Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Poradna: Zdravý spánek

Vybíráte novou matraci a nevíte si rady. Firma Magniflex nabízí konzultace na téma zdravého spánku nebo výběru vhodné zdravotní matrace.

Partner poradny:

magniflex logo
 

V této poradně radí: Magniflex

Magniflex

Zeptejte se odborníka

Zodpovězené dotazy v této poradně

otázka

Dobrý den přeji a předem děkuji za odpověď. Mám v plánu kupovat matraci vhodnou na problémy s bolesti v kříži a někdy i za krkem. Prosím poraďte mi od jaké firmy objednat a jakou vybrat.

odpověď

Dobrý den. Výběr správné matrace není dobré podcenit, jelikož se jedná o věc, kterou budete denně používat a měla by Vám sloužit několik let. Kvalitní matrace by měla vydržet cca 10 let a neměla by se proležet, je vhodné hledat takové, které mají prodlouženou záruku na 8 -12 let. Správná matrace by Vám měla být nejen pohodlná, ale hlavně by Vás měla umět správně podepřít, tělo dobře zkopírovat, aby se páteř mohla dostat do své přirozené polohy a svaly, tak mohli během spánku správně regenerovat. Dále by bylo vhodné zaměřit se na výběr především zdravotní matrace, jelikož zmiňujete, že máte problémy v bederní oblasti a v oblasti krční páteře. Taková matrace by měla mít nejen označení zdravotní matrace, ale mělo by být prokazatelné proč tomu tak je. Takové matrace se dají poznat podle toho, že mají sníženou sazbu DPH na 15%, jakožto zdravotní pomůcky a prošly nejrůznějšími atesty a certifikacemi, jako je např. Medical Device Class One. Musí být tedy prokázáno, že matrace je zdravotně nezávadná, neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky, alergeny, toxiny, …. Ale také prokazatelně pomáhá správné spánkové regeneraci. Pokud máte problémy s krční páteří, bylo by vhodné si pořídit nejen novou matraci, ale i nový anatomický polštář. Určitě je dobré vyhledat specializovanou prodejnu, kde je dobře proškolený personál, který bude schopen Vám správně poradit a pomoci s výběrem správné matrace a polštáře. Rozhodně nedoporučuji koupi nové matrace přes e-shop, jelikož každý je velmi individuální, má jiné potřeby, jiné pocitové vnímání na tuhost, jiné spací návyky, …… Vím, že je to v této situaci těžké, že prodejny jsou zavřené. Pokud je to pro Vás možné počkal bych na znovuotevření prodejen, nebo bych alespoň zkusil do nějaké specializované prodejny zavolat na telefonickou konzultaci. Mezi přední odborníky ve spánkové regeneraci rozhodně doporučuji Italskou společnost Magniflex.

otázka

Dobrý den, mám problém během spánku. Stává se mi to necelý rok, občas - někdy několik dnů po sobě, jindy třeba 1 x za 14 dní. V noci mě ze spánku probudí že nedýchám. Jsem jakoby paralyzována co se týče toho nádechu, jinak jsem při vědomí a po tomto probuzení mi několik vteřin trvá, než se dokáži nadechnout. Je to velice nepříjemné v tu chvíli a díky tomu někdy s obavami usínám. Přijde mi, že to souvisí s prokrvením, nebo krční páteří. Nevím na kterého specialistu se s tím obrátit (který je to obor). Prosím o radu. Žena, 38 let.

odpověď

Dobrý den. Pravděpodobně se jedná o spánkovou paralýzu. Nejedná se o závažné onemocnění, ale je dosti nepříjemné. Pokud by to výrazně ovlivňovalo váš každodenní život, navštivte neurologa. Ataky spánkových paralýz se stupňují při zvýšeném stresu.

otázka

Dobrý den, poslední dobou mívám ze spodní části chodidla takový "třes". Když se snažím usnout a ležím, tak po chvíli mi jako kdyby něco "lechtá" chodidlo a poté se začne třást noha jako reakce na to "lechtání". Je to nepříjemné, trvá to pouze 2-3s ale bohužel mě to vždy odebere od klidného spánku. Dnes jsem díko této "třepavce" nemohl usnout a proto bych se rád poradil. Děkuji

odpověď

Dobrý den. Mohlo by se jednat o tzv. syndrom neklidných nohou. Jedná se o neurologické onemocnění, při kterém dochází ke křečím, trhání, pálení nebo nepravidelným pohybům či bolestem především v dolních končetinách. Tyto obtíže se objevují se zejména při přechodu do tepla, při usínání nebo v noci. Spouštěčem může být konzumace alkoholu, nedostatek spánku a u některých osob i přemíra soli v jídelníčku. Pokuste se tedy tyto rizikové faktory eliminovat. Při mírných obtížích může pomoci, pokud zvýšíte přísun železa. Úlevu vám mohou přinést i masáže nohou nebo sprchování střídavě studenou a teplou vodou. Večer se vyhýbejte pití kofeinových nápojů. Pomůže vám i pravidelný pohyb. Ten je vhodný spíše v první polovině dne, sportování večer vám naopak může přitížit. Syndrom neklidných nohou může upozorňovat na závažnější zdravotní problémy. Pokud se tedy budou vaše potíže prohlubovat, je vhodné navštívit lékaře, který udělá komplexní vyšetření.

otázka

Dobrý den, mívám úzkosti a problém s nespavostí v tomto období. Je možné užívat 3x denně 5 kapek Relaxin od Energy, večer čaj s kozlíkem lékařským a mučenkou a 2,5 mg Melatonin? Děkuji velmi za radu.

odpověď

Dobrý den. Tato kombinace je možná. ALE spíše než užívání melatoninu (který v některých případech může být spíše ke škodě a problém s nespavostí zhoršit) se zaměřte na správnou spánkovou hygienu či návštěvu spánkové laboratoře.

otázka

Dobrý den, poprosil bych o radu. Hledám přistýlku pro svou maminku, která má RS a stávající matrace je pro ní tvrdá, protože jí bolí i ležení na ní. Proto hledám, sjíždím různé stránky, ale nikde nemohu najít ortopedickou přistýlku, nebo nějakou přistýlku, která by jí zmírnila následky této nemoci, všude jen matrace. Poprosil bych, jestli máte nějaké zkušenosti z této oblasti o radu, jakou přistýlku bych měl vybrat? stačí i obecně, jestli měkkou z paměťové pěny, nebo z pěny normální, nebo pokud máte zkušenosti přímo s nějakými produkty, které by pomohli, nebo alespoň ulehčily spánek. Děkuji za odpověď.

odpověď

Dobrý den. Děkuji Vám za Váš dotaz. Přistýlky, neboli jinak řečeno toppery, se používají pro změkčení stávající matrace. Na trhu existuje několik variant. Toppery mohou být vyrobeny z paměťové pěny, z PUR pěny, z latexu, z gelu, případně z přírodních materiálů. Nejlepší variantou pro zmírnění bolestí během spánku je topper z paměťové pěny. Paměťová pěna je velmi anatomická, perfektně se přizpůsobí tvaru páteře a tím umožní svalům a kloubům dokonalou relaxaci a tím i následnou regeneraci. Tato pěna má tzv. antidekubitní efekt, což znamená, že snižuje riziko proleženin tím, že výrazně snižuje tlak na tělo během spánku. Doporučuji vybírat z topperů, které mají ty nejvyšší zdravotní atesty, aby kromě pohodlného spánku bylo zajištěno také to, že v přistýlce nebudou přítomné žádné zdraví škodlivé látky. Takové toppery vyrábí například Italská společnost Magniflex. Jejich výrobky jsou certifikované jako zdravotní produkty první kategorie a mají sníženou sazbu daně na 15% jako zdravotní pomůcky a patří k jedničce na trhu. Přeji Vám příjemný den.

otázka

Dobrý den, jaká matrace je nejvhodnější při výhřezu ploténky? (C4,S5)Děkuji.

odpověď

Dobrý den. Všeobecně se dá říci, že při výhřezu plotének je vhodná matrace, která je spíše tužší a hlavně musí být pružná. Nedoporučují se některé typy paměťových pěn, které během spánku změknou a páteř zafixují. Je důležité aby se svalstvo během spánku uvolnilo a ideálně aby matrace svou pružností dokázala uvolnit meziobratle. Nejvhodnější matrace pro regeneraci páteře s vyhřezlou ploténkou vyvinula Italská společnost Magniflex, Která má celosvětový patent na matrace Magnistretch, které byly přímo vyvinuty ve spolupráci s předními lékaři na tuto problematiku. Zde se dozvíte více informací o tomto patentu a jak funguje. https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/magnistretch Vždy je vhodné před nákupem matrace si matraci osobně otestovat a poradit se s odborným personálem, který by Vám měl umět poradit správnou Tuhost a typ matrace. V tomto směru určitě mohu společnost Magniflex doporučit.

otázka

Dobrý den koupil jsem si novou postel Boxspring je 50cm vysoká má v sobě vestavěnou 15cm pružinovou matraci je dost tvrdá a ní mám přistýlku 4cm dormeo verde každé ráno mě boly kyčelní kosti a pánev můžete mi prosím doporučit nakou matrací na postel Boxspring. Děkuji.

odpověď

Dobrý den, Přistýlka (topper) určitě může být možnost, jak tuto situaci řešit, ale je velmi důležité, z jakého bude materiálu, a jak bude vysoký. Aby Topper fungoval, měl by mýt výšku alespoň 7 cm. Materiál by měl být dobře přizpůsobivý, anatomický a především by měl mít zdravotní atesty. To znamená, že by měl prokazatelně přispívat optimální spánkové regeneraci a uvolňovat páteř a meziobratlové ploténky. Další možností je, že se dá na Boxspring nová matrace. Zde bych doporučil výšku min. 20 cm aby byla zaručena správná funkce matrace. Zase je důležité při výběru matrace zaměřit se na její materiály a zdravotní aspekty. Výběr matrace je velmi individuální a je zde mnoho faktorů, které při výběru optimální matrace hrají důležitou roli. Při výběru matrace je vhodné navštívit přímo nějakou prodejnu a matraci si osobně vyzkoušet a poradit se s odborným prodejcem. Mezi přední odborníky na zdraví spánek mohu doporučit společnost Magniflex, která se již dlouhodobě spánkové regeneraci věnuje.

otázka

Dobrý den mám problém již 2roky usnout a když během noci jdu na záchod už neusnu. Jsem hrozně unavená a v průměru spím tak2-3hod.denně. Bolí mě hlava a někdy mám pocit jako by mě brněla celá hlava. Paní doktorka mi dala prášky na spaní, ale ty už také nezabírají. Chodím do práce a mám ještě 4roky do důchodu,ale jsem tak unavená jako by mi bylo 90let už ani nevím jaké to je spát aspoň 5hod.v kuse. Děkuji předem za jakoukoli radu

odpověď

Dobrý den. Nespavost je spjatá se životním stylem. Důležité je dodržovat obecná doporučení pro zdravý spánek, což se nám při tomto životním tempu moc nedaří. Nejprve zkuste dodržovat pravidla spánkové hygieny. Pokud se váš stav nelepší a problémy trvají, hledejte odbornou pomoc. Pokud trpíte nespavostí tři měsíce a déle, je první volbou kognitivní behaviorální terapie, což je psychoterapie zaměřená na poruchy usínání nebo udržení spánku. Pokud by se ukázalo, že jde o závažnou poruchu, je možné se objednat i do spánkové laboratoře, které provádějí vyšetření nočního spánku. Léky na spaní by neměly být brány jako standard a neměly by se používat pravidelně a dlouhodobě. Častým důvodem užívání léků na spaní je špatná spánková regenerace, kdy vznikají protitlaky. Tělo se během spánku otoční až 80x, což je příčinou, že spánek není vydatný a tělo se nedokáže dostat do hluboké fáze spánku. Zkusil bych ještě zvážit výměnu matrace, za kvalitní zdravotní produkt, s patentovanou paměťovou pěnou, která odstraňuje protitlak a pomáhá ke kvalitní regeneraci.

otázka

Dobrý den, trpím na Chondrosu meziobratlovych plotenek a skoliozou, jak zvolit správnou tvrdost matrace a též materiál. H3 mi přijde měkká a také mám pocit že nová matrace ještě trochu změkne. Prosím tedy o radu. Jakou vybrat. Děkuji, mám 70kg 160cm

odpověď

Dobrý den. Děkuji Vám za Váš dotaz. Píšete, že trpíte skoliózou a Chondrózou meziobratlových plotének. Dovolte mi prosím na začátku charakterizovat tato dvě onemocnění i pro ostatní čtenáře. Skolióza je trvalé vychýlení páteře do stran, kdy se jednotlivé obratle pootočí kolem své osy. Páteř může být vychýlena doprava nebo doleva a tvoří tak zakřivení ve tvaru písmene C a nebo může jít o kombinaci obou zakřivení a v tom případě má páteř tvar písmene S. Tzv. intervertebrální chondróza je degenerativní onemocnění meziobratlových plotének a jejich krycích destiček. Je známá také jako DDD (Degenerative Disc Disease) a pružné jádro ploténky je postupně nahrazováno tuhou chrupavčitou tkání. Změny provází ztráta obsahu vody a lidově jsou někdy označovány jako "vysychání plotének" (disc desiccation). Je to jedna z nejčastějších příčin bolestí páteře, protože ploténky se snižují, ztrácejí pružnost, tím pádem netlumí a dochází k útlaku nervových kořenů. Ploténka je tvořena rosolovitým jádrem uzavřeným ve vazivovém prstenci. Základní příčinou degenerativních změn je přirozený proces stárnutí organismu a jeho součástí je i snižování obsahu vody v ploténkách a nahrazování vody v ploténkách chrupavčitou tkání. Meziobratlová ploténka je největší orgán bez cévního zásobení v těle a její „přežití“ a zásobení jejích buněk je zcela závislé na pouhé difuzi glukózy a kyslíku z okolních periferních cév. Téměř veškerá výživa proniká do ploténky přes chrupavčité krycí destičky, které mají tloušťku méně než 1 mm. Gravitační tlak na ploténky a destičky pronikání glukózy i kyslíku brání a může vést právě k významné degeneraci meziobratlových plotének. Nejnovější výzkumy prokázaly, že mechanický tlak na ploténky navíc způsobuje únik vody z rosolovitého jádra ploténky. Typickými příznaky „vysychání plotének“ jsou mírná až intenzivní bolest, mravenčení, ztráta citlivosti i síly svalů končetin, které se mohou zhoršovat postupně nebo v případě úrazů vznikají náhle. Progrese se dá zpomalit různými aktivitami, ale nejzásadnější je snižování tlaku na ploténky! Pro tyto případy vyvinula Italská společnost Magniflex, která se zabývá vývojem a výzkumem zdravého spánku již 60 let, matraci Magnistretch. https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/magnistretch Matrace z kolekce Magnistretch využívají tlaku lidského těla na matraci a při zatížení se dvě zóny matrace roztahují opačným směrem. Tím v průběhu spánku jemně natahují páteř a významně tak snižují tlak na meziobratlové ploténky. Tím umožňují jejich regeneraci a znovu nasátí vody do jádra plotének, uvolňují skřípnuté nervy, zpomalují proces sesedání páteře a zlepšují krevní oběh. Spánek na této matraci má podobný účinek jako 30 minut intenzivního strečinku. Zároveň se díky jedinečné strečové funkci těchto matrací páteř během spánku rovná a matrace tak může pomáhat i při léčbě skoliózy. Matrace se vyrábí v několika tuhostech a výškách, mají prodlouženou záruku 12 let na neproležení jádra a v žádném případě během používání pěna nezměkne. To se u kvalitní pěny stát nesmí. V každém případě bych Vám doporučil tyto matrace nejprve osobně vyzkoušet, abyste zjistila, jaká tuhost by Vám nejvíce vyhovovala. Nejlepším řešením je navštívit odborného prodejce matrací Magniflex, viz: https://www.magniflex.cz/prodejni-sit a na místě s odborníky zkonzultovat Vaše požadavky, názory , dotazy a vše, co Vás ohledně zdravého spánku zajímá a je důležité k výběru pro Vás nejvhodnější matrace. Přeji Vám příjemný den a pevné zdraví. S přátelským pozdravem Jakub Toman, DiS. Manažer prodeje Showroom Magniflex

otázka

Dobrý den,můžete mi prosím poradit, jakou matraci a polštář zvolit? Můj syn(16let) má skoliozu 38 stupňů a rotací, th kyfoza 49 stupňů, bederní lordoza plynulá 26 st. Bude mít korzet, ten se má nosit 23 hodin. Jsem z toho zoufalá a bojím se, abych mu špatnou matrací spíš neuškodila. Nevím tedy, jakou matraci pořídit, abych mu pomohla. Také bych se chtěla zeptat, jestli je možné, že by matraci proplatila pojišťovna jako ortopedickou pomůcku? Máte s tím nějakou zkušenost? Děkuji za odpověď

odpověď

Vážená paní, děkuji za Váš dotaz. Skolióza je závažné onemocnění, které může negativně ovlivňovat život člověka jak ve fyzické tak i v psychické rovině. Proto je spánek velice důležitý a přes den namáhaná páteř potřebuje dlouhý a kvalitní odpočinek, který by neměl trvat méně než 8 hodin. Matrace by měla být spíše pevnější, aby se pod tělem moc nepropadala a zároveň musí být anatomická, aby se dokázala přizpůsobit tvaru těla. Během spánku totiž dochází k obnovování páteře a je nezbytné, aby se páteřní svaly dokonale uvolnily a mohlo tak dojít k regeneraci meziobratlových plotének. Ty potřebují přes noc znovu nasát tekutinu, která je z nich přes den při zatížení vytlačována. Důležité je také dodržovat optimální spánkovou polohu, která je do značné míry závislá i na typu skoliózy. Typ by měl určit ošetřující lékař na základě vyšetření. I přesto, že je každý člověk trochu jiný a skolióza má u každého jiný průběh a jiné hodnoty, existují určitá obecná doporučení, která přispívají k vhodnému odpočinku. Při lehké a středně těžké skolióze (1. a 2. stupeň), kdy se zakřivení pohybuje v rozmezí od 40°do 60° se rozhodně nesmí spát na břiše. Tato poloha není vůbec fyziologická, podporuje odtok lymfy do břišní dutiny a zabraňuje tak nasátí meziobratlových plotének. Kromě toho jsou vnitřní orgány stlačeny, svaly jsou v konstantním napětí a samotná páteř má nepřirozenou polohu. Při spánku na břiše také dochází ke stlačení krčních tepen, dochází k omezení přívodu krve a kyslíku do mozku, což způsobuje bolesti hlavy, závratě, slabost a problémy s tlakem. Spánek na zádech je v případě 1. a 2. stupně optimální. Matrace by měla být tužší, s nízkým, měkkým polštářem z paměťové pěny, aby byla páteř v co možná největší rovině. V této pozici jsou obratle ve volném, nekomprimovaném stavu, a přívod krve do mozku a celé páteře je neomezený. Poloha spaní na boku je přijatelná, pokud matrace fixuje všechny ohyby těla. Polštář je v tomto případě velmi důležitý. Musí být umístěn pouze pod krční páteří a hlavou a krční a hrudní obratle by měly být rovnoběžně s lůžkem. Je-li v oblasti hrudní páteře páteř ohnutá na pravou stranu, nejvhodnější poloha je na levém boku s nataženou levou nohou, pravou nohou ohnutou v koleni s kolenem opřeným o matraci a pravou rukou ohnutou v lokti a ležící souběžně před tělem. V této poloze se obratle odtahují, tvoří mezery, netlačí na ploténky a kořeny meziobratlových nervů a to zmírňuje bolest. S levostranným zakřivením postupujeme stejně, jen ležíme na pravé straně. S ohledem na výše uvedené doporučuji vyzkoušet a otestovat matrace a polštáře společnosti Magniflex. Jde o Italskou společnost, která se věnuje vývoji a výzkumu zdravého spánku již více než. 50 let a vyrábí matrace a polštáře té nejvyšší kvality s nejvyššími zdravotními atesty. Konkrétně doporučuji vyzkoušet matraci Magnistretch. https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/magnistretch a polštáře z kolekce Toscana https://www.magniflex.cz/produkty/polstare/geomemory Tyto matrace a polštáře splňují všechny požadavky na kvalitní ortopedickou a anatomickou podporu těla. Mají dostatečnou tuhost při zachování anatomické stránky. Matrace z kolekce Magnistretch využívají tlaku lidského těla na matraci a při zatížení se dvě zóny matrace roztahují opačným směrem. Tím v průběhu spánku jemně natahují a rovnají páteř a umožňují regeneraci jednotlivých meziobratlových plotének a zádového svalstva, uvolňují skřípnuté nervy, zpomalují proces sesedání páteře a zlepšují krevní oběh. V každém případě Vám ale doporučuji nejprve zkonzultovat vhodnost matrace s ošetřujícím lékařem Vašeho syna. Co se týče příspěvku od zdravotních pojišťoven, je to velmi individuální. Každá pojišťovna má jiná pravidla a jiný přístup k příspěvkům. Doporučuji kontaktovat Vaši zdravotní pojišťovnu a zeptat se přímo u zdroje. Přeji Vám příjemný den. Jakub Toman, DiS. Manažer prodeje Showroom Magniflex

otázka

Dobrý den přejí mám cca 2roky po mozkové mrtvici můj stav nyní neřeším zajímá mě pouze zda mám nárok když upřímně trpím poněvač opravdu nelze spát nárok na buď to od pojišťovny či sociálního odboru na zaplacení matrace. Netuším zda se jedná o kompenzační či zdravotní pomůckou mám 3stupeň ZTP invalidní důchod. Rád bych měl alespoň klidnější spánek, když už ty dny musím prožívat. V nepokoji

odpověď

Dobrý den. Toto je otázka spíše pro Vašeho ošetřujícího lékaře, který zná Váš zdravotní stav a podle něj dokáže posoudit, na jaké kompenzační pomůcky máte nárok. Pokud na pomůcku máte ze zdravotních důvodů nárok, předepíše Vám lékař tzv. „Poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku“. V případě, že zdravotní pomůcka podléhá souhlasu revizního lékaře, vypíše zároveň „Žádanku o zvýšení úhrady“. Na základě poukazu potvrzeného revizním lékařem nebo poukazu se žádankou o zvýšení úhrady Vám pomůcku vydají ve výdejně zdravotních pomůcek. Poukaz Vám vypisuje odborný lékař, nejčastěji ortoped, neurolog, rehabilitační lékař, chirurg, internista apod.

otázka

Dobrý den,ráda bych se zeptala jestli je pro mou většíi váhu a vyhřezlé plotýnky vhodná matrace od dormea aloe vera nebo aloe vera plus,uvádí se jako nejtvrdší...? Předem moc děkuji za odpověď.

odpověď

Dobrý den. Všeobecně u výběru matrace platí, že se vyplatí vybírat dle použitých materiálů a konkrétních potřeb a zdravotního stavu každého jedince. Pokud se rozhodnete pro tuhou matraci, je zde riziko, že bude vyvíjet velký tlak na Vaše tělo a nebude docházet k uvolnění svalů a kloubů během spánku. Ve Vašem případě by bylo vhodné vybírat matraci z kvalitních pěn, které disponují vyšší nosností např. 150 kg a zároveň velkou prodyšností. A tím pádem se nebudete muset rozhodovat jakou zvolit tuhost kvůli váze, ale můžete vybírat dle pohodlí. Pokud máte problém s výhřezem plotének, tak na to vyvinula Italská společnost Magniflex přímo patentovanou matraci Magnistretch, která pomáhá během spánku aktivně uvolňovat meziobratlové ploténky a tím zabezpečí dokonalou spánkovou regeneraci a aktivní uvolnění svalstva. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.

otázka

Dobrý den. Mám velké bolesti zad,bolest až do levé kyčle,že se nemůžu ani přetočit na bok. Mám Bechtěrevovu nemoc, tudíž srůstaj mi obratle. Jakou matraci by ste mi doporučili? Děkuji.

odpověď

Dobrý den, při onemocnění jednou z forem chronické artritidy jakou Bechtěrevova nemoc je, se pro nemocné může stát doslova noční můrou, když se večer chystají usnout. Příznaky této nemoci se nejvíce zhoršují v noci a tak prvním krokem je dodržování spánkové hygieny či rutinních návyků před ulehnutím. Chodit spát ve stejnou dobu, před spaním např. zařadit protahovací cvičení, dát si teplou sprchu, nejíst před spaním těžká jídla a nepít alkohol. Ráno při větší ztuhlosti kloubů můžou pomoci jemné opakované pohyby, které nejsou bolestivé, s tímto cvičením by Vám měl pomoci Váš fyzioterapeut. Ulevit bolestem může pomoci i teplejší prostředí v ložnici, protože chlad způsobuje ztuhlost a tím bolest klubů. Co se matrace týče, ta by měla být pevná, ale ne zas moc tvrdá. Velmi zde záleží na fázi nemoci, ve které se zrovna nacházíte. Pokud ještě Vaše páteř není srostlá a nepohyblivá, rozhodně doporučuji matraci Magnistretch od Italské společnosti Magniflex, https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/magnistretch , která splňuje všechny požadavky na dokonalé aktivní uvolnění páteře a je tak prospěšná pro biomechanickou obnovu páteře během spánku, což vede k lepší a rychlejší regeneraci meziobratlových plotének a relaxaci zádového svalstva. Její konstrukce je navržena tak, že po celou dobu Vašeho ležení mírně napíná páteř. Jde tedy o určitý typ strečinku během spánku. Pokud se již nacházíte ve fázi, kdy jsou obratle nepohyblivé, i pro tento případ nabízí Magniflex vhodnou variantu. Jedná se o matraci Cotton Caresse Dual 10, https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/toscana/cotton-caresse-dual-10 , která má horní vrstvu z paměťové pěny, která se dokáže přizpůsobit tvaru páteře, nevyvíjí protitlak a působí proti proleženinám. Pěna v matraci navíc obsahuje léčivý extrakt z Aloe Vera a ze Sóji. Tento čistý extrakt se do pěny přidává přímo v procesu pěnění a je tedy součástí buněčné struktury pěny a během spánku se působením teploty těla uvolňuje a Vaše tělo ho vstřebává. Působí protizánětlivě nejen na klouby, šlachy a vazy, ale samozřejmě i na pokožku a dýchací cesty. V každém případě Vám doporučuji osobně matrace vyzkoušet a poradit se s odbornými prodejci. Před návštěvou by bylo ještě dobré navštívit Vašeho ošetřujícího lékaře či fyzioterapeuta a zkonzultovat s ním Váš aktuální zdravotní stav a případná doporučení a ty pak probrat s odborníky při výběru matrace. Přeji Vám příjemný den a co nejméně bezesných a bolavých nocí.

otázka

Vážený pane, vážená paní. Zakoupili jsme si v kamenném obchodě dvě matrace s paměťovou pěnou (Chianti Magniflex), nechali jsme je 24 hodin se "nafouknout" a stabilizovat. Nyní již třetí den máme veliké bolesti zad a ani jeden se nemůžeme vyspat. Matrace jsme zkoušeli na prodejně a vyhovovaly nám, nyní jsme bezradní. Mohli byste nám prosím poradit, jak tuto situaci vyřešit? Nabízí společnost Magniflex vrácení zboží do 14cti dní nebo jejich výměnu? Děkuji za Vaši odpověď.

odpověď

Dobrý den. Bohužel službu vrácení matrací Magniflex neposkytuje, ale před řešením této situace doporučujeme ještě pár dní vyčkat. Tělo si musí zvyknout na nové matrace a projít si takzvaným adaptačním procesem a doba tohoto procesu je může být až dva týdny, což je samozřejmě individuální. Matrace Magniflex s vyšší vrstvou paměťové pěny, jako je Chianti, podepírají tělo během spánku a zároveň kopírují celou naši kostru, díky čemuž se tělo dostane do přirozené polohy. Je možné, že vaše předešlá matrace tělo dostatečně nepodepírala a tím si tělo zvyklo na určitou polohu, které se mu nedostává právě v případě matrace Chianti a tak si pomalu zvyká na novou polohu v které regeneruje během spánku. Zkuste tedy prosím ještě matrací dát šanci, jelikož máte potíže s partnerem oba, je vysoce pravděpodobné, že se tělo pouze adaptuje na novou matraci.

otázka

Dobrý den. Můžete mi prosím poradit kvalitní matraci. Mám hrozné bolesti celých zad. Nejvíce kolem krční páteře. V noci vůbec nespím. Proto jsem si koupila měkkou přistýlku. Vůbec to nepomohlo. Už jsem zoufalá. Lenka

odpověď

Dobrý den Lenko, odpověď na Váš dotaz bych rozdělila na dvě části: jak výrazně pomoci od bolesti „celých zad“ jak píšete a jak pomoci od bolesti krční páteře Ortopedickou a anatomickou oporu celých zad při spánkové regeneraci má za úkol správně zvolená matrace. Doporučuji Vám osobně navštívit prodejce matrací, který nabízí matrace se zdravotní certifikací. V žádném případě nekupujte matrace bez osobního vyzkoušení či přes e-shop. K nejlepším výrobcům matrací patří např. Italská společnost Magniflex, která se věnuje výzkumu a vývoji v oblasti zdravého spaní víc než 50 let. Na výrazné bolesti celých zad bych Vám z jejich nabídky doporučila matraci z kolekce Magnistretch. https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/magnistretch Tyto matrace a jejich konstrukce představují funkce, které jsou velmi prospěšné pro biomechanickou obnovu páteře během spánku, což vede k lepší a rychlejší obnově meziobratlových plotének a relaxaci zádového svalstva. Tento unikátní patentovaný systém prořezů studených pěn v jádru matrace využívá Vaši tělesnou hmotnost k jemnému napínání páteře. Tento neinvazivní „stretchový pohyb“ na obě strany tak umožňuje uvolnit tlak, který na meziobratlové ploténky působí. Je to unikátní systém rehabilitace a aktivní regenerace páteře například při výhřezu plotének, sesedání páteře, bolestech krční a bederní páteře apod.. Pro vyšší spánkový komfort a k příjemnému uvolnění svalů je do potahu matrace zároveň ještě všitá vrstva paměťové pěny. Dobrou podporu hlavy a krční páteře Vám zajistí správný polštář, který je vyroben z paměťové pěny, dokonale podepře krční páteř a uvolní krční svaly a obratle. Poskytne tak správnou ortopedickou a anatomickou oporu krční páteři a tím Vám garantuje pohodlný a regenerující spánek. Výběr správného polštáře je opět individuální záležitost. Záleží na stavbě těla a šířce ramen. U polštáře je velmi důležité, aby držel Vaši hlavu a oblast krční páteře v přirozené poloze. Hlava tedy aby nebyla moc nízko či vysoko. Polštáře vždy před pořízením také osobně vyzkoušejte. Ve společnosti Magniflex naleznete právě tyto typy polštářů. https://www.magniflex.cz/produkty/polstare Mezi polštáři jsou rozdíly ve tvaru, výšce, materiálech a použitých paměťových pěnách. K vyzkoušení matrace i polštáře si udělejte dostatek času, abyste vše řádně vyzkoušela a vybrala si tak pro sebe tu pravou kombinaci, která Vám bude nejen vyhovovat, ale i pomáhat. Přeji Vám hodně zdraví a bezbolestný spánek

Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Dodržujete předsevzetí, které jste si dali na začátku roku?

35%
65%
Zatím hlasovalo 43 lidí

Mohlo by vás zajímat

Krásné Vánoce a pevné zdraví vám přeje Ordinace.cz

Rok se s rokem sešel a jsou tady opět Vánoce - svátky klidu míru a pohody.

Novorozenecký screening bude v lednu rozšířen o další onemocnění

Součástí novorozeneckého screeningu bude od ledna příštího roku také dobrovolné vyšetření na spinální svalovou atrofii (SMA) a těžké kombinované imunodeficience (SCID). Díky novorozeneckému screeningu je možné zjistit onemocnění dříve, než se projeví, a předejít tak nevratnému poškození. Včasná léčba dokáže uchránit zdraví, ale i snížit náklady na pozdější terapii. Rodiče mohou nechat své děti vyšetřit bezplatně ve všech krajích ČR.

Proč je důležité kombinovat denní a noční kosmetickou péči

Určitě jste si tuto otázku někdy položili i vy sami: je opravdu nezbytně nutné používat jeden krém přes den a jiný zase na noc? Nejde jen o marketing kosmetického průmyslu? Potřeby pleti skutečně nejlépe uspokojí oba dohromady, protože každý má jinou funkci a tomu také odpovídá složení. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a po jaké kosmetice sáhnout, aby dostávala vaše pokožka potřebnou hydrataci a živiny?

Desatero, jak si užít Vánoce bez výčitek

Je tu doba Vánoc, čas hodování a pohody. Jak si užít vánoční svátky tak, abychom si po Novém roce nestoupli na váhu a nezděsili se, kolik kilogramů se nám podařilo přibrat? Přinášíme vám pár rad a tipů, jak si vychutnat vánoční čas bez výčitek.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce