Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

10. duben: Světový den homeopatie

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 19218x )

Homeopatické přípravky stimulují organismus k lepšímu využití vlastních léčebných sil. Jejich hlavní výhodou je fakt, že pro organismus nejsou toxické.

shutterstock.com

Homeopatie v České republice

Během dvaceti let její novodobé existence homeopatii v České republice používá stále více lékařů a lékárníků a stala se také běžnou součástí mnoha domácích lékárniček. Homeopatické přípravky jsou k dostání v lékárnách, vzácněji používaná homeopatika bývají k objednání do druhého dne. 

Např. přípravek Oscillococcinum dlouhodobě patří mezi deset vůbec nejžádanějších volně prodejných přípravků proti chřipce (data IMS 2004-2011), monokomponentní homeopatika pomáhají stále většímu počtu maminek v těhotenství nebo při kojení, pro svou účinnost a šetrnost je homeopatie oblíbená také při léčbě malých dětí.

Přestože homeopatie vzbuzuje doma i ve světě stále mnoho diskuzí, neustále o ni roste zájem jak mezi odborníky, tak laiky. V dnešní době se s ní pacienti mohou setkat dokonce i u lékařů specialistů a v některých nemocnicích, s oblibou ji používají také někteří veterináři.

V současné době v České republice působí dvě lékařské homeopatické společnosti:

  1. Homeopatická lékařská asociace (HLA)
  2. Česká lékařská homeopatická společnost (ČLHS)

Homeopatie narážela a stále naráží (stejně jako v ostatních zemích) na nesouhlas určité části lékařů a vědců, kteří její metody považují za vědecky nedostatečně průkazné. K nepříznivému obrazu homeopatie zejména v devadesátých letech přispívala přetrvávající nízká informovanost a bohužel také nedostatečná legislativní ukotvenost homeopatické léčby v českých zákonech, které nedokázaly zabránit tomu, aby se homeopatie v některých případech nedostala do rukou ve zdravotní péči nekompetentních osob, jejichž působení se prudce vymykalo lékařské etice a zodpovědné péči o pacienta.

Přes všechny potíže vzniká v devadesátých letech první lékařská homeopatická společnost, na Státním ústavu pro kontrolu léčiv jsou registrována první homeopatika, pořádají se první odborné kurzy a školení. Od roku 1991 v České republice působí CEDH, mezinárodní škola klinické homeopatie, která působí v přibližně 20 zemích světa a partnersky spolupracuje s 25 různými univerzitami. Za dobu své existence v České republice bylo v rámci této školy vyškoleno již 3 800 lékařů, další lékaři a lékárníci získali vzdělání v jiných kurzech, zejména rakouské či anglické homeopatické školy.

 

Slavní a homeopatie

Therese von Schwarzenberg: V letech 1981-1983 studovala postgraduálně homeopatickou medicínu, v roce 1983 otevřela svou vlastní praxi zaměřenou na homeopatii.

Cindy Crawford:  „V naší rodině zastávám místo „doktora“ já a musím říct, že jsem velkým fanouškem homeopatie. Když mám sebou děti, vždy mám sebou i homeopatika.“

Paul McCartney: „Bez homeopatie nemůžu fungovat. Ve skutečnosti nikdy nikam bez homeopatických léků nejezdím. Používám je opravdu velmi často.“

Kim Cattrall: „Miluji Arniku! Používám ji velmi často, protože mi skvěle pomáhá na modřiny.“

Zdroje:

www.svethomeopatie.cz

www.boiron.cz

komerční sdělení500x150_sedatif_2020_12_ordinace.cz.jpg

kapitola
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Co je pro vás největší motivací k zanechání kouření?

Zatím hlasovalo 87 lidí

Mohlo by vás zajímat

Jsou homeopatika podvod?

Homeopatici na ni nedají dopustit, pediatři ji nezatracují a ostatní lékaři ji spíše neuznávají.

Nejčastější mýty o homeopatii

Homeopatií se dá léčit rakovina, při užívání homeopatik musíte zapomenout za žvýkačky a čištění zubů. To jsou některé z mýtů o homeopatii, které bychom rádi probrali.

Najděte si svého homeopata

Pokud potřebujete najít ve svém okolí cetrifikovaného homeopata, bude se vám hodit přehled těch, které garantuje Homeopatická lékařská asociace, čili Sdružení lékařů, praktikujících homeopatii.

Homeopatie: šetrná a účinná léčba bez vedlejších účinků

„Není to zázrak s okamžitým efektem, ale je bezpečná, bez vedlejších účinků a na některé nemoci zabírá zaručeně a velmi rychle,“ říká o homeopatii MUDr. Renáta Sikytová z Homeopatické ordinace v Dobřichovicích.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.