Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Upozornění: Po období prázdnin jsou dotazy odpovídány s delší časovou prodlevou.


Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den pane doktore, mám předčasně narozeného syna ve 28 týdnu. Měl se narodit až teď 8. prosince, narodil se ale už 14.září. V nemocnici mu zjistili nedostatek hemoglobinu v krvi a dostal 2 krevní transfuze. Po propuštění dostal kapky Maltofer, ale z těch bohužel měl bolesti bříška a odmítal jídlo, takže jsme vysadili. Rozhodla jsem se mu pomoct homeopatiky abychom se zkusili vyhnout další transfuzi. Chtěla jsem Vás tedy poprosit o radu jaká homeopatika dát pro nedostatek železa u miminka, které se ještě nemělo ani narodit? Jakým způsobem mu homeopatika dát? Rozpustit je v mléce nebo nějakým jiným způsobem? Neublížím mu tím když je rozpustím ve vodě a vodu vypije? Moc děkuji za Vaše odpovědi.

Odpověď: Dobrý den. Úprava tvorby hemoglobinu proběhne fyziologicky a s podporou specializované lékařské péče. Máte pravdu, s preparáty železa je svízel. Podpořit, ale ne nahradit obvyklou lékařskou péči je možné homeopatickým lékem Ferrum phosphoricum 5 CH. Na křeče v bříšku podáváme Cuprum metallicum a Colocynthis 5 CH. Rozpouští se 5 kuliček léku v 1dcl vody, pak jemně promíchat lžičkou a podat do pusinky tak, aby tekutina omyla sliznice v ústech. Lék podáváme dvakrát denně dva až tři týdny. Léky můžeme k rozpuštění dávat dohromady.

Otázka: Dobrý den Chtěl bych Vas požádat o radu. Syn 1,5roku starý za poslední 2 měsíce 3x silně zahleněn. Nemá teplotu, nekašle. Proplachujeme nos mořskou vodou, sopel se spouští, ale je to nekonečné. Pravidelně chodíme ven (kdyz je zdravý),tím se snažíme zvýšit imunitu, manželka v noci kojí. Prosím o radu čím zvýšit imunitu. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Odpověď na tuto vaši otázku je jako červená nit, co prochází celým akutním homeopatickým léčením. Jak zlepšit imunitu. O tom to vlastně celé je. Rada není jednoduchá, nelze ji doporučit paušálně všem. Cestou ke zlepšení imunity je systematické léčení u zkušeného lékaře homeopata. Na jedné straně běží snaha o odstranění konkrétních obtíží vedle toho , jak moudře říkáte, je třeba ovlivnit celkovou obranyschopnost. A to je úkolem homeopata právě s jemnou, neškodící léčbou, “ušitou" na míru konkrétnímu pacientovi. Lékař berev potaz právě. Ty se týkají nejen současných potíží, ale souboru všech dosažitelných charakteristik. Jeho jedinečnost a zjištění jeho nejrůznějších projevů a zvyků, popisovat chování a reakce. Je dobré zvážit i korektní reference o jednotlivých lékařích homeopatech. V řadě případů ovlivní přeladění imunity homeopatie klasická čili konstituční.

Otázka: Dobrý den, prosím o radu: mám dceru 4,5 let; od 9 měsíců má atop. ekzém. Od kožní lékařky máme kortik. masti, které nechci aplikovat, jelikož jistě nereší příčinu... Volně prodejných mastí a krémů jsme měly moc - bez výsledku. Na rukou a nohou má měsíce boláky, které se nehojí. Každou noc se pravidelně budí kolem půlnoci, vyrážku rozškrábe, také chodí za námi do postele. Přes den se nedrbe. Je záhřevná, tmavovlasá, snědé pleti. Dost se vzteká, stále se ráda chová. Děkuji moc.

Odpověď: Dobrý den. Takovýto obtížný stav je nejlépe řešit s lékařem homeopatem s dobrou pověstí, nejlíp s klasickým čili konstitučním homeopatem. Orientujte se, prosím, podle internetu. MUDr. Tomáš Karhan

Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se poradit ohledně mých problémů se spánkem. Před 2 týdny jsem absolvovala gynekologickou operaci v celkové anestezii a od té doby mám veliké problémy se spánkem. V nemocnici mi nabízeli léky na spaní, ale po nich jsem měla halucinace, tak jsem je odmítla. Večer, ač jsem unavená, usnu třeba na půl hodiny a pak se vzbudím a jsem třeba dvě hodiny vzhůru. Takto se to vlastně opakuje až do rána. Děkuji

Odpověď: Myslím, že bude vhodné užívat 10 dní lék Nux vomica 9 CH k odstranění stop následků po narkóze. Stejně tak jako lék Cocculus 9 CH. Obojí cucat dvakrát denně 5 granulí, můžete dohromady. Odpoledne ev, večer před spaním alespoň dvaceti či třicetiminutovou vycházku, jste -li po výkonu už v obvyklé kondici. Například ti, co mají pejsky a musí bezvýhradně večer ven, mají spánek dobrý.

Otázka: Prosím existuje nějaké homeopatikum na polyneuropatii. Silné bolesti nohou a rukou, pálení a brnění. Děkuji.

Odpověď: Upřímně doporučuji vyhledat zkušeného akupunkturistu! Pomůže. Z homeoaptik přidat Hypericum 9 CH , cucat 2x denně 5 kuliček.

Otázka: Dobrý den,mám dcerku 5,5 měsíců,7kilo. Začal se ji klubat první zoubek - bohužel stolička. Byl nám doporučen Viburcol čípky, můžu se zeptat, jak dávkovat a jak dlouho se můžou v kuse podávat (zubařka říkala, že dětem dávala 5 měsíců v kuse, ale nevím, zda se to může, bojím se obsahu ruliku). Všimla jsem si, že když ho dávám, je malá i klidnější během dne, jinak bývala dost uplakaná, stále v náručí. Děkuji

Odpověď: Viburcol budete potřebovat jen krátce, zoubky rostou celkem rychle. A rulíku se nebojte. V homeopatickém ředění je úplně neškodný. Naopak pomáhá řešit podobné podobným. Kde nejsou molekuly, ale energie ,tam otrava prostě být nemůže :-). Já vám doporučím přímo k těm stoličkám lék Rhus toxicodendron 9 CH. Rozpustíte 5 kuliček v 1dcl vody, podáte malou lžičku s tekutinou do úst, aby omyla sliznice. I kdyby ji malá vyprskla, nevadí, ke kontaktu došlo -totéž se stejnou dávkou ještě večer. Mít to přes den v chladu. Každý den čerstvou dávku.Podávat 5-7 dní a příště u další stoličky znovu.

Otázka: Dobrý den, Mám dotaz ohledně štítné žlázy. Je mi přes 50 let, 9 let se léčím se štítnou žlázou (přesněji hypothyreosa na basi autoimunní thyreoididtidy) a mám v levém i pravém laloku nodositu bez progrese. Beru léky Letrox střídavě 75 a 150, každý den. Chci se prosím zeptat zda je možné vysadit léky a začít se léčit homeopatiky, jelikož mi hormony nedělají dobře, jak po psychické stránce tak fyzické. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Rozhodně není nyní vhodné léky vysazovat. Je možno je doplnit léčbou homeopatickou u zkušeného lékaře homeopata. A může v budoucnu při pečlivém dalším sledování dojít k redukci léčby. Neškodí Vám léky na štítnou žlázu, ale rozpor sama v sobě. A tady právě jde o tu odbornou pomoc.

Otázka: Dobrý den,chtěl bych poradit s homeopatickým léčivem. ..V roce 2006 jsem pracoval a dostavily se na mne pocity studeného potu,roztřesení celého těla,bušení srdce,motání hlavy,nemohl jsem mezi lidi..lékařka mě přeposlala k psychiatrovi,bral jsem Aurorix a po 3měsících jsem byl dá se říci vyléčen...od té doby klid ale další problém jsem měl v roce 2015,opět stavy neklidu,těkavé vidění,třes,bušení srdce,motání hlavy,nespavost,probouzení v noci,nechutenství-váha šla o 9kg dolů,vtíravé celodenní myšlenky,nemohl jsem ani do obchodu...znovu nasazeny AD a po dvou měsících jsem byl zase OK!...znovu ale mi začaly problémy letos v červenci a přes braní AD mám špatné stavy již 4 měsíce i po změně AD.začlo to že umřel nám pes, mamce a amputovali dva prsty (diabetes), v práci jsme toho měli strašně hodně, syn nastupoval do první třídy... všechno to ve mně narostlo..mám pořád strach že mi už nebude líp,strach že zešílím,že další den nebude lepší..stavy neklidu,těkavé vidění,třes,bušení srdce,motání hlavy,nespavost,probouzení v noci,vtíravé celodenní myšlenky, uzavírám se do sebe, ..pořád mám strach ze strachu,dělá mi špatně i když slyším třeba hádku na ulici...máme dvě děti a chci aby zase byla se mnou sranda jako dříve,proto Vás prosím o doporučení vhodného homeopatického léku.Děkuji

Odpověď: Váš příběh je velmi nejednoduchý a nemá proto jednoduché “tabletkové" či “kuličkové” řešení. První pomoc Vám může poskytnout Arsenicum album 15 CH 1x denně cucat 5 kuliček, případně poté vystřídat po 10 dnech lékem Argentum nitiricum 15 CH. Je však třeba bez bázně a hany vyhledat kvalitní psychologickou pomoc či pomoc zkušeného lékaře homeopata.

Otázka: Dobrý den pane doktore, ráda bych se s vámi poradila ohledně homeopatik pro syna. Je mu sedm měsíců a od narození trpí na noční nadýmání. Budí se co jednu až dvě hodiny a neusne dokud ho nenakojím. Po nakojení tedy buď usne, anebo sebou začne zmítat. Vesměs nepláče, má zavřené oči, nespokojeně brblá a choulí se do klubíčka. Když z něj po dlouhé době vyjde prdík, většinou usíná. Přes den tyto potíže nemá asi proto, že ho většinu dne nosím v šátku a jinak je velmi aktivní. Předem děkuji za odpověď

Odpověď: Dobrý den. Jde o typické kojenecké koliky, častější u chlapečků možná jste už u východu z problémů, protože obvyklé je to do půl roku. Doporučuje se Colocynthis 9 CH 2x denně. Rozpustit 5 kuliček do 1dcl vody, podat na lžičku tak, aby tekutina omyla sliznici. Roztok mít v chladu do odpoledne, do druhé denní dávky, každý den ale rozpouštěnt nanovo. Podávat týden, abyste zjisitili, jeslti to pomáhá. Koliky jsou obecně pediatricky obtížným problémem. Teplá plínka, masásže bříška hřbetem dlaně ve směru hodinových ručiček, vlevo šikmo dole pak odhodit dlaní špatnou energii po několika kruzích ven a znovu. I to nám může pomáhat.

Otázka: Dobrý den, moje dcera 4r jde na operaci nosních mandlí, můžu poprosit o radu co před a po operaci za homeopatika i pro psychický klid, i pro mě. Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Před operací a po ní podáváme Arnica 9 CH 2x denně 5 kuliček , začínáme 3 dny před výkonem, po výkonu pak 7 dní. Lépe se to hojí a méně krvácí. K tomu po výkonu lék Staphysagria 9 CH na ten samotný výkon.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych poradit se synem 12 let. Od července začal hodně mrkat - spíše tiky, hůře mluvil - koktal (s tím má problém od malička, ale zhoršilo se to). Také má teď hodně problémy, že pořád jakoby vytřepává ruce a když leží tak se stále vrtí. Říká, že neklidný není, doktorka mu zatím doporučila Magne 6 a uvidí se (bere také léky na alergii). Mezitím se to na pár týdnů uklidnilo, ale nyní před týdnem se potíže objevily znovu. Poradíte mi, co s tím? Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Takovýto problém může trošku Magne zmírňovat. Homeopaticky je to opět pro odbornou práci lékaře homeopata. Na chronické a hlubší problémy je potřeba to odborně odpracovat a vybírat léky na míru konkrétnímu pacietovi. Ten se spontánně zlepší v létě a o Vánocích. Jak je pak stoupající zátěž během roku, zase to zlobí víc.

Otázka: Dobrý den, je možné doporučit mi nějaká homeopatika na podporu chuti k sexu a celkové únavy ? Mam dvě malé děti a večer padám do postele a sex je to poslední na co bych měla náladu . Děkuji za doporučení

Odpověď: Dobrý den. Je potřeba si změnit režim, i když chápu, že při dvou malých dětech může být únava veliká. Jsou -li v pořádku partnerské vztahy, vše se upraví brzy. A přímo k Vašemu dotazu. Lék Mandragora v nízkém ředění nejlépe C9 ( není do ČR oficiálně dovážen, ale z blízké ciziny ho jistě lze získat. Užívat 2x denně 5 granulí.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych pomoci mé sestře.V 01/2017 se jí vyskytl na větší části těla /hlavně záda,břicho/ pásový opar,v současné době venkovní boláky zahojeny,ale přetrvávají silné vnitřní bolesti břicha,zmáčknutím trochu povolí.Byly jí provedeny veškeré rentgeny na jiné příp.zasažené orgány,které dopadly pozitivně. Vyzkoušeno již vše možné,nic nepomáhá. Poradíte nám,prosím,které z homeopatik by bylo možné použít a jaké dávkování k úplnému doléčení? Sestře je 78 let. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den. Jsou-li vnitřní bolesti břicha, stav vyžaduje řádné lékařské interní vyšetření. Jen rentgen nestačí. Jakékoli podávání léků naslepo, by bylo velmi nekorektní a špatné.

Otázka: Dobrý den, již loňskou zimní sezonu a letos s nástupem podzimu mne trápí dlouhodobá rýma. Mám prakticky každý den ráno a večer kýchání a vodnatou, kapající rýmu, po cca hodině se stav stabilizuje, ale během dne mám střídavě zacpanou jednu nebo druhou dírku. Vždy cca za 14 dní se stav na pár dní ještě zhorší, pak zase trochu zlepší, ale nedojde k úplnému vyléčení. Ráno a občas k tomu mívám i podrážděné oči. Ani po přidání C, Zn a D doplňků se stav nelepší. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Jedná se zřejmě o nějakou alergickou reakci. Z homeopatických léků je možno doporučit lék Nux vomica 9 CH , cucat 2x denně 5 granulí. Užívat nejméně 2- 3 tuby léků. K tomu se doporučuje přidat Allium cepa 9 CH, cucat 5 granulí 1x denně ráno a Euphrasia 9 CH, dávkování stejné, užívat odpoledne. K hlubšímu ovlivnění obtíží je pak vhodná metoda klasické homeopatie, kde lékař vzdělaný v homeopatii v delší analýze mnoha Vašich zdravotních známek a charakteristik vybírá lék na míru. Tak jako mají psychologové svoje typy, má klasická homeopatie velké množství vlastních typů, k nimž jsou přiřazeny hluboce a všestranně působící léky. Ty pak léčí nejen obtíže, které zmiňujete, ale působí pozitivně i na psychiku a tělesné nastaveni.

Otázka: Dobrý večer prosím o radu několikrát do mesice mám šílene záchvaty migrény při kterých zvracím,bolí mě žaludek,celé tělo mě bolí,a špatný tlak mám...co prosím na to.??Moc děkuji

Odpověď: Dobrý den. Takto složitý soubor příznaků vyjadřuje podle všeho výraznou vnitřní rozladu. Na pozadí budou nepochybně problémy, které lidský život provázejí. Bylo by dobré vyhledat zkušeného lékaře homeopata, o kterém jsou dobré reference a svěřit se do jeho péče.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jaké je vaše novoroční předsevzetí?
Zatím hlasovalo 391 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Petr (Rivotril) 15. ledna 2018, 17:00:49

    Katko, souhlasim s Petrou. Drz se a pis, klidne kazdy den, jak se Ti dari. P Diskutovat

  • Petr (Rivotril) 14. ledna 2018, 16:23:44

    Petro, dekuji za nabidnute moznosti. Ja uz vyzkousel snad vse. Doktor mi rekl, ze jsem na leky… Diskutovat

  • Jan (Diabetická neuropatie ) 18. ledna 2018, 14:37:13

    Dobrý den, Jsem tež nešťastník ,který má polyneurpoatii od diabetu.Je tu někdo ,kdo mám… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.