říct, co dceři vlastně vyrostlo. Mohli prořezat 2 jedničky a jedna dvojka, druhá může prořezat vzápětí. Pokud by se ovšem jednalo skutečně o třetí jedničku, tedy nadpočetný zub, měl by se stav konzultovat se zubním lékařem.

Otázka: Dobrý den, v únoru mi lékař dělal korunku keramickou na 6 vpravo nahoře. korunka je zdá se v pořádku, ale dáseň kolem ní je pořád dost červená, celkem i bolestivá na dotek.A zdá se, že nechce moc přerůstat( jak říkal pan doktor. zdá se mi , že korunka je taková víc obnažená) Je mi 42 let, přece jen už nějaké obnažené krčky mám, paradentozu zatím ne . Můžu se jen zeptat, jestli stačí použít nějaký herbadent nebo florsalmin nebo může být problém závažnější? Dávám si na to propolis, trošku to pomůže, ale trvalejší efekt to nemá Moc děkuji za odpověď

Odpověď: Dobrý den. Tento stav může způsobit několik věcí. Například nepřesná korunka, která svým okrajem dáseň dráždí, zbytky fixačního materiálu, které nebyly dokonale odstraněny, popřípadě velice špatně čištěná oblast kolem korunky. Pokud je to dlouhodobý stav, měl by ošetřující lékař určit příčinu.

Otázka: Dobrý den, ráda bych se na vás obrátila s dotazem ohledně situace po endodontickém ošetření. Po třech dnech od zákroku bolest prakticky úplně zmizela, nicméně na tváři v okolí oného zubu se objevil "atypický povrh" pokožky. Nejde o opuch, kůže je jakoby zpuchřelá, suchá (nutno dodat, že po dvou dnech je téměř ve svém původním obraze). Může to mít souvis s provedeným zákrokem, resp. jaký? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Těžko říct, zda Váš stav nějak souvisel s provedeným ošetřeným a pokud je stav pokožky již v normálu, tak se to bude zjišťovat ještě hůře. Pokud nejsou obtíže pouze bych zub hlídal. Pokud obtíže přetrvávají, je potřeba dorazit na kontrolu a příčinu odhalit

Otázka: Dobrý den, jsem mladý muž ve věku 24 let. Můj problém činí, že vizuálně jako bych "neměl bradu", moje spodní čelist je jaksi nevyvinuta, posunuta dozadu směrem ke krku, což mi také jako následek vytváří efekt "dvojité brady", tedy tuk v oblasti krku, i přesto, že jsem jinak hubený. Pravděpodobně za tím stojí ten fakt, že celý život dýchám pusou místo nosem. Chtěl bych se optat, zda tento problém se dá řešit stomatologicky, nošením nějakých rovnátek, či operací čelisti, popř. jakým způsobem? Jenom bych rád věděl, zda vůbec má smysl si sjednávat schůzku u zubního lékaře, děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Ano, Vaše situace se teoreticky dá řešit ortognátní operací. Jde samozřejmě o to, jaká je u Vás konkrétní situace a ideálně se domluvit s ošetřujícím lékařem aby Vás referoval na vyšší pracoviště maxilofaciální chirurgie, kde poté proberete dostupné možnosti.

Otázka: Dobrý den, je mi 63 let a začala mě před třemi dny bolet levá tvář u spánku a čelisti. Bolí to při otevírání úst. Nahmatala jsem si na horní čelisti úplně vzadu tvrdou bouličku. Je možné, že by to byl nevyrostlý zub moudrosti? Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Může to být zub moudrosti, ale také klidně něco úplně jiného. Pokud jsou problémy při otevírání úst kombinované s bolestí, určitě navštívit zubního lékaře a domluvit se na dalším postupu.

Otázka: Dobrý den, měla bych dotaz ohledně ošetřeného,otevřeného,kořenového kanálku u 1ky nahoře.Kanálek mám ošetřen a vyčištěn 2.den po zákroku a na další čištění mám jít až za 5 dní.Prý mi paní doktorka nemůže kanálek uzavřít z důvodu infekce,kterou jsem měla a bylo by to riskantní.Má otázka se ale týká toho,zda-li můžu pít jakýkoliv alkohol,když mám takto otevřený kanálek?Nehrozí průchod bakterií z alkoholu do rány a nemůže způsobit novou infekci?Děkuji moc za odpověď

Odpověď: Dobrý den. Začal bych tím, že otevřený kanálek volně do dutiny ústní nemůžeme považovat za ošetřený. Je celkem jedno, co člověk jí a pije... v puse jsou miliardy bakterií, které se do kanálku velmi rychle dostanou i když v puse není nic. Netuším jaká byla situace během ošetření a jaké zkušenosti a vybavení má paní doktorka, ale kanálek by se měl co nejdřív uzavřít společně s dezinfekcí.

Otázka: Dobrý den, zakoupila jsem ústní vodu bez alkoholu PARODONTAX EXTRA 0,2%, nikde se nemohu dopídit, zda jej používat ředěný či koncentrát přímo z lahvičky. Děkuji

Odpověď: Dobrý de. Osobní zkušenost nemám, používáme ustní vody jiné značky, ale myslím si, že ideálně používat na výplach přímo z lahvičky. Parodontax by měl mít účinnou látku chlorhexidin - tam doporučujeme 7 dní vyplachovat a pak na cca 7 dní zase vynechat, z důvodu nežádoucích účinků - obarvení jazyka do tmava, apod.

Otázka: Dobrý den. Rád bych se zeptal v pondělí mi byla vytržená horní sedmička, rána je klidná nic mě nebolí, ale na tváří se mi v puse udělali afty a je to dost nepříjemné myslíte že je to normální a nemám se nějak stresovat nebo to má nějaký vlil na špatně hojenou ránu? Ještě bych se chtěl zeptat jsou to 3 dny od zákroku mohu začít naplno trénovat nebo to spíš ještě nedoporučujete? A můžu si dát už prosím kafe nebo taky ne? :Děkuji za odpověd. :)

Odpověď: Dobrý den. Afty po extrakci mohou být a nemá to žádný vliv na hojení. 3 dny po zákroku by již neměla být omezena fyzická aktivita. Jíst a pít už můžete teoreticky cokoliv chcete, včetně kafe. :)

Otázka: Vážený pane pane doktore, již od Velikonoc mám potíže se zuby. Rozbolí se mně na teplé, ale na poklep nebolí, takže můj pan doktor nemůže přijít na to, který zub to je. Mám v této části (vlevo nahoře) jeden mrtvý zub pod korunkou, pan doktor mi ho chce vytrhnout, ale když to není 100procentní, nechci zbytečně o zub přijít.Podle rtg z loňského roku říká, že tam ubývá kořen. Měsíc bolest dala pokoj a pak se znovu objevila a nyní je téměř soustavná s půldenními přestávkami. Toto pondělí mi pan doktor řekl, že je to bude od dásně, v úterý jsem skončila s velkou bolestí na pohotovosti a tam také na nic nepřišli, zuby nereagovaly ani na poklep, ani na test vitality, ale tam mi řekli, že od dásní to nejspíš nebude. Jsem zoufalá, jím prášky na bolest, ale to asi řešení nebude:-( Prosím o radu, čím by to mohlo být.. Moc děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Bez znalosti příčiny bych zuby netrhal, respektive pokud na zubu skutečně není objektivní důvod proč jej vytrhnout, tak bych to nedělal. Nejdříve je potřeba zjistit kde je problém, zda je spojený se zuby a podle toho k němu přistupovat.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Kterých zdravotních problémů se v létě bojíte nejvíce?
Zatím hlasovalo 1154 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Dominik (bolesti kloubu) 14. července 2018, 23:54:24

    Marto, ten měla moje sestra a nespokojenost, tak jsem ji doporučil TripleBlend od Alavisu, a taky… Diskutovat

  • Jitk (Jak zvládnout rýmu u kojenců?) 13. července 2018, 21:25:29

    Já jsem.brala chlorellu cele tehotenstvi a me dite ma rymu už po druhe a to je mu 5 měsíců :)… Diskutovat

  • Dáša (Zmenšení) 11. července 2018, 21:49:38

    Tak celkově když si to spočítám tak to vycházelo nějak na pět možná těch šest týdnů… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.