Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jaká homeopatika koupit jako podpůrnou léčbu domácího léčení bradavice na patě u 9-ti leté dcery. Používáme doma Wartner bradavičník 2.generace a bradavice zatím nevypadla :-( Děkuji za radu.

Odpověď: Podáváme homeopatika Antimonium crudum 9 CH, cucat 2x denně 5 kuliček a k tomu Thuya 15 CH 1x denně 5 kuliček, možno i spolu. Jde o bradavice spíše vroubkaté, drsnějšího či rozpraskaného povrchu. U bradavic hladkých plošších na ploskách nohou či rukou nahrazujeme Antimonium crudum lékem Dulcamara 9 CH, opět 2x 5kuliček. Doba podávání může být i delší, 5-7 týdnů.

Otázka: Dobrý den, trpím na migrény s aurou i bez, můžete mi, prosím doporučit nějaká homeopatika? Děkuji.

Odpověď: Jednoduchá léčba chronických obtíží v homeopatii není samozřejmá. Homeopatie se v takových případech ptá na více známek a má individuální přístup ke konkrétnímu pacientovi. Léčba by tu měla být vedena v přímé, osobní spolupráci s lékařem homeopatem. Pro pokus akutní úlevy je možno zkusit lék Natrum muriaticum 15 CH.

Otázka: Dobrý den, čeká mě plánovaný císařský řez a bylo mi doporučeno brát ARNICA MONTANA 15CH A STAPHYSAGRIA 15CH. CHtěla bych se zeptat na dávkování a zda můžu nechat v ustech rozpustit najednou. Děkuji

Odpověď: Uváděné léky užívejte 1x denně 5 kuliček. Můžete je brát i dohromady. Délka užívání je obvykle 10 dnů.

Otázka: Dobrý večer. Prosím o radu. Můj devíti měsíční syn dlouhodobě trpí na zadní rýmu a kašel. Dalo by se říct, ze nazabiraji žádné léky ani spreje do nosu . Na poslech je čistý. Prosím existuje nějaký homeopaticky přípravek, který by mu mohl pomoci? Dále měl zánět močových cest, stále má v moci tři bakterie. Existuje i na tady toho onemocnění nějaký homeopaticky přípravek? Mě homeopatika pomáhají. Snad existuje něco, co by mohlo pomoct i mému synovi. Moc děkuji za jakoukoliv radu, která nám pomůže.

Odpověď: Odpověď na otázky, které kladete není úplně jednoduchá a není ideální zkoušet ji řešit vzkazy na dálku. Kromě jiného proto, že se jedná o tak malého drobečka. Jako správné řešení bych doporučoval vyšetření u zkušeného lékaře homeopata, který posoudí nejen uvedené příznakym, ale celkovou konstituci kojence. Bude tak moci vybrat i celkový lék pro konkrétního pacienta tzv. lék konstituční. Uvedený přístup podpoří jeho obranyschopnost. Výběr léků podle několika příznaků by nebyl dostačující.

Otázka: Dobrý den, mám 14 denní miminko a začalo mít koliku. Vyhledala jsem si že nejlepší na koliku je Colocynthis? Prosím o upřesnění zda jsou tato homeopatika vhodná v jakém ředění a podávání. Děkuji

Odpověď: Colocynthis podáváme obvykle v ředění 9 CH, 2x denně , rozpouštíme 5 kuliček v 1 dcl vody a na lžičku podáme rozpuštěný lék do pusinky, aby omyl sliznice, 1-2 lžičky.. Každý den čerstvou dávku. Kojenecké koliky bývají bohužel dosti úporné.

Otázka: Dobrý den, pane doktore. Prosím o radu. Synovi (5 let) se v nose objevili nejspíše polypy. Pouhým okem jsou vidět v nose bouličky. Má ucpanou jednu dírku úplně, druhou částečně. Je vidět, že se mu obtížně dýchá. Trpí na časté rýmy a záněty hornich cest dýchacích. Na ORL vyšetření se chystáme co nejdříve. Pokud by se polypy potvrdily, můžete mi prosím poradit vhodnou homeopatickou léčbu? A dále se hodně potí v oblasti hlavy při usínání. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Pokud by se potvrdilo, že jde opravdu o polypy, doporučuje se podávání homeopatického léku Teucrium 9 CH. Tento lék je na lékařský předpis. Užívá se cucáním 2x denně 5 kuliček, u malých dětí raději rozpouštíme v 1 dcl vody, dáme upít 1-2 doušky. Každý den čerstvý nálev. Doba podávání klidně 4-5 týdnů, někdy i déle. Omezuje to i tvorbu následných polypů.

Otázka: Dobrý den p. doktore, při pobytu u moře vždy dostanu alergii na slunce v podobě svědivé vyrážky i když se chráním dostatečně vysokým filtrem v opalovacích krémech. Můžete mi, prosím, doporučit homeopatika vhodná jako prevenci v době před pobytem u moře a v době pobytu? Děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď: Už před vystavením se sluníčku můžete 3 dny předem začít cucat homeopatický lék Belladonna 9 CH, 2x denně 5 granulí a pokračovat v průběhu opakování klidně dva týdny. U mnoha lidí tento lék zamezí zánětlivé kožní reakci na sluníčko.

Otázka: Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak som užívala 5 dní antibiotikum Ciprofloxacín a momentálne mám na 5 dní Cefuroxim na bolesť hrdla, za aký čas po užití poslednej tabletky ešte účinkuje antibiotikum? A za aký čas po dobratí posledného antibiotika sa oslabená imunita vráti do normálu tak, aby sa človek mohol bez obáv z toho, že kvôli oslabeniu ľahšie znova ochorie, vrátiť do práce?Čo by ste mi odporučili, aj v rámci homeopatie, na zvýšenie odolnosti voči chorobám, keďže sa denne pohybujem medzi veľkým množstvom ľudí? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Odpověď: Co se týče homeopatických léků, nasazujeme homeopatické léky asi za 3 dny po dobrání antibiotika, kdy to považujeme za dobu, kdy už je tělo vyčištěné. Otázka posouzení imunity je velmi individuální, každý člověk reaguje poněkud jinak. Homeopaticky imunitu po dobrání antibiotika podporujeme podáváním léku Sulfur iodatum 9 CH. Cucáme 5 granulí 2x denně po dobu dvou až tří týdnů. Záleží také na tom, v jakém stavu byla imunita už předtím. Na podporu pro Vás bych doporučil ještě lék Arsenicum album 15 CH, cucat1x denně 5 kuliček po dobu 3 týdnů. Možno zopakovat po dvou měsících.

Otázka: Dobrý den, nemohu sehnat homeopata.Bydlím na odlehlem místě a momentálně nemohu cestovat daleko.A samozřejmě, také bych ráda,aby se mi ulevilo,protože sotva chodím a čekat měsíc na objednání si nemohu dovolit.Od mládí se lecim s depresí, která je díky obtiznemu životů horší a horší.Jsem svobodná matka tři děti, běžně i dvě práce,nevím co to je dovolená,odpocinek.Diky jízdě nadoraz jsem to dopracovala k tyreotoxikoze (thyrozol) ,která se mi po dvou letech vrátila.Ovšem již tři roky jsem absolutně vyzdimana,nemohu kolikrát ani poklidit,ani s dětmi někam jít,a to i když testy byly v pořádku.Přidal se chronický zánět žaludku.Nasazeny ty blokatory pumpy.Zkrátka jsem ustvana,bez chuti cokoliv podnikat,deprese,úzkosti,strach jít něco vyřídit, podrazdenost,paměť hodně vynechava,nemohu se soustředit,nevím co jsem četla před chvílí,jsem roztrzita a nervni.Byla jsem zdravá,sportovec,veselá,kvůli stitce (vlčí hlad,),jsem přibrala 20 kilo ,nyni 167/74kg. Žiji na samotě s dětmi,vše je mnoho let jen na mě,zdraví šlo úplně do háje,práce tu pořádná není,nebo za mizerné peníze(deprese se samozřejmě s pocitem bezvýchodnosti a finančním stresem zhoršuje).Tak prosím,jestli byste mi poradil homeopatika.Naše dětská mi doporučila Lycopodium a ccítím vyraznou změnu,takže v to mám důvěru.Povedlo se mi díky nim vysadit amisulprid. Snažila jsem se Vám co nejpřesněji popsat situaci,tak snad to pomůže.Byla jsem bezstarostny bavič a silný člověk jak fyzicky tak psychicky,nyní úplný uzlicek,takže bych ráda byla zase sama sebou.Stravují se myslím velmi zdravé a z 30 cigaret jsem to stáhla tak,že jsem vlastně sváteční kuřák,kávu už jen v kavárně,alkohol jen na přípitek.Děkuji.Pěkný den.Omlouvám se za formu,ale vidím zamlženě a klepou se mi ruce (ta stitka,).Hodnota tsh 0,01 ,žláza bilateralne zvětšena.

Odpověď: Je perfektní, že paní doktorka na základě kontaktu s Vámi a odečtení větščí řady příznaků určila pro Vás Lycopodium, které, jak píšete, Vám prospělo. Nevím, jaké ředění léku Vám bylo doporučeno. Je možné užívat ho delší dobu ve formě ředění 15 CH, každý den cucat 5 kuliček. Štítnou žlázu Vám určitě ohlídají endokrinologové. Homeopaticky je možné přidat pro podporu Spongia tosta 1x deně cucat 5 granulí. Co se týče Vašeho vyčerpání, mohl by Vás podpořit lék phosphoricum acidum 15 CH nebo Nitricum acidum, cucat 1x denně 5 granulí. Vyzkoušet můžete postupně oba tyto léky.

Otázka: P.dr., prosím o radu,dcera7let je měsíc po odstranění nosní mande.Týden po operaci dostala Pamycon do nosu,protože stále pokašlávala a měla zadní žlutou rýmu.Což měla i před operací.Nyní opět zadní žlutá rýma a začíná kašlat.Jsou prosím na toto nějaká homeopatika?Děkuji L.

Odpověď: U zadních rým se doporučuje Nux vomica 9 CH nebo Medorrhinum 15 CH. Prvý lék je volně, druhý není aktuálně v ČR k mání, seženete ho v cizině.

Otázka: Dobrý den, jaké homeopatikum by jste doproručil na titnitus? Díky moc

Odpověď: Často se doporučuje u tinitu lék 'Rhus toxicodrendon 9 CH , cucat 2x denně 5 kuliček 2-3 týdny. Je ale řada léků, které se určují podle přesnější popisu charakteru tinitu.

Otázka: Dobrý den, již několik let mě trápí patní ostruha na pravé noze. Vždy to má stejný průběh, malé zlepšení, ale po námaze se bolest vrací zpět v intenzivnější podobě. Brala jsem Hekla lava 2x5 kuliček, ale nezabírá. Mohl byste mi prosím poradit, jak dál. Moc děkuji

Odpověď: Nezabírá-li Hekla lava 5 CH či 9 CH, vyplatí se zkusit několik týdnů lék Hekla lava 15 CH, cucat 1x denně 5 kuliček. Případně cuat Calcarea fluorica 9 CH 1x denně 5 kuliček.

Otázka: Dobrý večer pane doktore, dá se homeopaticky zmenšit 5cm myom na děloze (je na stopce). Nemám žádné potíže, nic mne nebolí, cyklus je o.k. Moc děkuji.

Odpověď: Doporučuje se zkusit homeopatický lék Thuya 15 Ch, cucat 1x denně 5 granulí a k němu lék Fraxinus 9 CH (ten se bohužel do ČR nedováží, lze zkusit v cizině.

Otázka: Dobrý den, mám problémy s uzkostí, je mi hodně nepříjemně když se lekám, cítím to až do krční páteře, nebo když mám nějaký stres, někam jdu a hodně mě to stresuje často mám ztuhlý krk, hodně v napětí a špatný slabý hlas, křeč v žaludku. Kdysi jsem brala antidepresiva a zhruba tak po roce vysazení tyhle problémy s krkem začali. To ostatní jsem měla i s práškama. Můžete mi prosím poradit? Ráda bych něco bez chemie. Prášky mi nikdy moc nesedli. Děkuji

Odpověď: U obdobných obtíží podáváme homeopatický lék Gelsemium 15 CH, cucat 1x denně 5 granulí i více týdnů. Případně prostřídat s lékem Argentum nitricum 15 CH. Pokud by obtíže byly hlubší, je vhodné vyhledat zkušeného lékaře homeopata, který by zjišťoval více informací o Vás, Vašich obtížích a charakteristikách.

Otázka: Dobrý den, mému synkovi (9 měsíců) jsem při čištění oušek (trhnul sebou) poškrábala ušní bubínek. Pan ORL doktor říkal, že tam má černý stroupek o velikosti 3 mm x 1 mm, kontrolu máme za 3 měsíce, žádné mastičky nemáme dávat. Existují nějaká homeopatika k urychlení hojení stroupku a zklidnění podrážděného bubínku? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Na hojení ran používáme lék Arnica 9 CH, rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podat na 1 lžičku 2x denně tak, aby omyla sliznice v pusince. Každý den čerstvý nálev, podávat 7 dní. Bubínek by měl teď již zklidněný.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Víte, jaká je Vaše hladina cholesterolu?
Zatím hlasovalo 30 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Barča (třes před spánkem) 25. dubna 2017, 04:29:19

    Zdravím vás všechny. Přidávám se.. Je mi 20 let a mám tento problém také.. Když jsem… Diskutovat

  • Eva (zalehlé ucho, po čištění uší na levé ucho neslyším) 20. dubna 2017, 15:55:10

    Žiju v Irsku a lékařská péče tady opravdu není jedna z nejlevnějších, takže opravdu ten… Diskutovat

  • Mika (Porucha erekce je i dámská záležitost) 22. dubna 2017, 10:59:21

    Neboj, bude to jen stresem :) A pokud ne, i tak se s tím dá něco dělat...My máme doma taky… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.