Dobrý den, jaký slaný roztok se prosím používá do konvičky na výplach nosu? Kupuje se nebo ho můžu vytvořit doma? Děkuji za odpověď
Ježdění na kole má spoustu výhod, nepotřebujete hledat soupeře, nejste závislý na otevírací době sportovišť nebo fitness center. A navíc – celou dobu budete na čerstvém vzduchu.
Další výhodu má cyklistika pro ty, kdo mají již nějaké zdravotní problémy. Například obézním lidem, či těm kteří, nemají zcela v pořádku klouby, mnoho sportů doporučit nelze. Plavání, rychlá chůze a právě jízda na kole jsou jedním z nich. Při cyklistice se totiž nezatěžují takzvané velké klouby. Tedy zejména ty na kolenou a kyčlích.
Ježdění na kole má ale i svá negativa. Neprospívá krční páteři a je jednostranné, svaly od pasu dolů totiž spíše zahálejí. Proto je tak nutné, kompenzovat tuto nedostatečnost. To se daří nejlépe právě při plavání nebo třeba i kalanetice.
Pokud chcete na kole zhubnout, musíte tak jako u většiny sportů počítat s tím, že aktivita musí být delší. Tedy ideálně více než 45 minut alespoň třikrát v týdnu. Váš tep se musí zvýšit na hodnotu, při níž se spalují tuky a ne jen cukry. Pokud chcete mít přehled, jak na tom jste, kupte si měřič tepu, protože měření pohmatem není při jízdě opravdu možné. V opačném případě se řiďte podle jednoduchého pravidla. Abyste jste pohybovali v takzvaném aerobním režimu, kdy se zjednodušeně řečeno hubne, musíte být zadýchaní, ale ještě byste měli zvládnou mluvit bez potíží. Taková aktivita pak musí trvat déle než půl hodiny v kuse.
Pokud se rozhodne vyrazit „do sedla“, rozhodně ale nezapomeňte na bezpečnost. Pády z kola patří mezi ty nejnebezpečnější. Kvalitní helma je tedy nezbytností. Druhá rada zní: nepřepínejte se. Jakákoli bolest je totiž obranou organismu, který vám zjednodušeně řečeno říká: tohle mi ubližuje. Začněte proto raději pomalu. Koneckonců platí: všeho s mírou a také radši něco než nic.
Přidat nový komentář