Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

operace krční páteře

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,na co se mám připravit,jak přežít......?Prosím podělte se o zkušenosti.Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana
1x

Já si koupila ortopedický polštář hned po operaci.Poradila mi to rehabilitačka hned v nemocnici.Chvíli to trvalo než jsem si zvykla,ale už to je v pohodě.Myslím si ,že když ležíš v noci v klidu na zádech,tak si ten límec můžeš nechat povolený,nebo i rozepnutý.Já ho měla povolený hned když jsem se probrala z narkozy.Právě sestra mi řekla,že ho můžu mít rozepnutý,když budu ležet na zádech.Druhý den po operaci mi řekla,že si můžu lehnout i na bok,bez polštáře jen mi složeným prostěradlem jakoby podložila tvář.A bez límce.To by fajn.

Petra
1x

Ahojky.Ivo,Jani jak se vám daří?Mně je fajn.Už doma dělám skoro vše,když jsem unavená,tak si lehnu a to vydržím jen chvíli.Na krku nejde skoro poznat,že mám jizvu a to nejsem ani tři týdny po operaci.Límec budu mít do kontroly 29.10., ale už ho hodně povoluji:-)

Věra

Ahojky,zdravím ve spolek. Jak to tady tak čtu,jednou jsem rozhodnuta a pak zas ne.Moje neuroložka mi říká,že k operaci to nevidí. Rahabilitační doktor mě na operaci strká. Fyzioterapeutka,že operace je to poslední!! Nevím co si mám myslet a vybratVpravé ruce zdvihem nic neuzvednu,zvednout ruku nad hlavu bez pomoci té druhé nedokáži.a brnění mívám jednou do palce,pak prsteník a malíček.Přeji hezký den.

miki
1x

prosim,napis te co me ceka.mam to same.co s tim delat.

Petra

Ahojky.Já jsem se přímo objednala k neurochirurgovi.A to mi brněli sem tam v noci ruce.Udělal rengen a pak MR a až tam zjistili špatné výsledky.Před operaci se zkoušelo rehabilitace,infůze a různé léky.Nic nezabíralo,když jsem přišla na kontrolu,řekla jsem rovnou,že chci operaci.No a za týden jsem šla a jsem moc ráda:-)Hezký den.

Jana

Ahojky.Taky si myslím že rozhodující je názor neurochirurga.Já k něnu šla s výsledkem magnetické rezonance kam mě poslal můj neurolog.Jinak Petro byla jsem v pátek na kontrole,vypadá to dobře,ale musím na rehabilitace.A po nich,když to budu zvládat,můžu zkusit jít do práce.Tak sláva.Mějte se všichni pěkně.

Iva

Ahoj ve spolek.tak ja jsem na tom porad stejne.Muj doktor mi rekl ze to k operaci neni ale bolesti mam stale.Ted pojedu k jinemu rehabilitacnimu a zkousim lecitele ale po pul roce bolesti uz me to zmaha:-(( 3 mesice mam neschopenku a nic se nezmenilo.

Petra

Ahojky.Tak já už konečně v uterý půjdu na kontrolu.Ve čvrtek to bylo šest týdnů co mně operovali.Límec stále na krku.Bolesti nemám,jen sem tam nervy zapracují. Ivi já bych šla na neurochirurgii.

Jana
1x

Dobry den mohl by mi nekdo poradit. Trpim hodne na motani hlavy spatne se mi chodi venku je to takovy zvlastni pocit pri chuzi. Je mi 35 tyto problemy mam 4 roky. Byla jsem na MR hlavy na EEg a nic akorat na krcni pateri nejake degeneraticni zmeny. Taky mi huci v usich mam tlak v hlave. Nevim uz dal co mam delat strasne to ovlivnilo muj zivot. Nikam se mi nechce jsem nervozni z toho motani, ze nekde upadnu. Je to fakt peklo. Hlava me boli nekdy 4dny vkuse pak mam 14dni klid. Ale ta nejistota pri chuzi je strasna jakoby se mi vlni chodnik. Nejhorsi asi je, ze mi to zaclo vadit pri rizeni auta. Milovala jsem rizeni a najednou je to pro me nutne zlo.neverim ze by toto mi zpusobila krcni pater. Bojim se, ze mi nikdo nepomuze. Zatim jsem od doktoru krom rehabilitace a leku na motani hlavy nic nedostala a ty mimichodem nepomohly vubec. Jsem z Teplic a poradny neurolog se tu zrejme nenajde. Moc dekuji za nejakou odezvu.

Iveta

Ahoj Jani já jsem na tom stejně vím přesně jak ti je mě zjistily k tomuto že mám trošku vyhřezlou ploténku a to mě musel říct až obvodní doktor když jsem ho poprosila taky mi zjistily že mám poškozený nervy na šesté a sedmé obratli krční páteře to mi zjistily na EMG. Chodím už přes rok k doktorům a když mi předepíší nějaké léky tak my je ještě hůř než když je neberu.A to už se my motá hlava už tři měsíce ale už jsem si docela zvykla.Snažím se hodně pít ,odpočívat a chodit na čerstvím vzduchu.Zatím se měj hezky a napiš jak si dopadla a co ti řekly.

Petra

Ahojky.Tak holky měla jsem to samé.Prostě najděte si dobrého neurochirurga.Jsem osm týdnú po operaci,týden bez límcu.Nemám žádné bolesti,je mi fajn.Mám syna ležáka,tak ho ještě nesmím zvedat,jinač dělám už vše:-)Hezký den přeji

Iveta

Ahoj holky mě teď čeká operace poprsí mám ho moc velké a neuroložka mi slíbila že když to moc nepomůže tak pak se to bude řešit dál už mi to jde taky do prstů na rukou a do nohou je my jako kdybych chodila míle a pořád to nechce polevit ty bolesti a jestli to nebude řešit neuroložka tak se konečně obědnám pokud to půjde i bez doporučení.

Petra

Ahojky.Holky jak se máte?

Iva

Ahoj..je mi hrozně..mám pořád bolesti, motá se mi hlava a vůbec nic mě nebaví. Příští týden jsem objednaná k neuroložce tak jsem zvědavá co mi řekne.Jinak chodím na rehabilitace jelikož mi to jde do levé ruky ale bez výsledků.Peto prosím kde jsi byla u neurochirurga?Závidím Ti že už jsi po operaci a v pořádku. Hezký den

Petra
1x

Ahojky.Tak to mne moc mrzí.Chodím k neurochirurgovi dr.Buzek je v Karvinské hornické nemocnici.Moc mi pomohl a ta ochota.Je mi moc fajn.V noci,když špatně ležím tak mi brní ruka,ale jak si sednu nebo změním polohu to vymyzí.Je to u mne malá věc.Tento týden začínám chodit do fitka a čekám na lázně.Už jen samé příjemné věci.Hezký den.

Jenda

Prosim odpovedte na muj dotaz.Byl jste nekdo na operaci krcni patere c5/c6 v Usti nad Labem? Mam velke bolesti .Jdu na operaci az v listopadu ,pry je toho moc.Leky mne moc nepomahaji.meil [email protected] Dekuji vsem a postizenym preji brzke uzdraveni. Honza

Honza z Ustí n/l.

Vážení Před 3 roky jsem měl jit na operaci krč.páteře.Nšel jsem protože mne dala dohromady sestra na rehabilitaci.Vydrželo mi to 3 roky. Dnes chodim na reh.a tak mam znova stejné bolesti .Je mi 78r.Přeji všem nezanedbejte to. Až budu po reh. ozvu se.Honza

pavel

mám po mag.rezonanci a v c2-c6 je to blbý nejhorší c 4 a c5 brnění ruk až po loket podkopavání pod kolenem při chuzi blbě se chodí mám 61 a operaci navrhuji ale je tam prý moc rizik je tu někdo kdo má po operaci v podobném věku

Válav 56 let.
2x

Ahoj Pavle a všichni, kdož máte stejné potíže. Jsem nyní 9 dnů po operaci C3/C4,C4/C5 krční páteře. Jsu tam titanové náhrady. Operace trvala asi 2 hodiny. Po operaci jsem byl převezen hned na pokoj. (Bez JIP). Operace není nijak zvláště bolestivá a pooperační stav se velmi rychle lepší. Z nemocnice jsem odcházel pátý den. Nyní nosím doma měkký límec, do auta si ještě beru výztuhu. Nyní jsem bez potíží. Myslím si, že se nemusíte ničeho obávat a můžete na operaci jít a čím dříve, tím lépe. Věřte, že to dobře dopadne. Tak ahoj a držím palce.

maja
1x

Zdravím. Je mi 43 let. Na nemocenské jsem v podstatě už od 23.10.2013. SLA jsem na ortopedii, s tím ze mne bolí práva ruka- Brni mne Prsty na pravé ruce. Bolí prostředníček, bolest přechází do zápěstí Az k lokti.a ze mne neskutecne boli v zadech az mne pali cele zada A ze je to nekdy k nevydrzeni a ze od bolesti zvracim.Ortoped mne poslal na rentgen. Konstatoval zánět zil, Ruku az k rameni jsem mela 3 týdny v sadre. Po sundani - 5 týdnu Rehabilitace. Nic se nezměnilo. Na další kontrole mel pan doktor Podezření na syndrom karpálního tunelu. Takže spousta vyšetření A opět rehabilitace dokola. V dubnu 2014 si už asi myslel ze simulují. Tak mne vypsal do prace. Ještě jsem musela na vyšetření na nemoci z povoláni. Do prace jsem nastoupila 23.4.2014, první den již před koncem směny jsem už mnela v sobě asi paty Prasek. V noci jsem doma nespala Rano opět do prace na šest hodin. V osm už jsm SLA domu, fakt to neslo. V práci mi dali dovolenou. 12.5.2014 už jsem SLA ke své lekarce. Ta mne poslala na neurologii. Pani doktorka mne objednala někdy na začátek června, z neurologie mne poslali na vyšetření EMG. Tam nic nezjistili. Následovala magnetická rezonance, zda nejde o nějaký nádor na mozku, rentgeny, krční páteře. V záři jsem byla zpět na neurologii. K neurochirurgovi mne objednali na9.10.2014. Dopadlo to tak ze 28.10.2014 nastupuji k operaci vyhrezle ploténky, která tlačí na míchu a je to už hodné akutní. Takže jsem ani nedostala na výběr. Neurochirurg mi jen řekl, ze kdybych přišla před rokem tak by operace snad nebyla nezbytne nutná. Co na to říct? Asi už raději nic. Ted nezbývá než věřit ze vše dobré dopadne. A to jsem ke všemu dostala novou praci. Snad nastoupim. Přeji všem hodné sily a zdraví především. Maja

Luboš G.
1x

Dobrý den, všechny Vás zdravím. Mám velmi vážné problémy s kr. páteří. Je mi 49 let a mé problémy jsou až neuvěřitelně přesně popsány zde: http://masaze-slechta.webnode.cz/cervikalni-syndrom/ Chtěl bych se zeptat Vás, kteří máte za sebou operaci, jestli jste před operací prožívali něco podobného. Děkuji

miki

je mi 35 a mam pry vyrustky na krcni pateri,jako zene ktery je 60 jde to nejak operovat?prosim napiste mi nekdo

Petr

Mám problém s krční páteří , tři plotynky na výměnu podle mag,rezonance, zjistili me to asi před rokem ,brnění ruk ,prstu na nohou, a to nejhorší práva půlka těla stuhla jako když si sevrete ruku do sveraku ,řekl bych ani rovnováha horší ,těžko se to vysvětluje ,zatím prezivam zvykl sem si ,su chlap ,ale doktoru se bojím ,asi půjdu na stůl az to se mnou bouchne pořádně o zem, už sem 4 krát spadl ,prostě noha práva jako by nebyla, nikomu to nepřejí, jinak všem brzké uzdravení, drzte me palce díky.

petr

Máte někdo zkušenosti s operacemi v Českých Budějovicích?

milan

vratil jsem se z Budejek z operace 4a5plotynky.Jedna vyhředlá,na jedne vyrustky .Operovali me 17.2.po dni na JIP tři dny na po koji a domu.Operaci provadeli krkem,dva štěpy na vyztužení mi brali z lopaty pánevní.Na sále jsem stravil čtyři hodky.Operace proběhla dobře.Před operací řikali za měsíc 80%zátěž.Zatim je brzy,ale cítím se v poho.Až na malou informovanost od lékařů,bych to hodnotil kladně.

Aninka

zítra nastupuji do fakultky v Ostravě, ve středu operace, jaj je mi už dnes divně. Z ničeho nemám asi takový strach jako z narkózy (vždy je mi po ní šoufl). Jsem zvědavá, jestli op.pomůže a za jak dlouho budu schopna fungovat.

Jana

Ahoj všem, taky mě zřejmě čeká opka, mám víceetážové degenerativní změny, dominují sekundární foraminostenózy C5/6 a C6/7 vpravo, kanalikulární stenóza C5/6 a C6/7. Léky, obstřiky, infuze a je to čím dál horší, pravá ruka mě tak strašně brní, že si ji musím nosit. V Brně mě operovat odmítli, že je to velké riziko a že jsem na to mladá, je mi 43! Bohužel pracuji jako prodavačka, od půl září jsem doma a stav se stále zhoršuje, MRI z června. Objednala jsem se na Homolku, k dr. Chrobokovi. Byl jste někdo u něj a u něj operován? Děkuji Jana. [email protected]

Jarda

Ahoj Jano, v listopadu jsem taky byl v Praze naHomolce na konzultaci.Mam narustky na krcni pateri a mackaji me na michu.Operovat me taky nerchteji, ze je to moc velke riziko.Boli me svaly, casto se mi toci hlava, jsem unaveny a ubyva me sila v rukou.Pry budou muj stav sledovat.

Jean

Užívej přírodní antibiotika, např. lichořeřišnici, lesklokorku a další , podívej se na dobré bylinkáře

Jana
1x

5. listopadu jsem byla na operaci krční páteře C5/6 a C6/7 a velké nárůstky a dekomprese kořenů a míchy na Homolce .Operoval mě Mudr. Chrobok. Je ¨to špičkový neurochirurg, člověk na pravém místě, prostě člověk k nezaplacení. nemáte se čeho bát.

Standa 57 let

Ahoj všichni nemocní a ti co umí poradit. Mám velký problém s krční páteří. První operace 16.3.2015 - výměna ploténky, která tlačila na míchu mezi C5C6 za cake ( nějaký zvláštní silonovou ploténku). Operace proběhla předem v MN Ostrava Fifejdy. Silné pálení předloktí a prstů levé ruky a bolest ramenou ani po 30 různých rehabilitacích (perličková lázeň 10x, teplé voskové obklady a pak masáž fyzioterapeuta 20x) neustálo. Do lázni nechci - bydlím jak v lázních (příroda, bazén, hodná manželka a děti, atd.) Pak jsem odpracoval přesně půl roku na velínu a jako zástupce mistra. Druhá operace 3.3.2016 tamtéž - uvolnění utlačované míchy C5C6 a C6C7. Operace proběhla zezadu vsedě. Dneska, měsíc po operaci bolesti ramenou a silné pálení už na obou rokou zesiluje. Beru léky - Lyriku nebo Pragiolu pak Zaldiar nebo Ibalgin 400 od bolesti. V nejhorších situacích užíju třeba i Ibalgin 600 nebo D-H-C. Od nervů beru někdy Neurol nebo Lexaurin a na spaní občas Stilnox. Dlouho to vydrží ledviny nebo játra nevím. Asi budu zase opakovat stejné rehabilitační procedůry v které už moc nevěřím že pomohou. Dle vajadření mého neurochirurga se víc už s tím nedá nic dělat. Zůstaly tam ještě dva útlaky na míchu, které už nejdou operovat, protože na míše jsou už utvořené pluskýře - otlaky. Jeden zepředu, druhy níže zezadu. Vše je dobře vidět na MR. PROSÌM o radu co mám dělat dál, nebo už do smrti užívat moc nepomahajíci léky ??? PS. mám odpracovaných 40 let v třísměnném provozu na vysokých pecích, kde v osmdesátých letech byla horší dřina jak v dolech. Do důchodu bych měl jít v roce 2022 Za sebemenší radu předem děkuji. Standa

Standa 57 let

Špatně jsem to odeslal tak ještě jednou prosím o radu na příspěvek výše. Děkuji Standa.

Lucka

jdu na operaci do Ústí nad Labem..operace C5,C6,C7, a budou i dávat titanovou dlahu. Máte někdo zkušenost a podělíte se? Nastupuji 2.5 a jak se to blíží přepadá mě strach :(

Jana
2x

Neměj te strach.Jsem po druhé operaci.První 2014 17.4 a druhá 11.4 2016.Takže jsem 9 dní po peraci.Mám titanové náhrady plotének C6/C7 C5/C6.A je to vcelku v pohodě.Nesmíte ovšem být jak já...člověk hyperaktivní,který se musí teď mít opravdu rád a začít se šetřit,což je u mě problém.Je potřeba po operaci dobře a ze správnými lidmi rehabilitovat a také umět odpočívat.Měkké tkáně se hojí až rok.Operoval mě pan mudr.Pavel Buchvald Liberec.Velký profesionál s velmi lidským přístupem.

lucka

Děkuji za odpověď. Je to po operaci hodně bolestivé? 😏

lucka

Tak to mám týden za sebou :)

pavla

Ahoj lidičky, mám foraminostenozy C5/C6 a C6/C7, dále protruze plotének, spondylofyty a páteřní kanál redukován. Mám bolesti hlavy a levé ruky, brnění až pálení prstů a slabost levé ruky. Pomůže mně operace, prosím podělte se o zkušenosti.

Helča
1x

Ahoj plotýnkáři. Je mi 26 let a mám výhřez na krční c6/c7 15 mm a bederní l5/s1+l4/l5 s tlakem na durální vak. Žádný úraz jsem neměla. Mé problémy začaly asi před 3 lety - to jsem měla blokádu krční páteře, návštěva neurologie, žádné cvičení pouze opich, límec a domů. Po půl roce relativního klidu se záhy objevil pocit tlaku v krku neboli knedlík v krku s tím spojená únava, slabost, vnitřní chvění v těle, parestezie končetin a občasné brnění krční páteře. Tento záhadný knedlík a s ním spojené problémy jsem sdělila mudr na neurologii - výsledek RTG krční páteře s výsledkem kyfotizace, lordoza a snížená c4 - tzn nález v normě. Následně gastroskopie, rtg plic, borellie, chlamydie - vše OK. Můj knedlík se nezlepšoval a paní mudr neuroložka ze mne dělala psychicky labilního jedince. Dále následovala další zimní blokáda - opich, límec, rhb jazylky, kde mi 10 minut hladili krk. Po opětovných návštěvách mudr neuroložky mne po roce poslala na mr mozku ( pro podezření na RS ) - výsledek negativní. ORL vyšetření negativní. Nasazen mirtazapin, diazepam. Život mne moc nebavil, knedlík a stavy výše popsané jsem měla stále, někdy hrozné, někdy lepší. Následovala návštěva u mudr neuroložky s tím, že už pro mne nemůže více udělat a poukázala na psychiatrii. Pomalu jsem začínala věřit, že jsem asi blázen...ale Začala se mi motat hlava, zašla jsem k mudr neuroložce, zaslala mne na rhb. K rhb se nebudu raději ani vyjadřovat. Následovalo vyšetření eeg - v pořádku, oční - v pořádku. Cirka za týden jsem měla další blokádu krční páteře - obstřik a domů. Tímto jsem u paní neuroložky ukončila ˇˇléčbuˇˇ. Mezitím jsem chodila na masáže, trakce a nápravy krku, na které bych jistě nechodila, kdybych věděla.... Do měsíce jsem si našla nového neurologa, který mne zaslal na MR mozku + C páteře - výsledek výše. Velký výhřez na krční páteři s tlakem na míchu. Od tohoto výsledku se jaksi vše přehodnotilo. Problémy neustálé motání hlavy, občasný knedlík, přidávalo se brnění do levé ruky, zhoršování zraku, silné bolesti hlavy. Začala jsem hledat východisko, jak se zbavit výhřezu a s ním spojených problémů. Zkusila jsem dornovu metodu - zhoršení problémů. Dále SMsystém - zhoršení problémů. Obě metody byly vedeny certifikovanými odborníky. Po smsystému se můj stav zhoršil natolik, že mne začaly brnět všechny končetiny, motání hlavy se rapidně zhoršilo, svalová slabost v celém těle a s ní spojený třes svalů. Fyzická námaha je pro mne velký problém. Mezitím proběhla první konzultace u mudr neurochirurga v ústí n/l - diagnoza operace. Problémy přetrvávaly, bolesti vůbec žádné, ale začala jsem mít velké problémy s nohami, velká svalová slabost, problémy s močovým měchýřem (časté močení), vysoký srdeční tlak a vysoký puls, svalové záškuby různě po těle. Po zhoršení příznaků jsem absolvolala za 2 měsíce od první MR C páteře druhou, výsledek skoro stejný. Absolvovala jsem sérii vyšetření: EMG v pořádku, MEP, SEP výsledek špatný jen pro levou ruku, EKG v pořádku, Holter ok, krev v pořádku, urologie v pořádku. Neurolog mne zaslal na kapačky - výsledek žádný. Byla jsem na CT PRT obstřik kortikoidem i ozonem - výsledek žádný. Následovala konzultace u neurochirurgů na homolce, ústí, úvn - doporučena operace. Konzultace na discogel v Brně - doporučena operace, cena mimochodem 45000. Bylo řečeno, může pomoci, ale výhřez je velký, spíše operace. Takže jsem váhala a nakonec po další MR tentokrát L páteře jsem discogel odmítla protože.... Po konzultacích jsem naléhala o MR L páteře, kvůli nohám a močovému měchýři...nakonec jsem uspěla na homolce.. Výsledkem jsou 2 výhřezy, jeden je menší a druhý na l5/s1 je docela veliký. Co teď... Chirurgové chtějí řezat krk a pak se uvidí co s bederkou. Mezitím metoda Mckenzie – nulový efekt, dokonce sama cvičitelka řekla, že mi není pomoci. Všichni kromě chirurgů mi operaci vymlouvají, je to velký zásah do páteře a já se nechci doživotně vracet na sál. Přiznán id 1. stupně. Jinak termín mám na Homolce koncem srpna. Doufám, že jsem alespoň někomu pomohla v zoufalém hledání o pomoc při výhřezu ploténky. I já sama uvítám jakékoliv rady co dělat, jak dál...je to těžké. Aktuální problémy: Motání hlavy, svalová slabost celého těla, časté močení, putující brnění v celém těle, třes všech končetin, občasné bolesti hlavy, vyčerpanost. PS: Tuto diskuzi jsem zdolala za dva týdny úplně celou. Škoda, že už pomálu nikdo nepřispívá, čím více info, tím lépe :-) Hodně zdravíčka všem.

Jarda

CHtěl bych tě trochu uklidnit,jsem dva měsíce po operaci krční páteře,taky na Homolce(Dr CHrobok).Teď začínám chodit na rehabilitace a potom mě čekají lázně.Měl jsem také nárústky a útlak míchy.Operace proběhla bez problémů,Homolka je špičkové pracoviště.Jestli chceš vědět víc,můžeš napsat [email protected]

Helča
1x

Ahoj Jardo. Raději bych psala sem, aby se diskuze rozhýbala. Jaké jsi měl problémy před operací ? A po operaci se cítíš jak ? Jak dlouho musíš nosit límec ? Mám spousty otázek :-)

pavla
1x

čau Helčo, vím o čem mluvíš, záda jsou hrozný prevít, jsem dva měsíce po operaci bederní páteře L5/S1, výhřez plotýnky, a s krční mám problémy už asi 15 let a je to horší a horší, asi si můj příspěvek četla je z 18.7., takže taky se snažím hledat rady a informace, co kdo píše. Nevím jestli to taky neskončí operací, ted se musím dát trochu dohromady s tou bederní, abych mohla fungovat a musím řešit i tu krční, protože se to jen zhoršuje. Mám za sebou, rehabilitace, infuze, injekce, kde co, ale efekt žádný, tak uvidím .

Helča

Ahoj Pavlo. Jediné co jsem snad nevyzkoušela z takových nejznámějších fyzioterapií je DNS Koláře. Největší naději bych viděla ve cvičení smsystému, jenže chce to opravdu opatrně pozvolna a nepřepínat se. Se mnou to bohužel seklo, když jsem udělala rotační cvik a od té doby co vezmu lana do ruky, tak je mi hůřl. Já plánuji jít po operaci krku na discogel v brně (na bederku), ten výhřez na bederce není tak velký, takže je větší šance, že discogel zabere. Zkouším se ještě nahřívat infalampou, jemně masírovat třezalkovým olejem, polykám hrsti potr. doplňků (kolagen, aescin, bkomplex, betaglukan a spousty vitaminu) a zatím žádná sláva. Snad bude líp.

Jean

bolesti páteře i jiných částí těla působí mikroparaziti, pochybuji, že se po operacích nárůstky a potíže nebudou opakovat !

Dan
1x

Před osmi lety výhřez ploténky C5/C6 6mm do páteřního kanálu, útlak kořenového nervu, silné bolesti levé paže. Operace v FNO Ostrava, po cca 2 měsících rekonvalescence návrat do práce, zcela bez potíží a jakýchkoliv bolestí. Bohužel sešroubování dvou obratlů vede k tomu, že hybnost musejí převzít další obratle a ploténky a o to rychleji degenerují, takže nyní opět výhřez, tentokrát C6/C7. Když mi to zase sešroubují, tak za 5 let jsem tam znovu, a tentokrát to bude C4/C5 nebo C3/C4. Tak bych rád namísto fixace mobilní náhradu, terá nesnižuje hybnost, ale v Ostravě to nedělají. Máte s tím zkušenosti? Kde to dělají nejlépe?

Dan
1x

A ještě dodatek - výhřez C6/C7 má velikost asi 5mm, je rovněž do kanálu, ale vůbec mě nebolí krk, ale bolest bývá příšerná mezi lopatkami a střílí až do hrudní kosti. Po 5 infuzích kortikosteroidů zlepšení, ale pořád to pobolívá, hlavně při trhavém pohybu, kašlání, smíchu. Neurolog si nebyl jistý, jestli bolest mezi lopatkami souvisí s tím výhřezem, řekl jen, že je to možné.

Helča

Já mám c6/c7 15 mm výhřez do míchy a nic mne nebolí. Myslím si, že ohledně mobilní náhrady na krční páteři, musí být páteř v naprostém pořádku. Nesmí být různá zakřivení (lordoza, kyfoza) a v nesmí být více než 1 výhřez na krku. Pacient musí být mladšího věku, na to také koukají. Ale toto rozhodnutí je stejně v rukou neurochirurgů, dělat by to mohli v nejlepších nemocnicích v čr (motol, homolka, brno, liberec, úvn)

Jean

léč si chlamydie nebo jiné mikroparazity a nediskutuj !

Mildo

Nedajte si operovat krcnu chrbticu nie vzdy to pomuze po operaci su mnozi invalidi s dozivotnimi nasledkami a cesta spet uz neexituje. Krcna chrbtica je na takyto velky zasah moc citliva ,co ma za nasledek mnozstvo dalsich komplikacich no bohuzel dozivotnich.Musite myslet i nato ze lidske telo ma uzasnou regeneracnu schopnost , trva to sice delsi obdobi,ale stoji si na to pockat az se telo s tim samo vysporadat.

anonym

Na nic nečekat, příčinou jsou chlamydie a ostatní potvory, léčit na vlastní pěst a nečekat na nesmyslné dg. doktorů !

Petra

Dobrý den. Při mírném sklonu hlavy mě brní nepříjemně skoro celé tělo. Je mi 25 let a měla jsem po úrazu frakturu krčního obratle C6 a C7, které mi následně operovali a sešroubovali. Do této doby jsem neměla díky bohu žádné komplikace. Brnění se poslední dobou urychleně horší ( nemám žádnou fyzickou námahu ). Jsem po operaci zhruba 2 měsíce a za 14 dní jdu na další kontrolu a RTG. Mám vyhledat lékaře radši dříve? Nerada bych něco zameškala. Děkuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce