Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ivan K. z K.V.

Ahojky lidičky, koukám koukám že je tu jaksi mrtvo, nikdo sem nějak nepřicházíte. DANE TY DRŽ CHLAPE. UVIDÍŠ ŽE VŠE DOPADNE NAPROSTO DOBŘE!!! Až to zvládneš tak se rozepiš jak to vše proběhlo. Jak se po operaci cítíš. Jana se dlouho asi nepřijde a je tu smutno, Míša si užívá lázní, a co a jak Ty Renčo? Ivanko? Už se zas cítím docela fajn. Tak se všichni moc opatrujte a ozvěte se. Ivan z K. Varů. Přeji Vám příjemný a úspěšný den.

Dan

Ahoj Všem, jdu do Ostravy Poruby,jak se vrátím, tak se ozvu. Čao Dan

RENA

Ahojky, já sem také moc často nechodím - jednak " pracují " nervy , a pak obíhám doktory ,(předoperač. vyšetř., rentgeny , atd. však víte, je to otrava) - a snažím se jakkoliv odreagovat a nemyslet na to, co mě za pár dnů čeká - už aby to bylo za mnou !! byla sem už v celku smířená, a plná odhodlání a sil a odvahy - no, a jak mě " setnul a vystrašil " ten můj neurolog - ( viz. popisuji výše) - tak zas sbírám poslední síly a dávám se do kupy !! Všem díky za povzbuzení a oporu a pozitivní slova - víte, jak to člověk potřebuje !! Dan už to má asi za sebou - jak jinak , než dobře to jistě nedopadne - tak mu držím pěsti , ať se pěkně hojí a odpočívá a čekáme jen ty nejlepší zprávy !! Ivan, se též cítí lépe - což je super, moc přeji , a velice ráda slyším!!Tak se opatrujte, mějte se fajn- a užívejte slunce - jestli vůbec nějak letos bude hřát. Páá.rena.

majka

ahojte,mam take problemi z krcni pateri.podle rengenu mam vyhrezle plotenky na polovyc.nevym jestli je to vazne nebo ne.lekari v dnesni dobe vam nic moc nevysvetli.mela jsem uz2rehabylitace a tet tyden chodila na inekce.mam problemi z levu ruku.vystreluje mi takova rezava bolest od ramene levehp do cele ruky ale rameno je nejhorsi a vedle leve lopatky mam bolesti takove bodave.doktorka nevy co semnu uz mi to na rovynu rekla.nemam ji treba rici at me posle na magnetyckou rezonanci?pripadam si uz hrozne.je mi34 a levu ruku nejvyce zatezuji v zamestnani tak ji potrebuji.uz opravdu nevym.poradte mi!!!lekarku mam takovu ze pry u neurolozky jsem byla tak nevy.vsak me musej nejak pomoc.majka

Jitka
1x

Jdu na operaci bederní páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Jana K.

Prosím touto cestou jednoho pravidelného účastníka diskuse, aby mi přestal přeposílat emaily. Nemám opravdu zájem přijímat žádné fotografie, emaily s přílohou atd., ba ani odpovídat na jeho dotazy, protože jeho přílohy neotvírám a emaily rovnou mažu. Nevím, co je na tom těžkého pochopit. Vadí mi způsob jeho komunikace i humoru, vadí mi, že přeposílá mou adresu cizím lidem. Prosím, aby si mě vymazal ze svého adresáře a nenutil mě zrušit můj email. Jeho emaily považuji za obtěžující a hlavně pro mě nezajímavé. Omlouvám se za formu, jakou toto sděluji, za zneužití tohoto místa k tomuto sdělení, ale připadá mi to jako jediná možnost. Varuji všechyn přítomné před zveřejňováním své adresy, pro podobné účely si raději vytvořte zvláštní email. Předem díky. Jana Kas.

Ivan K. z K.Varů

Tak jsi v pořádku. To je dobře. Ovšem škoda že jsi odešla nám z neznámých důvodů z těhto stránek. Možná se pletu - pleteme... Jinak Ti přeji - přejeme jen a jen samé NEJ NEJ NEJ a samozřejmě hlavně to potřebné pro nás všechny zdravíško!!! Brzy se znovu ozvi. (Pokud jak píšeš Tě kdokoli komu jsi svěřila Tvůj email otravuje tak to napiš jemu osobně protože zde můžeš obvinit kohokoli z lidí kteří si s Tebou psali na emailu, jako např. i já mohu být pouze Tvým obviněným.... I já Ti posílal s Tvým souhlasem své fotky s mou přítelkyní Janou, jako Ty mě...) Jinak DANE doufáme že Tvá operace proběhla a dopadla na jedničku a že se nám hned jak dorazíš domů ozveš pln elánu. JITKO, já absolvoval operaci krční páteře. Nemohu Ti poskytnout přesné informace. Ano, bylo se mnou ve FN Motol dost kolegů páteřáků před a po operaci bederní páteře. Já byl v kontaktu se všemi a všichni byli po operaci spokojeni. Věř že i Tvá operace proběhne tak jak má. Vždyť mají již dlouholeté zkušenosti. Neboj se. Já byl před operací hrozný posera a zvládl jsem to. Majko, nejsem doktor ani zběhlý v tomto směru. Ale magnetická rezonance dokáže odhelit strašně moc. A pokud Ti řeknou že operace pomůže, jdi do toho. Samozřejmě, je to můj názor. Sto lidí, sto názorů. Musíš udělat vše proto aby Tě problémy opustily co možno nejdříve. RENČO, pošli mi email na [email protected] Všem přeji krásnou dobrou noc. Ivan K. z K. Varů.

Ivan K. z K.V.

Koukám že sem nějak nikdo teď moc nechodíte. Není čas. Že? Já měl o víkendu trochu problémy. Pravděpodobně tou zimou která byla. My byli s tou mojí např. v neděli na Plašivci kde bylo 7°C a na rozhledně pouze 4°C a já byl oblečen tak do prostředí 18 - 24°C. Krátké rukávy.... No, vystřelovala mi bolest, taková křečovitá bolest pouze na jednom místě. Na krku, z levé strany až po klíční kost. Většinou stačí změnit polohu těla či krku-hlavy a bolest poleví či ustoupí ale za žádných pohybových změn to neustoupilo. Ani když jsme si přitopili cestou domů v autě. Ale od včera je mi zas dobře. Ono se také výrazně oteplilo. Jinak se celkově po té své operaci krč. páteře cítím dobře. Dokonce už cca 14 dní nekulhám a týden mohu plně zatěžovat levou hohu ze které mi odebrali ty tři kosterní štěpy do obratlů. Mohu se ohýbat, po jizvě pouze vizuální stopa... Tak jsem moc rád. 8.7. jedu na první kontrolu do FN motol. Tak snad mi již sundají ten límec. Cca týden si denně sundám tento límec celkově až na dvě hodiny... Snad už to dost pevně srostlo.... To ukáže 8.7. kontrola... Tak se všichni moc opatrujte a také se tu ukažte.... Zatím všem ahojky. Ivan. Přeji Vám krásný den.

Ivan K. z K.V.

Ahoj Dane. Tak jak to s Tebou vypadá chlape? Byl jsi operován přesně před týdnem... Já byl také operovan ve čtvrtek (13.5.) a v pondělí (17.5.) jsem byl dopoledne již doma a u počítače... Tak pevně doufám že jsi v pořádku a že se nám zde už také ozveš. Přeji Ti co nejméně pooperačního pohybového omezení a plno chuti do života!!! Jinak lidičky copak s vámi je že sem nechodíte? Přeji Vám všem příjemné dny. Hezký blížící se víkend. Tak ahojky. Ivan.....

Dan

jsem doma,nástup 16.6.operace 17.6. poropuštěn 24.6.nem.OSTRAVA Poruba operoval prim.T.Paleček-profík!!!.,Operace LAMINOPLASTIKA-OPEN DOOR,C4,C5,C6,zadním přístupem.Ráno opertace odpoledne již na pokoji ,zacevkovaný a dren z rány a pod opiáty.první čtyří dny masakkr,pátý den luxus..Operace ze zadu je mnohem náročnější než předním přístupem,mam asi okolo18 stehu a v pondělí je jdu vytahovat.Neuvěřitelná uleva nic nebolí,jen problém s levým ramenen,ale je to příčina operační polohy,upraví se to.6 tydnů musím nosit pevný límec,než srostou štěpy.Všem držím palce ,nevydržím dlouho zatím u PC tak někdy se zase ozvu.Zdar krčaři.Dan

ivana

DANE čao,jsem ráda že jsi ok a cítíš se dobře.Měl jsi dost náročnou operaci a ještě zadním přístupem,to není sranda.Když to přijde po operaci k sobě,tak je pár dnů bolestných,ale na to jsou kapačky a léky,to se dá zvládnout.Ale ten pocit že se ti ulevilo, a že to tam máš spravený je skvělý.Držím ti pěsti ,a hlavně bud na sebe opatrný.a odpočívej.Já jsem ta,co to hned po operaci přeháněla,nic mi nebylo,tak jsem se tak chovala,a ted mám trochu problém s levou rukou.Takže fakt nic nepřeháněj. RENO pokud se nic nezměnilo,tebe to čeká ted v pondělí 28.6.Je mi jasný jak ti asi ted je,takže se zřejmě ozveš až po operaci..MOC na tebe myslím a držím pěsti !!! Těším se až se pak ozveš a budeš ráda že ti operace pomohla.Nepochybuju že by to mělo být jinak !! Drž se ! ROMANKO jak jsi na tom ty s rukou? Já nic moc.Byla jsem ted 21.6. na druhé kontrole v Liberci.Jdu znovu na MR + CT..Je možný že tam mám bud něco skříplého,a nebo mi to dělá spodní plotýnka pod tou operovanou.Ta totiž byla už před OP lehce taky načatá a je možný že ted se to projevuje tou bolestí do levé ruky.Rehábky jsem skončila o chvilku dřív, ted se objednám na ta vyšetření a uvidíme.Zatím jsem dál ještě doma.Ozvi se mi jak je ti,a jsi-li ještě na neschopence.Zajímá mě to,měly jsme podobné stavy a postupy po OP. Jinak mi psala Míša na mail-je v lázních,včechny vás zdraví.Lázně ji to trochu rozbouřily,takže má trochu bolesti,tak snad to tam chudinka neprotrpí a bude ji líp. Opatrujte se moc všichni...ivana

Jitka
1x

Dobrej lidi ,tak nevím co se mnou bude prošla jsem vším co tu píšete aa je mi stále hůř,každý doktor tvrdí něco jiného a já ve41letech se třema dětma jsem živá mrtvola.Před rokem se mi udělalo v práci špatně hnula jsem si hlavou při vystupování z auta,měla jsem potíže s krční už dřív,ale neurol.udělal rg a řekl,že jsou to jen deg změny.Ted to bylo ,ale jiné motání,necitelnost,slabost levé rukz,bolest od ramene,rozmazané vidění pocit na zvracení,tlak z krku do hlavy ,bolest kr.páteře.Na pohotovosti jse m skolabovala a zvracela po kapčce mě bylo líp,ale akutní stav trval.Ct ukázalo osteofyty bna c6-7 zužující pát.kanál,oteochondrozu,spondylozu,myelopatii...dle toho jsem byla poslána na neurologii Liberec lležet,tam mri ještě zjistily výhřez c2-3 na 3mm.Řekli,že to ještě není operativní,že mám rahabilitovat.Tak jsem ehabil.a po půl roce jsemse v práci opět zhroutila a před nemocnicí mě vyndávali z auta ,protože mě brněli ruce i nohy o hlavě ani nemluvím.Dostala jsem zákaz pracovat kapačky a rhb.Po roce jsem stále na rhb už 6kol kapaček nemůžu léky na bolest,protože mi neurol.přivodil chrom gastritidu množstvím léků.Poslední akutní stav před 14 dněma trval 6neděl opět kapačky rhb myolastan.Tentokrát už to bylo na hranici krk a hrudní páteř zcela jako z olova ,tlak do hlavy až mi lezly oči z důlků a popraskaly žilky,necitlivost,slabost levé ruky ,brnění ,pálení obou ruk i nohou špatná motorika neudržela jsem ani tužku,tak silné hučení v hlavě ,že to bylo na zbláznění,rozmazané vidění,zvracení,ztráta rovnováhy měsíc jsem nespala téměř nejedla,po kapačkách trochu lepší po rhb někdy spíš horší.Poslední MRI listopad lordoza,spondyloza,osterochondroza,protruze až výhřezy plotének c3 c5 c7 osteofyty zužující pát kanál.Nikdo už neví co se mnou.Do 39 jsem dělla fitnes,pak předcvičovala ,jezdila na kole na lyžích stavěli jsme barák a ted nevyžehlím,neuvařím neudržím hlavu dlouho dole ale aniv záklonu při špatném pohybu či přeležení či změně počasí je ze mě opět živá mrtvola.Takže mě konečně opět posílají na neuroch.v Liberci na novou MRI a vyšetření.Pocity mám smíšené ,protože mě už jednou poslali domů.Děkuji za jakoukoliv radu či doporučení či přímo zkušenost s touto diagnozou a kde ji operovali.Jitka

ivana

Ahoj Jíto,panebože já vůbec nevím co ti na to všechno co máš,mám napsat... Máš určitě příznaky nás všech, ale máš toho nějak moc na jednu osobu. Evidentně je to všechno od páteře,troufám si říct..Ted je jediný správný a nejdůležitější,že jdeš znovu na MR.Další věc je,nenechat se odbýt !!! Já osobně jsem po operaci v Liberci,a jsem s operací hodně spokojená,mě okamžitě vše špatné operací ustalo.Jen po 2 měsících mám brnění a bolest levé ruky od ramene do palce,což předtím nebylo,ale pro mě je nejdůležitější že krk dopadl OK. Jdu ted taky na MR kvůli té ruce..To čím ty trpíš je nám všem známé,takže ty už jenom dotáhni do konce tu MR a vyhledej odborníka-neurochirurga!!! Doufám že tam jdeš co nejdřív at už máš jasno .Držím pěsti a určitě se ozývej,jak to vypadá a jaký bude postup.Drž se .... ivana

jitka

díky,už je mi opět zle nemůžu ani psát jak mě brní a pálí ruce,horší je levá jde to do palce,cítím i brnění nohou o krku ani nemluvím je to vždy horší po jakékoliv námaze.K dobré neuroložce jsem objednaná až na 4.8. je bohužel doba dovolených.Doporučení mám už od ortopedů,ale neuroložka mi musí napsat čerstvou MRI jinak mě na neurochir.ambulanci nevyšetří už jsem s nima mluvila.Myslím,že do té doby se zas dostaví akutní stav tak se nechám na kapačky odvést tam a oni mi udělají MRI při hospital.takhle to aspon bylo před rokem.Jak říkáš asi se už nemohu nechat odbývat,ale nejhorší je,že už nemám sílu ani chut neustále o něco se doprošovat u doktorů.Nemám ani deprese ani netrpím úzkostí jsem jen nezdravě nasr....ještě jednou dík za podporu Jitka

Míša

Ahoj Jitko, no to teda koukám co toho máš a vím jak Ti je. Já mám také dost podobné obtíže, ale to je vše způsobené mou nemocí "Arnoldem" který to způsobuje. Já jsem po dvouch operacích, to jsi tu určitě četla nebo si to přečteš, nechce se mit o sem znouv psát vše dokola. Odkud jsi? já jsem z MB a od 15.6 jsem v lázních v Bělohradě, budu tu do 12.7 Je to tu moc fajn, procedury dobré a jídlo vynikající. První týden jsem byla hodeě unavená, dvě procedury mi doktor musel zrušit (masáž nohou-nohy jsem měla položené na desce která vybrovala a pak perličku). Po masáži nohou mi bylo zle od žaludku, brněly ruce a motala se mi hlava a po perličce ruce brněly. Od minulé středy jsem měla tzv. akutní bolesti (motání hlavy, brnění rukou a nohou, bolest z krční páteře přes klíční kost do pravé ruky prstu. V pátek jsem šla opět k dr. dal mi kombinaci léků, nařídil klid a abych nosila límec, už je to lepší bederka se zlepšila, to mi šla bolest do nohou. Krk ještě není nejlepší, ale akutní bolesti vymizely. Zítra už límec odložím, aby si zase svaly na něj nezvykly a neochabovaly. Jinak všechny moc moc zdravím z Bělohradu, dnes vypadá že tu bude krásně atak asi odpol vyrazím na lavičku na sluníčko a budu se vyhřívat. Krásnou neděli přeji všem a zase se ozvu. Pa Míša

jitka

ahoj Míšo tvé problémy jsou mě už známé máš toho požehnaně.Jinak jsem z Turnova.Poslední rhb mě nedělalyi vůbec dobře jak mě kroutili krkem a vytahovaly ho bylo to ještě horší,límec mám už rok musím ho nosit při akutkách apak odložit a procvičovat svaly přesně,aby neochably.Ted se vyhřívám na sluníčku dopoledne dobrý,ale odpoledne už zas stav naprd a noc kritická,napovaná ač nerada oblbovákama,protože na bolest nic nemůžu.Zítra se chcem jeti kooupat na koupák,ale nevím jak dlouho to tam vydržím,ale už jsem to své 7leté dceři slíbila.to asi budou lidi koukat až budu v plavkách na koupáku ležet s límcem.Nevím co bude dál a to mě děsí je mi blbě každý den a to před poslední akutkou nebylo ,měla jsem aspon 2-3dny dobrý tak nevím .Mějte se a vyhřejvejte se .j.

Ivan K. z K. Varů

Ahojky lidičky.... Čtu a čtu o všech našich společných problémech... I já se byl teď v neděli i s tím límcem koupat. Plavat se s tím dá moc blbě a na plavání se ho bojím sundat. Samozřejmě jsem to na slunci přehnal a spálil se a pod límcem jsem znatelně světlejší... Vypadá to hrozně.... Límec si sundavam denně ráno na 1-2 hodiny, pak chvíli odpoledne a pak večer... 8.7. jedu na první kontrolu do FN Motol. Ale to bude přesně 7 týdnů po operaci. A v propouštěcí zprávě je psáno že límec musím nosit 6 týdnů. Tak nevím zda si jej moho po šesti týdnech sundat definitivně nebo ne. Nikdo mi nic neřekne. Prý se mám obrátit přímo na spondylochirurgické odd. v Motole kde mne operovali. Když tam zavolam tak mne neustále někam přepoijují a nakonec se dozvím že jsou na operačních sálech, že to mám zkusit později. "Oni operují pořád...". Každé toto volání mne stojí stovku a nic se nedozvím... Jinak se ovšem cítím stále líp a líp. Vůbec žádné bolesti. Žádná špatná motorika chůze, žádné brnění prstů... Vše zmizelo.... Tak chci doufat že to není pouze chvilkové a že se mi časem zase vše nevrátí.... Míšo, jsi v lázních, jak ale čtu, bolesti a broblémy máš stále. Je mi Tě moc líto. Ty už jsi si toho holka tedy užila.... Ta Tebou popisovaná bolest od krční páteře přes klíční kost do ruky a až do prstů...., tím jsem trpěl také a dokonce moc let. Já to měl pravděpodobně tím že jsem řidič z povolání a např. levou ruku při řízení člověk moc nepotřebuje..., je opřena o madlo a málo se pohybuje. Tedy z této strnulé polohy.... Měl jsem šílené bolesti i v bederce ale po této operaci krční páteře mi vše jak zázrakem zmizelo. Také mne napřed strašili že se udělák krk a brzy i bederka.... To vše ukáže ještě čas.... Dane a jakpak Ty se cítíš? Vím, měl jsi zákrok prováděn zadní cestou. Prý mnohem složitější operace. Mám kamaráda kterému to dělali ze zadu i ze předu.... a je OK už dost let... Jemu pouze udělali dost nehezké jizvy... Renča byla pravděpodobně operována dnes, respektive včera v ponděli... 28.6. Ivanko, jak píšeš že cca po dvou měsících po operaci krku Tě bere levá ruka...., to stále? Non stop nebo nárazově? Jen se ptám... Nedávno jsi psala že levou ruku dost potřebuješ při práci.... Nenamáháš ji nějak extrémně moc? Jen se ptám.... Jsem tím vedrem a dusnem zas otráven, krk se pod límcem značně potí i přesto že jej mám vyvložkován.... Všichni se moc opatrujte. Přeji všem krásné pohodové dny bez bolestí a bez problémů!!! Ivan.

Jitka

Již se musím smát tomu jak se mě chtěj všichni doktoři,kteří se přez rok mých akutních příhod od krční páteře snaží zbavit.Jen všichni ortopedi urgujou operaci dle jejich slov mám nález jako prase.Neurolog je starší pán a ten mě od operace zrazuje a pořád píše rhb,již přez rok.Takže výsledkem ročního léčení a půlroční neschopnosti jsou každý druhý měsíc kapačky mezi tím injekce a léky oblbováky.Při rhb při kroucení hlavou mě brní ruce ,nohy a krkem projíždí el.proud a bolest vystřeluje od krku do ramene pod lopatku,motá se mě hlava a je mi na zvracení no a tak mě je i bez rhb takže tam chodím jen ,protože jsem na neschopence.Výsledkem ročního léčení dle pánů doktorů je ,že mám z křivého chození vhajzlu hrudní a načatou bederní.Dále diagn.ghronická gastritida a fybriomialgie.Ted mě neurolog řejl,že mě MRI nenapíše,protože jsou malá ord..a nem.Liberec je požadavkami na MRI chce zničit,tak nevím jestli mám brečet nebo se smát kam jsem to dopracovala.Hledáme další rešení s primářem rhb,protože už nevím co se mnou.Po 6nedělích je mě 2dny trochu lépe,tak si to užívám,přeji všem též lepší časy.

míša

Ahoj Jitko, skus se dostat na Homolku přes toho primáře rehabky, třeba Ti tam napíše doporučení. Na neurologii je dobrá dr. Paďourová, k té jezdím já a na neurochirurgii dr, Chrobok snad ti by Ti mohli pomoci. Já tam jedu 24.8 na MR a 8,10 k Chrobokovi a 10,9 k Paďourový, jsem zvědavá co mi řeknou, protože se také necítím dobře. A ty vedra tomu nepřidají, o víkendu má být až 37stupňů, to asi nezvládnu... jsem do pondělí v lázních, taťka si pro mě v pondělí dopoledne pro mě přijede. Už se těším domů na vlastní postel, ta mi tu moc chybí. Jinak dobrý, včera se mi teda zase rozjela bederka, takže nevydržím dlouho sedět ani stát, dnes jsem musela slupnout dva prášky, abych to vůbec zvládla. Zítra jdu na závěrečný vyšetření, tak jsem zvědavá co mi na ty záda řekne pan doktor.i ... hlavně má velké bolesti do nohou... budu končit, sedím tu na lavičcee, známá mi půjčila notebook, abych nemusela za net platt, tady v parčíků u leknínů se totiž připojí zadarmo. Jinak doufám, že se máte všichni dobře a moc netrpíte. Uživejte sluníčkavu a já se v pondělí ozvu, jak jsemdorazila domů. Páááá Míša

Ivan K.

Ahojky Jíťo. Ve čtvrtek 08.07.2010 jsem byl ve FN MOTOL na prvé kontrole. Byl na reentgenu a následně na konsultaci s doktorem operatérem ze spondyolocirurgie. Dle reentgenu, který jsem si mohl také prohlédnout mi to srostlo dobře. Límec nosit nemusím. Jen pokud budu prý vykonávat namáhavou práci. Dělal jsem si legraci a zeptal se že když mohu vykonávat cokoli s límcem zda mohu skákat i s padákem... a on že ano. Síla co? Potkal jsem se tam (na kontrole) se všemi se kterými jsem byl na operaci. Proč Ti to píši? Protože mne zarazilo vše co jsem tam slyšel. Někteří musí od začátku chodit na rehabilitace, jiní ne, já také ne.... Někomu řekli že límec mohl na noc sundat, mě řekli že je dobře že jsem s ním i spal... Do Prahy i zpět jsem řídil a v pohodě zvládl, ovšem díky klimatizaci protože bylo hrozně. Denně jezdíme s mojí Jánkou k vodě a zkouším plavat. I v Motole mi řekli že mám plavat a zkusit i kolo. Kolo prý s límcem. Límec doma nenosím. Ale, mám stále divné stavy když klesá nebo stoupá tlak. Okamžitě pocítím divnou nevolnost. Motání hlavy a nejistotu v chůzi. To ale přejde docela rychle. Ale u mne je to pravděpodobně psychického původu. Mám fóbii na lidi. Ale stane se mi to u doma a i když jsem doma sám. Protože mám bolesti v bederce a mezi lopatkami, posílá mne Motol na vyšetření... neurologické vyšetření ve vestibulologické ambulanci... Nerozumím tomu o co jde... Jinak na druhou kontrolu jedu 09.09.2010, při obtížích dříve... Tobě doporučuji Jíťo aby jsi se objednala ve FN MOTOL na oddělení spondylochirurgie. Zadej se www.spondylochirurgie.cz a koukni se na tyto stránky. Jasně, každý radíme jinou nemocnici ale v Motole se vše povedlo. A snad všem bolesti zmizeli. Já byl operován ze předu, krk, C-5,C-6,C-7 a z pánve 3x kosterní štěp. Kouřím a dost, a hlavně, jsem psychicky dost...., víš kde..., no hodně hluboko... Proto mám obtíže s motorikou vždy když klesne či stoupne tlak... Všem Vám přeji ať Vás nic nebolí, moc a moc sluníčka a pohody. Ivan.

ivana

Ahojte,mám tady absenci,vím,ale asi jste na tom stejně v těchto vedrech.Ob den sem nakouknu,ale nemám sílu myslet ani psát.. Jíto,ty jsi teda případ.Ty mě zajímáš jak , Já byla min pátek na MR kvůli nekončícím bolestem po operaci do levé ruky / jsem 3,5 měs po OP/. Snímek viděl zatím jen dr na MR.Pod mou operovanou plotýnkou ,mám tu pod ní lehce načatou / což už jsme věděli před OP/ no a ta spodní je lehce vytlačená vlevo,což je k té levé ruce.Na operaci to zatím není,no tak uvidím co dál.Beru to tak že s tím budu normálně žít,a doufat že to nebude stále horší.Ke své neuroložce jdu se snímkem z MR až příští týden. Tak se zatím mějte všichni co nej,a přežijme ty tropy..Zlatej sníh (( - : pa ivana

ivana

Sakra blbne mi PS,psala jsem toho jednou tolik a otiskla se půlka. Dane,jak se cítís?Jsi po náročné operaci,je ti líp? Míško,konečně ve svý posteli,snad se ti to doma vše po lázních zklidní. Ivane,to je úleva bez límce co? To ti přeju,a tys měl ten límec na tohle počasí příšernej-tvrdej plast..Tak ti bude líp. Reno,napiš sem prosím pár řádků.Hodně jsme před tvou OP byli s tebou ,a moc nás zakímá jak ti to dapdlo,jak se cítíš??? Věřím že je vše lepší a nelituješ.Určitě se ozvi prosím.. Tak se mějte všichni, a držte se.. ivana

Ivan K.

AHOJKY LIDIČKY.... TAK SE VÁS TU PÁR V TOM HNUSNÉM VEDRU OZVALO. JÁ IVANKO LÍMEC SUNDAL, JE TO SAKRA ÚLEVA... DOMA MI BĚŽÍ POŘÁD VĚTRÁK PROTOŽE BYCH JINAK ASI DODÝCHAL. BOLESTI MÁM V BEDERCE, V LEVÉ NOZE A MEZI LOPATKAMI. NĚKDY MNE TAM TAK MOC DLOUBNE ŽE SI ŘÍKÁM.."...TOTO JE MÁ POSLEDNÍ VTEŘINKA...". O Danovi nevíme... Asi ho také nebaví psát když je tak hnusně... Také sem kouknu i 2x za den a není chuť ani síla psát.... Jo, jde na mne v posledních dnech hrozná únava která mne směřuje k lůžku abych si chvíli lehnul a usnul... Máte takové stavy také... Ivanko, Ty máš ale také trápení. Taková krásná ženská a takto musíš trpět.... Ten plastický implantát, mluvil jsem o tom v Motole a představ si že mi řekli že s ním také chvíli dělali ale že se jim to nelíbí a proto používají i keramické, kovové atd. se kterými problémy nebyly a nejsou.... Tak nevím nevím... ale přeci Tě nenechají takto se trápit. Je mi Tě upřímně moc líto. Mě to prý srostlo dobře. Musím ale dávat půl roku pozor abych se nezranil, nenamáhal atd. Bez límce nesmím nic namáhavého.... Omlouvám se... Dnes mi to nemyslí... TAK ZATÍM VŠICHNI AHOJKY. DRŽTE SE !!! Ivan.............................

DAN

Ahoj všem, měsíc po operaci jsem celkem v pohodě,do kontroly kterou mam 6. srpna musím nosit pevný límec,v tom vedru je to zážitek.Jinak cvičím s levou rukou mam omezenou hybnost a bolí ,je to z operarační polohy ,ale pomalu se to lepší.Operace mi určitě pomohla,problémy jsou pryč,až na tu ruku.Jizvu mam velikou zezadu přes celý krk,ale zhojila se perfekně,tak ji musím masírovat.Trochu jsem ještě unavený,tak nědělám raději nic,jen se povaluji na terase,večer vířivka,prostě nasadil jsem klidový režim!!Všechny Vás zdravím a držte se. Čao DAN

jitka

Nazdar všichni...chtělo se mě minulý týden zavolat heuréka,bylo mi 3dny ok,ale než jsem to vyslovila byla jsem zas v pr...po rhb se mi udělalo dvakrát tak blbě,že jsem nevěděla čí jsem acelé dny jsem proležela na oblbovákách.Levá ruka hodně blbá,nesnese téměř žádnou fyz.námahu to samé krk.Jak mě bylo lépe tak jsem frajerka chtěla být užitečná tak jsem sestřihla kousek živého plotu,cítila jsem ,že mě trochu bolí krk a ruce a tak jsem to chtěla dodělat.Páni křeč do krku klíční kosti rukou 2dny jsem se netefila lžící do pusy a polovina pití šla mimo má ústa,tento třes a křeč mě bere i při jednom cvičení na kr.páteř.Pam prim. na rhb řekl,že to vypadá ,že mě možná opravdu kroucení hlavou při rhb nedělá dobře tak mám 14dní pauzu.Čekám stále na nějaké vysvobození tak doufám,že už je na cestě.Ted třeba už necítím levou ruku a je mi blivno a to píšu chvíli.Tak mizim změnit polohu a dát relax.Tak taky relaxujte nic se nemá přehánět.pá jitka

Romana_2

Ahojky...., tak jsem dostala inv.důchod II. stupně. A jsem z toho nějak rozhozená, poněvadž se na to ve svých letech nějak necítím, stále věřím, že se to musí zlepšit. V posledních týdnech mi je šoufl, opět motání hlavy a bolesti do rukou, pravá je na tom hůř a občas se ozve i levá ruka, ale ta se mi "pouze" dost třese. Dále jsem se dozvěděla, že nesmím otáčet hlavu doleva, protože mám vyrazně zůženou karotidu-tepnu, a tímpádem, je do mozku měnší přísun krve a proto občas padám. Teď se mi ještě rozhodil tlak a stoupá do neuvěřitelných výšin. Bolesti zad a rukou jsouprý způsobeny tím, že jsem to hned po operaci přestřelila, protože jsem se cítila O.K., tak jsem dělala i zvedala vše jako dřív....po odchodu z nemocnice mne nikdo neupozornil, že mám být v úplném klidu a kdybych nebyla blbka a šetřela se, tak mohlo být už lépe. Levou lopatku mám stále oteklou,ani druhá serie rehabilitace nezabrala a i oni tam byli nešťastní, že je to stále stejně zatuhlé. Jenom čekám jestli mě někdo pošle na nějaký rentgen, ale asi si o to budu moci říct sama. Jinak změny počasí ze mě udělají hotovou trosku a začíná se to fest odrážet i na psychice, sice tohoto specialistu navštěvuji též a ten říká, že to jde ruku v ruce, prostě začarovaný kruh. Ale i přstu se snažím myslet pozitivně a maximálně si užívat dnů, kdy jsem bez bolesti. Přeji všem hezkou noc a dny bez úmorného vedra. Čus .R.

monika

Ahoj všichni,jdu na operaci krční páteře C6/7do Motola nástup mám 8.8.Bolí mě levá ruka už skoro dva roky.Nejdřív to byli samé kapačky,injekce a kdybych si neřekla o M.R. tak mi jí ani neudělali.Ještě na mě koukali jak na blázna.Mám z operace strach,ale pevně doufám,že mi pomůže.Prosím vás může mi někdo napsat jak to probíhá po operaci,jak dlouho jste byli v nemocnici a hlavně jestli se musí spát na zádech.Já vím jsou to bláznivé otázky,ale já mám problém se spaním na zádech.Tak moc děkuji za odpověď a všem přeji hlavně zdravíčko.

Zdeňka Fusová

Zdravím všechny dopisovatele.Taky mám před operací.Začátkem srpna.Máte někdo zkušenosti s neurochirurgií na Fifejdách v Ostravě?Budu čekat na zprávy.Taky mě zajímají doktoři,kteří tam jsou a na jaké to tam je úrovni.Děkuji za každou zprávičku.Pa

Zdeňka

Zdravím všechny.Ale asi jste se někam přestěhovali?Ty stránky,které tu někdo zadal jsou nefunkční.Myslím diskuze weareopen,nebo to špatně zadávám?Škoda.Taky jsem před operací a jak jsem vše pročítala,tak jsou si příběhy podobné.Trochu mě to posunulo v rozhodování a zarazila mě dlouhá rekonvalescence skoro všech nemocných po operaci,tak váhám ještě více.Navíc jsou samé chvály na Prahu,no a to je z Ostravy dost daleko.Taky tu určitě máme dobré chirurgy,ale mluvilo se pouze o fakultce.Ale né o Fifejdách.Škoda.Ale ještě počkám,třeba se někdo ozve.Mějte se všichni úplně nejlíp a ať nás nic nebolí.Zdraví Zdeňka

stanislava zelinka
1x

Zdravím, po opakované zkušenosti mohu jen doporučit neurochirurgické oddělení Baťovy nemocnice ve Zlíně (prim. MUDr. Filip, PhD.). Operace bederní páteře přede dvěma roky, operace krční páteře 02.07.2010 (přední přístup). Dosud nosím límec, drobný diskonfort s polykáním vzhledem k zánětu hrtanu trval dva dny. [email protected]

Vladimir

Minulý týden jsem upadl na kole a na vnitřní strně nad kolenem se mi udělala velká boule s modřinou přes pul stehna. Boule se nezmenšuje a prý budu muset zajít k doktorovi a nechat si to rozříznout. nemáte někdo podobnou zkušenost event, jak se tomu řezání vyhnout?

ivana

Romčo,no to je mi líto jak se ti vede špatně.Docela rychle se ti to pak o dost zhoršilo že?Já jsem taky ihned po příchodu z nemoc dělala vše jako normálně,cítila jsem se v pohodě.Měsíc po operaci mě začala bolet levá ruka/před OP mě vůbec nebolela/.No,ted jsem 4,5 měs po OP,jsem stále doma na neschop.Chodím již na druhé kolo rehábek,ty první bez účinku.Ted mám navíc ještě elektriku.Zlepšení nepozoruju,ale určitě na tom nejsem tak jako ty.Byla jsem ted znovu na MR,vypadá to že implantát je o chlup větší a malinko mi tam tlačí na tu levou stranu.Mám titanový ACTIV C.Ted v pondělí jdu ještě na spirální CT,což prý je hodně přesné.Tak uvidím.Absolutně nechápu,že tebe v tvém stavu nikdo nepošle aspon na CT probůh???A ještě ti to zúžuje tepnu,Chápu že ti to podráží psychiku,ale nenaděláš nic.Musíš doufat že se to zlepší,a hlavně žádej CT atd..Drž se Romčo,myslím na tebe.Ozvu se po CT.pa ivana

ivana

Zdravím všechny... DANE chválím že odpočíváš a šetříš se.Super je že se cítíš dobře.Taky jsem s páteří po OP spokojená...až na tu ruku ( - : Ale Romča je na tom ted hůř.Určitě se ozvi po kontrole.A dodržuj dál výřivkový ,klidový, a pitný režim ( - : čao JITKO jsou u tebe nějaký změny? Ještě se sama nakrmíš ? ( - : Taky nechápu proč se tě už někdo neujal sakra?Ty ještě pořád nejsi objednaná na žádnou neurochirurgii?Mluvila jsi o Liberci že? Já jsem tam po OP a jen je chválím..Jestli se ještě trefíš na klávesnici ( - : tak písni jak se vede...pááá MONIKO taky jsem rok chodila po dr a pak si vydupala MR a už to lítalo,operace byla do měsíce.Operace se opravdu neboj, to ti tady kždý kdo je po ní,potvrdí.Usneš a vzbudíš se štastná že to je za tebou a plná nové síly,z toho že jsi to dokázala a že ted už bude líp.Každá nemocnice to má jinak.Já Liberec-po OP na 3 hod na JIP pak na normální pokoj.To už jsem si obvolávala všechny známé a bylo mi úplně skvěle.V noci to začlo přicházet k sobě,bolelo,ale dá se to přežít,na noc jsem měla kapačky na bolest a přez den léky.Fakt dobrý.Mě už za 24 hod po OP sundali límcec a dodnes /4,5 měs po OP/ ho nemám.To je ale metoda LIberce.Na nohy jsem se postavila hned druhý den ráno po OP a od tý doby jsem tam poletovala,pomáhala ostatním pacientům,chodila se hodně procházet na velký chodby,,Domů třetí den po OP ,a jako bych nikde nebyla,jen ta jizva mě prozrazovala.Neboj se ,věř že vše bude OK.Držím pěsti,určitě se ozývej.Přečti si tady co nejvíc recenzí,i těch hodně vpředu,jsou poučné a pomůže ti to psychicky.Spaní-uff,já spala dřív celý život jen na břichu.To hned po OP nejde.Mám už 3 roky rehab polštář,ten do vlnky.Na něm mě to ale v zátylku při spaní na zádech po OP hodně bolelo.Tak jsem asi měsíc po OP spala na velkým péřovým polštáři,ale na zádech.Postupně jsem začínala jít na bok.No a 3 měsíc po OP už mám zas můj rehab polštář a spím i na břiše.Ale na ta záda jsem si super zvykla,a spím ted na nich častěji jak na břiše..Drž se, páá ZDENKO,i tobě hodně štěstí,o Ostravě ti nic neřeknu,ale v recenzích zpětně je chválena.Taky si to pročti vše co tu je zpět,hodně ti to dá.. Všichni se opatrujte.... ivana

monika

Ahoj Ivano,moc Ti děkuji za reakci na můj dotaz.Je mi jasný,že každá nemocnice to má jinak,ale to víš chytám se všeho.Fakt jsem byla ráda,že se našel někdo,kdo na můj dotaz reagoval ještě jednou díky.Už se mi to blíží,ale věřím že to zvládnu.Je to moje devátá operace teda ne páteře,ale tak nějak všeho.Tak si myslím,že už jsem toho zažila dost a dám to, i díky tady těm recenzím,které všichni píšete.Tak se mějte moc fajn,užívejte léta a přeju všem zdravíčko.

jitka

čao lidičky Ivčo... ještě se držím,ale melu z posledního to počasí venku mě nepomohlo opět je to horší jdu ve středu konečnš k dobré neuroložce a už se nenechám odbýt,mohla jsem být už po operaci,ale můj nahovno neurolog mě řekl,že mě celou krční páteř nikde neoodoperují a že by to po operaci mohlo být ještě horší rok mě cpe lékama a píše rehábko a je to furt horší,všichni ortopedi v Turnově řekli,že mám nález jako prase a že bych mohla taky být na vozíku mimo to mi byla diagnost.fibriomyalgie a chronická gastritida už nechci další nemoce a tak dooufám,že paní doktorka pomůže.zatím se všichni mějte a více lepších dnů.

Ivan K.

Ahojky lidičky.... Ivanko kdepak jsi? Jen čteš a nepíšeš, jako já.... Jitko, je mi Tě líto, tuto situaci trochu znám... Nechci radit ale zkus se dostat na spondylochirurgii do FN MOTOL. Tam jsou opravdu odborníci na správném místě. Byl jsem tam na operaci krční páteře, mé stávající problémy souvisí již pouze s psychikou. Také mne dost negativně ovlivnilo to,... potkal jsem dva lidi kteří mají obdobné problémy s motorikou jako já a když mi řekli co podstoupili hned si myslím že i já to musím mít.... Našli jim nezhoubné nádory na mozku, odstranili a jsou v pořádku. Takže když se motám hned se mi toto prohání hlavou... Vím, jsem vůl... Ale mám stále problém s rovnováhou když se mění počasí nebo pouze tlak vzduchu. Když byly ty vedra bylo mi kupodivu naprosto dobře.... Jsem objednán na neurologii a nějaké rozsáhlé vyšetření psychoterapie.... Síla co? Sem bych měl psát spíše pozitivně a ne takto. Omlouvám se.... Přeji Vám všem příjemný a úspěšný den..... Ivan....

Iveta Holubová

Dobrý den,jsem moc ráda,že jsem si mohla přečíst reakce a zkušenosti lidí po operaci krční páteře. Můj muž má již termín operace na začátek září v nemonici Na Homolce.Věřím,že se dostal do rukou odborníků a kapacit v tomto oboru,konkétně k Mudr.Aleši Pavlů. Problémy mého muže začaly před rokem, kdy na pravé noze přestal úplně cítit teplo nebo chlad. Poté se přidalo částečné ochnutí levé půlky těla,přestal ovládat chůzi.MR zjistila hernii disku C4/5 mielopatií. Navíc má vrozenou vadu a to úzký páteřní kanál,takže tlak vyhřezlé ploténky a tato vada způsobila,že útlak je tak silný,tlačí na páteř. a nervová centra,proto je tedy částečně ochrnutý. Proč vlastně líčím všechny tyto skutečnosti? Ve FN Plzeň jsme se nějakého léčení nedočkali,naopak o operaci nebyla ani řeč. Vzali jsme cd s mag. rezonancí a na vlastní pěst se objednali Na Homolku. Zde se pan doktor zhrozil těžkého nálezu,řekl,že operovat se mělo už nejméně před půl rokem. Dostal zrychlený termín operace,v současném stavu hrozí úplné ochrnutí. Věřím,že mu operace pomůže,nebo alespoň zmírní jeho potíže.Budem si držet palce... Přeji všem nemocným hodně síly a málo bolesti....

Pavla
1x

Dobrý den - zejména pro paní Holubovou - byla jsem operována v Nemocnici Na Homolce (sice s výhřezem v bederní páteři, ale zato ohromným) na začátku července a operoval mě právě MUDr. Pavlů. Musím ho pochválit, protože den po operaci mě přestala brnět noha, a tak byla nejen operace, ale i pooperační rekonvalescence bez komplikací. Prostě mě odoperoval profesionálně. :) A tak přeji hodně štěstí, Homolka je úžasná. :)

Míša

Ahojky všichni, dlouho jsem se tu neukázala a za to se omlouvám, ale po návratu z lázní kde jsem měla první akutní bolesti bederní páteře, tak týden po návratu se vrátily, obvodní mi dala kombinaci léků a řekla, že když to nepomůže, tak budu chodit na infuze. Léky pomohly na dva dny a bylo vše zpět. Infuze byly horor, dnes mi dá mamina poslední na chaloupce. Mám velmi špatné žíly a kanyla nešla ani napíchnout, sestřičky odmítly tak mě musela napichovat paní doktorka na 4x než se to podařilo, měla jsem sérii 10 infuzí, tak tak jsem rozpíchaná jak jehelníček a ruce samou modřinu a jsou pěkně bolavé. No a bolesti se začinájí vracet... no 24.8 jedu na MR krční páteře na Homolku 8.9 k neurochirurgovi, tak jsem zvědavá co mi tam najde, protože se problémy stupňují a do toho ta bederka a 10.9 jedu k neuroložce. Tak snad nějak pomůžou, v krční mi to tlačí na míchu a v bederce na nervy. Víčet problémů ani nebudu psát, to bych tu byla do večera. Romanko, snad Ti je už lépe. S Ivčou, jsme se měli dnes sejít, ale hlídá pejska a já odpol nemůžu. Iveto H. snad můžu tykat. Homolka je dobrá, ale na dr. Pavlů mám svůj názor... zanedbal mi jizvu která mi začínala hnisat a chtěl mě normálně propustit domů. Zašla jsem si za svým operatérem dr. Chrobokem a ten se na jizvu podíval a zrhozil se, protože tam byla úplná díra dostala se tam infekce stafilokok a bylo vymalováno. 14dní antibiotika a velké bolesti... Jinak já, když tam jela také s CD z MR ze střešovic tak neuroložka se také zhrozila v jakém jse stavu, to sis tu určitě přečetla... Mě čeká třetí operace krční páteře, ale odkládá se už rok a ta bederka si myslím že bude také na operaci, během měsíce mám už třetí akutní stav bolestí. No uvidím v září, ale stejnak bude chtít asi další vyšetření. No odpol jedu na chaloupku kde budu 14dní, ale v neděli přijedu, v po mám rehabilitaci a pak hurá zase zpět :-) Mějte se tu krásně a omlouvám se, že se moc nechodím. Všem přeju hodně sil. Míša

Zdeňka

Zdravím všechny spolutrpitele.Ivance děkuji za podporu,ale na operaci jsem nešla.Vidím tady,že všichni spíš se musíte o operaci prosit.U mě to bylo po vyšetření v nemocnici.Nejdříve si mysleli,že je to Bechtěrevova choroba,což sice mám vyšetření z krve takzvané HLA b27 pozitivní,ale říkám tomu,že Méďa spí.Pak po MR a rentgenech zjistili výhřezy na krční páteři,které tlačí na míchu a rozhodli se pro operaci,Poslali mě domů,dali léky na bolest,doporučili rehabilitace a bylo vystaráno.Také mi jako jediný operaci nedoporučil neurolog,že když se to nepovede,je to nevratný.Pročetla jsem si recenze a zarazilo mě,že jednak je dlouhá rekonvalescence a že se to spoustu lidem vrátilo i v horší formě.ŕekla jsem si,že počkám,odložím a uvidím.Také nikdo nenapsal,kdo by měl zkušenosti v Ostravské nemocnici na Fifejdách.No nejdůležitější je,že je mi líp a snad to tak zůstane.Nesmím prý špatně zakopnout,aby se mi to neseklo.Tak uvidíme.Jinak držím palce všem,ať jim vše dobře dopadne a niíc jee nebolí.Budu dál sledovat vaše osudy a těšit se na další zprávičky od Vás.Pa Zdeňka

ivana

MONIKO tak zítra nastupuješ,možná už sem do zítra ani nenakoukneš.Tak držím pěsti,a myslím na tebe.Věřím že vše dobře proběhne a operace ti pomůže.Za týden jsi už doma.Určitě se ozvi !!! ZDENKO,je to tvoje volba,máš právo se rozhodnout dle sebe,a operaci odmtínout.Taky jsem před 4 lety odmítla operaci na urologii,a dodnes jsem se k ní nevrátila.. Jen se fakt hlídej,já bych měla obavu z útlaku míchy.To není legrace.Tu když porušíš,je to nevratný.U mě naopak můj útlak míchy byl to hlavn,í proč jsem chtěla co nejdřív na OP jít, Snesu hodně,ale strach byl z případné nemouhoucnosti a nesoběstačnosti-to kdyby se mícha porušila /kdybych nešla na OP/..to bych nesla težce a hlavně s myšlenkou,že jsem si to zavinila sama.Ještě si vše zvaž a hlavně je dobrý,když zkusíš jít na konzultaci do jiný nemocnice.Zkus tu Prahu.Všude tě objednají.Pokud máš vypálený MR tak to určitě zkus ! Za to nic nedáš.Máš-li nejistotu,je názor více lidí určitě namístě. Já včera volala neuroložce o výsledky CT,ona mi to v rychlosti četla,a naznačila mi že to tam nemám úplně dobrý.Nechtěla jsem to řešit po telefonu,takže si k dr jdu v pondělí pro popis z CT,at to mám černý na bílým.. Panu Holubovi držím pěsti,tam je jasné že operace čím dřív tím líp.Dejte vědět jak se vede. JITKO,ROMCO,DANE jste ok v rámci možností ?? Ivane zdravím do Varů.. Trochu mě mrzí že nemáme vůbec žádné info o RENE..Hodně jsme to s ní prožívali,a mě fakt zajímá jak jí po operaci je,měla z toho velkou obavu a dlouho váhala..Miško ty odpočívej a hodně sluníčka at máš na chaloupce.. Tak zatím všem pááá......ivana Mějte se všichni

Zdeńka

Zdravím všechny!Mám dotaz z jiného soudku i když nemoci se to týká.Měli jste už kontrolu z nemocečnské? A chodí i v sobotu a v neděli?Nebo když chodím na rehabilitace,tak nechodí?Díky za odpovědi.Taky by mě zajímalo,jak dlouho mi asi nechá doktor nemocenskou,když jsem odmítla operaci a léčí mě konzervativně.Je to asi individuelní,že.Myslela jsem si to.Mějte se dobře a ať Vás nic nebolí.PaZdeňka

Ivana

Jsem doma 4,5 měsíce a kontrolu jsme ještě neměla.Myslím že je to ale tím že jsem pacient po operaci.Ta je daná,tak myslím že to berou vpotaz a moc k operovaným nechodí.Moje známá byla doma ted 2 měsíce se zádama, a měla 1 kontrolu.Měla napsaný vycházky a kontrola ji přišla 10 min před tou vycházkou.Jestli nemáš vycházky a jsi zrovna na rehábce,tak to máš omluvený,to jen nahlásíš u dr.Kontroly chodí hlavně těsně před a po konci vycházek.O víkendech chodit můžou,ale prý minimálně.Je to fakt individuální,jak kde...Délka tvé neschopenky by myslím neměla být ovlivněná tvým odmítnutím operace,ale tvým zdrav.stavem.Tak to vidím já,jen laik.Tak pa a zvaž tu konzultci v jiné nemocnici..ivana

jitka
1x

Zdravím lidičky,všechny problémy co tu čtu jsou podobné.Rok mě léčí na rhb a lékama,léky,injekce,kapačky každý druhý měsíc a nic.Operace odložena leč přislíbena vloni v Liberci.Konečně jsem se dostala k dobré neuroložce ta po důkladném vyšetření řekla doslova...tak doprasenou páteř v tomhle věku jsem ještě neviděla... za rok co si ulevuji a chodím nakřivo mám vadu chůze,špatnou hrudní a bederní a kyčle vše od toho,že jsem celá hozená napravo.Čekám na MRI a na konzultaci na neurochirurgii v Liberci,neuroložka mi řekla,že mě operace nemine tak uvidím.Jinak lépe mě bylo v největších vedrech u bazénu jinak,ale nesnesu plavky s vázání za krk bolí to jak čert.V tomto počasí můj stav je rozpačitý po chvilce lepšího stavu přichází znenadání prudké zhoršení,ale možná je to lepší bez rhb ,ty stavy a bolest byly horší.Jinak na psychyku,aby mě vyloučily stavy paniky brala jsem půl roku neurol a k ničemu psychykou to nebylo,při posledním ataku jsem brala 3-4neuroly a vůbec to nic nezměnilo,pomalu jsem ho odbourala jsem 2měsíce bez a stavy stále stejné,takže nic neřešil.Uvidím co bude dál,ale už vím že pokud by mě operace ulevila alespon o polovinu jdu do toho.Mějte se Jitka

ivana

Zdravím Vás... Mám výsledky nového CT: zůžení páteřní kanálu+na C 5/6 dorzální protruze 3 mm. Implantát který mám,zřejmě přesahuje či vytlačuje znovu plotýnku o 3 mm,a utlačuje mi to tam a tím způsobuje mé problémy a bolesti../ jsem 4,5 měs po OP krčky C 5/6 - náhrada Titan-měsíc po OP začala bolet levá strana krčky+ruka od krku do prstů/. Chodím na druhé kolo rehábek a na elektriku.Ta mi dělá docela dobře,tedy tak aspon na den se uleví,pak vše nanovo..S cédéčkem z CT jedu do Liberce v půli září,do té doby taky mám napsané zatím rehábky. Mějte se a držte se....páá ivana

Zdeňka
1x

Zdravim.No,tak to je síla.To vypadá na reoperaci snad,né?Kde že to tak šikovně nahradili??No je to risk.A pak nemá mít člověk strach,jestli to dobře dopadne.Mě řekla doktorka,že kdbych šla na tu operaci,tak že jsem mohla dostat důchod.Reagovala jsem rychle.Děkuji,nechci:A ona dopověděla.Na rok.Tak to mě dorazila.No fajn.Bubu mít 56 roků,ukončím podnikání ,nevém jak dopadne operacea co pak?Že by invalidní vozík?Děkuji,nechci.Držne se,opatrujme co to jde.Zdraví máme jenom jedno!Pa Zdeňka

Ivan K. z K. Varů

Ahojky všichni... Ivanko, četl jsem Tvé zprávy, doufám, že Ti nehrozí reoperace. Je mi Tě moc líto. Mě to srůstá vše naprosto dobře. Žádné vychylování a tlaky obratlů či na ně. Ovšem, bolesti za krkem mám časté, začaly mi znenadání bolesti hlavy a levé ruky. Asi před týdnem jsem zaregistroval při práci na PC že se mi z ničeho nic při delším úchopu myši pravá ruka celá začala třepat, a zastavilo se to až když jsem ruku svěsil či s ní začal cviči - dělat prokrvovací pohyby... ale při úchopu myši to znovu začalo a toto se opakovalo cca 4 dny. Dnes mi šly bolesti do pravé nohy, včera do levé. Ale zase to vždy zmizí. Přijel za mnou kamarád s manželkou a hodně jsme nachodili a tím se mým nohám ulevilo. 9.9. jedu na druhou kontrolu do FN Motol a musím jim říci že motolice, poruchy motoriky neustávají. Jsou časté. Už se mi honí hlavou zda nemám v mozku nádor či co... To víš, jsem hrozný, píchá mne občas v žebrech od páteře a já hned že je to infarkt... Jsem asi zralý pro Chocholoušky.... Míšo a copak Ty? Jak Ty na tom jsi? Již dlouho jsi se zde neukázala... To samé Dan, nevíme Dane jak Ti po operaci je.... Moniko, měla jsi být 8.8. operována v Motole... To by jsi již měla být také doma... Ozvi se. Všem přeji co nejméně bolesti a co nejvíce radosti..... Ivan.

ivana
1x

Zdravím všechny... Ivane to co popisuješ je evidentně od páteře-třes ruky,boleslti nohou atd.Dál popisuješ v podstatě ty samé příznaky jako mám já / bolest krč pát+levá ruka/ Nechci tě plašit,ale já byla již na třech kontrolách po operaci na mé neurochirurgii ,a OBYCEJNY rentgen mi NIC neukázal-vše bylo ok..Až CT + MR co mi ted udělali odhalili že tam problém /viz výše/ opravdu mám..Snímky zatím viděla jen má neuroložka a ta si nemyslí že to bude hned k reoperaci..Ale taky si netroufá to posoudit,neb není neurochirurg.Takže s tím až v září frčím do Liberce a uvidíme. Nedělám z toho vědu,jsem štastná že mi operací ustalo motání hlavy,a uvolnila se mícha.ZDENKO,dokud to fyzicky i psych.zvládáš tak si vyčkávej.Máš tam tu míchu utlačenou,bud opatrná.Oni dr většinou prognozujou horší konce..No zřejmě tě to fakt jednou asi stejně nemine. MONI jak ty ???? Mějte se dobře jak to jen půjde...páá ivana

Milada
2x

Jsem tady poprvé a mám taky spondylosu krční páteře 3. a 4 obratel.Já mám zase od té páteře jiné problémy,když mě ztuhnou svaly a nemám je rozmasírované,tak je mně také na omdlení a bolí mně kde co.Dokonce jsem si z toho vypěstovala panickou poruchu,že beru antidepresiva.Pokud je beru tak páteř v pohodě,ale jak přestanu tak je to moc špatné.Má někdo takové zkušenosti.Děkuji

ida
1x

zdravím všechy. Ráda bych se zeptala, zda někdo z vás byl operován "pouze" kvůli bolesti hlavy. Píšu pouze v uvozovkách, protože sama tím už skoro rok trpím. Den co den bolest. Žádné léky na mne nezabírají, chodím i na fyzitorapii, ale výsledek nevalný. Na RTG mi našli kyfotické postavení (rovnou krční páteř), na MRI drobné protruze C3-C6. Mimochodem, v jedné nemocnici mi napsali, že mám MRI v pořádku, jen blokádu. Ukazovala jsem CD ještě jednomu doktorovi i fyzioterapeutovi (není to "obyč" fyzioterapeut, ale človek , co má PhD.) a oba řekli, že tam mám protruze C3-C6 - ovšem bez tlaku na míchu. A tak bych se ráda zeptala, zda Vás od krční páteře bolí hlava, pokud ano, tak jakým způsobem, zda Vám na to zabírají léky a jestli Vás kvůli tomu i operovali. Děkuji moc a přeji hodně dnů bez bolesti. Ida

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce