operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Judita

Já jsem 16 dní po operaci C 5-6, náhrada ploténky. Bolesti stejné jako před oper., plus velké bolest i tam, kde dříve nebyly i přes silná analgetika a opiáty. Je to ale krátká doba, tak doufám, že bude líp. Operace ÚVN Praha.

Monika

Dobrý den,jsem 9 týdnů od operace krční páteře.18.7.proběhla první kontrola na neurochirurgii na Homolce a dle rg i ct vše v pořádku.Totální náhrada c5-6 c6-7,dekomprese kořenů,rozšíření páteřního kanálu a zbroušení osteofytů.Jenže bolesti jsou pořád velký.7.8.mám podstoupit obstřik pod ct...máte s tím někdo zkušenosti?Jak dlouho vám bylo hrozně..než došlo k zlepšení? Zatím to není k žití.Jaké berete léky? Nebo i kapačky?Dĕkuji za jakoukoli informaci!

Katka

Dobrý den mohu se zeptat , jak dlouho jste doma na PN po operaci? Děkuji

Monika

Dobrý den,na nemocenské jsem 1/2 roku.U každého je to ale jinak,někdo jde do práce za 6 týdnů.Záleží..co Vám budou dělat?

Milada Kocmanova

Dobrý den, je možné předejít operaci doplňky stravy a tabletami? Něco na posilnění? Kolagen nebo vitamíny?

Jana

Dobrý den , mám hernii disku c 6/7 mediálně a paramedialně mám jít na operaci předním přístupem ale mám neskutečný strach ze samotné operace mám 18mesicniho chlapečka a nedovedu si představit jak budu fungovat po operaci a starat se o malýho😟😢 od té doby co mi řekl dr.verdikt tak nespím a neustále přemýšlím co bude. Operace má být ve FN Plzeň

Janca

Ahojky ted v pondeli jdu na operaci s krcni pateri do Usti nad Labem,mate nekdo skusunost??

Monika

Ahoj,je tady někdo delší čas po operaci a jak se Vám daří? Sama jsem skoro rok a problémy mám pořád.Pravá ruka mně tuhne,pálí,brní a lopatka bolí.Jak dlouho můžou trvat potíže? Psychicky to nezvládám,beru AD.

Iva

Ahoj ja jsem po operaci krčni páteře 9tydnu a musim říct že mám vetsi bolesti něž před operací.....mám před sebou rehabilitace tak jsem zvědavá co se změní.....nikdy bych už na operaci nešla kdybych vedela jak dopadnu:-(

anonym

Zkus antibiotika a bylinky

Iva

Jake bylinky konkretne myslite??uz jsem z toho dost unavena😢😢

anonym

Je to složité, nemůžu to tady napsat, bylo by potřeba udělat nějaké testy na bakterie, jinak info. na email :-)

Lenca

Ahoj.mam herniace disku c56 c67 se stenózu Páteřního kanálu a útlaku C7. Brni mi levá ruka a noha.Boli rameno do ruky a celkově mám levou stranu slabou.Jdu na Homolku na neurochirurgii na konzultaci.Pomuze mi operace? Děkuji za odpověď.

Petra

Ahoj Leni, jsem 6 týdnů po operaci a určitě Vám ji doporučuji. Měla jsem masivní výhřez ploténky C 6/7 13 mm s útlakem kořenového nervu. Před operací jsem užívala vysoké dávky Gabapentinu, bylo mi po něm zle, ale pomohl mi překlenou období do operace. Operace se nebojte, 1. den dostáváte kapačky od bolesti. antb. ? Nic necítíte, jen trochu špatně, v oblasti krku jsem necítila vůbec žádnou bolest. Operovaly mne v Brně u Sv. Anny, jsou tam úžasní lékaři, milé sestry a příjemné prostředí. Držte se, ať se dobře rozhodnete. Nejspíš to za Vás rozhodne lékař.

Milena

Petro ,kdo vás u sv Anny operoval? Mám spinální stenosu C6/7 a foraminostenosu ,omezená neuroforamina C3-5 prý mi obrousí nějaké osteofyty Mívám velké bolesti hlavy , často musím když mě to chytne hned na infuzi na neurologii ke sv, Anně . Bolela vás taky hlava a jest li ano pomohla operace od bolesti . Přemýšlím jest li na tu operaci jít a zda ke sv. Anně nebo do Bohunic.

Lenca

Ahoj.Drzim palce ať jste brzo fit po operaci.Ja jdu v pondělí na konzultaci na Homolku.A už se i těším je to čím dál horší bohužel.Za jak dlouho dávají termín operace ? Děkuji.

Iveta

Ahojky,jsem trictvrte roku po operaci c6/7.Ze zacatku bylo vse dobre,hlavne me konecne prestala bolet hlava,ramena otok a bolest rukou,,krku,stale trvaji.Ted me zacala postupne cim dal vic zase bolet hlava,staci vytrit barak a jsem mimo dva dny.Jakakoliv manualni namaha a jsem na tom stejne jako pred operaci.Dela mi nedobre i rehabilitace.Podle Rtg na Homolce vse je na svem miste.Takze co ted?Z bolesti hlavy asi zesilim.Jak jste na tom vi po operaci? Iveta

Ladislav

Ahoj všem, mám takový asi hloupý dotaz. Manželka začala trpět bolestmi vystřelujícími do levé paže (teď už i do pravé).Byla na 2 infuzích, týden po nich se to zlepšilo a pak čekala až se vyjádří ošetřující doktorka. Na MR byla odeslána před měsícem a od doktorky stále nemá žádné výsledky. Dnes proto šla do FNKV a výsledky si vyžádala, má výhřez na C4/5. Máme se znovu obrátit na stejnou doktorku, která ji nechává měsíc v bolestech a nekomunikuje, nebo raději přes praktika hledat pomoc jinde? Moc děkuji za rady, tipy a reakce.

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

41%
51%
Zatím hlasovalo 369 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Akutní zdravotní problémy našich dětí. Co zvládneme sami a kdy vyhledat pomoc lékaře?

Pokud jste rodiči, pak jste pravděpodobně někdy zápasili s otázkou, když vaše dítě onemocnělo, zda zavolat doktora nebo počkat. U dítěte mladšího 2 let, které nedovede popsat své pocity, je často obtížné nalézt příčinu problému. Kromě toho, nemoci u malých dětí mají tendenci se vyvíjet mnohem rychleji než u dětí starších a u dospělých. Je proto nejlepší kontaktovat lékaře, když se kojenec nebo batole necítí dobře bez zjevné příčiny.

Tenisový loket. Jak jej léčit?

S tzv. „tenisovým loktem“ má zkušenost řada z vás. Tenisový loket získal své označení zřejmě pro zvýšený výskyt u sportovců věnujících se tenisu. Dnes je však toto označení nepřesné. Postihuje totiž pacienty na základě přetěžování při velmi různém spektru činností, často nárazově prováděných.

Užíváte často léky? Pozor na ledviny!

Užívání léků nezatěžuje jen trávicí trakt, ale často také ledviny. Mnoho léčiv je totiž z těla vyloučeno právě prostřednictvím ledvin, i když k této očistné funkci organismu významně přispívají také játra. Pokud není lék užíván podle pokynů ošetřujícího lékaře, můžete si způsobit poškození ledvin.

Homeopatie na malé i větší bolístky

O nejrůznější poranění není v běžném životě nouze. K rychlému a spolehlivému zhojení může pomoci i homeopatie – účinně, přitom šetrně. Můžeme ji použít již v rámci první pomoci, ale i ke zdárnému zhojení mnoha typů úrazů.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.