Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
macek

Ahoj Helčo,máš to za sebou a bude lép,myslels jsem na Tebe a věřila,že to dobře dopadne.Já stále marodím.Snad se i Jarča s Mackem rozhodnou pro operaci.Měj se krásně a opatruj se Macek

Marci
2x

Zdravím všechny , Helenko, to je fajn, že to máš za sebou a teď se to snad bude lepšit. Můžeš prosím napsat jaké jsi měla potíže před operací a jak dlouho trvaly? Já jdu příští pátek na RTG páteře, EMG a nakonec na MR , vše v jeden den, bude to náročné . Uvidíme podle výsledků co na to řekne dr na neurologii. Trochu víc mi trnou prsty na lévé ruce a začíná mi bolet za krkem :-((, jinak žádné bolesti nemám . Jakpak se vede vám ostatním , ozvěte se . Pa pa mějte se krásně Marcela

Helena

Hezké popoledne všem - Marcelko, mé obtíže s krční a hrudní páteří trvaly mnoho let, jako důsledek jednostranného pracovního zatížení, vždy se řešilo léky na bolest a masážemi. Opakované blokády, motání hlavy, však to všichni znáte. Poslední atak začal květnu, bolela mne levá ruka od ramene dolů, opět léky na bolest (přehnala jsem užívání a poničila si polékově játra), začátkem července přišla krutá bolest celé levé ruky se "zmrznutím" ukazováčku a prostředníku. Skončila jsem na kapačkách, bolest tím částečně ustoupila,"zmrzlé" prsty zůstaly .MR - levostranná hernie disku C6/7 s extruzí hmot a stlačením míchy, kořene C7 nervu levé ruky, osteofyt C5/6, zkrátka skončilo to operací, je to 14 dnů, zatím žádná úleva. A co vy ostatní? Přeji bezbolestné léčení, obdivuji Dana, či spíš jeho lékaře, že je schopen jít po tak brzké době do práce :-)...To je určitě vřelým přáním nás všech ...!!!

Zdenka

Ahojky.Chtěla bych se zeptat .Mám 2.5 mm výrůstky na C5-C6 na vnitřní straně.Bolesti hlavy,zvracení motolici a k tomu chodím na rehabilitaci po které je to ještě horší.Posílají mě na CT.Lékař konstatoval buď trvale léky na bolesti/cpu se Brufenem/ nebo operace.Tak se ptám máte někdo podobnou zkušenost?Navíc mám nějak blbě zakřivenou páteř.Tak nevím.

jarka s

Ahoj všem :-) Zdenko, já sice nevím, kolik je ti let, ale zůstat trvale na lécích je asi nesmysl....hlavně to není řešení.Hlavně běž na to CT nebo MR a neurolog nebo neurochirurg ti řekne co dál. Já zítra frčím do rehab. centra, mám to na 3 týdny, víkendy budu doma, tak se budu ozývat, jestli mi to něco zlepší. Jestli ne, tak už jsem pro tu operaci v podstatě rozhodnutá....A co Dan a Helenka? Jak jste na tom, po té operaci, dobrý?Přeji všem krásný týden :-)))

Zdenka

Je mi 51 a neurolog mi intensivné obstřikuje záda.Uvidím podle CT včera mi otekly ruce a bylo mi neskutečně zle.Můj přítel mě podezříval že jsem pila.Tohle mě fakt nebere.Bolí to jako čert.Vlastně se na to přišlo díky rehabilitaci bylo mi spíš hůř než líp.A děkuji za odpověď.ráda se podělím.

Pavlína
1x

Ahoj všem, v minulosti jsem prodělala tři operace bederní páteře - mám čtyři obratle sešroubované titanovými destičkami. V březnu mně přes noc začala šíleně bolet pravá ruka od ramene dolů, tak mi po různýcj vyšetřeních napřed odoperovali karpální tunel a pak přišli na to, že bolesti, které se stále zhoršovaly a rozšiřovaly, jsou od krční páteře. RTG krční páteře vypadal naprosto vpořádku, zato na MR byla hrůza. Tak jsem byla 10.10.2011 na operaci krční páteře, mám 2 titanové destičky C5/6 a C6/7 acelé to zpevněné. Po operaci je to daleko lepší, jen ten límec je katastrofa na 2 měsíce..Začala jsem s ním i chrápat, kolikrát se i slyším - a to vůbec nelehávám na zádech, jen na bocích..Všem přeji, ať je vám jen líp !!!

Helena

Přátelé v nemoci, zdravím všechny. Pavlínce-byla jsem 3.10. na operaci stejné jako Ty ( výše již o tom píšu ), C5/6 a C 6/7, mám dvě titanové destičky, nezpevněné, límec jen 24 hodin. Po operaci 4 den domů, cvičit sama..Ruka bolí, prsty stále "zmrzlé", mám čekat, nervík snad doroste...Chraptím, ale konečně polykám, mohu se už najíst a napít, prý je to po operaci normální, doufám, že všechny nesnáze pominou a bude líp...Tvé bolesti po operaci pominuly? A polykání, mluvení v pohodě? Marci, písni jak jsi dnes dopadla na MR, RTG, EMG, bude operace? HODNĚ ZDRAVÍ A HEZKÉ DNY PŘEJI!

Pavlína

Ahoj Heli,mám ty samé plotýnky, ale měly by být zpevněné dlahami. Polykání bylo jen asi 3 dny po operaci horší,jizvu mám malou- jen asi 5-6 cm, ale dnes jsem si všimla, že mi tam kouká kousek modré niti a vytáhnout nejde. Já mám límec až do kontroly,t.j. do 7.12. - hnus.Bolesti pravé paže skoro nemám, jen večer a v noci mně bolí pravá strana krku, ucho čelisti - i když ne tolik, co před operací..Zdravím všechny.

Marci

Zdravím všechny , už nás tu "páteřníků" přibývá :-). Pavlínko můžu se tě zeptat kdepak Tě operovali a mohla by jsi mi prosím napsat jaký jsi měla výsledek MR , v pátek jdu na RTG páteře i na MR a ještě EMG, jdu po roce na kontrolní a podle toho se mi určí operace . Nemám zatím bolesti , jen brnění v levé ruce - prstech a trochu mi bolí za krkem . Přeji Ti aby se Ti to po operaci jen a jen zlepšovalo a byla jsi zase v pohodě. Jaruško co Ty v rehab. centru , jak Ti to pomáhá ?? Mějte se všichni moc krásně a jen samé dny bez bolesti . Pa pa Marcela

Pavlína

Ahoj Marci, byla jsem na operaci ve Zlíně a můžu všem vřele doporučit (s bederní jsem byla 2x v Brně Bohunicích a jednou v Praze na Homolce). RTG krční páteře jsem měla jako osmnáctka bez vady, s MR to bylo horší. V C3/4 osteofyty,dosahují k přednímu okraji míchy bez její komprese.V C5/6 významné prominující osteofyty,nejvíce mediálně.Zde zcela komprimují durální vak a způsobují impresi předního okraje míchy.V C6/7 osteofyty oboustranně, mediálně jen lehčí imprese durálního vaku.trochu jsem to zkrátila, ale snad tam to podstatné je. Operace se neboj,po ní to moc nebolí, jen v krku a při polykání,ale to snad každý zažil při angíně.Držím palečky, ať tě to stejně radši mine!

jarka s

Ahoj děvčata, jsem teď na víkend na propusrku doma, dnes jsem přijela a zítra navečer musí být zpátky, mám každý den kapačky na 10 dní. Je mi dost hrozně, od čtvrtka mám silné ústřelové bolesti do pravého kyčle, ale prý je to tou rehabilitací, mám prý všechno hrozně ztuhlé a je to nějaký kořenový nerv. Já tomu přestávám rozumět, nález mám na krku ale nejvíc mě bolí p....l :-) Ale od druhého týdne prý nastává zlepšení, tak doufám že i u mě, teď mi je mnohem hůř, než když jsem tam jela, napiš Marci jak ti dopadly vísledky, já se ozvu za týden, tak páááá a všem co nejméně obtíží :-)

jarka s

omlouvám se za tu hrubku, uťukla jsem se a opravit to už asi nejde :-(

Marci
1x

Ahoooj holky, tak mám všechny tři vyšetření za sebou , ta EMG je teda hnusná , měla jsem 4 jehly napíchnuté v hlavě :-((( , fakt hnusné vyšetření . Výsledky ještě nemám , ty mi řekne dr , snad příští týden , určitě dám vědět . Téééda Jaruško, to jsi mi překvapila, že se Ti vše zhoršilo v tom rehab. centru, snad to jen nějaká reakce a už to bude jen lepší. Na ty naše krky asi nic nefunguje, prostě až nás chytnou bolesti tak nás stejně ta operace nemine :-((. Krásný víkend všem a hlavně bez bolesti :-) . Pa pa Marcela

Dědek

Marci a ostatní : lečte si bireliozu a další viry CPN a bude po bolesti

Macek

Dědku,my nemáme boreliozu ani víry CPN,ale jsme po operaci páteře. Macek

jarka s

Ahoj vespolek , tak jsem na další víkend doma, ústřely do kyčle mám stále stejně prudké, přestože mi dělali obstřik - to mi pomohlo na 1 den a bylo to zpátky....Jsem z té bolesti úpně vyřízená, čeká mě poslední týden rehabilitace, tak se potom zase ozvu. Marci, EMG je hnusná, to máš pravdu, ale kam se hrabe na obstřik. Všem přeji krásný týden a minimum obtíží, pa pa , Jarka :-)))

Helena

Přátelé v nemoci - tak a je listopad, měsíc po operaci a nepatrný pokrok tu je...Prsty sice stále "zmrzlé", hlas chraplavý, ale ruka už bolí trošku míň, krkem otáčím, autem mohu jezdit,atd., jsem ráda za každý pokrok v uzdravování...Zázračné, výjmečné uzdravení Danovi přeji ( už v práci? ) ,nám všem alespoň dílčí krůčky k lepšímu...Pište, pište, jak se vám daří...

Macek

Ahoj holky,žádala jsem o prodloužení nemocenské,dnes mi přišlo schválení 10.11.jedu do lázní-Klímkovice mám to na 28.dní. P.S.Přátelé,mějte se krásně a věřtě-bude líp. mARCELA

Marci

Ahoooj holky, tak mám za sebou snad všechny možné vyšetření co šly, všemožné EMG , fuj, to je nepříjemné vyšetření :-( , na MR je vše jako před rokem , takže nastejno, sice mi doporučil operaci,ale říkal, že mám výhřez disku a to je ta lepší varianta a že to teda zatím budeme hlídat když nebylo zhoršení , tak chvíli ještě počkám s tou operací . Jaruško co rehab. už jsi tam skončila, je to už trošku lepší ?? Macku užij si lázně,odpočiň si tam a hlavně ať ti pomůžou . Mějte se fááájn a užívejte ještě teplého podzimu, všem přeji krásný dny bez potíží :-) Marcela

jarka s

Ahoj děvčata, Marci, rehabilitace mi už skončila, mám hrozné ústřelové bolesti z beder. páteře do pravé nohy. Prý to ale nesouvisí s tím problémem co mám na krku, to mi tam řekli v pátek, ale budu mít prý určitě něco na bederce. V pátek jdu n neurochirurgii, mají mi dělat CT a při tom další obstřik :-( Jsem na neschopence, protože se sotva plazím, navíc mě bolí všechny svaly, jak chodím strnule a bojím se ústřelu. Ruce mě ale brní méně, spíš cítím jen mravenčení, a dobře mě rozhýbali ramena, jsem uvolněnější. Pak se ozvu, jak jsem dopadla s tou bederkou. . Macku, užij si lázně a odpočiň si :-))) Pak dej vědět jak jsi se měla. Tak zatím pa pa.

vojtech

Ahoj mne ted 4 dubna ceka taky operace krcni pater mam obavy?

květa

Přeji dobrý den všem ,co jsou po operaci krční páteře.Také jsem v červnu 2011 měla operaci krční páteře.Operace v ÚVN Praha proběhla dobře a bez komplikací,již druhý den mi odebrali velmi nepříjemný límec a pomalu jsem začala chodit.Všichni kolem se divili,jak vše ve svých letech dobře zvládám.Od té doby jsem límec nepoužila a hlavu mám celkem dobře ohebnou,Nejvíc mne však trápí degenerativní změny na hrudní páteři,necitlivost 2 prstů na pravé ruce a bolest levé ruky(ta je po operaci karpálního tunelu,snad tam mám srůsty). V říjnu jsem byla v lázních a nyní mám prý podle rehabilitačního lékaře odpočívat. Do práce jít nemohu,tak žádám o invalidní důchod.Čeká mě komise, a tak bych se chtěla zeptat někoho, kdo s tím má zkušenost,jak to tam probíhá a co všechno chtějí u komise vědět a znát.Budu ráda za každou sebemenší zprávičku.Zatím z toho mám obavy.Děkuji předem.Zdraví Květa

Helena

Přátelé v nemoci - opět se hlásím, jak postupuje léčení? U mne rekonvalescence velmi pomalinku, přetrvává problém s hlasivkami a prsty jsou také stále "zmrzlé" Operace krčních obratlů s náhradou meziobratlových destiček téměř před 7 týdny, zlepšení nepatrné, jaké jsou vaše zkušenosti? Pište, pište... :-)

Dědek

Helena: mám o Tobě málo inf. , ale bude to chlamydie pneumoniae, doktoři ji přehlížejí

Helena

..asi omyl, mám po operaci a výměně meziobratlových destiček ( degenerativní změny, opotřebení po jednostranném prac. zatížení), kdy došlo k výhřezu a útisku míchy a kořene nervu, pooperační chrapot, není způsobeno žádnými chlamydiemi...

Marci

Ahoooj všichni , jakpak se vám vede děvčata ??Jaruška jak jsi dopadla s tou bederní páteří ?? Je ti už lépe po té rehabce, už nemáš ústřelové bolesti ??Jsi pořád na neschopence ?? Helenko ty mě úplně strašíš, že po operaci se to tak pomalu lepší :-( . Držím Ti palečky ať je Ti čím dál lépe l Já dnes holky pěkně spatla, uklouzla jsem na chodníku a narazila si koleno a holení kost, , bolí to jak čert , blbě chodím ,ale snad to už bude lepší ,ale pěkně mě rozbrněla levá ruka, ona brněla do těď ,ale teď o 10% víc :-(, snad se to zase vrátí do normálu . Mějte se kráááásně, přeji krásný adventní čas a hlavně co nejmíň bolesti . Pa pa Marcela , pište pište :-)

Dědek

Heleno, CPN působí na hlasivky i páteř ,bylinky Ti neuškodí ,ale naopak ,extrakt lichořeřišnice a tužebníku dlouhodobě

Lenka
1x

Ahojda Vsem:))Rada bych se Vas zeptala na par informaci..Byla jsem na vysetreni na MR zjistili :vyrazna levostranna paramedialni extruze disku C5/6 s utlakem duralniho vaku a michy..Na operaci bych mela do Ostravy a doufam,ze to zvladnou do Vanoci.Chtela jsem se zeptat jestli je mozne se opet vratit ke sportovani. Hraji volejbal nebo hrala jsem volejbal do minuleho tydne. 3tydny zpet me jen bolely pri plazovem volejbalu a volejbalu ruce ,a po jednom turnaji jsem necitila clanek na prave ruce,ale jinak problemy s krkem nebo zady jsem vubec nemela.. myslela jsem ,ze to brneni bude od zad, nebo neco zablokovane....nemyslala jsem si ,ze to bude tak vazne.. Doktori mi rekli,ze volejbal hrat uz nebudu ,ze bych mohla zustat i na vozicku, ale ja doufam,ze po operaci budu moci opet trenovat a vratit se do normalu, a po nejake dobe opet budu moci hrat volejbal.Urcite mam i obavy z operace ,rikali,ze je to jen na 2dny,tak vubec nevim, operace bude provedena v Ostrave.. Budu moc rada za nejake info:))Dekuji Lenka:))

Macek

Ahoj holky,odskočila jsem si z lázní domů,je to tam supr,ale už se to krátí.Leni,nechci říct,že v Ostravě operuji zle,ale i na rehabilitacích mi byla doporučená Karviná-je to tam supr podstoupila jsem tam operaci v březnu,ale tam to je na 9.dní.Kolega byl na operaci v Ostravě a ta jízva oproti mé je hrůza.Operace se neboj.P.S.MĚJTE SE TU KRÁSNĚ.Macek

Monika

Dobry den, byl jste nekdo prosim na operaci krcni patere v Hradci Kralove?...Mam nalez na C5/6, navrhli mi keramickou desticku, predbezny termin leden /unor 2012. BOlesti po injekcich ustoupily, palec brni jen malo, ruka uz vubec, zacina mne bolet hlava:( Mate prosim nekdo nazor na Hradec Kralove/neurochirurgii ?...moc diky Monca

Jana

Dobrý den, byla jste v HK na operaci? Jak to dopadlo? Take mne Hradec čeká... Dekuji za jakékoli info.

Helena

Přátelé v nemoci, buď je vám všem moc dobře nebo naopak moc zle, nikdo nepíše, jak se daří před či po operaci :-(... Já mám více než dva měsíce po, stav setrvalý, byla jsem na ORL s hlasem, krákat a špatně polykat budu déle - snad dočasně. Mám pravou polovinu krku ochrnutou, nehybnou, nerv dostal zásah při operačním výkonu, čekající musím uklidnit, stává se to prý opravdu výjmečně, maximálně jednou do roka, bohužel jsem vyfásla tu výjmečnost ( o kterou vůbec nestojím ). Držte mi palce, snad se vrátím k normálu... Přeji klidný adventní čas a málo bolestí..Helena

paja
1x

tak já se taky přidám, jsem po operaci krční páteře c6/7 12den.Operace dobrý nejhorší čekání ,3dny v nemocnici ve fak.Olomouc pak domů limec na cc6týdnů kontrola za10týdnů.Problémi mrtvení 3prstů na p. ruce zmizeli ale dost velká bolest rukou a pod lopatkami.Je to asi pooperační stav. Mám jen lehce cvičit ruce .Jsem stolář a když sem se ptal doktora co po operaci tak mi odpověděl ž e kdo chce dělat tak může a můžu dělat skoro vše bez omezení jen nemám nic nosit na hlavě.Tak sem zvědav.

Helena

Přátelé v nemoci - přeji všem klidné svátky vánoční a v celém novém roce 2012 hodně zdraví, štěstí, spokojenosti, a pocitu, že stojí za to žít...

Marci
1x

Ahojky všem , přeji vše jen to nej nej nej do Nového roku a hlavně to zdravíčko, co všichni tu nejvíce potřeujeme, snad bude pro nás ten Nový rok lepší a bez bolesti . Moc bych si to přála i když u sebe moc nevím , mám zhoršení stavu , mám již 1,5 roku zjištěnou vyhřezlou ploténku C5/6 , do teď jsem měla "jen" brnění 3 prstů na levé ruce , ale asi 14 dní mám brnění až tuhnutí celé levé ruky a co je nejhorší mám brnění v obou nohách a dost se mi zhošilo chození, nemůžu se po delším sezení rozejít , nohy mám jak ze železa , je to divný pocit :-((. Měli jste někdo taky takové problémy před operací ??? Přestalo by to po operaci nebo tyto problémy zůstávají ??? Děkuji za názory . Krásnou oslavu Silvestra všem a hlavně co nejmíň bolesti . Mějte sek krásně a piště piště jak je vám všem ostatním . Pa Marcela

Jaroslava
3x

Mám operaci krční páteře 13 let. Měla jsem stenózu míšního kanálu, mám titanovou dlahu mezi 5/6. Nemohla jsem už ujít ani 500 metrů, 4 měsíce jsem byla v pracovní neschopnosti, celou dobu jsem nosila límec. Po operaci jsem mohla ujít 10 km, pět let jsem neměla větší problémy. Po pěti letech vyvstaly problémy znovu, límec nepomáhá, rehabilitace krční páteře můj zdravotní stav zhoršuje. Je to jako začarovaný kruh, nemohu vydržet stát , ale vím, že jedině pohyb mi pomůže.

kaja
2x

som po operácii krčnej chrbtice tri roky, moje bolesti sa dajú zvládnúť panadolom . Dvíham aj ťažké aked mám najväčšie bolesti, vtedy najviac robím. Bojím sa len pádu a havárie autom, inak v pohode.

prof.

Dobrý den,¨ prosím, máte-li někdo osobní zkušenost s atlanto-axiální fixací zadním přístupem, případně hospitalizací a OP výkonem na spondylochirurgickém odd. FNM, konkrétně s operatérem prof Štulíkem, podělte se. Budu rád za věcné informace. Zejména mne zajímá, zda po výkonu následovalo vertigo. S díky a pozdravem profesor

paja

Zdravím všechny v Novém roce,já už sem po operaci pátý týden ve dne celkem pohoda občas bolí v zátylku ty problémi co byli před operací zmyzeli,v noci horší musím spát s límcem .Jak to tady čtu tak nevím ,doktor říkal tak tři měsíce marodit tak nevím.

lena
1x

dobrý den ,,,,,profesor.....nevím zda máte ještě zájem o informace ohledně MN prof.Stulíka , operoval mě ,po autonehodě krční páteř .....C1C2 .....C4C5

Marci

Zdravím všechny , Pajo kdepak jsi byl na operaci ?? Můžeš napsat jaké jsi měl potíže před operací ?? Mě to asi v nejbližší době čeká :-(( . Stav se mi nějak zhoršil, špatné chození, brnění půlky těla , v levé ruce brně 3 prstů, bolesti jinak nemám . Jaruško s , copak je s Tebou dlouho jsi se neozvala ?? Helenko jak je Tobě , co polykání , je to trošku lepší ?? Mějte se všichni moooc fajn, přeji krásný dny bez bolesti a problémů . Pište piště pište ... :-) Marcela

Macek

Ahoj pateřáci.Po 14.měsících jsem se nechala uschopnit, v pondělí jdu do práce,paní doktorka moc nadčená nebyla,ale nakonec řekla tak jo,ale nesmím to zatěžovat.Mějte se krásně a hodně zdraví. Marcela

paja

Pro marci,tak já byl na operaci v FN Olomouc mohu doporučit jak osobně tak po podle řečí spolupacientů co tam byli jiš minule.Jedným slovem špička .Měl sem mrtvení v pravé ruce tří prstů ke konci již i v levé .Jinak problémi celkové zatuhnutí krčníích svalů.Po nálezu na ct a následné mr ktérá potvrdila utlák míchy na c6/7 doktor rozhodl operovat.nález MRstenosa s hernii disku C6/7 kompresí míchy.Myslím si a co jsem poznal tak pokáď je tam útlak na michu tak to nikdy nebude lepší ,ty nervy a nervové kanálky se poškozují amůžou se poškodit nenávratně.Vtěchto případech čím dřív tím líp, u mě to bylo po nálezu a to na mojí vlastní žádost až za 3 měsíce a to už jsem byl tak na hraně. Dnes měsíc po operaci stav dobrý potom otázka zda budu moc vykonávat mou provesi která je poměrně ¨nárpčna no uvidíme.Přeji Všem hooodně zdraví čka,ostatní si koupíme.

Marci

Ahojky všem tak už jsem to dopracovala tak daleko, že dnes jsem dostala termín operace 15.3. , je to za dlouho do té doby se asi strachem zblázním :-((. Čeká mi prý nějaká velká operace, tedy dvě zaráz , jedna zadním přístupem - C 4/5 a pak předním C 6/7 a budou mi dávat i kostní štěp z pánve . Prý bude operace trvat více jak 4 hod . Nedávali někomu z vás ten kostní štěp ?? Docela se toho bojím , bude mi bolet dvě jizvy na krku a ještě noha , ta prý bolí nejvíc :-(( Nědělali tu někomu z vás něco podobného jako mě ???

Jaroslava

Měla jsem také kostní štép z pánve. To je to na operaci krční páteře ten nejmenší problém pro pacienta.

jarka s

Ahoj všichni, já jsem stále na nemocenské, neustále běhám po doktorech, již od října mám blokaci SI (bederní páteř) jsou to hrozné bolesti, takže potíže s krční se prý budou řešit až potom. Zatím mi dělají na neurologii obstřiky :-( Marci, moc Ti držím palce!!! Mě už k těm rukám začínají také brnět prsty na pravé noze, myslíš že to s tím souvisí? Včera mi z pravé ruky vypadl talíř, nic nebrnělo ani nebolelo, ale najednou jsem vůbec necítila, že něco držím. Docela mě to vyděsilo. Kam na tu operaci jdeš, Marci? Všechny moc zdravím, pa pa.

Marci

Ahojky Jaruško , jsem moc ráda, že jsi se ozvala,myslela jsem na Tebe copak je s Tebou , že se neozýváš.Juuu to musí být hrozné ty bolesti , a máš už je tak dlouho viď . Pomáhají aspoň ty obstřiky ?? Myslím, že to brnění prstů na noze s tím asi souvisí - s krční páteří . Mě úplně ze dne na den začaly brnět nohy , jsou těžké jako když dřevěné , děsně špatně se chodí , nohy jsou i slabé :-(( , no řeknu ti nic moc . Tak už jsem souhlasila s operací a když uviděl ortoped který mě bude operovat snímek z MR tak řekl ten verdikt o těch dvou operacích zaráz . No uvidím co to bude , ale je fakt, že jak je útlak míchy , tak se operaci nedá vyhnout . Termín byl až tak moc pozdě - 15.3. , prý když se mi to chození ještě víc zhorší tak půjdu jako akutní , tak snad ještě vydržím . Na operaci jdu do Brna - Bohunic . Jaruško držím palečky, ať je ti jen líp a nemáš takové bolesti . Ozvy se jak budeš moci . Všechny moc zdravím a piště a pište jakpak se máte ať jsi sdělujeme zkušennosti . Mějte se krááásně .

Helena

Přicházím taky se svou troškou do mlýna.Jsempo dvou operacích krční páteře C5/6 a C4/5,výměna plotének za titanové destičky.Brněly mě ruce a nohy na EMG se nezjistilo nic,na MR vážný nález s útlakem míchy.Po operaci( 2006 a 2008)nebezpečí ochrnutí zažehnáno,ale brnění rukou a dřevěné nohy mám neustále,špatně se mi chodí.Určitě to tak není u každého,já s tím půl roku chodila,než se zjistilo,jak na tom jsem.Všechny vás zdravím.

Marci

Ahojte všichni, tak dnes mi operatér změnil termín operace , že se mu to zdá do 15,3 dlouho tak jdu už 6.2 . Je to už za 3 týdny , mám docela strach , bude to prý velký zákrok - předním i zadním přístupem a ještě kostní štěp z pánve . No bude to síla asi ty první dny po operaci ,ale snad se to bude jen lepšit . Zdravím všechny , krásné dny, pa pa .

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce