Co způsobuje sennou rýmu?

(PharmDr. Hana Šindelářová | přečteno: 13820x )

Dobrá rada
shutterstock.com

I sennou rýmu lze zvládnout. V léčbě se uplatňují léky ze skupiny antihistaminik, které brání uvolňování "mediátoru zánětu" histaminu, které odpovídá za bouřlivou odpověď organismu. K ovlivnění vlastních symptomů lze užívat léky, které zužují drobné cévky a zmenšují otok nosní sliznice. Antihistaminika i sympatomimetika může naordinovat jak praktický lékař, tak otorhinolaryngolog, oční lékař, případně alergolog. Některé přípravky jsou i volně prodejné v lékárnách.

Při alergii závažnější a obtěžující je vhodné navštívit alergologa, který na základě kožních testů může přesně určit, na jaký pyl je pacient alergický. Pak může naordinovat hyposenzibilizační vakcínu. Jedná se o směs konkrétních alergenů v několika odstupňovaných ředěních. Před sezónou ji začne pacient užívat (ve formě kapek nebo injekcí) ve stoupajících dávkách. Jeho organismus si na stoupající zátěž pomalu zvykne a v hlavní sezóně již na pyl není citlivý. Vakcinaci je však třeba opakovat každý rok a někdy doplnit i symptomatickou léčbou. V poslední době se uplatňuje i homeopatická léčba homeopatickými kombinovanými preparáty tzv. antihomoxiny.

Zajímaly by vás podrobnosti o pylech? Čtěte zde!

Související články

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...
Diskuse k článku
Petr Konečný

Tak jako všichni co tento článek čtou jsem postižen sennou rýmou. Do loňského roku jsem byl odkázán v tomto období pro nás alergiky na Zodac nebo Sanorin-Anelergin. Byl jsem vždy unavený a jako obchodní zástupce až nepříjemný na své zákazníky. Vše bylo způsobené urputným projevem senné rýmy " neustálým slzením očí a používáním kapesníku". Při jedné kontrole u mého lékaře mi v čekárně utkvěl v paměti leták na přístroj BioNase. Ten jsem si zakoupil, stál bezmála 3 tsícovky nebylo tozrovna málo ale opravdu super. Malý pěkná krabička s nádstavcem pro nosní aplikaci. Výhodou je že jde o fototerapeutickou léčbu, která mi bez užití léků úplně zastavila alergickou reakci. Nebyj jsem unavený, otrávený ani usmrkaný. Přístroj jsem v tomto období nosil u sebe nebo vozil v autě. Velkou výhodou je že jsem byl neustále mobilní a nachystaný jej kdykoliv použít. Při nákupu jsem byl nevěřícný Petr, ale dnes jej mohu všem doporučit. Dnes už je k dostání v některých lékárnách a na inernetu.

Lukáš z Ov

Jsem si všiml, že svědění v nosu a v očích mi způsobují bílé poletující chmíří ze stromu.Je to někdy hrozné, když si několikrát za sebou kýchnu, skor když jsem v práci...Je to velmi nepříjemné.Někdy se mi po kýchnutí spustí z jedné dírky krev...Když jsem přišel do lékarny, aby mi na to něco daly, tak mi daly nějaké prášky, které byly dosti drahé a na víc jch tam bylo jen pár.Zajímalo by mě, jestli se dá koupit něco lepšího a cenově přijatelného?

hana

Chcete-li zajistit dlouhodobé velké zisky farmaceutickému průmyslu, choďte k lékaři a cpěte se léky". Stojíte-li o uzdravení, použijte zdravý selský rozum a inspirujte se článkem na www.apostol.webnode.cz/Na-zdravi- To opravdu JE cenově dostupnější, ušetříte čas (nemusíte lítat po doktorech a lékárnách) zdraví (žádné nežádoucí vedlejší účinky) i peníze - hektolitr tohoto spolehlivého přípravku stojí asi 60 Kč a máte po ruce vždy čerstvou porci.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 3. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se, že můžete mít poruchu štítné žlázy?

Zatím hlasovalo 60 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Zánět vedlejších dutin nosních

Zpočátku se obvykle jedná o infekci virovou. Příkladem nejčastější, běžné virové infekce, s kterou má každý bohaté zkušenosti, je nachlazení.

Rhinoskopie

Rhinoskopie je vyšetření obou nosních dutin pomocí jednoduchého nástroje. Nosní dutiny jsou tvořeny nosním vchodem , nosní přepážkou a vlastním prostorem dutin.

Nechcete brát antibiotika zbytečně? Nechte si změřit CRP.

O nadužívání antibiotik se mluví neustále, ale stejně si je radši necháme předepsat, i když nemáme bakteriální infekci potvrzenou kultivací. Zbraní proti zbytečnému braní antibiotik při virových infekcích může být měření hladiny bílkoviny označované CRP. Hladina CRP je relativně snadno a rychle zjistitelným signálem, jestli v těle probíhá infekce a jestli ji způsobují bakterie nebo viry.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.