Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Poradna: Zdravý spánek

Vybíráte novou matraci a nevíte si rady. Firma Magniflex nabízí konzultace na téma zdravého spánku nebo výběru vhodné zdravotní matrace.

Partner poradny:

magniflex logo
 

Zeptejte se odborníka

Zodpovězené dotazy v této poradně

otázka

Dobrý den, manžel má kostní metastázy ve skeletu, obratle, rameno, trpí ukrutnou bolestí, prosím jakou matraci by jste mi doporučil. Postel měnit nechce a tak bych chtěla koupit alespoň nějakou vrchní matraci jen vůbec nevím jakou a jaké výšky. Děkuji moc

odpověď

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Dle toho co popisujete je zde několik možností. Vzhledem k diagnóze by byla optimální varianta výměna matrace pro pokud možno maximální komfort a s minimem tlaku na tělo zde jsou možnosti Massagio Comfort plus https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/classico/massaggio-comfort-plus měkká velmi komfortní matrace s výškou 20 cm, ze vstupní kolekce Classico https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/dolce-vita/dolce-vita-dual-10 také měkčí matrace s výškou 25 cm, termoregulačním potahem a duálním komfortem z kolekce Dolce Vita což je vyšší střední kolekce https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/magnifico/diamante-dual-12 nebo varianta Diamante což je již matrace z vyšší kolekce s výškou 30 cm, termoregulačním potahem, Duálním komfortem. To co zmiňujete budete pravděpodobně varianta Topperu https://www.magniflex.cz/produkty/prislusenstvi/toppery/topper-classico-plus zde je otázka v jakém stavu je aktuální matrace jelikož topper pouze mírně změkčí stávající matraci, pokud je ale ta tvrdá nebo již proleželá efekt topperu bude minimální. Ideální by bylo kdyby jste navštívila naše showroomy buď v Karlíně nebo na OC Šestka kde Vám všechny výše zmíněné matrace a i topper představíme v praxi.

otázka

Dobrý den, prosím o radu. Poslední 2 roky vstávám s bolestí a brněním celé kostry a bolestí hlavy. Nyní se již bez léku tlumící bolest neobejdu. Cítím se unavená, nevyspalá. Pracuji v nepřetržitém provozu denní, noční. Faktem je, že již cca. 20 let jsme neměnily postel, ani matraci. Může toto mít vliv na moje potíže. Děkuji Martina

odpověď

Dobrý den. Chápu, že bolesti jsou nepříjemné a tělo se cítí neodpočaté. 20 let staré matrace v tom budou hrát určitě zásadní roli. Matrace by se správně měla měnit každých cca 10 let. Pro správnou regeneraci je důležité vybrat vhodnou matraci, která dokáže tělo správně podepřít a dokáže uvolnit páteř a svalstvo. Určitě bych doporučil navštívit nějakou specializovanou prodejnu, kde bude vyškolený poradce a dokáže Vám s výběrem vhodné matrace pomoci. Je důležité se zaměřit na kvalitu materiálů, zdravotní certifikace, správnou výšku, tuhost, a především správnou anatomickou a ortopedickou oporu. V neposlední řadě bych doporučil i výběr vhodného anatomického polštáře z paměťové pěny, který ovlivňuje uvolnění krční páteře. Mohu doporučit např. Italského výrobce Magniflex, který je světovým lídrem v oblasti zdravého spánku.

otázka

Prosím o radu, nejlepší zdravotní matraci pro pro 65+.

odpověď

Dobrý den. Při výběru správné matrace je důležitých mnoho faktorů. Pro koho je matrace určena, jakou má dotyčný váhu, výšku, zda má dotyčný nějaké zdravotní potíže ? Dále v jaké spí nejraději poloze, zda bude matrace na pevném roštu, či polohovacím ? Jaké materiály jsou preferované, zda je dotyčný horkokrevný, či zimomřivý ? A mnoho a mnoho dalších otázek. Při výběru nové matrace bych doporučil navštívit nějakou specializovanou prodejnu, kde jsou prodejci, kteří dokážou s výběrem správné matrace poradit. Matraci je dobré si vyzkoušet a ne se spoléhat pouze na popisky na internetu. Vynikající zdravotní matrace dělá Italská společnost Magniflex. A na webu mají pro představu průvodce výběrem správné matrace, než se vydáte na prodejnu. Viz. https://www.magniflex.cz/pruvodce-vyberem-matrace. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.

otázka

Dobrý den, mám 9ti měsíčního syna a má teď častěji neklidný spánek. Když ho manželka ukonejší položí si ho na postel, kde máme 4cm horní matraci z paměťové pěny a malej vytuhne do pár vteřin. Dokonce si pak "stěžuje" :) když ho přendáme na jeho malou matraci zpět, ale zatím pak usne. Můžeme mu taky koupit podobnou? Třeba jen 1-2cm tlustou? Nebo radši ne, kvůli možnému zbrýždění růstu? Moc Vám děkuji za radu.

odpověď

Dobrý den. U dětí v růstu je důležitý správný výběr matrace. Je důležité se zaměřit především na kvalitu použitých materiálů. Všeobecně platí, že není dobré aby děti v růstu spali na paměťové pěně. V matraci pro dítě může být paměťová pěna prošitá pouze v horní straně potahu a to v maximální výšce 2 cm. Jádro matrace by mělo být z kvalitní ortopedické studené pěny. Matrace by měla být v tuhosti střední/středně tuhá. Pokud se ve Vaší posteli dítě uklidní, tak samozřejmě tam občas může být s Vámi. Krátkodobé užívání mu neublíží. Ale nemělo by se z toho stát pravidlo aby na paměťové pěně nespalo dlouhodobě to by jeho vývoji a růstu páteře moc neprospělo. Mezi přední odborníky na zdravý spánek patří např. Italská společnost Magniflex, která má ve své nabídce několik matrací i přímo pro děti v růstu.

otázka

Dobrý den prosím doporučte mi kvalitní matraci.Mám výhřez ploténky L5 /S1 a bolí mě i kyčle když ležím na boku.V noci se kvůli ploténce sotva otočím 😔. Předem moc děkuji

odpověď

Dobrý den. Děkujeme za Váš dotaz. Vzhledem k tomu co popisujete se jako ideální varianty nabízí matrace Magnistretch. https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/magnistretch jedná o patentovanou matraci která maž výšenou podporu páteře a je vyvinutá právě pro kompenzaci a zlepšení obtíží s výše zmíněným problémem. Matrace díky tlaku co na ní vyvíjíte Vám mírně protahuje páteř což vede k návratu k její přirozené pozici. Matrace jsou v různých výškách a tuhostech přičemž varianta Magnistretch 9 je středně tuhá a má 1 cm paměťové pěny v potahu a varianta 10 a 12 má 2 cm paměťové pěny v potahu. Je tedy v kontaktu s tělem komfortnější a je zde tedy menší tlak právě na kyčelní a ramenní kloub. Dále je zde varianta Comfort Deluxe Dual 12 https://www.magniflex.cz/produkty/matrace/dolce-vita/comfort-deluxe-dual-12 jedná se o vyšší matraci která je velmi komfortní středně měkká s vyšší vrstvou paměťové pěny. Samozřejmě by bylo nejoptimálnější matraci reálně vyzkoušet na našich showroomech buď v Karlíně v Šaldově ulici nebo v OC Šestka. Každý máme vnímání tuhosti odlišné a osobní zážitek je ideální cesta.

otázka

Dobrý den potřebovala bych poradit jakou si pořídit matraci, když mám vyhřezlou ploténku L5. Děkuji za radu a přeji hezký den.

odpověď

Dobrý den. Co se týče těchto problémů máme matraci vyloženě vyvinutou pro tento typ problémů je to kolekce Magnistretch která je v různých výškách a tuhostech. Samozřejmě je nezbytné matraci vyzkoušet jelikož klientovi může sedět i jiný typ. Takto naslepo bez toho aby si jí klient vyzkoušel je to téměř nemožné odhadnout.

otázka

Dobrý den, byl jsem na výletě v Praze, spal jsem v hotelu a měli tam tvrdou matraci. Lehnul jsem si ve 22.00 a do 8.00 jsem nedokázal usnout ani naminutu. Doma mám matraci, která se přizpůsobuje tvaru těla, je docela měkká. Znamená to, že moje tělo je schopné usnout pouze na měkké matraci ? V tom případě už nikdy nebudu moci jet nikam na výlet nebo dovolenou, protože všude mají jenom tvrdé matrace, maximálně středně tvrdé.

odpověď

Dobrý den. Nemusí to nutně znamenat, že Vaše tělo usne pouze na měkké matraci. Nicméně velmi tuhé matrace nejsou skutečně pro každého, každý vnímáme intenzitu tuhosti odlišně stejně tak i samotnou matraci. Samozřejmě v rámci cestování povětšinou nikdy nevíte kde jaké jsou matrace takže je to vždy loterie. Pokud jste doma zvyklí na měkčí postel, tak tuhá Vám pravděpodobně nebude komfortní. Dalšími faktory pak může být i teplota v místnosti atd.

otázka

Dobrý den. Měla bych dotaz. Zakoupila jsem matraci Viscoelastická pěna, výška 6 cm, 50kg/m3 Vrstva ze studené pěny, výška 7 cm, objemová hmotnost 42 kg/m3, odpor proti stlačení 50 Vrstva ze studené pěny, výška 6 cm, objemová hmotnost 35 kg/m3, odpor proti stlačení 32. Vážím 70kg spím na boku a stará matrace mě tlačila do ramen a boků. Na nové matraci se mi krásně spalo asi 4 dny. Po této době zase tlak na celou polovinu těla na které ležím. To by se u této matrace stávat nemělo ne? Děkuji za odpověď

odpověď

Dobrý den. Dle zaslaných údajů nevím o jak tuhou matraci se jedná. Je možné, že procházíte tzv. adaptačním procesem. Občas se stává, že při koupi nové matrace během prvních pár dnů matrace nebude vyhovovat, tělo si na ní teprve zvyká. Tento proces může trvat až dva týdny. Dle Vašeho popisu potřebujete anatomicky dobře přizpůsobivou matraci, spíše měkčí, která nebude vyvíjet protitlak na Vaše tělo. Velice záleží na použitých materiálech a jejich funkci. Viskoelastická i studená pěna se dělá v mnoha variantách a každá působí jinak. Před koupí nové matrace vždy doporučuji navštívit nějakou specializovanou prodejnu, kde se Vám bude věnovat spánkový specialista a pomůže Vám najít nejvhodnější řešení. Je dobré se zaměřit i na kvalitní materiály, které jsou dobře vyzkoušené a mají např. i nejvyšší zdravotní certifikace. Takové produkty se dají poznat, že mají sníženou sazbu DPH na 15%, jakožto zdravotní pomůcky. Mezi špičky v oboru zdravotních matrací patří italská společnost Magniflex.

otázka

Mám vyhřezlé plotýnky a nevím jakou vybrat matraci. Děkuji

odpověď

Dobrý den. Na vyhřezlé ploténky je důležité vybírat matraci, která bude ortopedická, bude umět Vaše tělo správně podepřít a navíc bude i pružná aby pomohla neinvazním způsobem roztahovat meziobratlové ploténky. Např. Italský výrobce matrací Magniflex, vyvinul pro tuto problematiku speciální koleci. Matrace z kolekce MagniStretch využívají tlaku lidského těla na matraci a při zatížení se dvě zóny matrace roztahují opačným směrem. Tím v průběhu spánku jemně natahují páteř a umožňují regeneraci jednotlivých meziobratlových plotének a zádového svalstva, uvolňují skřípnuté nervy, zpomalují proces sesedání páteře a zlepšují krevní oběh. Před koupí je určitě vhodné matrace vyzkoušet a nechat si poradit, která bude nejoptimálnější pro Vaší regeneraci.

otázka

Dobrý den, prosím o radu,jakou matraci a polštář si vybrat při bolestech celé páteře diagnoza osteochondroza s maximem sekundární spinální stenozi c4/5 na podkladě med.protruze. Částečna foraminostenoza. Děkuji.

odpověď

Dobrý den. Při degenerativním onemocnění meziobratlových prostorů, zúžení prostoru kolem míchy je vhodné zaměřit se na kvalitní spánkovou regeneraci, ale je vhodné i doplnit o správné cvičení a výživu. Co se týká doporučení kvalitní matrace, tak bych doporučil Italského výrobce Magniflex, který vyrábí a vyvíjí matrace již 60 let. Jejich matrace z kolekce MagniStretch využívají tlaku lidského těla na matraci a při zatížení se dvě zóny matrace roztahují opačným směrem. Tím v průběhu spánku jemně natahují páteř a umožňují regeneraci jednotlivých meziobratlových plotének a zádového svalstva, uvolňují skřípnuté nervy, zpomalují proces sesedání páteře a zlepšují krevní oběh. Určitě je vhodné navštívit spánkový showroom, kde je možné matrace vyzkoušet a nechat si poradit od odborného prodejce, tu nejvhodnější variantu. Při výběru matrace doporučuji zaměřit se i na výběr vhodného anatomického polštáře, který dokáže správně podepřít hlavu a krk a uvolnit tak krční páteř během spánku.

otázka

Dobrý den přeji a předem děkuji za odpověď. Mám v plánu kupovat matraci vhodnou na problémy s bolesti v kříži a někdy i za krkem. Prosím poraďte mi od jaké firmy objednat a jakou vybrat.

odpověď

Dobrý den. Výběr správné matrace není dobré podcenit, jelikož se jedná o věc, kterou budete denně používat a měla by Vám sloužit několik let. Kvalitní matrace by měla vydržet cca 10 let a neměla by se proležet, je vhodné hledat takové, které mají prodlouženou záruku na 8 -12 let. Správná matrace by Vám měla být nejen pohodlná, ale hlavně by Vás měla umět správně podepřít, tělo dobře zkopírovat, aby se páteř mohla dostat do své přirozené polohy a svaly, tak mohli během spánku správně regenerovat. Dále by bylo vhodné zaměřit se na výběr především zdravotní matrace, jelikož zmiňujete, že máte problémy v bederní oblasti a v oblasti krční páteře. Taková matrace by měla mít nejen označení zdravotní matrace, ale mělo by být prokazatelné proč tomu tak je. Takové matrace se dají poznat podle toho, že mají sníženou sazbu DPH na 15%, jakožto zdravotní pomůcky a prošly nejrůznějšími atesty a certifikacemi, jako je např. Medical Device Class One. Musí být tedy prokázáno, že matrace je zdravotně nezávadná, neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky, alergeny, toxiny, …. Ale také prokazatelně pomáhá správné spánkové regeneraci. Pokud máte problémy s krční páteří, bylo by vhodné si pořídit nejen novou matraci, ale i nový anatomický polštář. Určitě je dobré vyhledat specializovanou prodejnu, kde je dobře proškolený personál, který bude schopen Vám správně poradit a pomoci s výběrem správné matrace a polštáře. Rozhodně nedoporučuji koupi nové matrace přes e-shop, jelikož každý je velmi individuální, má jiné potřeby, jiné pocitové vnímání na tuhost, jiné spací návyky, …… Vím, že je to v této situaci těžké, že prodejny jsou zavřené. Pokud je to pro Vás možné počkal bych na znovuotevření prodejen, nebo bych alespoň zkusil do nějaké specializované prodejny zavolat na telefonickou konzultaci. Mezi přední odborníky ve spánkové regeneraci rozhodně doporučuji Italskou společnost Magniflex.

otázka

Dobrý den, mám problém během spánku. Stává se mi to necelý rok, občas - někdy několik dnů po sobě, jindy třeba 1 x za 14 dní. V noci mě ze spánku probudí že nedýchám. Jsem jakoby paralyzována co se týče toho nádechu, jinak jsem při vědomí a po tomto probuzení mi několik vteřin trvá, než se dokáži nadechnout. Je to velice nepříjemné v tu chvíli a díky tomu někdy s obavami usínám. Přijde mi, že to souvisí s prokrvením, nebo krční páteří. Nevím na kterého specialistu se s tím obrátit (který je to obor). Prosím o radu. Žena, 38 let.

odpověď

Dobrý den. Pravděpodobně se jedná o spánkovou paralýzu. Nejedná se o závažné onemocnění, ale je dosti nepříjemné. Pokud by to výrazně ovlivňovalo váš každodenní život, navštivte neurologa. Ataky spánkových paralýz se stupňují při zvýšeném stresu.

otázka

Dobrý den, poslední dobou mívám ze spodní části chodidla takový "třes". Když se snažím usnout a ležím, tak po chvíli mi jako kdyby něco "lechtá" chodidlo a poté se začne třást noha jako reakce na to "lechtání". Je to nepříjemné, trvá to pouze 2-3s ale bohužel mě to vždy odebere od klidného spánku. Dnes jsem díko této "třepavce" nemohl usnout a proto bych se rád poradil. Děkuji

odpověď

Dobrý den. Mohlo by se jednat o tzv. syndrom neklidných nohou. Jedná se o neurologické onemocnění, při kterém dochází ke křečím, trhání, pálení nebo nepravidelným pohybům či bolestem především v dolních končetinách. Tyto obtíže se objevují se zejména při přechodu do tepla, při usínání nebo v noci. Spouštěčem může být konzumace alkoholu, nedostatek spánku a u některých osob i přemíra soli v jídelníčku. Pokuste se tedy tyto rizikové faktory eliminovat. Při mírných obtížích může pomoci, pokud zvýšíte přísun železa. Úlevu vám mohou přinést i masáže nohou nebo sprchování střídavě studenou a teplou vodou. Večer se vyhýbejte pití kofeinových nápojů. Pomůže vám i pravidelný pohyb. Ten je vhodný spíše v první polovině dne, sportování večer vám naopak může přitížit. Syndrom neklidných nohou může upozorňovat na závažnější zdravotní problémy. Pokud se tedy budou vaše potíže prohlubovat, je vhodné navštívit lékaře, který udělá komplexní vyšetření.

otázka

Dobrý den, mívám úzkosti a problém s nespavostí v tomto období. Je možné užívat 3x denně 5 kapek Relaxin od Energy, večer čaj s kozlíkem lékařským a mučenkou a 2,5 mg Melatonin? Děkuji velmi za radu.

odpověď

Dobrý den. Tato kombinace je možná. ALE spíše než užívání melatoninu (který v některých případech může být spíše ke škodě a problém s nespavostí zhoršit) se zaměřte na správnou spánkovou hygienu či návštěvu spánkové laboratoře.

otázka

Dobrý den, poprosil bych o radu. Hledám přistýlku pro svou maminku, která má RS a stávající matrace je pro ní tvrdá, protože jí bolí i ležení na ní. Proto hledám, sjíždím různé stránky, ale nikde nemohu najít ortopedickou přistýlku, nebo nějakou přistýlku, která by jí zmírnila následky této nemoci, všude jen matrace. Poprosil bych, jestli máte nějaké zkušenosti z této oblasti o radu, jakou přistýlku bych měl vybrat? stačí i obecně, jestli měkkou z paměťové pěny, nebo z pěny normální, nebo pokud máte zkušenosti přímo s nějakými produkty, které by pomohli, nebo alespoň ulehčily spánek. Děkuji za odpověď.

odpověď

Dobrý den. Děkuji Vám za Váš dotaz. Přistýlky, neboli jinak řečeno toppery, se používají pro změkčení stávající matrace. Na trhu existuje několik variant. Toppery mohou být vyrobeny z paměťové pěny, z PUR pěny, z latexu, z gelu, případně z přírodních materiálů. Nejlepší variantou pro zmírnění bolestí během spánku je topper z paměťové pěny. Paměťová pěna je velmi anatomická, perfektně se přizpůsobí tvaru páteře a tím umožní svalům a kloubům dokonalou relaxaci a tím i následnou regeneraci. Tato pěna má tzv. antidekubitní efekt, což znamená, že snižuje riziko proleženin tím, že výrazně snižuje tlak na tělo během spánku. Doporučuji vybírat z topperů, které mají ty nejvyšší zdravotní atesty, aby kromě pohodlného spánku bylo zajištěno také to, že v přistýlce nebudou přítomné žádné zdraví škodlivé látky. Takové toppery vyrábí například Italská společnost Magniflex. Jejich výrobky jsou certifikované jako zdravotní produkty první kategorie a mají sníženou sazbu daně na 15% jako zdravotní pomůcky a patří k jedničce na trhu. Přeji Vám příjemný den.

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Jak zvládnout letní vedro při hypertenzi

Letošní urychlené jaro bylo pro mnohé z nás náročné. Neustálé kolísání počasí způsobovalo pocity únavy, zatímco teplejší dny působily jako náhlá zátěž pro kardiovaskulární systém, především u osob se zvýšeným krevním tlakem. Extrémní teploty ale teprve začínají, horké letní dny klepou na dveře a je třeba se na ně dobře připravit.

Lék na inkontinenci: sakrální neuromodulace

Inkontinence neboli samovolný únik moči, trápí až desetinu obyvatel ČR. Přesto je pro většinu z nich velkým společenským tabu, které často nechtějí odkrýt ani před svým lékařem. Přitom se v mnoha případech dá řešit. Vedle posilování pánevního dna i svěrače a jiných možností léčby, nabízí trvalé řešení moderní a miniinvazivní zákrok sakrální neuromodulace. Pacientovi se do těla zavede malý implantát, který pomocí elektrických impulzů stimuluje nervy nad kostrčí. Zákrok může pacienta zbavit potíží, nebo je alespoň velmi sníží. Plně jej hradí zdravotní pojišťovny a je možné ho podstoupit v šesti specializovaných centrech v Česku.

Jak připravit pokožku na dovolenou?

Dobrý den. Prosím, jaké vitamíny je vhodné užívat před odjezdem na dovolenou k moři? Mám dost citlivou pokožku, která se hned spálí. Také prosím o doporučení krému na opalování a po opalovaní? Děkuji.

Očekáváte příchod miminka? 10 + 1 tip, jak se připravit na porod

Příprava na narození miminka je důležitou součástí těhotenství, která může významně ovlivnit průběh a zážitek ze samotného porodu. „Každé ženě pomáhá něco jiného. Někomu vyhovuje například gravidjoga a jiné ženě procházky. Způsob přípravy na porod je velmi individuální,“ říká porodní asistentka Kateřina Aronová z gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice ve Slaném.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce