Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Poradna: Zeptejte se lékárníka

Na Vaše dotazy v této poradně odpovídají:


Lékárnici z lékárny Prima v Chrudimi


poradna-trojice_nova.png

  • Mgr. Pavla Horáková - v lékárně se specializuje, kromě výdeje léčivých přípravků a zodpovídání dotazů odborné poradny, také na homeopatii, dermokosmetiku a doplňky stravy

  • PharmDr. Jana Koutná - v lékárně se specializuje, kromě výdeje léčivých přípravků a zodpovídání dotazů odborné poradny, také na homeopatii a dermokosmetiku

  • Mgr. Markéta Lopourová

Zeptejte se odborníka

Zodpovězené dotazy v této poradně

otázka

Mám jizvy po akné a stále začervenalé až do fialova na spáncích, jak se toho mám zbavit? Děkuji

odpověď

Dobrý den. Léčba jizev po akné se pokaždé odvíjí od toho, jak jsou jizvy velké, jaký mají tvar a vlastnosti. Vždy je však dobré konzultovat problém s dermatologem. Pomoci může třeba masáž zjizvené tkáně pomocí vhodného hydratačního krému, chemický peeling, mikrodermabraze, mikrojehličkování, injekce kyseliny hyaluronové, kryoterapie nebo také laserové odstranění jizev po akné.

otázka

Dobrý den. Těsně před očkováním na Covid jsem užíval preventivně Stacyl 100mg, ten mě zbyl a chtěl bych jej dobrat jako Acylpyrin 500mg, který občas beru na bolest krční páteře a báječně mi zabírá. Mohu vzít 4-5 tablet Stacylu místo jednoho Acylpyrinu 500mg, aby fungoval ten Stacyl proti bolesti a ne na ředění krve, prosím? Děkuji za info.

odpověď

Dobrý den. Ano, jak píšete. Na bolest si vezmete 5 tablet Stacylu naráz.

otázka

Dobrý den. Můžete mě prosím objasnit rozpor v tom, že se píše, že jedlá soda není určena k vnitřnímu použití či konzumaci a na druhé straně se doporučuje její použití při překyselení organismi nebo pálení žáhy. Děkuji

odpověď

Dobrý den. Pokud je jedlá soda balena v potravinářství ve schválených provozech a je bez nežádoucí kontaminace, je určena k vnitřnímu použití. Výrobci, kteří sodu nedoporučují k vnitřnímu použití, nejsou schopni zajistit její čistotu a nemají schválené potravinářské provozy. Proto na to upozorňují. Jejich soda je určena převážně jako úklidový prostředek.

otázka

Zdravím, prosím mam menopauzu (mám návaly ) co by jste mi doporučil a také se chci zeptat zda je možné kvůli návalu mít vysoký krevní tlak. Mám předepsané Prestarium neo 1 tabletka ráno ale ráno mám krevní tlak v normě a večer už se zvedá. Chci se zeptat není problém když bych si brala 1 tabletku vždy večer na krevní tlak? Užívám miraklide ( antidepresiva ) vždy večer nevadila by kombinace když obě tabletky bych užila večer? Děkuji moc

odpověď

Dobrý den. Problém s vyšším večerním tlakem konzultujte s ošetřujícím lékařem. Návaly jste již řešila se svým gynekologem? Doporučil Vám nějaké léky či doplňky stravy?

otázka

Zdravím, prosím o info. Mám na vysoký tlak Prestarium neo 1 tabletka ráno a chtěla jsem se zeptat přes den mám tlak v pohodě ale večer mám vyšší. Prosím brát tabletku vždy večer místo ráno? Děkuji moc

odpověď

Dobrý den. Pokud byste užíval/a tabletku večer mohl by nastat opačný efekt. Že budete mít vyšší tlak přes den. A přes noc "normální". Tuto variantu nedoporučuji. Problém konzultujte s ošetřujícím lékařem.

otázka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat...už přes 3 roky mám znaménko na levé straně břicha, je vypouklé, když začínalo, tak bylo bílé a po nějaké době mě prasklo..a teď to znaménko zase narostlo ale už zčernalo..myslíte že to je nebezpečne? Děkuji.

odpověď

Dobrý den. Bez osobní konzultace a vyšetření není možné posoudit, znaménko je nutné vidět. Vhodné je tedy vyšetření na kožním oddělení.

otázka

Dobrý den, v pátek jsem se uhodila do hlavy, neztrácejí jsem, nebyla v bezvědomí, na rtg hlavy a páteře nic nebylo, ale já stále necítím levou půlku a v puse mám hroznou pachuť. Nemám chuť k jídlu a stále mě bolí hlava. Děkuji za odpověď

odpověď

Dobrý den. Bez osobní konzultace a následného vyšetření není možné stanovit diagnózu. Pokud potíže neustoupí, navštivte ošetřujícího lékaře.

otázka

Dobrý deň, asi 2 týždne mam niekedy pocit ako keby mi prestalo byť srdce na 5 sekúnd a oleje ma studený pot bol som u kardiologičky zistila mi proplas mitrálnej chlopne no mam ísť ešte na EKG-holter. Môže to byť týmto?

odpověď

Dobrý den. Bez osobní konzultace a podrobného vyšetření není možné určit, co dané potíže způsobuje. Vzhledem k tomu, že jste v péči kardiologa, který zná Váš aktuální zdravotní stav, jistě společně problém vyřešíte.

otázka

Dobrý den, syn se občas pomočuje. Je mu 8 let. Chtěla bych vyzkoušet homeopatika equisetum 15 c. Kde se dá prosím objednat? Děkuji

odpověď

Dobrý den. Equisetum jsou homeopatika vázaná na lékařský předpis. Na základě receptu je seženete v kamenné lékárně.

otázka

Dobrý den, pokaždé když usínám mě z ničeho nic bodne mezi lopatky, přímo uprostřed. Mám to při každým usínání,někdy až 3x než usnu tvrdě. Je to silná a tupá bolest. Vždycky mi cukne celé tělo. Co by to mohla být nebo z čeho? Usínám na bocích, jinak spát neumím. Děkuji

odpověď

Dobrý den. Takto přes internet bez vyšetření přesnou diagnozu nelze stanovit. Ve většině případů není bolest mezi lopatkami důvodem k obavám a je spojena s přetěžováním a vadným držením horní poloviny těla, ztuhlými svaly po dlouhém sezení u počítače nebo natažením svalů lopatky a zad v důsledku manipulace s těžkými břemeny. Nicméně bolest mezi lopatkami se může vyskytovat i u řady chorob trávícího traktu a kardiovaskulární soustavy, mnohdy velmi závažnými. Lékaře byste měli vyhledat vždy, pokud je bolest mezi lopatkami silná, neobvyklá, její charakter se nemění při pohybu a/nebo neodeznívá nebo se naopak stále zhoršuje.

otázka

Dobrý den, snižují léky Euthyrox 50 mg v dávce 1-0-0 a Sortis 20 mg v dávce 0-0-1 účinnost hormonální antikoncepce Regisha? Děkuji za odpověď.

odpověď

Dobrý den, tyto léky účinek antikoncepce nesnižují.

otázka

Dobrý den, po pohl. styku s přítelem se objeví i kapky krve spolu s výronem semene, i ho v penisu trochu řeže. Za chvíli už je to dobré. Mám trochu strach, prosím o odpověď. Děkuji.

odpověď

Dobrý den. Vámi popisovaný problém by měl řešit urolog. Každé projevy krve ve spermatu mohou znamenat zánět v oblasti nadvarlete či semenných váčků, nelze vyloučit i infekční původ obtíží, ale v každém případě je to řešení pro urologa.

otázka

Dobrý den, pár měsíc zpátky jsem byla hostitalizována v psychiatrické léčebně kvli schizofrenii a tam mi dávali hodně léků a elektrošoky. (Už jsem propuštěna). Začala jsem tam v léčebně mít silný vnitřní neklid- nemluvím o myšlenkách, ale o energii v těle, o neklidu který cítím. Myslela jsem si, že je to z prášků, protože jsem to nikdy předtím neměla, ale už je to přes měsíc, co jsem prášky vysadila a stále pociťuji ten neklid. O depresích a tak dále mluvit nechci, protože to se ještě vydržet dá, ale s tím neklidem nejde vydržet žít a přemýšlím už i nad sebevraždou. S tím neklidem musím stále něco dělat, abych na to tolik nemyslela. Nevím, jak ten neklid popsat ale je to- neskutečně velké vnitřní napětí. Nevím, co to je a z čeho to je, ale je to k nevydržení, nevím co mím dělat. Prosím poraďte mi. Děkuji. Prášky brát nechci.

odpověď

Dobrý den. Nejjednodušší cesta vede k vašemu lékaři, většina praktických lékařů již dnes problematice deprese a úzkosti rozumí. Mírnější formy často léčí sami. Tam, kde jsou potíže velmi vážné, je vhodné navštívit psychologa nebo přímo psychiatra. Pokud byste si z nějakého důvodu přáli své problémy řešit anonymně, je vhodné se obrátit na anonymní telefonní linky důvěry nebo krizová centra RIAPS. Léčba úzkostných stavů je založena na kombinaci farmakologické medikace a psychoterapie. V rámci psychologické terapie se jedná o kognitivně-behaviorální terapii a skupinové terapie. Kognitivně-behaviorální terapie je založena na změně chování pomocí změny myšlení. Cílem je změnit pohled dotyčného člověka na svět pomocí změny jeho myšlenkových postupů, názorů a postojů. Tím se snaží o zmírňování negativních psychických i tělesných projevů úzkosti. Nemocný se učí zvládat úzkost např. technikou správného dýchání, přesunutím pozornosti, relaxačními technikami. Jestliže se nedaří úzkost zmírnit změnou chování, přistupuje se k léčbě pomocí psychofarmak.

otázka

Dobrý den Již delší dobu mám takový hlenový výtok z konečníku. Nezapáchá proto si myslím, že to není stolice. Před tím jsem měl problémy s hemoroidy.

odpověď

Dobrý den. Může to být jeden z příznaků hemoroidů. Také to může být jen zcela přirozená část stolice, která je občas obalená hlenem. Tekutina ve střevě není nijak neobvyklá. Pokud s tím máte problémy opakovaně, bude vhodné navštívit specialistu - proktologa.

otázka

Dobrý den, před dnem mě začal bolet penis při dotyku(musím trošku zatlačit, ale nijak moc). Nepozoruju žádné jiné změny, všechno je v pořádku. Před třemi dny jsem měl silnou střevní chřipku, celý den jsem zvracel a tím pádem jsem byl celkem dehydratovaný a břicho mě bolelo z namáhání. Oblast, kde bolest penisu vzniká je cca od prostředku až po začátek žaludu. Je mírná, takže nevím, jestli s tím mám jít do ordinace. Bolí to jen, když na něj sáhnu. Trvání bolesti je asi 1-2 sekundy. Děkuji mnohokrát za odpověď. Přeji hezký den. Dalibor Lípa

odpověď

Dobrý den. Bez osobní konzultace není možné určit diagnózu. Pokud tedy potíže neustoupí, případně se objeví jiné, bude vhodné navštívit lékaře.

Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 13 lidí

Mohlo by vás zajímat

Paracetamol nebo ibuprofen? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Bolí vás hlava, záda nebo máte teplotu? Existuje celá řada léků k mírnění těchto příznaků. Mnoho z nás automaticky sáhne po růžové pilulce, ale ne vždy je lék s obsahem ibuprofenu vhodný. Kdy použít paracetamol a kdy ibuprofen, jaký je mezi nimi rozdíl a na co si dát pozor?

Syndrom bělavé bradavky

Syndrom bělavé bradavky není z hlediska zdraví nijak závažný, nicméně bývá značně nepříjemný a bolestivý. Mnohdy může být dokonce příčinou ukončení kojení. Některé ženy však trápí i mimo období laktace, převáně v zimě.

Před nástupem do školy nechte dětem vyšetřit zrak u specialisty

První projevy myopie neboli krátkozrakosti se typicky začnou projevovat kolem 6. roku života, tedy v období nástupu do školy. Někteří školáci špatně vidí na tabuli, jiní si na žádné komplikace stěžovat nemusí, protože nemají srovnání po korekci. Podle optometristy Lentiamo Jakuba Odcházela je důležité nechat oči před nástupem do školy vyšetřit u očního specialisty. Praktický lékař nemusí vadu odhalit a pokud se krátkozrakost nekoriguje, může končit závažnými vadami zraku. Následkem pandemie navíc případů myopie přibývá.

Praktikům pomůže ultrazvuk. Slibují si od něj lepší diagnostiku

Covidový zápal plic, žlučníkové kameny nebo žilní trombózu. To vše by mohli u svých pacientů lépe a rychleji odhalit praktičtí lékaři – díky ultrazvuku. Ten dosud mohli používat pouze specialisté na předem určených pracovištích. V blízké budoucnosti by mohli přístroj dostat do svých ordinací i praktici.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.