Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den, Mohl by jste mi prosím doporučit nějaká homeopatika na perioralní dermatitidu (brada, kolem pusy až k nosu). Bohužel ne a ne se ji zbavit. Děkuji

Odpověď: Zkuste Natrum muriaticum 9 CH , cucat 2x denně 5 granuli cca +-2 týdny. Pomáhá u části pacientů.

Otázka: Dobrý den, pane doktore. Chtěla bych Vás poprosit o radu - můj cca 3 měsíční syn má díky rozšířené ledvinné pánvičce větší náchylnost k zánětům močových cest/ledvin a již se tak dvakrát stalo. Poprvé v cca 2 měsících (E.coli), podruhé o měsíc později (také E.coli + pseudomonas aeruginosa), pokaždé podchyceno velmi brzy, bez teplot, vždy léčen 14 dní vysokými dávkami atb/chemoterapeutik a nyní dáváme nitrofurantoin profylakticky na noc. Nález na ledvinách se pomalu postupně lepší (nyní II. stupně), reflux nemá, také již nekadí tak často, takže je snazší udržet ho v čistotě, dáváme brusinkový sirup, který jsme před druhou atakou ještě nedávali (mimochodem neznáte nějaké brusinky, které je možno podávat 3 měsíčnímu dítěti a jsou bez cukru?) a mně se trošku příčí dlouhodobé podávání antibiotik. Není nějaká homeopatická prevence proti zánětům močového segmentu? Popř. jaká. Moc díky

Odpověď: Podávání Nitrofurantoinu se asi lege artis- podle zásad správné léčby nevyhnete. Podporou močového systému může být podávání léku Cantharis 9 CH, 1x denně rozpustit 5 granulí v 1 decilitru vody. Podávat 1 lžičku tak, aby roztok omyl sliznice. Doba podávání č týdny, lze opakovat po týdenních pauzách.

Otázka: Dobrý den, pracuji už nějaký rok jako učitelka v mateřské škole a přes zimu jsem neustále nachlazená. Většinou to začne krkem, pocit studených nohou, hlava. Od dětství trpím na ucpané dutiny. Horečky jen výjmečně. Moc děkuji za odpověď

Odpověď: Terénním způsobem je možné podávat lék Silicea 15 CH 1x denně cucat 3 granule i několik týdnů. Na ucpané dutiny je vhodný lék Kalium bichromicum 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí. Bude -li problém hlubší, obraťte se na zkušeného lékaře homeopata.

Otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnosti homeoterapie rýmy a nachlazení u 1/2 ročního chlapečka. Potíže začaly před 14 dny...serózní rýma, ucpaný nos,kýchání a nakonec průdušky. Přes víkend se to úplně zlepšilo, byl bez potíží. Na včerejšek ale zase začal kýchat a v noci se spustila rýma. Sekreci má hlavně po kýchání, je serózní (zatím), jinak je nosánek ucpaný. Neřekla bych, že má některá nosní dírka preferenci, kdyz tečou,tak obě stejně. Rýma zatím nedráždí okolí, ale snažím se odsávat. Máme zvýšenou polohu a podíváme sprej s mořskou vodou. Syn nemůže spinkat ani pořádně jíst. Z očí mu neteče, jen slzí, když kýchá. Zatím bez teploty. Od novorozence bojujeme s prdiky, na bříško pomohlo teplo a je to hltoun s věčně studenýma nožičkama. Bylo by na to něco vhodného? Děkuji.

Odpověď: U tohoto typu rýmy může pomoci Nux vomica 9 CH rozpustit 5 granulí do 1 decilitru vody a podat dvakrát denenně na lžičku tak, aby omyla sliznice v ústech. Přes den roztok v chladu v chladničce. Každý den čerstvý nálev. K tomu do jednoho roztoku přidáváme Allium cepa 9 CH, stejně. Budou -li se obtíže opakovat, zvážit celkové vyšetření u konstitučního lékaře homeopata, totéž platí pro větříky. Nyní můžete zkusit Colocynthis 9 CH, dávkování stejně.

Otázka: Dobrý den. Lze tenisový loket vyléčit homeopatiky? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Ke zlepšení stavu tzv. tenisového lokte přispívá homeopatický lék Ruta gravelens 9 CH v kombinaci s léčbou akupunkturou. Výsledky bývají velmi dobré.

Otázka: Dobrý den,prosím Vás o radu. Mám skoro dvouletého syna. Zhruba od půl roku mi syn špatně spí. Největší zlom byl v roce kdy se mi syn budil i deset krát za noc. Nemá potřebu spát ani po obědě, pokud ano hodina mu stačí. Lékaři, kromě čajů na spaní, masáží a koupelí doporučuji vydržet. Jenže skoro nic nepomáhá budí se stále. Prosím o radu jaké homeopatika mi doporučíte. Děkuji za odpověď Lenka

Odpověď: Někdy se u problémů se spánkem a opakovaným nočním buzením doporučuje lék Coffea cruda 9 CH,1x denně 5 kuliček ( možno i podat rozpuštěné v 1 dcl vody a po lžičkách tak, aby tekutina smáčela sliznice dutiny ústní ). Někteří doporučují homeopatický lék Sedalia. ten je v tabletkách. Opět se rozpouští 1 tabletka malým dětem do 1 dcl vody, větší cucají. Není nutné podat celý decilitr roztoku. V obou případech léků podávat cca 5 dní, kdy se zjistí, zda došlo k možné pozitivní změně a podle toho možno pokračovat dále 2 týdny. Celkově je však Vámi uváděný problém obvykle obtížnější a vyžaduje často odborné řešení s odpovídáním na řadu otázek okolo zkušenému lékaři homeopatovi.

Otázka: Dobrý den. Mám podle lékaře artrózu ramene, bolest je v místě kloubu kde je klíční kost. Léčba nepomáhá a do operace se mi nechce, pro nízký věk mi neudělají rtg terapii. Ptám se tedy na nějaké možnosti, existují třeba možnosti alternativní medicíny, homeopatika ?

Odpověď: U takto pokročilejší formy artrózy může stav zlepšovat lék Rhus toxicodendron 9 Ch, cucá se 2x denně 5 granulí několik týdnů, je-li zlepšování. Je možno podávat opakovaně.

Otázka: Dobrý den, Lze homeopaticky ošetřit velký zármutek dospělého po ztrátě domácího mazlíčka - psa? Děkuji za informaci

Odpověď: V případě citové ztráty pejska - a byl to člen rodiny - podáváme Natrum muriaticum 15 CH, případně následně Phosphoricumn acidum 15 CH. Smutek ze ztráty to nemůže zrušit, to by ani nebylo lidské. Ale může ho to zmírnit. Doba podávání jednoho nebo druhého léku je 3 - 4 týdny, 5 kuliček cucat 1x denně.

Otázka: Dobrý den, ráda bych se zeptala na syna 5let, má pupeční kýlu, paní doktorka nás poslala na chirurgii a případnou operaci, ještě jsme tam nebyli, ale chtěla jsem se zeptat je li možné léčit pupeční kýlu homeopaticky a nebo přidat nějaký homeopatický lék pro lepší zvládnutí operačního zákroku? Syn je chytrý, spíše hubený, pohybově šikovný, velice citlivý. Děkuji za odpověď.

Odpověď: V tomto věku se už chirurgickému výkonu s pupeční kýlou asi nevyhnete. Obecně a hlavně v ranějším věku se podává Calcarea carbonica 9 CH, cucat 2x denně 5 kuliček.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, mám 3letého syna, který v září nastoupil do školky a zhruba od poloviny září do teď má skoro pořád rýmu. Během roku měl rýmu asi 5x. Vyšetření nosní mandle nás teprve čeká. Někde jsem se dočetla, že na posílení imunity je Silicea 15ch, můžete prosím potvrdit, popř. poradit jiné homeopatikum? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Nelze paušálně říci, že tento nebo jiný homeopatický lék je na posílení imunity. Je to situace, kdy je vhodná účast zkušeného lékaře homeopata, který pacienta vyšetří a vybere léky " na míru" pro konkrétní dítě. Takovouto možnost správného výběru dává na rozdíl od běžné medicíny právě homeopatie.

Otázka: Dobrý den, můj čerstvě 18ti letý syn /těžká porucha dysleksie a dysortografie/ je vždy před větší zkouškou strašně vynervovaný, vystresovaný. V noci téměř nespí ,kašle, zvrací , popisuje pocit svírání žaludku, píchání u srdce, třese se a jde vždy s myšlenkou, že je to ztracené. Že zkoušku neudělá. Úspěch se díky těmto potížím podaří málokdy. Je ve vašem repertoáru nějaký lék, který by popisované potíže zmírnil? Děkuji,hezký zbytek dne

Odpověď: Popisujete situaci, která je složitější a potřebuje důkladný rozbor. Na jeho základě pak lékař homeopat stanoví konkrétní léčbu. Z léků, které mohou obecně snižovat míru stresu jsou častěji používány Gelsemium 9 CH a Argentum nitricum 9 CH a další. Ale neodstraňují resp. nesnižují míru základního problému ADHD. I zde může odborná homeopatie pomoci.

Otázka: Dobrý den pane doktore. Mám dotaz, mám ječné zrno na víčku objevilo se mi v červenci na začátku října mi ho paní dr.na očním vyndala a po týdnu se mi udělalo znova paní magistra v lékárně mi doporučila Staphysagria 15 - 2xd 5kuliček a silicea 9 -2x 5kuliček můžete mi prosím poradit zda je to takto v pořádku nebo mi doporučíte něco jiného prý se mi ucpávají žlázky ve víčku nechci se zase nechat týrat řezáním Děkuji moc Martina

Odpověď: Ordinace těchto dvou léků je naprosto správná, Staphysagira 15 CH postačuje jednou denně. Klidně užívejte řadu týdnů, 5 či 6, pak pauzu 3 týdny a ještě jednu kůru znova.

Otázka: Dobrý den, prosím o radu. Jsem stále zimomřivá, nervozní, uspěchaná,roztržitá s malou sebedůvěrou. Může mi pomoci lék Arsenicum album a v jaké potenci? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Odpověď: Mírnou úlevu může přinést. Ale i toto je problém pro komplexní odborné řešení.

Otázka: Dobrý deň, môžem užívať agnus castus na silnú menštruáciu trvajúcu 7-8 dní? Alebo mi môžete odporučiť niečo iné? Ďakujem.

Odpověď: Zde je potřeba odborný rozbor. Zkusit to můžete, není vedlejších účinků, ale toto je případ pro odborníka.

Otázka: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda existují homeopatika na perionální dermatitidu.Vyzkoušela jsem vše možné,ale nic nepomáhá.Pouze mast s kortikoidy,ale to jen zklidní na pár dní,už jsem z toho nešťastná.Děkuji

Odpověď: Lze zkusit cucat Natrum muriaticum 9 CH 1x denně 3 granule. Jinak navštívit lékaře homeopata se zkušeností s dermatologií nejlépe.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Inzerce
Inzerce http://www.stopstigma.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Pavla (Najděte si svého homeopata) 11. ledna 2017, 14:47:29

    DD v olomouci musím doporučit Krumpholcovou Jitku na Šibeníku . Mám s ní skvělé výsledky… Diskutovat

  • Petra (operace krční páteře) 16. ledna 2017, 20:15:22

    Dobrý den. Při mírném sklonu hlavy mě brní nepříjemně skoro celé tělo. Je mi 25 let a… Diskutovat

  • Anonym (Pomoc při cukrovce) 11. ledna 2017, 14:12:19

    Já tyto vitamíny užívám pravidelně. Koupil jsem si je na doporučení lékaře.  Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.