Inzerce

Cystoskopie

Cystoskopie je vyšetřovací metoda, která lékaři umožní prohlédnout vnitřní povrch dutiny močového měchýře a močové trubice včetně úseku, který prochází prostatou. [ více ]

Inzerce
Odpovědi
Lucka1 poděkování

Byla jsem na vyšetření jednou a byl to nejhorší zážitek v mém životě. Všude čtu, že by se měla aplikovat před vyšetřením znecitlivující látka, ale mně bylo vyšetření prováděno bez znecitlivění. Před vyšetřením mi doktorka ještě "roztahovala" močovou trubici cévkama různých velikostí. Bolesti neskutečný i pár dní po vyšetření. Když mě pak objednala na cystoskopii znovu, odmítla jsem a přestala k ní chodit.

Reagovatpoděkovatnahlásit

10. října 2016, 00:57:11

Jean1 poděkování

mám ty stejné zkušenosti a přitom je cystoskopie zbytečné vyšetření :-)

11. října 2016, 09:33:47

Renda

Dobrý den)příště si to nechat provádět s epiduralem!!

16. června 2018, 07:12:40

Tuplák1 poděkování

Z pohledu muže - bál jsem se toho, ale zbytečně. Mírně nepříjemné, ale bezbolestné. Vyšetření trvalo cca 3 minuty. Po vyšetření mírné pálení při močení, ale nic co by se "nedalo zvládnout". Chce to hodně pít a tím pádem i často chodit na WC, pálení potom přestane dříve......

28. října 2016, 12:56:27

Lucie

Dnes jsem prošla cévkování, kvůli zánětu ledvin. Zákrok příšerně bolestivý, doktor nepříjemný a přímo mi to tam rval, no hrůza, nemůžu se vyprázdnit, protože se bojím pálení. Tento zákrok se přiznám, že jsem probrečela a prořvala bolestmi. Bojím se strašně jít čůrat.

14. listopadu 2016, 15:52:49

Vlad

Co znamená výrok doktora " uvolněte se! " To mám začít čůrat ? Je možné dostat nějaké prášky na následné problémy ?

4. ledna 2017, 23:19:31

Iveta

Dnes jsem byla na cystoskopii v Sanusu v HK,vykon trval5minut,znecitliveni jsem nemela a je to uplne v pohode.Tam jsou sikovni lekari😊

31. ledna 2017, 16:40:27

pepa1 poděkování

na cystoskopii chodím pravidelně každé tři měsíce a jediné co je nepříjemné to očekávání jestli něco najdou/za sebou mám 4 turt z toho 2 x rakovinový nádor/, a jestli se tumor vrátí při předposlední cystoskopii mě dokonce vypálily 5 nádorku. pořád lepší je zvládnout bolest při močení po zákroku,než přijít o celý měchýř.byl jsem před týdnem a po prvním močení už bolest ustoupila. ještě lepší že nic nenašli, ale za tři měsíce znova.

9. května 2017, 21:20:05

Zuzana1 poděkování

Dneska jsem byla taky na cystoskopii a krom toho , že se to tam zkoušel narvat i přes to že to prostě nešlo teď nehorázně trpím . Vyšetření trochu bolí, ale to po něm je teprve peklo. Pořád mi teče krev, hledám jiný způsob jak vyprázdnit svůj močák, ale bohuzel vždycky skončím na wc a modlím se ať už to skončí... a to na to mám jít znova :(

18. září 2017, 19:43:39

Honza

Před 3mi dny jsem absolvoval cystoskopii na poliklinice P4. Pobyt v ordinaci cca 15 min.. Samotný zákrok netrvá déle než 3 minuty. Při zavádění to jakoby drhne, ale dá se to vydržet. Napouští do vás tekutinu, takže máte pocit na močení. Je třeba ihned po opuštění ordinace zajít na WC a vyprázdnit se dokud účinkuje místní znecitlivění. Jel jsem domů metrem 40 minut a myslel jsem, že se nutně počůrám, ale je to spíš pocit, než naplněný měchýř, postupně to ustupuje. První čůrání řeže, druhé o trochu méně a třetí už je fakt lepší., trochu teče krev. Večer už bez problémů.. Prodělal jsem už 2x irrigoskopii, teď jdu na kolonoskopii a cysto... je proti tomu brnkačka.

10. listopadu 2017, 20:01:05

Roman

Absolvoval som to nedávno. Najhorší zážitok spojený s bolesťou, mal som flexi hadicu bez narkózy. Samotné vyšetrenie bolelo, ale nie nejako extra, hlavne bolo veľmi nepríjemné, strašné nutkanie na močenie. Povedal som si, že OK, aj keď som sa tam krútil ako had, zvládol som to a pustil by som to z hlavy. No prvý pokus o vymocenie - takmer som odpadol od bolesti (doktor povedal, ze to môže po tom "štipkať"), po par hodinách nemožnosti močiť s mechurom na prasknutie som šiel na urologicku pohotovosť, kľudne by som vtedy súhlasíil aj s vyvodom, dali mi silné lieky od bolesti, zabrali (trochu) az po dvoch ďalších hodinách. Ďalšie dva dni bolo močenie nočná mora, ale postupne bolo bolesti menej, pomohol mi aj Utipro Plus alebo tak nejako,poradili mi to na pohotovosti. Mocil som krv pár dní. Nikdy viac bez narkózy. Pritom doktor bol úplne v pohode, citlivý prístup aj samotný výkon.

4. února 2018, 09:23:37

Václav

Jednou jsem to absolvoval. Kdyby mělo být příště, budu pečlivě volit mezi zákrokem nebo sebevraždou. Vlastní provedení bylo sice bolestivé, ale vlivem znecitlivovacího gelu se dalo vydržet. Ale potom. Domů jsem skoro nedojel. Další tři týdny jsem při močení brečel, na záněty zabrala až třetí antibiotika. Asi tak. Jak to mají dámy nevím, ale v tomhle není mužům co závidět.

14. února 2018, 15:21:52

Alena

Po opakovanych zanetech jsem sla na cystoskopii , uz jsem byla ale zdrava po 3 mesicich zanetu. Ma intuice rikala at tam nelezu. Neposlechla jsem , bolelo to a boli, zpusobilo mi to poraneni a tak dalsi zanet. Dostala jsem clotrimatizol tablety antibiotika. No a je mi zle jak pred 2 mesicema. To ksem si teda pomohla Uz na to nikdy nejdu

20. dubna 2018, 13:17:45

Monika

Byla jsem na prohlídce močového měchýře včera, nic mě nebolelo, lékařka byla jemná, jen jsem cítila trochu tlak. Po zákroku jsem si raději vzala ibalgin, měla jsem strach, že budu mít bolest při močení. Ale nebyla to vůbec hrůza, jen trošku štípání. Do večera bylo vše v normálu. Nebojte se toho.😉

5. května 2018, 13:40:27

jan

jdu na vyndaní stentu z močovodu mám nárok na vyndaní pod narkozou?

18. května 2018, 20:25:00

lucka1 poděkování

Ahoj, vím že je tu tohle vlákno už několik let, ale chtěla bych taky sdílet svoji zkušenost. Na cystoskopii jsem byla dnes v Brně na Zahradníkové u p. doktorky Polákové. Předtím jsem si četla názory nejen na této stránce a většina příspěvků mě dost vyděsila, takže jsem byla příjemně překvapená, že to nakonec vůbec tak hrozné nebylo a to i přes to, že mi byl zákrok dělán bez anestezie a pevným endoskopem. Měření šířky močové trubice celkem zabolelo, ale trvalo to jen pár sekund. Potom bylo bolestivé zavádění toho přístroje do moč. měchýře, ale také to byla jen chvilinka. Pak už jsem cítila jen nepříjemný tlak při napouštění vodou. Celý zákrok trval tak 3-4 minuty. Celkově bych to přirovnala k běžnému vyšetření na gynekologii. Hned potom jsem šla na záchod a potom asi za dvě hodiny doma, ale žádné "žiletky" se nekonaly. Cítím jen slabé pálení jako při lehčím zánětu, které by prý mělo do dvou dnů zmizet. Paní doktorka i sestra byly velice milé a během celého zákroku se mnou komunikovaly a říkaly mi, co se se bude dít, takže pokud vás to taky čeká a jste z Brna, určitě můžu doporučit.

23. května 2018, 17:19:11

Renda

Zdraví)no čtu tady ty komentáře a spíš nechápu, proč tedy když máte strach jako že já se taky bojím si neřeknete a trvat na epiduralu!!Sám mám domluveno s doktorem, že mi to provede pod epiduralem a řekl bych že to je komfort)Mám dlouho svého urologa a protože mám potíže s prostatou a věčný nastydnuti,tak už je jen na mě kdy půjdu!))Po píchnutí do zad na přesné místo necítíte nic)jen spodek je umrtven na cca 8hodin a hlavně si pak nechávám dát cévku dřív než to přijde k sobě!čůrání mě nepalilo a nerezalo)tu cévku jsem měl a chtěl týden kvůli tomu ,aby se mi roztáhla trubice močová)po vyndání jsem se pomočil páč svalovina než si sedne ,tak to bylo do druhého vyčurani !!Prostě mám doktora ,který mě vyslechne a sám mi řekne ,že není problém ,že lidem nepůsobí bolest, takže epidural!!!!

16. června 2018, 07:04:11

Josef

Před pár hodinami jsem si tím prošel v Německé nemocnici. Podle toho co čtu a cítím to byla ta ne ohebna trubice. Bylo to bez narkozy jen s tim gelem,ale i tak sem citil vše a dost to bolelo. Ale ta bolest při tom je nic oproti tomu co mi je ted samovolně ze mě teče krev,se strašnýma bolestma vycuravam srazenou krev ..uz.nikdy vic toto nechci podstoupit

5. července 2018, 10:54:56

Šárka

Mám dlouholeté obtíže, zřejmě právě kvůli cystoskopii, která mi byla dělaná když mi bylo tak osm let. Poškozená uretra zjizvila a zúžila se. Již osm let trpím každodenními bolestmi striktury uretry a deformací stěn močového měchýře. Po osmnácti letech se konečně chystají mi udělat cystoskopii znovu. Snad i kalibraci uretry rovnou, kde to nabízí Písecká Nemocnice. Mám docela nahnáno, zúžená uretra auí. Naštěstí jsem mi paní doktorka rovnou napsala celkovou anestezii, bolest je jen při cévkování k nevydržení, a to muži to musejí mít mnohem horší,... Tak jsem celkem zvědavá jak ten močák asi vypadá, když běžné chodím i 60xdenně 🤣🤣 1992

17. července 2018, 18:02:17

Jarda

Já byl v celkové nakoze a po výkonu na toaletě ze mě šla moč s krví dohromady a následně problémy s vymočením a kdy to šlo tak jen po troškách a šíleně to bolelo!Do 24 hodin horečky 39°C,bolest celého těla,zimnice,když to nepřešlo ani po Brufenech + Paralénech následující den do urologické ambulence,kde mi vzali kref+moč a za dvě hodiny přišli výsledky a to,že se mi tam utvořil zánět po zákroku!Prý se to někdy stane",když se tam cpe,co tam normálně nepříde",říkal pan doktor.Teď užívám dvoje anitibiotika,dole bolest cítím stále i když menší a doufám jen,že zánět z těla zmizí a já nebudu muset do nemocnice případně na kapačky.Dříve se mi záněty po nějaké době vracely a proto me dělali cystoskopii,ale stejně nic "nenašli" a takhle jsem dopadl!Již nikdy mě na to nikdo nedostane!!!Jo a dělali mě to ve Zlíně.

2. září 2018, 19:55:46

bobeš1 poděkování

zkušenosti nemám ani je nechci mít několika kamarádům protrhli střevo a mají potíže ještě dnes a to už jsou po zákroku nějaký čas a tak na toto vyšetření půjdu až bude naprosto neinvazivní ,sami by to asi nepodstoupili.Obdivuji lidi co to jdou zkusit.

4. září 2018, 09:20:06

123
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Chodíte na pravidelnou prohlídku k očnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 306 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Michal (Rivotril) 13. října 2018, 22:52:26

Josefe, já Tvůj názor a Tvé rozhodnutí podporuji!!! :) Aby nedošlo k omylu, jen jsem tím… Diskutovat

• Alenka (Rivotril) 12. října 2018, 14:12:28

Hezky den vsem. Ja osobne uz jsem ty clanky o bzd radeji prestala cist, jen me to psychovalo,… Diskutovat

• Lenka (dlouhodobě zvýšená teplota) 11. října 2018, 09:45:15

Dobrý den, i já mám stejný problém, prosím o info jak dál. email: dfr69@seznam.cz Moc… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.