Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Veronika Grossmannová


Homeopatka, psychoterapeutka

Veronika_Grosmanova.pngPo studiu jsem krátce pracovala na psychiatrických odděleních ve vojenské nemocnici v Praze a v Brně. Vzhledem k tomu, že jsem se od studií věnovala metodám komplementární medicíny, praktikuji v současné době jen tento přístup.

Absolvovala jsem školu klinické homeopatie C.E.D.H., kurz pulzové diagnostiky v 1. škole tradiční čínské medicíny, kurz elektrofyziologických měření v akupunktuře (EAV diagnostika), soustavně se vzdělávám v homeopatii a dalších metodách integrativní medicíny a psychoterapii.
Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den, jak prosím dávkovat Dulcamura a Thuya Occidentalis u 2,5 letého dítěte, trpí na molusky. Moc děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Rozpustit 5 kuliček od obou léků v 1 dcl vody a několikrát v době mimo jídlo dát upít 2- 3 doušky. Denně čerstvý nálev.

Otázka: Dobry den. Chci se prosím zeptat zda můžu Argentum Nitricum akh užívat dvě tablety naráz. A jaké je optimální dávkování. A zda to opravdu pomůže na stres, psychiku, úzkost, strach.. Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Cucá se 5 kuliček, je -li to v tabletkách, to také neublížíte, homeopatickým lékem se neotrávíte ani nepředávkujete.

Otázka: Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Dcera 8 let si v létě po pádu z kola vyrazila zub - přední 1. nahoře, zoubek jí byl vrácen zpět. Dceři jsem dávala arnica montana a další homeopatika na zhojení a také wobenzym a zoubek se hezky uchytil. Ale teď po 7 měsících si dcera začala stěžovat na bolest u kořene a na rentgenu zubařka zjistila zevní resorpci kořene. Ihned jsem jí nasadila Siliceum 9CH 2x denně 5 kuliček a wobenzym. Můžete mi prosím poradit jak správně postupovat a tento problém řešit? Moc děkuji za pomoc

Odpověď: Dobrý den. Myslím, že jste udělala maximum. Lze přidat Calcarea phosphorica 9 CH, cucat 2x 5 kuliček denně, ale proces to už asi neovlivní.

Otázka: Dobrý den, syn 6 měsíců, trauma z porodu, strach ze spánku a k tomu motorický neklid, nevydrží ani vteřinu vklidu. Od narození v podstatě nespí, přes den minimálně, v noci je to rozhodně lepší. Celý den je unavený, protírá si očička, ale uspat se mi ho nedaří, nejdřív po dvou hodinách. Od narození není schopen usnout sám, musíme houpat. Tím jak je nevyspalý, je celý den protivný, umrčený a teď ještě začal pištět a dělá to celý den. Existují nějaká homeopatika, která by ho zklidnila a dopomohla k dobré náladě? Kdyby pomáhala i na spánek, nebráním se :) Děkuji moc za odpověď

Odpověď: Dobrý den. Zkuste Stramonium 15 CH , 1x denně rozpustit 5 granulíí v 1 dcl vody, podat do pusinky 2 lžičky v době mimo jídlo. Opakujte denně cca 10 dní, pak vyhodnoťte výsledek.

Otázka: Dobrý den, od nástupu na střední školy jsem ve stresu, je mi na zvracení, špatně se mi dýchá a buší mi srdce. Co by mi mohlo pomoci?

Odpověď: Dobrý den. Vyšetření u zkušeného lékaře homeopata. Homeopatikcá medicína je hodně o konkrétním člověku a není tak formální jhako mechanické polykání tabletek v medicíně standardní.

Otázka: Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Syn 3,5 let měl před 2 týdny Laryngitidu. Nyní je již bez teplot, ale stále kašle a posmrkává. Přes den je kašel spíše suchý, ale v noci po 12 se zhoršuje a je vlhký. Jaká homeopatika jsou v tomto případě prosím vhodná? Děkuji za informaci.

Odpověď: Dobrý den. U suchého kašle se doiporučuje Sticta pulmonaria 9 CH 2x denně cucat 5 kuliček, dále Drosetux sirup 3x 1 lžička.

Otázka: Dobrý den, syn 2 roky a měsíc se během pár dní sám odplenkoval. Čuráni zvládl během dvou dní úplně bez problémů, ale velké trable začaly s vykakáním. První den bez plen to udělal do trenýrek, třetí den mu to ujelo ve stoje když byl nahý a od té doby to již 5 dnu záměrně drží. Je vidět, že potřebuje, hlásí bolavé bříško, má silné větry, kroutí se a nemá moc chuť k jídlu, ale ať dělám cokoli,vyprázdnit se nechce a to NIKAM. Do wc, nočníku, do plenky, do vany.. Udělala jsem mu i bunkr v místě, kam dřív chodil vyprazdňovat v plínkách, ale ani ten nechce. Vyloženě se brání a zadržuje to. Dnes po 5 dnech to již nevydržel, ale při vyprazdňování panikaří, brání se, pláče, tahá to zpět, stěžuje si, že to je špinavé a že to v nočníku nechce..odmítl se vyprázdnit pořádně, což se nakonec povedlo az těsně před spaním do noční plenky. I do té dělal nerad, v nepohodě, s fňukáním a panikou... Do chvíle, kdy měl plenky, nikdy problém s vyprazdňováním nebyl! Podotýkam ani stolice po 5 dnech nebyla tvrdá, bolestivá, jen hutná mazlavá. Ještě by mohlo brát roli, že je v rekonvalescenci z virozy. Existuje něco, čím bychom mohli odstranit ten strach ze stolice?! Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Dejte muArgentum niítricum 5 CH, rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podat- napít 2 doušky 2x denně. Každý den čerstvou dávku. Je -li hodně nafouklé bříško, přiádat k tomu lék China 9 CH, dávkování stejné.

Otázka: Dobrý den pane doktore, gynekoložka mi zjistila opar na genitáliích, způsobený virem herpes. Můžete mi poradit, jaké homeopatikum použít na tuto nemoc ? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Velmi vhodný je lék Natrum muriaticum 9 CH , užívat 2x denně 5 granulí cucáním, 2 tuby. Zopakovat při recidivě problému.

Otázka: Dobrý den, mám s menšími pauzami bolest v krku, hůř se polyká, ve výtěru se většinou nic nenajde, k tomu dlouhodobě pálení žáhy každý den,více v noci, vše trvá již měsíce až roky, často rovněž bolení rukou a nohou. Může být psychosomatické. Poradíte mi, prosím? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. To bude složitější problém, kromě léku Robinia pseudo- acacica 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí na zmírnění pálení žáhy, které mohu být zodpovědné na leptání sliznic. K tomu lze užívat na vyvolaný chemický zánět Belladonna 9 CH 2x denně 5 granulí.

Otázka: Dobrý den, ráda bych se vás zeptala na radu, jsem v 37 tt a před týdnem lékař po kontrole KO zjistil, že mi klesá počet krevních destiček, při kontrole po týdnu byl počet opět nižší, už pod hranicí 150. Je nějaké homeopatikum, které by pokles zmírnilo, případně zastavilo?

Odpověď: Dobrý den. Podporou může být homeopatický lék Phosphor 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí.

Otázka: Dobrý den, měla bych dotaz, můj syn 4,5 roku, má roupi, od svého pediatra dostal lék Vermox, ale stále můj chlapeček si stěžuje a šahá ručičkou na zadeček, snažím se o všechnu hygienu, ale stále bojujeme. Proto zvažuji homeopatika, co by mu pomohlo od svědění a celkově od roupů? Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Homeopatický lék, který se doporučuje proti roupům, se jmenuje Cina 9 CH. Cucat 2x denně 5 granulí po dobu 7 -10 dnů a uvidíte, jestli problém zmizí. Může se objevit samozřejmě znovu. Vdechují se ze vzduchu vajíčka, které roupi pozdě večer zejména nakladou kolem konečníku a šíří se pak dál.

Otázka: Dobrý den, jsem akční důchodkyně, jím zdravě a lékům se vyhýbám. Před pár lety jsem měla velký stres. Teď mám krátce diagnostikovaný Reiterův syndrom, otec měl Bechtěrěva. Je možné ovlivnit homeopatií občasné ataky / uretritida a bolesti malých kloubů/? S homeopatií mám zkušenost, že na mne funguje Oscilococcinum a kdysi mi homeopatka určila, že jsem Phosphorus a že mi též pomůže Tuberkulinum. Mám zkusit něco z toho a jak často a v jakém ředění? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Zkusit to můžete, zkuste Phosphor 15 CH, 1x denně cucat 5 granulí. Doporučím při atakách přidat Cantharis 9 CH 1x 5 granulí 2x denně cucat po dobu 10 dnů.

Otázka: Dobrý den, jsem v 18. týdnu těhotenství. Spustil se mi relaps ulcerozní kolitidy. Jaká homeopatika byste mi prosím doporučil v těhotenství? Děkuji

Odpověď: Dobrý den. S respektem k léčení této nemoci je opět vohdné spolupracovat se zkušeným lékařem,k zde nejvhodnější metoda elektroakupunktury dle Volla, kjež pracuje s homjeopaitákcými léky. Bude jich více a tak se svěřte do odborných rukou. výslkedek paki může být kvalitní. S normální léčbou si to nevadí, efekt je naopak potencovaný.

Otázka: Dobrý den,potřebuji poradit jaké homeopatika pro ročního kojence při nedostatku železa.Jak dávkovat a hlavně jak podávat? Nechat rozpustit v ústech ještě nezvládne.Lze třeba rozpustit na lžíci s trochou vody nebo mm? Děkuji moc za odpověď

Odpověď: Dobrý den. Anémii u kojence musí monitorovat dětská lékařka. Jako podpůrný Vám doporučím lék Natrum muriaticum 15 CH , rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podávat z roztoku 1 lžičku tak ,aby omyla pusinku zevnitř. Každý den čerstvou dávku. Užívat 4 týdny. Vhodné je přidávat k tomu Ferrum phosphoricum 9 CH, také 3 kuličky. Pak kontrolu krevního obrazu.

Otázka: Dobrý den pane Karhane. Obracím se na Vás pro radu ohledně užívání homeopatických kapek Gynex, které mi byly doporučeny homeopatkou na podporu plodnosti. Můj cyklus byl vždy pravidelný 27-28dní. Kapky Gynex jsem dle doporučení začala užívat vždy 2xdenně, a to 1.týden po 3kapkách, 2.týden 4kapky, 3.týden 5kapek. Následovala týdenní pauza a další týden opět 5kapek, 6kapek a tento týden užívám 7kapek 2xdenně. Problém je v tom, že se mi 19.2.měla dostavit menstruace a do dnešního dne ji nemám. Toto zpoždění přikládám právě Gynexu. Těhotenský test je negativní. Mám Gynex přestat užívat? Nebo snížit dávkování? Děkuji mnohokrát za odpověď. S pozdravem

Odpověď: Dobrý den. Tento preparát nepoužívám a ani neznám. Těžko takto poradit. Obraťte se na lékařku, nejlépe ženskou, která má zkušenost s homeopatií. Poradí vám třeba na Informační službě Boironu.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Kterých zdravotních problémů se v létě bojíte nejvíce?
Zatím hlasovalo 1154 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Radoslav (tralgit) 8. července 2018, 19:02:42

    Ahoj Ja tiež čítam milionte fórum ohľadom tramalu Ja keď ho neberiem jednoducho cítim takú… Diskutovat

  • Tereza (Při běhání je třeba dát pozor na klouby) 12. července 2018, 08:30:13

    Právě si ho hodně takhle chválí, asi ho taky vyzkouším. Diskutovat

  • Jaaa (tralgit) 11. července 2018, 19:31:23

    Hm je to smutne ja 15 roku a nemuzu prestan,ale chci.Ale mam strach ze to nezvladnu Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.