Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Risperdal

máte nějaké zkušenosti s Risperdalem zajímalo by mě jestli obsahuje nějaké návykové látky a vše co se jeho užívání týká.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Katka
12x

Ahoj, brala jsem Risperdal před dvěma a půl lety. Potom jsem ho začala brát před půl rokem znovu, ale tentokrát se mi po něm dostavilo takové nepopsatelné vnitřní chvění. Pocit neklidu na hrudi. Nešlo to vydržet, nedokázala jsem s tím ani číst. Poté co jsem ho změnila ne Seroquel , příznaky zmizely a je mi líp. Během Risperdalu jsem vůbec neměla chuť na sex a neměla jsem žádnou radost ze života. Každý ale může mít ty vedlejší účinky jiný. Drž se Katka

Anna
4x

Léčím se s bipolární afektivní poruchou a risperdal beru už devět měsíců, připadám si bez kreativity a radosti ze života. Menstruaci jsem ze začátku vůbec neměla a teď jen velmi nepravidelně, chuť na sex úplně vymizela stejně jako jakékoliv emoce a nadšení.

Anetka
3x

ahoj, to mam presne taky, ale potom, co si ho jeden den nemam, chveni v zaludku, nervozita, nadrzenost, stuhlost svalu, strasny, pritom nemam podle me zadnou poruchu, nikdy jsem nemela bludy, ani halucinace, jen jednou, kdyz se mi stala rodinna i osobni tragedie, jsem proste psychicky zkolabovala. Neverim nasi psychiatrii, cloveka ani nevyslechnou a jen mu nacpou nejakou sracku, buhvi, jestli z toho clovek nakonec nezmagori z tehle jejich drog. Vzdyt jsou to neuroleptika. Taky mivam chut na sebevrazdu, nic me nebavi a do vseho se musim nutit, taky jsem pribrala.... des

xxx

zkoušel jsem úplně minimální dávku 0,5mg, to je dobré, ale můžu říct, že celkově mě je už lépe, zlaté abilify.. po risperdalu přibírám i po této úplně minimální dávce.. beru jen při velkých obtížích

Peter

Mám úplne rovnakú zkúsenosť...idem ho vysadiť.

Aneta
4x

Brala jsem Risperdal asi 1,5 roku a pomohl mi. Neměla jsem s ním žádný problém, žaludek byl v pořádku a stavy se výrazně zlepšily.

jméno a příjmení

zpráva

jméno a příjmení
3x

zpráva

Tomas
4x

rispen (risperdal) jsem bral po dobu jednoho roku na uzkostne stavy a obsese. nic moc vysledek, potom, co uz jsem jen doma lezel a dival se do stropu mi pomohl citalec jedna kamaradka se se mnou pak ani v zertu nechtela stykat - stal jsem se pry nechutnym optimistou, souhlasim, zivot se zdal jeste lepsi, nez pred nemoci ma to ale svoje mouchy - sexualni problemy ( fakt jsem prestaval mit zajem a v konecne fazi mi doktor predepsal viagru, dalsi problem byl, ze mi hodne praskaly zilky v ocich) ted jsem po trech letech ruzneho brani skoncil u deprexu, beru ho ale uz tak jednou dvakrat tydne na uzkosti se mi osvedcil lexaurin, dobry je take defobin, bacha ale na zavislost drzte se

Pavlína
1x

Ahoj, beru Risperdal ll ket na schizoafektivní poruchu, můj zdravotní stav je natolik výborný, že jsem už bez menších výkyvů zcela normální. Začala jsem na lO mg za den, a nyní beru jen udržovací dávku 1 mg denně a cítím se v pořádku. Nevím jestli je návykový, ale myslím si, že ne. Snižování dávky, se obešlo zcela bez potíží, ani mně nenapadlo, že by nějaká změna měla přijít. Přeji všem, kteří užívají psychofarmaka, hodně štěstí a zdraví a dobré doktory. Ahoj a držte se.

silessia
3x

Ahoj, ráda bych se zeptala, co je to Risperdal II ket. Je rozdílný od Risperdal tablety či roztok? Zda je také výrobcem JANSSEN PHARMACEUTICA N.V., Beerse, Belgie. Děkuji za odpověď.

silessia
5x

Ahoj, užívám Risperdal na schizoafektivní poruchu již více jak 10 let. Dnes již pouhý 1mg a nyní nově jako kapičky. Také jsem na rok vyzkoušela injekce s účinnou látkou risperidon. V období těhotenství jsem užívala 0,5mg této látky v tabletách. protože jsem kojila více jak 1 rok, pokračovala jsem v užívání 0,5mg. Po roce a půl se u mě objevila ataka a proto jsem krátkodobě zvýšila dávku na 3mg. Dále pokračuji v užívání 1mg. Ikdyž dnes již vím, že lék není úplně dokonalý a bez obtěžujících vedlejších účinků, v mém případě je jeho užívání na místě a proto jsem se naučila tyto obtíže nežádoucích účinků kompenzovat. Vtéto době užívám pouze risperdal a také antikoncepční pilulku Yadine. Jakékoliv jiné obtíže se snažím řešit alternativní metodou. Co se týče našeho 2 a půl letého chlapce, je úplně normální zdravé dítě a bývá velmi zřídka nemocen ( nachlazení aj. ) Mnohokrát jsem také zkoušela snižovat dávku, ale toto se mi příliš neosvěčilo, nebot se u mě po určité době vždy objevila ataka, ikdyž celkem v pohodě zvládnutelná. Díky dobré domluvě s mým lékařem jsem již asi rok a půl bez obtíží a stále věřím, že jednou se dokážu bez léčiv obejít docela. S pozdravem silessia

Janam
1x

Po krátkém užívání je synovi špatně a zvrací ,má někdo s risperdalem tyty zkušenosti?

Andyna
4x

Já risperdal dávám mýmu synovi,jsou mu jen tři roky,je hooodně hyperaktivní a dostal je od dětské psychiatričky... Zatím bere jen 3den a zatím bez vedlejších účinků a vidím změny,zatím ne moc veliký,ale vidíme je.Doktorka mi říkala,že kdyby mu bylo špatně atd,musí ubrat dávku,takže asi ten tvůj má větší dávku,než snáší. :o( jinak můj malej má kapičky,prášky zatím ne.Hodně štěstí!

Jája
3x

Můj syn nezvrací, ale prospí mi celý den i při nízké dávce. Po obědě lehne a spí třeba až do druhého dne :-(

Jitka
1x

Ahoj, prosim vas vsechny, jestli mi muzete pomoc nebo resp. moji kamaradce, ktera bere Risperdal, ale si nemyslim, ze ji pomaha, ba naopak ji ublizuje, ale jeji manzel trvdi, ze ho musi brat. Jeji nezadouci ucinky jsou primo hrozne, nejen, ze obcas rano zvraci, ale za cely den neudela nic, porad jen lezi a tvrdi, ze je hrozne unavena a tak celkove pusobi, ze je uplne mimo. Je to normalni. Tvrdi take, ze se nedokaze na nic soustredit, nemuze nic cist, nic psat ani se divat na televizi, a co je nejhorsi, ze se nedokaze postarat ani o svoje 3 deti a te nejmladsi jsou teprve dva roky. Je toto normalni u tohoto leku? Prosim pomozte, poradte mi. Dekuji.

jméno a příjmení
1x

Zdravím, když jsem si to přečetla, tak mě to vůbec u Risperdalu nepřekvapuje. Já jsem jeden čas brala 3 mg večer a druhý den ráno se mi hrozně špatně vstávalo byla jsem unavená také jsem se nemohla soustředit ani číst dívat se na televizi, jenže jsem měla tenkrát veliké problémy ve škole, protože vůči mě byla na škole šikana skoro od celé třídy ještě ke všemu. Bylo to hrozné. Ráno jsem jela městskou a nemohla jsem udržet otevřené oči a byla jsem strašně utlumená a unavená, ale nemusí to asi být jen po tom léku, jak píši byla proti mě docela tvrdá šikana, což nikomu nepřeju zažít. Doporučuji Vám paní psycholožku Tamaru Cenkovou v Praze. Sice to něco stojí, ale pomůže. Z těch 3 miligramů mi to za 4 návštěvy snížila na 1 mg a pak se mi vstávalo už dobře a velice mi to pomohlo. Doporučuji.

Zoe
2x

Ahoj, tyto vedlejší účinky možné jsou. Sama jsem si tím prošla. Neměla jsem energii, ani chuť do života, vše mi přišlo zbytečné a postrádalo smysl. Je to trvalí stav otupělosti. Moje emoční stupnice se prohloubila, to znamená že na pozitivní emoce se stěží dostanete a dokážete prožívat pouze ty negativní a více do hloubky než kdy dříve. Přestala jsem prášky brát a bylo po problémech. Bohužel mi to vzalo část života - jestli se to dalo tak nazvat v té době, jelikož jsem nebyla schopna vykonávat běžné činnosti...Z nemoci jsem se vyléčila, ale i bez Risperidalu.

Paja

Dobry den. A co Vam pomohlo? Kdyt ne Ridperdal? Dekuji

Míša

Rispedral i pomáhá.zalezi co vám je a kolik toho berete a jak dlouho. Dcera 21 let měla 2 ataky psychozy, brala 3mg rispedralu a do 6 tydnu psychóza odezněla. Najizdeni léků však působí v prvních dnech problémy (bolí hlava, nevolnost, zavrate) - musí se vydržet, pak to odezní. Dcera 5 měsíců po atace bere jen večer 1mg rispedral a 2,5mg zalastu (olanzapin). Hodně noci spí (i 14h) ale to spíše proto, že je podzim a tma a mozek po psychoze regeneruje. V létě byla sportovně aktivní, spala dle světla. Tím, že sportovala, ani nepribrala. Ještě budeme dávku snižovat na udržovací. Druhý relaps dostala po delším stresu kdy byla bez léků. Takže teď asi ponecháme udržovací dávku vice let. Dle mého ne léky, ale rekonvalescence po psychoze je příčinou dlouhého spánku, rychle únavy po duševní činnosti nebo když je moc lidí, to taky dceru vyčerpává. Dle mého názoru je třeba trénovat odolnost na stres, asi humorem a menší náročnosti na požadavky od života a těšit se s malá. Taky dceři pomáhá velice sport, jakýkoliv pohyb každý den - fakt se pak ani po zalaste nepribira, pres den uz 2 mesice po atace vypadala živé a jako zdravá (žádná živá mrtvola jak po prvni atace a navratu z nemocnice). Můžu porovnat, když při první atace se nemohla pri atace moc hýbat, mela nohu v sadre a byla v nemocnici. Teď jsme ataku zvladli doma, každý den lítala venku s míčem (já jako hlídač sza ní:-)), tak výsledek po 6 týdnech byl, ze vypadala jako zdravá. Držím vám všem s psychozou palce, sportuje, berte přiměřeně léky, trénuje se na stres a nějak to dopadne :-)

coolboy
3x

před asi třičtvrtě rokem jsem dostal těžkou depresi a schýzu. Začal jsem brát Risperdal a můj zdravotní stav se stabilizoval.Abych upřesnil moji chorobu,mám nediferencovanou schizofrenii.Myslím si osobně,že především záleží na inteligenci pacienta,jak se dokáže k té jeho definované nemoci postavit. Pokud člověk uvažuje racionálně není pro něj problém zařadit se do normálního života a žít plnohodnotný život bez schýz. Je velice důležitý vztah okolí. Abych se vrátil k Risperdalu. Takže Risperdal blokuje v mozku receptory, které mohou vyvolávat schýzi.Dále můj názor na Risperdal,myslím si o něm že je to nejlepší antipsychotikum na trhu a všichni co s ním mají nějaké zkušenosti jsou schizofrenici. Za třičtvrtě roku jsem nezaznamenal na risperdalu žádné negativní ani vedlejší účinky. Cítím se dobře,ale občas mi hlavou proletí nějaká schýza,ale já na ni nijak nereaguji a nechám ji odplynout tak jak přišla. Risperdal mi pomohl žít normální život.Nejsem na něm závislí a když si občas Risperdal nedám nevidím žádný rozdíl ve stavu,ale to je tím že ten Risperdal mám stále v krvi.Myslím si že kdybych risperdal přestal užívat tak se mi s největší pravděpodobností psychická ataka vrátí. Chtěl bych všem uživatelům Risperdalu popřád krásný život bez schýz.

Zajímalo by mně,jestli risperdal může zvyšovat chuť k jídlu.Prosím zdělte mi svoje zkušenosti.Už jsem vyzkoušela více psychofarmak a zatím jsem vždy přibrala.Děkuji.

uknown genius
1x

po risperdalu se pribira ale dobre zvolenym jidelnickem a zarazenim sportu se to da dost eliminovat

to je jedno
1x

lék sem začal brát na toxickou psichozu pred rokem doktor mi predepsal 2mg deně ja beru as 20mg a je to super sem uplně sjetej

Vzorný pacient
2x

Já beru 25 mg a posrávám se po tom.Málem mě taky upadl penis ale stím se musím smířit.

bg
2x

Risperdal constu užívám 3/4 roku jako asi čtvrté antipsychotikum,/vystřídala jsem zyprexu,abilify,serdolect k tomu doplńující léky velaxin,rivotril,valproat,akin eton/nyní už ho snáším podstatně lépe než na začátku, kdy jsem poci´tovala třes hlavně před spaním a smutnou náladu až deprese. Schizofrenní epizody u mě vymizely,ale potýkám se s únavou a tím obrovským nárůstem hmotnosti.Z toho jsem opravdu neš´tastná.Trpím tím jako ženská a dá se říci, že je zklamaný i můj manžel a děti.Nejsem tak pružná jako dřív,spíš líná.Straním se společnosti,jsem uzavřenější než dřív,ale je pravda, že už netrpím tolik přehnanou úzkostí.Jsem ráda sama,jsem bez zájmů,sexu a radosti ze života.Jsem na začátku léčby schizofrenie,a to svojí blobostí protože jsem léky nebrala pravidelně. Přeju všem pevné nervy a zdraví.

Britta
6x

Užívala jsem risperdal,jako první antipsychotikum.Ani jsem nevěděla,co to dostávám za lék.Bylo mi po něm neskutečně zle.Naprosto mne oblbnul.Měnily se mi nálady,byla jsem jak zfetovaná,nepamatovala jsem si,co jsem dělala předešlý den.Měnil se mi hlas,byla jsem silně přecitlivělá,počůrávala jsem se,přestala jsem mít menstruaci,cítila jsem se chvilkama plná energie a pak zase šíleně stuhlá..to bylo postupně,jak si ten mozek na účinek tohodle léku zvykal.Vyzkoušela jsem i kapky,po kterých jsem nebyla schopná ani mluvit,tabletky,injekci...ší lené stavy,na které bych raději zapomněla,neb zapomenout nemůžu,protože mi tenhle lék neskutečně ublížil.Mentstruaci nemám už rok,už dva roky nemůžu mít ani sex.Tenhle prášek mě šíleně oblboval a dělal mi ze života hotové peklo...a to jsem ho dostala na vyčerpání,kvůli příteli po rozchodu...chyba lékařů,co dodat...no všem uživatelům přeju dobré zdraví a co nejméně nežádoucích účinků...já mám s tímhle lékem,ostatně i s jinými léky,dost neblahé zkušenosti a v ničem mi nepomohly,jen mi ubližovaly svými nežádoucími účinky...hodně zdraví přeje Britta

čekanka
5x

Risperdal byl můj poslední "lék", který jsem užívala. Chodila jsem k lékaři jednou za 14 dní po dobu 4 měsíců na injekce, přestalo mě to bavit: 1) pro léčbu jsem potratila, 2) přibírala jsem, 3) prášek mi nepomáhal a občas mé stavy i zhoršoval, 4) přestala jsem mít menzes, 5) necítila jsem se dobře sama se sebou ani ve společnosti, 6) nebyla jsem schopná kvalitního života, nic doma udělat atd. atd. ... Do roku 2002 jsem byla zdravá holka, poté přišel rozchod s klukem, začala jsem mívat sluchové halucinace, nic příjemnýho, tak, dalo by se říci, jsem od všeho utíkala experimentováním s marihuanou a pervitinem a vlastně celým svým životem, v roce 2003 jsem byla poprvé hospitalizována (14 dní, odešla jsem na reverz), od té doby do roku 2008 ještě 3x a doufám, že naposledy!!! Prášků jsem vyzkoušela hodně: na akutní toxickou psychózu mi dali: Haloperidol, Risperdal, Tisercin, Akineton, Sanorin (ale na účinek těchto léků si nepamatuji, je to dlouhá doba), postupně vím, že jsem měla Solian (po tom mi neskutečně vyrostla prsa), Diazepam, Abilify.. na ostatní si nevzpomínám.. Naposledy jsem byla hospitalizována v nemocnici, kde mi dělali i invulze nebo, jak se tomu říká, měla jsem jich mít 8 a měla jsem jich 5 (odešla jsem na reverz), na oddělení, jak to tak bývá, je to neuvěřitelné peklo (alespoň pro mě).. vždy jsem byla a vždy budu proti lékům, ať už to byly v mém případě antipsychotika nebo třeba jen antikoncepce. Dalo by se říci, že jsem vždy léky brala pod nátlakem (také to tak vypadalo, dělala jsem si, co jsem chtěla a nedodržovala určené dávky v tolik a tolik hodin atd.). Je to má chyba, že jsme všechno nedokázali vyřešit v kruhu rodinném a naši mě raději "šoupli" na psychiatrii, ale toho, co jsem, kdy udělala se svým životem litovat nebudu. Teď se snažím, i přes námitky lékářů jsem již 4 měsíce bez léků, injekcí (a těchhle všelijakých "věcí", které mi bránily žít smysluplný život), momentálně studuji VŠ, mám rok a čtvrt bezvadnýho přítele, s kterým žiju, jsem šťastná, ačkoliv ne úplně zdravá, podle mého názoru mi kombinace všech těchhle léků nějakým způsobem poškodily bazální ganglia a objevuje se u mě cervikální (krční) dystonie, ještě nevím, jak to budu léčit, znám dva způsoby, ale zatím se nemohu rozhodnout. Tato nemoc se mi objevila v době, kdy jsem užívala Risperdal consta. Takže se netrápím psychikou, ale fyzickou stránkou. Kdybyste někdo věděl, co s tím, napište mi prosím na [email protected]. A ještě jsem chtěla říci, že většina toho všeho v nás je v hlavě a psychické problémy odplynou samy, prášky za vás nic neudělají.

MartinaAnna

Čauky zkus udělat detox těch ganglí, Joalis by to mohl umět.

Eduard Nud

Risperdal jsem začal brát od roku 1998 asi do roku 2004. Tenkrát jsem užíval léky jako Thioridazin, ale ty měly nepříjemné vedlejší účinky, stropky, a tak mi paní doktorka začala předepisovat onen Risperdal. Podle jejích slov to tenkrát byla revoluce v léčení schizofrenie. Ze začátku stropky neodezněly, naopak, prožil jsem jedno dost těžké období, ale pak jsem nějaký čas dostával léky proti stropkán, tuším Prothazin, jenomže ten den při návštěvě lékaře jako když utne. (24. 11. 2008). Teď beru Haloperdiol. Teda užívám, já ho nekradu.

Petr

Beru risperdal od října bludy a halucinace mi zcela vymizely cítím se výborně paměť a schopnost učení se taky maličko zlepšily. Co užívat na zlepšení soustředění a paměť poraďte prosím.

jméno a příjmení
1x

Dobrý den, na zlepšení soustředění by Vám pomohly křížové cviky a takové kuličky, které koulíte v ruce, ale nesmí se dotýkat mě to jde velice dobře a prý to dokáže jeden ze třiceti. Pokud chcete pomoct a naučit se je objednejte se k paní psycholožce Tamaře Cenkové v Praze. Mě to velice pomohlo. Měla jsem velké problémy se soustředěním ve škole v prvním pololetí jsem měla 4 trojky a ve druhém už jen 4 dvojky to je veliký skok a říkala mi, že to dělá s lidmi úplný zázraky dala mi ještě takové kapky. Sice to něco stojí, ale udělala jsem si nakonec maturitu, takže to za to určitě stálo a můj zdravotní stav se velmi zlepšil.

lukisek27
7x

Můj 11letý syn dostal nyní Risperdal v roztoku, má užívat 2xdenně 0,4ml, ale zdá se mi to na začátek docela dost...Jak čtu ty vaše příspěvky, docela mě mrazí. Šli jsme k psychiatrovi, protože syn je hyperaktivní s ADHD, velice špatně prospívá ve škole a chování je také hrůza, jak doma tak ve škole. Už jsme si nevěděli rady. Lékařka řekla, že to má z porodu, kdy měl pupečník několikrát kolem krku a jak byl přidušený plus novorozenecká žloutenka a svícení, že to na to má velký vliv. Moc ráda bych mu nějak pomohla, aby se lépe soustředil a neměl takové výkyvy nálad, často bývá vzteklý, hodně upovídaný, ale nechci mu ublížit! Máte někdo zkušenosti u tak mladého člověka s tímto lékem? Psychiatr tvrdí, že hodně dětem pomáhá, ale já zatím nevím.

lenka
1x

dobry den cetla jsem vas clanek ze jste nebo budete davat synovi rysperdal jak jste dopadli a jaky jste meli priznaky,me dceri bude v kvetnu 13 a resime ten sami problem prasky uz mame vyzvednuty,ale kdyz to vsude ctu tak se toho moc boojim.muj email je [email protected] budu rada zza kazdou radu dekuju

evina

Zdravim.jak jste na tom ted s tim vsim co pisete.prosim pisnete.mam ten samy problem a obavam se ze mu ublizuji.dekuji [email protected]

mia
3x

beriem risperdal s prestavkou, kedy sa mi vratil atak,, uz treti rok, beriem injekcie chodim na nich raz za strnast dni, citim sa lepsie v tom zmysle, ze "nebluznim" ale na druhej strane sa citim ako bez duse, pripadam si zhrozne mrtvolna, skoro nic ma netesi, trapi ma to ze som pribrala vyse tridsat kil, takze som teraz uplne iny clovek ako som bola predtym nez sa u mna objavili prve priznaky. Inak schizu som dostala kvoli tomu, ze som fajcila marihuanu a to velmi casto, takze som sa prehulila. Teraz toho velmi lutujem, Najradsej by som chcela tie injekcie prestat brat, ale bojim sa dalsieho ataku, v nemocnici som bola uz tri krat. Takze risperdal -- ano i nie !

lenka filipi

dobry den cetla jsem vas clanek ze jste nebo budete davat synovi rysperdal jak jste dopadli a jaky jste meli priznaky,me dceri bude v kvetnu 13 a resime ten sami problem prasky uz mame vyzvednuty,ale kdyz to vsude ctu tak se toho moc boojim.muj email je [email protected] budu rada zza kazdou radu dekuju

mia

este som chcela dodat, ze ak ma niekto podobny problem nech mi kludne napise na mail miamia777

mia
2x
Stan
12x

Jednou za 14 dní chodím na injekce Risperdal Consta, proto bude mluvit o injekcích a nikoliv o tabletách( které můžou mít různé účinky dle dávkování). Jediná pozitivní věc na tomhle léku je, že skutečně vymizeli hlasy. Teď k těm negativům: 1/ Asi největší negativ - člověk se stává někým jiným. 2/ Připadám si jako chodící mrtvola 3/ O nic nemám zájem 4/ začal jsem se stranit okolí a radší jsem sám. 5/Následuje i večerní únava (po desatý hodině nevydžím, i když moc chci) 6/ Přibírání na váze 7/ Nedokážu se na nic soustředit (i když se usilovně snažím - problémy se čtením, psaním, s prací atd.). 8/ Problémy s myšlením, mám problém něco vymyslet Jsem rád, že jsem to sem všechno napsal, i když jsem se musel pekelně soustředit.:-) Sám musím co nejdřív s těma injekce skončit dokud mě nezlomí...

Stan
9x

No, tak jsem byl u psychiatra a chtěl jsem injekce Risperdal Consta zrušit. Ten je, ale jak natvrdlej, nechce mně to změnit na jiný léky. Když jsem mu vylíčil všechny problémy s lékem, řekl mi, že mi injekci sníží(původně jsem si myslel, že je jenom jedna dávka injekce 37,5 mg - ale existují i 25 mg a 50 mg) na 25 mg injekci, ale až po Vánocích. Tak nevím jestli se na to nemám vys*** sám. Každý den s tímhle lékem je pro mě utrpení...

jméno a příjmení

Dobrý den, jak jsem psala již v předchozích dopisech doporučuji Vám paní Tamaru Cenkovou v Praze. Je to velice známá psycholožka. Byla jsem po Risperdalu také velice utlumená ráno se mi hrozně vstávalo kolikrát bych radši umřela než vůbec vstala skutečně a ona mi ze 3 mg večer dávku snížila na 1 mg večer zdravotní stav se mi zlepšil naučila jsem se cviky na soustředění, které mi pomohly až k tomu, že jsem si nakonec přes všechny potíže dodělala maturitu. A nakonec teď beru úplně jiný léky. Doporučuji.

Iva
2x

Já myslím, že se snižováním dávek vždy záleží, proč člověk Risperdal vlastně bere. Mohla byste mi, prosím, napsat kontakt na Dr.Cenkovou?

Jája

Tak tohle sedí jako popis na 9 letého syna, kterému nasadili Risperidal a vůůůůbec se mi to nelíbí. Máte ještě nějaké další zkušenosti prosím? Můj email je [email protected]

ach jo
19x

brala jsem rispeldal v roce 2000 rok v kuse 8mg a pak postupne snizovala...hruza hruza...3Okg navrch a jak pisete i ostatni,chodici mrtvola.nakrajela jsem traba mrkev do polevky a pak 3 hodiny spala,jak me to unavilo.Kazdy vecer jsem chodila na pudu a chtela skocit....pred tim jsem byla sikovna baba,co se za ni chlapy otaceli.Bohuzel jsem od 17 let zacala kourit travu,az moc a pak mi trochu cvaklo.taky jsem byůa v cizine a rok nevidela rodinu,kamarady....tak jsem kourila vic a vic.Pak po navratu jsem chtela nasim vse povykladat,ale mlela jsem paty pres devaty,zhulena.... a nasi si s tim nevedeli rady,tak me souply na psychinu a tam do me rvaly rispeldal horem spodem.Nic jsem nechtela,myslim ze stacilo,aby si se mnou poradne popovidali a nechali me mesic,dva v klidu---ale to ne,doktori do me rvali rispeldal takovym stylem,ze si tyden nepamatuju,jak me utlumily.....pak uz si telo zvyklo na lek a kdyz jsem pozdeji,uz v domacim leceni,vynechala davku,mela jsem tras a nejistotu a uzkosti...takze postupne snizovani a sem tam zvysovani...pak o me zavadil kamarad z detstvi,kterymu nevadila moje nadvaha a ejhle,do 2 mesicu jsem byla bez leku,stastna,v klidu a do 4 mesicu jsem mela i svoji 55kg vahu bez diety...Do roka byla svatba,ale bohuzel po trech mesicich manzelstvi,kdy jsem to uz byla zase opravdu ja,jsem od manzela utekla.Vzala jsem si ho v podstate z vdeku,ze me dostal z risperdalu...Nekomu muze tento lek pomahat,ale me teda uskodil moc.Dodnes mam obcas takove divne krece,nekdy pomuze magnesium.Jinak jsem podruhe stastne vdana a mam krasnyho malyho zdravyho synka.......lidi bojujte,stoji to za to!!!!

SISINKA
1x

MAM SYNA 17 LET KOUŘIL MARYHUANU OD 14 LET DENĚ . MOMENTALNĚ JE VLEČEBĚ , LEČISE NA PSICHOZU Z DROG KONKRETNĚ Z MARYHUANY , TAKE SE NEVIROVNAL Z ROZCHODEM Z DIVKOU BRAL RYSPERDAL ALE BIL HODNĚ UTLUMENY A MĚL TŘES VRUKOU A VNOHAH ,NEVIM JAK MU JAKO MAMA MUŽU POMOCT SNAŽILA JSEM SE SNIM MLUVIT CO JEJ TRAPI NECHCI HO NĚJAK DLOHOHO NECHAVAT V LEČEBĚ . MLADI LIDIČKY NEBERTE DROGI

Stan
3x

Já nejsem, ale z Prahy, Prahu mám poměrně daleko. To snížení vím, že by mi pomohlo(jako pomohlo vám ze tří na jeden mg), jenže psychiatr mi to snížení zase odložil na půlku února. Už nevím jestli si dělá blázny... Jinak já jsem se dříve normálně soustředil, to až po risperdalu mám problémy se soustředit (viz. problémy popsané výše). Přemýšlím, že s těma hlasama se mi žilo lépe...

Stan
1x

Nějak to špatně reaguje. Tento příspěvek, s tím nad tím patří do do příspěvku Špatné zkušenosti...

Jana

Měla jsem také velice špatné zkušenosti s řadou léků. Řada z nich mi velice vážně poškozovala a znemožňovala normální fungování. Kromě toho i vyvolala halucinace. Byla mi nabídnuta léčba risperdalem consta. I z toho jsem měla dost velký stres, především když jsem si přečetla, že může způsobit reakci v místě vpichu. V současné době docházím na injekce 1x za 14 dní. Tato léčba mi zatím přijde jako nejoptimálnější přesto, že se mi také moc nelíbí přírůstek na váze, především velká prsa. Zatím tuhle léčbu toleruji dobře. Narozdíl od jiných antipsychotik jako např. abilifi mi tento lék nedělá zas až takové potíže. Sice jsem po injekci unavená, ale ve srovnávní s jinými léky se to dá vydržet. Taky mi asi nic jiného nezbývá. Každému asi sedí něco jiného a to se musí jen vyzkoušet. U mě to trvalo 15 let než se nastavila celkem optimální léčba. Přesto však musí být člověk trpělivý.

Jitty
1x

dobrý den,můj šestiletý syn trpí hyperaktivitou a má diagnostikovanou ADHD lékařka mi jako podpůrnou léčbu doporučila Risperdal,kapky,prosím máte s tím někdo zkušenost u malých dětí,předešlé příspěvky mě totiž dost děsí,děkuji Jitka

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce