Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká homeopatika jsou vhodná pro odkyselení organismu? Dle PH papírků jsem překyselená a pouze stravou mi PH bohužel zatím upravit nejde. Proto bych svému tělu ráda s odkyselením pomohla pomocí homeopatie. Děkuji

Odpověď: K odkyselení organismu přímo homeopatické léky neužíváme. Principem výběru homeopatického léku jsou konkrétní příznaky, které tady vyjádřeny nejsou. Teoreticky by to mohly být podle zákona podobné se léčí podobným homeopatické léky vyrobené z kyselin čili zde Sulfuricum acidum 9 CH či Nitricum acidum.

Otázka: Dobrý den, chci si koupit produkt Arsenicum Album, ale jsou čtyři druhy označení 5ch,9ch,15,ch,30ch nevím vůbec co zato označení znamenají a které si mám koupit?? Pálí mě už tři roky jazyk, absolvoval jsem veškerá vyšetření, Gastronomie, střeva atd...nic nepomohlo. Vitamín B apod nepomáhají. Vzniklo mi to po Antibiotikach... od té doby se trápím, mazec. (nepřeji ani nepříteli) Tenhle přípravek by mi mohl údajně pomoct... sem se dočetl. Už se chytám i stébla... děkuji za odpověď, ohledně označení, který si koupit, případně jaké množství brát. Děkuji

Odpověď: Obvykle užíváme ředění 5 CH ( 2x denně cucat 5 granulí) po dobu skoro dvou týdnů- 1 tuba, stejně tak lze užít ředění 9 CH. Tento lék je doporučován na následky užívání antibiotik. K samotnému pocitu nepříjemného, ostrého pálení se udává lék CHina 5 CH či 9 CH, dávkování stejné.

Otázka: Dobrý deň , potrebujem prosím poradiť nejaké homeopatiká na obmedzenie chuti na sladké, s ktorou si neviem nijak raz pomôcť a nejaké na chudnutie , zbavenie sa tuku v oblasti brucha a hornej časti tela.

Odpověď: Za potřebou sladkého se může skrývat nějaká nespokojenost se současným životním nastavením. Kdyby bylo možno dosáhnout změny zde, přešla by i chuť na kompenzující sladkost. Z homeopatikcých léků (aniž víme další souvislosti) je možno vyzkoušet Argentum nitricum 9 CH 2x denně 5 granulí cucat) nebo lycopodium 9 Ch, dávkování stejně. Rada je trochu paradoxní, oba léky jsou sladké, ale je jich jen malé množství.

Otázka: Dobrý den, mám 3 měsíčního chlapečka a začaly mu růst zoubku, v noci spí hezky, budí se opravdu jen na jídlo 2x-3x, ale přes den je hodně plačící, slintá, pomáhá jen nošení obcas ho trochu zabaví hračka, ale ne nadlouho. Trochu víc přes den spí, když pláče je teplejší a zpocený, ale úplný řev to také není, ručičkou si často tře pusinku snaží se ji kousat (kousátko nechce, saje ho). V lékárně mi doporučili chamomilu 9ch, chtěla jsem se zeptat jestli je to správný lék? Předem moc dekuji.

Odpověď: Chamomilla je homeopatický lék doporučovaný při velkém neklidu působeném prořezáváním první dentice. Stav, který popisujete, je celkem obvyklý. Chamomillu je možno bez rizika zkusit, ale v daném případě nečekejme výraznější efekt.

Otázka: Dobrý den, prosím o radu jak se zbavit papilomů v ústech. Loni mi jeden vyřezal stomatochirurg, ale zase se mi objevily. Mám makroprolaktinom hypofýzy, hypokortikalismus, hypogonadismus, těžký deficit růstového hormonu, záněty močových cest, migrény, začínající osteoporózu. Trápí mě občas i bradavice velmi malé na obličeji. Teď bych potřebovala pomocí s těmi papilomy. Moc děkuji​ za odpověď.

Odpověď: Při léčbě papilomů se v homeopatii doporučuje užívání léku Thuya 15 CH , cucat 5 granulí 1x denně, k tomu lék Nitricum acidum 9 CH, rovněž 1x denně 5 granulí. Obojí spolu několik týdnů. Není -li výsledek úplný, lze Nitricum acidum nahradit lékem Causticum 9 Ch 1x 5 granulí.

Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká homeopatika jsou vhodná před prvním očkováním hexavakcínou, v jakých dávkách a jakou dobu užívat. Děkuji

Odpověď: Před podáním Hexavakcíny a pak stejně u dalších očkování touto látkou podáváme 1x homeopatický lék Thuya 15 CH ( rozpustit 5 granulí v 1 dcl vody), podat do úst malého tak, aby omyl dutinu ústní. Totéž zopakovat po návratu z očkování, opět 1x.

Otázka: Prosím o radu. Lze léčit homeopatií únavu, vyčerpání, nespavost, úzkost - bušení srdce a tlaky v hlavě? Děkuji

Odpověď: Uvedené údaje svědčí pro hlubší poruchu v organismu. Ta má jistě dlouhodobé příčiny. Je třeba je rozebírat s pacientem a hledat širší souvislosti v chování a reakcích pacienta. Je to vlastně proces, který má vést k pochopení toho, co je špatně a snažit se s pomocí na míru vybraných homeopatických léků věci měnit, to zabrání " zacyklení " stavu. Přímé podání nějakých homeopatických léků naslepo by nic nevyřešilo. Existují samozřejmě i homeopatické léky, které mají afinitu k Vámi uváděným obtížím. Naslepo by ale vůbec nic neřešily. Zde je třeba hledat pomoc u homeopatů lékařů, kteří s pacienty systematicky pracují a ordinují homeopatické léky podle konkrétní situace.

Otázka: Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jaká homeopatika koupit jako podpůrnou léčbu domácího léčení bradavice na patě u 9-ti leté dcery. Používáme doma Wartner bradavičník 2.generace a bradavice zatím nevypadla :-( Děkuji za radu.

Odpověď: Podáváme homeopatika Antimonium crudum 9 CH, cucat 2x denně 5 kuliček a k tomu Thuya 15 CH 1x denně 5 kuliček, možno i spolu. Jde o bradavice spíše vroubkaté, drsnějšího či rozpraskaného povrchu. U bradavic hladkých plošších na ploskách nohou či rukou nahrazujeme Antimonium crudum lékem Dulcamara 9 CH, opět 2x 5kuliček. Doba podávání může být i delší, 5-7 týdnů.

Otázka: Dobrý den, trpím na migrény s aurou i bez, můžete mi, prosím doporučit nějaká homeopatika? Děkuji.

Odpověď: Jednoduchá léčba chronických obtíží v homeopatii není samozřejmá. Homeopatie se v takových případech ptá na více známek a má individuální přístup ke konkrétnímu pacientovi. Léčba by tu měla být vedena v přímé, osobní spolupráci s lékařem homeopatem. Pro pokus akutní úlevy je možno zkusit lék Natrum muriaticum 15 CH.

Otázka: Dobrý den, čeká mě plánovaný císařský řez a bylo mi doporučeno brát ARNICA MONTANA 15CH A STAPHYSAGRIA 15CH. CHtěla bych se zeptat na dávkování a zda můžu nechat v ustech rozpustit najednou. Děkuji

Odpověď: Uváděné léky užívejte 1x denně 5 kuliček. Můžete je brát i dohromady. Délka užívání je obvykle 10 dnů.

Otázka: Dobrý večer. Prosím o radu. Můj devíti měsíční syn dlouhodobě trpí na zadní rýmu a kašel. Dalo by se říct, ze nazabiraji žádné léky ani spreje do nosu . Na poslech je čistý. Prosím existuje nějaký homeopaticky přípravek, který by mu mohl pomoci? Dále měl zánět močových cest, stále má v moci tři bakterie. Existuje i na tady toho onemocnění nějaký homeopaticky přípravek? Mě homeopatika pomáhají. Snad existuje něco, co by mohlo pomoct i mému synovi. Moc děkuji za jakoukoliv radu, která nám pomůže.

Odpověď: Odpověď na otázky, které kladete není úplně jednoduchá a není ideální zkoušet ji řešit vzkazy na dálku. Kromě jiného proto, že se jedná o tak malého drobečka. Jako správné řešení bych doporučoval vyšetření u zkušeného lékaře homeopata, který posoudí nejen uvedené příznakym, ale celkovou konstituci kojence. Bude tak moci vybrat i celkový lék pro konkrétního pacienta tzv. lék konstituční. Uvedený přístup podpoří jeho obranyschopnost. Výběr léků podle několika příznaků by nebyl dostačující.

Otázka: Dobrý den, mám 14 denní miminko a začalo mít koliku. Vyhledala jsem si že nejlepší na koliku je Colocynthis? Prosím o upřesnění zda jsou tato homeopatika vhodná v jakém ředění a podávání. Děkuji

Odpověď: Colocynthis podáváme obvykle v ředění 9 CH, 2x denně , rozpouštíme 5 kuliček v 1 dcl vody a na lžičku podáme rozpuštěný lék do pusinky, aby omyl sliznice, 1-2 lžičky.. Každý den čerstvou dávku. Kojenecké koliky bývají bohužel dosti úporné.

Otázka: Dobrý den, pane doktore. Prosím o radu. Synovi (5 let) se v nose objevili nejspíše polypy. Pouhým okem jsou vidět v nose bouličky. Má ucpanou jednu dírku úplně, druhou částečně. Je vidět, že se mu obtížně dýchá. Trpí na časté rýmy a záněty hornich cest dýchacích. Na ORL vyšetření se chystáme co nejdříve. Pokud by se polypy potvrdily, můžete mi prosím poradit vhodnou homeopatickou léčbu? A dále se hodně potí v oblasti hlavy při usínání. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Pokud by se potvrdilo, že jde opravdu o polypy, doporučuje se podávání homeopatického léku Teucrium 9 CH. Tento lék je na lékařský předpis. Užívá se cucáním 2x denně 5 kuliček, u malých dětí raději rozpouštíme v 1 dcl vody, dáme upít 1-2 doušky. Každý den čerstvý nálev. Doba podávání klidně 4-5 týdnů, někdy i déle. Omezuje to i tvorbu následných polypů.

Otázka: Dobrý den p. doktore, při pobytu u moře vždy dostanu alergii na slunce v podobě svědivé vyrážky i když se chráním dostatečně vysokým filtrem v opalovacích krémech. Můžete mi, prosím, doporučit homeopatika vhodná jako prevenci v době před pobytem u moře a v době pobytu? Děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď: Už před vystavením se sluníčku můžete 3 dny předem začít cucat homeopatický lék Belladonna 9 CH, 2x denně 5 granulí a pokračovat v průběhu opakování klidně dva týdny. U mnoha lidí tento lék zamezí zánětlivé kožní reakci na sluníčko.

Otázka: Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak som užívala 5 dní antibiotikum Ciprofloxacín a momentálne mám na 5 dní Cefuroxim na bolesť hrdla, za aký čas po užití poslednej tabletky ešte účinkuje antibiotikum? A za aký čas po dobratí posledného antibiotika sa oslabená imunita vráti do normálu tak, aby sa človek mohol bez obáv z toho, že kvôli oslabeniu ľahšie znova ochorie, vrátiť do práce?Čo by ste mi odporučili, aj v rámci homeopatie, na zvýšenie odolnosti voči chorobám, keďže sa denne pohybujem medzi veľkým množstvom ľudí? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Odpověď: Co se týče homeopatických léků, nasazujeme homeopatické léky asi za 3 dny po dobrání antibiotika, kdy to považujeme za dobu, kdy už je tělo vyčištěné. Otázka posouzení imunity je velmi individuální, každý člověk reaguje poněkud jinak. Homeopaticky imunitu po dobrání antibiotika podporujeme podáváním léku Sulfur iodatum 9 CH. Cucáme 5 granulí 2x denně po dobu dvou až tří týdnů. Záleží také na tom, v jakém stavu byla imunita už předtím. Na podporu pro Vás bych doporučil ještě lék Arsenicum album 15 CH, cucat1x denně 5 kuliček po dobu 3 týdnů. Možno zopakovat po dvou měsících.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Měl by stát a zdravotní pojišťovny podle vás více přispívat na léčbu celiakie?
Zatím hlasovalo 43 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Linda (Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)) 20. května 2017, 00:38:09

    Dekuju vam vsem za vasi podporu i za to, ze jsem tu s vami mohla byt. Moc mi to pomahalo. Najednou… Diskutovat

  • Glanctt (Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?) 17. května 2017, 23:51:01

    Ahoj jsem na sampiku 4 den a zatim kourim a chutná mi to, tak doufám ze to zabere za par dni ...  Diskutovat

  • Majka Čermáková (Stolica) 17. května 2017, 15:50:35

    Pokud hledáte šetrné projímadlo, tak mohu osobně doporučit dietlax :) Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.