Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den. Jsem podruhé těhotná, nyní 36+4 tt. Poprvé jsem musela na císaře, protože syn měl 3x otočenou šňůru kolem krk a nebylo možné, aby vůbec sestoupil. Nyní vše vypadá v pořádku, ovšem už teď mě doktor straší, že musím porodit do termínu tj. 3.3. a pokud ne, musím na císaře. Zatím jsem prý uzavřená a nic se na porod nepřipravuje a už by prý mělo. Můžete mi doporučit nějaká vhodná homeo, která by mi pomohla připravit porodní cesty? Děkuji!

Odpověď: Lékem, který homeopatie k porodu doporučuje podávat týden před plánovaným porodem a plynule pokračovat ještě týden po porodu, je Arnica 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí. Zlepší se kondice krevních cévek, je to prevence zhmpožděnin a podpora hojení krvácení a případných ran vzniklých v průběhu porodu. A na strach po prožité minulé zkušenosti Gelsemium 9 CH také 2x 5 granulí, když na budoucí maminku přijde tíseň.

Otázka: Dobrý den, mám 7 letou dceru, která začala trpět nočními děsy. Existuje něco na zklidnění? Nasazení běžných sedativ od lékaře odmítám. Moc děkuji.

Odpověď: Takové případy se efektivně řeší hlubším rozborem s lékařem homeopatem. Je třeba hledat v širším dialogu hledat příčiny. Ty mohou sahat např. i do těhotenství atd. Na základě širší anamnézy je pak možno vybírat lék na míru konkrétnímu pacientovi s konkrétními charakteristikami, jak říkáme "na míru". Není vhodné homeopatikcé léky jen jednoduše "nastřelovat". Důležité je také sledovat reakce po podání homeopatických léků a moci tak přiměřeně reagovat.

Otázka: Dobrý den prosím o radu, zda existuje nějaký lék na parodontózu. Mám problém s dolními zuby a již jsem vyzkoušela mnoho zubních past i různé babské recepty, ale bohužel bez účinku. Používám i Tea Tree Oi na dásně, bohužel též nepomáhá. Předem děkuji za radu..

Odpověď: Obraťte se prosím na specialistku v homeopatické stomatologii MUDr. Ilonu Ludvíkovou (viz internet).

Otázka: Dobrý den, moje dcera má 5 měsíců. Je zvýšeně dráždivá, špatně spí, často se v noci budí, usínání je obtížné, pomáhá zklidnit zavinutím a hodně houpat, případně přiložení k prsu. Je plně kojená. Trpí také od narození hodně velkým nadýmáním, které jí také budí ze spánku, hodně se kroutí a nemůže si ulevit. Přestože má stolici tekutou, tak s velkým úsilím a pláčem vždycky tlačí a jedině v klubíčku jí stolice odejde, někdy pomůže jen rektální rourka a to pak stolice kolikrát pod tlakem vystřelí. Poslední dobou také ublinkává. Někdy zvrací hned po jídle, někdy o chvíli později a někdy až třeba dvě hodiny poté. Od narození také trpěla na hnisající oči, vyměnili jsme několikero kapiček, masírovali slzné kanálky. Pravé oko je už v pořádku, levé jí občas trochu hnisá, slzí a mívá začervenalé víčko, svědí jí. Také se jí objevila červená vyrážka na krku, kterou si rozškrábala do krve, asi je to ze zapocení. Vyzkoušeli jsme homeopatika Chamomilla a Colocynthis. Došlo k určitému zklidnění, spí o něco lépe, bohužel na nadýmání to nepomohlo. Můžete mi poradit, co by jí mohlo pomoci?

Odpověď: Určitě jste v pečlivé péči dětské lékařky, takže nehrozí nedostatečná diagnostika, půjde nejspíše o kojenecké koliky. Ty jsou i homeopaticky hůře zvladatelné. Colocynthis, který jste podali, je správně, ale nezabírá vždy. Je možné zkusit Magnesia muriatica 9 CH 2x denně 5 granulí tak, jak homeopatické léky rozpouštíte. na velké nadfýmání může ulevcit spolu s tím China 9 CH. U bolestivých evidentně křečových stahů může prospět Cuprum metallicum 9 CH, dávkování stejné. U popisu celého stavu, jak jste ho vyjádřila (včetně proiblémů očních, které samozřejmě vyžadují i dohled očního lékaře), by bylo vhodné podat lék Medorrhinum 15 CH jednorázově. Tento lék však v současné době není v ČR registrován, pouze v cizině.

Otázka: Dobrý den pane doktore,užívám Hekla lava 9ch na patní ostruhu 5 granulí ráno a 5 granulí večer.Belest ustoupila na 99%.Ptám se jak dlouho mohu homeopatika užívat?Je nějaké omezení?Beru tento lék cca 1 měsíc.Ještě mám dotaz na moje neklidné spaní.Usnu dá říci normálně,ale v noci mám časté buzení spím neklidně po probuzení musím na WC a to mě docela zmáhá(2x za noc).Děkuji mockrát za odpověď

Odpověď: Hekla lava 9 CH je lék, který u problémů s patní ostruhou dosahuje výborných efektů. Lék můžete užívat 6-8 nedělů. Recidiva obtíží po čase, většinou delším, je ale možná a pak můžete uvedený lék znovu použít. Co se týče Vašich nočních obtíží- ty by potřebovaly odborný širší rozbor k výběru správné terapie.

Otázka: Dobrý den, již asi přes půl roku trpím chronickou rýmou, která je doprovázená ucpaným nosem, bolestmi hlavy, ztrátou chutí a v noci mám sucho v ústech a musím se napít. Neustále kýchám,hlavně při přechodu ze zimo do tepla a nebo podání spreje. Snad v jednom kuse používám nosní sprej olynth... zkoušela jsem několikrát ho přestat brát a nahradit třeba vincentkou a sprejem s mořskou solí,ale bohužel bez úspěchu,při kterém jsem neustále smrkala,nos jsem měla ještě víc podrážděný a při smrkání jsem z nosu i krvácela. Mockrát děkuji za jakoukoli odpověď.

Odpověď: Při takových obtížích uleví často lék Nux vomica 9 CH, cucat 2x denně 5 kuliček. K většímu zlepšení je i tady vhodná hlubší konzultace lékařem homeopatem. Jde o chronický zdravotní problém a tam se s univerzální radou nedá dosáhnout opravdový léčebný efekt.

Otázka: Dobrý den, jaká homeopatika byste doporučil na tinnitis? Díky

Odpověď: V literatuře je nejčastěji udáván lék Rhus toxicodendron 9 CH, cucat 2x denně 5 kuliček. Po týdnu si můžete vyhodnotit, jestli došlo ke změně. O dalších možnostech je vhodné se poradit s lékaři ORL, kteří se současně věnují i homeopatikcé metodě.

Otázka: Dobrý den. Chci se zeptat, jestli byste na ekzém (tvoří se kulatá ložiska suché kůže, především na nohách (na lýtkové kosti), na předloktích a na břiše po stranách - na jaro, léto, podzim zmizí a v zimním období se rozjede a velice svědí, doporučil homeopatika arsenicum album 9ch, či nějaká jiná homeopatika? Vím, že nejlepší bude konzultace u homeopata, bohužel přítel se nechce nechat přesvědčit, tak hledám nějaká osvědčená volně dostupná homeopatika. Mnohokrát děkuji :)

Odpověď: Arsenicum album 9 C , cucat 2x denně 5 kuliček může prospět zejména u suchého, šupivého a svědícího ekzému, který stykem s vodou zčervená. Pro léčbu je vždy výhodnější aktivní přijetí léčby. Vím, že jste si toho vědoma a nabízený kompromis je teď maximem možného.

Otázka: Dobrý den, mám miminko, které mu je 19 dní. Od pondělí 16.1. jsme měla teploty. Lékaři mi zjistili zánět a beru antibiotika. Dříve mému miminku stačilo jedno prso 10 minut, teď potřebuje obě prsa, každé 20 minut. Usoudila jsem, že se mi pravděpodobně antibiotiky tvoří méně mléka. Koupila jsem si homeopatika Ricinus communis 5ch. Užívám 30 minut po jídle 5 kuliček 2x denně. Ráda bych se zeptala, kolik dní užívat a kdyby se mi po vysazení tvořilo opět méně mléka, zda mohu opět začít užívat. Četla jsem na diskuzích, že se nesmí užívat dlouhodobě, ale opakovaně ano. Ale nevím, kolik dní mohu brát a když vysadím, tak za kolik dní mohu opět začít brát. Moc Vám děkuji za odpověď.

Odpověď: Klidně Ricinus communis 5 CH užívejte 2-3 týdny a jak správně píšete, můžete podávání opakovat, třeba s odstupem 1-2 týdnů. Homeopatie určitě neublíží a problém se zánětem se zklidní, produkce mateřského mléka by se měla stabilizovat.

Otázka: Dobrý den, syn 2,5 let má problém se sklovinou na pravé horní jedničce, má svítivě bílé skvrny, které se mění na žlutohnědé, zubařka tvrdí, že se jedná o vývojovou vadu zubu a nic s tím nedělá..:-(. Dokázala by homeopatická léčba pomoci i s tímto problémem, aspoň aby se tento problém nezvětšoval dál. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď: Je to problém homeopaticky spíše málo frekventovaný, ale zajímavý. Zkuste kombinaci léků Calcarea carbonica 9 Ch, Calcarea phosphorica 9 CH a Calcarea fluorica 9CH ( tento třetí lék je na lék. předpis). Rozpustit pohromadě od každého léku 3 kuličky v 1 dcl vody a dát dítěti upít 1-2 doušky, v době mimo jídlo. Opakujte každý den jedenkrát po dobu 21 dnů. Lze zopakovat po 3 měsících stejně. Výsledek není úplně jistý. Za zkoušku, zcela nezatěžující a zubům a jejich stavbě každopádně prospěšnou, to určitě stojí za to. Velmi dobrý efekt má pravidelné dlohodobé čištění zubů homeopatickou zubní pastou Homeodent. Nejsem si ale jistý, jestli je v současné době do ČR dovážen. Kdyby nebyly, jsou k mání ve Francii, v zemi výrobce.

Otázka: Dobrý den, pane doktore, Co byste prosím poradil na opakující se synechii vulvae? Dceři je 20 měsíců a trápí nás asi od půl roku, střídavě rozrušíme a opět srusta, i přes pravidelnou péči. Jinak je zdravá. Děkuji moc !

Odpověď: S dotazem na homeopatické léčení synechií jsem se v praxi dosud nesetkal. Nevadí, lze říci, že takový stav může ovlivnit podávání léku Bryonia 9 CH.r Rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podávat pak 1x denně na lžičku tak, aby tekutina přišla do styku se sliznicí v puse. Postačí 1-2 lžičky, každý den připravit čerstvou dávku. Podávat 2-3 týdny. Druhou možností, kterou můžete vyzkoušet následně, je kombinace léků Cuprum metallicum 9 CH a Natrum sulfuricum 9 CH. opět- dohormady terozpouštíme 5+ 5 kuliček do 1 dcl vody, další postup je stejný jako výše uvedeno.

Otázka: Dobrý den zubní lékařka moji šesti leté dcery ji předepsala homeopatika pulsatilla 200ch s tim že se ji zdá nějaká ukňouraná,na co se prosim pulsatilla používá a neni 200ch ob den 3granule hodně? Moje dcera má i nechuť k jídlu na to brala lycopodium clavatum 9ch ale nepomohlo to,děkuji za radu...

Odpověď: Homeopaický lék Pulsatilla 200 CH je lékem vhodným pro konstituční léčbu nejlépe pro nápravu fyzických i púsychických dějů či nerovnováh. Podáváme ho v ředění 200CH jednorázově, čili neopakujeme jeho podání dříve než za řadu týdnů. Do obrazu dítěte patří výrazná proměnlivost nálad, častější plačtivost střídaná ovšem s náladami opačnými. Říkává se, že je to lék pro princezny. V případě, že dcerka taková není a má jenom strach z lékařského výkonu, je dobré to blíže probrat s lékařem věnujícím se homeopatii. Strach ze zubaře má většina lidí, ale stres se projevuje různým způsobem. Má své charakteristiky konkrétní úzkosti a dalších pocitů a projevů. Podle toho pak i vybíráme konkrétní lék pro podobné zátěžové situace, aby co nejblíže odpovídal nastavení pacienta. spíše Vybíráme nižší ředění léku - obvykle 15 CH. Tehdy lék podáváme 1x denně 5 granulí cucat a proto ho můžeme dávat i více dní po sobě ( na rozdíl od ředění 200 CH).

Otázka: Dobrý den,chci se zeptat syn 3roky stěžuje si na bolest nožiček řekla bych že teď rychle roste existují nějaká homeopatika ??Děkuju.

Odpověď: Na růstové bolesti končetin podáváme homeopatikcý lék Calcarea phosphorica 9 CH, optimálně večer před spaním, podávat 3-4 týdny. Je možno lék posléze zopakovat. Výsledky ve smyslu zmírnění až vymizení obtíží jsou velmi dobré.

Otázka: Dobrý den, mohl by jste mně prosím něco doporučit pro syna 5 let, údajně má ADHD, je nesoustředěný, neklidný, hyperaktivní, střídají se mu nálady, výbušný, podrážděný, má potíže s chováním, začíná ubližovat dětem ve školce i bratrovi,je hlučný, neposlechne když mu říkáme nedělej to! Je to s ním těžké a stydím se s ním někam chodit. Děkuji za radu.

Odpověď: ADHD je komplexní diagnoza, kde je dobré mít potvrzený stav od dětského psychologa - pro vhodné výchovné a výukové porady a také pak pro školu. Homeopaticky je to úkol pro zkušeného lékaře homeopata, který tuto situaci musí individuálně vyhodnocovat a podle toho v čase ordinovat vhodné homeopatické léky "na míru" konrétnímu malému pacientovi. Cesta homeopatického léčení vyžaduje důslednost a výsledky jsou zpravidla lepší než běžná chemická léčba. Navíc bez vedlejších účinků.

Otázka: Dobrý den pane doktore, Máme 8měsíčního syna a vzadu na hlavičce jak končí hlavička a začíná krk jsem mu nahmatala tři uzlinky menší( Naše Dr. říká, že uzlinky má každé druhé dítě, že je to třeba z vyrážky na hlavičce, rýma, zuby..atd.) Doporučila homeopatika phytolacca decandra 2x denně 5 kuliček a silicea 1x denně 5 kulicek a nebo osscillo 1tubu týdně. Ráda bych věděla zda opravdu ta phytolacca funguje na uzlinky(asi lymfatické). Děkuji

Odpověď: S komentářem i doporučením Vaší paní doktorky se mohu plně ztotožnit.Ten nález uzlinek je zcela běžný. Při infektu se zvětší s tím, jak vzniká větší produkce lymfocytů v rámci imunitní reakce. Následně se zmenší a nejsou pak už úpně nehmatné. Při dalším infektu mohou opět reagovat. Phytolacca decandra je lékem první volby ohledně uzlinek a jiných žlázovitých útvarů

Nové články emailem
Inzerce https://www.musimcasto.cz/?utm_source=banner&utm_content=ordinace.cz
Anketa
Poskytoval/-a jste někdy první pomoc u epileptického záchvatu?
Zatím hlasovalo 143 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.stopstigma.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Pavel (Každodenná bolesť hlavy) 21. února 2017, 16:05:02

    Jaké filtry máte na mysli? Diskutovat

  • Tomas (boule na zadku) 24. února 2017, 01:33:11

    Vsechny zdravim. Nahodou jsem narazil na tuto diskuzi a tak se taky podelim s mou zkusenosti. Je mi… Diskutovat

  • Miladka (Jak ano a jak né - při akné) 21. února 2017, 11:14:17

    Nejvíce mi pomohl Tea Tree od renovality mohu jen doporučit  Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.