Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Míša

Ahoj Ido, já bolestma hlavy trpím od mala. První operace byla kvůli rovnováze a silným bolestem hlavy a druhá vlstně také. Ta mi pomohla. Na třičtvrtě roku jsem měla klid. Bez bolesti a motání hlavy atd. Ale jak čtu, tak Ty máš výhřezy a ty já jsem neměla a ani nemám. Mám vzácnou nemoc, která se moc nevyskytuje. Čeká mě třetí operace, jedu zítra do Prahy, přespím u známé a v úterý jdu na MR krční páteře, loni v červnu tam byl vidět 9měsáců po operaci znovu tlak na míchu C2. Je to hodně složité na vysvětlování, ale to sisi tu určitě přečetla čí m jsem s musela projít. Z vlstní zkušennosti vím, že každý doktor jiný názor.. já jsem se dostala na Homolku a tam jsem s péčí spokojená. 8 září jedu k neurochirurgovi, tak budu chtít vědět víc, protože i bederní páteř mám špatnou, tam mám výhřez a během dvou měsíců jsem měla tři akutní stavy bolestí. Mějte se všichni krásně, užijte zítřejší slunečný den. Papa Míša

Ivan K. z K. Varů

Ahojky všichni.... Koukám, nikdo jste se zde zas pár dní neukázal... Doufám že jste všichni živi a v relativním pořádku.... Já byl 26.8. na CT mozku zda tam není problém, např. nějaký nádor či co.... Jsem po operaci krční páteře a určité jevy nadále přetvávají.... Nejistota v chůzi po ulici, motolice, nastoupily častější bolesti hlavy a bolest za očima.... Když píši např. zpávy na mobilu začne mne dost divně brnět levá ruka. Jsem pravák ale mobila obsluhuji komplet levou rukou. Ta pravá ruka mne samozřejmě také brní. Nevím proč. Ale dělám to co bych v této době po operaci neměl. Vysedávám neustále u PC protože na něm pracuji. Jelikož jsem stále na neschopence a nemohu momentálně vykonávat svou práci řidiče kamiónů, pracuji pro více firem zde na PC. Dále dělám extérně dispečink pro jednu soukromou autodopravu. Tím nemám čas myslet na bolesti a své stavy. Je tu jistá zoodpovědnost a tak místo důležitého odpočinku sedím zde. Musím si každou chvíli dávat počítačové křeslo nahoru, dolů... Omlouvám se, zas jsem se rozepsal... Dobře vím že když něco dělám, měním polohy, odpočívám, chodím např. na houby po lese, že mi toto vše prospívá a vysedávání u PC ubližuje a přesto to dělám.... Dnes se dozvím co CT odhalilo či ne. 9.9. jedu na druhou kontrolu do FN Motol. Moc se všichni opatrujte a přijte zas na tyto stránky. Přeji Vám všem příjemný den bez bolestí...... Ivan.....

Míša

Ahoj všichni, tak jsem se tento týden sešla s Ivčou, vše jsme probraly a mě pomáhá že si mohu pokecat s někým, kdo ví jak se cítím a nekouká na mě jak na hypochondra. Jinak koukejte od příštího týdne na dr. Hause, je to nová řada a v té by měla být zmíňka o té mé nemoci. Podle netu by měl být nejmíň jeden díl o Arnold Chiariho malformaci. Ivane já jedu 8.9 na Homolku na neurochirurgii a budu v Praze do 9.9 a jestli mě nevyjde neurologie tak tam budu až do 10.9. Budu u známé na Vipichu, nevím zda to píšu dobře, prostě nad Homolkou a Motolem na kopci, tam za tou velkou křižovatkou. A taťka si mě tam pak vyzvedne. Do Prahy mě poveze sanita, taťka i brácha jsou v práci, tak mě tam nemá kdo odvést. Tak mi to mamina dohodla se saniťákem. Jinak se také necítím dobře, jsem hodně unavená a bez síly a nohy se mi podlamují. Zítra jdu na nějaké speciální vyšetření, mám už několik měsíců rozostřené vidění. Hezký večer a dobrou noc všem. Míša :-)

Vlastimil Kába
1x

Po dvouch operacich bederní páteře hledám pro svou družku nejlepší lázně blísko Prahy.Měli by být křížkový,bez poplatku.

Vlastimil Kába

Mojedružka je po dvouch operacích bederní páteře.tímto scháním lázně v okolí Prahy.Bez poplatků a doplatků.Poradí mi někdo?

Vlastimil Kába

Mojedružka je po dvouch operacích bederní páteře.tímto scháním lázně v okolí Prahy.Bez poplatků a doplatků.Poradí mi někdo?

Míša

Dobrý den Vlastimile, lázně blízko Prahy nevím, mrkněte se na net na lázně. Já mám dobré skušennosti s Bělohradem, ten je u Jičína. Jo křížkové dávají po operacích, výjmečně i další roky. Jo a všechny lázně mají doplatky. Letost jsem doplácela 5000,- na 4týdny a to bylo ještě levné, nebyla jsem v tom nejdražším hotelu. Krásný večer přeji. Míša

Vlastimil Kába

Děkuji moc za odpověd,ale nejsem z toho moc moudrý.Já myslel že když to jsou křížkový lázně,tak už se nic nedoplácí.Družka totiž nebere žádnou podporu od státu i když je v neschopnosti už skoro sedm let a letos jí teprve udělali tyto dvě operace.Prošla si toho už dost,posílali jí k psychiatrovi,mysleli si že simuluje.No prostě to bylo velké utrpení pro nás pro oba.A ještě jsem to všechno financoval ze své výplaty,to ale nechci stěžovat,ale si stát s námi dělá je napováženou.Díky Vlastimil

Ivan K. z K. Varů

Ahojky Míšo, tak jak jsi dopadla na Homolce? Já byl 9.9. v Motole, zas pouze rentgen, mám i rentgenový snímek krku. Prý to srostlo dobře. Motolice teď nemám tak časté. To jsem moc rád ale mám zas jiný problém. Od krku do levé strany, přes rameno, levou stranu žeber mne často přepadá mravenčení, takové zvláštní pocity.... Také občas vystřelují píchavé bolesti do žeber v prostoru nad srdcem.... V Motole mi řekl že mám znatelný ještě jeden výhřez který má za následek brnění a vystřelování do levé strany. Napsal mi rehabilitace a 8.12. na třetí kontrolu kdy mi prý napíše lázně. Kam? Nevím.... No, uvidíme.... Zatím se to trochu lepší..... Odpadlo mi převeliké jedno trápení. Psychika dovede hrozně moc našim problémům ubližovat. Moc se opatruj a ozvi se. Přeji Ti aby Tě už nikdy nic nebolelo a mohla jsi žít na plno!!! Zatím ahojky. Ivan.

Zdeňka

Opět všechny po nějaké době zdravím.Asi jsem udělala blbost.Nechala jsem si ukončit nemocenskou,protože jedeme na týden na dovolenou na Slovensko a doktorka o tom ví a přitom mi přišlo ze sociálky,že mi končí podpůrčí doba.Tak si tak říkám,kdyby jsem to ještě měsíc vydržela,tak by doktorka musela asi zažádat o přezkoumání důchodu.Mám totiž 1.stupeň a to kvůli hrudní páteři.Teď jsem byla od dubna na PN,měla jsem problémy s krční páteří,mám tam nálezy i mě výhřezy tlačí na míchu,v nemocnici mě doporučili operaci,na tu jsem nešla po měsíčním váhání.Myslí si někdo,že bych dostala 2.stupeň?Mám si sama zažádat o přezkoumání?Máte někdo zkušenost?Jinak všem držím palce a pravidelně čítám.Pa Zdeňka

Vlastimil Kába

Ahojky, je mi 43 let a chtěl bych poradit z nadváhou.Vážím 102kg a méřím 175 cm.Snažím se už tři týdny a stále se mi to nedaří.Je tady někdokdo má nějaké zkušenosti s tímto neoblíbenym problémem.Děkuji předem.Vlastimil

Ivan K. z K. Varů

Tak kdepak jste lidičky? Nikdo sem už dost dlouho nechodíte!!! Jste v pořádku? Jak Ty Míšo? Dopadlo Ti to dobře? Ivanko, no a co Ty? Rendo, Dane a prostě všichni.... Ozvěte se.... Přeji Vám všem minimum bolestí a vše jen NEJ, NEJ, NEJ!!! Zatím ahojky. Ivan.

Ivan K. z K. Varů

Ahojky Vlastimile, teď jsem si všiml že jsme již na čtrnácté straně a nevšiml si Tvého příspěvku o váze.... Já mohu doslova sežrat tuny a přiberu velmi pomalu ale pokud jídlo omezím, půjdu s váhou okamžitě dolů. Je to kruté ale ověřeno je to že ten kdo přestane jíst jak o závod že zhubne rychle. Ty reklamy jsou pouze na to jak se obohatit.... A Ty Zdeňko, zda máš tlaky na míchu, operaci se nevyhneš a tedy čím dřív, tím líp pro Tvůj organismus i pro Tvůj život.... Já se operace bál, ale nic to není. Uspí Tě a zas se probudíš a do týdne jsi doma.... S tou dovolenou jsi udělala blbost. To bych odjel bez informace doktorce i sociálce... takto jsi přišla o peníze a zdraví Ti to nevylepší. Nevím od kud jsi a kde Tě měli operovat. Já byl ve FN Motol na spondylochirurgickém odd. A dopadlo vše super. Na tu operaci bys měla jít co nejdřív. Navíc teď nebudou vedra a ten fixační límec Ti vadit nebude. Já ho nosil v těch hrozných vedrech i v noci.... To jsem si tedy užil... Tak zatím. Ivan.

romana jahoda
1x

ahoj zdravím všechny páteřáky dost dlouho jsem tu nebyla jsem rok po operaci krční páteřr výměna obratlu za keramické operace proběhla ok bolesti mam i b druhé ruce brnění křeč atd čekám na lázně malvazínky mám za sebou super vydržela jsem žít bez problému 3měsíce a věe je zpěr tak nevím jak žít dál od srpna plný inval.duchod tak děcka nikdy nevíte jestli to klapne ale bojovala jsem s problémy 20let a ted budu ráda za každý den kdy se mužu hejbet a k tomu recídiva inaovýho syndromu Míšo moc tě zdravím

Míša

Ahoj Romčo, už jsem se bála, že se s Tebou něco děje. Já jdu k důchodový komisy 4.10, tak jsem zvědavá zda mi ten důchod nechají. Na Homolce jsem byla 8.9 u dr. Chroboka, podle MR tlak na míchu tam už není (nevím jak jsem to udělala) přitom se fakt nešetřím... doporučil mi Malvazinky (jsem zvědavá kolik tam budu plati) nepamatuju si odkud jsi... podle dr. tam nic k chirurgickýmu řešení není a neví odčeho mám tu řadu problémů (brnění rukou, nohou, obličeje, turpé bolesti a trnutí končetin, občasná necitlivost, obtížné polykání až pocit jakoby mě někdo škrtil atd. je toho hodně). No MR se zlepšila a mě se subjektivní problémy zhoršily. Neuroložka také neví jak by mi pomohla, tak mi na 6týdnů zvýšila léky. Jo a od 1.10 budou léky zdražila, bude u některých velký doplatek a u těch mých prý 500-1000,- takže to je super... důchod půjde na léky.... No je to někdy děsný jaké mám bolesti, že bych nejraději ani nevylézala z postele, ale to nejde. Ráda bych Tě Romčo poznala osobně. Tak třeba mě přijedeš navštívit na Malvazinky, když budeš mít čas a bude Ti "dobře" Zatím papa, zdavím všechny, jdu spinkat, brzy ráno musím poslat objednávku oriflamu. Pa M. jo a také Tě moc zdravím :-)

Dědek

Ve většině případů nebyla stanovena správ¨ná diagnoza.Trápíte se zbytečně,dejte si udělat test na CPN, a uvydíte jak se vám po přeléčení uleví.

Míša

Co to je CPN?

Mája

Asi chlamydie

jitka

tak všechny zdravím,18.10.jdu na operaci do Liberce odstraní mě to nejhorší zlo zbytek je ovšem neoperovatelný.Má krční páteř má pouze jeden a to 1obratel vpořádku zbytek je nas...takže prognozy jsou nijaké až jaká bude situace po operaci.Příští týdn jdu žádat o inv.důchod,jelikož mě u´ž rok léčili a budou dále.Jinak příspěvek s chlamyd.mám také potíže jako ostatní a test byl vpoho a na ataky paniky ,které jak určil doktor jsem brala rok neurol až zjistili,že to není panika ,ale všechno krční páteř ,zúžený kanál tlak a uskřípnutí míchy díky nárústkům a 4vyjetým plotýnkám.Jediná rada je se opravdu nedat najít správného odborníka a nenechat se ládovat práškama,injekcema ,kapačkama mít pak k tomu ještě chronickou gastritidu a sežraný zuby od léků jako tramal v kapkách.Ač prognoza od neurochirurga mudr.Hradila z Liberce je opatrná i 20,30procent zlepšení beru.Tak se mějte a bojujte zdraví jsme nenašli na hnoji a máme jen jedno.

Mája

Ráda bych se na něco poptala. Já jdu na konzultaci na neurochirurgii ohledně zúženého páteřního kanálku příští týden, Ty ses zmínila, že jsi brala léky na projevy panické úzkosti a přitom ti to způsobovala krční páteř. Mám stavy kterým nerozumím a tak by mě zajímalo, jaké potíže máš ty. Moc prosím, mohla bys to nějak blíže popsat a jak se nyní s těmito stavy srovnáváš do operace?? Díky, M,

jitka
1x

zdravím májo,léčím se rok a půl stavy,které jsem měla mám stále at s neurolem nebo bez něj pokud se stane,že počasím,nastydnutím,zánětem v krku fyz.námahou...,dojde k tlaku na míchu at z důvodu vyhřezlé plotýnky,nárůstku,zuženého kanálu...zhorší se stav který mě způsobuje pocity na omdlení,motání,třes pocení,strašné hučení v hlavě a tlak do ní až mě praskaj žilky v očích,brnění hlavy,rukou,nohou ztráta rovnováhy,potíže s motorikou,na zvracení,zvracení celkově stav kdy jsem byla schopná si diójít jen na wc a to mě manžel musel hlídat,protože jsem špatně viděla a motala se plus další potíže.Při posledním stavu jsem brala 4neuroly denně a nemělo to vůbec žádný účinek.Nespala jsem víc jak měsíc,pomohly až kapačky klid,teplo,límec ten už půl roku nosím na spaní pořád jelikož na tom krku nelze jinak ležet a obracet se.Tento stav ted mám asi 14 dní a rozháním to injekcema a zítra jdu na kapačky,aby to před operací bylo uvolněné a méně bolestivé.Tak se drž.čau J.

ivana

Jíto,držím moc palce at ti vše dobře dopadne a hlavně at se ti uleví a at je operace je účinná..V Liberci jsou machři,byla jsem tam taky..Ničeho se hlavně neboj !!! Myslím na tebe,ozvi se jak to půjde...pááá ivana

Alena

může se při tit.inplantátu provádět akupunktura,po operaci krč.pateře jsem začala ochrnovat,ráda bych zkusila léčbu akupunkturou,ale bylo mi řečeno,že při titan,inplantátech to není možné,prosím poradte,jsem mladá a nechci skončit na vozíku,

míša

Ahoj Aleno, tak to tedy fakt nevím. Já jsem na akupunkturu chodila před 4lety, když se mi nemoc opět dala do "remise" (znovu se rozjela) v Motole mě už nechtěli, tady v MB po 14dnech na ihfuzích a nic se nezlepšilo. Začala jsem chodit na akupunkturu (to jsem po první operaci zatím ještě neměla zpevněnou krční páteř) nechala jsem tam kolem 8tisíc a nepomohlo to... tak jsem to nechala být a po dvou letech přestala chodit, ale to sis tu určitě přečetla. To by chtělo si to zjistit přímo od neurochirurga, co Tě operoval, aby se k tomu vyjádřil. Já jsem 2roky po operaci a necitlivý mi ruce a podle MR je "vše" v pořádku. Také jsem už bezradná. Včera jsem se sešla s Ivankou a moc mi vždy pomůže se vypovídat (ale už to Ivče musí vadit...) ale začala jsem šít Pešwork, tak mám novou zábavu :-) Zatím papa a hezký den. M

ivana

Aleno musíš se opravdu zeptat nejlíp tam kde tě operovali..Napiš jim třeba jem mail,nebo tam jen zavolej..Já mám taky titan náhradu a řekli mi že můžu na rentgen,CT i magnetickou rezonanci-a na všem už jsem taky po operaci byla..Nemyslím si tedy že by akupunktuře měl titan vadit..Myslím že ne,ale zeptej se odborínků... Jíto,určitě jsi už doma,moc jsem na tebe myslela,obzvlášt kdy jsi byla v prostředí mě známém.Liberci...Napiš pár slov jak se cítíš...Díky.. Míšo, nemám tě dost,zrovna jsem si včera říkala,že je mi s tebou fajn když se sejdeme,a vůbec nepocituju mezi náma 23 let věkovový rozdíl.. Ahoj všem... ivana

Míša

Ahoj Aleno, přesně jak píše Ivča, napiš tam mejl, já takhle také komunikuju s mou neuroložkou z Homolky. Také jsem už absolvovala RTG a MR vícekrát a CT pár hodin po operaci, jelikož jsem měla komplikace, vše s titanovýmy šrouby a destičkami :-) Jíťo, určitě nám dej zprávičku jak se cítíš po operaci, všichni tu na to netrpělivě čekáme, hlavně Ivča a já :-) Ivi děkuji :-) tak se může třeba na příště domluvit, že dorazíš ke mě a dáme kafčo a něco dobrého u nás,co Ty na to? Zatím papa, jdu sezbrat prádlo a sbalit věci na chaloupku, kam zachvilinku odjíždím. Papa M.

jitka

Tak vás zdravím drahouškové,14po operaci jsem schopna vytvořit tu pár vět.Takže Liberec operace,odborníci super pokud dospěju k další operaci jedině tam operujou tu krky a celou ostatní páteř jako slepák ,jestli ještě někodo váháte či máte strach z operace tak Liberec.Stav-po operaci nic moc na jipce jsem je ukecala at mě sundaj ten hroznej límec s ním to bolelo víc,bolest s kapačkama snesitelná,ale pozor doma i s lékama na bolest nic moc.Dostala jsem horečky a zimnici musel mě doktor napsat silnější léky,ted 2dny jsem už myslele,že pojedu na kapačky,ale ještě jsem to ustála vadí mě cesta autem a určitá fyz.námaha doufám,že se to zlepší,ikdyž pŕognoza je nijaká spíše čekají co bude po operaci,Všichni doktoři se shodli,že v mém případě se zázrak konat nebude,protože těch nálezů je tolik,že je nemohou všechny odstranit takže jsme se shodli,že alespon něco a dál se uvidí,nezbývá než dlouhodobá léčba a zase konzultace o dalším operačním řešení.Ted mě odstranili všechny nárůstky a vyměnili plotýnku další 2 jsou neoperovatelné,ale utlačují míchu a kořeny a mám zůžený pát.kanál a nálezy na hrudní opět nárůstky a protruze ploténky th10/11.Takže ted pocituji úlevu pouze u pravé ruky a zbavilo mě to elektriky do krku zatím aspon něco a budu doufat,že někdy ještě bude líp..Takže všichni se opatrujte a do operace jděte beze strachu.

Míša

Ahoj Jíťo, jsem ráda, že jsi se ozvala. Opravdu odpočívej a šetři se, nepodceňuj to. Já jsem zítra dva roky po operaci, já měla pooperační komplikace a následně stafilokoka v ráně. Infuze na bolest na JIPU, byla úžasná věc, každý pohyb šíleně bolel. Límec mi dali až když me po 3dnech vertikalizovali (posazovali a stavěli), měla jsem ho mít 6-8 týdnů a já ho měla 5měsíců. Jízda autem, byla pro mě noční můra ještě 3měsíce po operaci. Jo po příchodu domů, jsem už léky na bolest neměla, ale napsaly mi projistotu balení a já ho jedla jak lentilky, bolesti byly nesnesitelné, zvlášť lehání a vstávání, to jsem brečela bolestí. Měsíc jsem se sama neoblékla. Já mám zpevněnou lebku s půlkou prvního obratle destičkama a první se druhým šroubama, takže zásah jako prase... jizvu mám nejméně 20cm... vím že Ty jsi na tom mnohem hůře než já, přeji Ti klidné dny a hlavně noci. Ať tato operace měla úspěch a další takto následují. Zatím papa a opatruj se. M.

Luboš

Dobrý den, jsem pár dnů po operaci spondylolistézy (L5/S1) a čeká mě ještě operace předním přístupem. Takže doma jen opatrně procvičuji neb bolesti postižených nervů jsou zatím docela velké, nicméně se to hojí dobře jen delší stání nebo chůze je namáhavá. Tak jsem se už taky pohlížel po lázních, nemáte někdo zkušenost s lázněmi v Teplicích v Čechách? Ja si je vybral že se tam může s pejskem (což mě přinutí chodit ven - tedy pokud budu v té době bez berlí a nebude sníh - jinak bych musel bez něj) . Zdraví a bezbolestný den přeje Luboš

ivana

Ahoj Jíto,tak super,je mi jasný že se cítíš skvěle,už jen proto,že jsi se konečně k operaci dopracovala,a máš naději na zlepšení.Byla jsem též v Liberci a nedám na ně dopustit.Jestli můžu radit,tak se ted prosímtě šetři!!! I když se budeš cítít skvěle,tak tomu nepodlehni a hodně odpočívej.Taky Ti vzali límec hned druhý den po OP,a už ho nemáš mít?? To je Liberecká metoda,málokdo to chápe.V jiných nemoc nosíš límec 2-3 měsíce.Já jsem 7 měs po OP C5/6,mám titan Activ náhradu.Po oper.jsem byla naprosto bez problémů,dělala jsem všechno,a 5 den už řídila sama auto .Asi 3 měs po OP mi začala bolest do levé krčky,ramene,ruky..Nikdy předtím jsem to neměla.Takže rehábky-už má 3 kola za sebou,vyšetření MR,CT,EMG.... Ted jsem týden po kontrole v Liberci.Ze snímků MR+CT je vidno,že plotýnka pod tou mou operovanou se mi vytlačuje vlevo,a to mi dělá ten problém.Takže mi ted navrhují druhou operaci C 6/7. Rozhodnutí je na mě.Jsem stále na neschopence.Do vánoc do toho určitě nepůjdu.Dost se to ve mě pere,pro i proti.Operace se vůbec nebojím,mám k Liberci absolutní důvěru,Tak uvidím.Jakou máš Jíto náhradu?Tak odpočívat a moc přeju at je ti líp a at operace měla smysl!! Romano,jak je,máš i úlevové dny?? Všem at je vám líp.... pááá ivana

jitka

Ahojky díky za podporu určitě je na místě.Podle zprávy mám náhradu 6/7 titan a ablaci dorzálních nárůstků4/5 5/66/7 odstranění části vazu a zpevnění nějakýma lištama.No a samozřejmě mám strach z toho,že mě vyjedou ty další ploténky nad operovanou jsou na 2-3mm ale utlačují míchu tak nevím jak říkám uvidíme...Opravdu se snažím odpočívat zjistila jsem záhy,že to jinak nejde.Jo a po jízdě v autě mám velký problém ,zkusila jsem s límcem kousek řídit ale levou rukou neudržím volant hned bolí je slabá v zápětí brní do necitlivosti.Po operaci je zatím lepší jen pravá strana.Jinak jak jste to měli s jizvou nějak mě ted bolí a je napuchlá přitom to bylo ok,mažu ji a masíruju,sprchuju a už nevím co víc.Dík a mějte se líp.

Míša

Ahoj Jíťo, já jsem s jizvou měla velké problémy, ještě se stehama mi jizva hnisala a po vyndání to bylo šílené, tekl hnis atd. 3týdny jsem byla na antibiotikách a vyhnisaly mi tam dvě velké díry. Ty jsme zlepšili trošičku lejzrem a následně jsme na to svítila lampou CEPTER a zlepšilo se to. Jizva tam 4měsíce po operaci, vypadala jak rok stará cca. Odpočívej. zatím pa M.

ivana
1x

Ahoj Jíto..Jak se daří??.Hlavně neblázni a necpi se zatím za volant.Evidentně máš všechno dost složitý a mělas páteř v mnohem horším stavu než většina tady z nás.Ta bolest ruky by měla ustupovat,ale je to všechno individuální,takže musíš vydžet,každý to máme jinak.Fakt se nepřetěžuj..Je nás tu pár včetně mě,co jsme to hned po OP přepískli,a nesem si následky ! Já si jizvu mazala 3x-5x denně vepřovým sádlem. Kup si kostku sádla a hlavně at není solený..Doporučili mi to v Liberci,a jsem spokojená,jizva je super.Taky jsem to měla jako nateklý asi do 3 měsíce,ale pak už dobrý..Písni mi jak jsi na tom s límcem,nechali ti ho?? A jak spíš ? Mě dělal dobře velkéj péřovej polštář.Nejdřív jsem to zkusila na tom rehabilitačním-na né vlnce-ale to byla blbost.Ten zvýšený lem toho rehab polštáře hrozně tlačil vzadu na páteř a hodně to bolelo.Ten péřák byl OK.Ted už mám zas ten zdravotní..Tak at je líp a vydržat (( - : Zdravím všechny páteřáky...držte se pááá ivana

Romana_2

Ahoj Ivanko, prosímtě mám na Tebe jeden dotaz. Jsem objednána na mag. rezonanci a tam se mě ptali z čeho je implantát. Stejně jako ty, tam mám Activ - C, a ty jsi zde psala, že je to z titanu. Hledala jsem to na netu, ale nenašla.... Tak se chci zeptat, zda je to opravdu titan?? Jinak je to poslední dobou spíše horší, hodně mě bolí ruka a záda pálí jak čert. Jsem po lázních a mnou tolik očekávané zlepšení se nekoná. Čekají mě ještě další vyšetření, jsem opět na prášcích na bolest a prokládám to čípkama. Zdravím všechny páteřáky, jo a nevíte co Rena?? Před operací zde byla často a pak se už nezvala, tak věřím, že je O.K. Čus .R.

ivana

Ahoj Romčo, hodně lidem lázně problém rozbouří,nevím jak dlouho jsi po lázních...V každým případě, a v našich případech ale, musíme čekat a doufat že časem bude líp. Romi,ano Activ C je z titanu..Můžeš s ním jít na všechna vyšetření jako je MR,CT,rentgen, a prý bysme neměli my Activáci pískat ani na letišti v kontrolní zoně (( - : Rena mě dost mrzí,ta se ozvala sem naposledy někdy asi měsíc před její údajnou operací/ v které jsme ji tady upřímně podporovali/ a víc o ní nevíme.Už jsem to vzdala,několikrát jsem jí tu vyzývala jen aspon o malou jedinou zprávu jak se jí vede..Snad je v pořádku..Ještě k té MR s Activem-ve výsledcích je pak hůř vidět nynější stav páteře,tím jak tam je ten titan ,tak to trochu zamezuje / teda aspon u mě to tak bylo/ důkladnému náhledu na okolí implantátu.Mě dělali k tomu ještě i spinální CT..Je potřeba aby to dr důkladně prohlídl.Mě tam první dr neviděl nic,ale vzal to prohlížení dle mě docela hopem.Až jiný dr to zkoumal hlouběji, a našel se můj problém /viz výše - návrh druhé operace/. Tak se držte všichni tady.. papa ivana

Ivan K. z K.V.

Ahojky všichni, omlouvám se že jsem zde nebyl snad 2 měsíce... Chodil jsem na rehabilitace (podvodní masáže a ruční masáže) a oboje mi opravdu moc pomohlo. Budu tam chodit znovu. Teď jak se otelito, jak klesl tlak, protože i já mám nízký tlak, zas se mi objevily motolice a bez svého auta jsem nebyl schopen ani obyčejného nákupu... Dnes jsme s mojí Janou absolvovali cca 25 km "procházku" a bylo mi fajn. Ale to také že zas tlak vzduchu stoupl... Moc se všichni opatrujte, více se zde ukazujte... i já se zas zapojím.... Ivan.

Ivan K. z K.V.

Copak je s Vámi lidičky že sem nechodíte? Všichni se moc opatrujte. Ivan.

Romana_2

Ahojky, tak je to přesně tak, jak si mi psala. Na MR je okolí implantátu nehodnotitelné, protože je to velice nepřehledné. Ale pozitivní zpráva je, že plotny nad i pod operovaným místem se zdají v pořádku. Nyní mě čeká ještě EMG a ještě sono krčních tepen. Neustále mám velký problém s rukama, po chůzi mi strašně otečou a mívám oteklou pravou ruku i ráno. A nyní ještě když jdu, tak mi v krku praská, je to takový nepříjemný zvuk, jako když o sebe drnkaj pletací jehlice. Teď jsem někde chytila nějakou virozu, neustále brflám a záda se mi otřásají....já bych si snad už zasloužila nějakého sponzora na brufen, protože má spotřeba je opravdu velká. já už chci být zdravá a bez prášku na bolest, mám strach, že už jsem na nich závislá. Všem krčařům přeji klidné předvánoční dny, ať je nám lépe. Mějte se, zdraví .R.

Marta Grešlová

Ahoj Ivano, já jsem tady nová, i když mám po operaci krční páteře 5 měsíců. Měla jsem hodně velkých výrůstků, takže až po operaci mi můj doktor na rovinu řekl, co hrozilo. a kromě toho mi měnily plotýnku c5/6, s tím že pod ní je další načatá k operaci. Něco se hodně zlepšilo, něco ne. Myslím, že mně trošku zametli s rehabkou, cvičili jen krk, takže nyní mám rozsah pohybu snad lepší než kdy jindy, ale na moje stížnosti, že mně dál brní lopatka, pálí záda, v noci otéká ruka a necítím prsty, mi řekli, že to je možné....Ale co se mně ted stalo - mám asi to samé praskání v krku - kdykoli otočím nějak blbě hlavu - v noci to i vzbudí. já to přirovnávám ke křemenům, které se třou o sebe, ale ty jehlice sedí taky. Zítra jdu k neurochirugovi, který mně operoval Na Homolce, uvidím, snad mi pomůže dál. taky chci být zdravá, i když vím, že to už nikdy úplně nebudu. ale nemůžu psát na pc, padají mně věci z ruky, jíst v resturaci - jsem jako mimino :-), a vůbec sedět u stolu nebo na gauči je po pár minutách utrpení. tak nevím, co budu vůbec dělat. Najít někoho, kdo mi fakt pomůže s rehabkou, tak to třeba bude to, co potřebuji, ale jak mám vědět, že ten ke komu chodím, mi fakt pomůže. To samé -chci posilovat záda jako taková, ale sama to nezvládnu, a jak mám vědět, že ten dotyčný odborník je fakt odborník. tak doufám, v práci mi nevěří, že se nemohu vrátit, navíc ten stres tam , mi to jen zhoršuje..., protože okamžitě zatuhnu celá :-). Takže - zítra snad zjistím, co to chrastění v krku je! Marta

Míša

Ahoj Marto, vímtám Tě mezi námi páteřáky :-) kdo Tě na Homolce operoval? mě dr. Chrobok, o mě sis tu určitě přečetla, jsem takový oříšek pro doktory. Jo k tomu praskání, já mám sešroubované obratle a destičkama mám spojenou lebku s prvním obratlem. Začala jsem hýbat hlavou až po 4měsících a celkem se to rozhýbalo, ale omezené to je a bude. Jsem dva roky po operaci a někdy hlavu neudržím, když sedím musím být opřená, jinak mám tlak v páteřená,musím sedět v křesle a mít tam polštář nebo takový bobek na hlavu (nevím jak se to nazívá) jo a to praskání mám také, začalo si tak rok a půl po operaci a zhoršuje se to. I při mírném otočení hlavy, jakoby mi tam někdo třel kamínky a také mi tam praská strašně nahlas až mi mamina za to nadává... jo dej vědět co Ti řekli na neurochíře, jsem zvědavá, mě na to nic neřekli. Ivi psala jsem Ti mejla. Jíťo, jak je po operaci? neozýváš se, jsi v pořádku, nebo jen odpočíváš a na net nechodíš? Romčo, také se zase ozvi. Zatím papa a mějte se krásně, a hlavně venku POZOR já jsem si koupila hole na NordicWolking a jsou i na sníh, tak to s nima budu chodit, abych sebou někde nesekla, to by byl velký průser. Pa M.

ivana

Ahoj Marto,díky za psaní. Koukám, že jsi na tom o dost hůř než já,já věci udržím v rukou,cit v nich taky většinou mám. Delší sezení mě pak už taky bolí,musím si hlavu opřít a odlehčit.To praskání v krku já nemám / to má Romča / .Ale na recenzích zpětně o tom lidi píšou,není to nic nového,takže to musí mít spojitost s po-operací..Co k tomu psali jiní je,že jim nikdo neřekl čím to je.Tak jsem zvědavá co třeknou tobě..Určitě dej vědět.K tomu posilování je to těžký.Je to individuální.Může být dobrý odborník a tobě třeba nepomůže.Určitě nechod k nikomu kdo není moc známý a ověřený..Poptej se u vás ve městě,i doktor by ti mohl dát typ na dobrého odborníka a hlavně zkušeného.Držím pěsti.Já byla na 3 kolech rehábek+elektrika.Pomáhalo mi to tak ze60-70% ale to vždy jen po dobu rehábek.Pak je odmlka a vrací se bolest,ale musím říct že je to mnohem lepší než v začátcích prvních rehábek.. Romčo,jak je? Taky jsem byla na EMG,mám tam proušený loketní nerv,což prý způsobuje bolest v ruce směrem k prstům,ale ne do ramene a páteře,to na páteř prý nemá vliv..Mám na to pár cviků,a za půl roku zas na EMG na kontrolu,to by se prý mělo srovnat samo,nebo taky ne..Dnes jsem si byla zkusit na chvilku moji práci a dost se mi bolest rozbouřila.Musím se rozhodnout zda jít či ne,na tu druhou operaci,té spodní plotny,A nerozhodnu se doma z gauče,tak si chci párkrát vyzkoušet tu mou práci,Dnes prvně ,a nic moc,ale vím že to neposoudím poprvé.Musím víckrát.. Jíto,ty jsi se už dlouho neozvala,jak ti je?? Zatím se mějte,a opatrujte se....pááá ivana

Romana_2

Ahojky, jak se vede?? já mám po EMG a výsledek- chronická radikulopatie C7. Nějak mi to hlava nebere, magnetická v okolí operovaného místa c5/6 nepřehledná a ostatní by mělo být v cajku a teď to emg zase říká, že je problém u C7. No, k doktorovi co mě operoval to ponesu až v lednu, tak uvidím. Nevím, zda mi pomůže má neuroložka. A co vy, je Vám holky dobře?? marto, dozvěděla jsi se něco ohledně toho praskání a otékající ruky? Mějte se prima. zdravím všechny .R.

Míša

Ahoj Romčo, no já? od pátku jsem pekla, linecké a vločkové kytičky, 2x žehlila, vytírala a dnes jsem dělala další dvě těsta, postupně si to chci napéct. Zítra jdu na rehábko a odpoledne jdeme cvičit na míče s maminou no a v úterý jedu za známou do Prahy na otočku a večer do divadla. Zítra chci upéct ty těsta. Jinak ale nic moc, dost bolesti ale snažím se to zahnat prací. Marti, co Ti řekli? čekáme tu na další info :-) zatím papa jdu do spršky a do postele. Pa M.

zdenka pfafflova
1x

Chci se zeptat proč se mi stále opakuje v levém esičku zadní části směrem do nohy skřípne mi sval nerv,trvá to už 4roky,rehabilitace pomůže jen ny chvíli,zase se to vrátí, musím brát občas léky na uvolnění svalu,nemůžu ani sedět i vnoci mě to budí,cítím jak je nerv skřípnuty mezi svaly až dolů do nohy,děkuji za odpověd,ZDENKA

ivana

Romčo tak koukám,že musíš mít to samý co já vid ? (( - : Taky mám MR nepřehlednou v místě C 5/6 v místě titanu+mám nález na C7-další načatou plotnu,což vypadá že máš to samý.Ta radikulopatie potvrzená z EMG je nepřesná a nejistá.Nejpřesnější na toto je CT. Zkus o něj poádat tvou neuroložku,at už pak na kontrolu kde tě operovali,jedeš s hotovým CT.Ani nevím kde tě operovali..Tak at je líp,ozývej se.. JITKO co je s tebou ???? Písni jen že žiješ !!! (( - : Zdenko,tvůj problém se týká bederní páteře asi že ? My jsme tady z 95% krční páteř,asi bude trvat dýl než se někdo ozve,jestli se tady vůbec někdo ozve.Zkus si hledat nějaké recenze bederní páteře.. Zdravím všechny,mějte se ,pááá ivana

Míša

Ahojky, tak koukám holky, že jste na tom velmi podobně (Romčo a Ivčo). Ivi to myslíš to CT jak jsi na něm byla? takové to spešl? (3D nebo jak se tomu říká). Já mám na MR vždy vidět nepřesnou míchu kde mám výdutě (to je ta syringomyelie). No mám opět akutní bolesti bedery... tak tu doma skučím bolestí, včera jsem musela šáhnout po prášku, dnes se držím zuby nehty :-(( Jitko, ozvi se nám, jsme tu všichni nervózní, co se s Tebou děje??? Zdenko, jestli myslíš bederku (tzv, esíčko) tak já tam mám vyhřezlo plotnu L5/S1, mám tam úzký kanál a výhřez 6mm (podle MR z ledna 10) teďt to může být jiné. Mám bolesti do nohou, bodavé (kudly), brní mě, jakoby mi od stehen po lítka nohy kroutil (obě nebo kažkou zvlášť). V noci také špatně spím, teď na noc papám Benosen, aby mě to trochu uklidnilo a spala trošičku. Ivi, jak to jde? moc na Tebe myslím, jo a v sobotu se budu učit na stroji :-) tak už se těším, ale nevím zda to zvládnu v tomto stavu. Jdu spinkat, mějte se co nejlépe a bez bolestí. papááá Míša

aaa

Ahoj všem,mám jít na operaci s krční páteří 4 obratlů a uzkým páteřním kanálem s diskopatii a osteofyty-nárustky-do liberce.jak dlouho je čekací doba naoperaci po konzultaci?jak je to před operací?kdy zavádí cévku?co bolsti po operaci,jakou mají intenzitu?jak dlouho jste nanjipce?jak se tam chovají sestricky a doktori k pacietnovi?mám hruzu jak to dopadne?děkuji za jakékoli info.klidně i na mail: [email protected]

aaa
1x

ještě jsem se zapomnela zeptat,jakdlouho senosí límec?jaký vliberci dávají měkkýnebo tentuhý?po komplikovaých operacíchje jak dlouho hospitalizace?mockrát díky budu vděčná za jkaoukoli odpoved

ivana

Ahoj..Na operaci v Liberci jsem čekala 1,5 měsíce /jsem 9 měs.po operaci/.Nástup jsem měla v sobotu a operace byla v pondělí.Někdo nastupuje i den předem.Sestřičky super,doktoři taky.Jídlo nám všem tam moc chutnalo.Ráno před operací se vysprchuješ,dají ti ztahov.punčochy kvůli žílám,a injekci na uvolnění a jednu do břicha.Pak tě vezou vytahem na sál.Tam je úplně skvělý tým lidí,jsou tam hrozně milý,rychlý a jsou skvěle sehraný..Napíchnou ti kanylu do ruky-zvrchu pěsti,tu kanylu máš v ruce stále pak celý pobyt tam.Napíchají ještě kanyly do žíly normálně,jako při odběrech, ty máš jen po dobu operace.Pak tě uspí dýchací maskou a probudíš se třeba ve výtahu zpět.Jedeš na JIP-já tam byla jen 3 hodiny.Probudila jsem se v tvrdém umělém pevném límci..Na JIP můžeš být i třeba do druhého dne,ale krční páteře většinou jsou tam jen na pár hodin.Já po 3 hod na JIPU zpět na pokoj,vůbec nic mi nebylo,obvolávala jsem si známý atd,na pokoji bylo veselo jako bych nikde nebyla.Vážně VUBEC SE NICEHO NEBOJ !!! Jo cévka z rány je do druhého dne a zároven taky ten tvrdej límec.Ten ti odeberou 24 hod po OP,a vyndají cévku.Víc bys žádný límec mít neměla.Už vůbec.Liberec má metodu,že máš límec prostě den po operaci a pak nic,ani doma,ani na minutu.Záleží ale jak komplikovanou má člověk operaci.Je možné že ho třeba můžeš občas mít pak.Večer po OP mi dali jídlo.Z postele až druhý den ráno,to když vyndají cévku.Pak už můžeš normálně chodit si sama jak chceš,Večer po oper to začalo přicházet k sobě.Rekneš si na noc o infuze na na bolest,měla jsem je obě noci.Přez den ti dají léky.Od druhého dne jsem si tam lítala,bez problémů po budově,pomáhala ostat pacientům atd.Bylo mi tam fakt dobře.Strach není na místě.Operaci prospíš a případné bolesti se tlumí léky,vážně ani nebudeš vědět že něco proběhlo.Oper byla pondělí a domů jsem šla čtvrtek.Autem,bez límce.Jen jsem byla unavenější..V pátek už jsem si jezdila po městě autem sama,nákup,úklid,vše pomaleji ale sama.Nikdo na mě krom jizvy na krku /budeš ji mít zřejmě vpředu,při horších stavech operaují zadem/,nepoznal že jsem po operaci.Klidně bych šla do toho znovu.V Liberci jsou fakt machři,hlavně na krční páteř.Měla jsem a mám k nim absolutní důvěru !! Tak zatím takto,případně se dotazuj dál. Jen poprosím o jméno ? díky.A informuj jak to vše probíhá a termín atd..Díky. ivana

aaa

jmenuji se Jana:)Mockrát děkuji za odpověd,opravdu si Tvé odpovědi vážím,jsem z toho už pár týdnů na prášky,mám hroznej strach,v uterý jedu na konzultaci,tak se pak ozvu.V Praze to odmítli pro riziko operace,což mi taky nepřidalo:)jestli chceš mužeme komunikovat přes mail [email protected] můžu s eještě zeptat cévku na moč dávají také až Tě uspí nebo na pokoji?díky a hezký večer a ještě jendou mockrát díky

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce