Inzerce

Poradna: Homeopatie

V této poradně radí: MUDr. Tomáš Karhan

Homeopat, dětský lékař

MUDr. Tomas KarhanHomeopatii praktikuje od r. 1992. Užívá ji pro řešení akutních obtíží a nemocí, ale také pro řešení obtížnějších případů, chronických a opakovaných nemocí i stavů, s nimiž si běžná medicína neví rady. Absolvoval řadu zahraničních škol (francouzskou, anglickou, holandskou, americkou a další). Je autorem úspěšné knížky Homeopatie a děti, která vyšla v opakovaných vydáních v nakladatelství Grada, publikuje texty o homeopatii v tisku, o homeopatii hovoří v televizi a rozhlase. Účastní se zahraničních homeopatických kongresů a homeopatii také přednáší.
V Praze 9 má poradnu, homeopatickou kliniku Arnica, do které se lze objednat. Přijíždějí za ním pacienti nejen z Prahy, ale z celé republiky.

Více informací na: http://www.homeoklinika.cz/

Upozornění: Po období prázdnin jsou dotazy odpovídány s delší časovou prodlevou.


Partneři poradny:

hla.jpg       Svět Homeopatie

Zeptejte se odborníka
Zodpovězené dotazy v této poradně

Otázka: Dobrý den, od nástupu na střední školy jsem ve stresu, je mi na zvracení, špatně se mi dýchá a buší mi srdce. Co by mi mohlo pomoci?

Odpověď: Dobrý den. Vyšetření u zkušeného lékaře homeopata. Homeopatikcá medicína je hodně o konkrétním člověku a není tak formální jhako mechanické polykání tabletek v medicíně standardní.

Otázka: Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Syn 3,5 let měl před 2 týdny Laryngitidu. Nyní je již bez teplot, ale stále kašle a posmrkává. Přes den je kašel spíše suchý, ale v noci po 12 se zhoršuje a je vlhký. Jaká homeopatika jsou v tomto případě prosím vhodná? Děkuji za informaci.

Odpověď: Dobrý den. U suchého kašle se doiporučuje Sticta pulmonaria 9 CH 2x denně cucat 5 kuliček, dále Drosetux sirup 3x 1 lžička.

Otázka: Dobrý den, syn 2 roky a měsíc se během pár dní sám odplenkoval. Čuráni zvládl během dvou dní úplně bez problémů, ale velké trable začaly s vykakáním. První den bez plen to udělal do trenýrek, třetí den mu to ujelo ve stoje když byl nahý a od té doby to již 5 dnu záměrně drží. Je vidět, že potřebuje, hlásí bolavé bříško, má silné větry, kroutí se a nemá moc chuť k jídlu, ale ať dělám cokoli,vyprázdnit se nechce a to NIKAM. Do wc, nočníku, do plenky, do vany.. Udělala jsem mu i bunkr v místě, kam dřív chodil vyprazdňovat v plínkách, ale ani ten nechce. Vyloženě se brání a zadržuje to. Dnes po 5 dnech to již nevydržel, ale při vyprazdňování panikaří, brání se, pláče, tahá to zpět, stěžuje si, že to je špinavé a že to v nočníku nechce..odmítl se vyprázdnit pořádně, což se nakonec povedlo az těsně před spaním do noční plenky. I do té dělal nerad, v nepohodě, s fňukáním a panikou... Do chvíle, kdy měl plenky, nikdy problém s vyprazdňováním nebyl! Podotýkam ani stolice po 5 dnech nebyla tvrdá, bolestivá, jen hutná mazlavá. Ještě by mohlo brát roli, že je v rekonvalescenci z virozy. Existuje něco, čím bychom mohli odstranit ten strach ze stolice?! Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Dejte muArgentum niítricum 5 CH, rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podat- napít 2 doušky 2x denně. Každý den čerstvou dávku. Je -li hodně nafouklé bříško, přiádat k tomu lék China 9 CH, dávkování stejné.

Otázka: Dobrý den pane doktore, gynekoložka mi zjistila opar na genitáliích, způsobený virem herpes. Můžete mi poradit, jaké homeopatikum použít na tuto nemoc ? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Velmi vhodný je lék Natrum muriaticum 9 CH , užívat 2x denně 5 granulí cucáním, 2 tuby. Zopakovat při recidivě problému.

Otázka: Dobrý den, mám s menšími pauzami bolest v krku, hůř se polyká, ve výtěru se většinou nic nenajde, k tomu dlouhodobě pálení žáhy každý den,více v noci, vše trvá již měsíce až roky, často rovněž bolení rukou a nohou. Může být psychosomatické. Poradíte mi, prosím? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. To bude složitější problém, kromě léku Robinia pseudo- acacica 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí na zmírnění pálení žáhy, které mohu být zodpovědné na leptání sliznic. K tomu lze užívat na vyvolaný chemický zánět Belladonna 9 CH 2x denně 5 granulí.

Otázka: Dobrý den, ráda bych se vás zeptala na radu, jsem v 37 tt a před týdnem lékař po kontrole KO zjistil, že mi klesá počet krevních destiček, při kontrole po týdnu byl počet opět nižší, už pod hranicí 150. Je nějaké homeopatikum, které by pokles zmírnilo, případně zastavilo?

Odpověď: Dobrý den. Podporou může být homeopatický lék Phosphor 9 CH, cucat 2x denně 5 granulí.

Otázka: Dobrý den, měla bych dotaz, můj syn 4,5 roku, má roupi, od svého pediatra dostal lék Vermox, ale stále můj chlapeček si stěžuje a šahá ručičkou na zadeček, snažím se o všechnu hygienu, ale stále bojujeme. Proto zvažuji homeopatika, co by mu pomohlo od svědění a celkově od roupů? Děkuji

Odpověď: Dobrý den. Homeopatický lék, který se doporučuje proti roupům, se jmenuje Cina 9 CH. Cucat 2x denně 5 granulí po dobu 7 -10 dnů a uvidíte, jestli problém zmizí. Může se objevit samozřejmě znovu. Vdechují se ze vzduchu vajíčka, které roupi pozdě večer zejména nakladou kolem konečníku a šíří se pak dál.

Otázka: Dobrý den, jsem akční důchodkyně, jím zdravě a lékům se vyhýbám. Před pár lety jsem měla velký stres. Teď mám krátce diagnostikovaný Reiterův syndrom, otec měl Bechtěrěva. Je možné ovlivnit homeopatií občasné ataky / uretritida a bolesti malých kloubů/? S homeopatií mám zkušenost, že na mne funguje Oscilococcinum a kdysi mi homeopatka určila, že jsem Phosphorus a že mi též pomůže Tuberkulinum. Mám zkusit něco z toho a jak často a v jakém ředění? Děkuji.

Odpověď: Dobrý den. Zkusit to můžete, zkuste Phosphor 15 CH, 1x denně cucat 5 granulí. Doporučím při atakách přidat Cantharis 9 CH 1x 5 granulí 2x denně cucat po dobu 10 dnů.

Otázka: Dobrý den, jsem v 18. týdnu těhotenství. Spustil se mi relaps ulcerozní kolitidy. Jaká homeopatika byste mi prosím doporučil v těhotenství? Děkuji

Odpověď: Dobrý den. S respektem k léčení této nemoci je opět vohdné spolupracovat se zkušeným lékařem,k zde nejvhodnější metoda elektroakupunktury dle Volla, kjež pracuje s homjeopaitákcými léky. Bude jich více a tak se svěřte do odborných rukou. výslkedek paki může být kvalitní. S normální léčbou si to nevadí, efekt je naopak potencovaný.

Otázka: Dobrý den,potřebuji poradit jaké homeopatika pro ročního kojence při nedostatku železa.Jak dávkovat a hlavně jak podávat? Nechat rozpustit v ústech ještě nezvládne.Lze třeba rozpustit na lžíci s trochou vody nebo mm? Děkuji moc za odpověď

Odpověď: Dobrý den. Anémii u kojence musí monitorovat dětská lékařka. Jako podpůrný Vám doporučím lék Natrum muriaticum 15 CH , rozpustit 5 kuliček v 1 dcl vody a podávat z roztoku 1 lžičku tak ,aby omyla pusinku zevnitř. Každý den čerstvou dávku. Užívat 4 týdny. Vhodné je přidávat k tomu Ferrum phosphoricum 9 CH, také 3 kuličky. Pak kontrolu krevního obrazu.

Otázka: Dobrý den pane Karhane. Obracím se na Vás pro radu ohledně užívání homeopatických kapek Gynex, které mi byly doporučeny homeopatkou na podporu plodnosti. Můj cyklus byl vždy pravidelný 27-28dní. Kapky Gynex jsem dle doporučení začala užívat vždy 2xdenně, a to 1.týden po 3kapkách, 2.týden 4kapky, 3.týden 5kapek. Následovala týdenní pauza a další týden opět 5kapek, 6kapek a tento týden užívám 7kapek 2xdenně. Problém je v tom, že se mi 19.2.měla dostavit menstruace a do dnešního dne ji nemám. Toto zpoždění přikládám právě Gynexu. Těhotenský test je negativní. Mám Gynex přestat užívat? Nebo snížit dávkování? Děkuji mnohokrát za odpověď. S pozdravem

Odpověď: Dobrý den. Tento preparát nepoužívám a ani neznám. Těžko takto poradit. Obraťte se na lékařku, nejlépe ženskou, která má zkušenost s homeopatií. Poradí vám třeba na Informační službě Boironu.

Otázka: Dobrý den pane doktore. Chci se Vas zeptat zda existuji i homeo na hubnutí a odvodnění či podporu lymf.systemu, který mne moc nefunguje. Velice děkuji za pomoc. S pozdravem a přáním hezkého dne

Odpověď: Dobrý den. Samotná homeopatika na zhubntí nesačí. Mohou podpořit detoxikaci, ale samotný proces hubnutí je v režimových a psychologických polohách. K řešení problémů s lymfatickým systémem je vhodný lymfodrenáž, ale je nutné ji absolvovat u velmi dobře vyškolených specialistů s fyzioterapeutickým vzděláním.

Otázka: Vážený pane doktore, mladší syn (5let) má v posledních měsící zvětšenou mandli, docela často nás teď trápili vleklé rýmy a kašel (horní cesty dýchací) - rýmy nijak výrazně hlenově nezabarvené. A začal mi huhňat, přitom nos má čistý, v noci i pochrupávat (ne pokaždé). Protože mám s mandlí zkušenost u staršího syna, kterému jsme ji tedy chirurg.nechali odstranit, myslím si že teď ji má zduřelou i ten mladší. Nechci ale hned řešit tento problém operací, jelikož tenkrát u staršího syna vyditelný efekt zlepšení moc nebyl. Četla jsem Ve vaší knížce, že by mohl pomoci na zmenšení mandle lék Silicea 15Ch, svými vlastnostmi je synovi nejbližší. Chci se zeptat na dávkování - dávat obden 3x denně po dobu 4-6 týdnů nebo každý den 3x denně po cca těch 4-6 týdnů? Moc děkuji za odpověď. Krásný den.

Odpověď: Dobrý den. Silicea 9 CH, cucat 1x denně 5 granulí, k tomu Thuya 15 CH, dávkování stejné. Jsou -li opakované infekty dýchacích cest, které nosní mandli dráždí k prosáknutí a zvětšení, je vhodné zaměřit se na konstituční homeopatickou léčbu, která má pro každého pacienta lék na míru. Jen cesta k němu vede přes odborníka. Jinak - nosní mandle většinou ve věku školním, který přijde, přestává být problémem. Já její vynětí podporuji v případě, když zlepšení v předškolkovém věku nepřicází a současně dítě špatně slyší spolu s nočním chrápáním. Jinak souhlasím s Vámi, nespěchat, mandlička by zas dorůstala.

Otázka: Dobrý den chtěla sem se zeptat dceři před pár dny začala rýma zezačátku jen ucpaný nos tak jsme nasadili coryzalii a rýma se zdá být lepší ale přešlo to na kašel dráždivý a já se ptám zda coryzalii má pořád brát anebo vysadit protože v lékárně tvrdili že se dává všeobecně na nachlazení. Děkuji za odpověď

Odpověď: Dobrý den. Tu Coryzalii jste už asi vysadili, svou práci odvedla.Na suchý kašel se doporučuje homeopatický Drosetux sirup.

Otázka: Dobrý den, je mi 22 let, štíhlé postavy. Trpím akné, které se zhoršuje hlavně před menstruací. Mohl byste mi prosím odporučit homeopatika, která by mi v tomto pomohla. Našla jsem Natrium phosphoricum DHU 80 tablet, která sedí na popis mých příznaků. Co myslíte? Moc děkuji za radu.

Odpověď: Dobrý den. Zkuste to užívat a vyhodnoťte za 10 dní. Jestli bude zlepšení, můžete pokračovat i po zlepšení ještě 2- 3 týdny, případně zopakovat při recidivě obtíží. K tomu můžete užívat Lachesis 9 CH, také 1x 5 granulí cucat. Pokud by bylo třeba jít do obtíží hlouběji, je dobré vyhledat zkušeného lékaře homeopata.

Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Chodíte pravidelně na preventivní prohlídku k zubnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 35 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • vojta (Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?) 15. března 2018, 11:43:54

    Opravdu funguje. Vubec sem nemel potrebu po nikotinu i když byl vedle mě kuřák s cigaretou. Diskutovat

  • marie (Bolest palce u nohy) 17. března 2018, 13:30:22

    ano ,cibulí jsem si taky vyléčila bolest palce sice se přestěhovala pak do nártu a paty, ale… Diskutovat

  • Ive (Nechcete brát antibiotika zbytečně? Nechte si změřit CRP.) 19. března 2018, 16:46:29

    Tak jsem 10 dni doma s chripkou a vysledek takovy,ze az ted mi dala mudr Ant.,ze uz vycerpanim… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.