Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Oční klinika Horní Počernice

Dobrý den, už nějakou dubu uvažuju o laserové operaci, hrozně mě láká pocit nemuset zase řešit a utrácet za čočky, ale mám trochu blbý pocit, jsem totiž klaustrofobik, a představa, že nějakou dobu ležím a nemůžu se hnout a mám zafixované oči, prostě mám strach, že se třeba pohnu nebo něco. Máte někdo zkušenosti s tím a jak jste to zvládli? Jak dlouho operace trvá? Chtěla bych na kliniku do Horních počernic, protože tam byla moje sestřenka a byla tam spokojená. Děkuju za odpovědi a vaše zkušenosti.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jaroslava

Dobrý den, syn podstoupil zákrok na klinice v Horních Počernicích. na podzim 2016 a přes všechny obavy byl spokojený se zákrokem samotným i přístupem. Nyní manžel zvažuje, že by se také objednal, když měl syn dobré zkušenosti, protože se mu hodně zhoršila vetchozrakost.

Iveta

Myslím, že vše je hodně o tom co kdo od kliniky očekává a chce. Pro mě bylo hodně důležitý, abych se měla jak dostat na kliniku sama a z kliniky sama, takže proto padla volba na kliniku horní počernice a jsem za to ráda. Bylo to bezbolestné a celkový dojem byl a stále je, že to tam maji úplně v pohodě...

Tomáš Vencl

Měl jsem komplikovanou zrakovou vadu a to byl zásadní důvod k tomu, abych vyhledal kliniku, která mi uleví od projevů nemoci. Operace tady proběhla skvěla a do dnes jezdím na překontrolování.

Alena

Meje maminka byla před čtyřmi riky na této klinice na operaci šedého zákalu a laserové operaci očí. !Dosud má problémy se slzením a řezánímočí. Já osobně jsem navštívila ambulanci minulý měsíc s cílem nechat si předepsat brýle. Ošetřovala mně MUDr. Marcela Hlaváčková. Její chování bylo naprosto neprofesionální a arogantní. Nejen že neřešila měření očí na blízko, pouze na dálku ale výsledek měření byl nepřesný!!! Dvakrát jsem měření ověřila u specialisty. Tato lékařka dělá špatné jméno celé klinice. Nedoporučuji.

Božena

Při návštěvě této kliniky mám opačnou zkušenost. Plně ji mohu doporučit Sestřičky i lékaři jsou vstřícní i přesto, že se opravdu nezastaví. Je věčně plná čekárna. Paní doktorka Hlaváčková se mi vždy pečlivě věnovala a za její odborný a lidský přístup jsem jí vděčná.

milan

Příbuzní vždycky chválí!!

Mirek Kroupa

Sem tam se tu objevím jako na kontrolu očí a jsem rád, že jsem asi před 8 lety došel rovnou sem, už to tady znám jak svý boty a zatím všechno OK.

Danica

Zdravím, já s klaustrofobií bojuju u každé operace, a že už jsem jich podstoupila 😃 Ale ta s očima byla nejjednodušší, protože byla nejrychlejší a celkově tam člověk není připoutaný jako u jiných operací. Nejhorší pro mě byl první císař. To jsem si nechala dát spinál, takže jsem byla při vědomí a od pasu dolů jsem nemohla ničím pohnout a anesteziolog mi ještě uvázal tu ruku, kde jsem měla kanylu. No to mě museli po pár minutách uspat celou a ještě do mě pak na JIPu cpát oblbováky, než mi nohy přišli k sobě. Druhý císař už byl dobrý, měla jsem jen epidurál, takže jsem si celou dobu cvičila šičky a fajfky 😃 A ruku mi taky nepřivázali.

Marta

Děkuju za zkušenosti, já to řeším pořád dokola. Ještě jsem na žádné operaci nebyla, tak si to neumím představit. Jak dlouho to trvá? A je možnost, že se něco pokazí, když to fakt nevydržím a třeba ucuknu? Můžete mi trochu rozepsat, jak vám to probíhalo přímo při tom zákroku? A na které jsi byla klinice?

Danica

Není zač. Já jsem to pobírala na konzultaci s doktorem, že mám takový problém a nakonec jsme se domluvili, že aby to bylo pro mě snesitelnější, že si nechám odoperovat nejdřív jedno oko a pak až za měsíc druhé. Takže jsem tam sice musela dvakrát, ale vždycky to bylo za pár minut hotové. Celý zákrok si se mnou ten doktor povídal, kolikrát i „mimo téma“ a sestra mi půjčila takový mačkací míček, kterým jsem se rozptylovala. Byla jsem na klinice v Horních Počernicích a jsem fakt ráda, že mi tam takhle vyšli vstříc.

Alžběta

S oční klinikou Horní Počernice mám taky velmi dobré zkušenosti. Měla jsem komplikovanou oční vadu, která se mi táhla už od dětství a tady mi pomohli. Veškerá péče, jak předoperační tak i pooperační byla opravdu dobrá.

Zdenek

Já jsem nosil brýle od dětství, takže mně zhoršující se vidění moc nepřekvapovalo. Vždy to vyřešili nové brýle. Ale když jsem naposledy potřeboval vyšetřit oči pro zaměstnavatele, lékař nemohl na jednom oku dobře zaměřit dioptrie a po důkladnějším vyšetřením mi potvrdil co jsem si myslel – šedý zákal. Po rozhovoru se svou známou, která prodělala tuto operaci nedávno, jsem se objednal na konzultaci na oční kliniku do Horních Počernic. Za týden po konzultaci už jsem šel na zákrok. Operace včetně rekonvalescence byla překvapivě krátká a bezproblémová. S výsledkem jsem spokojený, že budu vidět tak dobře jsem ani nečekal.

Honza

Na oční kliniku horní počernice docházím ke svému očaři už několik let. Čerstvě jsem tam podstoupil operaci oka, kdy jsem měl vinou úrazu roztrženou sítnici v místě nejostřejšího vidění. Samotný zákrok i celá rekonvalescence probíhala naprosto bez problému a já jsem rád, že mám oko zase v pořádku. Kdo nezažil situaci, kdy mu hrozí ztráta zraku, nepochopí, že taková operace je malý zázrak.

Jana

Byla jsem před rokem a půl a jsem spokojená - měla jsem taky kolem čtyř, po operaci jsem měla 0 a teď se mi to trochu zhoršilo na 0,25d ale na běžný život mi to stačí - na práci na počítači, koukání na televizi s titulkama, prostě mě to nijak neomezuje, tak to neřeším. Pracuju hodně na počítači, celý den a mívám pak někdy sušší, unavené oči, ale mám kapky a ty hodně pomáhají.. pro mě byly brýle a čočky hrozný omezení a otrava, rozhodně bych neměnila, jsem spokojená a pokud se mi to v budoucnu zhorší tak, že mi to bude vadit, tak si to nechám spravit (mám doživotní záruku).

Iva

Já jsem měla laserovou operaci očí letos na jaře, na klinice v horních počernicích a jsem spokojená. Pěkně se o mě starali a pořád starají, protože chodím ještě na kontroly. Celá operace vůbec nebolí, jen je to trochu nepohodlné. Rozhodně můžu doporučit, život bez brýlí stojí za to.

Soňa

Ahojky už to budou 4 měsíce, co jsem byla na operaci na klinice horní počernice. Dělali mi obě oči na jednou a myslím,že je to lepší… aspoň to nemusíš podstupovat 2krát :-) laserem to vůbec nebolelo... Kdybych mohla šla bych na to klidně znovu...   doporučuju !!! 😊

Radka

Jsem po operaci na oční klinice v horních počernicích od února. Měla jsem dioptrie -10 a teď brýle nepotřebuju. Teda zatím. Při tak velkých dioptriích je skoro výjimkou, že se to podaří úplně zkorigovat, očekávám, že mi to zběhne trošku do mínusu, tak 0,5-1. V mém případě je to ale obrovský rozdíl. Operace byla nepříjmná, ale ne bolestivá. Oči neboleli ani potom, jen jsem je měla trochu sušší. Asi 14 dní po operaci jsem viděla celkem zle, hlavně do blízka a oči se velmi rychle unavili. Podle všeho to souviselo s těmi vysokými dioptriemi. Zákrok je při nižších dioptriích o dost jednodušší a rekonvalescence kratší. Teď už je všechno v pořádku. V srpnu mě čeká poslední kontrola.

Šarka-8

Mám po operaci očí zatím týden a docela je vše dobrý. Na klinice byli milý i když jsem lehce hysterčila.. No, jednoduše se vše zvládlo a já odjela odpoledne domů a dneska jsem šla na kontrolu, říkali, že se všechno pěkně hojí.  

Tamča

Pro mě taky operace oči na klinice dopadla velmi dobře. Jediné co jsem si říkala, že by mohli být blíž, dojíždět ze severních čech není úplně nej.

Jaruška

Taky mám za sebou. Měla jsem vysoké dioptrie a bez brýlí jsem byla úplně slepá. Na operaci jsem byla na oční klinice v horních počernicích v praze. Operace v pohodě, bolest jen těsně po operaci a úplně hravě zvládnutelná. Upozornili mě, že vzhledem k mým vysokým dioptriím se mi může zrah opět zhoršit, ale je to už 10 let a vidím pořád dobře.

Lichožroutka

Už tu nějakou dobu koukám na vaše příspěvky, manžel mě přemlouvá, ať jdu na operaci, pořád se trápím se střídáním brýlí, i v práci mě to poměrně omezuje. Zajímá mě, hodně tu píšete, že jste byli na obou očích najednou, to jde i v případě té implantace čoček? Máte s tím tady někdo zkušenost?

Simča

Ahoj, já mám implantaci čoček za sebou. A u mě to bylo tak, že jsem na konzultaci dostala kapky, které jsem až do operace kapala a nesměla jsem několik dní před operací nosit čočky. Pak jsem šla na jedno oko a druhý den na druhé. Pokaždé to trvalo cca 20 minut a pak jsem nasadila sluneční brýle a sestra mě vyzvedla a jeli jsme k ní. Nejsem totiž z Prahy, tak jsem těch pár dní byla u ní a dojíždění ze severních Čech do Horních Počernic by bylo komplikované.

Lichožroutka

Aha, aha, ale tak i ty dva dny za sebou jsou fajn. Já jsem si právě myslela, že je to s delším intervalem, třeba týden nebo měsíc. Takhle by se to dalo zvládnout snad jen s týdnem dovolené.

Agáta

Já jsem byla na operaci už před 15 lety, teď už mají mnohem lepší lasery, sice to bolelo, jak se to hojilo, ale dalo se to vydržet. Měla jsem 4 dioptrie původně, teď nemám žádné. Vidím perfektně i po 15 letech , trochu jsem se bála porodu, aby se mi to nezhoršilo, ale v pohodě. Jsem za to moc ráda, brýle jsem nerada nosila, takže to stálo za to, nebála bych se. Ze začátku jsem měla taky sušší oči, ale časem se to upraví. Jen mám trochu citlivější oči na sluníčko, ale to prý bývá časté. Byla jsem taky na klinice v Horních počernicích.

Veruberu

Přibližně před rokem jsem podstoupila laser na Oční klinice v Horních Počernicích. Před operací jsem bez brýlí viděla jen rozmazané barevné fleky. Má vada byla bohužel tak velká, že mi ani operace neumožnila se zcela zbavit brýlí. Operace proběhla bez jakýchkoliv problémů, na profesionální úrovni. Po operaci jsem byla upozorněna na případnou bolest, která ale nepřišla. Pár hodin po operaci jsem viděla jakoby pod vodou. Tento pocit ale do dalšího dne úplně zmizel. Stále nosím slabé brýle, ale i bez nich dokážu normálně fungovat, což jsem před operací nemohla, takže to i tak považuju za velký úspěch.

Majky O.

Zkušenosti s klinikou horní Počernice mám už 4 roky, kdy jsem k nim přešla kvůli operaci očí a stále k ním docházím na kontroly jednou do roka. Zatím se mi jeví v dobrém světle, cokoliv jsem potřebovala, tak pomohli.  

Ivana K.

Klinika Horní Počernice mi byla doporučena po zkušenostech mojí sestry, která tady byla na laserové operaci. Po její zkušenosti jsem se rozhoupala i já a s výsledkem jsem spokojená :-)

Nikoša

já se pro oční kliniku rozhodla na základě doporučení kamarádky, která o pár měsíců předemnou podstoupila stejný zákrok a jsem spokojená, že jsem na její rady dala, se vším jsem na klinice byla spokojená a určitě bych taky doporučila i dalším...

Radana O.

jsou to necelé 3 měsíce co jsem po operaci na oční klinice v horních počernicích… zákrok jsem ani necítila v pooperačním období žádná komplikace. Se sportem jsem ale začala radějí až po měsíci.

Jarmila S.

Ahoj všichni, jsem po zákroku na klinice horní počernice a jsem hodně spokojena, jen bych se chtěla zeptat jestli po letech vidite pořád stejně dobře ? Jsem zatím měsíc po operaci a jsem v pohodě ... Ale jak to máte po letech... Předem děkuji za odpověď ...

Olina

Ja jsem 5 let po operaci na klinice horni pocernice... A jsem velmi spokojena i po letech..

Jarka Zedníčková

Taky tak... Ja po hodne letech taky spokojena, nemenila bych...

Ulryška

u mě teda po roce furt v pohodě, byla jsem na tom taky v hornich pocernicich a spokojená:)

Adam S.
1x

Implantaci nitrooční čočky mi zvládli skvěle, objenával jsem se na kliniku Horní Počernice dopředu a nechal jsem si i časovou rezervu protože jsem z daleka, tak abych je tam nezdržoval. Nakonec jsme dorazili o něco dřív, takže jsem byl rád. Následná operace probíhla asi dobře, přišlo mi že to doktor měl hned a já pak frčel zpět k domovu. 

Eva Š.

Ráda bych se zeptala jak to vypadá třeba 2-3 dny po operaci, pracuji s PC a potřebovala bych vědět, na jak dlouho se případně domluvit s nadřízenou na volno. Vidím to zatím taky na operaci na klinice Horní Počernice, sice jsou trošku dál, než jsem si myslela, ale zatím vše co čtu, tak na mě působí pozitivně. 

Zůza

Dobrý den, já jsem po operaci na klinice horní Počernice nepotřebovala ani den volna, ale nemám sedavou práci u PC, možná proto, myslím, že by vám ale měli případně na klinice říct, podle mě teda max 2dny doma, já jsem fakt byla úplně v pohodě. 

Milada

já jsem teda doma byla týden, spojila jsem to s odpočinkem(zaslouženým😃), ale možná by se to bez toho obešlo, ale i tak si myslím, že není důvod se přepracovávat. 

Lucka Dvořáková

Týjo, těžko říct, někdo se po operaci ‘‘vzpamatovává‘‘dýl někdo je hnedka v pohodě. Ale to asi uvidíte, já jsem třeba po operaci byla hnedka OK. Ten den operace nic moc, ale druhý den jsem šla na kontrolu na kliniku Horní Počernice sama a úplně v pohodě i mi očka chválili. 

Pavlínka

Podle mě je důležité myslet na to, že je to pořád zásach do liského organismu a taky k tomu tak přistupovat. Operaci očí jsem podstoupila na klinice Horní Počernice a volno jsem si brala, protože ty oči by si podle mě měli odpočinout i když přes ně člověk dobře vidí. :) Ale to je můj názor.

Anita

Měla jsem na výběr asi ze 3 klinik, ale nakonec jsem se rozhodla pro kliniku Horní Počernice, jelikož zde mě mohli odoperovat moje nízké dioptrie. Nikde jinde mi nebyli schopni vyhovět. Operace byla rychlá a následky žádné, spokojenost.

Jana K.

Mnoho let jsem trpěla krátkozrakostí, takže jsem se nakonec rozhodla podstoupil operaci, abych ještě na ten svět trochu viděla a jsem velmi spokojená. Zákrok byl fakt pohodička a za tu parádu bez brýlí mi to rozhodně stálo.

Šárka Vítková

Už to nějaký ten páteček bude co jsem byla zde na klinice, abych si nechala oči překontrolovat, nějako jsem to nestihla, ale mám domluvený náhradní termín. Ono po tom, co jsem zde prodělala operaci očí a nepotřebuju žádný brýle nějako zapomínám že i tak by se ty očka měli kontrolovat, ale jinak jsem s klinikou moc spokojená, snad moc nedostanu za uši, až tam příjdu..:)

Matty K.

Oční kliniku navštěvuji jako pacient přibližně pět let. Začal jsem sem docházet, když jsem začal špatně vidět do dálky, aby mi zde oči raději překontrolovali a bohužel mi nasadili dioptrie, takže jsem si šel pěkně pro brýle a od té doby musím na pravidelné prohlídky a jsem spokojen.

vít

Chodím na pravidelné prohlídky na kliniku Horní Počernice, mají to tam pěkný a hezky se o mě zatím starají. Vím, že tam dělají i nějaké oční zákroky, ty jsem ale ještě nezkoušel, ale lékaři tam jsou fakt profi.

Houba

Na generální úpravu jsem se rozhoupaval, baj vočko okolo roku, než jsem si byl jist, že do takového zákroku opravdu chci jít. A do dnes nelituju, jo-je to hodně penězí, ale člověk na tohle asi u zdravých očí nemůže hledět jen na cenu. Jsem opravdu rád, za takové možnosti a klinice dík za vlídný přístup.

Karča

Mám tu už doktora na oči přes 6 let. Podstoupila jsem tu operaci očí a pak jsme začala na ty kontroly docházet už jen sem a neměnila bych to. Zákrok byl dražší, ale za zdravé oči to stálo. 

Tomáš

Musel jsem si nechat implatovat introoční čočku, laserem můj problém řešit nešel, každopádně jsem spokojen. Oči se mi srovnávali asi týden nebo 14 dní, než to bylo úplně v pohodě a od té doby mám od problémů pokoj. :)

Viktor

Mám s oční klinikou taky jen dobrou zkušenost. Měl jsem před 3 lety operované obě oči a od operace mám zrak úplně v pořádku. Jediný co mě to stálo byli peníze a s tím můžu žít. :D

Štefan K.

Pravidelně si sem volám o termín kontrol a nechávám si měřit oči, abych věděl jak na tom sem. Ted po 3x se mi dioptrie nezhoršili, takže super, a jinak jak prostředí i doktor jsou supr. 

Milada

Mám hrozně pokleslá víčka, už jsem z toho nešťastná tak jsem se rozhodla stím něco udělat. Máte za sebou někdo operaci očních víček?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce