Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Helena

Dobrý den, pročítám informace o operaci krční páteře v Liberci.Po přečtení vašeho příspěvku jsem plná optimismu, čeká mne operace ( 6/7 C s výhřezem a útlakem kořene a míchy ) Děkuji :-)...

aaa

ještě se zeptám,jakou Ti dělali operaci?plotýnky nebo i nejaký výztuhy?já mám zuženej kanála 4 plotýnky špatný:(jedna tlačí na míchu

ivana

Ahoj Jani.chápu správně že tě v Liberci ještě neviděli? Myslím samozřejmě tebe,tvé výsledky MR,CT atd-což předpokládám že vše máš hotové..Jedeš teprve na první kozultaci že? O to víc jsem zvědavá na názor Libereckých specialictů,když te v Praze odmítli... Pokud máš páteř v tak hrozným stavu,jen si přej at už se s tím něco dělá,a dají tě do pořádku..Není vyhnutí,takže k tomu zkus přistoupit bez stachu,protože se operaci stejně asi nevyhneš,tak proč se ještě trápit strachem..Já měla totální výhřez C5/6 s útlakem míchy,porušené nervy a zúžený páteř kanál..Jani cévka na moč se vůbec nedává.Neměli ji tam ani ti po operci krční či bederní páteře..Do druhého dne,než prvně vstaneš ti dávají mísu.Jsou tam moc milý,ochotní,máš u postele zvonek a budeš si zvonit dle tvé potřeby..Neboj se ničeho...zatím ahojky kdykoliv se ozvi...ivana

jana

Ahoj Ivanko,mohla bych Tě poprosit napsat mi na mail [email protected] jeslit Ti to nevadí,měla bych ejště pár otázek,ale spíš bych chtela s Tebou komunikovat soukromě.děkuji jana

ivana

OK Jani,máš na mailu mou adresu....ivana

Míša

Ahoj Jani, vítám Tě mezi námi páteřáky. Kokám že Ivanka Ti pějně radí :-) to je moc hodná holka. Známe se osobně a můžu říct, SUPER ČLOVÍČEK. No nechápu Liberec, límec jen 24h... já ho byla na Homolce. Cévku na moč jsem dostala na pokoji, po op mě dali na SIP (střední intenzivní péče) ale museli mě dát po pár hodinách na JIP pro komplikace, límec jsem si musela nandat ještě v vleže než jsem chtěla vstávat. Bylo to komický :-) límec jsem měla nosic 6-8 týdnů a já ho nosila 4měsíce a dotěď si ho občas beru a to jsem dva roky po op. Mám měkký límec s výstuhou (průsvitná umělá destička, která límec zpevní) nosím ho ráda, člověk v něm není jako v krunýři, normálně v něm pohnu hlavnou, když ho nemám pořádně zapnutý. Jo já byla dvakrát operována zadem (jizva asi 20cm) ake je to fakt o náročnosti operace a na zvážení operátera, jakým přístupem do vezem. Liberci důvěřuj, hodně lidiček tam bylo operováno a byli moc spokojen. Tak se mějte krásně, IVI, Ty se ozvi jak Ti je, zda jsi musela na tu pohotovost, stále na Tebe myslím. Moc se teď nechodím, tak písni na mobil. Pa pa Míša

pro Míšu

Ahoj Míšo,dík za příspěvek,platí to samé jako pro Ivanku,ráda bych komunikovala mimo diskuzi:)kdybys měla zájem:) mail [email protected]

léna

dobrý den čtu váš příspěvek zatím jsem nikoho nenašla kdo byl operován zadem jak je po roce jsem po operaci C1C2 C5 C6 měla jsem uraz dne 12,12,2011 zatím jsem vyřízená i když pokroky a zlepšení je ,já vím každý řiká chce to čas je to brzo neměla jsem moc dobré vyhlídky ,pa léna

Markéta Ruzhová
1x

Ahoj jsem tu porvé,. Já osobně problémy nemám, ale moji mamince letos na podzim diagnostikovali spondylolistézu C5/6 s posunem o 4mm a výhřezy plotének C3/4 a C4/5 s protruzí do páteřního kanálu 7mma četné výrůstky. Dnes byla na konzultaci na neurochirurgii v Českých Budějovicí a tam jí lékař řekl že nelze operovat obě ploténky najednou, o řešení spondylolistézy nemuvě. Nemáte s tím někdo zkušenost zda je možné operovat obě ploténky najednou? Příjde mi to trochu divné a nerada bych, aby jí zatěžovali zbytečně více operacemi než je nutné. Ještě bych se ráda zeptala zda nemáte někdo zkušenost s nějakou medikamentózní léčbou, která by pomohla od bolestí, ládovat se každý den brufenem mi nepříjde moc dobré? Napadlo mě podání spasmolytik v infuzích, ale to je prý velké riziko že by se výhřez mohl ještě více posunout? děkuji za jakékoliv informace Markéta

ivana
1x

Ahoj Markét..Je to asi individuelní, různé kliniky mají různé názory a metody.Já jsem po operaci C 5/6 ted 9 měsíců.Měla jsem totál výhřez,útlak míchy,poruš.nervy atd.Plotýnka pod touto-čili C 6/7 byla už taky lehce načatá.Počítala jsem s tím že mi automaiticky udělají obě najednou...ale ne...Dělala se jen ta totálka..Byla jsem v Liberci a naprosto jsem lékařům důvěřovala..Je fakt že po operaci se po pár měsících objevily problémy,které jak se později zjistilo,způsobuje právě ta načatá plotýnka..Ted mi navrhují druhou operac,této načaté plotýnky..i..Zatím do toho nejdu,Rozhodnutí je na mě,dle mých event se zvyšujících se obtíží.Doporučuju-at si maminka projde všechny příspěvky od začátku na těchto recenzích,jsou tam různé názory a je to poučné.Ohledně medikamentozní léčby ti neporadím,nemám s tím zkušenost..Hlavně před operací bych asi do žádných neznámých meto nešla,aby se stav ještě nezhoršil..Držím pěsti mamince.Dejte vědět jak se vede. pááá ivana

Markéta
1x

Ahoj Ivčo,právě sedíme s mamčou u počítače, a čteme si tvojí reakcina můj dotaz. Moc děkuji za odpověď. Mamka bude určitě ráda když si bude moct do budoucna s někým sdělovat zkušenosti. Dnes byla na konzultaci u neurologa, ten jí konečně trochu vysvětlil jaké operační řešení připadá v úvahu. Řekl že je opravdu nejdůležitější zatím řešit pouye ten výhřez co tlačí na míchu. zítra jde ještě na EMG, aby se prý vyloučli ještě karpální tunely , potom uvidíme. V březnu jde znovu na kontrolu na neurochirurgii, to už jí snad dají termín operace. mamča se teď začte do příspěvků a určitě se brzy ozveme. Zatím ahoj Markéta a mamka

monika

Ahoj všem, jsem po operaci 2 roky, krční páteř C5/C6, náhrada - vše dobrý. Objevily se mi problémy poslední měsíce - pískání a hučení v uších. Na ORL mě řekli, že to mám od krční páteře..je to velmi nepříjemné v noci, přes den je to snesitelné..Máte někdo podobné problémy..? Můžete mi poradit..?

honza

ahoj muzete mi nekdo poradit,pri pohybu hlavou na pravou stranu mne hrozne brní ruka a mam necitlivost palce ruky,trva to uz 4 mesice a je to jen horsí.je to problem ktery jste nekdo mel?

MONIKA + HONZA
1x

Ahojte.. Moni,tomu, že hučení v uších máš od krční páteře bych věřila..Je to známá věc.Já jsem ted 10 měs po operaci krčky a dost často se mi začíná hučení v pravém uchu objevoavat taky.Předtím jsem to nemívala.Navíc jsem četla o konkrétních případech,takže řešit to zřejmě přez neurologii..Tohle hučení je docela běh na dlouhou trat,když už se objeví..Možná by stačila i dobrá rehabilitace.. Honzo,ty to máš evidentně od krční páteře.Bud máš jen skříplý nerv,ale to mi přijde že už bys měl moc dlouho / 4 měsíce/ nerv by měl povolit dřív..Spíš to budeš mít nějaký výhřez plotýnky na krční páteři..Jak to jde do palce je to krční evidentně ! Objednej se na neurologii,je potřeba udělat CT vyšetření krční páteře.Obyčejný rentgen tohle většinou nenajde.Ale bud neústupný,často trvá delší dobu,než se dr.podvolí k CT natož MR /tunel/ vyšetření. Zdravím všechny,a mrzí mě že nemám vůbec zprávy například o Jitce...)) - : ivana

Míša

Ahojky všichni, včera jsem sem psala, ale někam se to ztratilo, není to tu... :-( no tak píši znovu. Jaký jste měli Vánoce a svátky? já svátky dobrý, až před Silvestrem mě začalo bolet v krku a tím, že se to stále zhoršovalo, jsem musela 2.1 na pohotovost, kde mi zjistili Flegmonu (hnisavý absces pod pravou mandlí) chtěli si mě tam rovnou nechat, ale pustili domu s nasazeným penicilinem po 12h. v noci z 2 na 3 se mi rapidně přitížilo, nešlo vůbec polykat a špatně se dýchalo. Dr. se na mě po penicilinu podíval a rovnou hospitalizoval se silným otokem hrdla, mohla jsem se prý i udusit... dali mi další antibiotika k penicilinu a kortikoidy na zmírnění otoku. V pátek mě pustili domů, včera jsem byla na posledním penicilinu a dalších ATB, dnes mi dali Pendpon (silná antibiotika, ty se dávají po penicilinu) a ty ATB, který mi dávali celý týden. Zítra jdu na kontrolu k obvodní, tak jsem zvědavá co mi řekne, v krku mě už sice nebolí, ale obtížně se mi občas polyká. Nevím co to může být. Tak zítra dám vědět co mi bylo řečeno. HONZO: užčitě to je od krční páteře, trvej na CT nebo MR !!!!, psala jsem to už včera. IVI: musíme se sejít a dát kafčo, jo? zatím papa a hezký zbytek dne. Jo a ozývejte se, ať o Vás máme předhled jak na tom jste. Pa Míša

Petra

Ahojky všem. Za měsíc jdu na operaci krční páteře a bojím se jak to po ní zvládnu. Mám zaměstnání které má 12 hod.prac.dobu a někdy až 14 hod. A moc si nesednu a při práci tahám věci tak do 8 kg. Budu pak schopná v této činnosti pokračovat ? Jina práce se těžko hledá . Tak co mám dělat. Jít nebo nejít na operaci ?: Poradí mě někdo prosím. Děkuji

jana
1x

Ahoj :)kdy přesně nastupuješ? a kam?já jsem objednaná 1.2. do liberce na operaci krční páteře.j

jane

jdu do Prahy v březnu

petře

a kam jdeš do jaké nemocnice v Praze?tak to asi na začátku března,když píšeš za měsíc,že jo?:)s tím taháním těžkého teda nevim nevim,ale to zaleží na druhu operace.nevíš co se Ti chystají dělat?jen plotýnku nebo štěp?

Míša

Ahoj holky, Jani, tak už máš termín, tak to je fajn, uvidíš že to vše dobře dopadne. Petro: určitě budeš pak na neschopence, zvedat těžké nebudeš moct minimálně půl roku si myslím. Také záleží, co Ti budou dělat. Zatím papa M.

míše

Ahoj Míšo,jojo už mám termín,myslím,že jsem Ti to psala i mailem,ale asi si tam nebyla.jak se vede?

Šárka

Dobrý den všem "krčařům". Tak se také přidávám, Ležím ve FN Ostrava a zítra ráno jdu na sál.Pevně věřím, že to klapne a budu se moci připojit k těm, kterým to pomohlo. Až se probudím a budu schopna, podělím se o zkušenosti. Hezký večer všem diskutujícím.

Šárce

Moc věřím, že ti je dobře. Sama mám strach, ale jak vidím nejsem sama a je to asi normální. Máš po operaci tak se drž a ukaž nám ostatním jak jde vše dobře. Přeji moc a moc štěstíčka v rekonvalescenci. Mě čeká operace krční páteře v Praze. Tak doufám, že i tam mi pomůžou. Větší strach mám jak si udržet práci, když není možné nic zvedat či nosit. Což mé povolání obsahuje.

Šárka

Milí zlatí, tak jsem po operaci , probudila jsem se v pátek večer s límcem na krku a téměř bez bolesti..Ráno mi vytáhli dren a pomalu jsem vstávala. Dnes už se cítím dobře, neberu ani léky ani injekce od bolesti, jen jsem trochu zesláblá.A práce na NB je dost vyčerpávající. Jinak mi dávali dvě silikonévé plotéky C5/6 a C6/7 a věřím, že to pomůže. Mějte se všichni moc fajn a bez bolesti a zase se brzy ozvu. Šárka

Helča

Šárko,prosím tě jak dlouho si se s límcem trápila?Nějak se s ním nemužu sžít a to jej mám tyden,mám pocit že mě z něj bolí už všude jak se nemohu pohnout jak bych chtěla.Prosím sundávala si si jej někdy nebo jak si to praktikovala s ním prosím.Je teplo a myslím bude tepleji a nevím jak se to v lete dá vydržet s tou hruzou na tom krku:-) děkuji

Míša

Ahoj Šárko, jsem moc ráda, že jsi v pohodě a bez bolesti. Kde Tě oprerovali? hodně odpočívej. Jo a nechali Ti límec?¨pa a hezký víkend všem M.

všem

Díky všem za popis a brůběh daných potíží. V neděli nastupuji na operaci krční páteře do Pahy do Motola a vaše komentáře mi dodávají odvahu. Díky

Šárka

Ahojky, operovali mne v pátek, na neurochirurgii FN Ostrava, dnes ,v pondělí jsem přijela domů s límcen na krku, který budu nosit až do první kontroly 12.3.2011. Bolesti hlavy vymizely úplně, brnění a křeče v rukou jsou menší , údajně jejich vymizení trvá delší dobu.Musím se přiznat, že límec je mi velmi nepohodlný, spaní v něm celkem nevadí, to jsem si zvykla ale přes den je to havárka.Pocení, škrábání, otlačená brada,,,,no jo, ale nic není zadarmo, Člověk si zvykne na všechno a navíc, všechno jednou musí skončit. Mohu si ho sundávat pouze na hygienu a jeho údržba spočívá v praní v pračce. Tak jsem celá zvědavá. Jizva je nebolestivá, mám ji zepředu bez vytahovacích stehů. To jsou takové moje první postřehy, Bolest tedy skoro žádná jen kupa nepříjemných pocitů. Mějte se všichni moc hezky a těm, které to čeká držím palce. Šárka

Míša

Ahoj Šárko, jsem moc ráda že jsi v pohodě. Mě operovali 7,11.08 a límec jsem měla do 11.2.09 a prakticky jsem ho nosila skoro půl roku, neudržela jsem hlavu. Já tam dostala měkkoučký límec s průhlednou plastovou výstuhou na suchý zip. Prala jsem ho každou chvíli v ruce a na topení rychle schnul. Co Ti přesně dělali, jestli se můžu zeptat. Já mám jizvu vzadu (asi 20cm) stehy jsem měla vnitřní v vnější. Já také bolesti neměla přímo po operaci, vše zmizelo, ale po půl roce se to začalo vracet a přibývat problémy. Ale jsem ráda že chodím. Zatím pa a držím palce a hlavně odpočívej. Pa Míša

milena

Jsem 2 týdny po operaci v Motole krční páteře, Jizvu mám ze předu pěknou, stále nosím límec ale občas ho sundávám. Jen na noc s ním spím neustále. Je to nepohodlné. Chtěla jsem se zeptat zdali někdo ví jak dlouho musím spát na zádech. Špatně se mi usíná a často se budím. Nejsem na tuto polohu zvyklá. Ráda bych spala na boku , ale bojím se, abych si neuškodila. Mužete mi prosím někdo poradit, zda máte jaké koliv informace ? Za 6 až 8 týdnu mám kontrou v Praze a pak prý rehabko a lázně. Prozatím mě za krkem jen občas křupne ale nebolí to. Spíše mám potíže v levé straně uprostřed zad, kde pocituji sevření, pálení a jeto dost nepříjemné a někdy dost bolestivé. Řeším to nahříváním lampou a mastí Vera. Děkuji za případné odpovědi vám vše. S pozdravem a vděčností každého příspěvku Milena

jana

Ahoj Mileno,jsem týden po operaci krční páteře v LB,personál v Liberci SUPER!...límec mi sundali hned druhý den po operaci,na zádech bych neusnula,i nemocnici jsem od druhýho dne spala na boku a nikdo nic neříkal,doma používám anatomický polštář z líné pěny.potíže jako necitlivost,bolesti do rukou přestali hned po operaci,ted co sjem doma,mě bolí víc záda a hůř se mi stále ještě polyká,ale to se upraví prý do 14 dnů.jizvu mám zatím ok.v pátek jdu na stehy.zatím se mějte a zase se ozvu.

Punkáč85

čau kolegové nemocní. Chci se zeptat, jaký máte zkušenosti s nemocnicí Motol-spondylochirurgie. Budou mi tam dělat krk, 2 plotýnky. Dík za odpověď :)

ivana
1x

Mileno,mě v Liberci odebrali límec hned druhý den po operaci,Takže jsem byla přez den i noc úplně bez něho..Celý život spím na břichu,tak jsem se děsila jak si zvyknu na zádech..Ale nebylo to tak hrozný,zvykla jsem si.Na bok jsem se začala točit asi měsíc po operaci.Plně na břichu jsem byla až asi po 2,5 měsících.Myslím že ty na bok můžeš dřív,jestliže máš krk na noc vyztužený límcem,tak bych to tak za týden už zkusila.Ale záleží jak se budeš cítit..Ta bolest do zad je asi normální,taky jsem to měla,je to jako když mě tam tahne bolest pruhem,jako když tam něco drží...A taky se mi po operaci často ozývala i hrudní páteř. Přeju at je líp,a hlavně opravdu ted v začátcích hodně odpočívej,je to důležitý.. pa ivana

Ivaně

moc děkuji , vážím si každé dobré rady. Doufám, že se maš dobře. Já se už také lepším.

Helena Karhanová

Ahojky Všem.Od 2.2.2011 jsem na pracovní neschopence se zmoženou pravou rukou,včera 7.2.2011 jsem byla na ortopedii dostala jsem do lokte a do kosti u malíčku obstřik bohužel je ta bolest ještě horší a hybnost.Má někdo podobný případ a poradí mi jestli bolest ustoupí nebo mám opět navštívit ortopéda?Děkuji Hela

Ivan K. z K.V.

Ahojky, v Motole jsem podstoupil operaci krč. páteře 13.5.2010 a s tamním přístupem personálu jsem byl plně spokojen. Operace proběhla rychle (90 min). Mě dělali C-5; C-6 a C-7 + mi brali z levé strany pánve tři kosterní štěpy. 6 týdnů musel nosit dvojdílný pevný límec.... Dá se to přežít. 12.5.2010 nástup, 13.5. operace, 17.5. mne odvezla sanitka domů. I plotýnky operují velmi kvalitně. Není čeho se bát. Jeden - dva dny po operaci trochu samozřejmé bolesti při chůzi... Vše brzy ustoupí... Zdravím Ivanku a Míšu!!! Ivan.

Jiří Punkáč Maxa

Zdravím všechno koho čeká operace krční páteře v Motole. byl jsem tam od 7. do 11.3.2011. Momentálně se cítím v pohodě, bolesti jen z krku-obratlů, ale pouze při vstávání nebo neopatrném pohybu. Personál úplně v pohodě. Akorát se těším, až nebudu muset nosit ten krční límec, ale vydržet se to nechá. Hodně štěstí všem :)!

od Ivan K. z K.V.

Tak vidíš, máš to úspěšně za sebou. Psal jsem Ti že se to nechá vydržet. Brzy bolesti zmizí... Tak se drž!!! Hele lidičky copak to s Vámi je? Dlouho sem nikdo nechodíte... a to jsme tu bývali aspoň obden... Všem přeji pevného zdraví!!! Ahojky všem. Ivan.

Mirka Balogova

V roce 2004 jsem byla na operaci vyhřezle plotynky bederni jsem spokojena jdeto i kdyz to nekdy zlobi.Ted mi zjistily vyhřezlou plotynku krčni C5/6 a mezitim mam skoliozu cely pateře takže zadna radost .Takže na novo znovu infuze ,magnety do toho leky.A aby toho nebylo malo jelikož delam v cukrařske vyrobne a pracuji cely den rukama tak chodim ted na opichy mam tenisovy loket .Nevim co bude dal je mi 42 let mam častačni invalidni duchod a nevim jestli přijmout nabidku na operaci krčni pateře.MIRKA

Marcela

Ahojky Mirko, je mi stejně jak tobě 42 let taktéž mi zjistili výhřez plotýnky C5/6 , také zúžený páreřní kanálek a na neurologii vidí jedině operaci a tu já chci postoupit až jako poslední řešení . Nemám až tak veliké problémy, brní mi tři prsty na levé ruce , zakopávám jinak nic, to se mi zdá ještě na operaci málo , jinak žádné bolesti nemám. Chodím na rehabilitaci , cvičím podle Mckenzie .. Jaké potíže máš ty od té krční párteře ??? Marcela

Míša
1x

Ahojky, dlouho jsem se neozvala, za to se moc omlouvám. Ve středu jsem byla na kontrole na neurologii na Homolce, dr. nebyla spokojená s mým stavem a dohodli jsme se že si tam půjdu lehnout. Hospitalizaci mám naplánovanou na 11.4, mám tam být už v 7.30 a v 8h mám už MRmozku a Cpáteře, a další dny jiná vyšetření. Tak jsem zvědavá na co přijdou, protože se mi vše od září zhoršilo a začíná to být celkem neúnosné. Tak uvidím. Mám docela strach, ale budu vědět na čem jsem. A co Vy? zatím pa Míša

Martin

Dobrý den, za týden mě čeká operace a umělá náhrada. Výhřez C3-C4. Prosím má někdo nějaké zkušenosti s touto oprací a následné léčení?? Moc děkuji za jakékoli info, operace bude na Homolce. Doktor Chrobok.

miroslav
1x

Dobrý den, chtěl bych se někoho z přítomných diskutujících optat, kteří už podobné potíže řešili, o jak závažný problém v mém případě jde a jeli řešením operace. Mám výhřez C5/6 asi 9mm s mírným útlakem míchy. Stále se mi opakují blokády C páteř. Jde to do ramen , do loktů a podél páteře k lopatkám, k hrudní kosti a kolem klíční kosti, převážně levá strana , někdy i pravá. Taky mě někdy lehce brní 3 a4 prst na l.ruce a na pravé zase pálí předloktí jako když si ho polévám vřelou vodou. Ještě se mi někdy, ale ne tak často zatočí hlava. Pokud si ihned lehnu, tak to přejde, jinak následuje dvoudení šílené zvracení. S lékařem je velmi špatná řeč, O vyšetření MRI jsem ho žádal velmi dlouho a nechtěl vyhovět. Nyní po výsledku se ale tváří , tak jako předtím " nic vážného, na operaci to není". Děkuji všem za názor.

EVA

Dobrý den,měla jsem stejný problém výhřez 5/6 4mm.Absolvovala jsem veškeré vyšetření a byla mi doporučená operace,která proběhla 2.3.Operace dopadla dobře,bolest ruky je pryč,ale v leže se mi točí hlava,před operaci jsem to neznala,ale řeší se to, čeká mě sono .Nemocenskou mám už půl roku.Když si ten Váš článek čtu,tak si myslím,že na opraci to je,ale chtlo by to jiného lékaře.DRŽÍM PALCE.

Radka

Dobrý den,měla bych na někoho z Vás zkušenějších dotaz ohledně mého trápení. Je to již měsíc co to začalo otokem pravé ruky, ruka je bez síly a moc bolestivá. Nyní se k tomu přidaly závratě a pocity na zvracení a tlaky za krkem. Nemám zatím žádné vyšetření, čeká mě CT příští týden a 14 dnů EMG + MEP. Může ta oteklá ruka být od krční páteře??? Úraz jsem žádný neměla. Moc děkuji za odpovědi.R

Stanislava Brtníková

Dobrý den.Jsem dva měsíce po operaci krční páteře.Dostala jsem titanovou ploténku.Chtěla bych vědět jak dlouho to bude bolet.Před třemi dny mi podjela noha z kopce a od té doby to dost bolí a hlavně v noci.Mám dvě malé děti,takže není čas na nějaké šetření a odpočívání. Děkuji za odpovědi.

Helča

Byla jsem na operaci minulý týden a bolesti mám taky a ne malé a snažím se dočíst jestli jsem sama s takyvými problémy nebo jen já.Tolik mě to bolí že den ani noc bez prášků proti bolesti nemužu existovat:-( bolí mě navíc v krku a při dotazu při propouštění mi sestra řekla že udajně ten knedlík.-) v krku je z té operace ,že pomine ,ale bolest je čím dál větší,ani pít ani jíst,ani polknout prášek na bolest se mi nedaří už pomalu.prosím poradte mi někdo co dál?Zoufalství je hrozná věc!!!

MARCELA

Dobrý den,jsem dva měsíce po operaci.Před operaci mi bylo řečeno,že budu mít silné bolesti v krku a bylo mi doporučeno koupit si OROFAR od bolesti,,ale kupodivu jsem bolesti neměla.Den po operaci jsem začala cvičit a bolesti jsou minimální,léky neberu.Před časem jsem si požádala o rehabilitace.

Jarka

Ahoj Helčo, mám dotaz jak jsi na tom, jsem 3týdny po stejné operaci a mám stejné pocity jako ty, běhám z ORL na ORL a pořád mám pocit že se dusím. Jsi na tom už líp, popřípadě napiš mi jak jsi to vyřešila? Děkuji Jarka

ori

dík ahoj,.jsem 3 roky po operaci ,C3,C4,C5,C6, mam 3 umělé ploténky a to vše spojené 13 cm titanovou dlahou.Operace proběhla v Ústí nad Labem a trvala cca 5 hodin.Po vyšetření na MR jsem byl už během týdne po operaci.V Ústí vše super mohu doporučit.Jsem v PID a na první kontrolu k reviznímu doktorovi jdu až po pěti letech,to je v roce 2013.Cítím se samozřejmě lépe ale není to pořád ono.Po jakekoliv trochu větší námaze mám problémy.Ať se Vám všem daří.Jarda

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce