Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den, mému synkovi (9 měsíců) jsem při čištění oušek (trhnul sebou) poškrábala ušní bubínek. Pan ORL doktor říkal, že tam má černý stroupek o velikosti 3 mm x 1 mm, kontrolu máme za 3 měsíce, žádné mastičky nemáme dávat. Existují nějaká homeopatika k urychlení hojení stroupku a zklidnění podrážděného bubínku? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Na hojení ran používáme lék Arnica 9 CH, rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podat na 1 lžičku 2x denně tak, aby omyla sliznice v pusince. Každý den čerstvý nálev, podávat 7 dní. Bubínek by měl teď již zklidněný.

Otázka: Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Můj přítel trpí kožní plísní na zádech a rukách. Hodně ho to i svědí. Jsou to takové ohraničené fleky. Moc děkuji za odpověď

Odpověď: Problém je složitější, je dobré se obrátit na kožního lékaře, který se věnuje i homeopatii.

Otázka: Dobrý den, po 18letech jsem vysadila hormonální antikoncepci. Cyklus mám 33 dní, jen jeden vaječník. Jsem stále nemocná, nafouklá, přetrvávající (velká) bolest prsou. Po vysazení jsem do dvou měsíců přibrala 10kg aniž bych měnila stravovacì návyky. Sex je pro mě jen slovo, jsem negativní, protivná sama sobe. Už to nejsem já. Prosim, je tu nějaká cesta z tohoto bludného kruhu. Předem mockrát děkuji.

Odpověď: I zde je řešení problému složitější, individuální. Je dobré se obrátit na gynekologa/žku, který se věnuje také homeopatii.

Otázka: Prosím o radu zda existuje něco na odnaučení cucání palce. Syn skoro 2 roky neustále cucá. Když ho okřiknu tak ho vyndá. Je veselý, rád jí, od mala dostával na seboreu a pozdní prořezávání zubů calcarea carbonicu. Moc děkuji

Odpověď: Odnaučit cucat palec je na rozdíl od dudlíku velmi svízelná záležitost jak je stále k dispozici. Dudlík můžeme odložit a svést to na čarodějnice, palec nikoliv. Stará rada říká, že rukavičky mohou cucání palců znepříjemnit. Je-li chlapec pěkně rostlý ev. trochu boubelatý, mohla by to být spolu s opožděným prořezáváním zoubků a zvládnutou seboreou indikace pro lék Calcarea carbonica 15 CH indikace k ovlivnění jeho libida.

Otázka: Dobrý den, prosím o radu..mám psychické potíže..před půl rokem mě opustil manžel - odešel k mladší slečně....žiju v napětí,úzkosti...spím celkem dobře - snažím se fyzic. unavit. Snažím se restartovat, co nejvíce pomoci dětem, které celou situaci také těžce nesou...mohla by mi pomoci homeopatie? Nějaký preparát?

Odpověď: Pro podporu můžete užívat lék Natrum muriaticum 15 CH, cucat 5 kuliček 1x denně ve stenou dobu. Lék může být oporou systematické psychologické podpoře, kterou bych vám doporučil vyhledat. Vy a Vaše děti si to určitě zasloužíte.

Otázka: Dobrý den, prosím o radu. Mám syna, kterému je nyní 20 měsíců. Čekáme druhé miminko a syn mi začal v noci při usínání dělat strašně hysterické scény a volat mě. Do této doby nám usínal sám a v noci se nám nebudil vůbec. Nechce beze mě usnout a nemůže vidět, že odcházím. Když se nám podaří ho uspat, tak větsinou po desáté hodině se vzbudí se strašným plačem a brečí a volá dokud nepříjdu, když přijdu chce na ruku a se mnou do postele, ale stejně neusne a stále mě dloube, pusinkuj, chce kakao a převaluje se sem a tam. Když má být s babičkou nebo tatínkem přes den, tak mu to nevadí, ale na spaní mě vyžaduje. Dnes například nespal celou noc až v půl čtvrté ráno usnul. Myslela jsem si nejprve, že je to posledními stoličkami, které mu lezou, ale tohle mi už k tomu nesedí. Nevím si sním už rady a jsem celkem vyčerpaná z únavy. Prosím poraďte. Děkuji

Odpověď: Podle všeho jde o separační úzkost. Takové stavy v homeopatii vyžadují obvykle rozbor u zkušeného lékaře homeopata, protože je třeba posoudit řadu jednotlivostí konkrétního pacienta. Zkusmo můžete podávat lék Stramonium 15 CH, rozpouštět 5 kuliček v 1 decilitru vody denně a podat jednu či dvě lžičky do úst tak, aby tekutina omyla sliznici úst. každý den čerstvou dávku. Lék podáváme 10- 14 dní. Je na lékařský předpis.

Otázka: Dobrý den. Pane doktore, prosím o radu. Syn měl úraz na lyžích. Narazi v rychlosti kolenem do stojícího snoubordisty. Utržil sečnou ránu kolene a měl vraženou kůži do čéšky. Čéčku mu rovnali v lokální anestezii a ránu zašili. Teď má nohu v sundavací dlaze od stehna po kotník. Koleno má nateklé. Dlahu můžeme sundat při potřebě osprchovat se. Prosím o radu, jak podpořit hojení a zmenšit otok kolene. Děkuji mnohokrát.

Odpověď: K podpoře hojení mohou přispět léky Apis 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí a lék Rhus toxicodendron 9 CH, dávkování stejné. Léky užívat 2 týdny.

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mě může pomoci homeopatická léčba, potažmo která? Je mi 20 let a mám pořád dokola angíny během 4 měsíců již 4 angína mezi tím 2x zánět moč. měchýře. Do toho zánět zubu. Pořád atb léčba, vždy po dobrání se vrací. Pořád bolesti v krku, bolesti hlavy, únava. Předem mockrát děkuji za pomoc a radu.

Odpověď: K řešení takového souboru obtíží je vhodná metoda konstituční homeopatie. Zkuste vyhledat lékaře homeopata, který se zabývá konstituční ( klasickou) homeopatií. Principem je výběr léku na míru konkrétnímu pacientovi. V úvahu jsou brány nejen diagnozy, které Vás trápí, ale celá řada charakteristik Vás jako osobnosti na úrovni fyzické i psychické.

Otázka: Dobrý den, mám syna 18m a už 14 dní ho trápí růst zoubků, rostou mu najednou všechny trojky. V noci je neklidný, vyzaduje moji přítomnost, uklidní se až když si ho vezmu do postele. Přestane brečet, ale pořád sebou mele a po nějaké době usne. Pokud ho v noci přenesu zpět do postele, k ránu se opět vzbudí pláčem a ten samý scénář. Vstává také o dost dříve než před růstem zoubků, cca o 2h. Přes den je protivný, vyžaduje pozornost a někdy je i vše špatně a chce jen chovat. Prosím o radu, jaká homeopatika by nám mohla pomoci? Děkuji.

Odpověď: Nejobvyklejším lékem, je tu Chamomilla 9 CH, rozpouštíme 5 kuliček v 1 dcl vody a podáváme 2x deně lžičku do pusinky, kterou tím zvlhčíme. Pokud by u obtížného růstu zoubků byla i řídká prudší stolice, je vhodné přidat lék Podophyllum 9 CH, příprava a dávkování stejné.

Otázka: Dobrý den, mám velký problém s akné na ramenou a obličeji. Používám zásadně přírodní kosmetiku, ale bohužel příliš nepomáhá. Ráda bych proto zkusila nějaká homeopatika, která by mi mohla pomoci. Existují nějaká taková? Děkuji mnohokrát za Vaši radu.

Odpověď: Jako základní homeopatikcou pomoc můžete užívat lék Eugenia jambosa 9CH , ccuat 2x denně 5 kuliček. Má výborné výsledky zejména u drobného akné s malou černou tečkou uprostřed pupínku. Doba užívání 2-3 týdny, lze samozřejmě i opakovaně.

Otázka: Dobrý den, mám 8 měsíčního syna, který mi od 3 měsíců velmi špatně spí. Přes den 2x po půl hodině a v noci mi nenaspí dohromady ani hodinu v kuse. Už jsem z toho velmi vyčerpaná. Existují nějaké homeopatika, které by zlepšily kvalitu spánku? Malý je narozen klešťovým porodem, může to mít nějakou souvislost? Děkuji za Vaše rady. Hezký den.

Odpověď: Souvislost s obtížným porodem být může. Vnímáme -li tento kontext, podáváme lék Stramonium 15 CH. 5 kuliček rozpustíme v 1 dcl vody, pak na lžičku tak, aby lék omyl sliznici v puse. Denně čerstvou dávku. Doba podávání 2-3 týdny. Lék je na lékařský recept. Při běžné nespavosti je možné podávat homeopatický lék Coffea cruda 9 CH večer před spaním, příprava stejná jako u léku výše uvedeného.

Otázka: Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Mám 6týdenního syna a trápí ho kolika. Celý den tlačí, kroutí se,červená,propíná se do luku. Bolest utiší houpání,chování, poplácávání po zadečku. V noci jej trápí o trochu víc, nepláče, ale vykřikuje, propíná se...prdí, ale nekaká, max. 1x za 1-2dny s velkou námahou, po vyprázdněni nepřichází úleva. Prosím o doporučení vhodných homeopatik a dávkování. Mnohokrát děkuji.

Odpověď: Jedná se o kojenecké koliky. Vedle jemného masírování bříška ve směru hodinových ručiček, nahřívání bříška teplou plenkou a některých standardních léků můžete vyzkoušet homeopaticxký lék Colocyntis 9 CH. Podáváme ho rozpuštěný v 1 dcl vody 5 kuliček 2x denně na lžičku tak, aby omyla sliznici v pusince. Každý den čerstvou dávku. Doba podávání zkusmo 4-5 dní, zlepšuje -li stav dítěte, můžete podávat 2-3 týdny i opakovaně. Koliky jsou ovšem úporný problém, zcela vymizí za delší řadu týdnů.

Otázka: Dobrý den, léta se léčím s refluxní chorobou jícnu. Užívám omeprazolum, občas bylinky a přes léto není potřeba ani nic, myslím, že to je hodně navázané na mou psychiku. Na podzim se to začne hlásit a pak asi nejhorší bývá leden, únor. Nyní jsem ale prožila na podzim velký stres, partner si našel jinou přítelkyni a já jsem se snažila náš vztah udržet a potlačovala veškeré emoce před sebou a hlavně před dcerou, aby nic netušila, i když děti stejně vnitřně vycítí, že není něco v pořádku. A po novém roce, když se situace doma uklidnila a relativně "vyřešila" se mi objevili potíže, jako ztížené polykání a nebo někdy úplný blok polykacího svalu, nebo tak, byla jsem několikrát na pohotovosti a vrátila se s neurolem. To mě sice utlumí a pomůže, avšak jak přestal působit, zas jsem měla strach pozřít sousto jídla, a pokud jsem ho pozřela, tak jsem ho cítila celou cestu až dolů k žaludku a tam chvíli tlačilo. Jím spíše tekutou stravu, nebo tužší po kousíčkách a hodně zapíjím, aby sklouzla lépe do žaludku, ale není toho ještě moc. Nasadila jsem tedy omeprazolum i na noc a potíže se trochu zlepšili a doplňovala jsem to i neurolem, většinou stačilo až po obědě a na noc, abych i spala. Rozhodil se mi totiž také úplně i spánek, jak se mi stále honily myšlenky a nemohla jsem zabrat. Takže si myslím, že je to pravděpodobně převážně vše psychické i ty zhoršené potíže s refluxem a žaludkem, potom, co jsem potlačovala své emoce. Mamka měla také zdravotní potíže, úzkosti a tak a poradila mi, abych zatím zkusila Ignatiu, jestli mi to trochu pomůže. Dávala jsem jednu kuličku ráno a jednu před spaním, dopoledne jsem vydržela bez neurolu a tak kolem 15h jsem si ho stejně musela vzít. Tak jsem včera zkusila ráno dvě kuličky a po obědě jednu a večer dvě a to nevím, jestli už nebylo moc. Sice jsem vydržela bez neurolu celý den, ale spustila se mi taková zadní rýma nebo co to je, měla jsem to trochu celých 14 dní, při těchto problémech, ale nyní jak kdyby mi tam někdo otevřel kohoutek a teče to a teče, takže nemůžu ani pořádně ležet a spát, v noci jsem nakonec vzala půlku neurolu,ale stejně mi to stékalo do krku a neusnula jsem se. Stále to neustává a je to nepříjemné, potřebuji se vyspat a zároveň mi to namáhá i tak podrážděný krk. Je možné, že jsem to s tím dávkováním přehnala, nebo je to náhoda? Prosím moc o radu. Jinak chuť k jídlu i hlad bych měla, o to je to horší, že nemůžu sníst o něco víc jídla, ale jen po troškách, tak se snažím každé dvě hodinky aslepoň něco a koupila jsem si i konopný protein k pití. Děkuji předem za radu.

Odpověď: Váš příběh je výrazem psychosomatického působení situace, kterou jste prožila a s níž jste se vnitřně ještě nevyrovnala. Důležité by zde bylo odborné psychologické působení. Z homeopatických léků, které by připadaly do úvahy takto na dálku, je možné zvážit lék Natrum muriaticum 15 CH, cucat 1x denně 5 granulí. Podstatné je ovšem také, není -li narušena funkce štítné žlázy v důsledku prodělaného delšího stresu. To řešte se svojí paní doktorkou.

Otázka: Dobrý den, pane doktore, má 4,5 letá dcera má jakýsi ekzem či vyrážku, prý jí to nesvědí, má to většinou tvar kola, spíše sušší a okraje červené, někdy vyblednou, nejprve to měla u kotníku - nyní jen patrné na dotyk,místo je sušší,pak na stehně a nyní se objevily i dva malé flíčky na prdelce. Lokty, lopatky a prsa má od včera poseté pupínky, jsou spíše patrné na dotyk, lehce červené. Prosím, existuje nějaké homeopatika na tento problém? Na kožním nám pořádně neporadili, jen výměna aviváže, pracího prášku, šetrnější kosmetika, ale dosud žádná změna, už si nevíme rady, čím mazat. Děkuji....

Odpověď: U běžných, spíše pomíjivých vyrážek je možno zkusit lék Pulsatilla 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí. Mělo-li by se ale jednat o ekzém, je potřeba, rozbor a výběr vhodného léku u lékaře homeopata. Výběr léku je pak individuální.

Otázka: Dobrý den, už skoro dva týdny mám rýmu a teď i zánět středního ucha. Jsem v počátku těhotenství jsou nějaká homeopatika která by mi pomohla? Děkuji

Odpověď: Určitou úlevu může přinést lék Kalium muriaticum 9 CH , cucat 5 granulí 2x denně. Rozběhnutý zánět středního ucha patří ovšem do rukou ORL lékaře. Tento lék je na lékařský předpis. Co se týče rýmy, je třeba vědět vzhled a charakter rýmy. Je -li např. rýma vodnatá a tekoucí, často pomůže lék Arsenicum album 9 CH 2x 5 granulí, u světle žluté tekoucí rýmy Pulsatilla 9 CH, dávkování opět 2x 5 granulí. U rýmy žlutozelené, tuhé, "gumové" je naopak vhodné Kalium bichromicum 9 CH, opět 2x 5 granulí cucat.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Z jakého důvodu držíte bezlepkovou dietu?
Zatím hlasovalo 7 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • honza (Dráždivý tračník) 24. března 2017, 22:04:45

    . .. teď ale čtu z příbalového letáčku, se se může užívat bez porady s lékařem jen 2… Diskutovat

  • Zuzana Stará (Metličkové žilky na nohou) 25. března 2017, 18:23:33

    Tak nevím,k čemu by tahle diskuze byla dobrá,kdyby se nesměl uvést název výrobku.Všichni… Diskutovat

  • amanda (Projímadle) 25. března 2017, 17:13:03

    Malého bych asi konzultvala s doktorem... Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.