Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Co způsobuje sennou rýmu?

(PharmDr. Hana Šindelářová | přečteno: 14640x )

Dobrá rada
shutterstock.com

I sennou rýmu lze zvládnout. V léčbě se uplatňují léky ze skupiny antihistaminik, které brání uvolňování "mediátoru zánětu" histaminu, které odpovídá za bouřlivou odpověď organismu. K ovlivnění vlastních symptomů lze užívat léky, které zužují drobné cévky a zmenšují otok nosní sliznice. Antihistaminika i sympatomimetika může naordinovat jak praktický lékař, tak otorhinolaryngolog, oční lékař, případně alergolog. Některé přípravky jsou i volně prodejné v lékárnách.

Při alergii závažnější a obtěžující je vhodné navštívit alergologa, který na základě kožních testů může přesně určit, na jaký pyl je pacient alergický. Pak může naordinovat hyposenzibilizační vakcínu. Jedná se o směs konkrétních alergenů v několika odstupňovaných ředěních. Před sezónou ji začne pacient užívat (ve formě kapek nebo injekcí) ve stoupajících dávkách. Jeho organismus si na stoupající zátěž pomalu zvykne a v hlavní sezóně již na pyl není citlivý. Vakcinaci je však třeba opakovat každý rok a někdy doplnit i symptomatickou léčbou. V poslední době se uplatňuje i homeopatická léčba homeopatickými kombinovanými preparáty tzv. antihomoxiny.

Zajímaly by vás podrobnosti o pylech? Čtěte zde!

Související články

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Petr Konečný

Tak jako všichni co tento článek čtou jsem postižen sennou rýmou. Do loňského roku jsem byl odkázán v tomto období pro nás alergiky na Zodac nebo Sanorin-Anelergin. Byl jsem vždy unavený a jako obchodní zástupce až nepříjemný na své zákazníky. Vše bylo způsobené urputným projevem senné rýmy " neustálým slzením očí a používáním kapesníku". Při jedné kontrole u mého lékaře mi v čekárně utkvěl v paměti leták na přístroj BioNase. Ten jsem si zakoupil, stál bezmála 3 tsícovky nebylo tozrovna málo ale opravdu super. Malý pěkná krabička s nádstavcem pro nosní aplikaci. Výhodou je že jde o fototerapeutickou léčbu, která mi bez užití léků úplně zastavila alergickou reakci. Nebyj jsem unavený, otrávený ani usmrkaný. Přístroj jsem v tomto období nosil u sebe nebo vozil v autě. Velkou výhodou je že jsem byl neustále mobilní a nachystaný jej kdykoliv použít. Při nákupu jsem byl nevěřícný Petr, ale dnes jej mohu všem doporučit. Dnes už je k dostání v některých lékárnách a na inernetu.

Lukáš z Ov

Jsem si všiml, že svědění v nosu a v očích mi způsobují bílé poletující chmíří ze stromu.Je to někdy hrozné, když si několikrát za sebou kýchnu, skor když jsem v práci...Je to velmi nepříjemné.Někdy se mi po kýchnutí spustí z jedné dírky krev...Když jsem přišel do lékarny, aby mi na to něco daly, tak mi daly nějaké prášky, které byly dosti drahé a na víc jch tam bylo jen pár.Zajímalo by mě, jestli se dá koupit něco lepšího a cenově přijatelného?

hana

Chcete-li zajistit dlouhodobé velké zisky farmaceutickému průmyslu, choďte k lékaři a cpěte se léky". Stojíte-li o uzdravení, použijte zdravý selský rozum a inspirujte se článkem na www.apostol.webnode.cz/Na-zdravi- To opravdu JE cenově dostupnější, ušetříte čas (nemusíte lítat po doktorech a lékárnách) zdraví (žádné nežádoucí vedlejší účinky) i peníze - hektolitr tohoto spolehlivého přípravku stojí asi 60 Kč a máte po ruce vždy čerstvou porci.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 3. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Rýma /rhinitis/

Rýma je zánět nosní sliznice projevující se svěděním, kýcháním, smrkáním, zhoršením nosní průchodnosti. Přesnější je termín rinosinusitida, protože většinou je postižena nejen sliznice nosní ale i sliznice vedlejších nosních dutin. Rýma není závažným onemocněním, její léčba je však důležitá, protože...

Zánět nosohltanu (pharyngitis acuta)

Krk může být prosáklý, začervenalý, nemusí dojít k polykacím obtížím. Přítomnost zánětu spojivek, rýma a kašel jsou podezřelé z virové nákazy...

Krvácení z nosu - epistaxe

Krvácení z nosu může být různě silné, ale jen zřídka ohrožuje pacienta na životě. Často ustává dříve než nemocný vyhledá lékařskou pomoc.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce