Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den, mám měsíčního syna, kterého trápí kolika. Při bolestech se prohýbá, k ránu (někdy i od dvou hodin) se budí pláčem a nejde utišit. Mohl byste mi, prosím, něco doporučit? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Vyšetření u pediatra je potřebné. Homeopaticky u části pacientů pomáhá lék Colocynthis 9 CH. Rozpustíme 5 granulí do 1 dcl vody a podáváme 3 x denně na lžičku. Nálev máme v chladu a každý den připravíme nový. Testujeme 3-5 dní , je -li léčbá účinná. V případě, že ano, podáváme 2 týdny souvisle a pak při recidivách znovu.

Otázka: Dobrý den,zhruba před 14 dny jsem dobrala antibiotika na zánět mandli, při výtěru bylo zjištěno, že mám běžné bacily. Po 3 dnech antibiotika zabrala. Ovšem teď se zánět vrátil, chtěla bych se vyhnout antibiotikum a zkusit homeopatika, můžete mě prosím nějaké doporučit. Žádné jsem ještě nikdy nebrala.

Odpověď: Je potřebné zhodnotit stav, jedná -li se o čerstvou angínu nebo o znovuvzplanutí chronické anginy. Rozdíl je třeba v tom, jsou -li přítomny teploty, zvětšené uzliny či vyšší CRP.To posoudí Váš lékař. Homeopaticky je možné v obou případech podpořit léčbu užíváním léků Mercurius solubilis 9 CH a Belladonna 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí. Případy, kde nejde o čerstvý infekt, může lékař posoudit i bez potřeby nasazovat antibiotika. U akutní anginy jsou ATB třeba.

Otázka: Zdravím mám dvoukomorovou cystu vel.35mm na pravé straně vaječníku. Mohu si koupit nějaký homeopatický lék? Děkuji za odpověď

Odpověď: Můžete zkusit užívat homeopatický lék Apis mellifica 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí po dobu 3 týdnů- Kontrola u gynekologa je samozřejmostí.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu jaký homeopatický lék užívat a v jaké pravidelnosti, když jsem úzkostlivá, uzavřená, často se u mě střídá nálada, jsem podrážděná, nedokážu se bavit, tak jak bych chtěla, nejsem žádný alkoholik, ale sama sebe mám ráda po pár skleničkách vína, jsem sebevědomá, nemám problém komunikovat s ostatními lidmi, jsem veselá, taková jako bych chtěla být i za střízliva. Žiju v neustálém spěchu, neumím relaxovat, neumím si užívat daný okamžik, nedokážu sedět doma. Když něco dělám myslím na to, jak budu dělat další činnost a jak se na to těším, v okamžiku, když dělám činnost na kterou jsem se těšila, opět si ji neužívám a už myslím na následující činnost. Nedokážu se radovat z maličkostí. Mám pocit, že neumím být šťastná. A co je nejhorší mou náladu schytává okolí, teď mám problémy s partnerem, protože nemá tolik času, kolik bych chtěla, jsem na něj strašně fixovaná a nedokážu být sama se sebou. Jsou nějaké homeopatické léky, které by mi s těmi to problémy mohly pomoct? V jakém ředění bych je měla užívat a jak často? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď: Udáváte celý lidský příběh, s nímž Vám může pomoci zkušený lékař homeopat. Na dálku doporučené léky by nebyly funkční.

Otázka: Dobrý den, prosím o radu. Mám na levém chodidle tvrdé, několika leté bradavice odolávající pokusům o odstranění, spíš naopak, objevují se další na prstech a i na palci levé ruky. Bylo by vhodné použít Antimonium crudum 15 ch ? A jak dlouho užívat? Děkuji.

Odpověď: Můžete použít kombinaci Antimoniumj crudum 9 CH 2x denně cucat 5 kuliček a k tomu Thuya 15 Ch 1x deně+ 5 kuliček. Délka užívání závisí na tom, jak rychle se bradavice odlučují. Nějdy je to 2 týdny, ale důslední pacienti mne přesvědčili, že je dobré vytrvat, když se zpočátku nic neděje. Čili klidně i 6-7 týdnů.

Otázka: Dobrý den pane doktore, chtěla bych poradit s dávkováním homeopatik Folliculinum a Luteinum. Mám delší a nepravidelné menstruační cykly, většinou bez ovulace. Brala jsem je již před prvním těhotestvím, ale dávkování si již nepamatuji, vím jen, že jsem měla potenci 9 CH, Folliculinum jsem brala v 1. části cyklu a Luteinum ve 2. části cyklu. Děkuji

Odpověď: Uvedené léky se cucají 2x denně v ředění 5 CH nebo 9 CH.

Otázka: Dobrý den, mám 3 a půl měsíční holčičku a poslední týden prožíváme laktační krizi. Mléka mám myslím stále dost, jen se opozdil spouštěcí reflex. Někdy se spustí mléko rychle, někdy pozdě a pomáhám si odsávačkou. Malá je samozřejmě netrpělivá. Bylo mi doporučeno ricinus communis 5CH. Chtěla jsem se zeptat, jak se to správně užívá, jak dlouho a případně nějakou jinou radu. Děkuji

Odpověď: Lék se užívá 2x denně, maminky cucají 5 granulí. Ricinus communis můžete užívat v ředění 5 CH nebo 9 CH.

Otázka: Dobrý den, pane doktore, ráda bych přírodně podpořila šance na otěhotnění. je mi 38 let, první dítě bez problémů, na druhé už čekáme skoro 2 roky :-(. Dočelta jsem se o homoe folliculinum na podporu růstu vajíček a homeo luteinum na udržení těhotenství. Chtěla bych se zeptat na dávkování, případně jak dlouho se mohou používat? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď: Takto podstatnou záloežitost je jistě dobré konzultovat s gynekoložkou, která používá i homeopatické léky a metody.Pro vás samotnou by to nebylo samozřejmé.

Otázka: Dobrý večer, měla bych dotaz ohledně 9ti měsíčního syna. Můj syn je stále ještě kojen a k tomu zavádíme příkrmy,někdy to jde snáz jindy méně , ale problém je s jeho stolicí na ní cchodí tak jednou za dva až tři dny. Většinou se vykaká a na zadečku se mu objeví krev, někdy to jde i bez té krve, no myslím si , že má zácpu, ale nevíme jak to řešit.Pije dostatečně a hlavně pořád kojím.On na záchod chodil tak jednou za týden i když jsem pouze kojila, ale to je prý normální. A ještě bych měla jeden dotaz ohledně jeho zoubků, protože když se tlačí tak ho ty dásně bolí.Když se toto dělo u mého staršího syna ,tak jsme navštívili paní homeopatku a ta nám s tím pomohla a pak jsme ani o tom , že zoubky rostou nevěděli.Bohužel už je v důchodu, tak prosím o radu Vás. Děkuji

Odpověď: Objevuje-li se krev po stolici opakovaně, je dobré se domluvit přímo s Vaší dětskou lékařkou. U kojených dětí je častější, že stolice může být i za více než jeden den. Co se týče růstu zoubků, objeví li se neklid a záchvaty vzteku, podáváme lék Chamomilla 9 CH, 2x denně 5 granulí, jak už jste dříve činili.

Otázka: Dobrý den, máme 5 měsičního syna, kterého čeká očkování - Hexavakcína a Prevenar 13. Kromě toho mu začaly růst zoubky. Bylo nám doporučeno rozpustit střídavě, v malém množství kojenecké vody, 5 granulí Thuya occidentalis 9 ch a 5 granulí Silicea 15 ch (po dobu 10 dnů) a k tomu vždy přidat 5 granulí Chamomilla vulgaris 15 ch. Tento roztok podávat v průběhu dne - vždy jedna lžička. Mohla bych se prosím zeptat, zda je možné tyto homeopatika mezi sebou kombinovat? Zda je počet granulí správný? Je možné počet granulí zvýšit? Jak dlouho je možné homeopatika užívat? Můžou mít homeopatika nežádoucí účinky? Zda se Chamomila vulgaris užívá při bolesti nebo jen když je miminko vzteklé? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Odpověď lze shrnout následujícím způsobem : v den očkování rozpustit 5 granulí léku Thyua 15 CH do 1 dcl vody, stejně tak Silicea 9 CH. Podáme lžičku před očkováním a po očkování. Není vůbec potřebné podávat tyto léky v dalších dnech a není obvyklé k nim přidávat lék Chamomilla.Není známo, že by homeopatické léky měly nežádoucí účinky, není potřeba jich podávat více v dávce. Postup opakujeme vždy u dalších aplikací očkjovacích látek.

Otázka: Dobrý den, mám už nějakou dobu hormonální nerovnovahu a hlavní přiznak, ktery mě trápí je vypadáváni a mastnota vlasu. Mužete mi poradit s homeopatikama, které by mi pomohly.

Odpověď: Problematika, kterou krátce zmiňujete, je dosti široká a nelze ji řešit jednoduchým doproučením. Pomoci Vám může zkušený lékař homeopat ve své poradně.

Otázka: Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na moje časté záněty močového měchýře. Záněty mám již od 13 let (nyní mi je 21let), jsou stále silnější se skoro minutovými nástupy pálení, řezání, pocitu na močení, vymočení pár kapek. Když zánět dostanu, nejsem schopna si dojít ani k lékaři pro radu či léky. Jednu dobu jsem to řešila přírodními kapkami z lichořeřišnice, které ale začly ztrácet na účinku po delším používání. Jsem z toho opravdu zoufalá, již několik let se nekoupu v bazénech, dávám si pozor na prochadnutí jak od noh tak od zad, Pouze jednou jsem měla v moči krev při zánětu. Má uroložka mě posílala na různé vyšetření jak s močovým ústrojím, měřením močové trubice i ledvinami a nic. Před 14 dny mě zánět navštívil zas, tentokrát ale začal od bolesti zad. Bohužel paní doktorka začíná být stejně zoufalá jako já, říká že s normální léčbou mi zřejmě nemůže pomoci a že se mám obrátit na alternativní léčby. A tak se Vás ptám, napadá Vás jak mi pomoci díky homeopatii? Podotýkám že záněty mám opravdu často. Předem Vám mockrát děkuji za Váš čas, budu ráda i za sebemenší radu či pomoc. Přeji Vám příjemný den, Martina.

Odpověď: Je dosti dobře možné, že obtíže mají původ psychosomatický. Myslím, že ve vašem případě by bylo vhodné vyhledat odborníka lékaře na konstituční homeopatii. Původ problémů bude pravděpodobně hlubší a bude třeba hledat i v osobní historii. Pak bude úleva možná.

Otázka: Dobrý den, prosím o radu, jsem 2roky po operaci štítné žlázy-karcinom-po operaci jsem šíleně unavená a vyčerpaná, mé tělo je od té doby zavodněné a nohy mám jako z ocele-zřejmě mi při operaci narušili lynfat.s. a velkou dávkou Letroxu350 celé tělo rozhodili, nyní beru 150Eutyrox a k tomu všemu mám od února jsem měla přetržené vazy na pravém kotníku a k tomu se přidala žilní tromboza na kterou beru Xarelto, mám časté migrény a po operaci silnější, jsem z toho tak vyčerpaná že mne nic nebaví a nemám sílu na nic. Děkuji za váš čas nějakou radu.

Odpověď: Komplex obtíží je tu velmi široký, vhodné by bylo obrátit se na lékaře internistu, který se věnuje i homeopatii nebo na specialistu v oboru elektroakupunktury dle Volla, EAV. Spojení najdete na internetu.

Otázka: Dobrý den, v pondělí jdeme s dcerou na 2. dávku očkování Prevenaru (dcera má 11měs., po první dávce měla teploty), vím, že nám jako prevence pomohla před předchozími očkováními silicea, nejsem si však jistá dávkováním a zda volit 15ch či 30ch. Velmi děkuji za radu

Odpověď: Termín očkování už uběhl - termín dodání odpovědí na otázky v této rubrice je delší. Pro další očkování: obecně podáváme v den očkování před výkonem lék Thuya 15 CH 1x 5 granulí a poté po výkonu opět 5 granulí. Lék Silicea se podává tam, kde děti mají strach konkétně z očkování jehlou, obvykle i u dětí drobnějších,křehčích, které očkování obecně špatně snášejí a po očkování chřadnou. Co se týče ředění, doporučuji obvykle 15 CH, ale ředění 30 CH je zde také možné.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na homeopatika follicullin a luteinum. Brala jsem je pro nastavení cyklu po porodu, nyní cyklus cca 29 dní +/- den, ovulace 17/18 den, jaké ředění a jak je užívat pro usnadnění početí? Moc děkuji za odpověď

Odpověď: Myslím, že tak podstatné věci jako ovlivňování početí by měl řídit osobně zkušený lékař homeopat v oblasti gynekologie. Ten pak na recept předepisuje potřebné homeopatické léky na míru pacientce.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Jakou fyzickou aktivitu preferujete?
Zatím hlasovalo 26 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • jurijka (HUBNUTÍ) 17. října 2016, 15:12:28

    Já si teda pochvaluji teď novinku vitapixlu, zatím super výsledky.  Diskutovat

  • Eva (krční páteř - bolesti) 20. října 2016, 23:17:08

    Jeste dodatek,nechte si udelat vysetreni na cizopasniky,tyhle mrsky taky umi pekne potrapit,i… Diskutovat

  • JiB (Klasická léčba (chirurgická operace, ozařování, chemoterapie)) 15. října 2016, 01:03:26

    ,,,,, ah .....drahá Lindo, ..... co na to říct .....ano, vím co cítíte ...nebojím se… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.