Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Upozornění: Po období prázdnin jsou dotazy odpovídány s delší časovou prodlevou.


Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den! Mám dceru 2,5 let, trápí jí molusky a ne a ne se jich zbavit, četla jsem, že můžou pomoci homeopatika, já sama je hodně používám a nedám na ně dopustit, mohla by jste by mi poradit prosím jaké pro malou zvolit? Děkuji

Odpověď: Na molusky používáme dvojkombinaci Dulcamara 9 CH a Thuya 15 CH, ( možno i v té jedné dávce spolu s Dulcamarou najednou). Dulcamaru podáváme 2x denně, Thuyu 1x v té další dávce. U malých dětí rozpouštíme kuličky v 1 dcl vody, ráno 5 kuliček Dulcamara a odpoledne či večer do té tekutiny přidáme druhý lék Thuya. Po rozpuštění dáme na lžičku do pusinky tak, aby tekutina omyla sliznice jazyka a úst. Každý den čerstvou dávku. Podáváme obvykle někoílik týdnů, mollusca se dost "drží". Výhodu může být, že na rozdíl od chirurgického odstraňování se problém neobnovuje.

Otázka: Dobrý den, mám měsíčního syna a trápí ho prdy. Je na UM a večer, když se vzbudí na jídlo tak mu pak trvá někdy půl hodiny někdy i hodinu a půl než znova usne. Po krmení ho dám odříhnout položím do postýlky a ani ne 5 minut a začne vzteklý pláč. Když si ho vezmu k sobě a chovám ho tak utichne někdy se prohne. Když ho chovám tak se snažím nožky mačkat na bříško ale lehce, když je po jídle. Usne tak že si ho vezmu do postele a držím mu dudlík u pusy a pohupuji s ním. Když ho chováme většinou si uleví ale pláč stále přetrvává a nemůže usnout. Prosím o pomoc s homeopatiky, které by byli pro něho ty nejlepší. Děkuji a přeji hezký den

Odpověď: Kojenecké koliky jsou pro léčení nemalý problém. Vedle obvyklých kapek a masírování bříška ve směru hodinových ručiček můžeme podávat homeopatika. Konkrétně Colocynthis 9CH. Rozpouštíme 5 kuliček v 1 dcl vody a dvakrát denně podáme 1 lžičku do úst malého tak, aby roztok omyl sliznice v pusince. Po několika dnech vyhodnotíme, jestli došlo ke zlepšení. Pak bychom podávali lék i několik týdnů, dle potřeby. Roztok přes den uchováme v chladu a každý den připravíme čerstou dávku. Více informací o léčbě kojeneckých kolik uvádím v knížce Homeopatie a děti. Koliky tak či tak jsou někdy hůře ovlivnitelné.

Otázka: Dobrý den, mám 7.5 měsíčního syna, prořezaly se mu dolní jedničky, nyní to vypadá že se řežou horní jedničky a zároveň dolní dvojky. Přes den je hravý, mazlivy, ale vydrží i sám. Ji hezky, koji se stále (v jídle převažuje mléko) dle potřeby. Přes den a hlavně v noci ale špatne spi, hodně se budí, pofnukava, někdy se ani nevzbudi a poknourava ze spaní. Klidně i co 20 minut...Někdy se stačí přitulit, ale většinou nakojit. Nemáte nějaké doporučení, jaká homeopatika použit?

Odpověď: Vhodný je lék Chamomilla 9 CH, podávat lék v ředění 9 CH, postup stejný jako výše. Je to vhodné u dětí, jejichž obtíže, při nichž by vyskočily z kůže, se chtějí nechat nosit a na chvíli se ztiší. Pak zase chtějí na zem nebo jim musíme podat hračku, kterou ovšem v zápětá odhodí - a znovu. Lék podáváme 2x denně, dávkování jak uvedeno výše v předminulém příspěvku. U dětí, které jsou zuřivé až běsné, lze vyzkoušet lék Cina 9 CH, postup stejný. U maličkých se současným stříkavým průjmem je vhodné Podophyllum 9 CH, postup identický.

Otázka: Dobrý den, prosím o radu. Syn 13 měsíců (plně kojen) se v noci tak 3 - 6x budí, vždy chce mléko a nikoho jiného než mě jako mámu při těchto nočních buzeních neakceptuje. Není to tak, že by si jen cucnul, pije déle a někdy chce i z obou prsů. Uspávat ho mohu také jedině já, a to kojením. Pokud se takto probudí a já si třeba jen odskočím na záchod, spustí hrozný řev, i když tam s ním je jeho táta. Jsem z toho již velice unavena, jsem čerstvě těhotná a tudíž mě to ještě více vyčerpává. Syn pak také přes den nevypadá zrovna čerstvě, má červené kruhy pod očima a je určitě více unavený. Je zajímavé, že do půl roku spal celou noc, od této doby se začal často budit, možná kvůli růstu zubů. Přes den chce být také hodně kojen. Před pár měsíci začal hrozně ječet a vztekat se, což trvá, vždy se uklidní tím, když se vezme do náruče, je nošen a ještě lépe, když mu dám prso, to je pak jak sluníčko. Takto se ulidní úplně při každém problému. Jaká byste nám doporučil homeopatika, abychom se všichni už konečně vyspali :)? Moc děkuji za radu.

Odpověď: V homeopatii nelze v řadě případů přiřadit lék třeba na "časté probuzení, na rozdíl od tlumicích chemických prášků na spaní v běžné medicíně je pohled na problém složitější. Můžete zkusit lék Chamomilla 9 CH rozpustit 3 kuličky v 1 dcl vody a upít doušek, který tak omyje sliznici jazyka. Další dávku podat, až se probudí. Možná se to fixovalo s růstem zubů, kdy citlivé děti ztlumí jedině nošení. Vedle toho může být přítomna i separační úzkost- tedy hrůza z odloučení od matky. V některých případech totiž dochází při vzdálení se matky právě ve věku kolem 6 měsíců na více hodin k takovému stavu. Ten možná běží v nevědomí a možná i ve snech dítěte.. Pro tuto hypotézu je vhodné zkusit přidat lék Natrum muriaticum, podávat jen 1x denně opět po rozpuštění více dnů ( 2-3 týdny) spolu s lékem Chamomilla. Zkuste si též vygooglovat webové stránky prosím spinkej. Když nezabere nic, je třeba vyhledat zkušeného klasického lékaře homeopata.

Otázka: Dobrý den, jsem v 12 týdnu těhotenství a trpím panickým strachem který se projevuje třesem celého těla. Těhotenství je rizikové, bojím se předčasného porodu, který už jsem 2krát zažila a ruptury dělohy..jsem po 2 sekcích. Můžete mi prosím poradit jaká homeopatika užívat. Děkuji Monika

Odpověď: Zkuste akutně Argentum nitricum 9 CH, cucat 2x denně 5 kuliček. Je -li váš stav ovšem takto výrazný a vaše minulé zkušenosti vás po právu ovlivňují, doporučuji vyhledat zkušeného lékaře homeopata, který Vám může pomoci jak s více informacemi v osobním kontaktu, tak i s pochopením provázejícím vaše těhotenství. Rozdělená starost je poloviční starost a rozdělená radost ( poté) je dvojnásobná radost.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho se mohou brát homeopatika. Používáme homeopatické čípky viburkol, které pomáhají při neklidu šestitýdenního miminka. Slyšela jsem, že se má dělat pauza. Ráda bych Vás poprosila o radu jak viburkol užívat. Jak dlouho je to možné a zda a kdy případně udělat pauzu. Dáváme jeden čípek na noc. Děkuji za Vaší odpověď. S pozdravem a úctou

Odpověď: Viburcol je znám hlavně jako homeopatický lék na teplotu. Jakékoli podávání čípků po několika dnech dráždí sliznici rekta a může vést k průjmům. Bylo by dobré rozlišit, jakého původu je neklid vašeho miminka ( jestli jde třeba o kojenecké koliky, nebo noční stavy buzení nebo rysy pohybového neklidu, který je u některých mimin od začátku). V homeopatii je vždy vhodné znát přesnější popis a souvislosti obtíží. Pak se dá rozhodnout, jestli je dobré vyhledat lékaře homeopata nebo doporučit homeopatické léky "na míru".

Otázka: Dobrý den, mám endometriózu na děložním čípku. Nyní jsem dostala lék Visanne. Doporučíte mi, prosím, k tomu nějaká homeopatika? Děkuji.

Odpověď: Výběr homeopatického léku u endometriozy se činí podle více informací u konkrétního pacienta. Zkuste se spojit s lékařem gynekologem, který se věnuje i homeopatii. Na internetu byste takového odborníka, věřím, mohla najít. Myslím, že je to nápad, který zvýší pravděpodobnost úzdravy jemným a kvalitním způsobem.

Otázka: Dobrý den,chci se zeptat,zda by mi pomohla homeopatie na genitální opar. Objevuje se pravidelně jednou za měsíc cca 7 dní před menstruací na hýždích 1x1cm. Vitamíny, ativirotika, masti..vše vyzkoušeno, řešila jsem to s kožním lékařem, bohužel výsledek žádný. Děkuji za odpověd.

Odpověď: Lék Natrum muriaticum 9 CH je velmi indikovaný pro tento opakovaný stav. Lék můžete začít užívat při nejprvnějších příznacích a doporučuji využívat celou tubu. V další cyklu to zopakujte. Jednak opar může rychleji zasychatr a podle klinické zkušenostii se může dlouhodobě úplně vytratit.

Otázka: Dobrý den! Mám syna, čerstvě 7 měsíců. Asi přes 3 týdny se potýkáme s nepravidelným nočním neutišitelným pláčem. Malý večer dobře usne, pravidelně mezi 20:30 a 20:45, ale vždy okolo 1 hod.ranní začne velmi plakat a nelze utišit. Chování, zpívání, ššš...hladit nechce, ruku protivně odstrkuje, dudlík nechtěl nikdy. Vše pláč zhoršuje. Takto plakat vydrží i 1.5 hod. Po nějaké době začne usínat, zvadne, ale pak sebou trhne a vše začíná od začátku. Toto se děje 2 či 3 dny v týdnu. Jediné co pomáhá je, když si ho vezmu k prsu do postele. I tak je ale velmi neklidný, pití přerušuje, dotyky mu stále vadí a trvá až 30 min.než začne usínat. Myslím, že takto řešit tento problém není dobré. Přes den se stále směje, je hodný, šťastný a spokojený. Zahrnujeme ho láskou, ale nemyslím, že by byl rozmazlený. Jediný diskomfort o kterém vím, je růst zoubků. Na ten máme chamomilla vulg.15CH, když ho zoubky trápí a hodně ve dne pláče, dáváme každých 15 min.a (3 kuličky do 1dl vody) , pak každou hod. až dvě. Na noc Viburcol čípek. Vše s efektem. Noční pláč se mi však zdá jiný, ne tak pronikavý, při gradaci, např.po dotyku, se tón zvyšuje. Zkoušela jsem Chamom.jako na zoubky- bez efektu. Zdá se mi, že se toto děje ve dny, kdy spí dobře přes den. Probouzí se VŽDY v 7 hod, usne po 9., spí 30 až 60 min. Odpol...pokud spí okolo 14.hod max.hodinu, je v noci vše OK, pokud však spí déle, myslím, že tyto noci pak pláče. Nikdy odpol.však nespí více jak 2 hod v kuse. Další spaní okolo 16.hod, zhruba 30 min. Velmi děkuji za Váš názor a za odpověď! Přeji hezký den!

Odpověď: Váš popis je velmi pečlivý, jinak by asi nebylo možné se k tomu na dálku postavit. Zkuste lék Stramonium 15 CH, 1x denně, nejlépe v podvečer rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podat 1 lžičku do úst tak aby omyla sliznice. Každý den čerstvý nálev. To, co píšete, v ordinaci opakovaně potkáváme. Někdy a je to ze situace podmíněné a zafixované v jeho mysli nějakým neblahým zážitkem ještě před narozením. I plod má svůj emoční život a své nevědomí. To se může projevovat v jeho snech. O těch se ovšem nedozvíme.. Někdy to nemusí být ani prožitá hrůza maminky, ale třeba jen velké leknutí, třeba po uklouznutí na ledu. Plod to vnímá všemi dostupnými drahami, přes stresové hormony v krvi z pupečníku atd. O tom běžná medicína nikterak nehovoří. Podávání uvedeného léku je vhodné cca týden. Tehdy, někdy i během dvou- tří dnů se ukáže, jestli byla rozvaha správná. Lék je na lékařský předpis.

Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se s Vámi poradit ohledně homeopatie. Mam měsíčního vnuka, který trpí kolikami. Křičí několik hodin, masáže bříška nepomáhají, teplo na bříško jen mírně. Zklidní se pouze houpáním a hopsáním. Zkoušeli jsme čípky vyburcol, biogaju, kapky espumisan, rektální rourku a vše bez efektu. Malý už je vzteklý až zuřivý. Zatíná pěstičky a brečí tak, že zfialový a přestane dýchat. Večer nemůže usnout a již brzy ráno se opět začne kroutit a plakat. Prosim Vás o radu. Děkuji s pozdravem a úctou.

Odpověď: Kojenecké koliky bývají úporné, ale vy jste vyzkoušeli opravdu maximum - i to nejlepší z dostupných prostředků. Zvažte, jestli by případná konzultace s klinickými dětskými gastroenterology mohla být přínosem. Z homeopatických léků se doporučuje především Colocynthis 9 CH 2x, rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podávat na lžičku 2x denně tak, aby tekutina omyla sliznice dutiny ústní. Podle vašeho pečlivého popisu bych zásadně doporučoval lék Cuprum metallicum 9 CH, dávkování stejně. Léčí zejména křečovité bolestné stavy, u kterých je až vyčerpání a promodrávání. Lék je na recept, jistě vám ho někdo z lékařů okolo předepíše. Větší rozbor kojeneckých kolik jsem provedl ve své knížce Homeopatie a děti, vydala Grada, str. 21-24.

Otázka: Dobrý den, trpím už několik let dermatilomanii. Prosim poraďte mi které homeopatikum by mi pomohlo.Moc děkuji

Odpověď: Obdobné stavy jsou velmi terapeuticky úporné, vhodná je spolupráce s psy\choterapeutem. Z homeopatikcých léků může pomáhat Argentum nitricum 9 CH, 2x denně cucat 5 kuliček. U obdobných stavů se doporučuje doplnit preparátem Epam 100 nervový ( viz internet).

Otázka: Dobrý den, pane doktore, ráda bych měla čtvrté dítě. Problém je v tom, že jsem již letilá, je mi čtyřicet. O dítko bych se pokoušela do 41 narozenin, pak již počkám na vnoučata. dle gynekologa jsem v pořádku. Jen si nejsem jistá do jaké míry ještě funguje ovulace... Je možno svou snahu nějak podpořit ? Děkuji za odpověď

Odpověď: O ovulaci se poraďte s Vaším panem gynekologem, ultrazvukové vyšetření je dnes diagnosticky velmi výtěžné. Zkušený akupunkturista může šanci na početí posílit pomocí jehel aplikovaných v oblasti břicha. Z homeopatických léků - bohužel se ale nedováží do ČR- je doporučován lék Onchorhynchus (Salmon) v nízkém ředění, 2x denně 5 kuliček, užívat řadu týdnů.

Otázka: Dobrý den, prosím gynekolog mi zjistil polyp. Bylo by vhodné brát homeopatikum thuaoccidentalis AKH, pokud ano, jak tento lék používat. Děkuji

Odpověď: Já používám lék Thuya ccidentalis 9 CH, 2x denně 5 kuliček cucat. K tomu přidávám lék Teucrium mare 9 CH( ten je na recept), rovněž 2x denně 5 kuliček. Někdy je třeba i několika týdnů užívání, ale někdy polypy zmizí i dříve. Efektivita bývá udávána cca v 75 procentech případů.

Otázka: Dobrý den pane doktore, chtěla bych se prosím zeptat, zda by mi mohla pomoci homeopatie v léčbě zánětu bartholiniho žlázy. Je mi 56 let, zánět už před zhruba 5 lety gynekologem zaléčen, ale zůstala mi jako památka v ústí do pochvy větší cysta, kterou tam mít ale nechci. Gynekolog to už považuje spíšza kosmetický problém s tím, že po chirurgickém odstranění může dojít k recidivě. A ještě bych měla dotaz -zda se homeopaticky dá vyléčit plíseň nehtů. Děkuji moc za odpověď a přeji moc krásný den.

Odpověď: Zkuste lék Apis 9 CH, 2x denně cucat 5 granulí po dobu cca dvou týdnů. Tento lék je velmi vhodný právě pro léčení cyst. Léčení plísní homeopaticky a speciálně pod nehty se jeví jako mimořádně obtížné. Zde bych doporučil návštěvu dermatologa.

Otázka: Dobrý den po porodu 2 roky mám stavy jako na omdlení bojím se být sama doma s dcerou, bojím se že se mi udělá špatně a něco se mi stane přes noc bych také nemohla být doma sama ani přes den. Jsou nějaká homeopatika prosím abych se nebála. Děkuji

Odpověď: Vezměte Aconitum 15 CH, užívat denně 1x 5 granulí po dobu 1 -2 týdnů. Je to vhodný lék na úzkost a nejistotu. Kdyby potíže neodezněly, bylo by vhodné vyhledat odbornou pomoc lékaře klasického homeopata, aby se problém nefixoval.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Co považujete za nejvhodnější způsob podpory posílení imunity dítěte?
Zatím hlasovalo 141 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Lada (Rivotril) 19. září 2017, 00:21:46

    Ahoj,já beru propranolol pravidelně.V b´Benu lékárně ti ho vyrobí nebo nechají vyrobit v… Diskutovat

  • Štěpán (Vitiligo) 19. září 2017, 12:49:54

    Na vitiligo mi fakt pohohlo dlouhodobé mazání míst na hlavě krémem Cromovit a lehce jsem to… Diskutovat

  • Sára (Vši zabije chemie, ale prý i slivovice) 18. září 2017, 10:38:05

    Nám nic takového nepomohlo, njlepší jsou jak se už píše výš přípravky a šampony… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.