Inzerce

Poradna: Stomatologie a dentální hygiena

Na Vaše dotazy v poradně Stomatologie a dentální hygieny odpovídá:


MUDr. Jan Stuchlík


dr_stuchlik.jpg Majitel a vedoucí zubní lékař dentální kliniky
Absolvent 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Praha.

Profesní zaměření:
Poskytuje komplexní zubní ošetření se zaměřením na estetické rekonstrukce, implantologii a tkáňovou regeneraci.

Vzdělání:
Absolvent 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Praha.
Od roku 2009 je na základě 3-semestrálního studia na prestižních německých klinikách držitelem mezinárodně uznávaného certifikátu pro implantologii a členem DGI – Deutsche Gesellschaft für Implantologie. Kontinuální vzdělání si doplňuje v Německu v rámci APW – Akademie Praxis und Wissenschaft.
Během studia absolvoval v roce 2001 semestrální stáž na Universität Rostock, Německo a v roce 2004 semestrální stáž na Blackrock Clinic, Dublin, Irsko.

Publikace:
Přednášková činnost, pravidelné překlady odborných článků pro odborný časopis Quintessenz; v roce 2005 přeložil pro nakladatelství Grada knihu Memorix zubního lékařství (německý originál Memorix Zahnmedizin, Thieme Verlag).

Praxe:
2005 - 2012: pracoval jako zubní lékař v Asklepion – klinice a institutu estetické medicíny.
Od roku 2012: Majitel a vedoucí zubní lékař dentální kliniky

Jazykové znalosti:
Hovoří plynně anglicky, německy a rusky.


Partner poradny Stomatologie a dentální hygiena:

banner_partner.jpg

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den dnes jsem byla u zubařky trhat kořeny na levé horní straně trhala mi kořeny 6,7 a 8.Po vytrhnutí jsem musela při ucpaném nosu jakoby fouknout a problém byl u 7 a 8.Poslali mne na chirurgii kde mi to zkontrolovali a zašili.Můj dotaz je zr za 4 dní jsem byla objednaná na další trhání. Pokud mi to šili a mám antibiotika může mi doktorka trhat další kořeny nebo musí počkat pokud se to nezahojí?? Předem děkuji

Odpověď: Dobrý den. Záleží jak velká byla komunikace s dutinou, jak dobře se to zašilo, kde se trhá, apod.. Bylo by dobré se spíše zeptat dané lékařky, která bude trhat.

Otázka: Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, či je možné, že po prudšom "cvaknutí" horných a dolných zubov o seba môže dôjsť k odumretiu nervu alebo inému poškodeniu? Stalo sa mi to, že mi hlavou ťukli odspodu do brady a pri tom zuby o seba silnejšie cvakli. Zuby ma potom neboleli ani neboli nijak citlivé. Mohlo by sa to prejaviť niekedy neskôr v budúcnosti? Ďakujem.

Odpověď: Dobrý den. Stát se to může, v případně nějakých obtíží je dobré navštívit svého lékaře.

Otázka: Dobrý den, od včerejšího večera mě bolí zub ale jen při skousnutí vpravo nahoře.. občas mám pocit že mě z toho bolí i lícní kost. Bolest mi přes noc zmizla ale dneska kolem odpoledne zase začala.. bolest není žádná extrémní a dá se v pohodě vydržet ale nikdy jsem se s tím nesetkal tak se chci zeptat o co by mohlo jít.

Odpověď: Dobrý den. Může jít o spoutu věcí, nejčastěji se takto projevuje zánět pod zubem. Doporučuju navštívit zubaře.

Otázka: Dobrý den, můj zubař mi doporučil svou známou, která by mi měla vyplnit mezeru mezi jedničkami, nejspíš pomocí fazet.Mám ale obavy, abych neudělala blbost,četla jsem, že při těchto procesech se zuby brousí a mohla by se mi zničit sklovina. Nechtěla bych mít kvůli tomu za pár let se zuby problémy, nebo o ne třeba přijít dřív než bude nutné.Jinak mám zuby v pořádku, docela hezké a bez kazů. Mezery bych se zbavila ráda, nevím však pod jakým rizikem, jestli je to opravdu tak riskantní, nebo je to dnes už normální zákrok s minimem rizik ? Předem děkuji Kosejová

Odpověď: Dobrý den, fazety jsou momentálně velmi moderní způsob řešení nevyhovujícího tvaru, nebo barvy zubů. Ne vždy je ale lze zhotovit a jejich zhotovení také není úplně jednoduché. Záleží hlavně na lékaři, jestli to považuje za dobré řešení a že ho umí dobře provést, pak záleží na pacientovi, jestli to akceptuje. Nedá se poradit, jestli do toho jít, nebo ne, protože jsem situaci neviděl na vlastní oči. Mezera mezi jedničkama se někdy dá uzavřít bílou výplní, někdy proteticky (fazety, korunky), někdy pomocí ortodoncie (rovnátka).

Otázka: Dobrý den, mám keramický můstek, pod kterým mi krvácí dáseň, takže zánět. Lékař mi doporučil dáseň přeléčit. To znamená můstek sundat, dočasně na půl roku dát náhradní za 2000,- Kč a po vyléčení nechat udělat opět nový keramický za cca 15000,- až 17000,-. Proč mi po vyléčení nelze dát zpět ten původní, když je bez vad? Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Pokud by se neměnila preparace zubů, tak by se keramický můstek teoreticky mohl dát zpátky, ale nevím jak situace (můstek a vlastní zuby) vypadá. Rozhodnutí je na ošetřujícím lékaři.

Otázka: Dobrý den,po ráně do zubů se mi vysunul přibližně o 1-2mm přední zub,hýbe se však jen minimálně.Jak se dá prosím v takových situacích postupovat?Děkuji za odpověd.

Odpověď: Dobrý den. Doporučuji zajít za svým zubařem a poradit se s ním.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, již 4 den mě bolí 6 dole. V současné době kojím, tak se nemůžu vzít nic od bolesti. Včera (pondělí) jsem šla ke svému zubaři, ale má týden dovolenou. Na dveřích měl napsaný záskok, tak jsem k němu šla. Zastupující zubař mi v zubu vyvrtal malou dírku a řekl mi, že je zub mrtvý a bez RTG neví, ať si počkám na svého zubaře a poslal mě domů. Celou noc jsem nespala, nemůžu kousat a ani se dotknout levé poloviny obličeje. Dnes ráno (v úterý) jsem šla k zastupujícímu lékaři znovu. Snažil s mi trochu vyčistit kanálky, ale tvrdil že to celé nejde a bez RTG, že neví jestli je to všechno, tak ať vydržím na svého zubaře. Bolest stále neustupuje a již jsem bezradná, nevím co mám dělat. Na bolest si můžu vzít pouze paralen a v lékarně mi doporučili nějaké homeopatika, ale nic nezabírá. Do pondělka čekat na svého zubaře asi nevidržím.

Odpověď: Dobrý den, zřejmě bude problém zánět v zubu a již i pod zubem – nejlepší postup je udělat rentgen, dát anestezii a zub vyčistit. Nic jiného nepomůže, maximálně ještě se dá zub vytrhnout, ale to by byla škoda. Pokud zastupující lékař nepomůže, doporučuji vyhledat jiného, nebo pohotovost.

Otázka: Dobrý den. Je při vytažení nervu ze zubu v těhotenství (20tt) méně škodlivé použít umrtvovací vložku (pravděpodobně mi ji po týdnu vyměni za novou a další týden vytrhnou nerv) nebo je lepší jednorázově použít injekci? Jsou bezpečné i ty léčivé vložky, které se používají před konečným vyplněním zubu? Před deseti dny jsem absolvovala vytržení osmičky s lokálním umrtvením, tak by mě zajímalo jak často je možné injekci použít? Obávám se, že to nebude poslední trhání osmičky... Děkuji za odpověď

Odpověď: Dobrý den. rozhodně je lepší dát injekci a vyndat nervy rovnou. Umrtvovací vložka, která se dává na nerv, často obsahuje formaldehyd a to je velmi nebezpečná látka ! Injekce se používá tak často, jak je potřeba.

Otázka: Dobrý deň Chcela by som vás poprosiť o radu. Včera ma z ničoho nič začal bolieť čelustný kĺb, ráno som sa zobudila a pri otváraní úst som začala pociťovať nepríjemnú bolesť. Dokonca ani lieky proti bolesti mi nezaucinkovali. Nikdy predtým sa mi takáto vec nestala. Pred niekoľkými rokmi som nosila strojček a od vtedy som cítila že mi tento čelustný kĺb akoby "preskakoval" pri otváraní úst ale nikdy som nepociťovala bolesť. Myslite že to môže mať nejakú súvislosť? Mám 19 rokov. Za vašu radu vopred ďakujem S pozdravom

Odpověď: Dobrý den. Může to mít souvislost, přeskakování v kloubu znamená nějakou změnu ve funkci a ta se někdy může zhoršit a způsobit bolest a jiné potíže. Doporučuji navštívit svého zubaře kvůli vyšetření.

Otázka: Jakým způsobem se dá nahradit přední zub.

Odpověď: Dobrý den. Způsobů, jak nahradit přední zub je hodně. Zeptejte se svého zubaře, který bude pro Vás nejvhodnější.

Otázka: Dobrý den, měla bych dotaz k dentální hygieně. Zuby mám bez kazů, ošetřující lékař mne objednal na dentální hygienu. Před pár lety jsem při jídle kousla do kamínku, bolet zubu jsem cítila velmi silně, po několika dnech odezněla. Na rentgenech žádný nález není, zubař mi řekl, že zub mohl utrpět tzv. mrtvici a možná odumřít. Chci se zeptat, zda provedení dentální hygieny nemůže mrtvý zub poškodit, příp. narušit jeho celistvost, aby se nezačal kazit. Nerada bych o něj přišla, jen kvůli preventivnímu úkonu. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den. Nemusíte mít obavy, dobře udělaná hygiena zub nepoškodí.

Otázka: Dobrý den, včera mi natekla dáseň u mrtvého zubu (sedmičky) a dáseň na dotek bolí. Když si poklepu na zub, tak mě nebolí, ale bohužel nevím, jestli by to bolet mělo, když je zub už pár let mrtvý a je zablombovaný. Moje zubařka odešla do důchodu před měsícem, tak jsem si našla nového zubaře, ke kterému jsem objednaná 1.3.. Bohužel nevím, kdyby se mi to zhoršilo na koho se mám obrátit. Měla bych zajít k zubaři, ke kterému jsem objednaná a nebo zubaři, který je teď místo mojí zubařky, která odešla do důchodu, ale já k němu nechtěla jít, protože je také v důchodu a já chtěla zubaře, kterého budu mít na delší dobu? Nebo myslíte, že mohu počkat? Dáseň mám nateklou pouze z jedné strany z té vnější a bolest není nějak veliká, ale bojím se, jestli když je zub mrtvý, tak možná necítím bolest tak intenzivně. Je možné, že tam je zánět? Tvář nateklou nemám, jen tu dáseň okolo. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, dost pravděpodobně se jedná o zánět pod zubem, s jistotou to ale napsat nemůžu. Kdyby se to zhoršilo, tak ideálně zkusit zubaře, kde jste objednaná, nebo pohotovost.

Otázka: Dobrý den v úterý mi lékař plnil kanálky a od středy nemůžu vůbec se dotknout nebo zkousnout.Dnes je pátek a zubař mi řekl že to bude bolet ještě týden moc se mi to nezdá.Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, věřte svému zubaři.

Otázka: Dobrý den, před třemi měsíci mi byla spravována díra po přední části první stoličky vlevo nahoře. Světlá výplň však od té doby stále nepříjemně zapáchá jako typický pach z úst. Hygienu dodržuji a zápach skutečně pochází jen z oné výplně. Bolesti ani jiné problémy se zubem žádné. Samozřejmě se mohu objednat ke své zubařce, ale jen se chci předem zeptat, zda jste se s tím někdy setkal nebo je to i běžný jev. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Nesetkal, výplně jsou úplně bez zápachu. Zápach pravděpodobně pochází ze zubu, nebo jeho blízkého okolí. Většinou je to znamení zánětu. Zubní lékařka by měla problém vyřešit.

Otázka: Dobrý den, mám dotaz: paleontoložka my doporučila výplach dásní ( důvod zánět ) Peroxid Vodíku 3 %, v lékárně doporučující ředit. Má se ředit nebo ne? Děkuji

Odpověď: Dobrý den, pochybuju že by paleontoložka poradila něco se zubama…. Spíš to byl někdo z oboro parodontologie. Pokud to doporučila parodontoložka (tedy lékařka), věřil bych lékařce. Paleontoložce bych nevěřil. Hlavní je dobře čistit zuby.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Chodíte pravidelně na preventivní prohlídku k zubnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 69 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Dan (Postextrační komplikace) 20. března 2018, 13:21:20

    Zuby jsou hrozny kdyz zlobi Diskutovat

  • Niky (vlasy) 19. března 2018, 20:47:07

    Nikolo naprosto souhlasím, clip in nosím příležitostně taky a je to super, vlasy mi to… Diskutovat

  • Paja (Operace hemoroidů) 22. března 2018, 22:59:36

    rad bych všechny varoval před klasickou operací hemoroidu - absolvoval jsem ve spadove nemocnici… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.