Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Cystoskopie

Cystoskopie je vyšetřovací metoda, která lékaři umožní prohlédnout vnitřní povrch dutiny močového měchýře a močové trubice včetně úseku, který prochází prostatou. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Anonym

Jakou medikaci byste doporučil, aby to netrvalo týden ?

Pacientka
2x

Zdravím všechny, které to čeká. Dnes jsem vyšetření absolvovala, není to nejpříjemnější, ale dá se vydržet. Pak tedy jít na WC, hned po zákroku to bylo OK, cesta domů byla horší, stále pocity na močení.Po příjezdu na WC peklo, žiletky, rozmyslela jsem si to a vydržela. Hodně jsem pila, asi se to dostatečně naředilo a pak jsem se vymočila ve vaně s proudem teplé vody, bylo to snesitelné a pak již v pohodě.

Josef
1x

Záleží hlavně na tom, jaký cystoskop vyšetřující lékař používá. Rozhodně je příjemnější vyšetření cystoskopem s ohebným tubusem, než rigidním kovovým cystoskopem. Samotné vyšetření je bezbolestné, pouze při průchodu prostatou cítí pacient pálení. Samotné vyšetření se provádí většinou vleže s rozevřenýma nohama. U některých mužů může být problém se studem, díky přítomnosti zdravotní sestry Nejprve dezinfekčním roztokem ošetří žalud.Před zavedením sondy znecitliví lékař močovou trubici gelem, poté zavádí sondu. Znovu zdůrazňuji, že se jedná o bezbolestný zákrok. Pro možnost prohlédnutí močového měchýře, tento lékař napustí tekutinou. Samotný zákrok trvá nanejvýše 5 až 10 minut, podle toho, za je potřeba odebrat vzorek. Samotné vytažení sondy je opět bezbolestné. Snad nejvíce nepříjemné je pak močení po zákroku.Jedná se o řezavou bolest, pravděpodobně zaviněnou podrážděním močové trubice. Tato bolest ale velmi rychle mizí a druhý den již nevíte, že jste nějaký zákrok prodělali. Chlapi, opravdu se nemusíte bát. I já jsem měl předem zbytečný strach. Dnes už to vím.

Vlado

A co vám tam zjistili? Nic, že. Je si vyúčtovali cenu zbytečného výkonu a poškodili vám močový systém.

Medik
1x

Nevim jak u muzu, ale u zeny by to nemelo byt bolestive, max.neprijemne, jak se uretrou strka tenoucky kablik. Je to jen 3-4 cm dlouha "cesta", takze je tam raz dva, pak uz jen prohlizi. Jako medicka jsem tento zakrok videla u zeny a nemela znecitliveni a vubec se netvarila, ze by ji to bylo jakkoli neprijemne.

Anonym
3x

Takže medik je medička, co neví. Ale zato má muže za fňukny.

Stella
1x

Dnes jsem podstoupila kalibraci a cystoskopii. Kalibrace docela nepříjemná, až jsem se chytala křesla. Oproti tomu cystoskopie téměř necitelná, mírně nepříjemná. Vyšetření je rychlé a nic co by se nedalo vydržet. Věřím, že je to velice nepříjemné pro lidi, kteří mají zuženou moč. trubici např. Jinak bolest, pálení a řezání přišla po vyšetření. Vše se ale do dvou hodinek začalo zlepšovat. Určitě se toho nebát, není to tak děsivé, jak někteří lidé tvrdí. Raději toto podstoupit, než mít zdravotní problémy jen proto, že jste se báli vyšetření.

Petra
1x

Ahoj, mohu posuzovat z pohledy zeny (u muzu samozrejme je to horsi,ptz maji delsi moc.trubici),ale u nas je to uplne v pohode. Byla jsem na cystoskopii dnes a po precteni recenzi tady,sem byla vystresovana a nakonec to skoro nebolelo,je to o neco horsi nez cevkovani,je to neprijemne ale ne bolestive. Akorat ted pri curani to boli,jako pri silnejsim zanetu,ale to odezni. Samotny zakrok sam o sobe nejak neboli,navic vam tam daji umrtvovaci gel. Tak se nemusite zbytecne stredovat jako ja 😉

Lucka
2x

Byla jsem na vyšetření jednou a byl to nejhorší zážitek v mém životě. Všude čtu, že by se měla aplikovat před vyšetřením znecitlivující látka, ale mně bylo vyšetření prováděno bez znecitlivění. Před vyšetřením mi doktorka ještě "roztahovala" močovou trubici cévkama různých velikostí. Bolesti neskutečný i pár dní po vyšetření. Když mě pak objednala na cystoskopii znovu, odmítla jsem a přestala k ní chodit.

Jean
2x

mám ty stejné zkušenosti a přitom je cystoskopie zbytečné vyšetření :-)

Renda
1x

Dobrý den)příště si to nechat provádět s epiduralem!!

Tuplák
2x

Z pohledu muže - bál jsem se toho, ale zbytečně. Mírně nepříjemné, ale bezbolestné. Vyšetření trvalo cca 3 minuty. Po vyšetření mírné pálení při močení, ale nic co by se "nedalo zvládnout". Chce to hodně pít a tím pádem i často chodit na WC, pálení potom přestane dříve......

Vlad

A prosím vás, CO tam za údajné 3 minuty doktor stihl vyšetřit, když jen zavádění cystoskopu má trvat 2 minuty?? Takźe asi zbytečná manipulace, že? Prohlídka močového měchýře netrvá kratší dobu, než 10 minut. Tak zde nepište nesmysly. A bolí to!!! Ne źe ne! A piškození močové cesty, krvácení, infekce-to je následek zbytečných vystoskopií, kteté nesou jen peníze za zbytečný výkon!

Lucie

Dnes jsem prošla cévkování, kvůli zánětu ledvin. Zákrok příšerně bolestivý, doktor nepříjemný a přímo mi to tam rval, no hrůza, nemůžu se vyprázdnit, protože se bojím pálení. Tento zákrok se přiznám, že jsem probrečela a prořvala bolestmi. Bojím se strašně jít čůrat.

Chantalka

Jak já Vám rozumím. Dnes jsem si tím prošla taky .Zákrok trval max 4 minuty.Po zákroku hodinu taky ok ale od té doby močení peklo,chodím že záchodu pomalu po 4.Bojim se jít vyčůrat .Nikdy více.

Vlad

Co znamená výrok doktora " uvolněte se! " To mám začít čůrat ? Je možné dostat nějaké prášky na následné problémy ?

Iveta

Dnes jsem byla na cystoskopii v Sanusu v HK,vykon trval5minut,znecitliveni jsem nemela a je to uplne v pohode.Tam jsou sikovni lekari😊

pepa
2x

na cystoskopii chodím pravidelně každé tři měsíce a jediné co je nepříjemné to očekávání jestli něco najdou/za sebou mám 4 turt z toho 2 x rakovinový nádor/, a jestli se tumor vrátí při předposlední cystoskopii mě dokonce vypálily 5 nádorku. pořád lepší je zvládnout bolest při močení po zákroku,než přijít o celý měchýř.byl jsem před týdnem a po prvním močení už bolest ustoupila. ještě lepší že nic nenašli, ale za tři měsíce znova.

Zuzana
2x

Dneska jsem byla taky na cystoskopii a krom toho , že se to tam zkoušel narvat i přes to že to prostě nešlo teď nehorázně trpím . Vyšetření trochu bolí, ale to po něm je teprve peklo. Pořád mi teče krev, hledám jiný způsob jak vyprázdnit svůj močák, ale bohuzel vždycky skončím na wc a modlím se ať už to skončí... a to na to mám jít znova :(

Honza
1x

Před 3mi dny jsem absolvoval cystoskopii na poliklinice P4. Pobyt v ordinaci cca 15 min.. Samotný zákrok netrvá déle než 3 minuty. Při zavádění to jakoby drhne, ale dá se to vydržet. Napouští do vás tekutinu, takže máte pocit na močení. Je třeba ihned po opuštění ordinace zajít na WC a vyprázdnit se dokud účinkuje místní znecitlivění. Jel jsem domů metrem 40 minut a myslel jsem, že se nutně počůrám, ale je to spíš pocit, než naplněný měchýř, postupně to ustupuje. První čůrání řeže, druhé o trochu méně a třetí už je fakt lepší., trochu teče krev. Večer už bez problémů.. Prodělal jsem už 2x irrigoskopii, teď jdu na kolonoskopii a cysto... je proti tomu brnkačka.

Roman

Absolvoval som to nedávno. Najhorší zážitok spojený s bolesťou, mal som flexi hadicu bez narkózy. Samotné vyšetrenie bolelo, ale nie nejako extra, hlavne bolo veľmi nepríjemné, strašné nutkanie na močenie. Povedal som si, že OK, aj keď som sa tam krútil ako had, zvládol som to a pustil by som to z hlavy. No prvý pokus o vymocenie - takmer som odpadol od bolesti (doktor povedal, ze to môže po tom "štipkať"), po par hodinách nemožnosti močiť s mechurom na prasknutie som šiel na urologicku pohotovosť, kľudne by som vtedy súhlasíil aj s vyvodom, dali mi silné lieky od bolesti, zabrali (trochu) az po dvoch ďalších hodinách. Ďalšie dva dni bolo močenie nočná mora, ale postupne bolo bolesti menej, pomohol mi aj Utipro Plus alebo tak nejako,poradili mi to na pohotovosti. Mocil som krv pár dní. Nikdy viac bez narkózy. Pritom doktor bol úplne v pohode, citlivý prístup aj samotný výkon.

Václav

Jednou jsem to absolvoval. Kdyby mělo být příště, budu pečlivě volit mezi zákrokem nebo sebevraždou. Vlastní provedení bylo sice bolestivé, ale vlivem znecitlivovacího gelu se dalo vydržet. Ale potom. Domů jsem skoro nedojel. Další tři týdny jsem při močení brečel, na záněty zabrala až třetí antibiotika. Asi tak. Jak to mají dámy nevím, ale v tomhle není mužům co závidět.

Alena
1x

Po opakovanych zanetech jsem sla na cystoskopii , uz jsem byla ale zdrava po 3 mesicich zanetu. Ma intuice rikala at tam nelezu. Neposlechla jsem , bolelo to a boli, zpusobilo mi to poraneni a tak dalsi zanet. Dostala jsem clotrimatizol tablety antibiotika. No a je mi zle jak pred 2 mesicema. To ksem si teda pomohla Uz na to nikdy nejdu

Monika

Byla jsem na prohlídce močového měchýře včera, nic mě nebolelo, lékařka byla jemná, jen jsem cítila trochu tlak. Po zákroku jsem si raději vzala ibalgin, měla jsem strach, že budu mít bolest při močení. Ale nebyla to vůbec hrůza, jen trošku štípání. Do večera bylo vše v normálu. Nebojte se toho.😉

jan

jdu na vyndaní stentu z močovodu mám nárok na vyndaní pod narkozou?

lucka
2x

Ahoj, vím že je tu tohle vlákno už několik let, ale chtěla bych taky sdílet svoji zkušenost. Na cystoskopii jsem byla dnes v Brně na Zahradníkové u p. doktorky Polákové. Předtím jsem si četla názory nejen na této stránce a většina příspěvků mě dost vyděsila, takže jsem byla příjemně překvapená, že to nakonec vůbec tak hrozné nebylo a to i přes to, že mi byl zákrok dělán bez anestezie a pevným endoskopem. Měření šířky močové trubice celkem zabolelo, ale trvalo to jen pár sekund. Potom bylo bolestivé zavádění toho přístroje do moč. měchýře, ale také to byla jen chvilinka. Pak už jsem cítila jen nepříjemný tlak při napouštění vodou. Celý zákrok trval tak 3-4 minuty. Celkově bych to přirovnala k běžnému vyšetření na gynekologii. Hned potom jsem šla na záchod a potom asi za dvě hodiny doma, ale žádné "žiletky" se nekonaly. Cítím jen slabé pálení jako při lehčím zánětu, které by prý mělo do dvou dnů zmizet. Paní doktorka i sestra byly velice milé a během celého zákroku se mnou komunikovaly a říkaly mi, co se se bude dít, takže pokud vás to taky čeká a jste z Brna, určitě můžu doporučit.

Julie
1x

A zjistili neco? Nebo to bylo uolne zbytečně vysetreni?

Renda

Zdraví)no čtu tady ty komentáře a spíš nechápu, proč tedy když máte strach jako že já se taky bojím si neřeknete a trvat na epiduralu!!Sám mám domluveno s doktorem, že mi to provede pod epiduralem a řekl bych že to je komfort)Mám dlouho svého urologa a protože mám potíže s prostatou a věčný nastydnuti,tak už je jen na mě kdy půjdu!))Po píchnutí do zad na přesné místo necítíte nic)jen spodek je umrtven na cca 8hodin a hlavně si pak nechávám dát cévku dřív než to přijde k sobě!čůrání mě nepalilo a nerezalo)tu cévku jsem měl a chtěl týden kvůli tomu ,aby se mi roztáhla trubice močová)po vyndání jsem se pomočil páč svalovina než si sedne ,tak to bylo do druhého vyčurani !!Prostě mám doktora ,který mě vyslechne a sám mi řekne ,že není problém ,že lidem nepůsobí bolest, takže epidural!!!!

Josef

Před pár hodinami jsem si tím prošel v Německé nemocnici. Podle toho co čtu a cítím to byla ta ne ohebna trubice. Bylo to bez narkozy jen s tim gelem,ale i tak sem citil vše a dost to bolelo. Ale ta bolest při tom je nic oproti tomu co mi je ted samovolně ze mě teče krev,se strašnýma bolestma vycuravam srazenou krev ..uz.nikdy vic toto nechci podstoupit

Šárka
1x

Mám dlouholeté obtíže, zřejmě právě kvůli cystoskopii, která mi byla dělaná když mi bylo tak osm let. Poškozená uretra zjizvila a zúžila se. Již osm let trpím každodenními bolestmi striktury uretry a deformací stěn močového měchýře. Po osmnácti letech se konečně chystají mi udělat cystoskopii znovu. Snad i kalibraci uretry rovnou, kde to nabízí Písecká Nemocnice. Mám docela nahnáno, zúžená uretra auí. Naštěstí jsem mi paní doktorka rovnou napsala celkovou anestezii, bolest je jen při cévkování k nevydržení, a to muži to musejí mít mnohem horší,... Tak jsem celkem zvědavá jak ten močák asi vypadá, když běžné chodím i 60xdenně 🤣🤣 1992

Jarda

Já byl v celkové nakoze a po výkonu na toaletě ze mě šla moč s krví dohromady a následně problémy s vymočením a kdy to šlo tak jen po troškách a šíleně to bolelo!Do 24 hodin horečky 39°C,bolest celého těla,zimnice,když to nepřešlo ani po Brufenech + Paralénech následující den do urologické ambulence,kde mi vzali kref+moč a za dvě hodiny přišli výsledky a to,že se mi tam utvořil zánět po zákroku!Prý se to někdy stane",když se tam cpe,co tam normálně nepříde",říkal pan doktor.Teď užívám dvoje anitibiotika,dole bolest cítím stále i když menší a doufám jen,že zánět z těla zmizí a já nebudu muset do nemocnice případně na kapačky.Dříve se mi záněty po nějaké době vracely a proto me dělali cystoskopii,ale stejně nic "nenašli" a takhle jsem dopadl!Již nikdy mě na to nikdo nedostane!!!Jo a dělali mě to ve Zlíně.

bobeš
1x

zkušenosti nemám ani je nechci mít několika kamarádům protrhli střevo a mají potíže ještě dnes a to už jsou po zákroku nějaký čas a tak na toto vyšetření půjdu až bude naprosto neinvazivní ,sami by to asi nepodstoupili.Obdivuji lidi co to jdou zkusit.

Pacientka

Před 6 týdny jsem byla na cystoskopii močového měchýře. Do té doby žádné problémy s močením, zakrok vůbec nebolel, výsledky v pořádku, žádné postižení. Zato od druhého dne jsem nemohla doběhnout na záchod , 1. den jsem s tím počítala, bohužel tento problém přetrvává. Urolog mi předepsal Spasmed 15mg,užívala jsem ho celý měsíc, ale žádné zlepšení. Musím mít záchod v dosahu do 10 metrů, jinak bych moč neudržela. Je to strašné, nemohu nikam, chci na zájezd a musím ho zrušit. Má někdo podobnou zkušenost ? A hlavně, so s tím ? Dík za každou radu.

Terka22

Má zkušenost s cystoskopií Záněty mám už od července 2018.. dva měsíce byl klid a od září se zánětů nemohu zbavit.. ATB už nepočítám, kolik jsem jich spořádala.. Každopádně doktor mě objednal na cystoskopii.. četla jsem diskuze a tak.. řekla jsem sestřičce, že se bojím.. snažila se mě uklidňovat.. no moc to nepomohlo.. :( doktor byl surový.. ani znecitlivující gel mi nedal.. bolelo to nepopsatelně.. myslela jsem, že mi tam vrazil nůž.. no hnus.. teče mi furt krev a co jsem přijela domů byla jsem 4x čůrat a strašné bolesti až se mi chce brečet :( nakonec tenhle zákrok byl zbytečný, nic nezjistil.. Jen se ví, že už měsíc mám v sobě bakterii ,,zlatého streptokoka'' a nikdo nic neřeší.. Záněty moč. cest mívám po sex.styku, chodím před i po na malou.. koupu se, používám intimní ubrousky.. a nic prostě.. ještě beru probiotika a kapky lichořeřišnice ale záněty se furt vrací a furt do mě cpou antibiotika.. připadám si jak feťačka co zobe několikrát za rok antibiotika.. pokud možno VYHNĚTE SE CYSTOSKOPII... myslím si, že snesu hodně.. ale tohle bylo hodně silné kafe...pokud narazíte na někoho dobrého tak máte štěstí.. mě už nikdo nikdy nedostane na cystoskopii..

Zuzana

Moc prosím, napište, kde máte dobrou zkušenost s lékařem v Praze. Kdo má lidský přistup při jednání a je citlivý při vyšetření. Děkuji mnohokrát.

Karel
3x

Já byl na cystoskopii dneska, v Jihlavě u Mudr. Volfa. Jsou určitě příjemnější věci, ale není to žádná hrůza. Nejdřív posprejování antiseptickým roztokem, pak vstříknutí znecitlivujícího gelu - to je mírně nepříjemné, tlačí to, ale pohoda. A pak zavedení flexibilního cystoskopu - je to otázka pár sekund, je to nepříjemné, ale jediná mírná pálivá bolest byla při průchodu prostatou, ale dá se to. Párkrát zhluboka nadýchnout a je to tam. Pak ještě napuštění močáku, to je jen o pocitu na čůrání. Během vyšetření jen tlak a velmi mírné pálení. Venku je to během chviličky. A pak při každém čůrání mírné pálení, po půl dni už ale ustává. Takže žádný strachy pánové.

Lenka

Dobrý den, ráda bych přidala svou zkušenost. Vyšetření jsem podstoupila dnes, pan doktor milý, stejně tak sestřička. Vůbec nic jsem necítila, snad jen trochu pocit chladu při napouštění vody do měchýře. Ani následné čůrání nebolelo, bez kapky krve. A co je důležité, vše je u mně v pořádku. Chápu, že se lidé bojí či obávají, nebyla jsem na tom lépe. Chci tímto rozmělnit ty hrůzy, které se zde i jinde na internetu píší. Každý jsme nějaký a jinak zvládáme různé situace... nicméně ženy, je to v klidu.

Petr
1x

Cystoskopii jsem absolvoval, i při medikaci strasna a úkrutna bolest,lékař se sice prijemne usmíval, byl milý, říkal, že se to da vydrzet, větší bolest jsem nezazil,a tolik potu a slz v živote nevyronil, navíc jsem moci bolestivý a v se menu jsem měl celý měsíc krev. Nikdy v živote mi tam už nikdo nedostane, raději umru, větší bolest v živote už nezaziju, s doktoramá jsem skončil.

Petr

Cystoskopii jsem absolvoval, i při medikaci strasna a úkrutna bolest,lékař se sice prijemne usmíval, byl milý, říkal, že se to da vydrzet, větší bolest jsem nezazil,a tolik potu a slz v živote nevyronil, navíc jsem moci bolestivý a v se menu jsem měl celý měsíc krev. Nikdy v živote mi tam už nikdo nedostane, raději umru, větší bolest v živote už nezaziju, s doktoramá jsem skončil.

Daniela

Zdravím. Po popisu doktorky jsem měla hrozny strach. Na cystoskopii o měsíc později, mi pan doktor moc neřekl, co bude dělat, ale bylo to rychle a byl milý. Nejspíš mi dal znecitlivujici gel ( o kterém jsem se docetla az na fórech po vysetreni) chladilo to a zavádění jsem nijak zvlast necítila. Kalibrace byla horší, na par vteřin to hodně zabolelo, ale pak už jen pan doktor Koukal do moc. Měchýře a plnil ho a mě se chtělo jenom curat. Akorát mě nikdo neupozornil na možné řezání při curani. Také jsem se docetla až zde, ze je to u většiny nejspíš normální, nebyla jsem uvolněna. Hned po vysetreni bylo totiž curani úplně ok kvuli tomu gelu, takže jsem vůbec netušila,, co mě čeká. Par hodin na to obrovská bolest, opravdu ziletky a ziletky a stopy krve. Snad to co nejdřív odezní. Byla jsem v Motole u pana doktora Veseleho na urologicke ambulanci. Jsem spokojena, akorát teď potom zákroku to bolí jak čert, tak ať už je to zahojene. Moc všem přeju, ať mají co nejvíce klidný průběh :-)

ilona

Cystoskopie - byla jsem polomrtvá, nebo již mrtvá hrůzou. Strach má veliké oči. Bleskové vyšetření, na začátku jen štípnutí. Ale doma jsem si vzala Algiffen, Ibalgin. Po zákroku jsem se vrátila domů MHD, při močení trochu řezání, pálení. Jinak vše v pohodě. Ale pozor! Jestli má někdo opakované záněty, nebo zúženou močovou trubici, vyšetření je potom nepříjemné, bolestivé. Je vhodnější absolvovat v tomto případě vyšetření v CA.

Martin
2x

Pánové, ještě včera jsem tu hledal zkušenosti s flexibilní cystoskopií u mužů a negativní zkušenosti se mi moc lehce nečetly. Dnes jsem cystoskopii podstoupil a musím říci, že obava ze samotného vyšetření se naštěstí nepotvrdila. Pro mě byla nesnesitelná představa, jak se může bezbolestně dostat flexibilní cystoskop do močové trubice, u které se opticky zdálo, že má menší průměr. Toho se ale není potřeba vůbec obávat, protože zavedený znecitlivující gel do močové trubice zajistí, že průchod cystoskopu močovou trubicí neucítíte. Pouze trochu pálil ten zavedený gel, ale tento pocit brzy vymizel s tím jak začal fungovat. Po 10 minutách čekání na plné nastoupení gelu byl zaveden cystoskop, jeho průchod byl chvilku nepříjemný jen při průchodu přes svěrač, ale to se jednalo o cca 3 vteřiny a je to rozhodně snesitelné. Samotné zavedení a průchod před svěračem moc cítit nebyl. Poté vyšetření močového měchýře při jeho plněním vodou bylo úplně v pohodě, sám jsem ho pozoroval na obrazovce. Pak byla voda odsáta, vysunutí cystoskopu bylo bezbolestné. Znecitlivující gel velmi dobře fungoval. Doporučuji si hned zajít na WC, dokud ještě gel funguje, protože močová trubice je podrážděná a první hodiny budete cítit obtíže při močení v podobě řezání. Chce to hodně pít a vydržet první vteřiny při uvolnění svěrače při močení, kdy to zařeže, ale pak samotné močení je už bez bolesti. Ze samotného vyšetření tedy strach nemějte, jen očekávejte pak nepříjemné pocity při močení, to se ale brzy srovná při pití velkého množství vody. Tak držím palce a nebojte se, já jsem byl po zákroku překvapený, že to nebylo tak hrozné. Každý je samozřejmě individuální a má jiný práh bolestivosti, toto vyšetření dopředu ale rozhodně neznamená muka pro všechny.

Petr

Před třemi lety jsem podstoupil tuto seanci a musím říct, že sestřička i doktorka byly naprosto úžasné. Sestřička mi všechno předem vysvětlila, přepečlivě vydesinfikovala penis a celé jeho okolí, (byl jsem dohladka oholen) pak do penisu vstříkla znecitlivující gel (Instilagel nebo podobné), dala na penis takovou měkkou klamerku, aby gel nevytekl a nechala mě deset minut, aby se trubice dobře znecitlivěla. Pak přišla s doktorkou, ta měla celý cystoskop, ale starala se jen o tu koukací stranu, ostatní dělala sestřička, musela penis stisknout rukou, sundat klamerku a zavést cystoskop a nemůžu mít jedinou výtku. Celou dobu zákroku jsme se o tom bavili a po skončení jsem jim ještě naladil rozhlasové stanice, protože jim to nechtělo hrát. Nic mě po vyšetření nebolelo, jen jsem se musel fofrem vyčůrat. Urologie v Nemocnici Frýdek-Místek, obě slovenky moc milé, přivítaly mě s úsměvem a tak i ten malý stud hned opadl...

Roman

Tak já tady čtu ty pohodové komentáře, ale u mě to bylo šílený... rigidní cystoskopie je fakt středověká metoda, mě to bolelo jak sviňa, až jsem u toho 2x vyjeknul, pak mi tam napustili tu tekutinu, mačkal mi na močák, různě to projížděl a najednou to vytáhl... ta cesta tam, hlavně přes svěrač, peklo! Teď se nemůžu skoro vychcat, je to hodně nepříjemný pocit, hlavně že to mám už za sebou... ufff, už nikdy více :-(

Stáňa

Dnes jsem postoupila cystoskopii, pani dr na urologii moc šikovná, žádná bolest akorát po zákroku páleni a častějši nutkáni k močeni. Myslím že není důvod se zákroku obávat a když je výsledek bez nálezu tak to stoji za to.

Marek

Cystoskopii jsem absolvoval v třebíčské nemocnici. Rád bych uklidnil všechny muže, vyšetření je téměř bezbolestné a trvá velmi krátkou dobu. Veškerý personál velmi profesionální, se znecitlivujícím gelem se nešetří. Většinu času jsem ani nevěděl, že je vyšetření prováděno.

TOMÁŠ

Taktéž jsem cystoskopii absolvoval. Přiznám se, že před vyšetřením jsem byl strachy bez sebe. Před vyšetřením mě sestry uklidňovaly, že to nic není. Musím jim dát za pravdu, vyšetření je bezbolestné a hlavně rychlé. Nanáší se znecitlivující gel. Mírná bolest jde cítit, když se prochází kolem prostaty, ale je to jen malá bolest a hlavně chvilková. Asi záleží, který doktor to dělá, ale musím všechy uklidnit, že se není čeho bát.

Vlad

Hm. Co vy to tady vykládání, asi pane doktore? Jak jako pacient má vědět kdy to prochází prostatou a to údajně málo bolí? Bolí to vše jako čert a hlavně týden po tom krvácení záněty a hlavně- 99 9% pacientům tam NIC nezjistí, takže zbytečné poškození člověka a hlavně doktor inkasuje 18000 za 15 minut zbytečného úkonů!!! Buďte asertivní a nepodléhají Cvachum.

Big pí

Dnes jsem byl také poprvé. Měl jsem docela strach, takže jsem si připlatit možnost nechat se omámit rajským plynem. To se ukázalo jako zbytečné, jelikož kromě lehkého motání hlavy to nemělo žádný účinek. Nevím co mi aplikovali nebo ne, ale měl jsem pocit, jako by mi někdo penisem projížděl ostnatym drátem. Každopádně se to dalo vydržet a zpětně se trochu stydím za některé své bolestné grimasy, které jsem předvedl. Nicméně první močení po zákroku bylo brutální. Mnohem intenzivnější než celý zákrok. Druhé močení už bylo trochu lepší, ale to mi věřte, že jsem se sakra přemlouval, abych to spáchal. Třetí mě teprve čeká, ale opravdu to asi chce hodně pít. Moc je pak méně hustá a líp to teče, zároveň trochu zmizí ten strach.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce