Inzerce https://www.lekarna.cz/maminka-a-pece-o-dite/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=maminka-a-pece-o-dite

Jak se bránit chřipkovým onemocněním a virózám

( Komerční prezentace | přečteno: 855x )

Chřipková onemocnění a virózy nás během zimního období provází na každém kroku. Imunitní systém je pod tlakem a musí se vyrovnávat s útoky množství různých virů. Jak zajistit, aby organismus obstál? A jak účinně bojovat s nepříjemnými příznaky v podobě horečky, únavy, bolestí hlavy a kloubů? Imunitu je třeba podpořit. Čím více posílená bude, tím snadněji se útočícím infekcím ubrání.

Boiron.cz
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Chřipková onemocnění a jejich původci

Chřipková onemocnění vyvolávají virové kmeny, které se v populaci vyskytují po celý rok a mají různé projevy. Pro chladné zimní měsíce jsou typické např. rhinoviry, ve velkém se vyskytují i orthomyxoviry, mezi které patří i chřipkový virus - původce samotné chřipky. Nastavit imunitu tak, aby byla vůči útočícím virům odolná, lze celou řadou způsobů. Důležitou a nezastupitelnou roli hraje prevence. Organismus můžete posílit správnou životosprávou, dostatečným odpočinkem, i vhodnými léčivými přípravky.

Základem zdravý životní styl

Velmi důležitá je v období chřipkových onemocnění kvalitní strava a zvýšený přísun vitamínů v podobě čerstvého ovoce a zeleniny. Pestrý jídelníček zajistí správnou funkci imunitního systému i nervové soustavy a odolnější budete vůči únavě i vyčerpání. Zodpovědně je třeba přistupovat i k alkoholu. Základem pro obranyschopnost je kvalitní odpočinek, spánek by měl být pravidelný, dostatečně dlouhý a dbát byste měli i na spánkovou hygienu a vyvarovat se před ulehnutím do postele aktivitám, které spaní mohou narušit. Imunitu posiluje i pravidelné cvičení a pohyb na čerstvém vzduchu, který by měl mít ve vašem kalendáři pevné místo.

Pozitivní myšlení

Přestože jsou lidé v poslední době kvůli pandemii covid-19 a jejím dopadům pod velkým psychickým tlakem, je velmi důležité zachovat si pozitivní myšlení. Právě zdravá psychika je pro imunitní systém klíčová. Dlouhodobému vypětí je potřeba se vyvarovat, protože dokáže imunitu výrazně oslabit. Se stresem je dobré se naučit pracovat – a to pomocí relaxace, cvičení, pravidelných vycházek nebo rituálů, které pomohou vaší mysli odreagovat se.

Šetrná péče při prevenci i léčbě chřipkových stavů

Vhodnou variantou prevence jsou homeopatické léky. Jejich užívání má řadu výhod. Jsou bez omezení věku, bez známých nežádoucích účinků a mohou se kombinovat s jinými léky či doplňky stravy. Vhodné jsou pro malé děti, pro těhotné a kojící ženy i pro seniory, kteří většinou užívají více léků současně a ocení, že se homeopatika navzájem s jinými léky či doplňky stravy neovlivňují.

Homeopatický léčivý přípravek Oscillococcinum je určen jak k prevenci, tak k léčbě chřipkových stavů. Pro prevenci je vhodné užívat 1 dávku týdně. Od prvních příznaků chřipkových stavů, jako je např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů, užívejte 1 dávku 3x denně po dobu 1 až 3 dnů. Lék je vhodný pro všechny věkové skupiny, užívat jej mohou těhotné a kojící ženy, děti i senioři. Malým dětem lék rozpusťte v trošce vody pro pohodlnější a bezpečnější podání. Léková forma v podobě granulí v jednodávkových obalech je praktická a snadno se vejde do kabelky nebo aktovky – lék tak můžete mít všude s sebou a vždy po ruce. 

oscillo

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

Více na Boiron| Oscillococcinum

Advertisement
thermeeno_500x150_3_v2.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Chřipka
Partner rubriky Chřipka

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Chřipka

Jde o virové onemocnění, které se vyznačuje náhlým začátkem, provázené horečkou schváceností, únavou, bolestmi kloubů a svalů. Stav je provázen zánětem horních cest dýchacích.

Horečka

Horečka není nemocí v pravém slova smyslu. Je to příznak onemocnění, výstražný signál, které tělo vysílá a říká: "Pozor, asi budu nemocné."

Chrapot

Chrapot může být příznakem celé řady různých onemocnění. Základem pro vznik hlasu je zvuk, který vzniká v důsledku vibrace hlasivek. A právě při porušení vibračních vlastností hlasivek vzniká chrapot. Jeho tíže může kolísat od lehkého zastření hlasu až po slabý dyšný chraplavý hlas.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce