Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Helena

Hezký večer, přátelé v nemoci - tak také něco o postupu mého uzdravování, 3 měsíce po operaci ( výměna C5/6 a C6/7 ), pomaliiiinku se mi vrací hlas, nekrákorám, mluvím jako puberťák, fistulí, ale pokrok je, to je důležité...Horší je to s prsty, které stále necítím, bolest ruky je menší, ale ta byla utlumena už před operací...Útlak míchy a kořenového nervu byl zřejmě moc dlouho, bohužel mi museli operaci odložit pro přelékovaná játra o 3 měsíce a malér je hotový...Ale doufám...Ještě snad časem ...Držím vám všem před i po operacích palce, ať jsme zdraví, když už nejsme mladí :-)....

Marci

Ahoj Jaroslavo , můžeš mi prosím napsat jakou jsi měla operaci , kde Tě operovali a na co mám připravit těsně po operaci ?? Vím ,že je to u každého individuální , ale za chvíli mi to čeká , tak sbírám jakékoli informace a rady . Díky moc . Krásné dny . Marcela

Jaroslava

Byla jsem operovaná v Brně - Bohunicích na ortopedické klinice, operoval mne doc.MUDr. Richard Chaloupka, CSc., současný přednosta kliniky. Tenkrát ještě nebyl docentem. Jak jsem dříve uvedla, bylo to předním přístupem za použití kostního štěpu.

Marci

Taky jdu na operaci k doc. Chaloupkovi do FN Brno Bohunice ,budu určitě v dobrých rukou :-) . Budu mít 2 operace najednou , předním i zadním přístupem + ten kostní štěp . Bojím se toho pooperačního stavu , ale snad se to bude rychle zlepšovat .

Jaroslava

Můj pooperační pobyt v nemocnici byl plánován na dva týdny, jeden týden na pooperačním oddělení a jeden týden na normálním pokoji. Tak jsem byla předem informována MUDr. Chaloupkou. Protože to bylo před vánocemi a chtěli stihnout ještě jednou skupinu pacientů, můj pobyt na pooperačním pokoji skončil za dva dny (měla jsem tam skvělou péči), a celkově jsem byla za týden doma. Ta péče na normálním pokoji byla dost zvláštní, sundali mně elastické punčochy, protože patřily pooperačnímu oddělení a nohy mně už nezabandážovali. Důsledek po propuštění z nemocnice byl zánět žil. Dostávala jsem mletou stravu, ale neřekli mně, že chléb nesmim za začátku jíst.. Když jsem si ukrojila doma chleba, myslela jsem, že je má poslední hodina a že se udusím. Bohužel operatér, tenkrat MUDr. Chaloupka, neměl o tom ani tušení, protože vedoucí lékař byl někdo jiný. Od té doby uplynulo 13 let, takže praxe bude trochu jiná. Jaroslava

Marci

Tak mě zatím docent řekl ať počítám v nemocnici cca 10dní z toho prý asi 2 dny na JIP. Díky za rady, teď si budu hlídat ty zabandážované nohy . Jéé o tom chlebu jsem taky nevěděla, myslela jsem si, že když přijdu domů už budu moci jíst vše. Je to asi kvůli tomu bolavému krku po anestezii - intubaci , že jo ?? Jsem teď tak strašně unavená, vše mi vyčerpá , pořád chodím do práce , tak nevím jak to bude po operaci s tou únavou ?? Za jak dlouho Tě Jaroslavo pustili do práce ?? Díky moc Marcela

Jaroslava

Byla jsem v pracovní neschopnosti 4 měsíce. Zitra jdu do Bohunic na rehabilitaci, mám opět velké potíže.

Janča

Ahoj Jaroslavo mohu sezeptat kdo vás operoval v Bohunicích,ja jdu na OP za 11 dnu,tak se chci dozvědět nějake info.děkují

Marci

Zase se opět vrátily problémy s krční páteří ??? Já ještě když jsem neměla tak hrozné potíže jako teď tak jsem cvičila na rehabce cviky podle Mckenzie a na nějakou dobu mi to opravdu pomohlo . Jaké potíže se Ti teď vrátily ??? Držím palečky ať je Ti líp a rehabka zabere a uleví se Ti .

Jaroslava

Děkuji moc za přání brzkého uzdravení. Bohužel, nejbližší termín rehabilitace je až 31. 1. Paní doktorka mně doporučila hospitalizaci na rehabilitační klinice, ale já jsem chtěla to zkusit ambulantně. Stále mám závratě a pocituji slabost nohou. jak už to byla několikrát. Zapomněla jsem říct, že jsem poprve pocítila závažné problémy když mi byla 38 let., teď je mně 66. Jaroslava.

Marci
1x

Tak mě je 43 let . Závratě jsem zatím ještě neměla , jen rovnováhu někdy neudržím a slabé nohy mám taky stále a ještě někdy úplně dřevěné , je to nepříjemné . Teď i tak týden vrní celá pravá půlka těla , to je teda masakr a do toho pravá ruka úplně až tuhne . No už to 2 týdny nějak vydržím a pak budu věřit, že to po operace ustoupí . Krásný pátek a celý víkend . marcela

Jaroslava

Dobré sobotní dopoledne, vzhledem k Vašemu věku byste mohla být mou dcerou. Tenkrát nebyla zdravotnická technika a také vědomosti lékařů na té úrovni jako jsou dnes. Vystoupila jsem z autobusu a zjistila jsem, že nemohu unést nohy - nejprve jsem se strašně lekla, pak jsem týden vlekla nohy od kandelábu ke kandelábru. Skočila jsem na ambulantní interně v Bohunicích, zeptali se mně kolik hodin denně pracují, když jsem řekla 10 -12, tak mně odeslali domu s nálezem, že jsem přepracovaná. Stejně tak to bylo na neurologii u Sv. Anny. Paní doktorka si přečetla nález z Bohunic a poslala mne domů, se stejným konstatováním. Protože jsem pracovala nepřímo ve zdravotnictví, měla jsem nakonec štěstí, dostala jsem se k MUDr. Baudyšové, ta mne poslala na CT a řekla mícha nemá místo. Ty bylo před 17 lety. Tenkrát řekla, že zatím můžeme rehabilitovat, ale když přijdete příště, budeme operovat. Já jsem po rehabilitaci odjela na 16 dní do Francie autobusem, projeli jsme půl Francie a vše jsem zvládla. Po čtyřech letech se situace bohužel opakovala, MUDr. Baudyšová mně poslala opět na CT a zjistila útlak míchy. Na operaci jsem čekala půl roku, protože jsem za sebe nemohla najít do zaměstnání náhradu na 4 měsíce. Ta firma byla totiž moje. Ostatní už znáte. Srdečně zdravím a přeji hodně štěstí.

Marci

Krásný nedělní podvečer ,taky jsem operaci odkládala kvůli práci a taky finanční stránce , ale od vánoc se stav zhoršil úplně ze dne na den a teď už snad počítám dny kdy na ni půjdu i když se na druhou stranu hodně bojím. Bude to náročná operace , ale docentu Chaloupkovi věřím , tak sna to pak bude jen lepší . Snad Vám Jaroslavo rehabka pomůže a zmírní problémy , budu držet palečky .

Jaroslava

Dobré odpoledne, budeme ve stejnou dobu v Bohunicích. Chtěla jsem se zeptat, zda máte větší potíže při změně počasí, popř. pře změně atmosférického tlaku. Se mnou změna počasí přímo mává, a to není jen nyní, to jsem pozorovala už před třiceti lety. Já to obvykle řeším kávou. Přeji hezké odpoledne.Jaroslava

Marci

Budete také 6.2. v nemocnici v Bohunicích ???Jo jo už se mi to krátí ,dnes jsem si vyzvedla výsledky předooperačního vyš. , naštěstí je vše v pořádku . Na změnu počasí zatím nereaguji , je mi pořád stejně .Ale asi po operaci mě to čeká také , kdoví, jak to tělo přijme . Krásný večer . Marcela

Jaroslava

Dobré poledne Marcelo, budeme ve stejný den v Bohunicích, Vy na ortopedii v nové budově, já také 6.2. na rehabilitaci ve 13 hodin ve staré zástavbě. Budu držet palce, aby komplikace byly co nejmenší, Vy máte o problém víc, protota operace budu o ten zadní přístup náročnější. Doc. MUDr. Chaloupka má zase o 13 let delší praxi v operacích páteře. Srdečně zdravím.Jaroslava

Marci

Krásný pátek Jaroslavo , jééé vy to budete mít trochu příjemnější , rehabka je super , já se budu klepak den před operací v nemocnici s nervama na pochodu , ale už bych to asi chtěla mít za sebou a možná i aby to bylo už i zahojené , ale to už bych chtěla hodně :-) . Ať je rehabka příjemná a hlavně ať pomůže . Krásný den M.

Marci

Ahojky všichni , napište jakpak se máte , jak vám je, jak pokračuje v léčení po operaci ........... Jaruško jak je , co ty ústřely do kyčle , pořád trvají nebo už je to lepší ??? Pište pište , mě to za chvíli čeká tak ať vím co nejvíc co mě pak čeká :-)). Krásný slunečný den . Marcela

LENA

jsem po operaci krční páteře zadí stranou ,je někdo také pa

Marci

Ahoj Leno , mě čeká tato operace 6.2 . Napiš mi prosím jak jsi se cítila po operaci. Já budu mít dvě operace naráz , zadním i předním přístupem. Kdy a kde Tě operovali ?? Díky Marcela

lena

dobrý den ,já tam psala poprvé a pokaždé jsem to vymazala než poslala proto jsem napsala jen pár slov já to zkusím zas a pak se rozepíšu

lena

tak se zdařilo ))))já to mám trochu jinak )))12,12,2011 autonehoda ,jelo se pomalu ,silnice nečekaně namrzlá ,já neřídila ale v tom okamžiku mě upadla peněženka já ji hledala rozepla pásy a už to bylo)))))dál nic nevím jen vypravování))))ted to co vás zajímá ZRANENI ZLOMENINA C1C2 C5C6 a žebra byla jsem převezena do motolské nemocnice na oddělení spondylochirurgie primář prof. Jan Stulík ležela jsem na aru , na JIPU.než byla operace ,kterou provedl sám pan profesor nejhorší byla ta C1 C2 JÁ TO NECHTELA SLYSET to je jasné hrozilo mě při nejmenším ochrnutí ,trvalé následky atd nemohla jsem dýchat a tam také hrozilo stále napojení atd nebudu vás otravovat je toho ještě mooooc stav po operaci ......za malou chviličku ...

lena

jsem zpět probudila jsem se na ARU , nebudu vás strašit péče velice dobrá ale bolelo to ,podávají léky ,spíte odpočíváte, jo byl mě odebrán štěp ,páteř sešroubovaná ,vložena destička,pořád to dýchání ,nejhorší bylo ležení na zádech ,v tom límci to bylo fakt děsný a také to rozlepování a kontrola jizvy atd 24 hod na ARO potom zpět na JIP péče velice dobrá ,stále dostáváte léky proti bolesti ....já vás nechci strašit každý to má jinak já měla na víc ty žebra a pohmoždědiny ,tak mám pokračovat nebo raději nééééééé,zatím pa lena

lena

jsem zpět probudila jsem se na ARU , nebudu vás strašit péče velice dobrá ale bolelo to ,podávají léky ,spíte odpočíváte, jo byl mě odebrán štěp ,páteř sešroubovaná ,vložena destička,pořád to dýchání ,nejhorší bylo ležení na zádech ,v tom límci to bylo fakt děsný a také to rozlepování a kontrola jizvy atd 24 hod na ARO potom zpět na JIP péče velice dobrá ,stále dostáváte léky proti bolesti ....já vás nechci strašit každý to má jinak já měla na víc ty žebra a pohmoždědiny ,tak mám pokračovat nebo raději nééééééé,zatím pa lena

Marci
1x

Ahojky Leno, jen pokračuj , jsem moc ráda, že píšeš. No týýý jo to musela být pěkná rána když máš tolik zlomenin . Jo jo ty C 1 a 2 jsou asi nejhorší , jsou hned u lebky, mozku . Taky mi budou brát i ten štep z pánve , doktor mi říkal, prý to po operaci bolí nejvíc, tak nevím . No asi to není moc příjemné , že jo . Zabírají ty prášky na bolest co podávají, tlumí ji to trochu ??? .

lena

jo dostávala jsem infuze antibiotika a inijekce proti bolesti co se týká vás děsí je ,,,štěp,,, bolí vás ta strana ,kde byl odebrán jako rána bolí to i dnes ,když na to sáhnu nebo dolehnu ,ale fakt je to v pohodě ....já měla horší tu bolest na tom temeni ,bolest celé hlavy ,když máte ránu límec a ještě na tomj ležite ,ale neděste se každý to má jiný....4 den po operaci s pomoci posazení ,5den posazení s pomocí hygoška to se vám tak uluví vše děláte s límcem to je děs ...odpoledne posazení to vám řeknou mě to šlo do prava překulit na bok ,loket a posadit ,přišel chlapec ,že zkusíme se postavit ....to byl u mě problém ....nohy slaboučké ...taki zpět do postýlky ....cvičení nohou na postýlce a na potřetí jsem stála byla jsem slabá ,ale stála ,večer s pomocí wc ,6 den s pomocí hygoška wc , sama najedla jinak chut nebyla ,večer sama došla na wc atd musíte pomalu odebrání drenu na hlavě i na zadečku tooooo nebylo příjemné ani to převazování jo když odstranila sestra tu lepenku a jen to natřela to byla taková uleva protože pod tou náplastí to pálí bolí všechno možné jo a já měla fakt velké bolesti jako je migréna do hlůavy nechala jsem si vyndat cevku abych musela chodit 8den na normální pokoj a to byl přechod k horšímu bolest hlavy ,prášek nepomáhal tak jsem prosila sestru o inijekci a tady bylo mé veliké zklamání ...sestra otevřela okno ,že je na pokoji špatny vzduch a z toho mě bolí hlava ....brečela jsem i když jsem tak veliká ...paní z vedlejší postele za ní šla a sestra se mě přišla omluvit ....slovo domů jsem se bála vyslovit ...vzhledem k tomu ,že bylo 24,12,tak mě pan profesor pustil....DOMU...BUDU POKRAČOVAT ALE JDU SE PROJÍT zatím pa fakt to má každý jiný...lena

lena

v nemocnici 12dní ,,,mě je o dost víc 57 ....vyndání drenů v té hlavě ,jizva je poměrně dlouhá je to fakt dooooooooost nepříjemné , víš nejhorší na tom bylo to at sebenčí dotek sester ,přelepování atd tak mě pak bolela hlava ...jizva ta je v pohodě mám vyholenou hlavu ze zadu jen čupřinku 16 stehů ,ted si na jizvu dokážu i sáhnout ,ještě ti napíšu příchod domů z nemocnice atd

Marci

Leno kolik je Ti roků, mě je 43 roků. Asi jsi to měla hodně komplikované tím, že tam byly zlomeniny . Taky jsem slyšela , že to vyndání drénu je nepříjemné :-(. To jsi šla na tak náročnou operaci docela brzo domů, ale asi proto, že byly Vánoce , že jo. Leno co jizva , jak ji máš velikou ?? Masíruješ si ji teď nějak , bolí teď ještě ??Napsaly Ti už v neschopence vycházky ??? Mám tisíc otázek, že jo :-) , ale jestli chceš můžeme si klidně psát na mailu - můj je [email protected] .

lena

adresa ......nejde odeslat odpověd něco je tam špatně tak zkusíme moji [email protected]

Marci

Leno napsala jsem Ti mail, snad Ti přišel ....

jarka s

Ahoj všichni :-) Marci, já mám ty potíže stále stejné, lepší se to velmi pomalu. Neuroložka mi rehabko zatím nedoporučuje, tak dělám jen opatrné polohovací cviky. Stále jsem na na nemocenské. Marci, moc ti držím palce, brzy se ozvi, nebo mi napiš: [email protected] dloudo jsem na těchto stránkách nebyla, koukám že píše jen Lena a Ty, já se polepším :-))) V pondělí na Tebe budu moc myslet Marci, tak se drž !!! Přeji Vám děvčata hezký, ač mrazivý víkend, pa pa :-)

Mili

Já jsem byla na operaci krční páteře (nerouzumím tomu sice, ale měnili mi plotýnky u obratlů C6/C7..., včetně zpevnění obratlů šrouby) 1.2.2012, po operaci trvající 2 hodiny jsem další 2 hodiny ležela na dospávacím pokoji a pak mě odvezli na běžný pokoj. Druhý den jsem kolem poledne vstávala a 4.2. jsem byla z nemocnice propuštěna. Modlila jsem se při odvozu sanitkou z Ostravy-Poruby do Havířova, aby jel řidič pomalu, aby prudce nezabrzdil nebo něco podobného !!!! Teď budu muset nosit do 16. března límec, a to i na spaní, a vůbec nevím, jestli si můžu lehnout i na bok, protože jsem se na to samozřejmě zapomněla zeptat..., takže ležím jako prkno a bez prášků na spaní bych asi ani neusnula! Až půjdu vytahovat zítra stehy ke své paní doktorce, tak si musím nechat poradit. Jinak se mi po operaci strašně špatně polykalo a bolelo mě za hrudní kostí, určitě od té kovové dýchací trubice a doteď nemůžu pořádně mluvit. Jelikož jsem byla operována předním řezem, mám jizvu asi 4-5 cm ! Poradíte mi, prosím, někdo, co s tou jizvou? Čím ji mazat ? Jinak, pokud tu operaci opravdu potřebujete, nebojte se jí, dá se to všechno vydržet. Zdravím všechny "marody", Milena.

Macek
1x

Mili,mi sestra na rehabce doporučila na jízvu sádlo.Macek

marmat

Na jizvu vřele doporučuji jednak Contratubex a posléze měsíčkovou mast. Mastit a jemně masírovat.

Paja

dobrý den,mě operovali 6.12 také ze předu c6/7 dávali mi tam implantát.Nosil jsem krční límec 6 týdnů ve dne i v noci špatně se stím spí,já byl zvyklí spávat na bok ,mě řekli že můžu spát i na bok ale stejně to jde dost těžko a tak jsem ležel na zádech a modlil jse ať ho už můžu sundat.Mňe doktor poradil na jizvu masť jmenuje se calcium pantothenicum stojí asi 60kč ale někde jsem četl že jse může jizva promačkávat že jse dobře prokrvý tak nevím.14 dnů už chodím na rehabilitace ,10.2 jedu na kontrolu do olomouce tak jsem zvědav co mi tam řeknou.Každopádně souhlasím že operace je maličkost nejhorší je to čekání .

Mili

Tak jak to dopadlo??? Já jsem si na ten límec zvykla a teď se cítím špatně bez něj - mám pocit, že mi upadne hlava... :-D

lena

dobrý den mili ,nevím ale zda máte ten prvný límec nebo molitanový já mám pevný už od 12,12,2011 na spaní si ho sundavám ,ale mám polštářek zdravotní a musím spát v klidu na boky se můžete pomalu převracet na hygošku si ho také sundavejte ,jizva až bude zahojená ,tak promazávat stačí indulona ,sadlo ,já používám měsíčkovou mast ,když budete chtít tak písněte sem a nebo tam mám adresu

Mili

Leni, Vy nosíte ten pevný límec už od 12.12.? To musí být strašně nepříjemné... A proč tak dlouho???? Zdravím, Mili.

lena

pro Mili byla jsem na kontrole ,tak jsem mohla límec odložit ,ale chybí na sezení mám tvarovaný polštářek ,abych mohla sebět jinak mě bolí za krkem bolest pořád přetrvává nemohu se táčet a to je trvalé

Mili

Zkusila jsem spát bez límce a pořád jsem se budila, zatím to prostě nejde.... Mám taky problémy s otáčením hlavy, nemůžu doteď pořádně mluvit (operace 1.2. - a dnes je 10.3.....) a bolí mě ramenní a loketní klouby... Je to v háji ! Na kontrolu jdu 16.3., tak uvidím.... Zdravím, Leni....

Marci

Ahooj všichni tak já jsem po operaci zpět doma,je mi fajn , celkem nic nebolí , jen brnění v prstech l ruky a tuhnutí od ramene po loket pravé zatím zůstalo, jinak ok . Spí se mi fajn , bez bolesti , otáčím se celkem dobře ,polykání taky v poho a krk taky. Ještě nesmím moc sedět , takže ani ne moc u pc:-) . Já měla operaci zadní i předním přístupem a na boku jsem mohla spát hned po operaci, nevadí to níčemu . Měj te se všichni fajn, všem držím pěsti .

jarka s

Ahoj Marci :-))) moc jsem na tebe myslela, jsem ráda že jsi v pohodě. Ty potíže Ti určitě ustoupí pomalu, postupně, alespoň tak to popisovali všichni po operaci. To jsi to měla dost složité, z obou stran. Hlavně buď na sebe opatrná :-) Přeji Ti a všem krčařům co nejmenší potíže, pa.

Marci
1x

Ahojky Jaruško , děkujiii moooc , jo jo všechno ustoupí chce to čas., hlavně, že nejsou žádné bolesti . Jak jsi na tom Ty s krční i bederní páteří , chodíš na nějaké vyšetření ??? Krásný den všem krčařům :-) pa pa

Marci

Ahooj všichni co jste po operaci , mám 15 den po operaci a chci se vás všech zeptat jaký jste měli po návratu z nemoc. doma režim, Co se vše takhle brzo může dělat , jaké jste dělali aktivity doma ?? Vím, že se má hlavně odpočívat , ale to taky celý den nejde , že jo , už mě z ležení bolí celé tělo a nemůžu tu postel ani vidět :-))). Děkuji moc za názory Marcela

Jaroslava

Dobré poledne Marci, náhodou jsem zase zavítala na internet - operace krční páteře komplikace - a zjistila jsem, že již jste doma. 6. 2. jsem na Vás moc myslela, když jsem v Bohunicích kráčela na rehabilitaci. Bylo to moc zlé? Pan docent je velmi přátelský a zručný ortopéd, souhlasíte? Můžete ten pobyt trošku popsat? Přejí hezké nedělní odpoledne. Jaroslava

Marci

Dobrý večer Jaroslavo , taky jsem na vás myslela , když jsem nastupovala , že tam někde cvičíte na rehabce :-) . Ano jsem už víc jak týden doma a zatím dobrý .Souhlasím s vámi pan docent je prostě jednička, skvělej .... no dalo by se pět ódy dál ,opravdu . Operace i když byla komplikovaná dopadla skvěle , tvala 5 h , pak na JIP - NIC MI VŮBEC NEBOLELO ,dávali mi injekce , opravdu bolest žádná , ve čtvrtek překlad na pokoj , i tady péče výborná , dávají pořád injekce od bolesti, pak už tabletky , ale ke konci jsem je jíst ani nemusela , neboleleo mi nic . Akorát jediná komplikace, že noha po štěpu byla slabá a jeden se mi v ní něco podlomilo a já na ni nemohla ani stoupnout, ale zase kupodivu všech doktorů mi to nebolelo jen prostě nechodilo , musela jsem o berličkách :-) a proto jsem tam byla o 3 dny navíc , teď už se snažím bez nich, noha je dobrá ,jen to cítím trochu ten kloub kde byl odebrán štěp, ale to je asi normální . Pan docent za mnou chodil na pokoj i na JIP, ptal se jak se mám, jak se cítím , je to prostě opravdu PAN DOKTOR . Já jsem byla spokojená , nic mi nebolelo a nechybělo a ještě jsem ty hrozné mrazy přečkala v teploučku . Ve čtvrtek mi pan docent vytáhne steh z krku , to musí dělat jen oni , ostatní stahy už mám vytáhlé. .Dnes už mi napsali vycházky tak už můžu na déle ven , to je super aspoň mám pohyb :-). Kdyby jste ještě něco vědět klidně se ptejte :-) . Jak vám pomáhá rehabka , je to lepší ?? Krásné dny Marcela

Jaroslava
1x

Dobrý večer, jsem ráda, že jste vše bez problémů přežila, já mám problémy na rehabilitaci, protože jsem měla pokaždé jinou rehabiltační sestru a každá má svůj individuální přístup. Paní doktorka mi rehabilitaci prodloužila, ale ocitla jsem se na druhém rehabilitačním oddělení a musím čekat na nový termín dva týdny. Všimla jsem si, že jste paní Leně uvedla Vaši e-mailovou adresu, lepší by bylo, kdybychom si psaly emaily. Souhlasíte? Je Vaše emailova adresa [email protected] správná? Bydlíte v Brně? Já bydlím kousek od FN v Bohunicích. Nepovažujte to v žádném případě za moji drzost, chtěla bych jen, abychom tou osobní korespondencí nezahlcovaly Ordinaci.Já Vám také uvedu moji adresu [email protected]. Srdečné zdravím. Jaroslava

Lenka

Ahojda, jsem 2mesice po operaci C5/6. Operace byla provedena v Ostrave-Fifejdy, 21.12. Operace dopadla dobre, jen par dni me bolelo v krku pri polykani,ale to vse odeznelo. Po operaci zadne bolesti, 6tydnu po operaci jsem zacala rehabilitovat, tento tyden jsem skoncila, opet bez nejakych bolesti, jen zustaly stale ledove ruce, ale doufam,ze i toto odezni.Za 14dni me ceka vystupni kontrola na rehabce a zacatkem dubna dalsi kontrola u primare z Ostravy...jen spatna zprava pro me byla,ze se nemuzu uz vratit k aktivnimu sportovani a hrat opet volejbal a dalsi sporty:( Ale neni vsem dnum konec:) Hezky den Lenka:))

Marci

Ahoj Lenko, juu teda operovali takhle skoro na vánoce . Kdypak Tě pustili domů ,byla si tam přes vánoce ?? Mě bolelo v krku asi jen pár hodin , ale spíš to polykání byla hrůza , měla jsem 5 dnů mletou stravu a radši jsem pak řekla , že už chci normální stravu , to bylo nejedlé, ale upravilo se tak do 2 týdnů. To máš rehabku skončenou celkem brzo od operace, já mám pořád ještě měkký límec a nesmím otáčet hlavou, kdoví kdy mi rehabka čeká .S tím sportem je to blbý , ale když budeš v pořádku tak ti to třeba za nějakou dobu dovolí. Krásné dny Marcela

Mili

Já mám po operaci (C6-C7 - náhrada ploténky) měsíc, chodím na rehabilitaci k fantastické rehabilitační sestře, už asi dva týdny spím i na boku, což je pro mě spása !!!! Jinak jsem bez prášků totiž nespala vůbec. Na kontrolu jdu za dva týdny k panu primáři Palečkovi do fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Zatím mě teda bolí klouby v ramenou a lokty a krk na pravé straně, ale věřím, že je to jen dočasně ! Jizvu si promazávám měsíčkovou mastí Alter Heideschäfer nebo sádlem a trochu si ji i masíruji, ale mám zatím strach více přitlačit...!!! Jak to máte po operaci vy???? Zdravím všechny "marody" , Milena.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce