Inzerce

Homeopatie umí pomoci i se strachem před tabulí

15. října 2012, Renata Vyšínová   |   přečteno: 5387x

Nervozita před písemkou, strach z neúspěchu a z toho vyplývající nechuť chodit do školy. Možná to znáte od svých dětí - a možná si myslíte, že s tím prostě nejde nic dělat, že z toho vyrostou. Pomoc ale existuje - nabízí ji homeopatie.

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz DOPORUČUJE

Chtěli byste dětem pomoci zvládat psychické problémy, které se pojí se školou – pak by se vám mohly hodit zkušenosti, které má s homeopatickou léčbou podobných problémů MUDr. Tomáš Karhan z Homeopatické kliniky Arnica, který je autorem knihy „Homeopatie a děti“. S podobnými problémy a jejich léčbou se ve své ordinaci setkává už dvacet let.

Umí homeopatie pomoci se strachem, který trápí školáky před písemkou?

„Můžeme pomoci, ale je to trochu „těžší disciplína“ a vyžaduje velmi pečlivou přípravu. Měli bychom o dítěti vědět maximum, abychom dokázali najít vhodný přípravek.“

Můžete jmenovat alespoň nějaký příklad?

„Pokud jsou to běžné strachy ze školy, neurotické potíže, pak můžeme nabídnout léky – Argentum nitricum a Gelsemium. Argentum nitricum je vhodné pro děti, které zmatkaří. Přebíhají z příkladu na příklad a nic pak nestihnou udělat pořádně. Gelsemium je vhodné pro děti, které strach paralyzuje, kteří rezignují, mají pocit, že nic neumí. Lék jim pomůže odbourat stres, uklidnit se. To jsou ale jen dva příklady – léků existuje spousta a je dobré je vybrat právě podle obtíží dítěte, ale i jeho osobnosti. Lze si samozřejmě nastudovat potřebné z literatury, poradit se v lékárně a lék koupit, ale k opravdu kvalitní léčbě je rozhodně zapotřebí podrobné vyšetření dítěte. Musíme zjistit, jak reaguje na stres, čeho se bojí, jestli je spíš uzavřené a jak reaguje na kritiku. Teprve pak může homeopatie opravdu účinně pomoci.“

Říkáte, že si potřebujete udělat obrázek o reakci dítěte. Jak staré dítě o sobě může takové „svědectví“ podat?

„Léčím ekzémy u kojenců. I takhle malé dítě o sobě dobře vypovídá. Během vyšetření vykáže i kojenec překvapivou řadu signálů – byť neverbálně. Sleduji, jestli si pláčem vynucuje maminku, jestli je bázlivé… Výbornou výpověď získávám od sourozenců – ti mají takový zvláštní dětský pohled a jejich poznatky jsou většinou hodně trefné. Informace o dítěti si skládám i při opakované návštěvě, když už ví, do jakého prostředí jde. Dětem velmi pomáhá, že nejsme prostředí plné bílých plášťů, přístrojů a injekcí."

Homeopatické léky, které pomohou s problémy školáků

I tyto léky podáváme v ředění 5 nebo 9 CH:

Gelsemium sempervirens – vhodný pro studenty, kterým strach a stres při zkoušce nedovolí si vzpomenout na učivo, které ale znají. Pomůže proti strachu, který jim rozklepe kolena.

Argentum nitricum – pro žáky, kteří se nesoustředí na práci, přebíhají od tématu k tématu, mluví dřív než myslí a tím pádem nedotáhnou nic do konce.

Ignatia amara – je vhodným lékem pro studující, kteří nemohou myslet na nich jiného než je učení, takže jsou unavení.

Mercurius solubilis – uklidní neklidné žáky, kteří mají potíže s logikou, tedy i s matematikou a z ní vyplývajícími předměty. Tito žáci bývají často nemocní.

Napište nám své zkušenosti při léčbě dětí za pomoci homeopatie. Čekáme na ně v diskusi nebo na mail. redakce@ordinace.cz.

komerční sděleníoscillo_podzim_2016_09_500x150final.gif

autor: Renata Vyšínová , ordinace.cz

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Přidat nový komentář

 Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Partner rubriky Homeopatie
Partner rubriky Homeopatie
Nové články emailem
Anketa
Jaké je vaše novoroční předsevzetí?
Zatím hlasovalo 381 lidí.
Inzerce
Inzerce
Kontakty
Hledej lékaře homeopata
Hledej lékárnu
Hledání směřuje na stránky www.boiron.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • MARIE (Zánět žaludku) 13. ledna 2018, 11:59:00

    ...leta jsem trpěla, měla problémy se žaludkem,pálila mě žáha, dvanácterníkový vřed,… Diskutovat

  • Petr (Rivotril) 15. ledna 2018, 20:26:52

    Michaeli, děkuji, že mi chcete poradit, pomoci. Omlouvám se za svůj postoj, ale já s tímto… Diskutovat

  • Katka (Rivotril) 14. ledna 2018, 21:58:28

    Petře, Petro, jste skvělí bojovníci a úžasní lidé, kteří ač sami se necítí dobře… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.