Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Upozornění: Po období prázdnin jsou dotazy odpovídány s delší časovou prodlevou.


Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den Prosím vás, měla bych prosbu: Neexistuje náhodou nějaký hom.přípravek přímo na inkontintinenci? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Nedávno jsem podal s dobrý efektem lék Squila maritima 9 CH. Cucat 2x 5 granulí, podávat cca 2 týdny i déle. Části pacientek to může hezky prospět.

Otázka: Dobrý den, Chtěla bych se zeptat na homeopatika na koktavost. Dcera, 6 let, asi před třemi měsíci začala zadrhávat v řeči, např. mluví a opakuje víckrát slabiky ve slově, ma ma ma mamka, že že že..... příčinu její koktavosti netuším, do té doby mluvila krásně, bez problémů. Přijde mi, že koktá nejvíce, když chce něco rychle říct a soustředí se na to, jak to řekne, potom se začne hodně zakoktávat. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Problém koktavosti je homeopaticky řešitelný spíše obtížně. V některých případech může pomoci lék Stramonium 15 CH, podávat 1x deně cucat 5 granulí 3-4 týdny.

Otázka: Před dvěma lety jsem prodělala pásový opar. Na podzim jsem se nechala očkovat proti chřipce a zimu jsem přestála bez obtíží. Loni na podzim jsem proto očkování zopakovala, ale viróze jsem tentokrát neušla. Dostavila se ve dvou vlnách, první měla suchý pálivý netypický průběh, druhá měla obvyklý průběh s teplotami a bohužel navíc oparem od kořene nosu až ke rtům. Následně se dostavily neuralgické obtíže (vystřelování bolesti ke spánkům, pálení ústní dutiny, pálení průdušnice), na ORL bylo konstatováno, že jsem patrně znovu prodělala pásový opar, který se šířil po trojklanném nervu. největší obtíže se mi podařilo odstranit podáváním Hypericum perforatum 30ch 2gr 4x denně. Citlivost ústní dutiny přetrvává, v levé nosní dírce cítím stále citlivé místo, znovu se mi udělal opar na rtu. Zakoupila jsem si sadu HomSet HerOpa obsahující Apis mellifica 9ch, Rhus toxicodendron9ch, Natrum muriaticum 9ch a Cantharis 15h. Prosím poraďte mi, jak jednotlivá homeopatka užívat. Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Můžete je všechny najednou rozpustit v 1 dcl vody a užívat 1-2 doušky 2x denně.

Otázka: Dobrý den, velice si vážím Vaší služby a ráda bych Vás poprosila o radu. Omlouvám se za delší text, ráda bych situaci popsala komplexně. Nedávno mi byl diagnostikován HPV virus (lidský papilomavirus - 16 a 18, čili ta agresivnější forma). Dočetla jsem se, že až 80% dokáže imunitní systém sám vyřešit, ovšem ráda bych mu pomohla a homeopatie se v této problematice obecně doporučuje. Ráda bych popsala základní pilíře svého života, protože preferuji celostní přístup a věřím v zájemné propojení různých symptomů a mým cílem je se uzdravit. Od malička mám sníženou imunitu (časté záněty průdušek od narození, léky na imunitu během dětství, astma, psychické problémy, vyrůstala jsem od 10 let bez rodičů, kuřák od 13 let, konzument alkoholu). Ve 26 letech jsem se přiklonila alternativnímu způsobu léčby, nedávno jsem přestala kouřit, stravuji se většinou zdravě, sportuji, ovšem vždy pár měsíců v roce mě přepadávají "staré" návyky a můj přístup k životu odráží mou psychickou labilitu. To znamená že pohyb, jógu, saunu a další vyměním za alkohol, párty atd. Před půl rokem jsem spadla do mentální anorexie, nyní už zase jím, čímž jsem přibrala 10 kg (nyní 172cm, 60kg, 30 let) a opět se mi přestává dařit v psychické sféře. Chtěla bych být hubená, zdravá a psychicky vyrovnaná a nevím, jak se z tohoto kruhu dostat. Konzultace s homeopatem v místě mého bydliště stojí okolo 1000,- Kč bez jistoty solidního jednání (s homeopatií nemám dosud žádné zkušenosti). Můžete mi poradit v této online poradně, jak se postupně uzdravit? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Rady na dálku ve složitějších lidských osudech nemusejí být ty pravé. Je zde vhodný i kvalitní psychoterapeutický proces v osobním kontaktu se zkušenýmm psychoterapeutem. Jako první pomoc homeopatická mne napadá lék Magnesia murtiatica 15 CH, užívat 1x denně 5 kuliček cucáním, cca 4-5 týdnů. Ty sklony k závislostnímu chování včetně ppřekonané poruchy příjmu potravy ovšem řešit s laskavým odborníkem.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit ohledně svého zdravotního stavu. Je mi 30 let, měřím 160cm, vážím 57kg, žiji v Praze. Nemám žádné nemoce ale jako malá jsem trpěla na záněty středního ucha. Otec byl agresivní alkoholik. Od 17 do cca 25 let jsem brala hormonální antikoncepci a v tom je zakopaný pes. Nedaří se mi ve vztazích, připadám si poslední dobou unavená a zavodněná. Na zádech se mi udělaly bílé flíčky a na obou palcích u nohy bradavice. Měla jsem též zablokovanou krční páteř a problém s žaludkem. To vše nastalo po vysazení antikoncepce a po rozchodu s expartnerem, který mě psychicky deptal, také byl agresor jako otec. Nyní na sobě pracuji, jím zdravě, piji bylinkové čaje na úpravu hormonů a detoxikační čaje. Mám dostatek pohybu a spánku ale přesto se necítím stále ve své kůži. Ráda bych se toho zbavila na duševní i fyzické úrovni a tak žádám o radu, jaké případné homeopatikum by mi mohlo pomoci. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď: Dobrý den. Je to celý lidský příběh s tendencí k opakování. I zde by rady na dálku byly " knížecí". Celý ten přípběh vyžaduje rozbor osobní, v intenzivním dialogu. Člověk má někdy tendenci chyby opakovat a proto by se měla hledat odborná cesta ven.

Otázka: Dobrý den, mám mimomenstrační krvácení, je to asi ovulační krvácení v kombinaci s nedostatečnou funkci žlutého tělíska. V druhé polovině cyklu různě špiním a krvácím, po pohlavním styku je to vždy horší. Tyto potíže trvají roky, gynekolog mi vždy napíše léčbu hormony, ta zabírá jen pokud ji užívám, dlouhodobý efekt nemá. Je mi 35 let, mám 2 děti, těhotenství byla normální, hormonální antikoncepci neužívám. Mám i problém s akné na obličeji, krku a zádech. Poradíte?

Odpověď: Dobrý den. I zde je rada vzhůledem k četnosti příznaků poradit se v osobní konzultaci s gynekoložkou, která má homeopatické vzdělání. Paní doktorka ohlídá i tělesné příznaky in natura a k tomu může dát jemnější, homeopatickou péči.

Otázka: Dobrý den. Prosim o radu. Syn 4 roky: v noci ho navštěvuje strašidlo, v zimě při vstávání​ jsme museli zhasínat světlo, bolelo a ho do očí, dělají se mu na nohách boláčky, které svědí, neustále brebentí, poslední dobou trpí na rýmy a kašel. Poradíte mi prosím, jestli by jste na to doporučil Stramonium, případně v jakém dávkování? Velice děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den. Stramonium 15 CH můžete zkusit, ale je pro něj typický spíš strach ze tmy a ne naopak. Kdyby se nedařilo, vyhledejte zkušeného lékaře homeopata, příznaků je řada.

Otázka: Dobrý den, ráda bych poprosila o radu, jaká homeopatika používat na občasné úzkosti. Mám malé miminko a do toho řeším ještě nějaké věci ohledně bydlení a občas, převážně ráno nebo před usnutím mě přepadne úzkost, asi z toho, co a jak bude a z případných komplikací. Hůře se vyrovnávám se změnami, potřebuji mít všechno promyšlené a zbytečně se stresuji dopředu, ale někdy to na mě padne. Děkuji za radu

Odpověď: Dobrý den. Zkuste Gelsemium 15 CH 1x denně cucat 5 granulí a to v případě, kdy úzkost spíše ochromuje. Je -li však vedoucí známkou neklid, zmatkování, je vhodné Argentum nitricum 15 CH.

Otázka: Dobrý den, mám prosbu: byli jsme (k mé velké neradosti) s 8 měsíčním drobnějším miminkem na průplachu a sondáži kanálku (problém trval již 5 měsíců, léčba obyčejnými kapkami nepomohla a pak ani homeopatika - bral kalium bichromicum 9 ch, pullsatillu 15 ch). Minulý týden už atb kapky, které také nepomohly. Ted je po sondáži. Prosím, dá se léčba ještě podpořit homeopatiky a jakými??? Předem děkuji za odpověď, hezký den.

Odpověď: Dobrý den. Lékem 1. volby u ucpaného kanálku je ovšem Silicea 9 CH 2x denně 1 lžička roztoku ( 5 kuliček rozpusti v 1 dcl vody). Každý den čerstvá dávka. Podávat 10 dní.

Otázka: Dobrý den, jsem ve 24.týdnu těhotenství a objevily se mi bolestivé křečové žíly na rodidlech. Existuje na tento problém nějaký homeopatický lék? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, můžete zkusit lék Hamamelis 9 CH. 2xdenně cucat 5 kuliček. Spolu s dalšími obvyklými opatřeními můžete stav vylepšit.

Otázka: Hezký den, byla jsem s rok s půl starou dcerou na rentgenu z podezření spolknutí mince, které se naštěstí nepotvrdilo. Ale teď čtu, jak je rentgenové záření nebezpečné....atd. jaké homeopatikum a v jakém dávkováni byste mi pro ni doporučil. Žijeme v Rakousku, tak tady nebude problém zakoupit. Moc děkuji za Váš čas a ochotu.

Odpověď: Dobrý den. Vaše obava z rtg paprsků je opravdu zbytečná. Ta dávka je minimální, nesměřovala ani primárně na kostní tkáň. I tak můžete zkusit homeopatický lék Radium bormatum 9 CH , rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podávat 2x denně 1 lžičku do úst tak, aby omyla sliznici v ústech. Opakovat 3 dny po sobě, vždy čerstvý nálev.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká homeopatika jsou vhodná pro odkyselení organismu? Dle PH papírků jsem překyselená a pouze stravou mi PH bohužel zatím upravit nejde. Proto bych svému tělu ráda s odkyselením pomohla pomocí homeopatie. Děkuji

Odpověď: K odkyselení organismu přímo homeopatické léky neužíváme. Principem výběru homeopatického léku jsou konkrétní příznaky, které tady vyjádřeny nejsou. Teoreticky by to mohly být podle zákona podobné se léčí podobným homeopatické léky vyrobené z kyselin čili zde Sulfuricum acidum 9 CH či Nitricum acidum.

Otázka: Dobrý den, chci si koupit produkt Arsenicum Album, ale jsou čtyři druhy označení 5ch,9ch,15,ch,30ch nevím vůbec co zato označení znamenají a které si mám koupit?? Pálí mě už tři roky jazyk, absolvoval jsem veškerá vyšetření, Gastronomie, střeva atd...nic nepomohlo. Vitamín B apod nepomáhají. Vzniklo mi to po Antibiotikach... od té doby se trápím, mazec. (nepřeji ani nepříteli) Tenhle přípravek by mi mohl údajně pomoct... sem se dočetl. Už se chytám i stébla... děkuji za odpověď, ohledně označení, který si koupit, případně jaké množství brát. Děkuji

Odpověď: Obvykle užíváme ředění 5 CH ( 2x denně cucat 5 granulí) po dobu skoro dvou týdnů- 1 tuba, stejně tak lze užít ředění 9 CH. Tento lék je doporučován na následky užívání antibiotik. K samotnému pocitu nepříjemného, ostrého pálení se udává lék CHina 5 CH či 9 CH, dávkování stejné.

Otázka: Dobrý deň , potrebujem prosím poradiť nejaké homeopatiká na obmedzenie chuti na sladké, s ktorou si neviem nijak raz pomôcť a nejaké na chudnutie , zbavenie sa tuku v oblasti brucha a hornej časti tela.

Odpověď: Za potřebou sladkého se může skrývat nějaká nespokojenost se současným životním nastavením. Kdyby bylo možno dosáhnout změny zde, přešla by i chuť na kompenzující sladkost. Z homeopatikcých léků (aniž víme další souvislosti) je možno vyzkoušet Argentum nitricum 9 CH 2x denně 5 granulí cucat) nebo lycopodium 9 Ch, dávkování stejně. Rada je trochu paradoxní, oba léky jsou sladké, ale je jich jen malé množství.

Otázka: Dobrý den, mám 3 měsíčního chlapečka a začaly mu růst zoubku, v noci spí hezky, budí se opravdu jen na jídlo 2x-3x, ale přes den je hodně plačící, slintá, pomáhá jen nošení obcas ho trochu zabaví hračka, ale ne nadlouho. Trochu víc přes den spí, když pláče je teplejší a zpocený, ale úplný řev to také není, ručičkou si často tře pusinku snaží se ji kousat (kousátko nechce, saje ho). V lékárně mi doporučili chamomilu 9ch, chtěla jsem se zeptat jestli je to správný lék? Předem moc dekuji.

Odpověď: Chamomilla je homeopatický lék doporučovaný při velkém neklidu působeném prořezáváním první dentice. Stav, který popisujete, je celkem obvyklý. Chamomillu je možno bez rizika zkusit, ale v daném případě nečekejme výraznější efekt.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jste také dárcem krevní plazmy?
Zatím hlasovalo 60 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Petra (Vši zabije chemie, ale prý i slivovice) 17. srpna 2017, 21:09:11

    Zkoušela jsem liquido a paranit, ale účinek se nedostavil i přes to, že s tím dceři hlavu… Diskutovat

  • Eliona (Proti zácpě fungují probiotika) 19. srpna 2017, 19:35:29

    Já je kupuji na netu na www.pharmaaency.cz. Přivezoumi je až domů Diskutovat

  • Eva (Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?) 17. srpna 2017, 00:06:22

    Je tu mrtvo Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.